Leidse raad nam afscheid van acht mede-leden - HM Orgel voor Stadsgehoorzaal wordt nu wel „verschrikkelijk duur" Blijft wethouder C. J. Piena in functie? KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT DINSDAG 23 AUGUSTUS 1966 VOL VERTROUWEN IN NIEUW BESTUUR Acht Leidse raadsleden hebben gistermiddag na de laatste vergade ring in de huidige zittingsperiode afscheid genomen: wethouder ir. J. J. G. van Hoek (WD), mr. C. Woudstra, fractievoorzitter van de prot.-chr. groepering, de heer P. C. A. ten Broek, de leider van de KVP-fractie, en mej. A. J. van Nienees, mevr. G. A. Spierenburg Beekhuizen, en de heren P. Fakkel, J. A. v.d. Horst en H. Zunderman, allen van de socialistische fractie. Zij werden „uitgeluid" door burge meester mr. G. C. van der Willigen, die zich behalve tot de scheidenden ook richtte tot de echtgenoten van de heren Van Hoek en Woudstra, die bij het afscheid naast hun mannen zaten en bedacht werden met een fraai boeket rozen. VEEL WAARDERING VOOR WETHOUDER J. J. G. VAN HOEK B(J 7.yn woorden van afscheid tot hen, die In de nieuwe raad niet terug keren, richtte de burgemeester zich eerst tot hen, die het kortst In de rnad zitting hehheu gehad. De heer Fakkel die 6 jaar zitting heeft gehad, had zich vooral toegelegd op de behartiging van de personeelszaken, met name zijn werk in de Commissie Perso neelszaken. Voor de toewijding waarmee hij die had gedaan was de burgemeester hem zeer erkenteiyk. Voor de heer v.d. Horst was afscheid nemen altf raadslid geen nieuwe erva ring. Ook in 1958 had hij dat al eens meegemaakt. „In totaal hebt u zeven Jaar deel uitgemaakt van de raad. Voor al uw werkzaamheden in die zeven Jaar, en in het bijzonder in de Rechtskundige Commissie en de Commissie Sociale Zaken, zeg Ik u hartelijk dank." Mevrouw Spierenburg is sinds 1958 raadslid geweest. Met waardering wil de spr. vooral melding maken van haar werk als lid van de Commissie Kasbe heer en Kredietwezen. „Oud-gedlenden" Vervolgens kwam de voorzitter bij de raadsleden, die hij zonder enige oneer biedige bijbedoeling de "oudgedienden" wilde noemen. Mejuffrouw van Nienes heeft vanaf 1949, dus 17 Jaar lang, haar beste krach ten uan de Leidse gemeenschap gegeven. „Ik heb u in de korte tijd dat ik u als In de Burgerzaal van het stadhuis poseerden de burgemeester, de scheldende raadsleden en de echt genoten van de heren Van Hoek en Woudstra voor de camera's: op de eerste r(j v.l.n.r. de raadsleden Fak kel, v. d. Horst, Woudstra, mej. Van Nienes. mevr. Van Hoek, mevr. Spierenburg en de heer Zundermnn; staande rechts burgemeester Van der Willigen, mevr. Woudstra en de heer Van Hoek. denk bijvoorbeeld aan de Instelling van een studiecommissie inzake huisvestings aangelegenheden, die een adviserende functie heeft bij-het huisvestingsbeleid. Ik denk verder aan de invoering van de doorstromingsverordening, die vooral ge richt is op een doelmatige verdeling van de beschikbare woonruimte. Naast zijn bezorgdheid over het feit dat er in Leiden nog steeds sprake is van een mensonterende woningnood, mocht spr. thans toch ook de erkente lijkheid uitdrukken voor alles wat de heer Van Hoek gedurende zijn wethou derschap heeft gedaan ter bestrijding van deze nood. „Namens de gehele Leidse bevolking zeg ik u hartelijk dank voor al het werk dat u in het belang van de stad hebt ge daan. In deze dank wil ik nadrukkelijk ook uw vrouw betrekken, die u tijdens uw wethouderschap zo vaak terzijde heeft gestaan bij het vervullen van uw representatieve verplichtingen en die het u bovendien door haar steun en mede leven mogelijk heeft gemaakt