DOSSIER KOFFERMOORD GESLOTEN Hoofdinspecteur Vrijburg: ,lk ben niet de man die het mysterie op kan lossen' Plaatselijkebuien spoelen sfeer weg Theorie na lugubere vondst in Amsterdam: dader moest harakiri plegen Werd Kameda in Brussel of in Amsterdam vermoord? Chefarine 4 Overval op benzinestation DINSDAG 23 AUGUSTUS 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Er drijft veel afval in de Amsterdamse grach ten. Stoelen, sinaasappelkistjes, matrassen en ook wel koffers. Niemand let er eigenlijk op. Het is dan ook louter toevallig, dat de elfjarige Jan Tabak op 25 augustus 1965 precies een jaar geleden aandacht be- steeds aan een aluminium geval, dat in de Jacob van Lennepkade onder de loopplank van het woonschip Liberty dobbert. Een romantische ziel, deze Jan. Hij rent naar zijn vader, die koffie zit te drinken, en roept: „Pap pie, we hebben een schat ge; vonden." Een goede vader ook, de heer Tabak. Hij snauwt zijn zoontje niet weg, maar gaat mee kijken en helpt de koffer op de wallekant te trekken. Uit dgjderen van het deksel komt rood vocht gegutst. ..Roestwater'zegt woonschipbewoner Leusink, die zich bij de belangstellenden heeft gevoegd. Maar Tabak constateert ook een vreemde geur en vertrouwt het niet. Liever maar de politie bellen... Luttele minuten later is het misterie van de koffermoord geboren, dat wekenlang de internationale pers zal blijven be zighouden om niet te spreken van de tientallen rechercheurs, die geduren de die tijd hun bed niet zien. De koffer bevat namelijk een romp met armen zonder handen en zonder hoofd en be- Een jaar later. Hoofdinspecteur J. Vrijburg kijkt met nauw verholen misprijzen naar de vijf kartonnen do zen, waarin het drama ligt te vergelen, en zegt: „Het dossier is gesloten. Ik hoop niet meer op een oplossing. We zoeken ook niet meer. Wat wilt u.... er is geen enkel reëel aanknopingspunt over". Geen luisterrijke bijzetting dus van de zaak Kameda in het Mausoleum van Recherchevernuft hij is terecht gekomen in het verdomboekje van het kerkhof: dat der onopgeloste moorden. De heer Vrijburg is chef van het bu reau Leidseplein. Had de trage stroom (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Het ziet er naar uit, dat het mysterie van de koffernuord, precies een jaar oud, nooit zal worden opgelost. Met name weet men nog steeds niet, waar de J panner zyn gru- welyk einde heeft gevonden in Amsterdam of in Brussel en juist het antwoord op die vraag is, in verband met de lo catie van het verdere onderzoek, van primair belang. De Amster damse politie is ervan overtuigd, dat Brussel de plaats van de misdaad Is geweest, maar de Brusselse commissaris Spiritus houdt het hardnekkig op Am sterdam. Hoofdinspecteur J. Vrijburg, die de leiding van het onderzoek had, heeft een l\jst gemaakt van de feiten, die voor het een en dus tegen het ander pleiten. Het spreekt boekdelen. Hij somt op: TEGEN AMSTER DAM ALS PLAATS VAN DE MOORD: Ondanks het intensieve onder zoek Is niet vast komen te staan, dat Kameda op reis is gegaan. Zijn eigen auto stond voor de deur en noch door spoorweg personeel noch door taxichauf feurs is hy gezien. Hy had in Amsterdam geen hotel gereser veerd, hoewe! hy een folder op zyn flat had liggen en hoewel Japanners daarin zeer stipt zijn, zeker ln het toeristenseizoen. In zyn flat waren ook zyn scheer- apparaat, vulpen, agenda, ki mono's en toiletbenodigdheden tot en met tandenborstel aan- STRIJDVRAAG TUSSEN POLITIECHEFS Het slachtoffer. Yoekata Ka. meda, 32 Jaar oud, getrouwd en vader van een kind. Een onop vallende en keurige man. wezig. Zou hy nu echt alles dubr- bel hebben gehad? Dan nog hy had een weekendkjffertje en wy weten, dat hy hoogstens van plan was, als weekendtoerist naar Amsterdam te gaan. Waar om zou hij dan die