ook VOOR JOU <- IN DE KRANTFNTUIN EEN JONGEN DE LEIDSE CODRANT (Westerpers N.V.) ONS KNUTSELHOEKJE Zolder Cabaret winnaar Cabaret der Onbekenden TOPPERS THE SADNY COAST: „We'll meet again" PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1966 GENOVEVA Het leed, dat over haar gekomen was, woog al te zwaar voor 'n zwakke vrouw, die bovendien pas moeder geworden was. Op haar vermoeide voeten zwierf ze radeloos door 't haar onbekende bos. Haar kind, dat zü mee moest torsen, gaf op luide wijze le kennen, dat 't honger had. Geen uit weg ziende barstte de ongelukkige moeder in tranen uit. Gelukkig viel de kleine moe van 't huilen in slaap. Wat te doen? In de buurt, waar de knechten haar hadden achtergelaten, was, zoals ik reeds verteld heb, een grot. Zij trad er binnen en beval zich en haar kind voor de nacht in de be scherming van God aan. En zie! Nau welijks had zij dit gedaan, of reeds verhoorde de Hemel haar bede. Een reewijfje, dat blijkbaar jongen had, kwam ook in de grot en vlijde zich aan haar voeten neer. Haar uier was boordevol melk en gewillig liet zij toe dat de kleine daaraan gelaafd werd. Getrouw kwam het lieve beest elke dag tweemaal terug en stond telkens weer melk aan haar af. Maar Genoveva moest natuurlijk zelf ook eten en daarom zocht en vond zij gelukkig voor haar en haar kleine allerlei vruchten en kruiden. Boven dien bleek haar vrees, dat de reekoe na verloop van tyd, wel weg zou blijven, ongegrond. Zij bleef ten laat ste zelfs als 'n trouw huisdier bij hen. Zo verliepen vele maanden. Op een dag was de palsgraaf op jacht gegaan en achtervolgde juist een reewijfje, toen het dier tot zijn grote verbazing plotseling in een grot verdween. Ter stond daarop kwam een vrouwen gestalte met een knaapje aan haar hand daaruit te voorschijn. Als zij de jager ziet, slaakt zij een kreet, waarin zowel angst als gejubel te beluisteren viel. Zy rtort zich met haar zoontje voor zijn voeten en betuigt hem met de innigste aandrang, dat zij totaal onschuldig is aan de gemene ontrouw, waarvan Golo haar bij haar echtge noot beschuldigd heeft. Als vuur stromen haar woorden in de ziel van de graaf en verteren daarin alle achterdocht en onverdien de haat. Beschaamd maar met de oude, herboren liefde drukt hij de eens zo beminde echtgenote aan zijn hart Dan neemt hij zijn lieve zoontje, die met bedeesde blikken dit vreemde toneel aanschouwd heeft, in zijn armen en kan dan niet ophouden het te stre len en ta kussen. Na Genoveva en de kleine te paard getild te hebben werd de blijde terugtocht naar de grafelijke burcht aanvaard, waarbij de kleine stoet besloten werd door 't reewijfje, dat zich zeker als vierde lid van het herstelde huishouden beschouwde. Wat er bij de terugkeer op 't slot gebeurde, laat zich wel raden. Niets kon de mfrehtgraaf weerhouden om Golo terstond ter verantwoording te roepen. Toen hy de trouweloze dienaar voor zich zag, ontstak hij in zulk een hevige woede, dat hij hem, ondanks de voorbede van de edele gravin, tot levenslange gevangenisstraf veroor deelde. Het is begrijpelijk, dat met de terug keer van de zo geliefde gravin ook een nieuw en nog groter geluk dan voorheen zijn intrede deed in de burcht. Tot dank aan God, die hem door een hert weer tot zijn echtgenote gevoerd had, liet graaf Siegfried een prachtige kerk bouwen boven de grot, die zijn vrouw en kind zo lang tot verblijfplaats gediend had. Heel vaak kon men het grafelijke gezin de tocht naar de mooie tempel zien maken om de bestuurder van 't menselijke lot telkens weer zijn dankbaarheid te betonen. Na de dood van Genoveva, die om haar grote deugd en getrouwheid door de Kerk heilig is verklaard, werd haar lichaam in deze kerk bijgezet Nog heden ten dage toont het volk de vreemdelingen, die de schone streek en de overblyselen van de kerk be zoeken, de grafzerk, waaronder de overblijfselen van de heilige vrouw rusten, alsmede de grot, waarin zij met haar