3)e Caidóe Sou/temt Italiaans zangcircus doet Amsterdam aan HoogTVpunten Jeugd heeft geen flauw idee van talent en vakmanschap „Alles wel aan land'' RADIO PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1966 van de Nederlandse schatkist. Want de gevolgen van 't verhogen van de omzetbelasting op bepaalde artikelen blijven vrijwel even on- I aangenaam. En bij de aanpassing binnen de E.E.G. gaat het (hetzij I om pure fiscale redenen dan wel SAMEN met de vakbeweging vanwege andere consequenties van stond een niet te verwaarlozen j het landbouwakkoord) mede om deel van het politieke bedrijf van artikelen, die direct te maken Fiscus ook onder druk van de E.E.G. behoedzaam tot afwijzend tegen over het idee om uitkomst voor 's lands moeilijke financiële si tuatie te zoeken in verhoging van de indirecte belastingen, de omzet belasting in de eerste plaats. Aan genomen mag worden, dat die kri tische houding ook geldt voor zo'n verhoging later dan 1967. Omdat deze maatregel de laatste weken vaak aangeprezen werd als 't enige alternatief voor uitstel van de loon- en inkomstenverlaging, heeft ze een wat geforceerde kleur gekregen; de betekenis dat door verhoging van de indirecte belas tingen een som geld moet worden verdiend, waarvan elders, door ver laagde directe belastingen, een kleinere groep gaat profiteren. Over de juistheid of onbillijkheid van zo'n koppelverkoop kan men lang discussiëren. Wat minder voor twijfel vatbaar is, lijkt ons het verschijnsel, dat eerlang aan ver hoging van de indirecte belastingen om andere reden niet te ontkomen valt. NATUURLIJK denken we dan aan de aanpassing van fiscale tarieven en belastingstelsel binnen de zes landen van de Europese Gemeenschappelijke Markt en aan verplichtingen die Nederland reeds op zich genomen heeft terzake van de integratie. Enkele bewinds lieden, de staatssecretaris van Financiën in het bijzonder, kunnen die verplichting niet uit het oog verliezen, zelfs niet wanneer ook zij goed begrijpen, dat dit met grote moeilijkheden op politiek en sociaal terrein gepaard zal gaan. Moeilijk zal de fiscale aan passing binnen de E.E.G. ook blijven, wanneer ze los komt te staan van de budgettaire perikelen hebben met het dagelijkse levens middelenpakket. De problemen, die een en ander met zich mee brengt, kan men niet tot 't laatste ogenblik verschuiven, omdat men dan onherroepelijk vastloopt en dan zalunoeten kiezen tussen het verzaken aan binnen de E.E.G. aanvaarde verplichtingen of een ,,all in"-beslissing met forse prijsverhogingen van verschillende produkten. |7 R wordt wel eens beweerd, dat daarvoor dan binnep het loon- beleid wel ruimte te creëren zal zijn. Maar het zere been is nu net, dat niemand weet of op het onder havige moment de loonsector ruimte bieden zal. Zowel binnen politieke partijen als in de vakbeweging zal het geen gemakkelijke zaak zijn dat beseffen we wel om te verdedigen, dat een deel van de ruimte nu reeds besteed zou moeten worden aan het geleidelijk invoeren van maatregelen, die binnen afzienbare tijd toch onver mijdelijk zijn. Maar wanneer men zich blijft verzoenen met een politiek, die van het éne jaar doorhobbelt naar het andere, moet de boot toch eenmaal stranden en de vraag wordt dan, of men er nog in zal slagen hem zonder ernstige beschadigingen weer vlot te krijgen. Bij de verhoging van de indi recte lasten staat de overheid voor de moeilijke wetenschap, dat ze èn werknemers èn ondernemers tegen zich zou kunnen