KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 AUGUSTUS HM FATHER JAN SMIT UIT VOORSCHOTEN WEER NAAR KONGO Nieuwbouw Alphense Chr. Techn. School Do grootste onderwysinrichtfng in Alphen, de Christ olijke Techn. School, Is gisteren weer begonnen en vandaag kreeg men de volledige leerllngvnbezet- tlng, want hedenmorgen kwamen ook de eerste klassers aandraven. Het was de bedoeling dat men vanaf geheel zal kunnen betrekken. heden alle leerlingen in het eigen ge. bouwencomplex zou kunnen ontvangen. Daartoe moesten mede dienen de nieu we, zij het seml-permanente, lokalen die op de foto le zien zijn. Maar zoals gebruikelijk bij nieuwbouw, is er wat i vertraging opgetreden. Bestuur, direc teur en leraren van de school hopen vurig dat de werkzaamheden nu over ongeveer vier weken klaar zijn en dat men dan de vier theorielokalen, de twee tekenlokalen en een technisch lokaal UITGEBREID PROGRAMMA VOOR NOORDWIJKSE ORANJEFEESTEN VIERDAAGSE PRET BEGINT 26 AUGUSTUS Ook de bakkers in Ter Aar saneerden Geheel onverwacht zjjn de plaatse lijke hakkers tot sanering van de be- zorgwijken overgegaan. De reden daar van is gelegen in liet lelt dat de heer A. F. Lebesque in Korteraar zijn bak kerij heeft opgeheven. De heer Lebesque, die de bakkerij destijds van de alom bekende bakker J. Versluis overnam, heeft tientallen jaren dit bedrijf gevoerd, daarbij gehol pen door zijn dochters. Zaterdag jl. was voor hem zijn laatste bezorgdag en de andere bakkers voelden aan dat ook die klanten brood moesten hebben. Ijlings kwamen de andere bakkers bij elkaar en besloten in onderling overleg dat nu de tijd was gekomen om tot sa nering van de bezorging over te gaan. Maandag bedienden zij nog hun vaste klanten en deelden hen de sanering med«„ èleze sanering houdt voor de bakkfvs besparing van tijd in, die ze toch yfel nodig hebben. Een sanering brengt altijd wel enige moeilijkheden met zich mee. omdat de klanten moeten wisselen. Zo ls het ook met deze sanering en de bakkers zul len nog wel menig woordje moeten wis selen voordat alles in normale banen ALPHEN AAN DEN RIJN Geen voorrang verleend Op het kruispunt Lijsterlaan-Willem de Zwij- gerlaan verzuimde de bromfietser J. H. M., 18 jaar, woonachtig te Alphen, voor rang te geven aan een auto. Een bot sing volgde, waarbij de jongeman een sleutelbeen brak en nog enkele lichte verwondingen opliep. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis „Rijnoord". De bromfiets kreeg zware, de auto lichte schade. HAZERSWOUDE Geboren: Catharina Adrians Cornelia dr v. Franciscus P. Devllee en Petro. nella C. Wolvers; Jacqueline* Francisca dr v. Rudolph F. Raaijmakers en Cor nelia A. Nooteboom; Carl Louis zn v. Frans Karei Wakka en Sophia M. M. Schimmel; Robertino Alexander zn v. Cornells A. van Gemeren en Trijntje v. Pels; Johanna Petronella dr v. Cornells Ooms en Maart je v. d. Bosch. Ondertrouwd: Augustus David van Leeuwen en Pieterneila Johanna Neeltje Rademaker; Leonardus Petrus van der Meer en Maria Elisabeth Antonia de Boer. Gehuwd: Coenraad Francken en Hen- drlkje van Putten. TJSSE BLOEMBOLLEN VEILING De zeer grote aanvoer van bloem, bollen kon zeer vlot worden verwerkt en door de export worden opgenomen. De prijzen lopen nog zeer uiteen. De narcissen worden tegen beste prijzen verkocht. Narcissen: Dutch Master Golden Harvest Magneet Magnificence Mount Hood Pioneer Queen of Bicolors Rembrandt Grootkronige narcissen: Carbineer Carlton Scarlet Elegance Kleinkronlge narcissen: Edward Buxton 15.1' Verger 24.1 Poetaz en dubbele narcissen: dubbeln. I 23.05 26.50 12.50 16.50 