u met alle eqprgie in te zetten voor uw wethouder- Geschenk Als ik tenslotte zou willen samenvat ten, hoe door welk beeld u bij ons allen in herinnering zult voortleven, dan is dat het beeld, wat kort geleden een u en mij bekende amateur-portrettist van u tekende: dat van de regent. Als regent heeft u zich leren kennen, als regent zult u bij ons voortleven". Als afscheidscadeau overhandigde de burgemeester 'de heer Van Hoek een boek „over bouwen door een bouwer", waarvoor de thans oud-wethouder zeer erkentelijk was. Antwoord a r Woudstra LEIDSE AGENDA WOENSDAG 24 AUGUSTUS Oecumenisch Avondgebed Pieters kerk. 19.30 u. Sociale Raadsvrouw spreekuur 16.00 - 18.00 u. DONDERDAG 25 AUGUSTUS Propaganda-avond Mater Amabilis- school. Kleine zaal van de Stadsge hoorzaal; toegang vrij, 20.00 u. VRIJDAG 26 AUGUSTUS Orgelconcert door Adriaan Blan- kenstein, Pieterskerk, 20.15 u. Leidse Kunstkring „Voor Allen" ledenvergadering, rest. Van der Hey den, 20.15 u. ZATERDAG 27 AUGUSTUS Ajax Sportman Combinatie - ope ning herbouwde tribune Kempenaer- straat, Oegstgeest, 14.30 u. Fuchsia-tentoonstelling Hortus, v.a. 12.00 - 21.00 u. ZONDAG 28 AUGUSTUS Fuchsia-tentoonstelling Hortus 10.00 - 17.00 u. „IMENEXCO" GING UIT Zaterdag J.l. w-u' weder dc jaarlijkse uitgaansdag voor de leden van de. per soneelsvereniging van de N V.Handel Mij. „Imencxca". Deze keer hnd men de salonboot „Avifauna III" gecharterd voor een tocht door de Leidse wateren, vervolgens door de Zijl naar de Kaag en de Brasem en door de ringvaart weer naar Alphen. Natuurlijk werd ook Warmond niet vergeten, van welks aanzicht vooral de niet-Leidenaars erg geuoteu. Daar „de zomer dit jaar op zaterdag vlei", is dit dan ook een zeer geslaagde tocht geweest, temeer daar vele leden van de vereniging beroepshalve buiten Leiden wonen, o.a. in Brabant en Fries land, alsmede de leden van de filialen Amsterdam en Valkenburg-Houthem. Ook waren er enige leden van de fabriek „Kupperbusch" te Gelsenkirchen als gasten aanwezig. Het verrukkelijke weer verhoogde na tuurlijk de stemming aan boord. BIJ de Bontekoe werd aangelegd om een uurtje aan de wal te verpozen. Na de boottocht werd de avond be sloten met een gezellig diner bij Hotel- café-restnurant Smolenaarsbrug, waar na ieder tevreden naar huls ging. te meer, omdat we elkaar weer eens had den ontmoet daar verschillende leden van het personeel nogal verstrooid wer ken door het gehele land. voorzitter van de raad heb meege maakt, leren kennen als een vrouw met een grote sociale bewogenheid. Dat uit te zich niet alleen in de functie die u in het dagelijks leven inneemt, dat uitte zich ook in uw werkzaamheden als raadslid. U hebt uw mening altijd op een strijdbare manier naar voren ge bracht. Daarmee verlevendigde u onge twijfeld de debatten in de raad. Maar bij al wat u deed verzuimde u nooit con structief mee te denken en mee te zoe ken naar oplossingen voor de talloze problemen op deze gebieden". De heer Zunderman toonde, zo vond de burgemeester, in zijn werk als raads lid altijd veel overeenkomst met mej. v. Nienes. Ook hij heeft 17 jaar lang de raad gediend en gaf altijd blijk van een grote sociale bewogenheid en een grote strijdvaardigheid. „Uw werk is vooral van betekenis geweest voor de Jeugd zorg en het jeugdwerk in onze stad. Ook buiten uw werk als raadslid hebt u de Leidse jeugd gediend door uw aktl- vlteiten by de Leidse Jeugd Aktie en de Stichting Leidse Jeugdverbiyven. In u verliest de Leidse raad een hardwerkend lid en een vurig debatter". De heer ten Broek heeft evenaltf mej. van Nienes en de heer Zunderman 17 jaar