E.M.S. DROEG NOORDWUKSE HOTELS TEGEN LENING OVER Hulshoff Hulshoff MEDISCHE DIENSTEN Tour de Fratsrenners zwommen in „aquarium van Boskoop ZATERDAG 13 AUGUSTUo la DE LEID SE COURANT VAN WIJK EN HERINGA TE LEIDEN Eindelijk is weer een onderneming uit de groep-Zwolsman met haar jaarver slag voor de dag gekomen. Het is Van Wijk Heringa, die het laat bij het reeds uitgekeerde interimdividend van 8 procent en geen slotdividend zal voorstellen. Er is op het gebied van het onroerend goed weer het een en ander heen en weer geschoven. Zo werden in 1965 de terreinen Cronesteyn verkocht voor 6,5 miljoen en werd een optie genomen op belangrijke ontwikkelings projecten. De activiteit heeft zich verder beperkt tot de verhuur van de com plexen Vliet en Levendaal, aldus het Alg. Dagbl. Van de 6,5 miljoen die Van Wijk Heringa voor Cronesteyn ontving werd 500.000 besteed voor aflossing van obligaties ten laste van Gebr. Van W(jk Co. en werd 6 miljoen, samen met een saldo van vroegere leningen van 0S0.000 onder conditie van dadelijke opzegbaarheid tijdelijk te leen gegeven aan de E. M. S. Deze droeg daarvoor aan Van Wijk Heringa over 't gehele geplaatste kapi taal (ƒ42.000) van de Mij. tot Hotelex ploitatie Huis ter Duin en dat van de Ned. Ver. Hotels L. van Sterkenburg -Palace Hotel en Rembrandt Hotel in Noordwijk- (ƒ170.000). De EMS kreeg derhalve een lening- waarvan de rente 2 procent meer bedraagt dan het pro messen-disconto van De Nederlandsche Bank. Van Wijk Heringa maakte intussen gebruik van de genoemde op tie. Deze heeft betrekking op de aan koop van het onroerend goed dat toe behoort aan Huis ter Duin. Palace Ho tel en Rembrandt Hotel te Noordwijk. MOGELIJKHEDEN In het jaarverslag van Van Wijk Heringa wordt nader ingegaan op de grote mogelijkheden die er nu voor de vennootschap open staan, als tenminste gemeentebestuur en Gedeputeerde Staten met de plannen akkoord gaan. Wel is over de bouw van een flatgebouw met het gemeentebestuur al overeenstem ming bereikt. De taxatiewaarde van de aangekochte onroerende goederen bdraagt 12.15 miljoen, waarvan 7,5 miljoen Huis ter Duin 2,25 miljoen Palace Hotel en 2,4 miljoen Rembrandt Hotel. De koopprijs is vastgesteld op 12,15 miljoen. De goe deren zijn belast met een hypotheek van 5,17 miljoen. De koopprijs is be taald met de vordering op de EMS. Het transport van het onroerend goed heeft nog niet plaatsgehad. De leve ringsverplichting is echter veilig ge steld door aanhouding van de onderpan den voor genoemde lening. NIEUWE AANKOPEN Dit jaar heeft Van Wijk Heringa de buitengoederen Stoephout en Bac- kershagen in Wassenaar gekocht voor koopprijs van 4,6 miljoen. Tevens werden enige kleine grondstukken in Noordwijk voor 138.000 gekocht. Van Wijk Heringa heeft 1965 af gesloten met een winstsaldo van 1.020.966. Daarin is begrepen het winstsaldo dat van 1964 is overgebleven Lectoraat Griekse taal en Byzantijnse cultuurgeschiedenis Bij K.B. is dr. H. Hennephof, lector aan de Universiteit van Suid-Afrika in Pretoria, benoemd tot gewoon lector in de faculteit der letteren om onder wijs te geven in de Griekse taal- en leterkunde en de cultuurgeschiedenis van de Byzantijnse en de nieuwere tijd. Dr. Hennephof, die in 1933 is gebo ren, studeerde klassieke letteren te Leiden. Na zijn doctoraal examen in de Byzantinistiek in 1960 studeerde hij geruime tijd aan de Weense universi teit, waarbij hij zich in het bijzonder bezig hield met de bestudering van onuitgegeven teksten op het gebied van de Byzantinologische hagiographie. In 1963 promoveerde de nieuwbenoem de lector te Leiden op een proefschrift getiteld „Das Homiliar des Patriarchen Neilos und die Chrysostomische Tra dition". Sedert 1964 is dr. Hennephof verbonden aan de universiteit Suid-Afrika. 