KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS Verslag 1965 van Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland (II) Morgen rijdt Katwijks corso 'Flora's kleurenpracht aan Zee' Tour de Frats gewogen en niet te licht bevonden DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1966 DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Lelden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32. Leiden. Telefoon 20935. Vanavond generale repetitie in Leidse Hout K. EN G. NAAR WERELDCONCOURS TE KERKRADE r houdt het 100 vertrekt leden tellende muziekkorps Kunst «•enoegen zijn generale repetitie voor het wereldconcours te Kerkrade zater dagmiddag. Ile toegang Is gratis en men hoopt op uitpuilende tribunes langs de slntelbaan in de I^-idse Hout, als ruggesteun voor de deelneming aan het wereldconcoursen TROEVEN Onder (algehele) leiding van aolo- flultist H. Freijsen van de Marinierska pel demonstreren de 100 blauwe Leide- naarg hun twee troeven: het loopnummer Days of Glory (tempo 116) en het stil staand nummer March of the Highlands (tempo 110), waarmee men Kerkrade wil laten opkijken. Het Leidse publiek zal voor de extra stimulans zorgen. LEST-BEST Zaterdagmorgen om kwart voor zeven yan het station Leiden de i G.-trein met de muzikan- anderhalfhonderd suppor- Bussen brengen hen verder naar Kerk rade. waar om elf uur het wereldkorp- sentoernooi begint. K. en G. Is het laatst aan de beurt. En wat zegt K. en G. dan: „Lest-best", natuurlijk. Men kan zich van de uitstekende kwa liteit vanavond op de hoogte stellen. In de Molenstraat kwam de 18-ja- rige wielrijdster C. Pauw uit Leiden gisteren rond kwart voor een met haar fiets te vallen, toen ze haar evenwicht ■erloor, omdat haar trappers doorsloe gen. Ze kwam met haar hoofd op straat terecht en liep hierbij een hoofdwonde en blessure aan het linkerbeen op. Door de E.H.D. werd de onfortuinlijke jongedame naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. De Leidse politie heeft twee jonge- i aangehouden ter zake van fietsen diefstal. Een 15-jarige leerling-brood bakker uit Leiden had een fiets ont vreemd en deze doorverkocht aan een 20-jarige broodbezorger uit Leiderdorp. Gisteravond kwart voor 9 is de 3- jarige W. Stokkel in de ouderlijke wo ning aan de Kneppelhoutstraat van de zoldertrap gevallen. Het kind, dat over pijn in de rug klaagde, is naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht door de EHD. CONVERSATIE-CURSUSSEN MET GRAMMATICA IN DE FRANSE TAAL Echtpaar Flippo-Bij 50 jaar getrouwd Vandaag was het een feestelijke en zondere dag voor de heer Flippo-By, De Genestetstr. 14 in Leiden, want hun gouden bruidsdagen gingen in. De heer A. Flippo (73) en mevrouw S. Flippo-BIJ (72) zijn op 23 augustus 1916 in het huweiyk getreden en de komende weken gaan zij dus dit heuglijke feit her- denkeu. De heer Flippo heeft ruim 45 jaar btj de Noord- en ^uid-Hollandse Vervoer Maatschappij gewerkt. Het echtpaar Flippo heeft een zoon en een dochter en vier kleinkinderen. Het gou den bruidspaar is nog uitstekend gezond. KOSTER WORDT SCHOOLHOOFD De heer D. Erades, die met zijn moe der het kosterschap van de Oosterkerk waarneemt, Is met Ingang van 1 augus tus benoemd tot hoofd van de Oranje- school aan de Jufferwal te Zwolle. Deze school gaat uit van Christelijk Volks onderwijs. De heer Erades Is sinds 1957 verbonden geweest aan de Bethlehem- school te Alphen aan den Rijn. Binnen