zitting gehad in de raad. Hij heeft zich als raadslid vooral toegelegd op de huisvestingsaangelegenheden, met een aldus spr. byna aangeboren belangstel ling voor de volkshuisvesting. De huis vestingscommissie verliest ln hem een van haar zeer gewaardeerde leden, die tal van belangrijke ideeën en adviezen op dit zo moeilijke terrein heeft gegeven. Ook in de commissie Openbare Werken, de Commissie voor de Relniglngs- en voor het Openbaar Slachthuis zal hy s'lechts node worden gemist. Daarnaast heeft hij gedurende lange tijd het fractievoorzitterschap bekleed. Het spreekt vanzelf dat een dergeiyke cumulatie van werkzaamheden veel toe wijding en wijsheid vereist van degene, die ze uitvoert. Voor deze toewydir.g. die hij ondanks zyn hoge leeftijd altijd heeft betoond, komt hem de dank toe van de hele Leid se gemeenschap. De heer Woudstra heeft van alle raadsleden, die gisteren afscheid namen het langst ziting gehad in de raad nl. 20 jaar. De laatste vier jaren was hij tevens voorzitter van zijn fractie en nestor van dc raad. „Als fractievoorzit ter had u altyd een bezonnen oordeel over de zaken die de raad te behandelen kreeg, Daarbij hebt u er naar gestreefd uiteenlopende standpunten zoveel moge- ïyk naar elkaar toe te brengen. De raad en het college hebben veel profijt ge trokken van uw adviezen. Als nestor hebt u vele malen namens de hele raad mogen spreken, vooral wanneer er iets te herdenken of te vieren was. Maar daarnaast had u nog werkzaamheden die minder ln de openbaarheid lagen, maar die voor een goede vervulling van het raadslidmaatschap zeker niet min der belangryk zyn. Vervolgens richtte mr. Vau der Wil ligen zich tot wethouder Van Hoek. „U bent 5 jaar raadslid geweest. Gedu rende vier van deze vijf jaren hebt u de portefeuillle van wethouder voor de In drijven bekleed. Ik heb deze term altyd wat misleidend gevonden, omdat zich in deze portefeuille ook belangrijke t^ken als verkeer en huisvestingsbeleid bevin den, twee taken die vooral in een stad als Lelden ongelooflijk veel werk. zorg en toewijding vragen". Wat de psychia trische inrichtingen Endegeeat betreft zijn er tijdens zyn wethouderschap flinke vorderingen gemaakt zowel op het gebied van de verbouwing en de res tauratie van de diverse paviljoens als op het gebied van de medisch-technlsche voorzieningen, zyn technische en com merciële ervaring was een byzonder welkom pluspunt als het ging om bouw technische zaken. Op dit gebied is er voor de heer Van Hoek dus reden om met voldoening op de wethoudersperiode terug te zien. Dit geldt ook -ten aanzien van het openbaar slachthuis, waar in de afgelopen vier Jaren veel is gebeurd om het bedrijf aan te passen aan de eisen van deze tijd. Wat de verkeersmaatre gelen zelf betreft dacht de burgemeester allereerst aan de Invoering van het een richtingsverkeer in de binnenstad. Hoe wel een dergelijke verbetering door het steeds toenemend verkeer natuurlijk al tijd maar een beperkte strekking kan hebben, staat wel vast dat de invoering ervan het verkeer voor vastlopen heeft behoed. In rechtstreeks verband met de invoering van het eenrichtingsverkeer stond voorts de verplaatsing van de wa renmarkt. „Die markt verplaatsing heeft destijds nogal wat voeten in aarde ge had, maar ik geloof toch dat deze ge zien de resultaten een succes mag wor den genoemd". "Helaas hebt u het niet mëer mogen meemaken dat met de eigenlijke bouw van de nieuwe vee markthal nog tijdens uw wethouder schap een begin werd gémaakt, hoewel u wel het genoegen hebt gesmaakt dat de term "verticale opslag van heipalen" in Lelden een gevleugeld