Rawfis alleen g als fp staat HANDZETTER Drankmisbruik vaak oorzaak van nachtelijke stunts... DE LEIDSE COURANT 100 jaar „Sleutels Conserven" in Leiden DINSDAG 23 AUGUSTUS 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA t Leidse kantonrechter Een 21-jarige tegelzetter uit Noord- I en wel bij wijze van „stok achter de wijk stond gisteren voor de Leidse deur" een voorwaardelijke ontzegging kantonrechter, mr. W. de Koning, te- j van verdachtes rijbevoegdheid voor recht, omdat hij in de nacht van de de tijd van 6 maanden met een proef- 12e juli met zijn auto op de Gooweg tijd van 2 jaar. een zowel gevaarlijke als schadelijke De tegelzetter vond 100 wel wat stunt had uitgehaald. Zijn auto raakte gegeven moment van de weg af, botste rechts tegen enige verkeers- paaltjes op en schoot vervolgens dwars over de weg naar links om al daar met een tegenligger in botsing te komen. „Ik werd door een tegenligger ver blind en schoot daardoor de wegberm in," aldus de verklaring, die de tegel zetter voor zijn vreemde capriolen gaf. „Volgens de getuigen was er op dit moment geen tegenligger in de buurt en reed de auto waar u later tegenop botste met gedimd licht," zo weerlegde de kantonrechter verdach tes indirect beroep op overmacht. Hij ontdekte voorts nog in het proces verbaal, dat de tegelzetter met een snelheid van ruim 100 km/u had ge reden en, aldus verbalisant, tevoren enige biertjes had gedronken. „Maar twee glaasjes en m'n snelheid was hooguit maar 40 km per uur," reduceerde verdachte een en ander in zijn voordeel. Stok achter de deur De officier, mr. J. A. J. v.d. Bruggen, wees er in zijn requisitoir onder meer op, dat nachtelijke stunts van auto mobilisten een veel voorkomend ver schijnsel zün en de oorzaak hiervan veelal aan drankgebruik te wijten is. Daar in deze zaak van enige verblin ding niets gebleken is, zullen ook hier, aldus zijn conclusie, de biertjes, die verdachte tevoren had gedronken wel een belangrijke rol in de zaak hebben gespeeld. Hij eiste derhalve zowel een geld boete van 100 subs. 20 dagen als Wilt U iets weten LeldenNijmegen: Kunt u ons de kortste fietsroute opgeven van Leiden naar Nijmegen? Antwoord? Leiden, Alpehen, Bode graven, Montfoort. IJsselsteln, Vrees wijk. Culemborg, Buren, Tiel, Wamel, Druten, NQmegen; afstand: ca. 120 km. Natuurreservaten. Waar zijn na tuurreservaten te vinden in Zuid-Hol- Antwoord. In beheer van „Het Zuid-Hollandse Landschap" staan: „Leeuwenhorst" te Noordwljkerhout, Huys te Warmond, de griendbossen bij Viannn, in beheer van de „Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten": plassen en vennen in Nieuwkoop en Reeuwijk. MIEREN. Wij hebben last van vliegende mieren die uit een kleine ope ning in de terrazzo keukenvloer schij nen te komen. Wat te doen? Antwoord: Individuele mieren doden heeft geen zin, want het is zoals wel ge zegd wordt, als er één mier gedood wordt, komen er tien op de begrafenis. Afdoende is alleen als men de nesten opzoekt en de mieren, larven en eieren hierin doodt. Het beste is de nesten op te zoeken door na te gaan waar de mie ren geregeld lopen. Volgt men deze paad jes, dan vindt men het nest wel. Heeft men die nesten gevonden, dan, als. dit niet te groot is, met kokend water be. gieten. Grotere nesten openleggen en bestrooien met een insecticide. Ook kan men