HUIBERS Teleac komt seizoen met in het nieuwe drie cursussen 1 Regeringsbesluit over kleuren-t.v. op komst Luistergeld moet omhoog! Weekend in de ether i TELEVISIE t)E LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1966 Een beter program HP EGEN vroegere K.V.P.-pro- grams hebben we herhaalde lijk het bezwaar gehad, dat ze qua vormgeving meer geschikt waren voor een ouderwetse preek stoel en qua inhoud meer houvast gaven voor de tijdslimiet van een generatie dan voor een parlemen taire periode. Wat de Katholieke Volkspartij voor 1967 en eerstkomende jaren op tafel heeft gelegd, maakt ook in dit opzicht een veel betere indruk. Zowel het basis- als het werkprogram maken qua vorm een frisse indruk; het zijn goed lees bare stukken met zinnen die nu eens niet zo maar uit wetenschap pelijke handboeken overgeschre ven schijnen te zijn. Ook de inhoud heeft in elk geval de verdienste dat ernstig gepro beerd is met bouwstenen voor een vernieuwde politiek te komen. Een aantal vaste formules heeft zijn nodige bijzetting op het urnenveld gekregen; er is anderzijds zeer ruime aandacht besteed aan rap porten en studies over belangrijke eigentijdse kwesties, waarbij de samenstellers van de programs gelukkig ook over de grenzen van eigen K.V.P.-commissies heen ge keken hebben. BCNNEN en buiten de K.V.P. zal waarschijnlijk niet iedereen voldaan zijn over de banden die via christelijke inspiratie en chris telijke politiek gelegd werden tus sen maatschappij en levensbe schouwing; toch zijn ook in dit vlak belangrijke verbeteringen aangebracht. Met het oog op de komende ver kiezingen zal de aandacht echter in de eerste plaats geconcentreerd moeten worden op de meer prak tische zakenwe herhalen nog eens dat het werkprogram voor die tijd Voor Brandpunt geen zomerslaap val stort herhalingen wel eens, de Indruk wpi gewekt dat heel Biisstlfn en HllverSi lang en hartgrondig met vakantie zijn. Voor één rubriek gaat dat allemlnst op Brandpunt Behoefte aan zomerslaap schijnt ervoor Brandpunt niet te bestaan. Gisteren er weer een volwaardige aflevering een goede reportage over botersmokkel, beelden en commentaar uit Djakarta een vinnige uitzending rond de KLM- Schreaner-affarie als eigen produktles Brandpunt zal straks ongetwijfeld in ataat zijn de ruimere zendtijd leveringen op het eigen. hoge. peil te vullen. Voor het overige: een onthullend program ma, ZIJ zijn 16. over de levensstijl var Amerika's beter gesitueerde klasse. We zagen stukjes van Onaantastbaar Bonanza (I). belde met de onsmakelijke schietpartijen die veel te veel op scherm komen. Ook op n (VPRO) de Noorse jazz-zangeres Karin Krog. niet Imponerend genoeg naar onze smaak om een retourtje Oslo-Bussum te rechtvaar digen. In het Trio Cees Slinger kreeg zij overigens een perfecte begeleiding. Vg Kampioenschap wielrennen op het beeldscherm HILVERSUM De wereld kampioen schappen wielrennen, die dit Jaar In H'est-Duitsland worden verreden, be ginnen donderdag 28 augustus In Keu len met een ploegentijdrit voor ama^ teurs, die twee ronden van 50 km die nen af te leggen. Een filmverslag hiervan zendt de NTS die dag vla Ne derland I uit. In het daarop volgende weekend worden de wegkamploenachappen op de Nür- burgrlng verreden. De NTS verzorgt van deze titelwedstrljden de volgende reportages: zaterdag 27 augustus vla Nederland II wegkampioenschap voor amateurs en zondag 28 augustus via Nederland I wegkampioenschap voor profs. De baankamploenschappen, die te Frankfurt am Main verreden wor den, brengen tenslotte de- volgende re portages op: maandag 29 augustus vla Nederland II finale tijdrit amateurs: dinsdag 30 augustus via Nederland I eerste serie stayers-profs; woensdag 31 augustus vla Nederland II halve