zoontje zolang verblijf hield. En miljoenen christenen roepen deze eenmaal verguisde, liefelijke heilige in tijd van nood aan. Wel nergens ter wereld ontvangen zovele kinderen bij hun doop haar vereerde, schone naam. EINDE. CORRESPONDENTIE Wie van de kinderen stuurt ons een vakantieverhaaltje? We hebben alle maal wel iets beleefd in de vakantie: een dagje uit. een logeerpartijtje by een oma of tante, misschien wel een autoreis buiten het land, of een boot tochtje. Kijk, als je daar nu eens iets over vertelt en dat verhaaltje naar ons stuurt, dan verloten wij onder die kinderen twee prachtige plakboeken. Dat is de moeite wel waard hoor! Stop je enveloppe in de brievenbus van de Leidse Courant. Papengracht en het kost geen postzegel. NIEUWE OPGAVEN Vul eens de dierengeluiden in: De beer De koekoek De mus De mug De bij Een nijdige kat Het varken Een tevreden katDe slang Een kip. die een ei legt De oplossing insturen op een brief kaart aan: Tante Jo en Oom Toon, Papengracht, Leidse Courant, Leiden i r- w»»r «n mrvji boek klaar om De kinderen vertellen Lla Verhoeven: HET LAMMETJE Er was eens een klein lammetje, dat wegliep van zijn moeder. Hy kwam bij een sloot. In die sloot lag een vette dikke kikker. Hij zag het lammetje en zei: „Kom eens een beetje dichter bij". Het lammetje kwam wat dichterbij, maar veel te dicht bij de sloot. Ineens „plons" en het spartelde in het rond. Gelukkig kwam daar een boer aan. Met een stok viste hij het lammetje op. Nooit meer zou het lammetje weg lopen. Mary van Resteren, Voorhout: DAT KWAM ER VAN „Silvia, wil je even naar de bakker; ik heb geen brood en geen koek meer", vroeg moeder aan haar oudste dochter. „Hé jakkes, helemaal naar de Hof landstraat. Waarom moet ik altijd7 Laat Annemieke gaan!" mokte ze. An- nemieke was met haar huiswerk bezig en Silvia zat wat met haar kleine broertje Bobby te spelen. „Silvia heb je het gehoord?" zei moeder vanuit de keuken heel kwaad. Bobby sloeg met zijn kleine gebalde vuistjes naar zyn luie zus: „Silla naarre akker," brabbelde hij. „Nee. Silla stil naar boven, mondje dicht hoor Bob," fluisterde ze. Door de gang sloop ze naar boven, naar haar kamer. Ze sliep bij Anne- miek op de slaapkamer. Dat vond ze helemaal niet leuk, want als ze bv. nog laat op bed wilde lezen, zei „die nare zus", het weer tegen moeder. Silvia hoorde beneden zeggen: „An nemieke wil jij even naar de bakker gaan? Silvia hoort er nog wel van". „Gelukkig," dacht Silvia, „en poeh! de straf zou heus wel meevallen." Maarrr ze durfde niet naar be neden. Moeder wist wel, dat de „slim merd" verscholen zat. Silvia bleef de hele woensdagmiddag boven, dan hoef de ze tenminste niets te doen. „Half zes! Eten! Oei'!" dacht ze, misschien komt moeder me wel halen". Maar nee half zeven zeven uur Annemieke kwam naar bo ven, naar bed. „Je moet beneden komen van pap en mam". „Bemoei je er niet mee kind," zei Silvia kwaad. Maar toch aarzelde ze even. Om het nog niet erger te maken, ging ze toch maar naar beneden. „Ga jij daar eens zitten", zei vader en streng wees hij naar een stoel. „Dat is de zoveelste keer al, dat ik zo iets van je hoor. Maar nu maak ik er wèl een eind aan. Ben jy nu onze oudste dochter Silvia? Je moeder en ik kunnen toch van je verwachten, dat je moeder helpt". Silvia zei niets en keek beschaamd naar de grond. „Geef antwoord Sil!" sprak vader. „Ja vader". Bah! als hij „Sil" zei. was hy echt kwaad. Moeder zweeg, vader zweeg en Silvia zei ook geen woord. Na een ogenblik zei vader weer: „En de hele week ga je om vier uur gelijk naar boven. Annemieke hoeft geen enkele boodschap te doen. Als moeder je roept, kom je meteen naar beneden. Begrepen?" „Ja, va vader" „Je kunt naar boven gaan en óver een kwartier slaap je". „Bam, wat een lievelingetje, die Annemieke," mokte ze in zichzelf. Oooh! oooh! en Yvonne haar beste vriendin was vrijdag jarig! Nu kon ze er niet naar toe. Wat moest ze zeg gen? De volgende