S)e£eidóeGowïa/nt „Ik zou het beter doen dan Sammy Davis jr. Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans! Vanavond in df ether VEROLME RICHT ZICH OPNIEUW TOT PERS Staking bij TWA levert Pan Am gee n extra winst Bankrover en moordenaar in Zweden gepakt [ö)iyj|ÉMl£IKJ[Ll£l£lK] 10/-' Drs. P.apart TELEVISIE RADIO Omzet Reesink bevredigend PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1966 Tien miljoen bijgepast 7 EKER tactisch gezien had het voorstel van de regering-Cals een slechtere bondgenoot kunnen krijgen met haar voorstel om het inkomen van de koningin te ver hogen tot een peil dat in overeen stemming is met de algemene inkomstenstijgingen van de laatste jaren dan het begripsvolle artikel in Ruim Zicht, blad van de katho lieke arbeidersbeweging. Ruim Zicht ontkent weliswaar niet, dat het regeringsvoorstel psychologisch op een heel onge lukkig moment komt, maar het is kennelijk bereid het zwaarste te laten wegen dat vorige kabinetten jarenlang in gebreke gebleven zijn voor een tijdige correctie te zorgen. In dit opzicht krijgen mr. Cals en zijn medeministers van het N.K.V.-blad het compliment, dat ze de kwestie niet langer op haar beloop gelaten hebben. Slechts wordt betreurd, dat ook nu weer verzuimd werd door een duidelijke en toereikende toelichting de stand van zaken voor de burgerij duide lijk te maken. Zijnerzijds doet Ruim zicht daartoe een poging die het zij met respect erkend enkele feiten noemt, die het kabinet tot dusverre slechts gecamoufleerd heeft laten zien. Bijvoorbeeld, dat de koningin de laatste vijf jaar reeds meer dan tien miljoen gulden uit eigen middelen heeft bijgepast om haar personeel een sociaal re delijk loon te kunnen betalen inzo- verre de uitkeringen van de staat daarvoor tekort schoten. Dat eerst nu een andere oplos sing werd voorgesteld, schijnt niet aan Soestdijk te hebben gelegen, omdat volgens Ruim Zicht ,,bij herhaling door degenen die belast zijn met de financiering van de functie-uitoefening van de konin gin gewezen is op de precaire situatie die inmiddels was ont staan". Het schijnt du§ echt zo te zijn dat vorige kabinetten te weinig besluitvaardig zijn geweest, waar bij in het geval van het kabinet- Marijnen dan wellicht enigszins ter verontschuldiging moge dienen, dat de verschillende incidenten rond het koninklijk huis het kli maat toen niet bijster gunstig hadden gemaakt voor een maat regel als die welke zakelijk gezien toen al geboden was. PRECIES zoals wij terstond na de publikatie van het kabinets voorstel gedaan hebben, pleit Ruim Zicht ervoor, dat men het inkomen van de leden van het koninklijk huis niet schoksgewijze optrekt, maar geleidelijk aanpast volgens het indexcijfer van lonen en prijzen. Rest dan de 'vraag, of het psy chologische bezwaar van een op trekking nu ineens helemaal zijn kracht verloren heeft. In andere gevallen we denken bijvoorbeeld aan de achterstand bij loon en inkomen van een deel van het overheidspersoneel heeft men enkele jaren terug ook tot een optrekking in enkele etappes be sloten. Tenslotte nog één kleine kant tekening bij het pleidooi van Ruim Zicht: men zou thans niet met allerlei speculaties over het privé- vermogen van het koninklijk huis moeten aankomen. Dit moet inder daad niet, als het vermogen in kwestie, zuiver familiebezit is. De kwestie komt o.i. wel weer enigs zins anders te liggen, wanneer het vermogen mede ontstaan is door het functioneren van het konink lijk huis als de monarchale repre sentant van de natie. We beseffen overigens dat dit een uitermate moeilijke zaak is, waarvoor een kabinet zich wel driemaal zal bedenken vóór het terzake enige verantwoordelijk heid ten opzichte van parlement en volk op zich nemen zal. Nieuwe Oogst en strijdkrachten De A.V.R.O.