grote alu- mlniumkoffer hel. ben meege sjouwd, waarin zyn iyk later ge vonden werd? Een ander punt Kameda was zeer zorgvuldig waar het zyn kleding betrof, maar by zyn stoffelyk overschot werden een truitje en broekje gevonden, die te schunnig wa stent goed voor hulseiyk gebruik en daar dienden ze ook voor. Zou hy uitgerekend die kleding stukken mee op reis hebben ge nomen? Nog iets: op zijn flat troffen we een pan met eten aan. Geen restje of zo een volle maaltyd. Hy stond niet in de ijskast cn dat is merkwaardig bij iemand, die een weekend op reis wil. De ramen stonden open wie doet dat. als hy voor langere tyd weg gaat? Om twaalf uur 's middags was hy nog op zijn flat, In kimono, na dat hy 's morgens in kenneiyke staat thuis was gekomen. I)e werkster, die hy toen haar week loon gaf, zag geen koffer. Lykt dat op iemand, die zijn weekend wil benutten voor een trip naar een stad. honderden kilometers verderop? Maar laten wc aannemen, dat de tip van die eae vrouw juist is. die beweert. Kameda diezelfde zaterdagmiddag om vyf uur in Amsterdam te hebben gezien, al kan dat, gelet op de tijdsfactor, nauwelyks. Laten we aannemen, dat hy in slecht gezelschap Is geraakt runners, prostituees die hem hebben beroofd. La ten we aannemen, dat er daarbij een klap is gevallen, die te hard aankwam. Dan nog is het zeer on-Amsterdams, om een ïyk op zo'n gruwelijke manier onher kenbaar te maken. In donker Amsterdam kiepen ze het ge woon ln de gracht. Nog Iets: we hebben uit donker Amsterdam niet één enkele tip gekregen, terw-yi we weten, dat de moord daar veel verontwaardiging heeft gewekt. „Wie dat gedaan heeft, moet gegrepen worden", zei de penoze meteen. „Zoiets zouden wy nooit over ons hart kunnen verkrygen". TEGEN BRUSSEL ALS PLAATS VAN DE MOORD „Het enige dat tegen Brussel als plaats van de moord pleit is cigeniyk". aldus nog steeds HIP Vrijburg, „dat het lijk ln Am sterdam is gevonden: daar kun nen we inderdaad niet onderuit. En de Brusselse politie zegt: nodige risico', nemen door zyn slachtoffer over de gTens te brengen? Hy had het veel mak kelijker kwyt gekund ln Ant werpen of desnoods In de Ar dennen. Ik stel daartegenover, dat het risico van de trip naar Amsterdam - oor de moordenaar meer dan goed werd gemaakt door het feit, dat hy er de po litie mee op een dwaalspoor dacht te brengen." Tot zover de vergelijkende lyst. Hy ziet er voor de BelgiM-he |h>- litle niet best uit, maar dat heeft niet verhinderd, dat commissaris Spiritus (Vryburg: die man kan myn bloed ondertussen wel drin ken) Iedere verantwoordelijkheid voor het onderzoek naar Am sterdam Is blyven verwyzen. Met name is daardoor de hele affaire Okagaky genegeerd. 1IIP Vry burg „De Belgische politie zegt, dat het er niets mcc te maken heeft. Maar ik heb In leder ge val de overtuiging, dat Okagaky iets geweten moet hebben. Door dat dit facet niet verder kon worden uitgediept, Is het bele onderzoek in de lucht komen te hangen ra en vader van een kind om hém gaat het. Een onopvallende (slechts 1 meter 67 lange) en keurige man. Hij geniet zozeer het vertrouwen van de Nishisawa Company, die wereldwijd in tectiel handelt, dat hij naar Brussel wordt gezonden om zakenreizen te ma ken door Europa en eventueel Afrika. Onmiddellijk na aankomst neemt hij tienduizend gulden op, koopt een auto en huurt een gerieflijke flat aan de Avenue Ernestine. Een bescheiden man, met goede vooruitzichten, ietwat teruggetrokken en er zeker niet de per soon naar om een leven te leiden, dat dure onkostennota's tot gevolg heeft dit beeld krijgt men van hem. Uitgere kend deze onopvallende figuur wordt niet alleen vermoord, maar op beest achtige wijze verminkt, en vele duizen den kilometers van zijn vaderland van daan, in het Amsterdamse grachtewa- ter gegooid. Waarom „Dossier gesloten", zwgt HIP Vrij burg met de glimlach van een filosoof. Men ontkomt niet aan de indruk, dat deze man een theorie heeft misschien zelfs de overtuiging met zich ronddraagt dat hij de dader kent. Als hij zwijgt is dat. om de Belgische politie en justi tie te 8paren.