WERKGELEGENHEID op langere termijn ONRUST OP DE ARBEIDS MARKT? do DUIF VLOOG NAAR ARUBA Te goed voor sociale werkplaats Werkwillige Turken teruggezonden Reddingsploegen vlak bij Duitsers in nood GESPANNEN SFEER SCHREINER-K.L.M. Passagiers de dupe BELASTING VANGT INFLATIEWINST Diefstal van sigaretten opgelost BELGISCHE POSTZEGELS OP DE VERKEERDE WEG - ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1966 DE LE3DSE COURANT PAGINA T (Van ten onzer verslaggevers) DEN HAAG De verscherpte buitenlandse concurrentie, de dang naar rationalisatie en de automatisering roepen in Nederland nu al problemen op, waarover nog maar nauwelijks gedacht is. Sinds 1 januari (meer dan 4000 werknemers werden ontslagen) is het duidelijk, dat nieuwe initiatie ven van overheid en bedrijfsleven dringend nodig zijn. Bij de ontslagen be vinden zich namelijk twee groepen, die in de verdrukking dreigen te ko men: de ouderen van boven de 45 jaar en de werknemers, die om bepaal de redenen in een bedrijf gehandhaafd worden, maar die bij ontslag elders nauwelijks meer aan bod komen. Beide groepen zijn te goed voor de sociale werkplaatsen van nu. Natuurlijk: ze kunnen onder de wachtgeld- en werkloosheidswet vallen en daarna in aanmerking komen voor uitkeringen volgens de algemene bijstandswet. Maar de ouderen boven de 45 jaar, die volwaardige werkkrachten zijn, horen niet thuis in het schema van de al gemene bijstandswet. Ze willen dit gelukkig zelf niet en de wet is boven dien niet voor deze volwaardige krachten bestemd. Met de andere cate gorie, veelal jongere werknemers, is het misschien een ander geval, maar ook voor hen betekent een beroep op de wet geen uitkomst. Integendeel! KAATSHEUVEL. Do 46-jarige Jo* van Wanrooi kan er nog niet helemaal over uit: er Ia een duif van hem hele maal in Aruha beland. Bij de ontslagen in het verleden is ge bleken, dat de meeste arbeidskrachten zeer snel ergens anders geplaatst kon den worden. Een groot aantal verwissel de alleen maar van deur en van baas. Voor de twee genoemde categorieën is het veel moeilijker geweest en zal het ook moeilijker blijven. Voor hen is een nadere regeling noodzakejjjk. Vervroeg de pensionering biedt geen uitkomst. Men helpt deze volwaardige en werkwil lige krachten daarmee niet. Men mag t' hen zelfs niet aandoen, maar voor her scholing voelen ze dikwijls ook weinig meer. Het is een probleem, dat op korte termijn de aandacht vraagt. Regionale werkgelegenheidscommissies, zoals door het NKV bepleit, zouden hierbij veel goed werk kunnen verrichten. Een ander vraagstuk is dat van aje verdere verkorting van de arbeidst*. Enige ondernemingen in de meubel sector hebben 't de laatste tijd nogal ri goureus aangepakt. Misschien te rigou reus. Overleg tussen de organisaties van werkgevers en werknemers zou hierbij wellicht kunnen leiden tot een nieuw gedragspatroon, waarbij een behoorlijk rouleersysteem van werkploegen beter zou werken dan een rigoureuze algeme ne werktijdverkorting tot een paar uur per week. Ontslagregeling Feit is, dat het bedrijfsleven veel meer zelf kan doen dan tot nu toe 't ge val geweest Is. De overheid zal met het bedrijfsleven moeten komen tot een be tere regeling bij massale ontslagen. Het bedrijfsleven kan zelf verschillende voorzieningen treffen, zoals overbrug gingen, extra-voorzieningen voor bij voorbeeld oudere werknemers, werkne mers in de administratieve groepen, overeenkomsten over herscholing en dergelijke. De vakcentrales hebben in deze zin gelijk wanneer zij eisen, dat zij eerder betrokken moeten worden bij de ontsla gen, de bedrijfsveranderingen, de fu sies dan thans het geval is. Massale verschuivingen op de arbeidsmarkt, in grijpende veranderingen in bedrijven, plannen voor het afremmen van perso neel. Fusies en dergelijke