woord Is1 ge worden". Kroon op het reiniglngswerk Vlak by het terrein voor de nieuwe veemarkt verrees de nieuwe vuilver- brandingsinstallatie. Zonder twyfel be- tekent het gereedkomen van dit niet al- leen nuttige maar ook fraaie gebouw i de kroon op het werk van de heer Van j Hoek als de met de zaken van de reini- I ging belaste wethouder. „Het overleg1 over medegebruik van de inrichting door i omliggende gemeenten vordert goed, zo- dat wij met recht mogen zeggen dat Leiden hier niet alleen een plaatselijk i maar ook een streekbelang behartigt, i I Ook op het gebied van de huisvuilophaal- i j dienst werden tijdens uw wethouderschap nieuwe voorzieningen getroffen. Zo blijkt bijvoorbeeld de extra ophaaldienst voor i grof huisvuil duidelijk in een behoefte te j I voorzien. De problemen die er waren met betrekking tot de verplaatsing van de vuilstortplaats naar Zoeterwoude i werden inmiddels bevredigend opgelost j en zullen weldra voorgoed tot het ver- j leden behoren". Tenslotte stond spr. stil bij het werk j van ir. Van HocJc als wethouder voor dc huisvesting. .liet feit dat onze stad te kampen heeft niet het grote probleem van de sanering verzwaarde de moeilijkheden op hui.s- I vestingsgebied nog eens extra. Niettemin j mogen we zeggen dat in de afgelopen vier jaar enkele belangrijke initiatieven tot stand zijn gekomen, die een betere bestudering en een efficiëntere aanpak van de woningnood ten doel hebben. Ik Nog eenmaal nam de heer Woudstra een beproefde taak op zich: het spreken namens de raadsleden. „Ik voel me wei een beetje vreemd vanmiddag, want na mens de raad moet ik wat zeggen tot de scheidende leden tot wie ik zelf behoor". Hij beperkte zich daarom tot het spreken namens de scheidenden. „Allereerst wendde hy zich tot de heer Van Hoek, die als wethouder „met het kleinst aantal woorden het meeste heeft gezegd en de economie van het spreken beoefende". Wethouder Van Hoek ver dient de dank van de raad voor alles wat hy voor Leiden heeft gedaan. „Het is voor de scheidende raadsleden geen plezierige dag vandaag", aldus de heer Woudstra, „dit lidmaatschap is een deel van ons leven en denken geworden. Tegenover het gevoel van leegheid, dat ons besluipt, staat een gevoel van dank baarheid dat we dit hebben mogen doen; het gold een dankbare en eerlijke zaak", j Spr. bracht de voorzitter dank voor diens 1 leiding: „dit is steeds geweest een con- j glomeraat van strakheid, soepelheid en I gemoedelijkheid, op de juiste wijze ge- I doseerd tot waardering van de hele I raad". Het college van b. en w. heeft i verder, zo vervolgde spr., het raadslid- maatschap zinvol gemaakt. Ook de se- cretarisen de ambtenaren in het by- zonder de huishoudelijke dienst wer- den in de waardering van de heer Woud stra betrokken. De raad werd dank ge- bracht voor de samenwerking met hen die nu heengaan, een samenwerking by het streven naar het doel om tot een resultaat te komen voor deze stad. „Wy leggen de belangen van deze gemeente vol vertrouwen in handen van de nieuwe raad", zo besloot de heer Woudstra. De heer Lambermont sprak woorden van afscheid namens de heer Ten Broek die door ziekte niet aanwezig kon zyn. De heer Ten Broek liet weten, dat hij Scheidende nestor mr. C. J. Woudstra KVP-fractie wilde alsnog prijsopgave overdekking „De Vlier Ti Voordat de leidse raad toekwam aan het afscheid nemen van acht van zyn leden werd onder voorzitterschap van mr. v.d. Willigen een uitgebreide agen da afgewerkt. De financiële aspecten van enkele voorstellen gaven voldoende stof tot praten. Vooral het nieuwe orgel dat ln de Stadsgehoorzaal