„Een onderzoek, dat niet door een hecht team geschiedt", zegt hij, „is al moeilijk, zelfs al werken de mensen goed samen. Als er een grens ligt, zoals in dit geval, wordt het nog moeilijker. De communicatie loopt stroef, zelfs al zijn belde partijen van goede wil. Dat heeft het onderzoek ze ker bemoeilijkt". Hij zegt ook: „Nu ben ik de i an, die de moord niet heeft opgelost. Ik ga daar niet onder gebukt. Ik heb gedaan wat ik kon en niemand heeft me later ooit vezen op iets, dat ik zou hebben nagelaten niemand.. Maar als de moord nu eens in Brussel gepleegd zou zijndan was com missaris Spiritus van de gerechtelijke politie .aldaar de man geweest, die de moord niet kon oplossen. U zult begrij pen, dat hij daarvoor wel oppast. Het lijk is in Amsterdam gevonden, dus is de moord in Amsterdam gepleegd, re deneert hij. Hij wil pas weer geloven aan de mogelijkheid van zijn eigen stad, wanneer de ontbrekende lichaams- I delen in Brussel opduiken, en dat nooit gebeurd". Moord in Brussel? In de koficr vond dc recherche ruim vol doende aanwyzingcn om de Identiteit van het slachtoffer te achterhalen, oj». ver schillende kledingresten ln de Amsterdamse grachten de koffer honderd meter verderop gedragen, dan was de moord aan het bureau Overtoom toegevallen. Zou hem dat liever zijn geweest"? „Nee", zegt HIP Vrijburg „Ik vind het niet prettig, dat dc zaak niet is opgelost, maar ik vind het pret tig dat ik hem heb gehad. Het was een leerzaam onderzoek op technisch gebied ook, waarover ik uit hoofde van mijn ambt natuurlijk niet mag praten". Andere winstpunten: een Japanse prent uit dank voor zijn medewerking aan 'n televisieuitzending en een uitnodiging van de Japanse ambassadeur voor hem zelf en zijn vrouw om ter gelegenheid van de verjaardag van de keizer saki te komen drinken op een receptie. HIP Vrijburg zegt het niet met zo veel woorden, maar tussen zijn zorgvul dig geformuleerde zinnen door beluis tert nien overduidelijk de overtuiging, dat de koffermoord in Brussel was ge pleegd en dat men de sleutel van 't mis terie in de Belgische hoofdstad had die nen te zoeken niet in Amsterdam. De Nederlandse justitie heeft dit trouwens in Brussel wel duidelijk gemaakt, maar hoewel er toen (veel te laat) door de procureur des koningö een officieel on derzoek is geopend, bleef de geestdrift op de spaarbrander. Commissaris Spi- I ritus was niet van zijn standpunt af te brengen dat Kameda op die fatale 21ste augustus. t—m hij door zijn hospita me vrouw Vlaminck voor het laatst werd gezien, als een normale weekendtoerist naar Amsterdam was gereisd en dat hij pas aan het einde van de reis zijn moordenaar ontmoette. Dies liet hij, toen hij eenmaal in actie moest komen, te onderzoeken kledingstukken, etens resten en dergelijke nog trouw naar Am sterdam sturen. „Alleen de koffer heeft hij gehouden", zegt HIP Vrijburg spijtig. „En die hadden we nu juist zo graag hier gehad voor ons politiemu- Keurige man Perfecte misdaad? Pleegde de onbekeknde, die de vrien delijke zachtaardige Kameda ergens tussen 21 en 25 augustus van het vorig jaar vermoordde en zijn slachtoffer volgens tot een onherkenbare brok vlees verminkte, daarmee de perfecte mis daad? Was hij het criminele super brein waarover het in detectiveroman netjes gaat? HIP Vrijburg strekt afwe rend de handen uit boven het gesloten dossier. „Dt weet het niet. De man ie sluw geweest, want hij heeft alles ge daan om de identiteit van Kameda te camoufleren, vandaar de verminkin