vinden. Toch zal de volgende regering de knopen moeten doorhakken. Zij zal ze ker te zijner tijd bekennen, dat het kabinet-Cals slechts in beperkte mate tot het doorhakken van deze knoop heeft kunnen bijdragen. Verdacht protest BIJ de protestactie tegen de komst van generaal Von Klelmanaegg als NAVO- oommandant naar Nederland komt weer een vreemd duiveltje om de hoek kijken. Voorop stellen wei anders dun sommige Kamerleden en burgers doen. )iet komen of wegblijven van het NAVÖ-bevel voor Centraal Europa naar Zuid -Nederland geen halszaak te vinden. We hebben de Indruk, dat de vóórstanders politieke argu menten gebruiken omwille van economi sche belangen en dat de tegenstanders het hoofdkwartier niet willen omdat ze anti-NAVO zij a Maar wat Von Kleimansegg betreft mer ken we op. dat èn Bonn èn hoge NAVO- autorltetten "s mans spijtbetuigingen over «en aantal misselijke alinea's In een als Jong officier geschreven boek als oprecht beschouwen en in hem een goed democra tisch opperofficier zien. Maar voor sommige Nederlanders gaat kennelijk slechts op, dat men wel van links-extremistische denkbeelden kan ge nezen.; wie iets mót fftehtse dictatuur te maken heeft gehad, .blijft in hun ogen ergenfe~'6hg«)eeslijk'! Mag men hun protesten dan nog wel serieus nemen? We vinden ze eerlijk ge zegd. een beetje verdacht- Vooral nu wel ls komen vast te staan dat de linkse dicta tuur op het gebied van misdaden tegen de mensheid de rechtse dictatuur maar weinig te verwijten heeft. Maar voor sommigen is een ij veraar voor linkse dictatuur kennelijk toch nog altijd meer te vertrouwen dan iemand die contacten heeft gehad met fascisten of nazi's, maar daarvan radicaal genezen is. HILVERSUM. (A N P.). Zaterdag 3 sep tember doet de eerste Cant-Europa - Fxpress Amsterdam aan. Met deze eigen trein komen bekende Italiaanse vocalis ten. zoals Oomenlco Modugno. Rlta Pavone, Bobby Solo. GigUola Cinquetti. een beatgroep. een compleet radio orkest. een koor en nog vele andere sterren naar Nederland om 's avonds op te treden in het Amsterdamse Con certgebouw Deze trein komt uit Brus sel. waar dit Italiaanse zangcircus reeds vrijdagavond zal optreden. Na Amster dam doet de Cant-Europa-Express nog Innsbruck, München, Zürich. Genève, Essen, Wolfsburg. Ludwigshafen, Wies- baden. IMonte Carlo, Barcelona en Can- De organisatie van dit evenement ls voor wat betreft Amsterdam en Brussel in handen van International Artists te Hll- Zondag Nederland I 20.30 Vrouwen levens. 21.45 Kunstmaand- orkest. Nederland II 20.05 De Zweed se gouvernante. 20.30 Film van Frédéric Rossif over Maandag Nederland I 20.30 film „I'll see you in my dreams". Nederland II 20.01 ..De grote verkwister', deel 1. Dinsdag Nederland I 20.20 AVRO's Televizier. 20.50 Felicity, tie nerprogramma. Nederland II 21.15 Tijgers, tv-film. Woensdag Nederland I 20.45 De schavui ten. 21.35 „Handen verhalen van mensen", documentaire van Gabri de Wagt. Nederland II 20.50 Konings gambiet. Donderdag Nederland I 20.20 Brandpunt. 21.25 Concertgebouworkest. 22.00 Jasperina de Jong. Nederland II 21.05 Dusty Springfield. 21.30 The long hot summer. Vrijdag Nederland I ,,Een man zet door', tv-spel, deel 1. 21.35 Café Chantant .,'t Winkeltje". Nederland II 20.01 „De grote verkwister", deel 2. 20.55 Dan O'Brien. Zaterdag Nederland I 20.45 Optreden Boudewijn de Groot. Nederland II 20.20 Optreden Rita Pavone, Adamo en Gina Lollobrigida. 