Weekend in de ether TELEVISIE Benoeming!. VARA-voorzitter Broeksz: Verdam Verhoging luistergeld is een dwingende eis RADIO NLM-toestel had defect neuswiel Nikolai van der Heyde met nieuwe speelfilm PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1966 Keuze tussen discussie en ultimatum ATUURLIJK moet het aan dacht trekken, dat terwijl de socialistische minister officieel en de socialistische Kamerfractie voorlopig, officieus akkoord gaan met het nieuwe dekkingsplan, de Partij van de Arbeid zelf de laatste week nogal de grote trom heeft geroerd. Eerst de aankondiging van een buitengewoon partijcon gres en daarna een bepaald niet zoetsappige verklaring van het partijbestuur. In sommige kringen wordt reeds het vermoeden uitge sproken dat er een nieuwe „fakkel dragersdag" van het genre „bijl tjesdag" op komst is. Welk vermoeden we op dit moment nog rijkelijk voorbarig vinden. Een parallel trekken met de stormaanval die eind 1958 op het laatste kabinet-Drees door mr. Burger werd ingezet, heeft op dit moment nog geen enkele zin. Want de omstandigheden zijn heel anders en we hopen dat dit ook bij de komende algemene beschouwingen zal blijken uit de bijdrage van drs. Nederhorst c.s. de socialistische fractie heeft over het kabinets beleid minder te klagen dan des- tijd», tjET buitengewone congres laat li zich eenvoudig al uit electo rale overwegingen verklaren. De Kamerverkiezingen komen van maand tot maand dichter in zicht en wanneer dr. Tans straks het congres opent, rest er amper nog een half jaar. Als de grote verliezer van de Staten- en raadsverkiezingen heeft de Partij van de Arbeid wel enige tijd nodig gehad voor interne be zinning, alvorens haar ideeën voor 1967 te kunnen gaan proclameren. Die tijd is nu langzamerhand wel gekomen en wie zal het ontken nen de weken na de laatste alge mene beschouwingen van het zit tende kabinet, wanneer de koers van de huidige coalitie en de reac tie daarop van de samenwerk ings- groepen bekend is, zijn voor wat vlagvertoon uitermate geschikt. Dit temeer, omdat ook de socia listen tegen die tijd zullen moeten weten, wat voor hen bij de komen de Kamerverkiezingen hoofdpun ten zullen zijn. Enig inzicht hierin wordt reeds door de recente verklaring van het socialistische partijbestuur gege ven. In het vertrouwen wat bij die gelegenheid in het kabinet-Cals werd uitgesproken, moet men im mers ook lezen de verwachting dat na mei 1967 dit beleid zal worden voortgezet. Op het eerste gezicht I lijkt het, dat de socialisten van mr. Cals c.s. voor de komende acht maanden nog resultaten ver wachten, waarover regeringen ge meenlijk een paar jaar doen. In een televisie-interview heeft partij secretaris Meester al laten blijken, dat de bedoeling mede is zich over de hoofden van de zittende minis ters heen al tot de komende kabi netsformateur te richten. Het kan dus best zo zijn, dat het buitengewoon partijcon gres uitdraait op een fikse discus sie over de nabije toekomst en niet op een ultimatum voor het actuele moment. Garanderen kunnen we dit evenwel niet; dat kan trouwens niemand. Want met name het Kamerdebat over d.e regerings- boodschap en miljoenennota voor 1967 houdt nog vele positieve en gevaarlijke mogelijkheden in zich. Waait de huurverhoging voor een half jaar over, stelt men de invoe ring van nieuwe sociale verzeke ringen en hun financieringsproble men wat uit en blijft de verzwaring van de indirecte belastingen voor lopig beperkt tot enkele produkten waarvan men met goed fatsoen niet mag beweren dat ze „de eer ste levensbehoeften van de bevol king raken", dan worden deze zaken voor de P.v.d.A. geen stok ken om de hond in casu het kabinet-Cals en zijn politieke basis te slaan. Van de reacties van K.V.P. en A.R. op zaken als grond- politiek, ondernemingshervorming, stakingsrecht, speculatiewinst en de concessievoorwaarden voor boringen in de Noordzee hangt het dan verder af of het tussen nu en mei 1967 tussen de