zijn een so ciaal vraagstuk, waarbij iedereen be trokken is: werkgevers, werknemers, overheid. Dat de ondernemer zelf te beslissen heeft over het al of niet sluiten van zijn bedrijf is een overwonnen standpunt. Zeker, wanneer de overheid bemoeienis sen gekregen heeft bij de industrialisatie en voor diverse ondernemingen in ver schillende streken faciliteiten reser veert. En wanneer overheid en bedrijfs leven in totaal de welvaartsverbetering in handen hebben: „Wanneer zij geza menlijk mikken op de welvaartsver meerdering in welke vorm ook, moeten ze samen de consequenties ervan dra gen", aldus de mening van vele sociaal economen. Daarom zijn nieuwe initiatie ven van overheid en bedrijfsleven hard SCHIPHOL (ANP) Zeven Turkse arbeiders, die zonder geldig arbeidscon tract op de bonnefooi naar Nederland kwamen zyn door de koninklijke mare chaussee op Schiphol de toegang tot ons land geweigerd. De teleurgestelde Tur ken werd medegedeeld, dat zy per eerste gelegenheid weer moesten vertrekken. De aankomst van buitenlandse arbei ders. die op grond van onvolledige voor lichting in eigen land menen in Neder land wel aan de slag te kunnen komen i« op Schiphol schering en Inslag. Bijna dagelijks moet de koninklijke n chaussee. daartoe met richtlijnen door Den Haag geïnstrueerd, per vliegtuig aankomende arbeiders op Schiphol de toegang weigeren. Voor de gedupeerde mannen die verrich terzake worden teruggezonden, wordt het op deze manier een kostbaar avontuur. Veelal hebben zij met wat spaargeld een enkele reis gekocht en moeten dan de terugtocht ook nog beta len. wanneer ze dat tenminste kunnen Anders ls de luchtvaartmaatschappij, die hen aanvoerde (in dit geval Swissair) verplicht hen weer mee terug te nemen Benoemingen bisdom ROTTERDAM (KNP) De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft benoemd tot leraar aan het klein-semi- narie Leeuwenhorst te Noordwijkerhout dr». J. M. A. Hilgersom. Tevens werd benoemd pater W. N. Komen CssP tot assistent van de parochie O. L. Vrouw Presentatie te Alkemade. „Ik heb zo het idee, dat de duif op een schip is terecht gekomen en is mee- gevaren. Andera kan hot ook bijna niet, al ls het dan een beate vlieger, daar niet van. Maar hij zit want het op gegeven nummer klopt. Als het ma niet te veel goat kosten wil ik de duif zeker terug hebben. Die duif heeft al zeker een dikke duizend gulden bij elkaar gevlogen. Ze hebben me gezegd, dat lk in eerste In stantie contact moet opnemen met de ge volmachtigde minister van de Nederlandse Antillen in Den Haag en dat zullen we dan maar doen. Het zal mij benieuwen", 7jo vertelt Jos van Wanroov. ..Ik ben de Tl eg er, zo noemde lk die duif altijd, kwijtgeraakt op een vlucht naar St Maxence in Frankrijk Tieger was de enige duif, die toen wegbleef. Dat was op 28 juni. Ja dat was een van die ramp- vluchten. zoals wij dan zeggen Op 28 Juli hebben we er nog een gehad op St. Vin cent. Toen ls 15 tot 80 pet. van de duiven niet teruggekeerd. Tieger is een duif van 1965. De heer Van Wanroov ls ln het mid delpunt van de belangstelling gekomen Duivenliefhebbere vragen zich met hem af. hoe de duif ln Aruba ls terecht geko men. In een rechtstreekse vlucht gelooft niemand. Draina op Druhelling Weer plotseling verslechterd (Van onze correspondent Lucas Kieyn) PARIJS (lelijke en westelijke flanken van de Dru Is de grootste reddingsactie gaan de die ooit in de hlntorle van de Al pen in voorgekomen. Meer dan vijftig man van diverse nationaliteiten, on dernemen een heldhaftige poging, om de twee Duitse alpinisten te redden, die sedert zondag ln gevaar verkeren. Het zag er gistermiddag twaalf uur naar uit, dat de eerste ploegen de Duit sers nog voor het vallen van de avond zouden kunnen bereiken, maar die hoop werd om vier uur de bodem