finales achtervolging amateurs, fina le achtervolging amateurs en tweede serie stayers-profs, vrijdag 2 septem ber via Nederland II herkan sing stayers-prof3; zaterdag 3 sep tember vla Nederland II halve fina les achtervolging profs en finale ach tervolging profs: zondag 4 september via Nederland I halve finales team achtervolging en print-profs en finale teamachtervolging. Via Nederland II tenslotte finales sprintprofs en sta yers-profs. Barend Barendse voor ziet alle reportages van commentaar. Extra-poloreportage uit Utrecht op tv HILVERSUM. De NTS zal vanavond ln het kader van de Europese 7,wem kampioenschappen te Utreeht aandacht besteden aan de waterpol wedstrijd Nederland—Hongarije. De NTS neemt dan het laatste half uur van deze wed- strtJd op en zendt dit beeldverslag uit van 22.15 tot 22.45 uur op Nederland II een actueler en concreter aanblik heeft. Internationaal gezien is er niet zo heel veel nieuws: er is meer aandacht voor de Oost-Westver- houdingen, waarbij tegenover het ontwijken van het dilemma-Span je op Europees terrein de grote con sideratie ten opzichte van rood China opvalt. Progressief is het geluid over de sociaal-economische ordening: be langrijk vinden we vooral wat er gezegd wordt over democratise ring van de onderneming, behoud van het midden- en kleinbedrijf alsmede de bezitsvorming. Terwijl lonen en prijzen er met een paar algemeenheden afkomen, valt op dat de druk dér directe belastingen sterk gekritiseerd wordt en een doorzichtiger systeem wordt be pleit. Hier ontbreken enkele con crete suggesties niet maar wel (en die vraag gaat luider klinken wan neer men vol van wensen op het gebied van onderwijs, verkeer, recreatie, woningbouw en volks gezondheid kennis heeft genomen) blijft de lezer van het program benieuwd ernaar hoe de overheid dan bij voorkeur de daarvoor nood zakelijke middelen zou moeten ver garen. DAN komen we tevens bij onze voornaamste aanmerking. Voor de verkiezingen 1967 moet de K.V.P. naast haar nu gereed ge komen basis- en werkprogram, nog een derde stuk produceren: een urgentieschema. Het werkprogram 1967 is een mooi stuk wanneer de K.V.P. het een geruime tijd alleen voor het zeggen zou hebben. Maar na de Kamerverkiezingen moet er vol gend jaar weer onderhandeld wor den over een coalitieprogram. Wat zal, globaal, voor de K.V.P. het lijstje zijn met zaken die dan het zwaarst zullen wegen? Pas wanneer de kiezers dit onder ogen wordt gebracht, maakt de K.V.P. duidelijk, wat zij op korte termijn tegenover het negativisme van de Boerenpartij en tegenover de typisch-socialistische en toege- spitst-liberale wensen wil stellen. Dan weten de kiezers ook vóór de verkiezingen waar bij de kabi netsformatie voor de K.V.P. de grens ligt en staat dus vast hoe, ongeacht winst ot verlies ook bij andere partijen) het „gezicht" van de katholieke partij zal moefén zijn. Zo'n urgentieprogram kèn na tuurlijk in bepaalde hoeken stem men kosten, maar het kèin aldus ook winst opleveren. Maar het be langrijkste blijft, dat de houding van de K.V.P. duidelijker wordt en haar prijs in het politieke spel tegen inflatie en deflatie wordt beschermd. Wat we, vanuit het democra tische standpunt, alleen maar als winst kunnen toerekenen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Nederland** regering zal op korte termijn beslissen of ook ln ons land binnen afzienbare t(Jd kleuren televisie zal worden uitgezonden. Minis ter mr, M. Vroljjk van Cultuur. Re creatie en Maatschappelijk Werk, onder wie rodio en t.v. ressorteren. Is van me ning. dat dit een /.aak Is, die het hele kabinet aangaat. Meer nog dan de cul tuur speelt namelijk ook de nationale economie door dit vraagstuk heen. Men kon zich namelijk afvragen of het ln een periode van terughoudendheid in de bestedingen vera twoord ls. niet ge ringe bedragen beschikbaar te stellen om kleurenuitzendlngen mogelijk te ma ken. Een evenzepr komt de vraag op, of de economie ermee gediend is, dat Ne- derlund in grote aantallen nieuwe t.v.