523.504). Na de betaling van de 8 procent interimdividend is 531.866 overgebleven, welk bedrag wordt toe gevoegd aan de algemene reserves. Op de balans komt nu een eigen ver mogen voor van 6,90 miljoen, waarvan 6,12 miljoen aandelenkapitaal en nog slechts 785 miljoen reserves. Het vreemd vermogen is zeer gering - lang lopend 200.000 en kortlopend 700.609. Dartegenover staat een bezit aan on roerend goed van 1,06 miljoen balans- waarde en 6 miljoen taxatiewaarde. De belangrijkste actiefpost daarnaast is een vordering op de E.M.S. van Sm 6,93 miljoen. LEIDSE AGENDA ZONDAG 14 AUGUSTUS Leidse processie naar Kevelaer - H. Mis in Hartebrug om 7.30 uur, daarna vertrek vanaf Lange Mare bij de kerk om 9 uur. DINSDAG 16 AUGUSTUS Ver. Oud Leiden - rondwandeling door oudste gedeelte van stad. Aan vang bij de Burcht, 18.15 uur. K. EN C. ZET LAATSTE PUNTJES OP DE I Als u deze foto onder ogen krijgt is het lot van het Leidse muziekkorps Kunst en Genoegen waarschijnlijk al beslist. In Kerkrade, op het befaamde wereld muziekconcours, waar het Leidse ensemble als laatste deelnemer aan *t wereld- korpsentoernooi op de agenda staat. Gisteravond, op een bijna onwerkelijk aandoende prachtige zomeravond in de Leidse Hout, werd onder de ogen van vele honderden toeschouwers, die gul waren met hun applaus na elk schier perfect draaiend onderdeel, voor het laatst nog eens extra geschaafd aan de muzikale paradepaardjes van K en G, die vanmiddag in Kerkrade de aan wezigen moeten overtuigen van de hoge klasse die dit Leidse korps heeft. Op het loopnummer Days of Glory en de March of the Highlanders werden nog eenmaal de puntjes op de i gezet. Het werd een correcte demonstratie-in-civiel. De uniformen had men bij deze arbeid thuis gelaten en men stak vlot de han den uit de opgerolde hemdsmouwen. In strakke discipline werd er geslagen, geblazen en geëxcerceerd: „Let op die aanmarcheringspas, kort houdenen „Gooi die armen op tot schouderhoogteIn dienstplichtige oren klonk dit alles niet onbekend, maar hier in de Leidse Hout werden jongens gedrild die er het volste plezier in hadden. Wat het concours in Kerkrade vandaag betreft: er zijn maar weinig korpsen die zo af zijn als K en G. Het zijn muzikanten die hoge ogen kunnen gooien als zij zich met collega's moeten meten en als zij vandaag de hoogste ogen op het veld deponeren, zou dat ons niets verbazen 's Maandagsmiddags weer gezellig winkelen bij Hulshoff Interieuradviseurs Den HaagiSpui/hoek Kalvermarkt RijswijkIn de Bogaard SNEL VERLICHTING VAN VERKOUDHEID EN GRIEP Dank zQ TogaL Helpt sod-afdoende bij griep, mtoadhrid, hoofdpijn, migraine, «pit, reumatiek. Met Togal in huis kunt a gelukkiger leven. Zonder zorg voar gezondheid. Bg spoth^drog. TOGAL (L95; 2.40; 8.82. ADVERTENTIE ADVERTENTIE ORGELCONCERT K. EN 0. IN LEIDSE PIETERSKERK Op het K en O-concert gisteravond in de Pieterskerk te Leiden waren Wim van Beek, organist te Groningen, en Everhard Spelberg, hoboïst van het Residentie-orkest, de solisten. Het is een grandioos concert gewor