komt (meer kosten ruim 45.000) deed enkele leden het hoofd schudden. "Mijn fractie vindt het nu wel een Verschrikkelijk duur or gel gaan worden", gaf de heer Woudstra (P.C.) te kennen", en de installatiekos- ten zyn hier niet eens inbegrepen". De heer Frans (PSP) onderschreef deze bedenking. De heer Den Dubbelden (P.v.d.A.) had aanmerkingen op de methode van het berekenen van de per centuele stygingen der kosten. Wethouder Sannes gaf toe, dat de stflging met ongeveer de helft van de kosten ook wel wat "rauw op de maag van b. en w." gevallen was, maar alles is in overeenstemming met het opgesteld contract, "dat we inmiddels kunnen be treuren, maar de zaken liggen nu een maal zo". Het gevraagde krediet werd door de raad verleend. De „Overdekte" De aankoop van de "Overdekte" door de gemeente ontmoette geen enthousi asme by de KVP-fractie. De heer Ham zei, dat we geen overdekt zwembad kun nen missen, „dus moeten we wel kopen, we s'taan met de rug tegen de muur..." Aan de exploitant werd 450.000 gulden geboden, waarvan een ton voor good will, die er, gezien de tekorten, helemaal niet is. Volgens spreker is er dus hon derd-duizend gulden te veel geboden. Daarbij komt dan nog 800.000 gulden voor directe voorzieningen. De heer Ham herinnerde aan de suggestie van zijn fractiegenoot v.d. Klugt, zwembad De Vliet van een losse of gedeeltelyke met ieder 17 Jaar lang op de aangenaam ste wyze steeds contact heeft gehad. Wethouder Van Hoek was dankbaar gestemd tegenover de raad, die hem met een zekere aarzeling had benoemd tot wethouder. Hy had dit ambt aanvaard uit plichtsgevoel; later werd het hem een genoegen wethouder te mogen zijn. Dankbaar ook was de heer Van Hoek z'n vrouw, die veel beslommeringen heeft weggenomen, en de burgemeesters Van Kinschot en Van der Willigen en loco burgemeester Menken, die hem als jong wethouder leiding hebben gegeven. Ten slotte dankte spr. ook zyn collegae wet houders als een team, dat altyd het wel zijn van de gemeente voor ogen had. In de Burgerzaal werd het afscheid voortgezet bij een verversing en met een persoonlijke handdruk. Burgemeester mr. G, C. v. d. Willigen overhandigt een hoek als afscheids cadeau aan Ir. J. J. G. van Hoek by diens heengaan als raadslid en wethouder. - i X jfjgjj a ■NH 1 i 1 overkapping te voorzien. De fractie wil de het liefst het voorstel doen aanhou den tot dat prijsopgaven zijn gedaan voor een overkappingsmogelijkheid van het bad De Vliet.. De heer Versnel (P.v.d.A.) daarente gen was verheugd met het voorstel van b. en w.. "Het zou een ramp voor Lei den zyn, als we de "Overdekte" op dit moment zouden verliezen. Als wij met 8 ton een nieuwe zweminrichting kun nen krygen dan is het nog goedkoop". Wethouder Sannes wees de heer Ham erop, dat destyds door de raad is beslist, dat er geen overdekte "De Vliet" zou komen: "het uitzicht- van de speehvel op het bad zou door een overdekking ge heel of gedeeltelyk wegvallen". Niette min wilde de wethouder proberen, of hy alsnog een prijsopgave kon krygen voor een overdekking van "De Vlle't'. Het voorstel werd aangenomen. De heer Kuyt (P.v.d.A.) kreeg van «1e voorzitter te horen, dat de twee door «Ie politie aan te schaffen portofoons be doeld zyn als proef; daarna zullen er meer kuunen worden aangeschaft. Een bezoek aan De Lakenhal zal voor taan gratis zijn. De raad ging er geheel mee akkoord. Mej. Van Nienes vond het zelfs "leuk". De Instelling van een commissie voor de beroepschriften had aller Instemming. De heer Frans getuigde van zyn erken- teiykheid hiervoor en de heer Woudstra noemde het een uitstekend