de mieren zelf gebruiken om het nest met inhoud te doden. U maakt daartoe een strooimiddel als volgt: 1 ons fijne borax, ons bloem van zwa vel, dat droog mengen en - 's avonds bij droog weer op de mierenpadjes strooi en. De mieren brengen dan dit middel zelf in het nest. Enige avonden herha len. Het is voor de mens onschadelijk. VAKANTIERECHT. Een meisje in de hulshouding heeft die recht op doorbe taalde vakantie Zo ja, hoeveel dagen en vakantietoeslag? Antwoord: Voor huishoudelijk personeel is helaas nog maar zeer weinig wettelijk geregeld, zodat het hier een kwestie is van onderlinge afspraak bij de indienst treding. PLANTEN. Is het mogelijk in een voor planten vry donkere kamer met wei- j nig zon toch planten te houden en zo ja welke? Antwoord: Over het algemeen zijn blad- 1 planten hiervoor het meest geschikt en nog enkele bloeiende planten, o.a. ver schillende soorten van varens. Aspidis tra. Bromeliastoorten, Kllmopsoorten. Tradescantiasoorten, Vingerplant (Rat- siai, Fathsedera, Gatenplant, de groene Scindapsis. Plectranthus reumaplant palmsoorten als Horvea. Cocospalm, enz.. Bladbegonia's. Strobilanthus. Ru- ellla. Marantha (Tien Gebodenplantje), Asalla elegantis8ima, Ficussoorten, Pe- peromia, Primula obconla en Pr. sinensis, Cls8Ussoorten enz. U ziet het, er is nog keus genoeg! LELIEBOLLEN. Ik ben in het bezit van enkele leliebollen. Gaarne zou ik willen weten wanneer ik die moet plan ten en hoe diep. Antwoord: Zodra de bovengrondse de len afgestorven zijn. moet u die bollen gaan oprooien. U zult dan zien, dat zich boven de bol aan de stengel een krans van wortels heeft gevormd. Dit is van be lang om te weten hoe diep u planten moet. U moet ze droog en koel bewa ren. liefst in turfmolm. Planttijd Is maart, behalve van de Ma donnalelie L. candidum, die in het vroe ge najaar geplant moet worden. Plant- diepte 12-15 cm. (zie boven) en onder linge afstand 25 cm. De grond moet vers zjjn, dus waar geen lelies gestaan hebben, bemest met verteerde stalmest en goed bewerkt en vochthoudend. Bo venop de bollen liefst een mengsel van oude bladaarde, turfmolm en oude mest. Door ze 's winters vast te laten staan, wordt de bloei steeds rijker. Er moet dan wel tegen vorst gedekt worden met flink blad- of turfmolm. treuren zijn. Hij eiste in deze zaak dan ook een geldboete van 200 subs. 40 dagen en de voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter vonniste met 100 subs. 20 dagen, doch stelde de tijd van de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid op één jaar met een proeftijd van 1 jaar. In alle vier de zaken werd de ver nietiging van Rijkswege van de in beslag genomen voertuigen in het von nis vastgelegd. DOORGEREDEN veel, temeer daar hij al een flinke schadepost voor zijn rekening had gekregen. Inzake de geldboete kwam de rechter hem inderdaad iets tege- auto op de Rijndijk achteruit tegen moet en maakte er 75 subs. 15 dagen een geparkeerde personenauto op. Hij van. Inzake de voorwaardelijke ont- wachtte de gevolgen niet af en reed er haastig vandoor. Via het kenteken nummer werd hij echter opgespoord. Zijn verweer kwam hierop neer: „Ik heb niets van een botsing gemerkt en keek zeer verwonderd toen de politie enige tijd later bij mij aan de deur kwam." Overigens was hij van oordeel, dat men van hem, die dagelijks langs