- toestellen gaat aanschaffen. Anderzijds is het met name voor Philips van groot belang, dat zij met de pro- d uk tie op grote schaal kan beginnen. Wanneer namelijk volgend jaar oostelijk Nederland de Duitse kleuren-t.v. zal kunnen ontvangen, ligt het voor de hand, dat men daar ook de daarvoor noodzakelijke toestellen aanschaft. Voor Philips ls het niet lerg Interessant om voor dit beperkte gebied een grote pro- duktle op te zetten, maar anderzijds wil zij dit afzetgebied ook weer niet verloren laten gaan aan de Duitse concurrenten, die al wel op grote schaal kunnen gaan produceren. De regering zal ln haar overwegingen ongetwijfeld ook betrek ken, dat de belangen van Philips in be langrijke mate ook nationale belangen zijn, onder meer in verband met de werkgelegenheid. Intussen ligt bij minister Vrolijk nog op afdoening te wachten een veraoek van de NTS om een extra-bijdrage van acht „Vader Britse omroepwezen' overleden BOGNOR REGIS, Engeland (UPI) In een bejaardenhuls in Bognor Regis is woensdag op 85-jarige leeftijd over leden kapitein Henry Joseph Round, door velen ln Engeland besehouwd als de „vader van het Britse omroep- Round is een vruchtbaar uitvinder op technisch gebied geweest. Hij had 117 patentaanvragen op zijn naam st In de eerste wereldoorlog had hij het toezicht op de aanleg van het net, dat leidde tot onderschepping door de Britse vloot van de Duitse, hetgeen resulteerde in de Slag van Jutland. Onder de uitvindingen van Round zijn er op het gebied van de kortegolftrans- mlssle, het kunstmatig echo-effect voor omroepstudio's, microfoontypen, versterkers, en geluidsopnamesyste- ton voor het aanschaffen van de eerste apparatuur en het bekostigen van de eerste experimenten voor kleurentele visie. Aangezien „Bus6um" ook op korte termijn beslissingen moet nemen, heeft minister Vrolijk de ministerraad ver zocht dit verzoek van de NTS met voor rang ln behandeling te nemen Op Eco nomische Zaken werkt men thans aan een Interne nota, waarin de economische kant van de zaak ten behoeve van het kabinet wordt belicht. Door te beslissen over de gevraagde acht ton, zal de re gering in feite ook een besluit nemen over de invoering van kleurentelevisie voor Nederland. JAARVERSLAG AVRO: HILVERSUM (ANP) De algehele fi nanciële aituatie in radio- en t.v.-we reld blijft zorgen baren, aldus 't de zer dagen verschenen jaarverslag van de AVRO. 't Ergst wordt de situa tie genoemd bij de radio, waar de re serves praktisch zouden zijn uitgeput. Naar de mening van het AVRO-be- stuur zal de regering er niet aan kun nen ontkomen de luistergelden te ver hogen. Bij de televisie wordt de fi nanciële situatie hoewel verre van rooskleurig in vergelijking met de ra den mate kan voor de financiering ge- den mate kan voor de financiericng ge bruik worden gemaakt van leningen, terwijl de geraamde Inkomsten uit de televisiereclame enige hoop geven, dat ze in belangrijker mate tot de ver lichting van de financiële zorgen zul len bijdragen, dan bij de radio wordt verwacht, aldus het jaarverslag. Wflt 1I1/1C or to "ion Het 8e,zoen 1965—1966 zit erop! Avond •pl UI li'UN VI 16 *.