den. Twee kunstenaars lieten een klan kenwereld openbloeien van grote rijk dom en pracht. Wim van Beek speelde, behalve twee Doktersdiensten Leiden Dkt. Postel, Witte Singel 69. tel. 23089; dkt. Veldhuizen. De Laat de Kanterstraat 35, tel. 20617; dkt. Wy- dics, Witte Singel 17, tel. 30177; dkt. Pieterse, Hoge Rijndijk 4, tel. 24403; dkt. Sastrowijoto, Toscaninilaan 18, tel. 34779. Apothekersdiensten Leiden Avond- en nachtdienst apotheken Leiden: Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7. tel. 23553. Op zaterdag 13 aug. is in Leiden 's morgens van 8-12 uur voor spoed eisende gevallen bovendien geopend: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20405. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apo- De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 14 aug. van 's mor gens 8 lot 's avonds 22 uur waargeno men door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is ge- Alkemade en Leimuiden Dkt. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wete ring, tel. 01713-511; dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6. Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen a. d. Rijn Zat. dkt. v. d. Steen, Wühelminalaan 66. tel 2738; zond. dkt. Hordijk, Marnixstraat 75, tel. 4703. Apotheek Somberg, Wilhel- minalaan 67, tot 13 uur; apotheek Al- lart. Raadhuisstraat 206. Bodegraven dkt. C. G. A. v. Beek, tel. 2268. Zr. G. Bos Kleiweg 78, Gouda. Dierenartst G. Hofland, teL 3798. Boskoop Dkt Jongeneel, tel. 2019. Wijkverpleging: zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. J. J. v. d. Andel, v d. Endelaan 123, tel. 5417; zr. M. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Apotheek Hoofdstraat 78. tel. 02520-5272. Tand arts Van Geest, Herenweg 9, Noord wijkerhout. Katwijk a.d. R(jn dkt. H. N. Heutlng tet 2152. Apotheeki Kon. Julianalaan 18 teL *370.. Katw\jk aan Zee dkt. C. de Jager, apotheek: zie Katwijk-Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Voor dokter, zie Leiderdorp. Zondagsdienst Wijk verpleegster: zr. Van Maarle, B. G- Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 01710- 23109. Ook voor Hazerswoude (Rd.), Zoeterwoude (H. R.). Bij ongevallen bellen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge Dkt. A. M. v. Dongen, Nieuw veen, tel. 01723-101, en zr. Visser te Zevenhoven, tel. 01723-364, b.g.g. 351. Leiderdorp Dkt, Bakema. Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Leidschendam Dkt. J. H. Uhl. Patrijslaan 74, tel. 3039. Tandarts al leen voor spoedgevallen, tel. 070- 543035. Groen Kruis: Willibrordusstr. 2, tel. 3449. Ziekenauto, tel. 3923. 'sse Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Dkt. G. v. Dijk 'jr., Veld horststraat 50, tel. 3155. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, teL 01725-103. Noordwijkerhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28. tel. 2285. Tand arts J. Th. v. Geest. Wijkgebouw WGK, Herenweg 9. Nw.hout. Spreekuur za. en zo. van 17.30-18 uur. Oegstgeest Dkt. J. B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2. tel. 51390- Rijnsburg Zie Katwijk a.d Rijn. Sassenheim Dkt. v. Nes, Hoofd straat 155, Sassenheim, tel. 7119. Valkenburg Zie Katwijk a. d.R. Voorhout en Warmond Dkt Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393 Voorschoten Dkt A. M. Kostense, Voorstraat 23, tel. 2493. Tandarts Ch. Kengen, Kon. Wilhelminalaan 8. Spoed gevallen melden om 9.30. Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66. tel. 2525. Wassenaar Dkt. J. A. Romer, Lan ge Kerkdam 56. tel. 2501. en J. H. Jaarsma. Wittenburgerweg 106, tel. 9676. ApotheekdienstWassenaarse Apotheek. Schouwweg 32, tel. 2402. Tandartsendienst (zat. en zond. van 18-18.30) G. E. M. J. Schulz, Jonkerlaan 86, tel. 2116. Storingsdienst gas, water en electriciteittel. 2248. De Zilk Zie Noordwijkerhout. Zwammerdam DkL K. GiH tel. 01726-2527, Koraalbewerkingen, de wondermooie prelude en fuga in e. kl. t. en de mach tige Passacaglia en fuga in c. kl. t. van Joh. Seb. Bach, alsmede een veder lichte speelse „Voluntary" van de 18e eeuwse Engelse componist Charles John Stanley. Wim van Beek heeft, zonder ooit de machtige Barokstijl te verloochenen, een zeer persoonlijke opvatting bij de Bach-werken gedemonstreerd. Door 'n steeds wisselen van de klavieren brengt hij coloriet aan de grote com posities. Alles is daardoor uitgebalan ceerd en geanalyseerd. Hij heeft geen haast, heeft geen geweldig klankge- weld nodig, leder nootje krijgt zijn innerlijke klankwaarde. Daarnaast openbaart hij een geraffineerde tech niek die omgezet wordt in geestelijke verkondiging. Ook de begeleiding van de hoboïst was bepaald fijnzinnig en nergens op dringerig. Everhard Spelberg speelde een hobo-concert van Loeillet en een van Telemann, alsmede drie „Lande lijke Miniaturen" van v. d. Segtenhorst Meyer, die in 1953 65 jaar oud reeds stierf. Spelberg is een groot kunstenaar; een hoboïst die uitmunt door de prach tige, zeer gevoelige en warme toon. tot in de snelle delen uit de sonates I De zéér grote opkomst was een ver- I rassing. In ieder geval zal niemand teleurgesteld huiswaarts gegaan zijn. Want dit concert was een diepe gees- i lelijke belevenis. THEO TEN HOOVEN. Tekenwedstrijd voor jeugd van Voorsehoten ln het Cultureel Centrum te Voor schoten hielden donderdag j.l. 400 kin deren van 6 t.m. 12 jaar zich bezig met het tonen van hun beste prestaties in de tekenwedstrijd, die het gemeentebe stuur van Voorschoten had georgani seerd. De toeloop van gegadigden was zo onverwacht groot (vorig Jaar meldden zich 200 kinderen), dat gauw een aan tal tekenvellen en kleurtjes moest wor den bijgehaald. Na de wedstrijd werden er 's middags tekenfilmpjes en kinder films vertoond, by welke gelegenheid de burgemeester L. de Kool een bezoek bracht aan de jeugd. Na afloop van de filmvertoning reikte de burgervader per soonlijk de prijzen uit, die door de vol gende kinderen gewonnen waren: Lies- je van Biemen (6 j.); Antolnet Maris- sink (7 j.)j Karei Scgaar (8 J.Pim Oskamp (9 j.): Anneloes Car dia (10 J.); Frans Spendel (11 «n Hump re y Bruno (12 J.L SUCCESSEN VOOR KLOOSTERMAN De binnenkort naar de r(jen der be roepsrenners overstappende Leidse wiel renner Nol Kloosterman heeft de afge lopen dagen opnieuw aardige succ< geboekt. In het sterkbezette Criterium van Willebroekck in België eindigde hy als beste Nederlander op de derde plaats en gistermiddag finishte de 24-jarige Leldenaar op het Zandvoortsn circuit - evenals tjjdens het kampioenschap van Nederland - als v(jfde. In België kwam Nol Kloosterman uit stekend voor de dag. Hoewel de talrijke Belgen de Leidse tempobeul extra in de gaten hielden met de fraaie zege van de Leidenaar in Kappellen nog in het ach terhoofd, slaagde hy er toch halverwege de 110 km lange wedstrijd in met August Badts, Willy