-t.v. begint zyn avondprogramma J met een aflevering uit de Amerikaanse t.v.- s tienerserie „Shindig", waarin ditmaal o.a. als gasten optreden: „Gerry and the Pace- 6 makers", „The Righteous Brothers", Ketty Lester. Gene Pitney en „The Miracles". Hierna vervolgt hy zijn programma j met de derde „Nieuwe Oogst" van dit seizoen, waaraan naar alle waar- schijniykheid geen medewerking meer zal worden verleend door Bob Bouber. j Tot slot worden de drie jubilerende Nederlandse strijdkrachten eens extra in het zonnetje gezet. Dat zijn: de Onderzeedienst van de Koninklijke Marine (zestig jaar), de Tankdienst van de Koninklijke Landmacht (vijftig jaar) en het Commando Tactische Luchtmacht (vijftien jaar). (Nederland I, 21.20). Onrust op arbeidsmarkt 1TOOR paniek Is thane geen plaats, ook niet wanneer in de nabije toekomst nog meer ondernemingen moeten sluiten, of een deel van hun personeel moeten ontslaan1. Werkgevers:'en werknemers^ organisaties en de overheid hebben ge lijk, wanneer zij het Nederlandse volk bezweren rustig te zijn, omdat de econo mie van ons land nog gunstig is. De vraag la echter, of zij er verstandig aan doen alleen maar aussende woorden te gebruiken, of wat vage aanduidingen, dat zij wat zullen ondernemen, wanneer het eventueel toch mis zou gaan. Zij bewijzen er ondernemers en werknemers niet bepaald een goede dienst mee, zeker niet de werknemers, die ontslagen zijn of de ondernemers, die met allerlei pro blemen worstelen om het hoofd boven water te kunnen houden. Noch het bedrijfsleven, noch de over heid kunnen namelijk ontkennen, dat er in sommige streken van ons land zo geen onrust dan toch wel een groeiende ongerustheid ten opzichte van de werk gelegenheid valt waar te nemen. Zij moeten maar eens nagaan, hoe de stem ming in Zuid-Limburg begint te worden en in noordoostelijk Nederland. Natuur lijk, dit *ljn bijzondere gebieden gewor den, maar wie kan nu met zijn hand op zijn hart beweren, dat straks niet ergens anders in Nederland ook bijzondere pro blemen gaan rijzen? In Noord-Limburg bijvoorbeeld, in diverse gemeenten op de Veluwe, in de kop van Noord-Holland, in verschillende Utrechtse .plattelands gemeenten Een paniekstemming is uit den boze, er is trouwens ook geen enkele reden voor. Wel wordt het hoog tijd, dat over heid en bedrijfsleven zich zo snel moge lijk gaan bezinnen op wat.er regionaal gebeuren moet, vooral In die streken, waar enige tijd geleden de industriali satie Ingevoerd is om de problemen van de bevolking op te lossen. Want daar beginnen allerlei be«irijven langzaam maar zeker probleembedrijven te wor den, met alle gevolgen van dien voor de geïndustrialiseerde werknemers en hun gezinnen en voor vele anderen, die indirect afhankelijk zijn geworden van deze industrieën. Treft men niet tijdig maatregelen, dan zullen diverse pro bleemgebieden opnieuw in de toestand terechtkomen, waaruit men ze enige jaren geleden door het toepassen