kort hoopt hy met zijn moeder naar een flat ln Zwolle te verhuizen. In verband hiermede hebben beiden bedankt voor het kosterschap van de Oosterkerk, dat de familie Erades sinds januari 1951 heeft vervuld. Er is nog geen nieuwe koster benoemd. Pater Hagen godsdienst leraar in Amsterdam Pater H. Hagen van de par. O.L. Vrouw Onb. Ontv. (Hartebrug) is benoemd tot godsdienstleraar aan het lyceum „Fons Vitae" te Amsterdam. Óp 12 augustus 1957 kwam hij als kapelaan naar Leiden, maar werd in oktober 1960 benoemd tot godsdienst leraar en moderator van de R.K. Vak school voor Meisjes aan het Galge water. In deze functie wordt hij nu opgevolgd door de 43-jarige pater B. Bootsma uit Amsterdam, die vanuit de Jozefparochie in Amsterdam-West godsdienstles op „Fons Vitae" gaf. Nieuw wegdek voor drie Leidse singels Met Ingang van maandag 15 augustus a.s. zullen de Zijlsingel, de Herensin gel en de Maresingel plm. 3 weken worden afgesloten voor doorgaand verkeer in beide richtingen. Deze sin gels zullen n.l. ten dele van een geheel nieuw wegdek worden voorzien. Tij dens de uitvoering van deze werk zaamheden zal het Prins Hendrikplein enkele verkeers-technische wijzigingen ondergaan, zoals bijv. hel aanbrengen van verkeersgeleiders en zebrapaden. VOORSCHOTEN S.V.L.V. S.V.L.V. organiseert voor de komende zondagen weer het Inmiddels al bekende Gouden Leeuw-tournooi. Hier aan nemen dc<-l Quick Steps, M.M.O., S.J.C.. U.D.O., S.J.Z.. Tonegido, Postalin en S.V.L.V. Zondag 14 augustus worden de erste ronden gespeeld. De volgende wedstrijden zjjn vastgesteld: 12 uur Quick Steps-M.M.O., 12 uur SJ.C -UDO. 2.30 nnr SJZ-Tonegido. 2.30 uur Posta- lia-S.V.L.V. Zaterdag 20 augustus spelen de 4 winnaars de halve finales 's avonds om 6.30 uur Op zondag 21 augustus 's middags om 2 30 uur is de finale OEGSTGEEST Geboren: Oscar Hendncus Anto- nius Maria z. x. H. F'. M. de Groot en A. M. H. van der Wissel. IngriJ Hleke d. v. N. Verhoef en A. Rtgtering. Ri chard Toussaint z. v. M. M. J. van Bal- gooy en H. Hoffmann. Ondertrouwd: H. R. Axer en C. Schip per. Dc „Service Culturel" van de Franse ambassade in Den Haag organiseert van oktober 1966 tot juni 1967 In Lelden wekeiyks conversatie-cursussen met grammatica fn de Franse taal. Deze lessen worden gegeven voor een ieder die öt Frans wil leren, óf zjjn kennis van de Franse taal wil verbeteren en uitbreiden. Eén der leraren van deze cursussen zal op de navolgende dagen en uren in het Collegegebouw van de Universiteit Eerste Binnenvestgracht 33 te Leiden aanwezig zjjn om U in te schrijven: donderdag 22 september van 19 tot - dinsdag 27 september 21 uur. 19 tot Door het zeer grote aantal leerlingen kunnen absoluut geen inschrijvingen per telefoon of per brief worden aange nomen. De Inschrijfgelden bedragen 30,- per cursusjaar voor één uur per week, 40,- per cursusjaar voor twee uur per week. by de inschrijving te be talen. Bij voldoende belangstelling zal er eveneens een cursus Franse literatuur gegeven worden, welke speciaal bestemd is voor de eventuele kandidaten voor het examen van de Sorbonne „Certificat pratique de Langue Frangaise". Ge zien de beperkte mogelijkheden worden de personen die zich komen aanmelden stipt naar volgorde van aankomst in geschreven. TER AAR Voetbal voor bejaarden Zondag 14 augustus speelt de R.K. Sportver eniging Altior een voetbalwedstrijd tegen Swift 1 uit Amsterdam, 3e klas KNVB West 1, aanvang 2.30. u. Deze