regerings partijen een gewapende vrede of een labiele wapenstilstand wordt. Natuurlijk moeten ook de Katholieke Volkspartij en de a.r. aan de komende verkiezingen denken; die zijn niet alleen voor de opposie en de p.v.d.a. belang rijk. Wel hopen we, dat genoemde christelijke partijen zich bewust zullen tonen van hun verantwoor delijke en tevens delicate positie in de maanden die volgen. Geeft men oppositionele groepen in de p.v.d.a. kans om van het buiten gewoon congres een soort ulti matum te maken, dan komt het landsbelang in gevaar en zullen rechts en links goede kans maken de „zwarte piet" vast in de han den van de a.r. en K.V.p. te stop- j pen. De onderhandelingspositie na de J Kamerverkiezingen wordt dan voor j deze vooruitstrevende centrumpar- I tijen bijzonder moeilijk. VANAVOND kunnen de Engelse kijkers een bandopname zien van Taptoe Delft zoals die gisteren rechtstreeks op ons scherm kwam. Eerlijke ruil. want wij hebben ook de Taptoe uit. Edinburgh kunnen zien. We gaan niet vergelijken, maar we zijn erg blij voor de Britten die de beste ruil deden. A propos, daar in Engeland kunnen ze mede weer eens constateren dat de overburen weten hoe ze zo'n spektakel met de cameras te lijf moeten gaan. Misschien wordt Ger Roos volgend jaar wel als gastregisseur naar Edinburgh uitgenodigd Vooraf, we bepaalden ons tot de AVRO op I. zagen we nóg een uitnemende regieprestatie: van Theo Ordeman. Hij bracht Udo Jilrgens op ons scherm, de man die sinds jaar en dag Oostenrijk op het Eurovisiesongfestival vertegen woordigt met weke liedjes. Dit jaar won hij en die winst betekent contrac ten voor alle Eurovisie-partners. We vonden Udo veel beter dan we venvacht hadden. Week was het hier en daar, maar toch bleek hij een showman die zijn vak uitnemend verstaat en die zijn repertoire sterk kan verkopen bij een goede cameraregie. Voorwaarde waar hier prima aan voldaan werd. Ben Casey hadden we lang niet gezien; daarom weer een keertje gekeken. Het bleek nog steeds Amerikaans sentimen- tali telt op zijn ergst, maar men zegt dat de reeks ook hier populair is. Nu dat mag van ons, maar wij laten mij Ben voorlopig verstek gaan. aVRO's j Televizler was weer de rubriek met veel i reporters en weinig gezicht; een soort „Van gewest tot gewest", maar lang i niet zo aardig. Vg. ..Maigret in Nederland", reportage uit Delfzijl In Delfzijl is vandaag door de wereldvermaarde auteur Georges Simenon het door Peter d'Hondt vervaardigde beeld van zijn geesteskind, commissaris Maigret onthuld. Daarmee wordt dan de plaats geëerd, waar in 1929 de beroemde politieman werd „geboren" uit de fantasierijke pen van een toen nog 26-jarige Simenon. Juist werd er ook het duizendste boekje uit de „Zwarte Beertjes"- reeks uitgegeven met het nieuwste verhaal van deze „meester-speurder", dat in Nederland speelt. Het feest werd bijgewoond door onder anderen Rupert Davis. Gino Cervi en de toekomstige Maigretvertolker Jan Teullngs. Eimert Kruidhof, regisseur van de Nederlandse t.v.-serie rond Maigret, geeft vanavond een reportage van de feestelijkheden in Delfzijl. (Nederland I. 22.30). Voor drie stuivers Kurt Weill Universitaire kritiek op ontwerp-omroepwet AMSTERDAM (A.N.P.). Onder de titel >rPseudo auteursrechterlijke be- 1 scherming" levert prof. dr. E. D. Hirsch Ballinhoogleraar in het na- ttonale en internationale auteurs- en i uitgeversrecht aan de universiteit van Amsterdam, in het gisteren verschenen Nederlandse juristenblad kritiek op de -i artikelen 22 en 23 van het ontxoerp- t Omroepwet betreffende het auteurs- 1 recht op radio- en t.v.