voorstel, Naar wij bij geruchte vernemen wordt het niet onwaarschijnlijk ge acht, dat wethouder 'C. J. Piena van Openbare Werken in de komende zit tingsperiode van de Leidse raad als wethouder aanblijft. Zoals bekend heeft de heer Piena na de raadsver gadering van 27 juni meegedeeld, dat hij uit persoonlijke overwegingen niet meer als wethouder zou terugkeren. In de PvdA-fractie, waarvan de heer Piena deel uitmaakt, is de kwestie in bespreking. Dezer dagen zal over dc eventuele terugkeer van wethouder Piena in 't college een beslissing wor den genomen. In de socialistische fractie zullen enkele harde noten ge kraakt moeten worden: enkele raads leden zouden niet van zins zijn, zich zonder meer bij een handhaven van de heer Piena als wethouder neer te leg gen. "omdat hier een bevoegdheid van raad wordt overgedragen". Hij zag t grotere mogelijkheden om nog meer t«- voegdheden van de raad te delegeren. Als eerste raad ln Nederland ging h' Leidse college akkoord met een dergelty voorstel, £o liet secretaris Van der Poe De herziening van de aardgastarie ven deed de heer Den Dubbelden d< opmerking plaatsen, dat er ook iets gedaan zou kunnen worden de „kleine verbruiker" van 0 tot 3(< kub. meter per jaar. Wethouder Hanr l sen noemde een „sociaal tarief" vol. ledig in strijd met de moderne finar, ciële opvattingen over het bepale: van vastrecht. Overigens moet me: „klein" vooral niet zien als bena ming voor verbruikers met een inkomen, zei de wethouder. Vuilverbranding Als nog werd een anderhalf miljoee gulden beschikbaar gesteld voor di bouw van de vuilverbrandingsinstalk tie. Op vragen van de heer Van Ake; (PvdA) deelde wethouder Van Hoe< mede, dat er nog geen vergunning i zake de hinderwet was binnengeko men, maar hy had de indruk, dat e. geen bezwaren bestaan. De volgenc- week vinden er besprekingen plaat met gemeenten die zich als gegadig den voor de installatie hebben gemeld De vuilstortplaats zal worden afgedek en t.z.t. wordt de hele plas dicht gegooid. De overige voorstellen werden zonder uitzondering door de raad aangeno- Het uitgaansdagje voor het Katho liek Vrouwengilde zal dit jaar op dins dag 6 september a.s. zijn. De richting is Zeeland en men wordt verzocht zien schriftelijk op te geven Julianastraat 10, Leiderdorp, of telefonisch 25388. De eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen is op 22 september a.s. Op de receptie van K. en G. heeft voor heer Endeveld nog de secretaris de Ver. Koninginnedag, de heer J. C. J. Lambermont zijn gelukwensen aan geboden, namens de vereniging wa: van hij secretaris is. Dat waren vergeten te vermelden In de afgelopen nacht heeft de politie een merkwaardige ontdekking gedaan. In een wachthuisje van de NZH aan Stationsplein'- trof merf namllijk drietal Marokkanen aan, die daar voor de nacht een ongebruikelijk onderdak hadden gezocht. Bij nader onderzoek bleken zij noch werk te hebben, noch verblijfs- of werkvergunning te bezit ten. De politie heeft het drietal voor lopig een aahgenamer onderdak be zorgd op het bureau. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN L EID S E UNIVERSITEIT NOVITIAAT VAN AUGUSTINUS VANOCHTEND BEGONNEN Vanochtend zijn 162 jongens en 69 meisjes begonnen aan het novi- tiaat van de katholieke studentenvereniging „Sanctus Augustinus", ruim 30 meer dan vorig jaar. De eerste dagen van het novitiaat spelen zich af in en om het oude kasteel „Assumburg" te Heemskerk, dat nu voor de vijfde keer de novieten van Augustinus ontvangt. Het kamp I duurt tot zaterdagmiddag. VOORLICHTING Het accent valt op de oriëntatie en informatie ten