wedstrijd wordt gespeeld ten bate van de reis van de ouden van dagen en invaliden, een reis die 16 juni werd gehouden. Voor deze thuiswedstrijd is een proefelftal opgesteld waarin enke le jonge spelers zyn geplaatst. A. Getrouwd: J. A. M. Goossens W. Ammeraal. A. P. Ble(j«wtjk en M. T. A. van Abswoude. F. L. Blonk en J. A. M. Neuteboom. N. M. A. Berber en P. van Heuven. H. D. van der Kamp en M. L Maat. J. Snoeier en W. J. Bouw man. P. A. van der Laan en G. Torp- stra- D. J. H. van Elden en N. J. H. van t Hoff. Overleden: P. C. Molenkamp e.v. C. Hootjmans. H. J. A. van Giffen. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 12 AUGUSTUS Orgelconcert - m.m.v. Everd Spel berg, hobo. Organist Wim v. Beek. Pieterskerk, aanvang 20.15 uur. ZONDAG 14 AUGUSTUS Leidse processie naar Kevelaer - H. Mis in Hartebrug om 7.30 uur. daarna vertrek vanaf Lange Mare bij de kerk om 9 uur. DINSDAG 16 AUGUSTUS Ver. Oud Leiden - rondwandeling door oudste gedeelte van stad. Aan vang bij de Burcht, 18.15 uur. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. Musea De Lakenhal: Dag. 10-5 uur. zondags 1-5 uur. Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-6 uur) BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Isaac, z.v. J. II. A. Meskers en J. Distelvelt; P^ulus J., z.v. J. Stip- donk en E. A. Ooms; Sandra A. M., d.v I W. H. L. Overdevest en C. H. M. Wes- selman; Ingrid. d.v. H. H. Tijsterman en W. D. Kuneken; Willemien M„ d.v I J. van Rijn en W. Guijt. Gehuwd: M. L. M. Bakker en C. A J. Baart; P. Mandas en M. Meertens, J. Pijnaekar en C. J. M. v. Haasterecht; P. K. O. Förder en T. H. Ravensbergen Ondertrouwd: H. van Zonneveld en N. Pouw; J. J. Schoenmakers en A. M. Marks; J. H. van Ampting en L II. M. Soons; C. van Heiningen en W J. Johannes; H. Dekker en C. Schou- I ten; W. G. Franse en J. C. Ruytenbeek, L. F. J. Langerak en A. Plezier; J. 1 Kouters en E. C. M. Verplancke; 1 W. F. N. Collé en G. Christiaans; H I A. Breevaart en H. J. P Vermeij; 1 K. de Graaf en A. E. Blok. W. A. Pool en A. Wierda; A. Geense en A. Ra- vestein; I. Onderwater en M. Verhoe ven; G. van Dijk en R. S. van den Hoed; N. H. van Boxel en G. Wald- Overleden: A. J. Dubbelman, 60 jaar. man; S. van der Mee, 6S jaar. man; M. M. J. Kanters. 4 jaar, dochter; J. W. van der Niet, 51 jaar. man. KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der ge meente Katwjjk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouwwet vergunning te verlenen tot: het bouwen van 6 autoboxen op een terrein, gelegen aan de Meerburgkade/ Cattenstraat, kadastraal bekend ge meente Katwijk, sectie A no. 10188 ged. Het bouwplan met de daarbjj beho rende bescheiden ligt vanaf heden tot 20 augustus aa. op de gemeentesecre tarie (afdeling Algemene Zaken) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden worden geduren de deze termijn in de gelegenheid ge steld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bij hen ln te dienen. ADVERTENTIE OEGSTGEEST Inbraak Vannacht is een inbraak gepleegd in het huis van prof. Dank- meier aan de Rijnzichtweg, bij afwe zigheid van de bewoners. De daders hebben zich toegang verschaft door het inslaan van een voordeurraampje. Er wordt niets vermist. ALPHEN AAN DEN RUN Forse boete voor feestende timmerman De Haagse politierechter adviseerde een 40-jarige timmerman uit Alphen aan den Rijn voortaan de bromfiets maar thuis te laten, als hij weer naar een feestje