14.10 14.10 22.50 23.20 19.60 NOORDWIJKERHOUT KATH. BEJAARDEN MAAKTEN UITSTAPJE Onder leiding van de voorzitter, de heor A. F. Ruyssenaars hebben de leden van de R.K. Bond van Bejaarden en gepensioneerden. gisteren. oen zeer ge slaagd uitstapje gemaakt. Ook deken Paap en pastoor Groen maakten deze gezellige dag mee. Met twee autobussen vertrokken de ruim honderd bejaarden en de leiding om acht uur in oostelijke richting, naar Hellendoorn, Apeldoorn, Deventer en Zutphen. In Amersfoort werd de lunch gebruikt en in Apeldoorn bij de Julianatoren de thee geserveerd. De reis eindigde in Avifauna waar allen zich een verzorgd diner uitstekend lieten smaken. Allen bleken dan ook bijzonder tevreden over de fijne dag, waarover men het in de komende dagen zeker nog wel eens zal hebben. Aanrijding Zonder op te letten op het verkeer liep gisteravond om streeks 9 uur een 8-jarig jongetje van het gezin Schonewille, wonende Steek- terweg, de rijbaan op. Krachtig remmen van de chauffeur van een aankomende auto, voorkwam niet dat de jongen ge grepen en tegen de grond werd ge smakt. Hij kreeg een gebroken rechter- onderbeen en verschillende ontvellingen. M. Langedijk. Kapelaan Langedyk Dr. GUI verleende eerste hulp. waarna I geboren in i925, priester gewijd in 1951 het slachtoffer naar het ziekenhuis en sedert 1958 kapelaan te Leidschen- Rijnoord" ls vervoerd. I dam. 19.90 11.50 27.30 Geranium Inglescombe L'inocence Texas Yellow Cheerfulness Von Sion Jonquillen: Peeping Tom February Gold 17.60 21.90 20.10 25.40 12.50 19.60 n 19.20 16.20 10.7U 12.80 13.55 13.50 17.20 13.20 19.10 10.20 20.90 De Oranjevereniging te Noordwjjk- Binnen organiseert op 26, 80 en 31 aug., alsmede op 1 september a.s. haar tra ditionele oranjefeesten, die ook wel kro ningsfee-sten worden genoemd. De festiviteiten vinden plaats op het plein achter I..-1 Kenieentehul». op hel umuioemraat. wetering- plein van de (irote Kerk, op de VOM- ï**1"; Vs" Panhuya.traat, Duinweg, «traat en op het Undenplcln. Quarlcs van Uffordstraat. Koningin WH 18 ja. strijd voor dames Een traditioneel evenement is het ringrijden met versierde paard en wa gens. De stoet stelt zich om 9 uur op in de laan van Huize Offem en daarna wordt een rit door Binnen en Zee ge maakt. Ook versierde ponywagens mogen meedoen. De volgende route wordt ge reden: Offemweg, Wilhelminastraat, St. Jeroensweg, IJmuiderstraat, Wetering- Quarles j helmina Boulevard. De Grent, Huis ter Het programma vermeldt voor 26j Duinstraat. Nieuwe Zeeweg. Bronck- augustus een etalagewedstrijd. Tot 1 horststraat, Douzastraat en Voorstraat, september. 6 uur nam. heeft het publiek I Voor de versiering is een beker be- gelegenheid de etalages te keuren. Hier- schikbaar gesteld door hotel-res. „De voor zijn prijzen beschikbaar. Beurs" en voor de mooiste ponywagen Op zaterdag, 27 augustus a.s.. 's mid- j een beker door de fa. Banck en Tis- dags om twee uur vindt in de Leidsche- s>ng. vaart een viswedstrijd plaats voor da mes en heren van 50 jaar en ouder. De leiding berust zij „De Sportvisser". Na deze inleiding worden de feeste lijkheden op winsdag 30 augustus voort gezet. Te omstreeks vier uur vindt de opening plaats van de vermakelijkhe den. die op het plein naast het ge meentehuis staan opgesteld. Om 7 uur is er op de VoorstraatZeestraat ring rijden op fietsen, al dan niet versierd, en om 9 uur nam. het kussenslaan voor dames en heren van 15 jaar en ouder. Op woensdag, 31 augustus worden de vermakelijkheden reeds om 1 uur nam. geopend, 's Avonds om 7.30 wordt op de Voorstraat het tobbetje steken ge