van industrialisatie heeft willen redden. dit Nog zo slecht niet IN Nederland vinden sommige burgers afgeven op de kwaliteit der vaderlandse televisieprogramma's een vast onderdeel van hun leefregel. Misschien vinden ze dit niet bewust zo, maar ze doen in elk geval alsof. In opvallend contrast hiermee staan de verklaringen van menig tot oordelen be voegd man. die na in het buitenland ken nis te hebben gemaakt met de doorsnee- televisieprogramma'o (dus niet alleen met enkele „uitschieters") openlijk conclu deert dat de Nederlandse televisie in me nig opzicht de buitenlandse concurrentie de baas is; kwalitatief zeker wanneer men daarby de financiële mogeiykheden ln aanmerking neemt. Rudy Carrell byvoorbeeld, die eerder al eens de kwaliteit van de Nederlandse tele visiemakers geprezen heeft in vergeiyking met wat hy de laatste tyd in Duitsland ervaart, Js van een trip naar New-York thuisgekomen met de conclusie dat voor echt televisiegenot men beter bij Hilver sum dan by Amerikaanse zenders terecht kan. Dit strookt met de uitlating die we on langs hoorden van een Nederlands expert op het gebied van de communicatiemedia, die verzekerde dat goede Amerikaanse programma's vla Hilversum meer te ge nieten zyn dan in de States zelf. Olt van wege de reclame die aan de overkant van de oceaan elk program vermoordt. Let ls dus echt nog zo slecht niet bij het Nederlands etherbestel. ROTTERDAM, A.N.P.) Scheeps- bouwer C. Verolme heeft gereageerd op opmerkingen in de pers naar aanleiding van *tyn kritiek op de pers over Zuid- Afrika. De pers ïou niet vriendelijk ge noeg sehryven over de apartheidspolitiek. Hy zei: ..De woorden, die ik bij de te waterlating van de ..Hexrivier" heb ge sproken. waren alleen bedoeld om de pers ervan te doordringen, dat kritiek op de interne politiek van Zuid-Afrika alleen maar de economische belangen van Neder land kan schaden". De heer Verolme zei verder, dat in de afgelopen maanden „onnoemelijke schade" ls toegebracht aan de economische ver houding tussen Nederland en Zuid-Afrlka Voor de Nederlandse economie is een grote kans verloren gegaan. Indien de ver houding met Zuid-Afrlka reëler was ge bleven. zou dat de Nederlandse economie grote voordelen hebben bezorgd, aldus de heer Verolme. Ziin woorden J.L zaterdag ln Heusden moet de pers zien als eén vriendelijke waarschuwing, dat men niet alleen ten opzichte van dat land. maar ook ten op zichte van andere landen voorzichtig moet rijn met kritiek, omdat grote opdrachten voor de Nederlandse Industrie verloren kunnen gaan. De heer Verolme hoopt, dat zijn vriendschappeiyke verhouding met de Nederlandse pers behouden blijft en ein digt: „Gaat het tenslotte niet om een bl y ven de werkgelegenheid voor onze ar beiders?". SCHIPHOL. (A.N.P.l De staking van het technisch grondpersoneel In de Ver enigde Staten, die nu ai ruim 5 weken duurt en waarvan naast Trans World Airlines vier binnenlandse luchtvaart maatschappijen in Amerika de dupe zUn. levert Pan American geen cent winst op. eerder het tegendeel. Dit ondanks het feit. dat naast de K.L.M. en vele andere grote Europese maatschappijen juist PANAM de meeste bulten Amerika ge strande passagiers van T.W.A. overneemt. De reden ls. dat PANAM mede-onder tekenaar ls van een verdrag voor onder linge bijstand, waarvan Ln totaal 8 Ameri kaanse maatschappUen deel uitmaken Vier daarvan zijn nog in de lucht Het verdrag bepaalt dat zij alle aan- wUsbare netto Inkomsten, die als gevolg van de staking worden ontvangen dankzU het extra verveoer, moet over maken aan de gedupeerde vier mede-leden van het verdrag. i ..Dr. Joanna Marlowe I Duits t.v.