gaat. De timmerman had zo juist uiteengezet, dat hij nooit een druppel drinkt, behalve wanneer hij op een feestje is. „U weet hoe dat gaat, je wilt meedoen en dat is eigenlijk fout," gaf hij schuldbewust toe. De schuld was, dat hij dronken op de bromfiets zat en op weg naar huis tegen een lichtmast reed. De bromfiets zat lelijk in de kreu kels en de berijder had een hoofd wond. waar overheen een proces verbaal volgde. „Het zal me niet meer gebeuren", beloofde verdachte, ken nelijk al in angst voor de rijbevoegd heid. Want hij betoogde breedvoerig, dat hy de bromfiets voor zijn werk beslist niet kan missen, omdat hij elders werkt. „Voor dit keer mag u dan nog blij ven brommen, maar dat is een uit zondering," gaf de Officier als zijn mening te kennen. Maar de boete zou dan fors dienen te zijn, namelijk 250.- Dat viel verdachte kennelijk niet tegen. „Ik zal gauw betalen" beloofde hij. „Dat moet u weten," repliceerde de rechter, die conform de eis veroor deelde. „Anders moet u toch twee weken gaan zitten." voegde hij er aan toe. LANGERAAR Altior Programma voor zondag 14 augustus: Altior 1Swift 1 (3e kl. KNVB, West 1), aanvang half drie, leider C. Otto. Deze wedstrijd wordt gespeeld ten bate van de reis van de ouden van dagen. NSV 1Altior 2. aanvang half drie. Leider A. Heems kerk. Vertrek om 1.30 per eigen ge legenheid vanaf het parochiehuis. NSV 2Altior 3, aanvang 12 uur. Leider G. J. v. d. Hoorn. Vertrek om 11 uur per eigen gelegenheid vanaf het pa rochiehuis. Nicolaas Boys'3Altior 4. aanvang 12 uur. Leider M. Osterkamp. Vertrek om 11.15, per eigen gelegen heid van het parochiehuis GEZELLIGHEID KENT GEEN TIJD OP HET VICTORIE-KAMP DE GYMNASTIEKVERENIGING Vic torie maakt het heel goed in Drieber gen. Niemand heeft last van heimwee naar Leiden; er wordt intens geleefd en dientengevolge maar weinig gesla 's Maandags hebben de leden van Victorie, niettegenstaande de zadel pijn, waar de meesten door gekweld werden, een leuke wandeling gemaakt, 's Avonds werden de beentjes van de vloer gelicht en waren er voor de dor- stigen frisse drankjes. „Gezelligheid kent geen tijd" is zeker wel het motto geworden op dit Victoriekamp, want eenmaal de strozakken opgezocht, kreeg Klaas Vaak pas om een uur of vier vat op de woelige Victorie-me nigte. DINSDAGS zag het weer er goed uit; eenmaal op pad kreeg iedereen toch een flinke stortbui te verwerken, maar dat mocht de pret niet drukken. Het weer was echter de rest van de dag schitterend en er werd dan ook met veel animo gezwommen in een ven in de bossen. Al de lichamelijke arbeid maakte hongerig en er werd zoals dat in een bosrijke omgeving betaamt gegeten als „wolven". Weer werd de avond benut voor een boel gezelligheid en weer gingen de ogen pas om een ur of vier dicht. DAAROM werd de woensdagochtend voor een groot deel benut voor uit slapen en daarna ging het per fiets naar het dierenpark in Rhenen, waar men zich ook dank zij de speeltuin die er bij was uitstekend vermaak te. Zo moe als ze waren werd er niet temin 's avonds nog door de leden er leiding een kampvuur gehouden in 'i bos, waarbij allerlei spelletjes werden gedaan. De stemming zat er zo in, dat men eenmaal weer huiswaatrs ge keerd voorlopig nog niet van op houden wist. DONDERDAGS kwam het bestuur op bezoek en ook de ouders van José de Koot. Met zijn allen ging men, wandelend door de bossen, naar de pyramide van Austerlitz, waar ieder een in een stralend