Vekemans en Chris tian Declercq de beslissende slag te for ceren. In de eindsprint kon de Swift- renner echter niet het slimme „com bientje" van de Belgen doorbreken. De uitslag was: 1. A. Badts (België), de 110 km in 2 uur. 41 min. en 18 sec.; 2. W. Vekemans (België): 3. A. Kloos terman (Leiden); 4. C. Declercq (Bel gië): 5. op 39 sec F. Wintjes (België): 6. C. Patgens België i7. C. Brügel Zevenbergsehoek13. J. Zoetemelk (Rijp wetering). Op het Zandvoorts ATC-circuit. waar de amateurs gistermiddag als voorwed strijd voor de Grote Prijs van Neder land voor de profs een duel over 50 ki lometer met elkaar uitvochten, was Nol Kloosterman attent toen reeds vrij *poe- dig de slag viel. Negen renners Nol Kloosterman, Piet Barendrecht. Lealy West. Leen de Groot. Gerard Koel, Leo van Schalen. Theo van der Kort. Cor Zoontjes en Rinus Hogerland namen een voorsprong op het langgerekte pe loton en zouden die winst niet meer af slaan. De sprint van dat kopgroepje werd gewonnen door de snelle tinlsh'er De Groot vóór Zoontjes en Hogerland. Kloosterman ging als vijfde over do streep. De uitslag luidtt 1. L. de Groot (Utrecht), de 50 kilometer in 1 uur. 7 minuten en 6 seconden (met 30 sec. bo nificatie): 2. C. Zoontjes (Tilburg) 1.7.16 (niet 20 sec. bon.); 3. R. Hoger land (Kapelle) 1.7.26 (met 10 sec. bon 4. L. West (Eng.); 5 A. Kloosterman Leiden)3; 6. Th. van der Kort (Belg.): 7. L. van Schalen (Barendrecht); 8. P. Barendrecht AlblasserdamJ 9. G. Koel Amsterdam10. op 3 sec, F. den Her tog (Ermeln); 1L K. Balk (Badhoeve dorp) op 17 aeo.| 12, H. van Piers ^Uithoorn). Datsun Autoshow Aan de Haarlemmerweg is dezer da gen een show te bezichtigen van Japanse Datsun automobielen, de Datsun Cedric en de Datsun 1300. belde producten van de Nissan fabrieken. De modellen z(jn geheel naar Europese stijl ontworpen, hetgeen ook de bedoeling van de fabri kanten is geweest, die met deze auto's een afzet gebied in Europa willen trach ten te verwerven. Nu de Toyota al vrtj goed is ingeburgerd zal men niet zo huiverig meer staan tegenover auto's uit het land van de rijzende zon. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gem. museum „De Lakenhal. Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. Musea De Lakenhal: Dag. 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). KATWIJK AAN ZEE HET PROGRAMMA VAN V.V.V. Voor de komende week heeft V.V.V. weer oen uitvoerig programma samen gesteld. Dat begint dinsdag 16 augustus met een grote wandeltocht. De start plaats is zoals steeds bij het paviljoen van Foek de Best op het strand tegen over Hotel „Riche". By de finish wordt een fraaie medaille uitgereikt. Er is dinsdag een koorconcert te ge ven door „Vox Jubilans" met Feike As- ma uit Den Haag aan het orgel. Aan vang 8 uur n.m. Woensdagavond van 8 tot 9 uur Caril- lonbespeling door Hessel H. de Harder. Des avonds te 9 uur lampionoptocht met medewerking van diverse muziek korpsen. Opstelling aan de Koninginne weg, finish aan de Drleplassenweg Donderdag de traditionele strandfees ten op het parkeerterrein bij de Zwaan kinderen van drie jaar en ouder. Om 8 uur des avonds orgelconcert door Nico van der Hoeven in de Triumfator- kerk aan de Jan Evertsenlaan. Te 7.15 uur het optreden van microfoondebu- tantjes van 12 t/m 18 Jaar in de muziek tent op het St. Andreasplein. Meisjes en jongens die iets kunnen presteren op dit gebied, moeten zich