-programma's. Hij vermeldt de Duitse, nationaal- i socialistische „Bekanntmachung über Rundfunk Programma" van 1934 als i unieke voorloper van de art. 22 en 23 van het ontwerp Omroepwet van mi- nister Vrolijk. Prof. Hirsch Ballin is 3 van mening, dat het ontwerp van mi- nister Vrolijk „het auteursrecht ver- i watert en vervormt tot onherken- baar wordens toe". Zijn conclusie is, dat in het ontwerp ten onrechte een beroep wordt gedaan op het auteursrecht, dat als recht van de scheppende mens steeds ongeremder dreigt te worden verloochend. Naar bekend, voeren de omroepvereni- gingen nu reeds jaren een civiele pro cedure tegen 't weekblad „Televizler", dat wekelijks „uit eigen vrije nieuws garing", zoals de redactie het noemt, uitvoerige overzichten van de radio- en televisieprogramma's opneemt. Deze zaak zal opnieuw voor de recht bank in Den Haag dlgnep op 20 sep tember a.s. Stanley Kramer weer getrouwd BEVERLY HILLS (AFP) De bekende Amerikaanse regisseur Stanley Kramer is donderdag te Beverly Hills in het huwe lijk getreden met de 30-jarige actrice Ka ren Sharpe. zo is gisteren vernomen. Het was voor de 52-jarige Kramer zijn tweede huwelijk. Ook Karen Sharpe ls eerder ge trouwd geweest. Mathé Altery werkt mee Zomercarrousel INederland I, 20.30 - zondagavond). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. VARA: 19.05 Ge heime agent 86. 19.30 Vergadering Omroepvereniging VARA. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Wereldvarièté. 21.40 Rawhide. 22.30 Maigret in Nederland. NTS: 23.00 Journaal. NEDERLAND n NTS: 18.40—19.40 Wereldkampioenschappen wielrennen. 20.00 Nieuws. VPRO: 20.01 Hollywood en de sterren. 20 25 Voor drie stuivers Kurt Weill: muziekprogramma NTS: 20.50 Chantage.... VPRO: 21.35 Re portage over het geriatrisch Instituut van Boekarest. NTS: 22.05 Journaal. Kurt Weill, regisseur van onder meer de beroemde „Drie-stuiversopera", kreeg in Berlijn muziekonderricht van Engelbert Humperdinck en Ferrucio Busoni. Hij begon een eigen stijl te ontwikkelen na het grote succes van zijn kinderballel „Die Zaubemacht". Zijn derde theaterproduktie „Die Dreigroschen Oper" en het daar omheen gecomponeerde „AufStand und Fall der Stadt Mahagonny" maakten zijn naam tot een begrip. In 1933 vluchtte hij uit Duitsland naar Parijs en kwam uiteindelijk in Amerika terecht, waar hij met Ira Gerschwin onder meer de musical „Lady In the dark" schreef en met de negerdichter Langston Hughes het zangspel „Streetscene". Hij overleed in 1950 aan een hartaanval. Zijn vrouw Lotte Lenja zingt nog steeds overal ter wereld zijn werken. Regisseur Rob Touber koos voor een programma met contrasterende melodieën, hetgeen naar zijn zeggen eerder een eerbetoon aan de componist is. dan een documentair of chronologisch overzicht. Aan „Voor drie stuivers Kurt Weill" werken mee: Dora Paulsen, Adèle Bloemendaal en Milly Scott. De muzikale leiding heeft Ruud Bos. (Nederland II, 20 25). „Kamer alleen vrouwenmonoloog „Kamer alleenis in feite een grote monoloog voor een actrice. Het stuk speelt rond een vrouw van een jaar of zestig, die voortdurend tegen haar echt genoot tekeergaat, zonder ooit antwoord te krijgen. In haar onophoudelijk gepraat wordt in grote lijnen haar leven, maar meer nog de tragiek van haar leven onthuld. Het stuk vertoont enige verwantschap met werken van Pirandello; opmerkelijk is de spanning tussen schijn en werkelijkheid, waarbij de waanzin een sterke rol speelt. In de hoofdrollen van dit door Josephine van Gasteren vertaalde en door Joop van Hulzen geregisseerde spel: Josephine van Gasteren zelf en Adolf Rjjkens. (Nederland I, 21.10 zondagavond). „Encore Paris" bekijkt Parijs op andere wijze Zondag '(Vervolg van de voorpagina) recht. In deze functie, aldus de heer Schmelzer, heeft de nieuwe minister moeilijke problemen helpen oplossen. De kwaliteiten, die hij daarbij heeft ge toond, zulten hem ongetwijfeld van pas komen ln zijn nieuwe ambt. De voor zitter van de a.R.-Tweede-Kamerfractie, de heer B. Roolvlnk, heeft gistermorgen een gesprek met prof Verdam ge had en daarbij zijn vertrouwen in de nieuwe minister uitgesproken. De heer Roolvink was er wel van overtuigd, dat prof. Verdam het moeilijk zal krijgen, omdat hij zich in een nieuwe materie moet inwerken. Maar de A.R.