zonnetje kon ge nieten van de traktatie, die van be stuurszijde werd uitgereikt. Weer volgde op deze dag een gezel lige avond en pas om vier uur was het rustig UITGEBREIDE MAATSCHAPPELIJKE GEGEVENS DER GEMEENTEN Niet alleen gegevens, die direct verband houden met het bedrijfs leven, waarvan wij eerder in dit blad een uittreksel gaven, vormen de inhoud van het jaarverslag der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland. Het bevat tevens vrij uitgebreide inlichtingen van meer maatschappelijke aard over handel en wandel in de afzon derlijke gemeenten, die gelegen zijn in het werkgebied van de Kamer. De voornaamste gegevens, waarvoor meer algemene interesse mag worden verwacht, volgen per gemeente hieronder. De gemeente Leiden telde aan het einde van 1965 op een gebied van 1261 ha. 100.121 Inwoners. Binnen de huidige Leidse gemeente grenzen was in 1965 geen grond meer beschikbaar voor volkswoningbouw. Op 1 juli 1966 i« uiteindelijk de wet in werking getreden tot wijziging der gren zen van Leiden en enige omliggende gemeenten: Leiden heeft weer de be schikking gekregen over bouwgrond voor alle Poorten woningbouw. Met het ont werpen van een plan in onderdelen en het verwerven, ontsluiten en bouwrijp maken van de gronden zal echter nog wel enige tijd gemoeid zijn. Waarschijn lijk zal de woningbouw, met name in de z.g. Merenwijk (Broek- en Simontjes- polder) daardoor eerst in de loop van 1968 goed op gang kunnen komen. Voor die tijd zal Leiden dus zijn aangewezen op een goede en intensieve samenwer king met andere gemeenten in en bulten het Leidse bouwdistrict ten einde te voorkomen, dat toegewezen contingen ten woningen niet benut zouden worden voor de Leidse bevolking. Winkelsluitng- en vakantieregeling: halvedagslulting maandag voor 13 uur voor opticiensbedrtjven, kleinhandel in werken van edelmetaal, kantoorboek handel, kleinhandel in textielgoederen, meubelen, muziekinstrumenten, gram mofoons en grammofoonplaten, elektro technisch materiaal en elektrotechnische verbruikstoestellen, warenhuizen; maan dag na 13 uur voor slagerijen, kappers- bedrijven, boekhandelszaken en drogiste rijen; dinsdag na 13 uur voor de detail handel in kruidenierswaren, rijwielen, dranken, zuivel en zuivelprodukten, verf, kleine dieren en hengelsportartikelen, tabaksartikelen. Vakantieregelingen voor kruidenierswinkels, melk- en zuivelwin- kels, aardappelen-, groenten- en fruit winkels, slijterijen, slagerijen en tabaks winkels. Industrieterrein: Binnen de oude gemeentegrenzen was vrijwel geen grond meer beschikbaar voor industriële doeleinden. Alleen in het gebied „de Waard" bevindt zich nog enig terrein, dat moet dienen voor onder brenging van de in verband met de stadSanering noodzakelijke verplaat sing van een aantal kleinere verzorgde bedrijven uit de binnenstad. Voor het overige is Leiden voor industrievestiging in de toekomst aangewezen op realise ring van de plannen met betrekking tot het Industrieschap „De Grote Pol der" onder Zoeterwoude. Woningbouw: in de loop van 1865 werden in Leiden 528 woningen voltooid, waarvan 324 wo ningwetwoningen, 147 premiewoningen en 57 woningen in de ongesubsidiëerde sector. Aan het eind van het jaar waren in uitvoering 1521 woningen, te weten 774 woningwet- 198 premie- en 549 on gesubsidiëerde woningen. Leiderdorp 1192 ha., 9704 in woners per 1/1/1966. Deze snelgroeiende gemeente in het Morgen zaterdag des middags i des avonds