melden by het bure- an V.V.V., Boulevard 65. Om 9 uur muzikale avond te geven door. Nico van der Hoeven te Den Haag. in de Trlom- fatorkerk aan de Jan Evertsenlaan. Om 9 uur muzikale avond te geven door het muziekgezelschap „Amusanto" op het St. Andreasplein. Vrijdag volleybalwedstrijd tussen K.V. C. 1 en Syrena uit Den Haag op het par keerterrein b(J De Zwaan. Te 8 uur bridgedrive in Hotel „Riche" georgani seerd door de Bridgeclub „De Brug" te Katwijk aan den Rijn. Inschrijving bij Dick Parlevliet, Zuidstraat 38. Inschrijf geld 3,— p.p. Zaterdag. Duin-wandeltocht in het ge bied van de Leidse Duinwatermaat schappij. Startplaats zoals gebruikelijk bij het paviljoen van Fock de Best. Te lopen afstanden 5, 10 en 15 km. Inschry- ving per persoon 1,25. Van 8 tot 9 uur carillonbespeling door Hessel H. de PAUZE Drie gewonden bij botsing in Hazerswoude Vrijdagavond omstreeks half negen heeft op de Rijndijk te Hazerswoude, ter hoogte ran de Stenen Molen, een ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. Drie gewonden moesten in vrg ernstige toe- stamt naar een der Leidse ziekenhuizen worden vervoerd. Een personenauto kwam volkomen vernield int de ravage te voorschijn. Een bestelwagen werd eveneens ernstig beschadigd. Op genoemd tijdstip en plaat* reed een personenwagen, waarin twee personen, in de richting Leiden. Ter hoogte van de brug nabij het kruispunt Gemeneweg- Rijndyk begon de auto op onverklaarbare wyze te slingeren, waardoor de chauffeur de macht over het stuur verloor. Een Volkswagen-bestelbusje van wasaery Polanen uit Hazerswoude-dorp kwam daardoor in botsing met de perso nenwagen (een Renault Dauphlne). die inmiddels op het verkeerde weggedeelte terecht gekomen. De gevolgen wa- catastrofaal: een man werd uit de personenauto geslingerd, de andei* bleef erin steken. De bestuurder van de bestel wagen raakte eveneens ernstig gewond. De personenwagen vertoonde slechts 'n trieste aanblik: een hoopje schroot. De bestelwagen intussen was al manoeuvre rend vla grasberm en rywielpad terecht gekomen in de vrij brede bermstrook langs een sloot. Ernstig ongeval te Hillegom Vrijdagavond ongeveer half ze* kwam de heer A. J. Dierkxs. oud ongeveer 55 jaar. wonende in de Meerstraat 80 te Hillegom. vanuit de Veenenburgerlaan op zyn bromfiets naar de Hoofdstraat zonder op het verkeer te letten. Hy werd daarbij omver gereden door een scooter bestuurd door de 29-jarige M. A. Harte- mlnk uit Oegstgeest. De heer Dierkxs werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en brak bovendien het linkerbeen. De arts, die de eerste hulp verleende, gelastte overbrenging naar de Mariastichting te Haarlem. De bromfiets werd zwaar, de scooter licht beschadigd. De scooterryder kwam er met de schrik af en kon na het onge val zyn weg vervolgen. SASSENHEIM WIELRIJDERS BOTSTEN Donderdagavond pl.m. 6 uur reed op het rijwielpad voor de Sikkensfabrie- ken een drietal jongelui uit Oegst geest naast elkaar- Ze werden gepas seerd door een wielrijder uit Voor schoten, die de aan de buitenkant rij dende fietser van het trio aanreed. Beiden kwamen daardoor te vallen, waarbij de Voorschotenaar inwendige kneuzingen van de knie en een bloed uitstorting opliep. Zijn rijvhel werd voorts ernstig beschadigd. De aange reden jongen uit Oegstgeest mankeer de niets. Ingevolge werkzaamheden aan Hoofdstraat zullen met ingang maandag 15 aug. a.s. de voor