-lPrf na avond hebben steeds weer andere in dit <oi"non9" programma's het scherm levendig ge- 1,1 ulL ,M 1 houden. Wat was er ook weer allemaal te zien? Om deze vraag enigszins te kunnen beantwoorden, hebben Dick van Bommel en Fred Benavente een keuze gemaakt uit de gevarieerde programma's van de N.C.R.V. en hiervan een anderhalf uur durende show vervaardigd, die vanavond op het scherm zal worden gebracht. Er zullen onder andere opnamen te zien zijn uit de musicals „Lilli" en „De nieuwe wereld", uit ..Interland". „Ik hou van Hollands", „Telediscoparade" en uit shows van José Feliciano, Jenny Arean, Mleke Bos, J The Joy Strings, Marion Williams, Rita Reys en vele andere artiesten uit binnen- en buitenland. (Nederland I, 20.20). Geheimagenten en werldvariété Het programma van de V.A.R.A.-televisie via Nederland II begint met een aflevering uit de spionageserie „Geheimagent 86", wiens chef ditmaal in handen is gevallen van de tegenpartij. Vervolgens neemt .advocaat Dan O'Brien het heft weer in handen als het pr op aankomt een onschuldige te verdedigen. Als laatste onderdeel van zijn programma brengt de V.A.R.A.-t.v. tenslotte het derde uit de serie programma's rond het wereld- variétéconcours. dat in het „Olympia" van Parijs is gehouden. Vanavond komt de „Music-Hall" van Boekarest aan de beurt. Aan het programma verlenen medewerking: het danstheater „Tanase", het trio van Zizi Sherban. de komiek Mircea Krishan, het Roemeense zigeunerorkest „Le Taraf Rou- nialn" met zang van Mariana Badoio, Stella Popesco, de acrobaten Anton en „last but not least" Donia Badea. (Nederland II, 20.01). Romica e ..Een bijzonder vreemde zeldzame rosel" ADVERTENTIEI Haarlemmerstraat 123 Lelden Tel. 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte aankondigingen Vraagt monsterboeken ter inzage ZWEMMEN IN DE ETHER HEDENAVOND Televisie Nederland I 18.00 Openingsceremonie. Radio Hilversum 1 22.20 Openingsceremonie. MORGEN: Televisie Nederland I 18.00 schoonspringen dames, 100 meter vrije slag herqt, qia.lve fcnale) en dam#. Radio Hilversum I 16.30 Reportages in AVRO's wekelijkse sportrevue. 18.05 Reportages ln „Mara thon II" 19.50 Reportages van van daag gehouden wed strijden. 22.25 Reportages van van daag gehouden wed strijden. Hilversum II 15.00 Reportages ln „Mara thon I". MAANDAG: Radio Hilversum I 12.35 Overzicht van van daag te houden wed strijden. verhaal. „De man. de vrouw en de moord itekende. Taptoe Edinburgh Melkveehouderij, kernfysica en geprogrammeerde instructie (Van onze radio- en t.v.-redactie) DELFT l»e televisie-academie in «Ie wandeling Teleac genoemd heeft voor het nieuwe seizoen weer drie nieuwe cursussen op het pro gramma. De eerste ls speciaal be stemd voor de melkveehouders en Is getiteld: „De boerderij als onderne ming". De tweede t.v.-cursus richt zich tot allen die belang stellen In de kernfysica en cursus nummer drie, „Geprogrammeerde instructie" Is el- eigenlijk oen vervolg op de cursus van 1965, „Moderne onderwijsmethoden en didactiek". Tijdens een gisteren ln Delft gehouden persconferentie lichtte de heer H. v. d. Horst, directeur van Teleac toe waarom men juist de cursus De boer derij als onderneming, speciaal had afgestemd op de melkveehouders. „Juist omdat de melkveehouderij zo'n grote, belangrijke plaats Inneemt ln de Nederlandse samenleving en om- flat zich vooral ln deze sector zo grote problemen en veranderingen voor doen". De cursus, zo vervolgde hij, be oogt een annvulling te zijn op de voor lichting zoals deze geschiedt door het ministerie van Landbouw en de ver schillende landbouwbladen. En vooral voor de boer is dit onderwijsmiddel zeer geschikt, omdat hij vaak sterk bedrijfsgebonden is en geen tijd kan vinden om bijvoorbeeld in een naburi ge stad een cursus te gaan volgen. De Teleacdirecteur voegde daaraan toe dat bij de vaststelling van de tijdstip pen van uitzending rekening ls gehou den met de piektijden en de gemiddel de werkindeling op de melkveehoude- rij. Daarom zullen de diverse „lessen" tus sen half zeven en zeven uur avonds op de