-spel Rudi Carrell mét vrouw en kinderen terug op Nederlandse bodem na een vakantiereis van vier weken door de Verenigde Staten. GOTENBURG (Reuter) De Zweed se politie heeft de 2S-Jarige Hans Gun nar Nordgren gearresteerd, die santen met de 19-jarige Clark Olofsson gezocht werd wegens het doodschieten van een politieman in Nykoeping, eind vorige Olofsson is nog voortvluchtig. Er is een signalement van hem verspreid. Met man en macht heeft de politie de afgelopen weken naar het tweetal ge zocht, waarbij hetschroefvllegtuigen, patrouilleboten en srpeurhonden werden cngeschakeld. Desondanks waren zij 't volgens de politie die vrijdag 'n gewa pende overval pleegden op 'n bank in Stockholm, waarbij ongeveer vijftigdui zend gulden werd buitgemaakt. Rudi Carcll terug uit Amerika Tóch iceer naar Duitsland ROTTERDAM (ANP) „Ik heb wel eens gezegd dat Nederland de beste t.v. heeft van Europa, nu durf ik te zeggen een van de beste ter wereld", aldus Rudi Carrell, die gistermorgen met de „Rotterdam" uit de Verenigde Staten Ls teruggekeerd. Carrell heeft drie weken in New-York rondgekeken en 12 musicals, 5 toneelstukken en tal van t.v.-shows gezien. „De Ameri kaanse t.v. Is verschrikkelijk, van de commercials word je krankzinnig", zegt Carrell. Ze draaien zoveel oude oorlogsfilms, «lat de kinderen denken ADVERTENTIE Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50,- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken Toch zou Carrell graag in een t.-v-show op de Amerikaanse beeldschermen willen verschijnen. „Ik zou ei nen werken, daarvoor heb ik geen centje angst, maar het is ontzettend moeilijk 0111 ertussen te komen". Car rell vindt, dat hij het beter zou doen dan Sammy Davis („een groot show man in het theater") die z.i. geen t.v.- persoonlijkheid is. „Hij denkt, dat hij op het toneel staat". Carrell zei gistermorgen op 'n perscon ferentie aan boord van het vlaggeschip van de Holland-Amerika Lijn, dat hij wil proberen een musical te schrijven. „Ik heb nog nooit succes gehad in een theater. Het lijkt mij het mooiste dat bestaat". Zijn arbeidsterrein wil hij in hoofdzaak zoeken in een Engelsspre kend land, Nederland is voor hem geen uitdaging meer, omdat hij zoveel succes heeft gehad, dat het zelfs moeilijk was om er over heen te komen. TV-shovv roud Kerstmis Wel gaat Rudi op 23 september in Ne derland een show opnemen, die om streeks Kerstmis wordt uitgezonden. Hij zal dan optreden met Millicent Martin, een van de grootste Engelse entertainsters, die bekend werd door „This was the week that was" („Zo is hetNa twee dagen Nederland gaat Carrell eerst terug naar Duits land, waar hij nog een jaar gaat wer ken in shows voor Duitse t.v.