Haarlem bestemde autobussen via de Gouver neurlaan en de Anthoniuslaan rijden. Hierbij zal de halte Parklaan tijdelijk vervallen en verplaatst worden naar de Anthoniuslaan bij de Parklaan. Als gevolg daarvan is voor de oost zijde van de Anthoniuslaan 'n wacht- verbod ingesteld met ingang van maan dag a.s. tot en met 18 aug. of zo nodig Morgen: elfde zondag na Pink steren. Mist „God in sljn heilige woonplaats..." (nlt psalm €7). DE ZONDAG OP ZATERDAG De deken van Lelden heefl «en volks stemming uitgeschreven over de wen selijkheid van een avondmis op sater dag ter uitbreiding van de zondags viering. Of er velen hun stem voor of tegen hebben uitgebracht, is ons on bekend. Wel hebben we hier en daar gemoedsbezwaren vernomen, omdat hei eigen karakter van de zondag als dag des Heren zou worden uitgehold. In zoverre dat al niat het geval is! Bijbels en liturgisch beschouwd is een avond mis op zaterdagavond te verkiezen boven een avondmis op zondag. De zondag begint overeenkomstig het scheppingsverhaal in de namiddag van zaterdag en eindigt op de vol gende namiddag. Het voordeel van de beoogde uitspreiding van de zondag zien we echter niet daarin, maar in de grotere vrijheid van keuze. De ver plichting kan door die vrüneid soepeler en aantrekkelijker en minder plicht* matig vervuld worden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 11 t/m 18 augustus zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Ontsnapping uit de Oriënt (18 jaar) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Dag. 2.30; zondags: 2.30 en 4.45: Sjors van de Rebellenclub (a.L) Lido: The great race (aJ.) geprolongeerd Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur Zondag: 2.30 en 8.00 uur Luxor: Le gendarme de SL Tropee (a.L) geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Dagelijks 10.30: Sjors en Sjlmmie (zondags niet) Trianon: Some like It hot (18 jr.) Dagelyks: 2 30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur Rex: Duizend tomahawks tegen Wiiv- netou (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 »n 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur PUNT KORRELTJE Wie de meeste ervaringen verzameld hebben, dat zijn de wijzen; en die de minste hebben opgedaan, dat *ijn de gelukkigen. PATAT-KATER Jongens, die een enorme hoeveelheid patat naar binnen hadden gewerkt na men na afloop nog een zulke hoeveel heid ys, dat het op een patat-kater uit liep en dat was extra werk voor de tour dokter, die midden in de nacht jongens kreeg met maagstoornissen. Enfin alles werd met norit snel weer tot orde ge roepen en de volgende dag reed de ge- zameniyke meute naar Boskoop. Lou Zitman heeft weer van zich doen spreken, want hy ruilde onderweg zyn trui met Lindenhof voor een flesje Hilo, want heet dat het was en ver maar laat nu die vermaledijds Lou er gens hebben gehoord, dat hij zijn trui kwijt was aan van Zijden en voordat ze dat ding zouden komen halen, Het hy hem eerst nog wat opbrengen. In Boskoop werden de jongens bty de aankomst der voorlaatste etappe leuk ontvangen en gewielrend werd er niet want daar was het te heet voor vond de tourdokter en zo zeulden allen over het toch al zachte asphaltwegdek. 