beeldbuis verschijnen. Na een algemene inleiding, de probleemstel ling, komen aan de ordei Gebouwen en Inrichting, mechanisatie, ruwvoe- derwinning, financiën, bedrijfsver- worglng, opvolging en overname, vee fokkerij en voeding, melksystemen, dierziektebe8trljdlng, de weg van de melk en tenslotte een afrondende uit zending. Als medewerkers zijn diverse lnndbouw- speclalisten aangetrokken, de uitzen dingen worden gepresenteerd door de heer Van Leeuwen uit Delfgauw. zelf melkveehouder. Kernfysica Er blijft van de kernfysica niet veel over wanneer alle formules zouden worden verbannen en elke vorm van wiskunde zou worden weggelaten. Het is daarom volgens Teleac gewenst dat de cursisten beschikken over 'n ze kere wiskundige kennis en in staat zijn te doorzien hoe een bepaalde formule ln elkaar zit en wat de verschillende symbolen betekenen. Enige Tekenvaar digheid ls ook noodzakelijk. Een mid delbare schoolopleiding, bijvoorbeeld h.b.s.-B, wordt ruimschoots voldoen de geacht. Geprogrammeerde instructie De eerstkomende jaren zullen steeds meer onderwijskrachten in school én bedrijfsleven mét hun leerlingen en de ouders, te maken krijgen met de Ge programmeerde Instructie leermetho den met behulp van programma's) en leermachines: deze snelle en Ingrij pende ontwikkeling is voor Teleac ver dere aanleiding nader ln te gaan op de G.I. als verschijnsel dat historisch verklaarbaar ls, maar pas werkelijk begrijpelijk wordt wanneer het wordt geplaatst in een geheel van ontwikke lingen. Om deze reden zal de Teleae- eursus. die vooral wil lelden tot Inzicht In didactiek en toepassingsmogelijkhe den van de G.I., de geschiedenis wel als Informatiebron maar niet als uit gangspunt nemen. Als uitgangspunt neemt men de huidige verschijnselen en de plaatsing van de G.I. daarin. Van daaruit kan dan een betere defi niëring van de G.I. volgen. Vervolgens komen In deze cursus aan de orde: de analyse van enkele praktijkprogram ma's met de daarbij behorende dog matiek; de praktijk van het program mamaken en de praktijk van de toe passing van het programma. Hiermee wordt dan voldoende basis Hedenavond NEDERLAND I NTS: Pirn. 18.00 Europese zwemkampioenschappen te Utrecht: openingsceremonie, 19.00 5 Journaal. 19 01 Film. NCRV: 19.05 Waarom? Daarom! 19.28 Zeg maar Jacco. tienerprogr.. 19 52 Morgen is het zondag, religieus progr.; NTS: 20.00 Journaal; NCRV: 20.20 -t Seizoen J zit er op!, licht progr. 21.50 Café- chantant 't Winkeltje. 22.15 Attentie. J 22.35 Dagsluiting. NTS. 22.40 Journ NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. VARA: 20.01 Geheime agent 86. tv- film. 20.25 Het begeerde manuscripts tv-film. 21.15 Wereld varlétè III: Music- Hall van Boekarest; NTS: 22.10 Journ. Zondag NEDERLAND I NTS: 18.00 Europ. zwemkampioenschappen te Utrecht; IKOR: 19.00 Bij bel vertelling voor de kinderen; NTS: 19 06 Eur. zwamkamp.; CVK-IKOR: 19.30 Vragen staat vrij: J NTS: 20.00 Journaal; 20.05 Sport in beeld: AVRO: 20.30 Balletprogramma, J 21 00 De man. de vrouw en de moord. toneelspel; NTS: 22.45 Journaal. NEDERLAND II CVK-IKOR-RKK: 19.00 Bijbelverhaal voor kinderen; J NTS: 19.30 Voor de jeugd. 19.55 Muzi- 1e kaal intermesBO, 20.00 Journ., 20.05 De Zweedse gouvernante. 20.30 Rehablli- tatie: Command at. sea. fcv-film. 21.15 Taptoe Edinburgh. 22 45 Journaal. 1 KAIIIO Hedenavond. 2 HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.20 Gram. v. teenagers, 19.20 Boekenwijsheid, 19.40 Jazzmuziek. 