-stations. Hij werkt er echter niet zo „happy". „Je kunt er niet relaxen. Er is eer soort sfeer die te snijden is". Rudi ge looft dan ook niet dat hij er blijft, maar moet toch nog over zijn toe komst nadenken. De kans om een vedette te worden in Europa is honderd keer groter dan in de Verenigde Staten. Toch zou hij daar graag willen wonen: „De mensen er vlot. het is er makkelijk wone makkelijk werken". „De terugreis op de „Rotterdam" erg prettig", aldus Carrell, ,,'t Was erg rustig, net de Loosdrechtse Plassen" heenreis maakte hij vanuit Bremen met de „United States" leek wel een speed-boat, zo trilde dat ding". Duurste theater ter wereld „Erg vreemd vond hij de „crew-show' het optreden van leden van de beman ning voor het rijk geklede en met ju welen getooide publiek. „Het is het duurste theater ter wereld. En dan treden opeens de jongens uit de keu ken op. Een van de nummers „De man in de mand, die met talrijke de gens wordt doorstoken", zou zo in elk theater gebracht kunnen worden", al dus zijn vakkundig oordeel. HEINZ POLZER, als drs. P. opererend in het cabaretgenre, neemt daar een heel aparte plaats ln. Zijn teksten vormen een mengeling van wat in het Angelsaksisch de „slck joke" en in goed Nederlands „morbide" heet èn een bewust-kunstmatig navolgen van de café-chantantstijl van een halve eeuw her. Hij heeft een afschuwelijke zangstem, dat hoort mede bij zijn per soonlijkheid, en hij heeft één grote treffer op zijn naam: „De commen saal". In het NCRV-programma „Het ragfijne toucher van drs. P." zong (nu ja...) hij dit nummer overigens niet. Beur telings met zijn vocaal-bekwame as sistenten Gerard Cox en Jan Willem ten Broeke bracht hij een aantal tek sten die er wezen mochten zonder dat ze aan «lat ene grotb succes kunneh tippen. Uniek is drs. P. zeker. Ook in de gesproken gedeelten van zijn pro- gramma dat dooi het regieheeld van Ruud Kiers heerlijk-in-stijl op het scherm kwam Hoofdpunt bij de NCRV was de char mante Poolse filmkomedie „Tank tegen het geluk", waarvan we ove rigens het begin moesten missen. Op „II" keken we namelijk naar Peter van Halms reportage over het Dolfi narium In Harderwijk. Een uitste kende reportage over het sinds Flipper populairste zoogdier ln ons land. Terecht werd Flipper mede in de aandacht getrokken en de strip kwam er beter af dan we voor mogelijk hadden gehouden. Al probeerde men de kijkers voorzichtig duidelijk te maken dat de dolfijnen een beetje anders zijn dan die serie doet ver moeden. Vg. Na een afwezigheid van veertien Jaar J keert de inmiddels beroemd geworden vrouwelijke tropenarts Joanna Mar- lowe terug naar haar geboorteplaats, 4 'n klein dorp in de buurt van Londen. 4 Haar vader, haar zwager en diens twaalfjarige zoon dreigen door de jarenlange 4 zorg van haar zuster Claire in een leven van kleinburgerlijkheid te verstikken. 4 De persoonlijkheid van Joanna roept by haar zwagér oude hartstochten op en i haar vermaardheid als arts prikkelt opnieuw zijn eerzucht, Zij staat dan ook 4 ir *P het punt de rust van dit gezapige leven te verstoren. Na een gesprek met haar zuster, die kost wat kost haar verworvenheden wil behouden, neemt 4 Joanna afscheid van haar geboortedorp, dat haar in feite als een vreemde omgeving voorkomt. ,,Dr. Joanna Marlowe" is een televisiespel van de auteur 4 Joan Morgan en wordt vanavond door de K.R.O. in de Duitse versie op de beeldbuis gebracht. (Nederland II, 20.35). j r In de reeks promenadeconcerten, die leder r I I OlllLllLltltrL OIK L I l jaar jn de Royal Albert Hall in Londen 4 plaats vinden, concerteert dit jaar voor het J eerst in de geschiedenis van deze 73 jaar oude muziekmanifestatie een niet- 4 Engels orkest, te weten het Moskous Radio Orkest onder leiding van Gennadi 1 Rozjdestwenski, waarvan de V.A.R.A.