-fractie- leidcr verwachtte, dat dit wel zal lukken. Dat staatssecretaris Bakker niet tot deze functie is geroepen, begreep de heer Roolvink wel, omdat dan twee be windslieden op geheel nieuwe posten zouden zijn gekomen. Premier Cals heeft de moeilijkheid kennelijk willen oplos sen, door zo min mogelijk verschuivin gen aan te brengen. Zowel de voorzitter, drs Nederhorst, als de secretaris, mr. Van Lier, van de fractie van de P.v.d.A., waren wegens vakantie niet voor commentaar bereik- Prof. Verdam zal maandagmorgen door de koningin op Soestdijk worden beëdigd. Personalia Pieter Jacobus Verdam werd geboren op 15 januari 1915 te Amsterdam. Hij studeerde daar aan de Vrije Universiteit. Sedert 1937 was hij advocaat en daarna directiesecretaris. Sinds 1945 is hij hoog- j leraar in de rechtswetenschap aan de V.U. Hij was rector-magnlficus van de universiteit. Geruime tijd maakte hij j deel uit van de academische raad en j het rectorencollege. Hij Is lid van het Europese comité voor wetenschappelijk overleg en onderzoek. HIJ bekleedde ver. schillende functies ln de A.R.-partij en is lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Hij ls sedert I960 lid VU* Ud ^M*de I omroepverenigingen Maur dan is het bij~'RoVtë'rdani aangehouden 28-jarige Economische Raad. Hij Is lid van^de j eeQ programma Keworden van een zes- WJ van der P. B1J de rijkspolitie gaf hij de of zevende zuil. wej t0e twee passagiers in zijn bootje Men zal moeten kiezen. Of het samen- te hebben gehad, maar „dat waren werkingsprogramma krijgt een eigen karakter, maar dat kan alleen bij be- perkte zendtijd, of dat eigen karakter I verdringt als men de percentages van j 25 procent (radio) en 30 tot 40 procent (t.v.) zo hoog houdt als ls voorgesteld. Op het Ten aanzien van de overheidsinvloed (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM „De radio leeft al enige jaren van de reserves van de NRU. die snel uitgeput zullen zijn. Dit jaar verwacht men een tekort van circa vijf miljoen. De regering meent dat een verhoging van de luisterbijdrage politiek niet haalbaar zou zijn. Maar met een luistergeld van 18 gulden kan men de steeds groeiende kosten op drie netten onmogelijk dekken. Een verhoging met 6 gulden per jaar, zou samen met de radioreclame-inkomsten, een klein beetje armslag geven. Dan kunnen er bovendien enige wensen worden gerealiseerd. Deze wenselijkheden zijn ln de ochtend vroeger met uitzenden beginnen, nu zovel en reeds voor 7 uur hun huls verlaten, uitbreiding van het lichte programma op het derde net tot 19.30 uur en een ernstig programma van 19.30 tot 24.00 uur op hetzelfde net." Aldus de VARA-voorzitter, J. B. Broeksz in zijn hedenochtend gehou den openingsrede bij de najaarsver gadering van de VARA-verenlglngs- raad te Hilversum. De heer Broeksz betreurde het dat men internationaal niet in Europa tot over eenstemming was gekomen over een systeem van kleurentelevisie. Hij waarschuwde ernstig tegen t.v.-ex- ploitanten die bij grote en internatio nale gebeurtenissen monopolistische contracten willen afsluiten. Daardoor wordt de officiële t.v. met uitsluiting bedreigd. Een andere tendens noemde hij het opkopen door een omroep van de wereldrechten voor bepaalde (sport)gebeurtenissen om te proberen ze met winst te verkopen. In Mexico zijn al dergelijke pogingen onderno men ten aanzien van de Olympi sche Spelen. Ook de heer Broeksz sneed het pro- j l'TRECHT (ANP) De drie na de bleem aan. wat er straks in de geza- bankoverval ln IJsselstein aungeliouden inenlijke radio- en t.v.-programma's Amsterdammers hebben nn een volledl- dient te worden uitgezonden: als men ge bekentenis afgelegd. De 28-jarige de bedoelingen van de wetgever, dat 't j kelner J. van R.. die de greep in de „een ontmoetingspunt is voor de gees- kas deed, bekende donderdag reeds. Zijn telijke en maatschappelijke stromin- eveAeens in Lekkerkerk aangehouden gen" of „zich bij uitstek lenen voor maat G. B. een 24-jarige autohandelaar gezamenlijke voorbereiding zo ver uit- gat gisteren bij een nader verhoor gezamenlijke voorbereiding in praktijk door de rijkspolitie toe bij de overval brengt. Dit kan alleen als men de betrokken te zijn geweest, breidt dat de programma's zich nau- J welijks onderschelden van die der ontkennen bleef de In de kajuit jacht NEDERLAND I RKK: 11.00—11.45 Eucharistieviering. NTS: 15.00 We reldkamp. wielrennen te Frankfurt. 