zal het traditionele Kat- ijkse bloemencorso „Flora's Kleuren pracht aan Zee" voor de elfde maal door de straten en dreven van de bad plaats aan de oude Rijnmonding trek ken. Het is een van de evenementen, die jaarlijks door de Katwijkse V.V.V. aan plaatsgenoot en badgast worden aangeboden. Het is niet het grootste corso uit de omgeving, maar qua uit monstering en weelde van bloemen- Opvolgers van afgetreden KVP-raadsleden te Lisse Door het hoofdstembureau zfjn de heren lr. A. H. J. Paardekooper en N. Bet benoemd verklaard voor het Raads lidmaatschap der gemeente Lisse. Wy vernemen, dat beide heren de benoeming hebben aangenomen. Feestavond Toer de Lisse. De feestelijke uitreiking van de prijzen van de Toer de Lisse 1966 zal plaats vin den zaterdag 20 aug. a s. in het KAB- gebouw te Lisse, aanvang 8 uur. Er zal een feesteiyk programma worden afge- -wat-daarbij-hoort in een rechtge aard corso, neemt het een waardige plaats in. Wel moet gezegd worden dat het reclame-element er sterk in is vertegenwoordigd. Een vijftal muziek korpsen zal de stoet begeleiden. De routes zjjn als volgt: Om half drie start van de stoet op de Sandtlaan in Katwjjk a. d. Rijn en die dan de volgende route neemt: Rijn straat, Van Egmondstraat, Kerkstraat, Zeeweg, Kon. Julianalaan; Katwijk aan Zee: Boslaan, Meeuwenlaan (rust), Zeeweg, Voorstraat, Emmaplein, Em- mastraat, E. A. Borgerstraat irust), Rijnmond, Boulevard, Vuurbaaksplein, Drieplassenweg, Parklaan, Weth. Ouwe- handstraat, Secretaris Varkevisserstr., Kalkbranderij Ouwehand. Het avondcorso begint om half ne gen en rydt als volgt: Parklaan, Anna- straat, Zeeweg, Voorstraat, Emmaplein, Kon. Emmastraat, Kon. Wilhelmina- straat, Sluisweg, Te Brittenstraat (rust), E. A. Borgerstraat, Rijnmond, Boulevard, Vuurbaaksplein, Drieplas senweg. Het slot van de corsodag wordt om 10 uur gevormd door een groot vuur werk op de Zuid Boulevard t.o. de oude kerk. hart van Holland zal binnen afzienbare tyd moeten uitgroeien tot een plaats met een Inwonertal van 30.000 40.000. Voornaamste middelen van bestaan in deze typische forensengemeente: indus trie (o.a. de fabricage van vloerbedek king, touwproducten, kabels, koperen buizen, bouwplaten en lichtkoepels), han del en verkeer en de landbouw. Industrieterrein: ongeveer 3% ha. ter rein komt beschikbaar. Woningbouw: Aangezien deze gemeen te als overloop fungeert voor de Rand stad Holland worden in snel tempo wo ningen gebouwd. Per 1 jan. 1966 telde de gemeente 2362 woningen. Er is een arbeidsbesparend plan in ontwikkeling voor de bouw van ca. 1200 woningen. Winkelbouw: Er zal van de nieuwe woonwyken een winkelcentrum, bestaan de uit ca. 120 winkeleenheden, worden gerealiseerd. Recreatieinogelykheden: De gemeente beschikt over een openluchtbad en er zijn plannen tot de bouw van een motel nabij Rijksweg 4A, alsmede voor de aan leg van een park „De Houtkamp", groot 15 ha. Oegs'tgeest is aangewezen als „woon- gemeente" wat het karakter grotendeels bepaalt. Velen, die hun werk elders heb ben (Leiden, 's-Gravenhage, Amsterdam) hebben hier hun woning. Van de nieuw bouw is een groot aantal woningen be stemd voor personen, verbonden aan de Ryksuniversiteit van Leiden en voor te werkgestelde by de laboratoria van de ESTEC (European Space Technology Centre) te Noordwijk (voornameiyk bui tenlanders). Overigens nemen land- en tuinbouw, bloemen- en bollenteelt nog een belangryke plaats in deze gemeen