de weg zat en overal laadde en loste, toch niet kon verlangen, dat hij zich enige weken later nog kon herinne ren of hij misschien ergens tegen op gereden was. ONTELBARE KNEUSJES WRAKKEN-OP-DE-WEG Zowel een 34-jarige marktkoopman uit Delft, een 30-jarige student uit Leiden, een 27-jarige smid uit Rijns burg als een 26-jarige monteur uit Wassenaar stonden terecht, omdat zij de weg onveilig hadden gemaakt met een vehikel, dat de naam „auto" nau welijks waard was en meer leek op een „rijp-voor-de-sloop-vehikel". In alle gevallen vertoonden de vehikels een waslijst met gebreken, waaronder ondeugdelijke stuurinrichtingen, dito remmen en doorgeroeste carosserieën. De verdachten waren zelf van oor deel, dat het met de gebreken aan hun tweede-hands-koopje nog wel los liep en de feiten in het rapport van de politie-deskundige sterk waren over dreven. In zijn requisitoirs memoreerde de officier, dat in de laatste maanden weer ontelbare „kneusjes" in beslag waren genomen, omdat zij evenzoveel gevaren op de weg hadden gevormd. In de zaak tegen de marktkoopman eiste hij een boete van f 100 subs. 20 dagen, welke eis de smid eveneens tegen zich hoorde uitspreken. Daar de auto van eerstgenoemde er beter aan toe was dan die van laatstgenoemde, kreeg de marktkoopman uiteindelijk 50 boete subs. 10 dagen, doch luidde het vonnis tegen de smid conform. Wrakken op de weg Gezien de wel zeer slechte staat, waar in het vehikel van de student ver keerde, eiste de officier tegen hem zowel een geldboete van f 100 subs. 20 dagen als voorwaardelijke ontzegging van zijn rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Het vonnis werd conform. Over het feit, dat de monteur met een „kneusje" was gaan rijden, was de officier wel bijzonder slecht te spreken. „Als monteur weet verdachte het nog beter dan de anderen welke risico's hieraan verbonden zijn," aldus de officier, die vervolgens nog eens met nadruk wees op het feit, dat ten gevolge van dergelijke „wrakken-op- de-weg" jaarlijks vele doden te be- „De getuigen zijn van mening, dat de klap van de botsing dermate hard aankwam, dat U deze moet hebben gehoord en dus opzettelijk getracht heeft U aan de gevolgen ervan te ont trekken," merkte de kantonrechter onder meer op. De officier onthulde, dat hij maar had aangenomen, dat verdachte inderdaad niets van de aan rijding en de klap had gemerkt en hij hem daarom niet wegens opzettelijk* doorrijden maar alleen voor de bot sing had vervolgd. Hij eiste een boete van 50 subs. 10 dagen. Verdachte gaf te kennen, dat hij zich onschuldig voelde en daarom op een vrijspraakje rekende. De kanton rechter dacht er echter anders over en vonniste met 40 subs. 8 dagen. „U mag nog blij zijn, dat U niet voor dat doorrijden bent vervolgd," aldus zijn laatste woord. VRIJSPRAAK VOOR SECRETARESSE „Volgens verbalisant zat er een man achter het stuur en werd de overtre ding 's morgens om kwart voor negen begaan. Ik ben nu eenmaal geen man en kan daar nooit om kwart voor 9 gereden hebben, omdat ik om half 9 op m'n werk moet zijn". Aldus het pleidooi van een 29-jarige secretares se uit Oegstgeest. aan wie ten laste was gelegd, dat zij met haar auto op vermeld tijdstip door het rode stop licht nabij de Bostelbrug was gereden. Zij won het pleit. De officier kwam namelijk tot de conclusie, dat de „twij felgevallen" in deze zaak te veel aan het wettig en overtuigend bewijs torn den om tot een veroordeling te ko men. Hij vroeg dan ook vrijspraak. Met het eensluidende vonnis was de secretaresse „dik tevreden". OPENGESCHEURDE BRANDKAST IN BENTHUIZERVAART GEVONDEN (WESTERPERS N.V. vraagt vfeor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaarlijkse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskosten. Voor het verschaften van woonruimte, waarvoor redelijke mogelijkheid bestaat, zal daadwerkelijke medewerking worden verleend. TELEFOON 20935 Op 14 oktober a.s. zal de Leidse N.V. v/h L. E. Nieuwenhuizen, „Sleutels Conserven" haar honderdjarig jubi leum vieren. „Sleutels Conserven", die in binnen- en buitenland bekendheid geniet als producent van groenten- en fruitconserven van hoge kwaliteit, behoort in Nederland tot de pioniers op het gebied van markt. In 1962 stichtte de vennootschap in Heden Panningen (Limburg) een tweede vestiging. Een belangrijk deel van de produktie aldaar is bestemd voor het buitenland. De personeels sterkte in de ondernemingen te Leiden en Helden Panningen bedraagt ruim Na hiervoor de dag tevoren getipt te dat de daders het gevaarte na opening zyn heeft de rijkspolitie gistermiddag j in de nog al achteraf gelegen Benthui- met behulp van een kraanwagen van zervaart hebben gedeponeerd de firma Bool te Alphen aan den Rijn Ten einde te voorkomen, dat eventuele uit de Benthuizervaart een aan de ach- vingerafdrukken zouden verdwijnen werd terzijde opengescheurde brandkast op- de kast met de nodige voorzichtigheid gehaald. en zonder dat een der politiemannen of Over de herkomst van de brandkast - bedienden van de kraanwagen er met do een klein model - kan de politie nog geen j handen aankwam uit het water opge- enkele mededeling doen. alles wijst er j vist. echter op dat deze wel van de een of Men gaat nu onderzoeken, waar do andere Inbraak afkomstig moet ztjn en j brandkast kan zijn ontvreemd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Cornelia A. d.v. N. van der Kroft en M. F. E. Wolterman; Michel H. J. z.v. P. A. Vessies cn M. J. van Kesteren; Paulus L. z.v. H. Britting cn C. B. Burg; René T. R. z.v. W. K. J. Regeer en L. Tisseur; Willem F. z.v. C. A. Mostert en C. J.. F. Dernee; Jo hannes A. z.v. C. J. Wisse en G. Era des; Joseph. H. z.v. J. Verver en H. J. van der Haven; Mirjam q.v. B. N. W. Stofkoper en M. Pels; Brigitte d.v. N. Lens en A. H. Dool; Ernest z.v. W. F, H. Scholten en E. Planjer, Anna P. J. G. d.v. G. N. H. van Nobelen en A. P. C. M. van der Niet; Colinda A. M. d.v. T. J. M. Hoogeveen en B. M. A. van der Zwart;. Dennis M. P. z.v. J. P. van der Blom en P. van der Velden; Jaco bus C. z.v. J. Stikkelorum en M. C. C. Wijnands; Ellen J. d.v. K. J. de Vogel en L. L. de Vos; Cornelia d.v. C. de Roode en J. J. van der Wtijden; Meinte H. A. z.v. J. Alkema en M. B. van den Brink; Frank P. z.v. P. de Haas en J. Ouwerkerk; Maria J. d.v. J. van Ros- sum en M. C. A. Zwaan; Margot L. d.v. J. N. P. van Cassel en P. M. Kok keel; Johanna G. M. d.v. H. A. Hui- bers en J. L. A. M. van de Kamp. Gehuwd: H. van Zonneveld en N Pouw; F. H. G. Verhoog en J. W. M. van Steenbergen; T. M. A. Noordover en M. C. J. Bodrij; H. W. Meppelink en C. J. M. van Rooden; F. J. Kedde en C. A. M. Beekman; F. van Wouden berg en J. J. M. van der Horst; H. Crezee en A. G. van Dijk. Overleden: J. van der Stelt. 