houden, steeds een der hoogtepunten van het feest, en op 9.30 uur vindt op de Van Limburg Stirumstraat de krui wagenrace voor paren plaats. Donderdag, 1 september wordt vol ledig uitgebuit. Voor dag en dauw zul len de hengelliefhebbers naar de Leidse- vaart trekken, waar te 5.30 uur voorm. onder leiding van „De Sportvisser" een viswedstrijd wordt georganiseerd. Onder klokgelui van de beide torens (8 uur voorm.) keren de dames en he ren terug naar het feestende dorp, waar men zich vervolgens gereed maakt voor een puzzelrit. De deelnemers starten om 8.30 uur van de Gladiolusstraat Gerberahof. Op dezelfde tijd begint op het plein van de Wilhelminaschool een schietwed- Vanmorgen is door burgemeester P. M. van der Weyden van Noordwyker- hout de eerste paal geslagen van een complex van 67 woningen aan de Gul- demondsloot en de Schulpweg. PREFECT „LEEUWENHORST" Tot prefect van het kleln-seminarie „Leeuwenhorst" is benoemd de weleerw. heer Léonard A. van der Geer, thans kapelaan te Rijswijk. De nieuwe prefect is geboren in 1937 en priester gewijd in 1962. NOORD WIJK KAPELAANSBENOEMING Tot kapelaan van de St. Jefoenskerk is benoemd de weleerw. heer Paulus T. TAFELTENNISVERENIGING „STEEDS VOORUIT" De nederlaagwedstrijd, die ditmaal ook voor de junioren van „Steeds Voor uit" werd gehouden, was. ondanks de vakantietijd. goed bezet. De junioren kwamen praktisch compleet uit, terwijl de senioren behoorlijk vertegenwoordigd waren. Uit elk team waren minstens twee deelnemers. Bij de senioren eiste Nol Sikking de eerste plaats op, op de hielen gevolgd door Rob Ritzen, die bijzonder goed voor de dag kwam. Als eerste dames kwamen Lenv van Wissen I en Ncra Broxterman aanbod. Nora, die wat tegenviel, werd door een beter ga- megemiddelde toch nog eerste. De sterk- I ste junior was Nel van Rijn voor Paul I Stol en Corné Elburg. Ciska Sikking 1 schaarde zich hier vlak achter met i3 I punten. De totale uitslag was: Senioren: 1. Nol Sikking. 2. R. Rit- n, 3. A. v. d. Voort. 4. Nora Broxter man. 5. Leny van Wissen, 6. Lies v. d. j Post. 7. Jan de Vroomen. 8. A. Koek. 9. Plony Versluijs, 10. M. Broxterman. j Junioren: 1. Nelly van Rijn. 2. Paul Stol. 3. Corne Elburg. 4. Ciska Sikking. I 5. Hans van Wissen. 6. A. Broxterman, rpi F 1 T familie als de gemeente. Immers ju- 7. A. Koek. 8. Joke Versluijs. 9. Els van 111. L. van der Laan J bilea als deze zullen in de toekomst j Rijswijk, 10. T. v. d. Zalm. steeds zeldzamer worden. Gaarne stel- De jaarvergadering welke, zoals eer- 1A JQQ Zn fliAFiot de hl] de heer Van der Laan tot voor~ der was aangekondigd, op 26 augustus Tv Idctr ilIClliSl (beeld van vele jongeren. Met veel a.s. zou gehouden worden, zal geen dooi I trouw en ijver heeft de heer Van der j gang vinden, zulks in verband met de Laan. aldus de burgemeester, aan de vacantletjjd. De nieuwe datum zal zo opbouw van het gemeentelijk dienst- j spoedig mogelijk worden vastgesteld, baarheldapparaat meegewerkt. Spreker prees tevens het vakmanschap van de heer Van der Laan. Als stoffelijk blijk van waardering bood burgemeester Van Dedem de jubilaris een kostbaar pols horloge aan. dat hij de jubilaris meteen om de pols bevestigde. Een der typistes van het gemeente huis, mej. A. van Eijk, bood mevrouw Van der Laan een boeket rozen aan versierd met de Boskoopse kleuren. De wethouder van personeelszaken, dr. mr. J. F. Taat. sprnk eveneens har telijke. gelukwensen. Spreker prees de dag veertig jaar geleden, dat de ge meente de heer Van der Laan in dienst nam. Namens de afdeling personeels zaken bood spreker een geschenk onder Het comité „Honderd jaar badplaats Noordwijk" heeft een beker uitgeloofd voor het mooiste geheel, voorstellende het ringrijden in vroeger dagen. Het ringrijden begint om 10.15 uur. Ronde van Noordwijk. 