23.00 Grt Zondas Dr. E. M. Buter (42), wetenschappe lijk ambtenaar aan het Pedagogisch Didactisch Instituut ran de univer siteit van Amsterdam. Auteur en docent ran de cursus Geprogram meerde insfrncfic. gelegd voor een kritischer evaluatie, die leidt tot een begrenzingsoverzicht en die eveneens zal leiden tot een dis cussie tussen belangengroepen en een visie op de toekomst. In deze televisiecursus van ca. 13 lessen zal dr. E. M. Buter. wetenschappe lijk medewerker van het Pedagogisch- Didactlsch Instituut te Amsterdam, in samenwerking met een aantal des kundigen uit de praktijk de verschil lende facetten van G.I. behandelen. fc v. H P Breuer schreef het hoorspel „Een bijzonder vreemde zeldzame vogel", dat de V.A.R.A.-radio vanavond voor de microfoon brengt. Het is een hoorspel zonder niet een reeks elkaar snel opvolgende monologen, die echter alle vorm van logica missen. De monologen komen van drie mensen: een vader en zijn twee kinderen. De vader Cornelis Barrevoet tracht zich begrij pend te verplaatsen in de vreemde wereld van zijn twee kinderen: dochter Ine. een dromerige tiener van zestien en zoon Boetje, een avontuurlijk ventje van negen. Zelf leeft hij zorgeloos. Hij doet Inkopen zonder zich om betaling te bekommeren In de rollen van „Een bijzonder vreemde zeldzame vo gel": Joan Remelts, Joke Hagelen en Nina Bergsma. (Hilversum 1 20.30) „De man, de vrouw en de moord" van de succesvolle Franse toneelschrijver André Roussin bracht de AVRO-televi- sie ln 1963 reeds op het beeldscherm in een vertaling van Mary Dresselhuys. Het verhaal speelt rond een echtpaar, dat elkaar maar niet kan begrijpen. Het jonge ietwat naïeve vrouwtje verlangt naar een rustig huwelijksleven niet een paar kinderen. Bij haar huidige echtgenoot komt dat er echter niet van. Daarom probeert zij hem uit de weg te ruimen. Haar man, een goedge lovig boertje, komt langzaam maar zeker achter de waarheid. Ook bij hem ontstaan dan moordplannen. De wederzijdse pogingen tot moord hebben ech ter juist het tegenovergestelde effect: zij brengen man en vrouw weer sa men In de hoofdrollen Ko van Dijk en Marv Dresselhuys. De toneelregie ós van Fons Rademakers, terwijl Walter van der Kamp voor de t.v.-regie (Nederland I, 21.00 - zondag). Te Edinburgh wordt vanavond de traditio nele taptoe gehouden. De BBC maakt van dit gebeuren opnamen, die de NTS morgen avond reeds op het scherm zal brengen. Het programma omvat de volgende onderdelen: fanfare door de Royal Artillery Trumpets, doedelzak- en drum- muziek door zes Schotse regimenten, een trampolinenummer, Pakistaanse volksdans door het Grenspolitiekorps. exercitie door een squadron van de Royal Air Force, optreden van zestien Royal Artillery-motorrijders, doedel zak en drummuziek door Pakistani, optreden van de Bands van de Royal Artillery en de Scotch Guards (in totaal 184 man) en tenslotte de Sunset Special Ceremony. (Nederland II 21.15 - zondag). Ansje van Brandenberg, twee jaar terug voor het laatst op de beeldbuis, vanavond terug met en eigen caba ret program ma at je. /Nederland I 21.50). gebied, muziek en lezing. 8.45 Herv. vroegdienst. 9 45 Nieuws, KRO: 10.00 Hoogmis, 11.15 Verzoekpl. progr.. 1230 Nieuws. 12.37 Buitenl. commentaar, 12.50 Gevar. muziekprogr., 14 00 De uit stapje van mijnheer Brouéck, opera (2e deel. gr., stereo), 15.00 Marathon: sportreportages met o a. Wereldkamp. kanovaren. 16.30 Populaire gram muz CVK: 17.00 Kerkdienst (Vrije Evang Gemeentel; NCRV: 18.00 Negro-splri- tuala. 18.10 Gewijde muziek. 18.30 Jood se bijbeluitleg, de Mldrasjiem, 18.50 Gewijde muziek. 19.15 Lezing, 19.30 Klass. kerkmuziek. 20.00 Nieuws, 20.07 Leven en samenleven; KRO: 20.15 Ver zoekpl. progr., 21.05 Voordracht. 21.20 Muzikaal vakantie memorandum, 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 Epiloog, 22.45 Gram., 23.55 Nieuws. HILVERSUM lil (240m en FM-kan.): NRU-AVRO: 9.00 Nieuws, 9.02 Gram 10.00 Nieuws, Variando: een draaibare variatde ln woord en muziek. 10.30 Lichte gram. muz., 10.45 Stereo: licht orkest. 