Inge slagen. Plotseling veranderde het weer. dat de gehele vrijdagmorgen goed was geweest. Het begon te stormen en der mate te hagelen op 2500 meter hoogte, dat alle redders genoodzaakt waren, zich tegen de naakte rotsen vast te spijkeren en daar zelf de nacht door te brengen, met alle risico's daaraan ver bonden. Dat Is des te tragischer omdat som mige ploegen de twee Duitsers op 20 4 30 meter afstand waren genaderd. Een Amerikaan, met vier Fransen, volgde dezelfde route, die de Duitsers hebben genomen. Andere ploegen klim men langs de zuidelijke flank. Voorop een paar geoefende gidsen uit Chamo- Geen sprake van werkelijke verlagingen DEN HAAG. De els, dat jaarlijks de loon- en Inkomstenbelasting moet worden aangepast de waardedaling van bet geld, thans in het nieuwe K.V P -program ma opgenomen, is het resultaat van een studie van de sociaal-economische com missie van de K V P. in haar gelijktijdig verschenen rapport zegt de commissie, dat vijftig procent van alle belastinginkomsten de schatkist inflatiewinst oplevert. De extra-stijging van de belastingin komsten, ongeveer een kwart tot eenderde, betekent jaarlijks een bedrag van 200 mil joen gulden. Het betekent ook. aldus de commissie, dat sinds 1945 feitelijk nooit een werkelijke belastingverlaging heeft plaatsgevonden, omdat deze op het moment van uitvoering al weer door de inflatie was achterhaald. De commissie heeft het vraagstuk de belastingdruk niet in zijn volledigheid behandeld. In het rapport wordt uitslui tend gesproken over het feit. dat de schat kist profijt trekt van de inflatie, omdat de belasinginkomsten automatisch stijgen dan het tempo van de inflatie. Een belangrijk principieel punt voor het tref fen van maatregelen tegen deze sluipende progressiewerking is. dat hier een belas tingverhoging plaatsvindt buiten de wetge ver om. Het is niet in overeenstemming met de grondgedachte van de grondwet, dat de overheid in hoge mate profijt kan trekken van de waardedaling var geld. omdat het diezelfde overheid is, die via haar beleid werkelijke invloed op de inflatie kan uitoefenen Ontwaarding Het rapport koint voorts tot de conclu sie, dat ook het tweetic deel van de de belastingverlaging, die on 1 Januari a s. ingaat, de muntontwaarding niet teniet doet De waardedaling van de gulden be droeg van midden I960 tot eind 1964 niet minder dan 1 pet Het grootste deel daar van werd door het eerste deel van de be lastingverlaging (ingegaan on 1 juli 1965) gecompenseerd. Het overige zou dus op 1 januari a.s- teniet worden gedaan. Intus sen is de koopkracht van de gulden echter weer met tien procent gedaald. De bezwaren, die men tegen een jaar lijkse automatische aanpassing van de be lastingdruk kan aanvoeren (budgettaire, conjuncturele en technische) worden door de K V P-commissie afgewezen. Het be zwaar. dat de schatkist minder geld ont vangt houdt geen steek, omdat het. hier om gelden gaat. die de overheid rechtens niet toekomen. Bovendien zijn de bezwa ren voor de schatkist bij een jaarlijkse aanpassing van 200 miljoen veel minder dan wanneer eens ln de vier jaar 800 min. op tafel moet worden gelegd. Het gevaar voor de conjunctuur noemt de commissie „nihil". Ook ziet zij geen technlsohe bezwaren, omdat het prijsln- In de inleiding zegt de commissie nog. at een jaarlijkse aanpassing niet het vraagstuk van de te steile progressie op lost. Het is de vaste overtuiging van de lissie, dat de progressielijn als zoda nig belangrijk dient te worden gewijzigd. Dit spreekt bijzonder voor de inkomens groep tot f. 30.000. waarin de progressie het snelst stijgt en het marginale tarief reeds op 50 procent komt te liggen. Aan dit vraagstuk dient in het fiscale beleid een zeer hoge prioriteit te worden toege- Daarnaast zal ruimte voor belastingver