21.20 Hong Kong. festival dat al vijf jaar achtereen heel Italië op zijn kop zet. Vijf jaar achter een trekt Erico Radaelli reeds met zijn Catagiro. een reizend muzikaal circus, van de ene stad naar de andere om voor zo'n slordige vijf miljoen Italianen op te treden in voetbalstadions en andere openluchttheaters. Met de artiesten, be staande uit bekende vedetten, jong talent en beatmuslcl, trekt dan steeds een grote reclamekaravaan mee. zodat hier van een groot commercieel spekta kelstuk kun worden gesproken, dat in tegenstelling lot elders in Europa daar meer bekendheid heeft dan bQvoorbeeld hier het San Remo-festival. Het wedstrijdelement bestaat bij dit alles uit dagklnssementen, die worden be paald door plaatselijke jury's uit het publiek. Uit het totaal van deze dagklas- sementen komen de winnaars tevoor schijn. Aan de Canta Europa In het Amsterdamse Concertgebouw zullen zaterdagavond ook vier jonge Neder landse artiesten deelnemen, t.w. Gonnie Baars. Maria L.. Didi Pitt, en Andy Star, De winnaar of winnares van deze Nederlandse ploeg, beoordeeld door een jury uit het publiek, gaat in februari naar de grote finale, die in Rome of Venetië zal plaatshebben. Daar zullen alle winnaars van dit Euro pese toernooi dan weer tegen elkaar uit komen- De eerste vier vocalisten, die uit deze finale tevoorschijn komen, mogen dan deelnemen aan de zesde Cantagiro. dus de tournee door Italië, alsmede aan het daarop volgende Europese toernooi. De AVRO zal van de vocale show van zaterdag televisieopnamen maken en deze op een ander te bepalen tijdstip uitzenden. Politiemuziekfestival in Utrecht UTRECHT (ANP) De Stichting Stadsontwikkeling Utrecht organiseert, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs een politiemuziekfestival op maandag 5 sep tember. Polltiemuziekverenigingen uit Groningen, Den Haag. Leeuwarden. Lei den en Utrecht nemen aan dit festival deel. De korpsen, in totaal 300 man. zul len 's morgens concerteren op de natio nale vakbeurs voor muziekinstrumenten ..Intcrtone" in de Marijkehal van de Jaar beurs. terwijl 's avonds zowel individueel als gezamenlijk zal worden opgetreden. JO! iNEELGROEP Theater heelt met Gol- .Kabaal ln Chioggia" eer Inge legd. Honderdentwintig schouwburg- voorstellingen; dat is een aantal dat er niet om liegt. Na de t.v.-opvoering, die de NCRV' gisteren bood. komt de Arn hemse groep er nog eenmaal mee terug: dinsdag 6 september in de Haagse Ko ninklijke Schouwburg, waar Theater zich overigens vier jaar lang niet heeft laten zien. Wij kunnen ons voorstellen dat ook dat allerlaatste „Kabaal" succes zal hebben We hopen het voor Theater. Maar we moeten erkennen dat het spel in de t.v - vormgeving ons niet is meegevallen. Misschien dat hier het te-goed-inge- speeld-zijn parten speelde. Het bleef te duidelijk zaaltoneel, iets wat men zich eigenlijk alleen veroorloven kan bij klas sieke stukken, waarvan men de inhoud kent en die men alleen om de vertolking gaat bekijken. Maar afgezien daarvan vonden wij dat deze opvoering de „opmaak" miste die Goldoni zeker in zijn minder sterke stukken behoeft. Dc Venetiaan stond op de grens van de commedia del'arte, waar de tekstaanduiding alleen maar aanleiding was tot het Improviserend ontstaan van een blijspel en het com pleet uitgeschreven toneelstuk. Hoe zo'n tekst aanleiding kan worden tot een briljant gespeelde komedie bewees b.v. Erik Vos destijds met zijn „Knecht van twee meesters Van die brille hebben wij ln de hoekige t.v.