11.00 Nieuws. Muziekmozaïek, 12.00 Nieuws, gevar. platenprogramma, NRU-VARA: 12.30 Ankara—Madrid gram. platen progr. voor de buitenl. arbeiders. 13.00 Nieuws, 13.07 Ringo: Beat en Popfestival. 14.00 Nieuws, 14.02 Rome—Athene: gram. pl .programma voor de buitenl. arbeiders. 14.32 Gevar. gram. muziek. 15.00 Nieuws. 15.02 Loco. een progr. zonder motief 16.00 Nieuws, gevar. platenprogr., waarin om 16.25 Voetbaltotouitelagen, 17.00 Nieuws, Country en westernmuzlek; NRU- AVRO: 17.3018.00 Gram. muziek. RADIOVERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen, 9 00 Over artiesten uit vervlogen tijden. 9.30 Vlaams pro gramma, 10.00 Koffietijd met Tineke, 10.30 The Dutch Swing College Band. 10.45 Koffietijd (vervolg). 11.15 Fan- tastlcabaret, 11.30 Gevar. programma. 13.15, Oud en nieuw, 14.00 The Teen- beatclub, 14.30 Men vraagt en wij draalen, verzoekplatenprogramma voor het gehele gezin. 15.30 Uit de koers met Tineke en Joost, 16.30 Tijd voor toppers, 17 00 Paradepaardjes der lich te ra&*iekm7.ea> "Gevar. ptngr- i8 is Veroret^'Jukebox (verzoekjes). 18.45 TheOutch Swing-College Band. 19 00 Joost mag het weten (Hits Hot en Haar door elkaar). 20 00 Klass. verzoek. 21.30 Griekenland zingt, 22.00 Gevar. en populaire muziek tot 1.00 uur. Llohte i I 12.09 soldaten, ert. 15.00 ten. 20.00 20.00 Nws. 20.05 Nederl. amusements muziek. 20.30 Een bijzonder zeldzame vogel, hoorspel; 21.25 Stereo: Gram.. 22 00 Amerik. liedjes, 22.20 Europese kamp. zwemmen, schoonspringen en waterpolo te Utrecht, reportage. 22.30 Nieuws. 22.45 Actual, en sportnieuws, 22.55 Stereo: Mod. muziek, 23.55 Nws, HILVERSUM II (298 ra) KRO: 18.20 Sportperiscoop, 18.30 Jazzmuziek, 18.50 Gram., muziek. 19 00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Koffie met Kees, 20.25 Reisoogst. 20.45 Gram., (stereo). 21.45 Er was eens. variaties op het thema show. 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nieuws, 22.40 De mens en zijn arbeid, beschouwing, 22.55 Stereo: gram. muz., 23.5 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m> 18 00 Veronicas Jukebox. 18.45 The Dutch Swing College Band. 19.00 Joost mag het weten (Engelse top-20 volgens New Musical Express). 20.00 Week-end surprises, 21.00 Muziek voor u. door Anuschka, 22.00 Italiaans programma, 22.30 Voetje van de vloer met Cllff- en Elvisshow, 0.001 00 Gram. muziek. BRUSSEL Nederlands (324 m) 18 00 Nieuws, 18.03 Voor de soldaten. 18*30 Nieuwe gram. pl 19.00 Nieuws. 19.10 Operettemuziek, 21.00 Gevar. progr.. 22.00 Nieuws. 22.10 Dansmuziek. 23.00 Amusementsmuziek. 23.30 De nacht vlinder 23.55 Nieuws. BRUSSEL Frans (4*4 mtr) 19.08 Gram pl 21.00 Kamermuziek, 23.05 Jazz. NDR-WDR (309 in) 19.20 Koorzang, 22.40 Gevar muziek, 1.00 Lichte muziek ENGELAND BBC (330 m, 18 45 Lichte muziek. 19 30 Promenade. - Pianomuziek. ENGELAND BBC (1500 A urns, muziek. 20.50 Promt 22.00 Lali.jns-Amer muziek NDR-WDft (309 m) 12 00 Gevar. muziek 16.50 Dansmuziek, 17.30 idem. 18.00 Klass muziek. 18.25 Aria s en lie deren. 19 30 Operetteconcert. 21.15 Lichte muziek. 22.00 Dansmuziek. 0 15 Jazz, en en 1.00 tot 5.00 Gevar. muziek ENGELAND BBC (330 mtr) 13.10 Gevar. muziek, 19.00 Amusementsmuziek 21.30 Pianospel. 23.02 Klass. muziek. ENGELAND BBC (1500 m) 12.00 Ver zoekplaten, 13.30 Gevar. progr., 14.00 Lichte muziek. 14.30 Licht progr., 15.00 Orkestmuziek. 16.00 Hoogtepunten van de Top Twenty en de beste nieuwe gram. platen. 1S.30 Sing something sim- Maandag 23.10 Ko tiari Dijk en Mary Dresselhuys in een scène uit het boulevardstukje ,Jian, vrouu» en de moord". (Nederland I 21.00 - zondag). HILVERSUM I (402 m) VARA: 8.00 Nieuws, spartmededelingen en postduivenberichten. 18.18 Weer of geen weer. gevar. progr.. (om 9.00 Sportimededelingen en postdulvenber. 