laging besteed dienen te worden aan het opheffen van knelpunten ln de belasting wetgeving Zolang nog belasting wordt ge heven van officieel erkende minimumin komens en de progressie het snelst toe neemt bil de laagste inkomens, dienen deze oneffenheden ook te worden bezien. De commissie komt dan ook tot de con clusie, dat op korte termijn de grondsla gen van het Nederlandse belastingstelsel opnieuw ln studie moeten worden geno- DEN HAAG Tussen de heer Schrei - ner en de KLM heerst momenteel een gespannen verhouding, omdat volgens eerstgenoemde de KLM de luchtvaart een slechte dienst heeft bewezen door een vlucht te weigeren vanaf Schiphol aan Südflug, een Duitse maatschappij die gis terochtend onderd Nederlandse vakantie gangers naar Barcelona zou brengen. Zo als wij gisteren al berichtten In een deel van onze oplaag kreeg de Siidflug van de KLM geen toestemming om charter- passagiers van Schreiner op te pikken, nadat et toestel van 8chrelner door een motorstoring op de grond moest blijven. Tezelfdertijd werden eveneens ongeveer 100 Nederlandse vakantiegangers gedu peerd. die in Barcelona op een vliegtuig wachtten, dat hen zou terug brengi ons land. Vanuit Amsterdam vakantiegangers met bussen naar Dtissel dorp gebracht worden, waarmee vele urer verloren gingen. Na het vertrek van de groep gestrande reizigers per bus naar DUsseldorp gaf eer verontwaardigde directeur B. A M. Schrei ner desgevraagd het volgende commen- „Ik vind het een schandaal, dat de KLM uit concurrentienijd of welke andere overweging dan ook mij tracht te belet ten normaal mijn contractuele verpUch tingen tegenover een aantal reisbureau uit de voeren. Nadat lk alles voor deze vlucht had geregeld, hoor ik op het aller laatste moment, dat Südriug van de KLM de vlucht niet mag uitvoeren. Door deze dwarsbomerij zijn vooral de vakantie gangers geheel buiten hun schuld gedu- De heer Schreiner meende, dat zijn maatschappij onder de plotseling opge treden complicaties alles heeft gedaan om de passagiers nog zo goed mogelijk te hel pen. Een andere uitweg dan hen per bus naar DUsseldorp te brengen was er niet. Anders had hij hen nog veel langer op Schiphol moeten laten staan, want er was geen vliegtuig beschikbaar ..Het is heel gebruikelijk dat maatschap pijen voor elkaar vluchten uitvoeren, uiteraard tegen betaling", zo vervolgde hij. „Wij vliegen soms voor Südflug en Südflug heeft trouwens twee weken ge leden voor ons precies zo'n vlucht uitge voerd met Nederlandse passagiers van Schiphol naar Barcelona Toen had de KLM blijkbaar geen bezwaar Ik begrijp niet. waarom dat vandaag wel het geval was. Ik kan er maar één reden voor den: de KLM poogt mij op deze wij; diskrediet te brengen en legt daarbij vol slagen minachting voor het welzijn van een groep Nederlandse vakantiegangers aan de dag. Dit soort ondergrondse acties van de KLM doet de luchtvaart als geheel geen goed. dat ls wel duidelijk" Nadat alles was geregeld en de bussen vanuit Amsterdam op weg waren Schiphol belde de heer D van Houten, algemeen bedrijfsdirecteur van de KLM. de heer Schreiner op en vroeg hem wat er aan de hand was. „wy maken voor niemand een uitzondering", zo luidde ver volgens zijn commentaar, „ook niet voor de groep die nu op Schiphol is gestrand Südflug mag van ons geen passagiers uit Nederland vervoeren. Het spijt me wij u niet kunnen helpen Wij wisten overigens helemaal niet. dat Südflug de vergunning aanvroeg voor een vlucht u. Onze weigering heeft daar niets te maken". De passagiers uit Barcelona moeten de terugreis ook vla DUsseldorp maken. Dit houdt in dat ze een dag later ln ons land zullen arriveren Voet bij stuk houdend heeft de KLM Südflug evenmin toestem mlng gegeven om de passagiers op Schip hol af te zetten nlx gevolgd door een groep