-vormgeving van Stefan Felsenthal gisteren weinig bespeurd. Het is moei lijk vast te stellen of dat zijn schuld was of die van toneelregisseur Hans Croiset. maar we kregen bepaald niet de Indruk dat het over het geheel Jonge spelersmateriaal hierop de best denk bare wijze was Ingezet. Wie ooit een echt Italiaanse ruzie heeft meegemaakt b.v. kan getuigen dat het dan heel an ders toegaat. Èn omdat ruzie in dit spel de eerste plaats inneemt vonden wij de vertoning él te tam. en daarom soms zelfs ve I've lend. Van de spelers bevredigde eigenlijk alleen Onno Molenkamp helemaal, omdat bij zijn rol het improviserende element het sterkst sprak. Van de vele anderen geen kwaad woord; zij gaven hun beste krachten en wat de dames betreft veel van hun charme. Maar dat kon niet verhinderen dat. gemeten naar t.v.- maatstaven. het tempo veel te laag was. Het werd een hele zit gisteravond. En dat verdraagt Goldoni niet Vg. Kritische woorden bij omroepjubileum ANTENNE (Van onze omroepcorreapondent) HILVERSUM. Onder bijzonder grote belangstelling is gisteren ln het AVRO- restaurant de dirigent Gerard van Kre velen gehuldigd in verband met zijn zil veren omroepjubileum. De directeur van het radiobedrijf. de heer H. van Over- vest, noemde de jubilaris een verdienste lijk kunstenaar, die zijn muzikale taak gedurende een kwart eeuw in het klank- omrankte leven in en buiten de AVRO met talent heeft vervuld. Hij was een In Tilburgse schouwburg Festival voor de agrarische jeugd in Nederland TILBURG (ANP) De platto- landsjcngeren ln Nederland krijgen hun eigen festival. Het ls een initiatief van da heer L. N. den Brabander, direc teur van de Stadsschouwburg te Til burg, die bij een onderzoek naar het schouwburgbezoek op het platteland tot de oonolusle kwam dat dit minimaal waa en dat televisie en radio daar de belangrijkste ontspannlngsmedia wa ren. Gedacht werd toen aan een festi val voor plattelandsejongeren naar het voorbeeld onder meer van liet festival voor do Werkende Jeugd dat reeds vijf maal met succe« kon plaatsvinden. De heer Den Brabander vond bij de organisatie van Katholieke Plattelands jongeren zoveel enthousiasme, dat nu al van 24 tot en met 27 november nis data voor het festival konden wor den vastgelegd. Deelname ls opengesteld voor jonge agrariërs uit het gehele land en van alle gezindten. In de kosten dra gen zij zelf veertig gulden bij, de overige zestig gulden verwacht men via subsi dies te ontvangen. Men rekent stellig op de deelname van circa 400 Jongeren in de leeftijd van 17 tot en met 27 jaar. Deze zullen tjjdens het festival worden gehuisvest ln pensions in Olsterwljk en Vught. Geheel naar patroon van 't fes tival voor de werkende jeugd zullen ge sprekken met kunstenaars worden ge voerd over toneel, film, muziek en beel dende kunst. De toneelgroep Ensemble en het operagezelschap Forum zullen onder meer avondvullende voorstellin gen geven. Robert de Vries, directeur van het Nieuw Rotterdams Toneel heeft zich bereid verklaard een inleiding te houden. Ontslagen bij baggerbedrijf WESSEM (ANP) De grindbagger- firma Dekker uit Wessem heeft 10 werk nemers ontslagen wegens onvoldoende werkgelegenheid. De vraag naar grind uit de Limburgse Maasuiterwaarden is sterk verminderd, doordat het ingevoer de Duitse grind op de Nederlandse markt goedkoper te verkrijgen is. Dit wordt onder andere toegeschreven aan het feit, dat de Nederlandse grinddel- vers een gedeelte van de grlndop- brengst moeten afstaan een zogenaam de grindpot, waaruit de kosten