gen. Maar toen hij zich van het slacht offer ontdeed, gebruikte hij Kameda'; eigen koffer - dit was stom. En hij zag over het hoofd, dat er in de Niet gelogen Een snel onderzoek leert hem, dat zijn slachtoffer niet gelogen heefter is niet eens geld genoeg, om een snelle vlucht mogelijk te maken. Okagaky klest het enige andere alternatief dat hem kan redden. Hij maakt het stoffe lijk overschot onherkenbaar en rijdt 't bovendien Inderdaad weet niemand, waar hij op 21 en 22 augustus is ge weest; wel zegde hij een afpsraak af) naar een plaats, die zijns inziens onmogelijk het het gebeurde in ver band kan worden gebracht". Wie schetst zijn ontsteltenis, wan neer op ^september bekend wordt, dat d_$ Amsterdamse politie erin is ge slaagd een Identiteit te koppelen aan de vormeloze romp In de koffer, en wan neer hij op 4 september wordt uitgeno digd. om eens te komen praten" Hij verzint een smoes een haast zich naar het huls van Kosuma, de Brusselse direc teur van de Bank of Japan. Wellicht dat hij daar het geld los kan branden, dat nodig is om aan het bijna dichtge trokken net te ontsnappen Hij heeft pech. Als hij bij Kosuma aankomt, vindt hij alle leiders van de Japanse kolonie in Brussel in ernstige vergadering bij een. Ze blijken hem te verdenken. Ze zeggen tegen hem: „We voelen, dat hij 't gedaan hebt Okagaky. We geven je vier en twintig uur om je eer te redden daarna gaan we naar de politie. Oka gaky, grootgebracht met het idee van harakiri, begrijpt, wat ze bedoelen en handelt ln hun geest Een inwoonster van Amsterdam die zich pas enkele dagen na de gruwelijke vondst herinnerde ongeieer tezelldcr tijd een plastic sak te hebben den drijven met moge lijk het hoofd en de ledematen van het slachtoffer, ontketende een stroom van tips bij dc Amsterdamse politie. Er drijft veel in de grachten, maar ook ln dit geval (foto) ging het om een lege plastIczak. li l RECHT De donkere Joegoslavische supporter, een student A f uit Hcograd, had toudag In het zwembad „Kromme Rijn'' nog troU l| onder een blauwe hetnen lopen pronken met een stevige, gebronsde vW ft body. De waterdruppels lonkeiden na elke koele duik ln het twln- ketende «onilclu als pareltjes op het diepbruin van rijn gespierde lyt. Het elIeet bleef niet uit zondagmiddag had hij „aitM-hluss" f met een Uel Hollands blondje, dat van waterpolo weinig en tan Interessante jongens heel teel scheen af te welen, /e hadden eikaar get muien op het moment dat alle» een warme ondertoon had. ten afspraakje \oor de tomende morgen was een kwestie van tot tien tellen In de taal. die de minste tongknopen vergde. porters zich gisteren met paraplu's, poncho's en regenjassen te weer gesteld, maar de gestaag neerdruppelende regen werkte als een middeleeuws martelwerk tuig. Een verwarmd vertrek, soep en kotlie wonnen het van wat er tn het wed- strljdwater geschiedde en veel vaker niet spuniertjes kon je op dat moment nog irAurH-. ln de vlaggen klepperden klef ln de kille wind. de telefoon^ op de perstribunes kregen een bedruppeld plastic regenjasje, de wagens van de benzlnemuatschapplj spo ten liters olie naar de verwurmlngs- machlnes, want moeder nutuur heljpt niet meer mee het water op 23* C te houden. Het lieve bluuw heeft van het chloor- water een sombere tint gekregen, de zonnebrillen en fleurige kledij zijn ver- zoieia kost tyd. hij in spyaeroroek en Dcscniideid sant. zy een g.aozenue regen jas lucntig om ue scnouuers gelagen. Ue sou was er nog niet en hele lyne water- spuntenjes kon je op dat moment nog hall ring van die koffer een visitekaartje an een firma in Parijs, die Kame da kort geleden had gezocht dit was nog stommer. Welbeschouwd waren er tientallen sporen, die naar de identiteit het slachtoffer leidden. Dat visite kaartje maakte het natuurlijk