's Avonds ging men naar het zwembad en er werd weer zo gegeten dat wie geen honger had ook trek kreeg. By een heeriyke temperatuur doken alle rennertjes ln het prachtige Boa- koopse zwembad, waar zelfs aan «le al ler kleinsten en niet-zwemmern is ge dacht.. Als vissen In aquarium doken zy naar beneden om voor een aantal vensters langs te zwemmen waar be zoekers hen onder water konden zien Later gingen de Jongens zelf voor die vensters staan om te kyken wie er het diepst duiken kon. Maar daar waren de meningen zo verdeeld over, dat ik me niet waag aan een uitslag. In Boskoop waren 's avonds veel ou ders. die nog al veel verhalen moesten aanhoren over het hoe en waarom hun coureur niet in de gele trui stak. Avonds draaide de tourbios weer en de Jongens gingen welgemoed en zin gend de laatste nacht In. Op de foto: het hele stel met touriiiiss Jackie van Norde (12), zo te zien In een opperbeste stemming. Morgen -/.(jn «le kumeraadjes voor )iet laatst bU elkaar voor de slotetappe. Marktberichten LEEUWARDEN. 12 aug Kaas Commissienotering: Goudse kaas 2.84- 2 85; Edammerkaas 2.63-2.64; Brood kaas 2.63-2.64. Handel redelijk. RIJNSBURG, 11 aug Bloemen Gladiolen: Gemengd 900-1200, Sweet Seventeen 800-970, White Herald 800- 970, Leeuwenhorst 720-900, Life Flame 600-800, Carmen 680-780. Mem Day 680-760, Joh. Strauss 580-700, Sneeuw- prinses 570-670, Allard Pierson 440- 520, Liater 800-1400. Scabiosa 380-720, Asters 380-520. Mimi 220-280. Colvil- leis: Nymph 1000-1200. Robinette 740- 840, Charmrose 700-800, The Bride 480- 720 alles per 100, Am. Anjers: Har vest Moon 19-23, Tangerine 14-19, Sim rose 12-16, Sim rood 11-15, Sim wit '10-14, Shocking Pink 11-14, Pink Dua lly 11-14, Brandaris 10-13 p. st_, Statice 65-115. Flox 60-85, Segetum 55-75, i lood bloamen 40-48 p. bos. KATE UI «I KUN. 12 aug. Groente. WaapecnA 1 2.70—3.70. A2 2.40—5.40, B extra 2.10—3.30, BI 2.40—3. BI 2.20 3.50. B extra 2.80—3.10. Bloem kool 6 p (.Hk 70-81, 8 at. per bak 1.50- 5.50. Rode k«x»l 20—21, Groene kool 33 —34. Spitskool 50—51, Snybonen 1.10 2.40. Spinazie 28—30, Prei 33—40. Pootulcn 8 per boa, Peterselie 30«0, Krulpetcraelie 14 15. Selderie 14—16, Bleekselderie 15- 20. Sla 15—30. Aan voer Wnapeen 65000 kg. Bloemkool j 25.000 stuks. TER AAR. 12 aug. Groente. Snij bonen 80 1.00, Idem atck 3040. stern- bonen 40 65. atokprinaeaaebonen 6080, witte pronkbonen 4060. apekbonen 65 70. undijvle 3645, kroten 39. wu- peen 9- 19. aardappelen 28, pret 20. ra barber 15. allea per kilo Sla 32 -34. komkommer* 12 -15. bloemkool A 72 85. id. B 54- 70, idem C 24 - 35. Idem atek 12-21, allea per kilo. Kelder)) 4 per bosje Tomaten A 2.803.80, Idem B 2.81) 1.1 c 2 UI) 2 40, Idem bon ken 2.10 per bakje van zes kilo. Augurken: A 1*9 1.50, Idem B «9 - i 72. Idem C 40—44, ld. Dl 32—34. Idem D2 22-24, Cd. 25. CD groot 6. E 14—17, idem E groot 3. allea per kilo. HAZERSWOUDE OPENING DANSSEIZOEN Voor de Groenendykera wordt a.a. zon dag het danaaelzoen weer geopend, met een grote dansavond ln het parochlehuta aan de Groenendyk. De balen van deze avond zullen ten goede komeD aan de supportersvereni ging van St. Bernardua. De muzikale medewerking wordt verzorgd door The Phantoma uit Eindhoven. Aanvang van deze danaavond la 8 uur, terw ijl de kaar ten uitsluitend verkrijbaar zyn aan de zaal. POfl I I.RIT. Zaterdagavond aai er een puzzlerlt worden gehouden. In en om Hazerawoude (dorp) Zowel Jongens ala meisjes boven de 15 Jaar kunnen hieraan deelnemen. Men dtene zich daarvoor te meiden om half zeven aan het V«<1 Her», verenigingsgebouw.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3