dag toen vader al weg was zei Silvia: „Oh mam, vrijdag is Yvonne jarig". „Niets aan te doen kind, de straf moet doorgaan. Maar Annemieke gaat wel voor jou in de plaats. Zij geeft het cadeau en zal alles vertellen". Hoe Silvia ook lief keek, moeder firakkizeerde er niet over. Maar haar uiheid heeft wel een goede les gehad, want nooit is Silvia meer ongehoor zaam geweest. Jacqueline Meyer: IN DE DERDE KLAS Ik was overgegaan naar de derde klas en dat vond ik heel erg leuk. De eerste dagen waren wel erg vreemd, maar later ging het beter. De eerste dagen moesten we onze kastjes in ruimen, we kregen schriften en boek jes. We kregen ook al Taal en Reke nen. Ook draaide de juffrouw plaatjes. De dagen daarop moesten we veel, heel veel werken. We kregen ieder ook een taak. Ik mocht afwassen met Lenneke. Dat was een leuk werkje, maar thuis heb ik er nooit zin in, maar jaNa een paar maanden kwam er in de klas een jongen by. Robbie heette hij. Later ging hij weer weg. waarom dat weet ik niet. We kregen van de juffrouw ook vaak een beloning zoals een snoepje, een potlood of een vloeitje en ook wel eens plaatjes draaien. We hebben ook eens 'n geschiedenisfilm gedraaid, dat vond ik nog de leukste film. Later is juffrouw De Leeuw ziek geworden en toen kwam mevrouw Duindam. Het duurde lang eer juffrouw De Leeuw beter was, maar nu is ze ge lukkig weer helemaal beter. Peter Guérain: MET SCHOOLREISJE MEE Vorig jaar zijn de vierde, vijfde en zesde klas samen op schoolreisje ge gaan. We moesten die ochtend al heel vroeg aan de school wezen en toen we er allemaal waren, gingen we weg. Er kwamen twee mooie bussen. De ene helft van de vijfde klas. moest bij de vierde, de andere helft bij de zesde klas. Voor we weggingen namen we afscheid van onze ouders. Eerst ging de weg naar Meyendaal. Daar zijn we met een stel jongens de duinen ingegaan. Eerst .moesten we over prikkeldraad heen en daar zagen we in één van de bosjes een fazant met twee fazantkuikens lopen. We klommen boven op een duin en toen we op de top waren, zagen we in de verte 'n boerderij. We gingen er heen. Er waren daar verschillende dieren; we aaiden ze. Ze zaten allemaal apart in een hok. We zagen een koe, een geit, een lammetje en varkens. Plot seling kwam de boer er aan en die joeg ons weg. We liepen gauw terug en kwamen weer bij de andere kin deren aan. We gingen eerst wat eten, want we hadden honger gekregen. Toen we daarmee klaar waren gin gen we een tijdje basketballen en na een poosje gingen we met een hele boel jongens en meisjes verstoppertje spelen. Ik klom hoog ir een boom, waaraan veel bladeren zaten, maar toch vonden ze me. Toen het tyd was gingen we naar huis en zeiden tegen onze ouders en broertjes en zusjes dat we een heel prettige dag gehad hadden. TANTE JO en OOM TOON. IN ONZE ZETTERIJ la nog plaats voor die een goed vak wil leren Leeftijd tot 16 Jaar. Kom eens bij ons langs, wij geven je graag een uiteenzetting over de mogelijkheden. PAPENGRACHT 32 TELEFOON 20935 LEIDEN Fig. a SCHATZOEKEN! De zomervakanties op 't platteland geven ge legenheid tot allerlei leuke spelen, 't Sehat- zoeken behoort wel tot de spannendste. Hein krijgt b.v. de rol toebedeeld van kapitein, de ongekroonde koning van de zeerovers. Op een onbekende plaats ligt een kostbare schat begraven. Deze schat bestaat uit allerlei ver schillende voorwerpen: oude munten, mooie kralen of ook b.v. een zakje fijne bonbons. Hein maakt nu een te kening, die kan leiden naar de vindplaats. Hij geeft verscheiden merk tekens aqp in de n^tuuu een oude eik, 'rt ^róte steen, 'n beekje ,en zo, duidt hy de weg aan, die naar de schat voert. Daar kan b.v. staan: 20 pas in noordoostelijke richting vanaf de grote steen; vandaar 50 stap pen in zuidelijke rich ting, dwars over een greppel enz. De mee spelers worden nu in gedeeld in 2 groepen, die er een wedstrijd van maken naar de verborgen schat. De I jullie een echte