-radio vanavond een rechtstreekse uit- 4 zending verzorgt. Medewerking aan dit concert verlenen het B.B.C.-koor, de r B.B.C.-Choral-Society, de bas Witali Gromadski en de pianist Nikolaj Petrow. J Op het programma staan „De executie van Stephan Razin" van Sjostakovitsj, ;het „Concert no. 4 voor piano en orkest ir g. opus 40" van Rachmaninov en jde „Symfonie no. 4 in f. opus 36" van Tsjaikovski. (Hilversum I, 19.25). 4 Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws, f 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Hank - Wil de echte Harvey opstaan. AVRO: 19.35 r Shindig. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: f 20.20 Nieuwe Oogst. 21.20 Operatie r 60.... 50.... 15; NTS: 22.25 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 r Nieuws. KRO: 20.01 Europees Pano la rama 20.25 Solitude. 20.35 Dr. Joanna Marlowe. NTS: 22.05 Joumaal. Donderdag - VARA: 14.30 Voor Hedenavond r HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Lichte muz. uit Suriname en de An- tillen (gr.) 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Artistieke Staalkaart. 19.25 Mo- derne muz. (opn). (20.30 Nieuws). 20.35—20.50 Artistieke Staalkaart (vervolg). 21.45 Tekst en uitleg. 21.55 Lichte gram. muz. 22.00 Strykorkest. 22.25 Sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Eventueel SOS-be.riohten. 22.45 - Actualiteiten. 23.00 Stereo: Tango- rumba orkest, 22.25 Lichte gram. muz., 1, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Lichte orkestmuz. (gr.). 18.30 Spektrum. 18.50 .Lichte grar.i muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Christeiyk mannenkoor. 19.55 Wereld- panorama. 20.00 Lichte gram. muz. 21.10 Licht orkest (gr.). 21.30 Inter- mezzo. 21.50 Oude koorwerken (gr.). 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: T.lc4it Instrumentaal kwintet. 23.00 Vereniging van teer heid en kracht. 23.15 Stereo: Radio- philharmonlsch orkest. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) - 18.00 Veronica's Jukebox (gezellige muziek). 19.00 Showprogr., 19 15 Joost mag het weten met Hot Honderd USA. 20 00 Klass. verzoekplatenprogr.. 22 30—1.00 Gevar. muziek. DRAADOMROEP (4e lijn) van 18—20 u. El cascabel, El gustitó. El soldado de TValentina, La madrugada. Cielito Undo. Maria Chuchna, are my sunshine. Lonesome and sorrv, Clodhopper.. Stairway to the stars. CHa <Aa medley. Love letters. Indiana.. That's a plenty Johanna (Orkest Willy Berli pfel- HM- :fng), enade (GUnter Kallmann koor). Bist du einsam heut' nacht (Ork. Willy BerkLng). Tiritomba (Giinter Kall mann koor), Warum mUssen Jahre ver- (Orkest Willy Berklng)Hinter Bergen (GUnter sein (Ork< vergeht (GUnter Kallman koor). Hörst du mein helmllches Rufen (Ork Wlllv Berking). Lover man. Ol" man river (Ike Quebec. Freddie Roach. Milt Hln- ton. A! Harewood). Just in time (Mel Tormé), Dedicated to you (Sarah Vau- ~iT>'"" "ckstine),' Sweet Georgia O'Day), Every dav I (Joe Williams). Caravan BThe 1 vl«t (Shellv Manne, Bill Ev Dud wig). BRUSSEL Nederland. (Billy Eckstini. Danny 11 ngt on Nieuws, 18.03 Voor de soldaten, 18.50 A Amusementsmuziek, 19.00 Nieuws. 19.40 j Lichte muziek. 20.0o Openbaar kunstbe- NDR-WDR (309 m> 19.30 lichte muz.. 4 22 00 Kamermuziek, 0.20 Jazz. l.Oo Ge- J varieerde muziek. ENGELAND BBC (330 mtr) 18.35 Anrus muziek. 