van acht Duitsers. Een reserveploeg van twintig man zit in de schuilhut van Charpouu op 2841 meter hoogte op de zuidelijke helling, om zo nodig versterking te bie den of er zelf op uit te trekken. De twee Duitsers zijn nog ln leven. Een piloot van een helikopter heeft zich daarvan kunnen overtuigen, door vlak I langs hen te vliegen. Een van de Dult- I sers stond overeind en wuifde de pl- I loot toe. l>e andere lag geheel verbor* I gen in zijn slaapzak, met kledingstuk ken over zich heen, wat er op wees. dat hl) door de koude bevangen Is. Er ia geen sprake van dat de twee op eigen kracht Chamonix zullen kunnen berei ken. De enige mogelijkheid la, zwaar materiaal laten zakken, om daarmee de Duitsers naar boven te hijsen. Slaagt de Amerikaan Hemming er met zijn vier mannen ln, de Duitsers te berei ken. dan zal men ook hem naar de top moeten hijsen. BIJ telefonische navraag ln Chamo nix verzekerde men ons gisteravond om negen uur, dat alle verdere reddingspo gingen tot vanmorgen waren gestaakt. Alle redders, meer dan vijftig, zouden de nacht moeten doorbrengen in precies dezelfde omstandigheden als de twee Duitsers. DEN BOSCH De Bossche recherche heeft de man aangehouden, die ervan ver dacht wordt In mei In de Sparrentrale aan de Parallelweg te Den Bosch ter waarde van 150.000 gulden te hebben ge stolen. Het is de 23-Jarige C. van K. uit Valkenswaard. Hij is het terrein van het Sparcomplex binnengedrongen door het slot van de poort door te zagen en is vervolgens vla liet dak in het gebouw geklommen. Zoals bekend heeft hij de trailer, waarin hij de sigaretten had geladen, ln de bossen bij Valkenswaard geparkeerd, waarna hij de gebroeders van B groentehandelaren uit Helmond, als helers bereid vond. Het drie tal was bezig de sigaretten in een rood Volkswagenbusje over te laden, toen ze merkten, dat ze ontdekt waren door toe vallige voorbijgangers. Ze hebben toe ge noegen genomen met de helft van de ge stolen sigaretten, die ze al hadden over geladen. Zij hebben zich ijlings uit de voeten gemaakt Men ls op het spoor van Van K genomen, toen de spoorweg recherche naar aanleiding van een diefstal bij Van Oend en Loos de naam Van K. noemde. In het Rijksmuseum voor Oudheden: aan het Rapenburg te Leiden wordt op zaterdag 27 augustus de tentoonstelling „Kunst voor de eeuwigheid" geopend. Ze omvat Egyptische tekeningen en schilderijen uit de nationale verzame lingen van België en Nederland. De opening wordt verricht door Z. Exe. J. Raeymaeckers, tfldeiyk zaakgelastigde van Z. M. de Koning der Belgen. 9l •m De nieuwe staten in Afrika, de kwitantie van de post wegens België weer een beruchte mm Oosteuropese landen en de vooruitbetaling van rechten, postzegeluitgifte de wereld in- sjelkdommen in de Arabische Maar wanneer de postzegels gezonden in de vorm van w wereld staan bekend om hun in massapakketten naar het twee herdenkingsblokken ter xse overvloed aan nieuwe postze- buitenland worden verzonden, nagedachtenis van koningin gels. De drukkers kunnen de is daar weinig meer van over. Elisabeth die vorig jaar is aan hen gegeven opdrachten Het is dan een handelsobject overleden. Twee blokken met nauwelijks meer aan. Bij tien- geworden om de ministers van vier frankeerzegels, ieder met «gg tallen tegelijk verschijnen er Financiën op een goedkope 6 frank frankeerwaarde tegen de postzegels. Alen heeft ge- wijze aan geldmiddelen te de prijs van 20 frank per blok constateerd dat deze over- helpen. «toeslag 14 frank per blok!) vloed nauwelijks iets met Wie nu denkt dat zo iets in Ieder blok kreeg een aan- (g postzegels nog te maken kan de westelijke wereld niet hangsel mee zonder frankeer- hebben. voorkomt, heeft schellen voor waarde, sober uitgevoerd met w Immers een postzegel is een zyn ogen. Onlangs nog heeft