moeten worden bestreden van het dichten van de lege grlndgaten. nieuw devies van Kaap Hoornvaarder De laatste nog varen Honrnimini' inrhti jarige kapitein A. C. Valk, werd gisteren voorgoed uit de vaart genomen. Vele bekenden kwamen hem gisteren op de receptie in de restauratie .Jlomefort" op Vcr- olmes schtrpsioerf te Maassluis uitwuiven. Op de foto de kapitein samen met de heer Verolme bij een model ran een schoener uit de vorige eeuw. Onder: de oud gediende brengt een tocst uit op een goede thuisvaart. Maria Callas op vakantie in Nederland SCHIPHOL (ANP) Opera-zangeres Maria Callas logeert een paar dagen in Nederland, niet om te zingen maar voor vakantie. Vanmiddag zou zij op Schiphol arriveren. Ze logeert op kas teel „De Haar" in Haarzuilen als gaste van het echtpaar Baron van Zuvlen van Nijevelt. De kasteelheer verblijft weer voor de traditionele septembervakan- tie op 't beroemde kasteel. Maria Cal las Is 'n vriendin van baronesse v. Zuy- len van Nijevelt. Ze ontmoeten elkaar aan de Franse Riviera, waar de baron en de barones ook 'n deel van 't jaar wo nen. In sept, is kasteel De Haar voor bezoekers gesloten, maar met ingang van vandaag is het zelfs op „middel eeuwse" wijze hermetisch afgesloten om de bewonderaars van de beroemde operazangeres en andere nieuwsgieri gen op een afstand te houden. Op het Janskerkhof t« Utrecht wordt van dinsdag 6 tot en met donderdag 8 september voor de veertiende maal 'n kunstmarkt gehouden. Op de markt zal ook een tentoonstelling van groot beeldhouwwerk te zien zijn. toegewijde medewerker als talloze uit zendingen en het speet de directeur dat omroep budgettaire tnoeilijkheden een schaduw over zijn orkest „De Zaaiers" werpen. (Een geleidelijke liquidatie van dit orkest ligt In <le lijn van de ver wachtingen Namens de AVRO overhandigde hij een geschenk onder couvert. Daarna sprak de heer Tom Nleuwenhuyzen, die namens het personeel een stereoplatenspeler aanbood- Chef-omroeper Jan Boots haalde als huisvriend van Gerard van Krevelen vele oude herinneringen op en het zijn woorden vergezeld gaan van een souvenir. De bekende Alex de Haas was vrij kritisch in zijn toespraak. Hij klaagde over de banaliteit van "vele radioprogramma's; vroeger stond het amusement op veel hoger niveau, maar in deze nerveuze en gejaagde tijd kan het publiek kennelijk minder rust op brengen voor goed amusementsmuziek. Wat hem het meest grieft is. öat jonge lui die voor de microfoon het succes van een ander staan te verknoeien, in de publiciteit hemelhoog worden ge prezen en een grote toekomst wordt voorspeld. Maar diezelfde „eendagsvlie gen" hebben geen flauw Idee van het vakmanschap van een goede musicus of solist in Hilversum. Voor hen staat niet centraal het streven om zo snel moge lijk een gouden plaat en een bungalow in Loosdrecht te verwerven, nians wordt de levende muziek door de platentech- niek bedreigd en het aantal goede om roeporkesten wordt steeds geringer- Toch hoopte Alex de Haas dat het Gerard van Krevelen en zijn musici mocht, gelukken door hun talent en vak manschap de luidruchtige generatie van thans te overleven. Nadat de jubilaris met een welgemeend woord had bedankt voor deze huldiging volgde er nog een geanimeerde en druk bezochte receptie. Belangstelling voor muziek stijgt UTRECHT (ANP) In Amerika z(jn de bestedingen aan kunst de laatste ze ven jaar tweemaal zo sterk gestegen als de totale bestedingen nan recreatie en zesmaal zo sterk als de bestedingen aan