16.30 Eur. atletiekkamp. te Boedapest. 17.00 Wereldkamp. wielrennen. 17.15 Eur. atletiekkamp. 18.20 Wereldkamp. wielrennen. CVK/IKOR/RKK: 20.30 Bijbelvertelling voor de kinderen. NTS: 19.06 Yogi Bear. CVK/IKOR/ RKK: 19.30 Religieus programma. NTS: 20.00 Journ. 20.05 Sport in beeld. KRO: 20.30 Amuse-mentsprogr. 21.10 Vrouwenlevens. 21.45 Amster dams Kunstmaandorkest. 22.20 Epi loog. NTS: 22.25 Joum. NEDERLAND II NTS: 19.00 We reldkamp. wielrennen. 19.30 Voor de Jeugd. 19.55 Muzikaal Intermezzo. 20.00 Joum. 20.05 De Zweedsé gouver nante. 20.30 Muzikale documentaire film. 21.20 Zwendel. 22.05 Sport in beeld. 22.20 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.20 Wereldkamp. wielrennen op de baan. 18.30 Eur. atletiekkamp. in Boedapest .18 35 Jazzrubriek. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws, actual. 19.30 Koffie met Kees. 20.05 Reisoogst. 20.45 Licht platenprogr. 21.45 Varia ties op het thema Show. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.55 Gram. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nieuws. 1820 Tijd voor teen agers. 19.05 Boekbespr. 19.25 Henry Wood Promenade Concert: klass. muz. 22.30 Nieuws. 20.35 Voordr. 22.00 Musette-ensemble. 22.10 Shalom progr. met muzikale berichten uit Israël. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 22.50 Nederl. amusementsmuz.-23.30 Amu se men tsmuz. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18 00 Veronicas Jukebox. 18.45 The Dutch Swing College Band: 19.00 Joost mag het weten: Engelse top-20: 20 00 Week-end surprises (Chiel Montagne). 21.00 Muziek voor u; 22.00 Italiaans programma; 22.30 Cliff- en Elvis- show; 23.00 Dansmuziek. 24.001.00 „II y a beaucoup de villes dans une ville" (er zijn vele steden ln één stad), aldus Frédéric Rossif (de maker van de doeiende documen taire „Sterven in Madrid"), die 'hiermee wil zeggen, dat een stad als Parijs op vele manleren bekeken kan worden en op eenieder weer een andere indruk maakt. In zijn documentaire „Encore Paris", die de N.T.S. morgenavond op het scherm brengt, heeft hij dan ook niet gezocht naar het Parijs van de prentbriefkaarten. Hij poogde met eigen ogen te zien en bracht zo een ander Parijs in beeld, een Parijs achter de schermen, met inwoners, die de toerist niet opmerkt. Ook grijpt hij terug in het verleden, waardoor de toeschouwer de indruk krijgt er zelf geleefd en gewerkt te hebben. De chansons in de film worden gezongen door Edith Piaf, Maurice Chevalier, Yves Montand en Frehel. De begeleidende muziek is van Maurice Jarre. (Nederland II, 20.30 zondagavond). Zwendel ontdekt door man uit kamer 17 Henderson uitbeeldt. Maurice Chevalier, een van de gasten uit ,J2ncore Paris". (Nederland II, 20.30 - zondagavond). Zondag Licht. 18.00 s 18 03 Voor de soldaten, 18 30 -ncert,. 18.45 Sport. J9.0Ü Nieuws. Operette van Arthur SulJivaTi._21.50 22.10 Dans- 23.30 De 23.05 Jaj tVDR Ci.'jo1. 22 10 Gevar. muziek. 2.00 Lichte ANTENNE ten-Generaal voor te leggen. Indien dit kabinet niet ten val komt, ver wachtte hij dat de omroeptwet, ver standig gewijzigd, begin 1967 het Staatsblad zal halen. BANKROVERS BEKENNEN SBE HILVERSUM I (402 m) NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 Orgelconcert. 8.30 Mor- genw. 9.00 Gram 9 45 Nieuws. KRO: 10.00 Hoogmis. 11.15 Verz.platenprogr. 12.30 Nieuws. 12.37 Buitenl. commen taar. 12.50 Gev. muzprogr. 14.00 Stereo: Operafragm. 15.00 Marathon. 16.30 Nederl. zendt z'n missionarissen uit. 17.00 Geref. keric. NCRV: 18.00 Geestel. liederen .18.25 Kerk. 18.40 Kerkorgelconcert. 