's Middags om 2 uur vindt de Ronde van Noordwijk plaats. Deelnemers mogen komen uit Noordwijkerhout, Lis- se. Sassenheim, Warmond. Oegstgeest, Katwijk. Rijnsburg en Valkenburg. Zij mogen geen lid zijn van een wielerver eniging of lid van zo'n vereniging zijn geweest. Om 4 uur is er op de Voorstraat ring rijden voor bromfietsers met duo. Des avonds staat te 7.30 uur het touwtrek ken op het programma. Ploegen van vier man zullen daar kampen om een wisselbeker. Het feest wordt besloten met een stoelendans voor dames en heren bo ven de leeftijd van 15 jaar en een stoe lendans voor gehuwden. De beide plaatselijke muziekkorpsen „Crescendo" en „Excelsior" verlenen medewerking aan de festiviteiten. Alle Noordwijkers worden verzocht de vlaggen uit te steken. Felke Asma geeft orgelconcert. De bekende organist en radioconcert gever FeiRe Asma geeft vrijdagavond, 19 augustus a.s. een orgelconcert in de Grote Kerk te Noordwijk-Blnnen. Dit is het laatste concert in de zomeravond- serie, die onder auspiciën van de Stich ting Orgelcentrum en de Evenementen- commissie Noordwijk wordt georgani seerd. Aanvang 8 uur nam. Volgende maand vertrekt father Jan Smit, missionaris In de Kongo, van Voorschoten uit weer naar zijn Ban toes. Father Jan Smit (58 jaar), zoon van de eerste hoofdonderwijzer van de St. Jozefschool te Voorschoten, ging in 1932 voor liet eerst naar de Kongo. Vier en dertig jaar werken onder de Bantoes in Rasankasu hebben hem niet minder enthousiast voor zijn missie werk gemaakt, maar wel wat bezadig der. Father Smit is een vrolijk prater en een hele slechte bedelaar. Helaas is het nog steeds zo, dat een missionaris te vens bedelaar moet zijn. Het missie werk bestaat niet alleen uit dopen en de Eucharistie-vieren. De Bantoe in de Kongo ziet de mis sionaris als een blanke en als dé blan ke, die alles kan. Van hem verwach ten zij, dat hij hun arbeidsvrede geeft en zij verwachten een radicale veran dering van de economische structuur. Hoezeer de missionaris dat graae wil geven, hij kan het niet. Met de finan ciën is het steeds passen en meten. Het salaris van pater Smit bedraagt 15. per ma^nd in Belgisch geld en 15. per maand in Kongolees geld, geen sa laris om iets mee te kunnen doen. De missionaris profiteert wel van de wel vaart en ontvangt een vacantie-toeslag van zegge en schrijve 3.75 per jaar en deze vacantie-toeslag is kort geleden verhoogd tot bijna 15.per jaar! Het zijn in wezen belachelijke bedra gen en een missionaris is aangewezen op het „achterland" om bijzondere din gen te doen. Vier en dertig jaar wgrken in een moerasgebied is verre van gezond. Father Smit gaat echter op zijn acht en vijftigste jaar welgemoed weer te rug en hij wil steeds blijven werken totdat het echt niet meer kan. Een grote handicap is voor iedere oudere missiovnaris en zeker voor een missio naris. die uit een zich sterk uitbrei dend geboortedorp komt. dat hij het contact verliest met zijn geboorte grond. Voorschoten kent father Jan Smit niet meer, behalve een kleine oudere groep en daarom wordt het voor father Smit steeds moeilijker om een koffer vol geld mee terug te nemen naar zijn Bantoes. Father Smit heeft nog wel grote plan nen, maar die zijn financieel niet haal baar. Graag kreeg hij wat geld by el- kaaar voor kleine voorzieningen die het leven zo aangenaam kunnen maken. Hij denkt aan voetballen voor de jon gens