bioscoopbezoek en sportwedstrijden. On geveer 50 miljoen Amerikanen z\)n zelf actief op het gebied van de kunst en daarvan bespelen er 32 miljoen een muziekinstrument. Het aantal Amerika nen dat muzieklessen neemt ls ln 15 jaar verviervou dl gd Met deze „Amerikaanse" cijfers onder streepte de heer J. J. Rtppen, voorzitter van de adviescommissie voor de vak- beuin „Intcrtone" die van 5 t/m 13 sep tember tegelijk met de Najaarsbeurs ln Utrecht, wordt gehouden, gistermiddag op een persconferentie de belangrijke plaats die de muziek in het leven van steeds meer mensen gaat innemen. Oor zaken hiervan zijn waarschijnlijk de stijgende levensstandaard en de toe nemende vrije tijd Nederlandse cijfers zijn niet 2» exact beschikbaar maar vol gens de heer Rippen gaat het „muzikale leven" in ons land dezelfde kant op als dat in de Verenigde Staten. Op ..Intertone" zullen bekende en minder bekende muziekinstrumenten te zien zijn van 51 exposanten uit acht lan den (Nederland, de VerStaten. West- Duitstand. Groot-BrittanniëBelgië. Zwitserland. Italië en Zweden». Op de beurs wordt ook aandacht, besteed aan vernieuwingen in het muziekonderwijs. Vanavond in de ether* I „De goede ziel". J eenakter Bartollno heeft bepaald niet geweten, wat hem boven het hoofd kwam te hangen, anders zou hjj zich wel tienmaal bedacht hebben, alvorens te besluiten een huwelijk aan te gaan met Lina Sarulli. weduwe van Cosimo Taddel. De grote narigheid is namelijk, dat Lina haar eerste man de goede ziel niet kan vergeten. De huwelijksreis wordt voor Bartollno dan ook één brok ellende. Lina kiest hetzelfde hotel, waar zij ook met haar eerste man de wittebroods- weken doorbracht. Gedurende de hele reis eet en drinkt zij in dezelfde res- taurants. terwijl zij tot overmaat van ramp ook nog dezelfde oudheden, musea en kerken bezoekt, waar zij eens met haar „goede ziel" een kijkje heeft genomen. Weer teruggekeerd in haar woonstede gaat Bartolinl zich aan i allerlei buitenissigheden te buiten om tegen zijn vrouw in te gaan. De troost, die hij zoekt bij een vriendin van zijn vrouw, confronteert hem echter opnieuw met de invloed van de „goede ziel". De K.R.O.-t.v. zendt de éénakter „De goede ziel", waarvan dit de korte inhoud is, vanavond uit onder regie van Frits Butzelaar. (Nederland II, 20.01). (Nederland I, 21.10). f II I Men kan van Udo Jiirgens, de Oostenrijkse zanger- UClO juraens pianist-componist, houden of niet, waardéren moet men deze man, omdat hij het vak verstaat. Niet voor niets wordt hij momenteel tot de topMasse van Europa's entertainment- 4 artiesten gerekend. En dit succes ls echt niet vanzelf gekomen. Hij heeft er voor moeten vechten. Sport voor sport beklom hij de ladder van het succes, tot 4 hij dit jaar voor de derde achtereenvolgende maal meedeed aan het Eurovisie- Songfestival en daar de hoofdprijs in de wacht sleepte (mét een kusje van de charmante France Gall). Toen was hij bovenaan de ladder, hetgeen ook wel te J merken ls aan zijn drukbezette agenda. Onlangs was hij even in Nederland, om een show op te nemen, die de A.V.R.O.-t.v. vanavond op het_ scherm J brengt. ^TELEVISIE tHedenavond NEDERLAND I NTS; 19.00 Nieuws 19.01 Klaas Vaak. AVRO: 19.05 De 4 avonturen van Robin Hood. 19.30 AVRO's Televizier. NTS; 20.00 Jour- naai. 20.20 Dr. Ben Casey. 21.10 Pro- J flel van een lied. 21.40 Taptoe Delft. NTS: 22.40 Toeristische Ups van de 4 ANW. 22.45 Journaal. 22.50—23.20 Europese atletiekkampioenschappen NEDERLAND n NTS: 2D.Q0 Nieuws. KRO: 20.01 Voordracht. 