19.15 De Kerk in een nieuwe wereld. 19.30 Gew. muz. 20.00 Nieuws. 20.07 Reflex. KRO: 20.15 Verzoekpl. 21.05 Voordracht. 21.20 Paviljoen. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nluews. 22.40 Epiloog. 22.45 Licht in strument. en voc. trio (stereo). 23.00 Kruispunt. 23.45 Lichte orkestmuz. (gr.). 23.55 Nieuws. Liza Minnelli, dochter van Judy Garland in ..Wereldvariété". (Nederland I, 20.1)5). voor toppers: 17.00 Lichte muziek door Chiel Montagne; 17.30 Gevar. progr.; 18.15 Veronica s Jukebox, druk op de J knop... verzoekjes: 18.45 The Dutch Swing College Band; 19.00 Joost mag t. weten. Hits hot en haar door elkaar; 20.00 Klassiek verzoek (opera en ope- rette); 21.30 Griekenland zingt; 22.00 J Gevarieerde gram. muziek tot 1.00 u. BRUSSEL Ned. (324 m) 12.03 Lichte muziek. 13.2o Voor de soldaten. 14.03 Opera- en belcantoconcert, 14.47 Klas3. ïzielt 22 »mmig gi tUSSEL Stemmig gemengd avond] Frans (484 m) 23.55 Dans- ;olksmuziek uit 17 30 Lichte muziek. 18.00 Klass. 22.00 Dansmuziek, 22.30 Lichte mi 23.00 Dansmuziek. 0.15 Jazzmuziek tot 5.00 Gevat ENGELAND BBC (1500 m) 12.00 Strijdkrachten programma. 14.00 Lichte muziek. 14.30 Amusementsprogr.. 15.(K) Lichte muziek. 16,00 Hot de Top Twenty 1 „Zwendel" ls de titel van een nieuwe aflevering uit de detectiveserie „De man van kamer 17", die de N.T.S. morgenavond op het scherm brengt. De grote detective Oldenshaw en zijn trouwe medewerker Dimmock hebben deze keer grote belangstelling voor Mark Crawshaw, 'n invloedrijke zakenman, die onder mysterieuze omstandig heden verdwijnt. Zij stellen een onderzoek in en komen achter frauduleuze praktijken, waarbij ook Crawshaws vrouw Lynn en de plaatsvervangende voorzitter van zijn maatschappij, Henderson, een rol vervullen. De rollen van Olden 9w en Dimmock worden respectievelijk weer vertolkt door Richard Vernon en Michael Aldridge. Frederick Jaeger speelt Mark Crawshaw, Adrienne Corri zijn vrouw Lynn, terwijl David Langton tenslotte George ity en nieuwe gram. platen. muziek. 19.35 Gevar. progr., muziekprogr., 23.00 Gram., Maandac 23.00 'Gevar. muziek, (Nederland n, 21.20 zondagavond). (Om 9.00 Sport- en postduivenber.). 9.45 Toespraak. IKOR: 10.00 Kinder liederen (gr.) 10.30 Hervormde kerk dienst'. 11.30 Vraag en antwoord, 11.40 Gram, 11.45 De Kerk ln de spiegel van de pers. 12.00 Het Geladen Schip. AVRO: 12.30 Stereo: Lichte orkest muz. 13.00 Nieuws. 13.07 Lezing. 13.20 Gram. 14.20 Boekbespr. en gram. 15.00 Wiener Festwochen 1966. 16.30 Sport- revue. 17.00 Zo zingen ze in Bergen. VARA: 17.30 Voordracht en muz. 17.50 Nieuws. 18.05 Sportjourn. 18.30 Walsorkest. 19.00 Forum. 19.35 Lied- jesprogr. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.15 Operette. 21.15 Hoorspel. 22.00 Stereo: Klass. vioolconcert (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actual. 22.55 Stereo: Moderne orkestwerken (opn.). 23.50 Stereo: Modeme koorliederen (gr). 23.55 Nieuws. HILVERSUM m (240 m en FM- kanalen) NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht muzprogr. (gr.). 10.00 Nieuws. 10.02 Woord en muziek. 10.30 Gev. Platenprogr. 11.00 Nieuws. 11.02 Gev. platenprogr. 12.00 Nieuws. 12.02 Lichte gram. NRU/VARA: 12.30 An kara-Madrid. 13.00 Nieuws. 13.07 Beat en Popfestival. 14.00 Nieuws. 13.02 Rome-Athene. 14.32 Gev. gram. 15.00 Nieuws. 15.02 Loco. 16.00 Nws. 16.02 Gev. platenprogr. 17 00 Nieuws. 17 02 Country en Western Muz. (gr.). NRU/ AVRO: 17.3018.00 Licht platenprogr. RADIO VERONICA (192 m> 7.00 Ook Goeiemorgen (Gerard de Vries); 9 00 Applaus van gisteren, artiesten uit vervlogen tijden. 9.30 Vlaams pro gramma door Gaston Huijsmans; 10.00 Koffietijd met Tineke; 10.30 The Dutch Swing College Band: 10.45 Koffietijd (vervolg); 11.15 Fantasti- cabaret; 11.30 Gevar. progr.; 12.15 Veronica's sportjournaal door Harmen Sieten; 12.15 Gevar. progr.; 13.15 Oud en nieuw (Rob Out); 13.45 Hammond orgelparade; 14.00 The Teenbeatclub; 14.30 Men vraagt en wij draaien, ver- zoekplatenprogr. voor het hele gezin, door Frans Nienhuys; 15.30 Uit de koers met Tineke en Joost; 16.30 Tijd HILVERSUM I (,402 m) NCRV: J 7.00 Nieuws. 