en dan is zijn radio, de enige ver binding met de buitenwereld, totaal versleten en bovendien dient hij drin gend een typemachine te krijgen, daar alle correspondentie met het Gouverne ment getypt moet worden. Voor al deze voorzieningen is een rekening geopend bij de Coöp. Boerenleenbank te Voor schoten, gironummer 390089 met ver melding: Jan Smit. Herziening van aardgastarief voor verwarming Mede door de scherpe concurrentie als gevolg van de dalende olieprijzen bleken de verwachtingen ten aanzien van dc toepassing van aardgas in d verwarmingssector te hoog gespannen zo delen b. en w. de Leidse raad mei in een preadvies betreffende herzieia gen van de aardgastarieven. Door her ziening van de inkoopprijs worden d< tarieven van de vierde, tevens laatste categorie veranderd, als de raad met het voorstel van b. en w. akkoord gaal De regeling is nu: 2100100.000 mJ jaarverbruik f108 vastrecth en 9 cent per m3. Het nieuwe tarief dient ti worden: 2100180.000 m3 jaarver- vastrecht f150 en 7 cent per m3. Wordt dit nieuwe tarief ingevoerd, dan is de Gasunie bereid voor de hoe veelheden aardgas, die ten behoeve van de verwarming van een woning blok door middel van één centrale ketel worden geleverd (blokverwar- ming) een reductie van 2 cent per m3 op de inkoopprijs te geven mits deze reductie aan de verbruiker ten goede komt. Deze reductie geldt tot 1 novem ber a.s. en zal volgende stookselzoenen telkens opnieuw worden vastgesteld Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen-1 straat), Zomertent. „De mens van I toen". Tot eind september. Dag. 10-17,1 zondag 13-17 uur. Gem. museum „De Lakenhal, Oude I Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot I 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. R donderdagsavonds 20-22 uur. BEJAARDEN NAAR HET CIRCUS. Op vrijdag 26 en zaterdag 27 augus tus a.s. komt het circus van Toni Bol- tini naar Noordwijk. Het vindt een standplaats aan de Houtkrocht. De Algemene Bond van Bejaarden, af deling Noordwijk. ontving van de direc tie een uitnodiging om een voorstelling bij te wonen tegen sterk gereduceerde prijs. Deze uitnodiging gold voor alle Noordwijkse bejaarden. Om een reduc- tiekaart te bekomen moet men een be wijs tonen, dat men ouder is dan 65 jaar, b.v. een lidmaatschapskaart van een bejaardenorganisatie, het uitke- ringsbewijs van de A.O.W., een pas poort, of dergelijke beseheiden. Het circus Boltini. een der grootsten j Pen van Europa, beschikt over een tent die plaats biedt aan 5500 bezoekers. Dit enorme tentllchaam steunt op vier hy draulische masten. KATWIJK jaar in dienst van gemeente Boskoop De heer Th. L. van der Laan herdacht gisteren het feit, dat hy 40 jaar gele den in dienst trad van de gemeente Boskoop. Als gemeentewerkman begon nen heeft hy zich weten op te werken tot opzichter der gemeente. Tydens een gistermiddag in hotel Neuf gehouden uyeenkomst is de heer Van der Laan ter gelegenheid van dit jubileum op liar- leljjUe wijze gehuldigd. Een der eersten die de jubilaris toe sprak was de directeur van gemeente werken. de heer T. Klazinga. Deze noemde de jubilaris een voortreffeiyke kracht, die ook voor de collega's steeds klaar heeft gestaan. De heer Klazinga feliciteerde de heer en mevrouw Vnn der Laan hartelijk met dit jubileum. Burgemeester baron Van Dedem noemde het een bijzondere dag voor de heer Van der Laan en Tot slot sprak de jubilaris enkele welgekozen woorden van dank voor zowel deze harteiyke huldiging én de kost- diens bare geschenken. SASSENHEIM KAPELAANSBENOEMING Tot kapelaan van de St. Pancratius- kerk is