behoeve van de aan komende leden. Daar dit kamp voor de deelnemers de eerste confrontatie betekent met het studentenleven (de Eerstejaarsdagen worden pas volgen de week gehouden) zal op een zo breed mogelijk terrein voorlichting worden verstrekt Drs. P. Stolker en de universiteits arts dr. D. C. den Haan zullen spreken over student en sexualiteit; dr. D. van Arkel, zeer onlangs benoemd tot lec tor in de sociale geschiedenis, over student zijn en studeren; de studen tenkapelaan drs. H. van Breukelen osc en pastoor J. A. A. van Well over de studentenparochie. ZELFWERKZAAMHEID Uiteraard zal de nodige informatie over Sanctus Augustinus worden ver strekt, onder andere door oud-praeses M. M. M. Kneepkens. Een en ander werd ons meegedeeld door de huidige praeses van de vereniging, de heer P. C. C. M. Oemen. In de week van 5 tot 9 september worden de aspirant-leden die geen groentijd bij het corps of novitiaatstijd bij VVSL of Catena gaan lopen, op gevangen op Augustinus' Eigen Huis. Zij zullen dan op intensieve wijze kennismaken met zoveel mogelijk as pecten van de vereniging. Zelfwerk zaamheid wordt daarbij met kracht gestimuleerd. STUDENTEN POLITIEK Tevens zijn zij dan in de gelegenheid met een groot aantal leden kenis te maken. In diezelfde week zullen zij een forum bijwonen over studenten- politiek. Forumleider is de voorzitter van de Leidse Studenten Raad, de heer Jankarei Gevers. De heer J. Hofland, journalist, zal spreken over „Publiciteit". De Inauguratie der nieuwe leden vindt plaats op zaterdag 24 september tijdens een plechtige algemene leden vergadering in het Groot-Auditorium. B. en W. tot de raad Verlaging lenersvergoeding niet verantwoord De raad heeft gistermiddag een schrijven van B. en W. naar aanleiding van een motie van de heien De Bruyn, Roorda en Frans inzake de lenersver- goeding van de dienst voor kasbeheer en kredietwezen voor kennisgeving aangenomen. B. en W. delen in dit schrijven mee, dat in 1965 ongeveer 2200 aanvragen om leningen in behan deling werden genomen terwijl ruim 1800 kredieten werden verstrekt. Er van uitgaande dat de aideling kre dietwezen self-supporting dient te zijn, achten B. en W. de tariefstelling zoals deze wordt toegepast de meest juiste. Het college wil niet verhelen, dat de aan de kredietnemers in rekening gebrachte lenersvergoedingen, mede ook in vergelijking met de tarieven welke in sommige andere gemeenten worden toegepast, aan de hoge kant moeten worden genoemd. B. en W achten het evenwel, in aanmerking nemende de kostenstijgingen in het jongste verleden en de stijgingen welke in de toekomst stellig mogen worden verwacht, voorshands niet verant woord tot een verlaging van de le nersvergoedingen over te gaan. Gevestigde personen van 10 aug. t/m 17 aug. 1966: L. Kuipers en fam., Zaanstr. 151; P. P. M. Devilee, Dahlia straat la, stuurman gr. vaart; E. C. M. Dol, Rijnsburgerweg 10, 1.1.-verpleeg ster; C. B. J. Dijkstra-van den Wijn gaard, ab t/o Utr. Veer 33a, verpleeg ster; G. H. A. Juijnboll, Nieuwsteeg 2, wetensch. ambt. R.U.; H. A. West- strate, Rijndijk 176, kok; L. M. Beurs- kens, Noordeinde 2a, militair; J. M. M. van Winden, Rijndijk 263; M. B. D. Chrifi Alaoui. Willem de Zwijgerlaan 359, automonteur; D. H. Nieboer, Witte Singel 98, kantoorbediende; G. E. Vrins, Schelpenkade 34; C. L. Heesak kers, Witte Singel 43; A. Hogenes, Rich. Holstraat 2; F. H. Jansen, Nieuwe Rijn 32; E. W. C. Smit, Ryn en Schit- kade 29. Vertrokken personen van 10 t/m 17 augustus 1966 J. A. Riedel en fam.. Joh. de Wittstr. 