51 jaar, man; G. J. Vlaskamp, CO jaar, echt genote van K. H. Gaarlandt; P M. Michielsen, 59 jaar, echtgenote van C. Teunis; R. W. A. Ciere, 1 dag, zoon; P. J. Duivenvoorden. 75 jaar, man; C. G. M. Mouwen, 53 jaar, man. Auto's „total loss" bij botsing in Oegstgeest Een botsing tussen twee personenwa gens. een Daf en een Renault, had gis terochtend plaats op de Rynzichtweg te Oegstgeest. Tussen de dubbele rijbaan bevindt zich daar een verbindingsweg, waarop de Daf stilstond. Plotseling be gon hjj echter weer te ryden, zonder de Renault, die in de richting van Katwijk reed, voorrang te verlenen. Daardoor ontstond een botsing tussen de belde wagens, die dermate beschadigd wer den. dat zy „total loss" zyn. De bestuurster van de Daf, mevr. G. D. uit Wassenaar, werd aan haar benen gewond, haar man werd uit de auto ge- Orgelconcert door Adriaan Blankcnstein in Pieterskerk Het vierde concert dat In de serie zomerorgelconcerten in de Pieterskerk wordt georganiseerd zal plaatsvinden op 26 augustus a.s. om 20.15. Adriaan Blankenstein, organist van de Pieters kerk te Leiden speelt werk van L. N. Clerambault. van César Franck. Johan Alain en Joh. Seb. Bach. De serie zomerorgelconoerten Is door de Leidse volksuniversiteit K. en O. in samenwerking met het College van Kerkvoogden van de Hervormds Ge meente Lelden georganiseerd. Nat wegdek verlengde remspoor Gistermiddag omstreeks half vyf heeft zich op de kruising van de Bea- trlxstraat en de Willem do Zwygerlaan een botsing voorgedaan tussen een per sonenauto en een zeswielige vrachtauto. De vrachtwagen reed over de Beatrix- straat en wtlde rechtsaf de Willem de Zwijgerlaan opryden. De personenauto, bestuurd door een 27-Jarige Brabander, remde krachtig maar gleed ten gevolge van het natte wegdek door zodat beide voertuigen met elkaar in aanraking kwamen. De bestuurster der personen auto liep een snljwond aan de linker knie op en klaagde over pyn in de buik. Hy werd door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Lessen Groen-Wit weer begonnen VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De raad der gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 26 augus tus a.s. 'sa\onds om 8 uur. In behan deling zullen komen o a. de navolgen de onderwerpen: Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwbenoem de raadsleden. Beëdiging van de heer A. Eveleens als secretaris der gemeen te Voorschoten. Vaststelling van een verordening inzake de subsidiëring van het godsdienstonderwys. Inventarisa tie en prognose van de aantallen schoollokalen ten behoeve van het on derwijs. Overdracht van Woningwet woningen aan de bewoners. Het be schikbaarstellen van een krediet van 98.739.46 voor het treffen van voor zieningen aan de woningen in de Nieuw Voordorpstraat. Beschikbaar stellen van een krediet van f 1.120. voor de voorbereiding van de bouw van 12 bejaardenwoningen en 4 gara ges in plan Boschgeest. Verkoop van bouwgrond in Adegeest aan Shell Ne derland N.V. voor de stichting van een quick-servicebedrijf met twee boven woningen naast het wijk-winkelcen- trum aan de Van Beethovenlaan. Het aangaan van diverse transacties met Albert Heijn N.V. ten behoeve van de stichting van een supermarket en een flatgebouw aan de