benoemd de weleerw. heer H. A. A. Mourits. „met gedeeltelijke vrijstel ling voor buiten-parochiële werkzaam heden" (in verband met zijn redacteur schap van het jeugdtydschrift „De Achtste Dag" en zijn werkzaamheden in de Katechese). Kapelaan Mourits is geboren in 1932, priester gewijd in 1959 en sedert 1961 kapelaan van de paro chiekerk „Verrijzenis van de Heer" te Rotterdam (IJsselmonde Kapelaan C. M. van der Westen, se dert 1962 kapelaan aan de St. Pancra- tiuskerk, is benoemd te Den Haag. HILLEGOM Vlag ln top op Techn. School Reeds zeer vroeg werd dinsdagmorgen de vlag geplant op het gebomv van de r.k. Tech nische School te Hillegom, bij gelegen heid van het bereiken van het hoogste punt van de nieuwbouw van deze school. City-theater weer open Na een al gehele restauratie opent het Clty-thea- (Cn 4 5 ter haar deuren op vrijdag 19 augustus i.,anghout Gistermiddag omstreeks vijf uur werd de 8-jarige Jan van Dam in het bureau van de Katwykse politie binnenge bracht: hij verkeerde in deerniswek kende toestand. Zijn linkervoet was na melijk tussen de spaken van de brom fiets van zijn zusje, waar hij achterop zat, gekomen. De voet bleek zo ernstig gewond dat onverwijlde opname in het Academisch Ziekenhuis te Leiden nood- zakelijk bleek. KLEUTER STAK ONVOORZICHTIG OVER In de Prinses Beatrixstraat stak gis teravond om half zes de 3-jarige Elisa beth vah der Hoeve onvoorzichtig over. Zy werd aangereden door een personen auto en liep daarbij enige schaafwonden op. Zij werd overgebracht naar het A.Z. MEISJE VERDRONKEN In het additionele .kanaal van de Kat- wijkse Rijn is gisteren 'n 2-jarig meisje, Jolanda Wanrooy, verdronken. Om streeks half vijf werd het kind al ver mist. waarna men eerst in het dorp ging zoeken. Pas om een uur of zeven werd er gedregd, en om kwart over acht werd het kind gevonden. LEIDEN LEIDSE POSTDUIVEN CLUB Wedvlucht vanaf Tergnier op 14-8-66. Aantal duiven 143. Gelost met Z.W. wind om 06.45 uur. Nulpunt 290.778 km. As. 2, 3. 6 en 8 J. Schou- J. van Alphen sr.. 10 P. met ..My Fair Lady" op hel scherm en op 25 augustus geen spreekuur. Geboren: Eddie zn v. P. Kuykhoven en A. Steenbergen: Pieter A. zn v. J. H. IVersteeg en C. Voorn; Adriana F. M. j dr v. A. C. van der Zwet en G. M. van j der Veek; Monica dr v. J. de Kwaalate- niet en I. W. Langbroek; Marina C. dr v. R. Neuteboom en J. Giebert; Jan J. zn v. A. P. van Lierop en B. Blokker. Ondertrouwd: R. A. Adema en M. A. I Weijers; H. de Rooy en T. G. C. van I Sc-hie. Getrouwd: H. J. C. Ruiter en H. J. Schipper; A. M. Geernaart en J. M. C. Walkers; P. G. M. Veelenturf en A. C. I G. Langelaan. MEISJE (l/2) TOPLESS Gisterochtend om 11 uur raakte de 1 jaar oude Marianne Bink in een kapsalon aan de Hoge Ryndyk met haar rechterhand bekneld tussen een deur. Hierdoor werd het topje van een van haar vingers afgekneld. De EHD bracht haar ter behandeling over naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden. JONGEN VIEL VAN FIETS Gisteravond omstreeks zes uur kwam de zes-jarige Paul Cramer in de Bre- derodestraat te vallen, toen hy met zyn fiets ln aanraking kwam met de fiets van een naast hem rijdend vriendje. Hij viel met zyn hoofd op de straat. Aangezien de jongen uit het linkeroor bloedde bracht de EHD hem over naar het DIaconessenz' ..zenhuis. Leidse raadsagenda De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 22 augustus a.s. om 2 uur in openbare vergadering ten stadhuize bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming van een lid van het be stuur van de Vereeniging tot Bevor dering van de Bouw van Werkmans woningen; benoeming van twee leden van de Raad van Bestuur van de Stich ting tot exploitatie van Bejaarden centra; voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw drs. F. M. Tjan-Evenblij uit haar betrekking van lerares in de Engelse taal en let terkunde aan de Louise de Coligny- HBS; preadvies op het verzoek van het bestuur van de Ver. voor Chr. Onder wijs om medewerking voor de aan schaffing van meubilair en leermid delen ten behoeve van zijn g.l.o.