21.00 Spaanse muziek, 23.15 Kamer Gevarieerde Donderdag HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek, a 7.20 Lichte gram. muz. VPRO: Dag- 4 opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 j. Lichte gram. muz. (8.308.35 De 4 groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Moderne gram. muz. 9.35 Waterstan- 4 den. 9.40 Lichte gram. muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte gram, a muz. (11.00—11.02 Nieuws). 12.00 Stereo: Dansorkest. 12.27 Land- en 4 tuinbouw. 12.30 Stereo: Licht orkest. 4 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Stereo: Radio kamerorkest. 14.15 4 Huishoudelijke zaken. 14.30 Stereo: Altmezzo en piano. 15.00 Voor de a lzeken. 16.00 Nieuws. 16.02 Onderweg, 17.00 Voor de jeugd. a HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 4 7.15 Lichte gram. muz. (7.30—7.32 Nieuws). 7.55 Overweging. 8.00 a Nieuws. .■8.10..'.-Voorn do-.- jeugd. 8.30 4 Nieuws. 8.32 Lichte gram. muz. a ïo.oo.,Operetteoiuz.,.(opn.)„_u.00 Voor 4 de zieken. VPRO: 11.45 Liedjesprogr. 4 (opn.). 12.10 Leven op het land. 12.27 4 Land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 13.00 Pro memo- A rie. 13.05 Klassieke gram. muz. 13.45 Voor de vrouw. NRV: 14.15 Stereo: 4 Metropole orkest. 15.00 Bijbeloverden- 4 king. 16.00 Klassieke kamermuziek, 4 (opn.). 16.45 Cultische muz. 17.05 4 Licht pianospel met orkestbegelei- /gr.). 17.10 Jazzperspectlef. 17.40 Voor 4 de kinderen. 17.50 Sportrubriek. HILVERSUM m (240 m en FM- 4 kanalen) NRU/VARA: 9.00 4 Nieuws. 9.02 Gevarieerd muz. progr. 4 (Om 10.00 en 11.00 Nieuws). 12.00 2 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 4 Licht orgelspel. 12.30 Licht orkest en 2 licht kwintet (gr.). 13.00 Nieuws. 13.02 4 Actualiteiten. 13.05 Gev. muz. progr. 4 (opn.). 14.00 Nieuws. 14.02 Actualltei- 4 ten. 14.05 Platen en tips voor de 4 vrouw. 15.00 Nieuws. 15.02 Actualltei- 2 ten. 15.05 Licht instrumentaal kwar- 4 tet. 15.25 Gev. gram. muz. 16.00 J Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Voor 4 de tieners. 17.00 Nieuws. 17.02 Actual!- J teiten. 17.0518.00 Gev. platen progr. 4 RADIO VERONICA (192 m) - 7 00 2 Ook goeiemorgen door Harmen Slezen, 4 9.00 Muziek terwijl u werkt, verzoekpl. J programma voor de bedrijven. 10 00 4 Koffietijd met Tineke. 11 00 Kookpunt 4 Huisvrouwenverzoekprogramma, 12.00 2 Muziek by de lunch, door Jon v. Veen. 4 14.00 Van concertzaal tot jukebox. 15.00 Voor alle zieke /vrienden van 4 Veronica. 16 00 Donderdagmiddag- 4 parade (gezellige muziek voor Jong en 2 oud door Chiel Montagne). 17 00 Inter- t nationale muziek. 17.15 Een teener- 2 toptuneparade door Tieneke. 17 45 tot 4 18.00 Platenpalet door Jan van Veen. en organisatorise maatregelen, die ln het verleden werden voorbereid, hun vruch ten beginnen af te werpen. Dientengevolge kon de kostenstijging, die ook in dit half Jaar voortduurde, geheel worden opgevan gen. Indien zich in de komende 4,/fe maand geen byzondere exteme omstandigheden van ongunstige aard zullen voordoen, valt te verwachten, dat de resultaten over ge heel 1966 bevredigend zullen zyn. ZUTPHEN (ANP) - De directie van H. J. Reesink en Co N V. deelt mede dat de omzet in de eerste helft van 1966 zich gunstig heeft ontwikkeld en dat de ge- leldeiyk aan doorgevoerde administratieve

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2