Leidseweg hoek Raadhuislaan. Vaststelling van de ont- werp-bestemmingsplannen „Centrum" en „Voorstraat" en tot beslissing aan gaande de tegen deze ontwerp-plan- nen ingebrachte bezwaren. Intrekking van het raadsbesluit van 25 maart jl. tot de bouw van een gymnastieklokaal in „Adegeest" en het beschikbaar stel len van een krediet van f 24.000.voor de huur van een gymnastieklokaal aan de Richard Wagnerlaan. VOOR HALVE TON AAN SIERADEN GESTOLEN INLISSE Bij de fa. Van der Eerden. Here- weg te Lisse, is vannacht ingebroken. Uit de etalage werd een groot aantal gouden kettingen, ringen, armbanden en andere gouden sieraden ontvreemd, In totaal voor ongeveer 50.000 gulden. De inbraak werd vanmorgen ont dekt door een krantenbezorger, die een lege etalage zag en de ruit ont dekte tegen de deur van de buren. Het raam kon gemakkelijk door de inbreker(s) worden verwijderd door de houten sponningen weg te steken. Het enige spoor van de dadcr(s) vond men vanmorgen voor het politie bureau, waar een leeg tableau - voor ringen bestemd - op straat lag. PAUZE PAUS JAN ALS AFGOD De jubilerende beeldenstorm berustte op een nog steeds niet uitgeroeid mis verstand als zou beeldenverering gelijk staan niet afgodendienst De Tien Ge boden (Boek der Uittocht 20,4) oor delen streng, maar het is duidelijk dat het gaat tegen de afgodendienst. Afgodsbeelden werden toenmaals door alle volkeren vereerd en aanbeden. Ook Israel bezweek herhaaldelijk (het gouden kalf!). Vandaar het strenge verbod. Wanneer een niet-kathollek, in een Maria-kapel b.v. kaarsen, bloemen en knielende mensen ziet, is het niet zo vreemd, dat hij dat in strijd acht mot de Tien Geboden. Hij z;et niet het wezenlijk verschil, namelgk dat heili gen géén goden maar overleden mensen zijn. Bovendien denkt geen sterveling meer aan verering van afgoden behalve die van het gouden kalf!! Het onschuldige van dc katholieke „heldenverering" werd aktueel getoond in een t.v.-reportage over de geboorte plaats van puus Johannes XXIII. Het beeld van de goede man werd op Italiaanse wijze vereerd, bestreken en gekust. Overdreven? Akkoord. Afgo dendienst? Kom nou! LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 18 t/m 24 augustus zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd; Camera: Losrl lady (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: The great race (a.l.) geprolongeerd Dagelijks: 2.30 cn 8.00 uur Zondag: 2.30 en 8.00 uur Luxor: Spion aan de muur (14 jaar) Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Liefde '65 (18 jr.) (geprolongeerd) Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur 's Morgens 10.30 dag. (beh, zondags): Sjors en Sjimmie (alle leeft.) Trianon: Some like it hot (18 Jr.) (geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Hercules in de macht van het kwade (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur PUNT De lessen van Groen-U'lt z()n alle weer begonnen, hetgeen overigens niet In houdt dat er voor nieuwe leden geen plaats meer zou zyn. In 't mededelingen blad stond een kleine vergissing, nl. dut de jongens van 68 jaar op vrijdag middag van 4.105.10 uur les zouden hebben; de Juiste tijd Is vnn kwart over vier tot kwart over vyf. Het lesrooster ziet er dus als volgt uit: Maandug 4.55— 5.55 jongens 810 jr gymnasium: 5.55-6.55 jongens 1015 Jr gymnasium; 