de gekroonde letter E. a Wie nader de blokken beziet vraagt zich af, waarom een dergelijke uitgifte nodig was, mede omdat reeds vorig jaar nog een rouwzegel voor ko ningin Elisabeth was versche nen. We kunnen het gerust zeggen: alleen voor ihstellin- gen die voornamelijk met het geld van filatelisten in stand moeten worden gehouien. Welke instellingen dat zijn. is voor allen een vraag, omdat de Belgische Posterijen tot heden dat nog niet bekend maakten. Het blokje met de Nederland se taal aan het hoofd bevat 1 zegel van het type ysaye- herdenking 1937 m 1 zegel van koningin Elisabeth aan net bed van een gewonde, een gewijzigd ontwerp- uit de Rode-Kruisserie 1939. toonstelling mogen worden geëxposeerd, omdat ze door «•en boycot van de Fédération Internationale de Philaté'.ie worden getroffen waarbij alle de landelijke bonden van filate- Het listenverenigingen zijn aange- blok met do Franse taal bo- sloten. Dat maakt het venaan geeft eveneens repio- melen van dergelijke bloks, dukties te zien van twee ze- die immers geen gewone post- gels nl 1 zegel van koningin zegeluitgiften zijn, niet be- Elisabeth als verpleegster, paald aanlokkelijk. Natuurlijk een gewijzigd tbc.-zegel van staat het ieder vrU te doen 1931, en 1 zegel van de Mo- wat hij wil, maar er zijn zartherdenking 1956. grenzen. We hopen eens te Beide blokjes zijn volkomen mogen constateren, dat ook overbodig, kunnen op gewo- de Belgische Posterijen dit ne correspondentie-envelop- inzien, willen zij niet de kip pen niet worden geplakt tn met de gouden eieren zelf zijn bovendien zodanig met slachten. Dit jaar verschenen toeslag belast, dat dit meer in België reeds dertig nieuwe dan vijftig procent van de postzegels, terwijl er nog 17 frankeerwaarde uitmaakt. Dat postzegels zullen uitkomen, betekent voorts, dat de blok- Dat is werkelijk te veel van jee niet op een postzegelten- het goed el P.v.d. A.-l leerenveen tegen verhoging «in hofinkomen HEERENVEEN (ANP) Op en In lleerenveen gehouden vergadering van de afd. lleerenveen \an de l'arty ui ég Arbeid is een motie aangenomen. waar- In het hoofdbestuur ran de partij ge vraagd wordt alch uit te spreken tegen het regeringsvoorstel tot \erlioglng van het inkomen van het koninklijk huls. In de motie wordt gesteld dat aan nemen van het voorstel onder de ge geven omstandigheden zowel de party als de monarchie ernstige morele schade zal berokkenen. Het partijbestuur wordt venoocht een ondubbelzinnige uitspraak te doen tegen dit voorstel en de fracties van de Eerste en Tweede Kamer wordt gevraagd het vooratet af te wyzeo. ZON of geen ZON DE BILT De circulatie in onze streken werd ook gisteren bepaald door een gebied van hoge lucht druk, dat zich uitstrekte van de Azoren over Engeland en de Noord zee tot boven Rusland en een lage- Kleine kans deelt mede: op omveer drukgebied, waarimn het centrum boven Zuid-Duitsland en 't Alpen gebied werd aangetrot/en De fn- vloed van dit lagedrukgebied breid de zich langzaam wat verder naar het noorden uit. zodat in de middag bovni Ardennen enkele onweers buien tot ontwikkeling kwamen. De kans op een locale onweershui neemt In onze omgeving ook toe, maar zal zich wel beperken tot het zuiden en oosten van het land. Overigens komt er niet veel ver andering in de weerstoestanri, Er werd dan ook tmor vandaari on- ZONDAQ 21 AUGUSTUS Zon op: 5.33, onder 19 52 Maan op: 12.12, onder 2201 Hoogwater te Scheveningen 6 16 MAANDAG 22 AUGUSTUS Zon op: 5.34. onder 19 50 Maan op: J337. onder 2222 Hoogwater te Scheveningen. fJ7 Heer in Nedeilund Weer in Ei Den Held au Y (wilburg VlUnIngcn D^Btlt uropa rr-gen XI IS 0.1 I brw 23 11 O h. hew. 22 II O sw, bcw 26 17 10 zw. "ha»w. 22 II 112 onbew. .M 14 onbsw. W 1. bew 10

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7