makke lijker, maar we waren er ook op een1 andere manier onherroepelijk achter gekomen, dat het slachtoffer Yutal.a Kameda heette". Geen perfecte misdaad dus. Maar mis schien een uitgebreid internationaal I komplot zo machtig en invloedrijk, dat 't zich gemakkelijker en ongestraft 'n tegenstander of deserteur kan ontdoen.. HIP Vrijburg trekt 'n gezicht, alof hij over een landing van Marsman netjes hoort en telt dan de tegenargu menten op zijn vingers af. Verdovende middelenniets van gebleken. Smok kel... geen enkele aanwyzing. Spiona ge, sinds James Bond erg populair, maar in de levensgeschiedenis van Ka meda valt geen enkele politieke intt "es- se in welke richting dan ook te bespeu ren. Bedrijfspionage Hier aarzelt hij. Hij weet, dat in de concurrentie strijd van de Industrie Inzet: de we reldmarkt met alle miljoenen van dien weinig middelen worden geschuwd. Maar hij gelooft er niet in, voor zover het Kameda betreft. „Als Kameda een bedrijfsspion was, dun moet het een heel geraffineerde zijn geweest, on danks het onderzoek, waarbij zelfs de FBI ingeschakeld is geweest, blijft hij als de eenvoudige, hurdwerkende verte genwoordiger in textiel uit de rapporten te voorschijn komen.". Resten de twee standaardmotieven voor moord, te we ten: vrouwen en -oof. Het „cherchez la femme" wuift HIP Vrijburg vrij snel weg. Hoewel uit voorwerpen op zijn Brusselse flat gevonden, ia gebleken, dat Kameda zijn Europese verblijf niet helemaal als een periode van celibaat opvatte, was zijn liefdesleven verre van flagrant. Geen enkel spoor dan ook in de richting van een crime passionel. „Roof lijkt mij als motief het meest waarschijnlijk", zegt HIP Vrijburg. Okagaky's dood Even terug naar de sensationele da gen van een Jaar geleden. Op zaterdag 4 september, negen dagen na de gru welijke vondst in de Jacob van Len nepkade. Is de identiteit van het slacht offer bekend en staan de Amsterdamse rechercheurs Hoegee en Schreur voor Kameda's flat in Brussel. Daar horen zij van de relatie die de vermoorde heeft gehad met de (eveneens Japanse) ver tegenwoordiger ln fototoestellen Oka- ijf kartonnen dozen, waarin het drama gaky en uit routine laten ze hem we ten. dat ze hem verwachten voor een verhoor. Okagaky zegt, niet onmiddel lijk te kunnen komen, omdat de accu van zijn auto leeg Is. Enkele uren la ter rijdt hij zich op onverklaarbare wij ze midden in het centrum van Brussel, maar met een snelheid van 120 kilo meter per uur tegen de pijler van een viaduct te pletter. De Belgische politie houdt het hardnekkig op een normaal verkeersongeluk. Okagaky wordt begra ven en zijn rode sportwagentje gaat zon der enig onderzoek naar de sloper. Dat erleden van het slachtoffer bij de eersie prikken voos blijkt te zijn als 'n wormstekige appel (hij heeft onder meer in een paar maanden tijd een be drag van 10.000 gulden bij elkaar ge zwendeld verandert niets aan het stand punt van commissaris Spiritus, dat het leggen van enig verband hersenschim mige nonsens is, en daarmee uit. Nu de theorie en niet meer dan 'n theorie waarin alle bekende feiten passen, een theorie, die men HIP Vrij burg. zorgvuldig politieman als hij is, nooit hardop zal horen verkondigen, voordat hij de bewijzen heeft, maar die door alle insiders wordt aangehangen. Het is een triest verhaal, waarin niet alleen de gewone menselijke hebzucht, een hoofdrol speelt, maar bovendien 't typische fatalisme van de oosterling, die weet dat hij verloren heeft en ln ha rakiri zijn enige waardige uitweg ziet jtot erover Tot zover de theorie. Verzinsels? Ze ker er zitten leemten» in. die (doden! spreken nu eenmaal nietmet behulp van de fatasie moeten worden opge vuld. Maar vast staat, dat Okagaky op die zonnige zaterdagmorgen van de vierde september de politie meed