7.00—8.00 ritmisch jun. 10 15 jaar Lammenschansweg; 8.009.00 dames vanaf 15 jr Lammenschansweg. Dinsdag: 4.105.10 kleuters 46 Jr 5.15 6.15 meisjes 10—12 jr; 6.30—7.30 meisjes 12—14 jr; 7.30—8.30 meisjes 1417 jr; 8.309.30 dames vanaf 17 jr; 9.3010.30 heren vanaf 16 jr. Alle lessen Lammenschansweg. Woensdag: 7.008 00 dames sen. met toestellen; 8.009.00 dames sen. niet toestellen; 9.0010.00 dames sen. zon der toost. Alle lessen Lammenschansw. Donderdag: 4.10-5.10 klonters 4—6 jr Vollenhovenkade, 4.155.15 meisjes 6 8 jr Rembrandtlyceum; 5.156.15 meis jes 810 Jr Rembrandtlyceum. Vrydag: 4.155.15 Jongens 68 Jr en 7.00- 9.30 keurploeg dames-meisjes, bel de lessen Lammenschansweg. Zaterdag: 2.303.30 meisjes 68 jr; 3.304.30 meisjes 810 jr. Beide lessen Lammenschansweg Zondag: 10.3011.30 wedstrijdploegen Franchlmontlaan. Groene broekjes kunt u bestellen by mevr. Dickhoff, Surlngarstraat 11. Lel den, die ook de Insignes heeft. Het witte shirt met kraagje moet u zelf aanschaffen. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde 'Steen- straat), Zomertent. „De mens van toen" Tot eind september Dag 10-17, zondag 13-17 uur Geni. museum „De Lakenhal. Oude Singel 28. Tent Gabriël Met>u Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur Musea De Lakenhal: Dag. 10-5 uur, zondags Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur. zondags 1—5 uur. maan dags gesloten. Legermuseum (Pesthuislaan): 5 i uitzondering van zaterdag, van 9-5 i 1 (zondags 1-5 uur). M a rktberichten ROTTERDAM, 23 aug. Vee Aan voer totaal 2433; weekaanvoer 4213; slachtrunderen 175, gebruiksvee 574, j vette kalveren 346, graskalveren 183, nuchtere kalveren 788; lopers 6, big- j gen 17, paarden 22, veulen 4. schapen I of lammeren 286, bokken of geiten 32. Prijzen slachtrunderen (ct. p. kg) ex tra kw. 4.30-4.60. Ie kw. 3.80-4.15, 2e' kw. 3.45-3.65, 3e kw. 3.20-3 35; vette kalveren extra kw. .60-3.85, le kw. 3.40-3.60, 2e kw. 3.25-3 40. 3e kw. 3.10- 3-25, stieren (ct. p. kg, alle kw.) 405- 460. worstkoeien (ct. p. kg) 3.00-3.20, kalf- en melkkoeien p. st.) 1000- 1400, vare koeien p st.) 775-1175.1 vaarzen p. st.) 725-925. pinken p. st.) 525-675, graskalveren p st.) 350-450, nuchtere kalveren (ct. p. kg) 1.75-1.90, mestkalveren p. st.) 225- 310, slach(paarden (ct p. kg) 2.90-3.30. schapen p. st.) 80-110, lammeren i p.st.) 90-120. Marktoverzieht.icsp. aan voer, handel en prijzen; slaehtrunde- I ren, gewoon, stil, vooral niet hoger j dan gisteren; kalf- en melkkoeien, ma- j tig, redelijk, prijzen konden zich goed handhaven; vare koeien, als vorige week. stroef, goed prijshoudend; vaar-1 zen en pinken, gewoon, stil, ongewij zigd; graskalveren, tamelijk stug, on veranderd; vette kalveren, iets korter. I vlug, even hoger; nuchtere kalveren, als vorige week, willig, hoger; slacht- j paarden, groter, williger, hoger; scha pen en lammeren, korter, kalm. prijs- houdend. BODEGRAVEN, 23 aug. Kaas Aun- voer 82 partijen; le soort 3 52—3 60 2e soort 3 40—3.51; extra tot 4 - Han del kalm. RIJNSBlRü, 22 aug Bloemen. Chrysanten 9o 150, Static- 70—115. Aster Rozen 50 -64, Sole Dago 40 53, i Segetum 28- 29 per bos. Gerbera 17 25. Am Anjers. Harvest Moon 18 22. Tangerine li 18. Joker 14 18. Pink Dusty 1115, Max Arthur 10—14, Sim rose 10—14, Shocking Pink 10 13. Brandaris 10—13, Sim wit 9 13. Sim rood 8—12 per stuk. Liater 1200 1800. Colvlllei 320 -840, Scabiosa 510- «80. Ornithogalem 210—370, Asters 190— 320, Zinnia klein 240—310, Mimi 170— 230, Gladiolen: gemengd 740 970, Bea- trix 660 920, Albert Verwey 690 820, Oscar 540740. Sneeuw Prinses 460— 1 640. Hochsommer 480 -620, Mem Day 470—620, Carmen 580 -070, Live Flanie 370—580. Gold Dust 450- 560 alles per 100 LISSE. 