-schooi aan de César Franckstraat 5; voorstel inzake de bouw op een terrein aan de Willem de Zwijgerlaan van een ge zamenlijk schoolgebouw voor buiten gewoon lager onderwijs voor de Dr. van Voorthuiysenschool, voor zover thans gehuisvest in het gebouw Pie terskerkhof 4a, en voor de St. Cu- neraschool uitgaande van het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera; voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden 'ten behoeve van de inrichting van een lokaal in het school gebouw Pieterskerkhof 4a als cursus lokaal voor de Leidse Volksuniversi teit K. en O.; voorstel inzake het ver lenen van een krediet ter dekking van het tekort op de totale kosten van het orgel, bestemd voor de Stadsge hoorzaal; voorstel inzake het aanko- i de overdekte zweminrichting de Haarlemmerstraat 262; voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van materieel ten behoeve van de Polilie; voorstel inzake het beschikbaar stellen var. gelden voor de aanschaffing van een Citograf-toetsen-ponsmachine ten be hoeve van de afdeling Bevolking c.a. der gemeentesecretarie; voorstel om geen toegangsrecht meer te heffen voor het bezichtigen van het Stedelijk Museum „De Lakenhal"; voorstel tol het instellen van een Commissie voor de Beroepschriften en het vaststellen van een verordening regelende de be voegdheid, samenstelling en werkwijze van deze commissie; voorstel inzake het aankopen van percelen weiland, gelegen in de Broek- en Simontjes- polder; voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor de uit kering van belastingschade in ver band met de aankoop door de ge meente van de percelen Hogewoerd 41/41a en St. Jorissteeg 8. 10 en 12, voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor het verbeteren van de openbare verlichting van de Haarlemmerweg tussen de Maresingel en de Groenoordstraat; voorstel inzake het vaststellen van een nieuwe bouw verordening; voorstel tot het goed keuren van de begroting over 1966 van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis; voorstel tot wijziging van de begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1965; voorstel in zake versterking van de „Reserve voor uitvoering van kapitaalwerken"; voor stel tot het vaststellen van een veror dening houdende wijziging van de gas- verordening; voorstel inzake het be schikbaar stellen van een aanvullend krediet ten behoeve van de verbete ring en vernieuwing van het was- en kleedlokaal, grenzend aan de darmen wasserij voor runderen in het Open baar Slachthuis; voorstel tot het vast stellen van een verordening houdende wijziging van de verordening, rege lende het verlenen van een recht op een uitkering en een pensioen aan gewezen wethouders der gemeente en van"een recht op pensioen aan de we duwen en wezen van wethouders en gewezen wethouders der gemeente; voorstel inzake het beschikbaar stel len van een aanvullend krediet voor de bouw van de vuilverbrandingsin richting nabij de Gabriël Meizustraat; voorstel inzake het geldend en ver vallen verklaren van (straf) veror deningen in of voor het per 1 juli 1966 aan de gemeente. Leiden