en naar Kosuma ging. Vast staat, dat daar een beraad van wijze mannen aan de gang was, waarbij hij niet werd ver-1 wacht. Vast staat vooral met dramutl- sche zekerheid, dat hij zich onmiddel lijk daarna op onverklaarbare wijze te pletter reed. ..Van de doden niets dan goeds" zegt HIP Vrijburg mild en „Je mag van «-«-n dode niets zeggen, als je geen bewijzen hebt zelfs dat kan 1 aanleiding geven tot een proces wegens sifiaad". Hij wil het erop houden, dat het dossier gesloten is. Zand ervoer. On opgelost. „Ik wil de mo elijkheld niet i uitsluiten," zegt hij. „dat ik iets overl het hoofd heb gezien Dat kan altijd, I maar niemand is ooit met een verwijt I gekomen niemand heeft ooit gezegd: Vrijburg, je had dit of dat nog moeten I doen. Ik lig er 's nachts niet van wak-1 ker'". fle en smettend verbond hij daaraan de vraag, die vele buitenlanders op de lip pen ugt: „lloe is het mutelp. Gisteren zulk inooi weer en vandaag regen Wie lange dauert der Regen In Holland? Ja. hoe lang duurl een hu; regel «i Holland? Vraag het De Bilt en ze ku.men Je ver tellen dat het er niet zo best uitziet. Nieuwe tegenvaller voor de Europese kampioenschappen, die van het begin al vele dingen arm, maar in leder geval mooi weer ryk was. Dapper hebben de weinige fervente sup- ADVERTENTIE, 4 beroemde middelen doen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn eik afzon- derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nóg beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. I dwenen. 1 Nergens ter wereld wordt er zoveel en zo ondeskundig over het weer gesproken al& ln Nederland De officials, de rontro- leurs, de ijsverkoper en de agent, die kleurenblind aun het worden Is van de verschillende parkeerkaarten, Geen van hen heeft een antwoord op de vmug van de teleurgestelde Joego-Slaaf. Jammer, want het kleine spatje sfeer dut de Euro pese kumploenml inppen tot ml toe had den, Is volledig weggespoeld door de tvpiseh-Hollandse „plaatselijke" buien, rile in Utrecht ren volle dag duurden Wie lange dauert der Regen ln Hol- UTRECHT (ANP) Omstreeks elf uur gisteravond heeft een onbekende man een overval gepleegd op een l»en- zlneatatton aan de Oudenonrd In Utrecht. HIJ had een pistool, waarschijnlijk een luchtdruk- of gaspistool bij zich, waar mee hij op de 22-Jarlge pompbediende schoot, die ln het magazijn bezig was. Daarna verdween de met een nylon kous gemaskerde overvaller In het pompstation werd niets vermist. Wel werden enkele laden opengetrokken aangetroffen. De pompbediende kon na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar huia gaan. Chantage Wanneer Kameda op 19 juni in de Bel- j gische hoofdstad verschijnt, maakt hij '9 een welgestelde indruk. HIJ koopt een s auto, huurt een luxueuze flat en praat over reizen naar Afrika, die hij in zijn hoofd heeft. Weliswaar kan hij op het tijdstip van de moord niet meer geld hebben gehad dan een paar honderd gul den. „maar", zegt HIP Vrijburg prak- tisch, „dat hoefde de moordenaar niet te weten en bovendien zijn er wel men sen voor minder om zeep gebracht". Okagaky zit op dat moment al diep In de puree De komst van zijn landgenoot- j in-goede-doen brengt hem op een idee,! zijn financiële tekorten wat aan te zui veren. Niet door moord misschien chantage kan ook erg lucratief zijn. Hij brengt Kameda in verkeerd gezelschap (Inderdaad past de geconstateerde be langstelling voor vrouwen niet erg best ln het karakterbeeld van de Japanner en ook het feit, dat hij de morgen voor zijn verdwijning om vijf uur dronken thuiskwam, lijkt verdacht), maar als het moment voor de afpersing gekomen I Tussen de stoelen, de slnuusappelkisten is, zegt Kameda geen geld te hebben. de matrassen de Amsterdamse

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7