22 aug Bloembollen Hel bijgoed mag zich in een blijvende be langstelling verheugen De kooplud was zeer best. vooral de crocussen stegen in pm- Erocus Early Perfec tion zift 9 4.50; idem zift 8 2.85; idem I zift 7 1.95; Enchantress /ill 8 3.20; Flower Record zift 10 6b0. ideni zift 91 4.55; Crocus Geel zift 10 o 40; nL-m zift 9 4.25; King of the Striped zift 10 6.40; Purperea Grandifloia zift 11 9 20; idem zift 10 7.40; Irissen: Dr Dyt zift 5 j 3.85; Prof Blauw zift 10 12.-; idem zift! 9 11.20; idem zift 8 10 - Wedgwood zift i 10 6.50; idem zift 9 4.25: White Excel sior zift 7 3.40; idem zift 6 1.70; Scilla Spring Beaty zift 11 12.30, idem zift 10 10 25; Galanthus enkel zift 6 5.20; idem 1 zift 5 5.10; Galanthus oubbel zift 5| t 6.60, idem zift 4 4.75; Anemone de Caen i r zift 8 1.65; idem zift 7 1.10; Muscari I zift 9 1.80, idem zift 8 1.30. Carlos brengt me Iedere avond stipt Op tQd 'li- krant waar hij hem ook vandaan mag halen! KORRELTJE Wie niet bemerkt, dat men hem mis bruikt, wordt toch maar „vriend" ge noemd. R'A RENDS VEEN, 22 aug. Groente Andijvie 48.00. Kropsla 4.0016.00; Snijbonen 84.00101.00; idem stek 30.00 49.00; Pronkbonen 48.00—54.00; Rode Kool II 00; Groene Kool 25 00; Bloem kool 19 00—35 00 per 100. Tomalen 2.00 —2.70 per bakje van 6 kg R'ARENDSVEEN, 22 aug Bloemen - Am Anjers: Sim Rose 8- i8. Sim Rood 8-17; Sim Wit 8—14; G J Sim 13; Keefer 12; Sim Arthur 10—12; Espe- rance 11 13; Tangerine 14; Princess Ann 8—10; Shocking Pink 10; Pink Mamie 12, Gerbera 1523; Cyclamen 801.45; Rozen; Garnet., en Carol 3 —8; Baccara 14—22; Zurma 10—12; Super Star 17—19; Carla 15—19; Tra dition 8—12; Sonora 10—14; Chrysan ten. geplozen Migoli 14 -21; Breitner 12—17; Escorte 17 19; Alec Betser 14 17; Alec Gold 17—19. p. st. Tros- chrysanten: Dclinghtfull 56—33; Lilian Hoek 37—70. Koenes Elite 57—77 Luyonan 1.50160; Indianapolis 2.05 —2.10, Tokyo 1.35—1.40; Irissen 50— «5; Freesia's 50—84; Snijgroen 32—54; Gladiolen 3070; Monthrelia 2542; Ornithogalum 10—43, Asters 21—54; Dahlia's 28—80. Colvilleis 28—45; Eikenblad 3641, per bos. TER AAR, 22 aug. Giocntr Snij bonen I 55—85; snijbonen II 30—50; kassn ij bonen 90—1.10; wi".te pronkbo ncn I 4575; pronkbonen II 2030; prei 2428; andijvie 1 5865. andijvie II 5354; augurken E 811; stambo- ncn 6065. stokprinsesseoonen 7580; groene kool 26, rode kool 14—16; uien 3940; kromme komkommers 1220, postelein 41—50; handperen 11—13. alles per kg Peterselie 6. selderij 5; bospecn 42—43, alles per !>os. Tomaten export A 2.70—2.90; B 2.90; C 2.30, tomaten, binnenland A 2 00—3.20; B 2.50—3.20; C 2 10 per bakje van 6 kg. Bloemkool Al 47—59; A 11 14—38; B II 14—15. komkommers 12—28; komkom mers, binnenland IS—18. alles p. stuk, TER AAR, 20 aug. Augurken Augurken glas A 1.00—1.10; B 45; C 35; Dl 23. D li 22; CD 16; E 9-10, Augur- ken natuur B 46; C 34; D I 21; D II 28| CD I 16; CDII 10; E 10.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3