toegevoegde gebied; voorstel inzake het geldend en vervallen verklaren van belaslingver- ordeningen in of voor het per 1 juli 1966 aan de gemeente Leiden toege voegde gebied; preadvies over de vraag of, en zo ja op welke wijze, de toe- j wijzing van woningen aan een con- tract met beperkte tijdsduur kan wor den gebonden. Veertig jaar bij Leidsche Breifabrieken GOUDEN MEDAILLE VOOR PROCURATIEHOUDER H. AALDERS Ten huize van procuratiehouder H. Aalders (Lorentzkade 8) heeft burge meester G. C. van der Willigen gister middag tegen het avondeten de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de pro curatiehouder, die veertig jaar In dienst was bij de n.v. Leidsche Brei Fabrieken. „Ik vind het! een extra-prestatie dat u het juist veertig jaar hebt uitgehouden by uw eigen familiebedrijf, want we weten wel dat er in dat soort bedrijven vaak moeliykheden voorkomen", aldus de burgemeester. U geniet blykhnnr het vertrouwen van uw mede-familie-, leden." (De Brei-fabrleken Is In handen van de familie Aalders). Burgemeester Van der Willigen feli citeerde naast jubilaris Aalders zelf, diens firmanten en ook zyn echtgenote. „U bent de steun van uw man ge weest, want wy allen, die getrouwd zyn, kunnen dat vermoeden.. Ik ken ge noeg vrouwen, die hun man aanraden 1 bij 't bedrijf waar hy werkt weg te gaan", vertelde de burgemeester. GOED BURGER 't Is wel prettig om te ontdekken dat I de burgemeester van je stad bij dit soort gelegenheden meeleeft, maar ik- I zelf vindt het nog prettiger dat ik de gelukwensen van de landsregering mag 1 overbrengen." Vervolgens speldde de burgemeester de jubilerende procuratiehouder de gou- BI den medaille, op. 1 de,-.revers. De burg.' f meester bracht voorts in herinnering fcx F H. Aalders in allerlei veren1.- I gingen nog bestuursfuncties vervult. I „Het tekent u alles als een goed bur- F ger". Daarvoor had directeur en broer J. j Aalders aan de jubilaris al een envelop met inhoud uitgereikt. Professor Böttcher voorzitter wetenschappelijke adviesraad Minister Diepenhorst is voornemens begin oktober een raad van advies voor het wetenschapsbeleid te installeren. Deze raad. die tot taak krygt de rege ring te adviseren over beleidsvragen ten aanzien van de wetenschapsbeoefening, zal per 1 september in werking treden! Naast zuivere wetenschappeiyke belan gen is ook de economische groei in het geding, zodat de raad zich tevens moet bezighouden met prioriteitenbepalingen, de kosten (in 1964 ƒ1150 miljoen, het geen een verdubbeling in vijf jaren In houdt), de methoden van financiering, de omvang van de wetenschappelijke staven en de Internationale samenwer king. Bij K.B. is per 1 september prof. dr. C. J. F. Böttcher, buitengewoon hoog leraar in de fysische chemie te Leiden, directeur van het Gaubius-instituut en adviseur bij de research-raad van de Ko ninklijke Shell-groep als voorzitter van de raad van advies benoemd. Als lid hebben onder meer zitting prof. dr. H. B. G. Casimir, biezonder hoogleraar in de natuurkunde te Leiden en lid van de Raad van bestuur van Philips, en prof. dr. J. A. Cohen, hoogleraar in de enzy mologie en radiobiologie te Leiden, èn tevens directeur van het medisch-bio- logisch laboratorium van de Rijksverde digingsorganisatie TNO. Alle leden hebben zitting in hun per soonlijke kwaliteit, en niet als vertegen woordiger van enige instantie. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Lelden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenaideling, Papengracht 32. Leiden. Telefoon 20935.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4