zeeroversschatkaart, enige uitrusting, die toegelaten wordt Wellicht kunnen jullie je eigen schat- is een klein zakkompas. Dat ding iszoekerskaart inrichten, vrij goedkoop. Op de tekening „Wat de sprinkhanen vanavond toch sjirpen!" zei Hans. „Hoe doen ze dat toch?" „Ja, in ieder geval niet met de mond", ant woordde vader. „Zy schuren de ene vleugel over de verhoging van de andere, zoals een violist zyn strijkstok over de snaren van z'n viool doet glijden. De toon ligt zeer hoog en wel zó hoog, dat vele mensen, en vooral oude re, hem helemaal niet kunnen horen. Het zijn de mannetjes, die de strijkmuziek maken, doch sommige natuur onderzoekers beweren, dat ook de wijfjes sjir pen, maar de tonen zyn zo hoog, dat 't mense lijk oor ze niet kan op nemen. In sommige stre ken komen de krekels in zo'n groot aantal voor, dat zij de planten groei totaal vernielen. In sommige I daar als een welkome lekkernij be delen der aarde zijn ze ook weer i schouwt, als ze geroosterd zyn. graag geziene gasten, omdat T.V.-show met Udo Binnen niet al te lange tijd kun je hem op het (AVRO) scherm zien en horen, de winnaar van het Eurovisie Song Festival, dat dit jaar in Luxemburg werd gehouden. „Merci cherie", je kent het lied beslist, dat Oostenrijkse Udo de glorie verschafte, waar hij al zo lang op wachtte Muziek UDO JüRGENS. Vier jaar oud al thuia op de harmonica, op 8-jarige leeftijd van wanten wetend met de accordeon en op zijn twaalfde van plan om serieus piano te studeren. De successen komen dan pas goed: op vijftienjarige leeftijd" prijswinnaar van de muziekacademie in Klagenfurt, de stad waar hij op 30 september 1938 werd geboren: op zijn zeventiende tweede-prijswinnaar tijdens een talentenjacht voor zangers die de Oostenrijkse radio en teevee organi seerden. Carrière Udo Jürgens deed voor de eerste keer het Eurovisie Songfestival in J96Jf. De Oostenrijkse kleuren verde- liierna in vele landen; dank zij zijn eigen compositie „Warum nur warumT", dat op liet festival dan wel geen prijs in de wacht sleepte, maar niettemin gretig over toonbanken ging. „Sag ihr, ich lass sie grüssen", ,,Ol' River", „Stay in my world" het paar voorbeelden van de Oostenrijker, die met zijn stem steeds velen weet te vertederen. LEIDSE TOPTIEN 1. Sunny Afternoon. - The Kinks. 2. Summer in the city. - The Lovin Spoonfull. 3. Dans je de hele nacht met my? - Karin Kent. 4. Yello Submarine. - The Beatles. K. La Poupée qui fait non. - Michel Polnareff. 6. Lady Jane. - Rolling Stones. 7. Bus Stop. - The Hollies. 8. With a girl Uke you. - The Troggs. 9. I saw her again. - The Ma ma's and The Papa's. 0. Paperback writer. - The Beatles. Het is dan wel weer even geleden, dat het Leidse Zolder Cabaret winnaar is geworden van het Cabaret der Onbekenden in Loos- drecht, een plaatsje in onze Ook Voor Jou-rubriek heeft het ensem ble ook nu nog best verdiend. Wellicht was je op vakantie, en daarom brengen we je nog even in herinnering, dat de jonge Leidse cabaretiers, vooral door de goede teksten, in Loosdrechts botenloods van jachthaven Van Dijk door de jury ioerden uit geroepen als winnaars van het talentenconcours, dat in ons land een bekende klank heeft. Tien ensembles respectievelijk solisten zetten tijdens de finale hun beste beentje voor. £hris van der Klugt, Ad Vaessen, Annemarie Beulink, A. Douglas en Hans Verwaijen doen in feite sinds de jaarwisseling van zich spre ken. In de Auberge Frangaise heb ben ze dit voorjaar op vrijdagavon den menigeen geamuseerd met hun cabaretprogramma. Eerder waren ze al te vinden op de zolder van het Prytaneum. Landelijke bekendheid genieten ze nu dus, mede door het succes, dat werd geboekt tijdens het door Max van Praag georganiseerd concours in Loosdrecht. Een nieuw seizoen Inderdaad, nog maar een paar weken, en dan beginnen alle verenigingen weer te „draaien". Ook clubs of verenigingen, waarin de jeugd uit Leiden en omgeving een gedeelte van haar vrije tijd