te in. Gezien de aanwyzing tot "woon- gemeente" bestaan voor industrieves tiging slechts geringe mogeiykheden. Woningbouw: Gereed kwamen 125 wo ningen te weten 20 woningwet-, 34 pre mie- en 71 vrije sectorwonigen; op 31 december waren in aanbouw 484 wonin gen: 30 woningwet-, 65 premie- en 389 vrye sector woningen (waaronder 200 flatwoningen, te bouwen voor het Alge meen Mynwerkersfonds. Voor 719 wo ningen is Rijksgoedkeuring aangevraagd. Winkelbouw: Met de bouw van een winkelcentrum door het Algemeen Myn werkersfonds op een terrein ten noorden van, de Lange Voort is aan het eind van het jaar een begin gemaakt. Voorschoten 1481 ha., 18.489 i per 1/1/1966. Voorschoten is een typische forensen gemeente, met name voor de niet-han- deldrijvende middenstand. Voorts is een aantal industriële bedrijven in de ge meente gevestigd; het agrarisch bedrijf, oorspronkeiyk de voornaamste bestaans- bron, wordt door de uitleg van de be bouwing steeds meer beperkt. Indus%Te- terrein is niet beschikbaar. Woningbouw: In 1965 zijn gereed ge komen 264 woningen, waarvan 225 in d« gesubsidiëerde en 39 in de vrije sector Het aantal ingeschreven woningzoeken den bedroeg op 1 jan. 1966 275. ZOETERWOUDE 2726 ha., 6709 inwoners. Veeteelt en industrie (beton en aarde werk o.a.) zyn de bestaansbronnen van Zoeterwoude. Het grootste gedeelte van de beroepsbevolking is echter elders werkzaam. Een oppervlakte van plm. 60 ha. in het uitbreidingsplan de Grote Polder is aangewezen als industrieter rein. Dit jaar is een begin gemaakt met het bouwrijp maken van het plan West einde I. Het aantal woningzoekenden bedroeg 203. Rioolwaterzuiveringsinstallatie te Boskoop met september in gebruik Het ziet er naar uit, dat In de tweede helft van september de rtoolwaterzulve- rings-inrlohting In Boskoop-zuid offi cieel Ingehrulk genomen wordt. Reeds nu wordt er met succes proef gedraald en wordt liet rioolwater van de uitbrei ding Snydelwyk geheel verwerkt. Na een bepaalde proefperiode van proefdraaien kan tot overdracht worden overgegaan. Dit laatste zal samenvallen mei het in gebruik stellen van het nieuwe persgas- station, dat momenteel afgebouwd wordt op het terrein van het gasbedrijf aan de Zuidkade. Met de ingebruikstelling van de riool- waterzuiverings-tarlchting wdrtüt ook ln Boskoop stellig in een grote behoefte voorzien. Het was immers reeds lang een ongewenste toestand, dat het riool water nog steeds of in de vele Bos/koop- se sloten of in het water van de Gouwe werd geloosd. Daaraan zal straks dus definitief een einde komen, zelfs het ge zuiverde rioolwater wordt niet meer in de polder geloosd maar via een leiding in de Gouwe worden afgevoerd. Dit af valwater is dan voor 95% gezuiverd. Op de foto de drie tanks waarin het rioolwater de nodige bewerking ver krijgt. Vanaf de gashouder krijgt men een uitstekend beeld van de bewerking welke het rioolwater krijgt voor het weer aan het Gouwe-water kan worden toege voegd. „De groeten van Frieda Tourleider Verbeek, met zijn 22 ja ren de jongste, werd door een paar knapen medegedeeld dat „er net een aardig iemand" voor hem was geweest en dat zij Frieda heette. En die Frieda had hem de groeten laten doen en ter wijl Verbeek zich de gehele avond liep af te vragen wie dan toch die Frieda wel mocht wezen, vroeg men hem of hij die dan niet kende, want Frieda kent toch iedereen als het paard van Toon Stiefbeen van de t.v In het gezellige en historische