7.1Ö Dagopening. 7.20 Lichte gram.muz. (Om 7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 NCRV-lied. 8.13 Lichte gram.muz. (8.30—8.32 Nieuws) 9.00 Voor de zie- ken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.10 Klass. muz. 10.30 Theologische etherleergang. 11.05 Stereo: Lichte gram.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Land- en tuin- bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Transistor. 14.05 Schoolradio. 14.35 Stereo: 'Lich- te orkestmuz. 15.00 Bijbeloverdenking. 15.30 Stereo: Omroeporkest. 16.15 Mo- deme orkestmuz. 16.35 Oude muziek. 17.00 VooV'Üe'fcfeuters. 17.15 Voor de J jeugd. 17.30 Stereo; Latijns-Ameri- kaanse klanken. 17.50 Overheidsvoor- lichting. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gram.muz. 8.Ó0 Nieuws, 8.10 Lichte gram.muz. (8.308 35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klankjuwelen. 9.40 Stereo: Kin- derkoor. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00—11.02 J Niuews). 12.00 Stereo: Dansorkest. 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Platte- J landspraatje. 12.35 Lichte orkestmuz. 13.00 Nieuws. 13.10 Joum. 13.30 Ste- reo: Modeme Spaanse muz. 15.00 J Voor de vrouw. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte gram.muz. 17.00 Lezing. 17.15 Jazzmuziek. HILVERSUM m '240 m en FM- kanalen) NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht gev. platenprogr. 10.00 Nieuws. 10.02 Actual. 10.05 Licht platenprogr 11.00 Nieuws. 11.02 Actual. 11.05 A'dam 66. 12.00 Nieuws. 12.02 Actual. 12.05 Gezellige Hollandse plaatjes. 13.00 Nieuws. 13.02 Actual. 13.05 Gev. platenprogr. 14.00 Nieuws. J 14.02 Actual. 14.05 Gev. platenprog. 15.00 Nieuws. 15.02 Actual. 15.05 Klik. 16.00 Nieuws. 16.02 Actual. 16.05 Tie- nershow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actual. 17.0518.00 Verzoekplaten voor zie- kenhuis. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen door Ham: en Siezen. 9.00 Verzoekpl a tenprogr. v.d. bedrijven, 10.00 Koffietijd met Tineke. 11 00 Huis- vrouwenverzoekprogr. door Gerard de 1 Vries, 12.00 Muziek bij de lunch door Jan van Veen. 14 00 Mot Tineke een plaatje om. 15.00 Nederlands allerlei door Chiel Montagne. 16 00 Hits uit zee. met verzoekjes van scholen. 17.15 Gevarieerd progr,. 17.45 Platenpalet. en Henk Ponsin. De muziek voor „To grab the ring'' wordt gecomponeerd door Frans Meyts. Dit week-end zullen de hoofdrolspelers en -speelsters, de re gisseur en de producent alsmede enige filmagenten uit Londen, Parijs en Ber lijn in Amsterdam bij elkaar komen om de produktie verder te bespreken In december zullen volgens het schema in Parijs de laatste buitenopnamen plaats vinden. Daarna komt de film in montage zodat de première van „To grab the ring" in de eerste helft van 1967 mag worden verwacht. Kwart miljoen voor Turkije DEN HAAG (A.N.P.). speciale rampengironummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis was tot gisteren ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving ln TurkUe ruim een kwart miljoen gulóen gestort. ging volgens de heer Broeksz 't wets ontwerp stellig te ver. Overigens had hij waardering voor de wijze, waarop minister Vrolijk in zo korte tijd ge slaagd is dit wetsontwerp aan d« Sta- poes en een kanarievogel", zo zei hij In de namiddag werd het drietal voor geleid aan de officer van justitie ln Utrecht. Tijdens het gesprek met de magistraat ging ook Van der P. door de knieën. Hij legde o:n vijf uur een vol ledige bekentenis af. De drie Amster dammers pleegden naar hun zeggen de overval om een goedkoop eind# te kun nen maken aan hun financiële moeilijk heden. Op de Zeedijk hadden ze nogal wat geld verteerd. DEN HAAG (ANP) Een toestel van de nieuwe N.L.M. op, het binnenlandse net dat gisteren de vlucht van Gronin gen vla Enschede naar