20.20 J Operatie Gwamba. 20.50 Operette- muziek. NTS: 22.10 Journaal. 22.15 J Wereldkampioenschappen wielrennen te Frankfurt. i Zaterdag NEDERLAND I NTS: 15.00—15.50 Wereldkampioenschappen wielrennen te Frankfurt. 16.00 Bloemencorso Aalsmeer. VARA: 16.30 Koning Klant. 16.50 Voor de jeugd. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) NCRtf: 18.35 Harmonie-orkest. 18.55 Op het 4 woord af. 19.00 Nieuws. 19.10 Radio- krant. 19.30 Lichte gram.muz. 20.15 De grote race. 20.30 Lichte gram.muz. 22.15 LIteraina. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld. 23.00 Lichte J gram.muz. 23.55 Nieuws. HILVERSUM H (298 m) VPRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.30 Jaaz-rondo. 18.150 Kri,tls<5h com- mentaal'. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 'Lezen en schrijven. 19.55 Europese afclettekikamploensohappen te Boeda- pest. 20.00 Nieuws. 20.05 Licht lnstru- J mentaal kwartet (opn.). 20.30 Twee ir clavecimbels. 20.45 Gevecht om God. VARA: 21.00 Het liefdeslied van Han- if nibal Flynch. 21.55 Lichte orkestmuz. (gr.). 22.05 Licht instrumentaal com- J bo. 22.20 De wereldkampioenschappen wielrennen op de baan. 22.30 Nieuws. 4 22.40 Actualiteiten met om. Europese atletiekkampioenschappen te Boeda- pest. 22.35 Lichte gram.muz. 23.45 J Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Gevar. programma.. 18.15 Veronica s jukebox: groeten en wensen en ver- zoekplaatjes. 19.00 Joost mag 't weten: Brandnieuwe en ongehoorde hits. 20 00 Cowboy Gerard hoog te paard; 21.00 Gevarieerd progr., 22.00 Programma voor alle Spaans sprekende mensen in Nederland met Isaballe, 22.30 Jazz- journaal (Tineke de Noov); 23.30—1.00 Alle remmen los door Jan van Veen. 4 DRAADOMROEP (4e HJn) van 18-20 u.: 4 1 Igor Strawinsky: a. Pulcinella Suite 4 (Philharmonia Orkest); b. Les Noces J 'Motet koor van Genève mmv. solisten): J 2. ^Petor Totalkovsky;^ Doornroosje bal- - 18.00 18.30 18.52 18.03 Voor d. if Voor automobilisten, 18.45 Sp< it Lichte muziek (onderbroken vo tages wereldkamploensch. wieirennen 19.00 Nieuws. 19.40 Amusementsmuziek. 20.00 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 tot 23 uur Gevar. muziek BRUSSEL Frans (484 m) 18.30 Nwe gram.pl. 20.00 Klass. muziek. 22.20 Jazz NDR-WDR (309 m) 20,15 Opera- en ba IJ etmuz te k. 1JM JJevar. muziek. 17 do Jiirgens, troubadour v lichte lied, vanavond voor AVRO-t.v. (Nederland I, 21.10). J Land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Overheidsvoorlichting. 12.50 Lichte grammuz. 13.15 Everybody happy????.!, tienercampingshow. 14.10 Muclserende dilettanten. 14.30 Popu- laire gram.muz. 15.00 Onnodig zwijg- zaam. 15.20 Stereo: Lichte gram.muz. 16.00 Klassieke en moderne orkest- J werken (gr.). 17.00 Europese atletiek- kampioenschappen ln Boedapest. 17.05 i Wil je weg wezen. 17.15 Kanjer Ko- ning 1966. 17.20 Wereldkampioen- schappen wielrennen op' de baan. 17.30 Lichte gram.muz. 17.55 Stereo: Licht ensemble. HILVERSUM II i (298 m) VARA: 7.00 Nieuws. 7.23 Lichte gram.muz. a.oo ,Nlew. ,en,..postdufvenber.. 8.10 Lichte gram.muz. 9.20 Programma voor amateurs. VPRO: 9.40 Mens en maatschappij. VARA: 10.00 Z.O. 135. (Om 11.00 Nieuws). 12.15 Oosteuro-* pese kroniek. 12.27 Land- en tuin- bouw. 12.30 Lichte gram.muz. 12.45 Europese atletiekkampioenschappen te Boedapest. 13 00 Nieuws. 13.10 VARA- Varia. 13.15 Spelenderwijs met de lichte muze. 13.40 Voor de twintigers. J 14.15 Radio Jazzclub. 