51, Ede Gld., Benne- kom, A. Fleminglaan 2. R. W. Jessurun en fam., Boerhaavelaan 130. P. J. Bet- tink en fam., v. Vollenhovenplein 57, Su riname. K. Blank en fam.. Burggraven- laan 186, Bussum, Leeuweriklaan 79. G. J. Knappers en fam.. Nieuwstr. 9. Wou- brugge, v. Woudenweg 11. T. Kok en fam., Soembastr. 61, Ravenstein, Spoor- singel 23. P. v. d. Scheer en fam., Bach- straat 320, Schiedam, Burg v. Haaren- laan 530. M. R. M. Mousa en fam., Joh, Poststr. 17, Egypte. F. B. Döll en fam., Hoflaan 261, Oosterhout, Azalesstr. 19. T. v. d. Vlist en fam.. Herensingel 34. Delft, Bosboom Toussaintplein 219. M. de Jong, Nachtegaallaan 5. Leimuiden, Dorpsstr. 52. J. Overwijk, Jac. Catslaan 107, Bunschoten, Rembrandt v. Rynstr. 23, A. E. M. G. v. d. Kaay, Morsweg 172, Voorburg, Rich. Sturemberglaan 1 M. Maat, Witte Rozenstraat 21. Leider dorp, v. Leeuwenpark 23. A. Kuipers. Tesselschadestr. 23a, Hazerswoude. Bos boom Tous8aintstr. 7. D. Romp. Fr. v, Mierisstr. 29a, Den Helder. Buitenhaven 5. C. A. J. Bakker-Baart. Oosterstr. 90, Zoeterwoude, T. Brandsmastr. 1. M. H Streich-Runhaar. v. 't Hoffstr. 20. Duit land. J. M. v. Wanrooij. Magd. Moons- straat 84. Den Haag. Dunne Bierkade 22a. W. T. Segaar, v. Bemmelenstr. 6. Katwijk. Overrijn 7. A. M. J. Smit. j Noordeinde 50, Breda, Baronielaan 32. P. E. van Dijk, Geregracht 4, Sassen- heim, W. Warnaarlaan 21. H. E. M. Koek, Hooigracht 15, Zoeterwoude, Scheukelweg 27. P. G. C. v. Niekerk, Hooigracht 15, Warmond, Herenweg 3. M. G. Houwing, Hooigracht 67, Canada. W. Vogel, Klikspaanweg 45, Den Haag, HandeUaan 32. H. J. Adriaanse, Piet Paaltjenspad 1, Den Haag, Ieplaan 71. H. P. Brittyn, v. Speykstraat 19, La ren NH., Stationsweg 1. J. Harkink, Damlaan 17. Gouda, de la Reylaan 40. M. Goede, Houtlaan 55, Texel, Wilhel- minalaan 63. A. C. Smith, v. Leden- berchstr. 4. Oegstgeest, Geversstr. 63b. M. E. Kroon, Leeuwerikstr. 8, Den Haag, Noordwijkstr. 83. M. D. Prins, Rijns burgerweg 10, Voorburg, Fonteynen- burghlaan 5. T. A. Rozier, Warmonder- weg 15, Sassenheim, Angelenhorst 7. H. J. P. M. van Eseh. Hansenstr. 52, Alke made v. Harteveldstr. 9. J. van Dyk, J. v. Houtkade 28a, Spanje. J. Jacobs, v. 't Hoffstr. 38a, A'dam, Alblasstr. 41II. E. M. van Bragt, Oude Singel 78. Delft, Hendr. Tollensstr. 220. M. J. C. A. Ken- gen, v. d. Brandelerkade 2. A'dam. Ko ninginneweg 47II. G. B. M. Spronk, Hoge Rijndijk 196, Emmen, Meijers- wegje 5. H. J. van Lienen, Kastanje kade 33, A'dam, J. Bernardusstr. 28 IV. E. A. C. M. Wessels, de Mey v. Streef- kerkstr. 48, Breda, Banckertweg 6. J. Vermeer, P. de la Courtstr. 12, Delft. Ted. v. Berkhoutlaan 149. H. W. I-Iel- lendoorn, Pr. Wilhelminastr. 38, Haar lem. Herensingel 45rd. Y. H. L. van Ette, Leenen, Roodenburgerstr. 2 en J. B. A. van Ette, Garenmarkt 28. Den Haag, Pr. Mauritslaan 71. L. W. Ros kam, Schelpenkade 62, A'dam, Meerpad 23. W. J. E. E. van Waasbergen, Tlb. Slegenbeekstr. 18, Den Haag, v. d. Aa- straat 78. F. M. J. Gerris, Wasstr. 57. Oudenbosch. Markt 34. H. E. L. M. Frantzen, Boommarkt 4a, Nymegen, Jo zef Israëlsstr. 56. H. M. G. M. Schip pers, Hogewoerd 140, Monster, T. van Amerongenstr. 2. G. Palm. Langebrug 46. Den Haag. Frankenslag 70. M. Wa- gensveld, Levendaal 39. Den Haag, van Imhoffstr. 34. R. M. L. A. E. Fluitsma. Noordeinde 50. Hilversum, Koningsstr. 21. C. Doornhein, Korte Mare 5, AlpheD a. d. Rijn, v. Dykstr. 19. S. b I. Mar- mouchi. Lammermarkt 58, Marokko. IIIIIIIM lililmilmm DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Lelden Hoge honorering. Byzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32. Leiden. Telefoon 20935.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4