Oude water stond het bekende stadhuis, ook al weer door de t.v., werkelijk op stel- ten, want de jongens werden er offi- 1 cieel ontvangen om te horen van de „moord van Oudewater", waarna ze gewogen werden op de heksenwaag. Ze ontvingen een certificaat, welk hen vrijgeleide verschaft tegen alle moei lijkheden. Want zó luidt het officiële papier: „Door den bedienaar der stede- wage wordt beweerdt dat die en die in der stedewage heeft gewogen zo veel ponden sodanige gewichte als men ordinaris aldaer is gebruyekende ac corderende dit gewichte wel met na- tuurlycke proportin des lichaems En na dit bezoek zwermden de jon- jgens uit over het oude stadje en later !op de avond was er een filmvoorstel ling. Een paar jongens hebben de tour verlaten, want bij moeder thuis leek i het hun toch beter en zo rijden er nu jeen paar jongen^ uit Oudewater mee. want er is liefhebberij genoeg. Eternit-jongen in de groene trui Klaas Oosterbeek heeft de groene trui voor de strijdlustigste renner behou den, maar Lou Zitman, die de groene trui voor de branie droeg, heeft hem moeten afstaan aan van Griensven uit Haarlem, die zich zo schor gezongen en geschreeuwd heeft, maar toch on danks zijn stemverlies zich niet onbe tuigd laat, fluisterend rondloopt en overal toch nog haantje de voorste is. Het algemeen klassement 1. Leslie Riethoven, Cinzano; 2 A. Griensven, Eternit; 3 Jan Sterk, El- tink; 4 F. Schepers, Drugabel; 5 Arie Nieuwpoort, Hilo; 6 Aad de Kruif.Ned- lloyd; 7 M. Theunissen, Eterniet; 8 v. Panhuis, Okay ijs; 9 Ton Jeurssen, Nedlloyd; 10 H. Bouwhuis, Mirlon Mariana; 11 Jack. v. d. Meij, Hilo; 12 Lindenhof, Albert Heyn; 13 A. v. d. Zande, trio Bubble gum; 14 E. Pauw, Eternit; 15 K. v. d. Water, DAF; de andere renners liggen met een verschil van meer als tien punten van de lei- |der, de hiergenoemden staan minder als tien punten van de gele trui, het gedrang is dus hevig Voor vier piek de plomp in Jos v. d. Zijde, 11 jaar en vier turven j hoog, geboren (waarschijnlijk) te Sas- senheim (dat wist ie niet, want togn was hij nog te klein om te weten waar dat was) wedde met zijn vrienden van dg Hilo-ploeg, dat ie best in de plomp durfde springen voor vier gulden. I Jongens, die dat wel wilden zien, j hielden collecte en met een hoop klein geld in zijn broekzak dook Josje en dook natuurlijk ook direct de groene trui in van de braniemakers. Marktberichten LEIDEN. 12 aug Vee. Aanvoer: 8 stieren. 65 melkkoeien. 340 vette koeien, 30 varekoelen, 7 pinken, 5. gras kalveren. 139 vette kalveren, 6 nuchtere kalveren. 250 vette schapen. 1990 vette lammeren. 57 drachtige zeugen. 55 schrammen. 516 biggen. 6 geiten. Totaal 3624 stuks. Slachtstieren 4.001.254.40, melk koeien 90012001400, vette koeien 3.303.904.30, varekoeien 625900— 1275, pinken 500675, graskalveren 225275350, vette kalveren 2.80— 3.30—3.45. vette schapen 80—105—125. fokschapen 110135, vette lammeren 95110130, weideschapen 758595, zeugen 375400450, schrammen 95— 115 -125, biggen 70—75—80. Handel: slachtstieren redelijk, melk- koeein zeer rustig, vette koeien rustig, varekoeien kalm. pinke.n zeer flauw, graskalveren idem. vette kalveren goed. vette schapen matig, vette lammeren goed, zeugen lui duur, schrammen id., biggen id. LEIDEN. 12 aug. Kaas. Aanvoer 5 partyen Goudse. 3 partyen Leidse. Goudse le kwaliteit tot 3.62, Leidse ls kwaliteit tot 3.44. Handel lui.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4