pleegt door te bren gen. Onze ervaring is, dat daar overigens vrij vaak activitei ten worden ontplooid, die best eens wat meer in de schijn werper mogen worden gezet. Mocht je iets bijzonders we ten: schrijf even naar de Leid se Courant, rubriek Ook Voor Jou, Papengracht 32, Lelden. GEKNIPT VOOR JOU René and his Alliga- r tors, over wie je al eerder in Ook Voor Jou hebt kunnen le zen, hebben een lus trum gevierd. De Haagse beatgroep, die juist in ons lezersge- j bied zo'n grote popu lariteit geniet, heeft namelijk haar vijftig ste plaat gemaakt. Paul Jones, eertijds lid van de beatgroep Manfred Mann, heeft het over een andere boeg gegooid. In de film „Privilege" wordt hy de tegenspeler van fotomodel Jean Shrimpton. The Kinks („Sunny afternoon") komen op 3 september naar de Haagse Houtrusthal- len. Ook The Beach Boys en The Pretty Things zullen het ko mend najaar hier in levenden lijve te zien en te horen zijn. Eurovisiesongfestival winnares 1965 France Gall maakt zelfs reclame voor haar liedje „Lollypops". Gretig lollies uit delend kon je ze onlangs aantreffen aan de Franse Rivièra. THE PRETTY THINGS: niet In de prullenmand, maar naar Nederland uit voorraad leverbaar. Gé Hofenk Muziek- en grammofoonplatenhandcl HAARLEMMERSTRAAT 66 En dan komt er binnenkort ook een heel leger Italiaanse zangers en zan geressen naar ons land. We noemen slechts: Gigliola Cinquetti, Domenico Modugno, Rita Pavone. Prettig voor Rita, dat ze nu ook kennis kan ma ken met Gigliola, nadat ze op onze vaderlandse teevee eens verklaarde nimmer met de Songfestivalwinnares in contact te zijn getreden. John Lennon, natuurlijk: The Beatle. gaat medewerking verlenen aan een film. Voor The Beatles samen zal dit overigens geen nadelige gevolgen hebben, zo heeft hij verklaard. Karin Kent („Dans je de hele nacht met mij") moet rust houden: beentje in een voet gebroken en 'n scheurtje in een enkel. Riem de Wolf. een Blue Diamond, gaat trouwen, op 17 september in Kopenhagen, met een Deense. Nee, het is niet Lola uit de Lindelaan. ADVERTENTIE De Low Down Blues Group, vorig THE BLUE DIAMONDS: mét Ruuds jaar winnaar van Loosdrechts jazz- echtgenote. Ook Riem heeft nu dé concours, heeft opgehouden te be liefde gevonden, in Denemarken staan. JAN EN ALLEMAN Hij is van alle markten thuis, Jan Blaaser. Cabaretier in Amsterdams St. Germain des Prés tDorus.'j, ac teur bij de toneelgroep „Pucfc". De ouderen kennen hem nóg beter uit .JDrie is te veel" (tweemaal op tee vee!; duizenden brieven in vader landse pers, nadat krantenrecensen ten dit kluchtig geval hadden ge kraakten ,fotasch en Perlemoer met vakantie". En dan is er ook nog de Jan Blaaser, die met alleman op de Dam een praatje maakt. Veelzij digheid kenmerkt Jan. Mere we go again" zal hij tegen zich zelf gezegd hebben en maakte een grammofoon plaat. ..English style" Je kunt ze wéér tegenkomen, op hun nieuwste plaat: The Sandy Coast uit Voorburg. Een paar weken geleden kwam die single op de markt. Aan de A-kant: „We'll meet again" (ken je vast: Vera Lynn werd er beroemd door!). B-kant: „Coming home" (eigen compositie) Zo'n drie jaar geleden probeer den Hans (18) en Jan Vermeu len (21), Jos de Jager (19) en Onno Bevoort (19) succes te boe ken met skiffle music. The San dy Coast Skiffle Group werd toch niet je hét. De jongens schakelden over op rock en ver anderden in een kort tijdsbestek drie keer v^n naam: eerst San dy Coast Rockers, vervolgens Sandy Coast Five, en tenslotte Sandy Coast. Van een xaaloptre- den weten ze steeds iets te ma ken": wat ze ook spelen, er zit altijd die eigen „sound" in ver werkt. y°t nu t°e kwam de „Coast", wat de grammofoonplat en business be treft, het best voor de dag met eigen compositie „Subject of my thoughts". We zijn benieuwd of de „We'll meet again" nieuwe styl nu hét van je gaat worden. Op de platenmarkt be doelen we vanzelfsprekend

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6