14.55 Loon naar werken. 15.10 Stereo: Moderne ge- J wijde muziek (gr.). 15.50 Stereo: Cello en plano: moderne muziek, 4 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: licht in- -*• strumentaal ensemble. 16.25 Lichte gram.muz. 17.00 Medische kroniek. 17.10 Amateurs, de microfoon is voor U. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM IH (240 m en FM- kanalen) NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Solisten- en orkestenparade. 10.00 Nieuws. 10.02 Lichte gram.muz. voor de tieners. NRU/NCRV: 11.00 Nieuws. 11.02 Populair klassieke muziek (gr.). 11.30 Muziek van Het Leger des Hells. 11.50 Lichte orkestmuziek. (Om 12.00* Nieuws). 12.30 Licht gevar. muziek- progr. (13 00 Nieuws). 14 00 Nieuws* 14.02 Wekelijkse platenshow voor de tieners. 15.00 Nieuws. 15.02 Hoogte- punten uit operettes, musicals en J films. 16.00 Nieuws. 16.02 Programma voor vrolijke vakantiegangers. 17.00 Nieuws. 17.02—18.00 Sportshow. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Schoon schip: een opgeruimd progr.. voor de (vrije) zaterdagmorgen, met o.a. Country en western hits. verzoek- progr voor de huisvrouw, en The Dutch Swing College Band. 11.30 Schip schoon. 12 00 Red Band Toppers. 12.15 Hits a gogo. door Rob Out. 12.45 Ge- varieerde progr.. 13.00 Veronica's Teen- ager Muziek Express. 14.00 Veronica's Nederl. Top 40. door Joost de Draayer, 16.00 Tips voor de top. 16.30 Platen- palet .16.45 Kwartier gevarieerd. 17.00 Favorieten Express, voor de hele faml- He. door Tineke, 17.40 De Teenbeatclub. J Nederland. l.Öo Lichte i Zaterdag n HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Klassieke J gram.muz. 7.30 Nieuws. 7.32 Geeste- lijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Djinn. (8.30—8.32 J Nieuws). 12.00 Angelus. 12.03 Licht ensemble. 12.24 Marktberichten. 12.27 Edo de Waart dirigeert Concertgebouworkest AMSTERDAM (ANP) Het derde volksconcert van het Concertgebouw orkest In het nieuwe seizoen, op woens dag 21 september, zal worden geleid door Edo de Waart. Deze 25-jarlge dirigent winnaar van het Mitropoulosconcours 1954 te New-York. Is per I sepjtember als assistent-dirigent aan het Concertge bouworkest verbonden en zal zich op dat cóncert in zijn nieuwe fiyictie aan het publiek voorstellen. Onlangs dirigeerde hij met veel succes het orkest ln de Rotterdamse Doelen. Zijn programma vermeldt onder meer het altvioolconcert. „Der Schwanen- dreher" van Paul Hindemith met Klaas Boon als solist. Dit werk beleefde in 1935 zijn wereldpremière te Amsterdam .De componist vertolkte toen de solopartij. Het concertgebouworkest opent het nieuwe Amsterdamse muziekseizoen met een volksconcert onder leiding van zijn vaste dirigent Bernhard Haitlnk op maandag 5 september. Nieuw Rott. Toneel opent seizoen ROTTERDAM (ANP) Het Nieuw Rotterdams Toneel opent zijn nieuwe 6ei- doen met twee premieres in de Rotter damse Schouwburg. Op 16 september wordt opgevoerd „De dood van een han delsreizigpr" van Arthur Miller met in d«- hoofdrollen Ko van Dijk en Enny Meunier De regie berust bij Jan Teulings. Op 23 September volgt „Zuster George moet ster ven" van de Engelsman Frank Marcus, dat in Engeland door de toneelcritici werd uitgeroepen tot het beste stuk van het jaar. Hoofdrollen worden gespeeld door Elly van Stekelenburg. Annet Nleuwen- huys. Rle Gilhuys en Coba Xelling onder regie van Pim Dikkers (ADVERTENTIE) alles kan met cEtalaiiMirin winM

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2