Amsterdam zou maken bleek na de start om 06.55 uur moeilijkheden te hebben met het hydrau lisch systeem van het neuswiel. Het toestel werd daarom na «Ie landing op de vliegbasis Twente (Enschede) aan de grond gehouden zodat de passagiers per Ireln «Ie reis moesten vervolgen. Doordat de verbinding Enschede-Am- sterdam hierdoor was uitgevallen kon ook de vlucht van Amsterdam via Eind hoven naar Maastricht niet gerealiseerd worden. In de middag verviel nog de vlucht van Amsterdam via Rotterdam en Eindhoven naar Maastricht en in de avond verviel de directe verbinding Maastricht-Amsterdam. Een technische ploeg die onmid dellijk na de melding van Schiphol naar de vliegbasis Twente vertrok slaagde er niet In de reparatie nog dezelfde «ïag gereed te krijgen. Men neemt aan. al dus werd van de zijde der N.L.M. ver zekerd. dat zondagavond de belde vluch ten van Amsterdam respectievelijk naar Maastricht en Groningen weer normaal uitgevoerd worden. Op zater dag en zondag overdag is de N.LJVC. niet in de lucht. Internationale rolbezetting AMSTTRDAM (A.N.P.). De jonge Amsterdamse filmproducent John Ro- slnga heeft zijn plannen hekend gemaakt voor een nieuwe speelfilm «lle begin oktnl>er in produktie komt. De film is getiteld „To grab the ring". Nikolai van «Ier Heyde schreef het serlpt en zal tevens de regie voeren. De opnamen vimb'ii pUMth in l'ari.js, Londen, Berlijn en Amsterdam, Voor de hoofdrollen is een sterke internationale bezetting aan getrokken. Rosinga heeft naar jong talent gezocht van enige naam In andere landen. Hij is van mening dat de speelfilm in Nederland het nationale karakter moet verliezen en dat een continue film- produktie uitsluitend zin heeft indien deze internationaal ia gericht .Zowel in de bezetting van „To grab the ring" als ln het verhaal over een Amerikaans acteur die in Europa een riskante op dracht tracht uit te voeren, komt dit tot uiting. Voor de hoofdrol is Ben Carruthers gecontracteerd. Deze Amerikaanoe ac teur speelde belangrijke rollen in onder meer de film* als „Shadows" van John Casavetes, „Love 65" en „High wind in Jamaica". Carruthers ls op dit ogenblik in Londen bezig met opnamen voor de film „Dirty Dozen", maar zal het week end in Amsterdam doorbrengen met Van der Heyde en Rosinga. Zijn tegenspeel ster is FranQoise Brion. Deze Franse actrice «peelde in meer dan twintig films waaronder „Le coeur battant", „Lemmy Caution", „Satan conduit le bal"' van Vadim en „('Immortelle" van Robbe- Grillet. Tevens speelt ,in „To grab the ring" de Amerikaan Lionel Stander, die op de nominatie staat voor een Oscar door zijn spel in Polanski's film „Cul de sac Deze film kreeg in juni op het Berlijnse filmfestival de Gouden Beer. Voor de andere belangrijke rollen zijn verder gecontracteerd de Engelse Edena Ronay, Mar ja Habraken vsn de Neder landse Comedie en Ramses Shaffy. Ook Edena Ronay is dit week-end in Am sterdam. Het camerawerk voor de nieu- füm is in handen van Gerard V&n- denberg, die zijn werk in verschillende buitenlandse produktie* dit jaar met onderscheidingen zag bekroond, o.a. voor „Es". Het creatieve en technische team van Rosinga' Telefund-Holland bestaat uit Ko Koedijk, Dlck Polak. Olof Smit Bomaanslag in Vietnam: 12 doden SAIGON' (UPI) In %uid-Vietnani heeft zich «Ie terreur campagne om d«- 11 M-ptember te houden verkiezingen te ontwrichten verder uitgebreid. Op onge veer 40 km te noorden van Saigon ont plofte een door de Vletkong gelegde mijn toen een luis erover In-en reed. Twaalf personen onder wie acht bur gers en vier soldaten werden gedood. Tien personen werden bij de ontploffing egwond. Deze Vietkongactie is de ern stigste sedert de vorige maand ontplof te bom in de stad Hoee waarbij 30 men sen werden geraakt. Een andere terreurgroep van de Vlet kong blies een verkiezingskantoor op, ongeveer 35 km ten noorden van Saigon. Hierbij werden vijf Vietname- zen gewond.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2