9 45 Toespraak. IKOR: 10.00 Nieuwe kerkmuziek (gr.). 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en aanbod. 1140 Gram. 11.45 Gesprekken over mens en God. AVRO: 1230 Stereo: Licht orkest. 12.55 Wereldkamp. kano varen. 13 00 Nieuws, 19 07 De toestand in de wereld, lezing. 13 20 Gram., 14 00 Stereo: Klassiek vioolconcert.. 14.40 Boeken met plaatjes. 15.20 Der Vogel handier. operette, 16.30 Sportrevue met Eur. y.weinkampioensch., 17.00 Zo zin gen ze op de Efteling: zang door schoolkinderen VARA 17.30 Heksen en zovoordracht en muziek. 17.50 Nieuws en sport mededelingen. 18.05 Marathon: sport reportages, o.a Europ. zwem- en kanokampioonsehappen. en lichte gram.muziek. 18.30 Planomuz 18 50 Zin en tegenzin, gecomprimeerde discussie over een actueel onderwerp. 19.25 LiedJesprogr.. 19.50 Europ zwem kampioenschappen; AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gitaarspel, 20.15 Henry Wood Promenade Concert: mod. en klassieke muziek. 22.00 Het wassen beeld, hoor spel. 22.25 Europ zwetnkampioensch 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten, 22.55 Stereo: Klass. muziek. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) IKOR: 8.00 Nieuw* 8.15 Actual, op kerkelijk HILVERSUM I (420 m) AVRO: 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8 10 Gram., (8.30 De groen teman). 8.50 Morgenwijding, 9.00 Amu sementsmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Gram.. (11.00 Nws). 12.00 Licht orkest. 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Mooi platteland, praatje. 12.35 Europ. zwemkampioensch. te Utrecht. 13.00 Nieuws. 13.10 Actual., 13.30 Stereo: Russische muziek (romantische gram 15.00 Voor de vrouw, 16.00 Nieuws, 16.02 Gram.. 17.00 Voordracht. 17.10 Jazz- Corner. HILVERSUM II (298 DU NCRV: 7.00 Nieuws. 7.20 Gram <7.30 Nieuws), 7.45 Radiokrant. 8 00 Nws. 8.10 Gram., 8 30 Nieuws. 8.32 Stereo: Gram.. 9 00 Verzoekprogr. voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Oude muziek. 10.30 Theologische etherleergang, 11.05 Stereo: Lichte gram. muziek. 12.00 Tourlngclub: nieuws, informaties en berichten voor onze buitenlandse gas ten. 12.22 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Nws. 12.40 Transistor: ontspan- ningsprogr. met toeristische inslag, 14.00 Promenade orkest. 14.35 Stereo: Licht orkest. 15.00 Bijbeloverdenklng. 15.30 Stereo: Omroeporkest: klassieke muziek. 16.35. Stereo: Nederlands hobo kwartet, 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Voor de jeugd, 17.30 Stereo: Licht or kest, 17.50 Overheidsvoorlichting: Hin- dostaanse feesten in Suriname. HILVERSUM III (240m en FM-kan.): NRU-KRO: 9 00 Nieuws, gevar. platen*- progr.. 10 00 Nieuws, actual. 10.05 Pla tenprogr.. 11.00 Nieuws, actual., en A dam 66: licht muziekprogramma met reportages. 12 00 Nieuws, actual., en gezellige Hollandse piaatjes, 13.00 Nws. licht gevar. platenprogr.. 14.00 Nieuws, actual, en gevar. platenprogr.. 15.00 Nieuws, actual, en Klik: momentop name van een stukje Nederland. 16 00 Nieuws, actual, en Tienershow. 17.00 Nieuws, actual., verder tot 18 00 Ver zoekplaten voor patiënten en personeel van een ziekenhuis. RADIO VERONICA (192 m> 7.00 Ook goeiemorgen doen- H. Siezen. 9.00 Muziek terwijl u werkt, verzoekplaten- programma voor de bedrijven. 10.00 Koffietijd met Tineke. 11 no Kookpunt. Hulsvrouwenverzoekprogramma, 12.00 Muziek bij de lunoh, door Jan v. Veen. 14.00 Met Tineke een plaatje om. 15.00 Nederl. allerlei. 16.00 Hits uit zee met o.a. de Duitse Top 10 en verzoek jes van scholen. 174518.00 Gram., BRUSSEL Ned (324 m) 12.15 Lichte luslek. 13,20 Tafelmuziek. 16 09 Voor de ken. 174* Jsxz. deken, 1

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2