Kwartetspelen en schatgraven tijd ens Alphens vakantiespel Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland geeft uitvoerig verslag over 1965 SLEUTELGAT DE LEroSE COURANT DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1966 De vakantiespel-aktiviteiten waren gisteren weer velerlei. Het morgen - programma voor de meisjes bestond uit een kwartetspel, naar een vinding van een der vrouwelijke stafleden. Alle groepen kregen een woord met twaalf losse letters, waarvan slechts drie tot het gevraagde woord behoor den. Door ruiling op verschillende vas te posten, waarvoor men medewer king had uit de burgerij, moest men zo lang verzamelen tot men bij elkaar had, waar het om ging. Sommige groe pen hadden dit leuke spel spoedig door en waren reeds in een uur klaar. De prijzen waren voor kleine meisjes: 1 groep 2: Nabij, leidster mej. J. v, d. Salm en mej M. Sprey; 2 groep 3: Technische school, leidsters dames A. Sampiemon en A. Jansen. Grote meis jes: 1 groep 27: Nabij, leidsters dames C. Nisters en Y. Drenth; 2 groep 7: Bethel, leidster mej. G. Schepers. De kleine jongens hadden schatgra ven in Alphen-west. Vijftig plankjes, waarop een direct af te halen prijsje Dorpsraad Abbenes- Haarlemmermeer maakte winterplannen De Dorpsraad Abbenes heeft woens dagavond een vergadering gehouden speciaal gewijd aan het komende win terseizoen. Voorzitter Pi. Roos ver welkomde de Dorpsraad hartelijk. Al is het nog begin augustus, de tijd draait snel en wil de zaak een goede start en een vlot verloop hebben, dan moe* men vroeg klaar zijn met de plannen. Het was daarom voor de voorzitter een genoegen, dat reeds veel voorbe reidend werk werd verricht in de af gelopen maanden. Het staat nu al vast. dat schier elke week in Abbenes iels te doen zal zijn. Er is naar gestreefd om het winter- programma ook gevarieeid te houden, zodat er voor elck wat wils is. zowel voor jong als voor oud. Er wordt voor de kleine en grotere jeugd van 8-12 en 12 tot 16 jaar een aardig programma georganiseerd, men wil de jeugd boven 16 jaar gezellige avonden bieden, maar men heeft óók aan de bejaarden van Abbenes gedacht en voor deze groep zal een mooie toneelavond worden gehouden, welke verzorgd zal worden door „Ons Ideaal" uit Nieuw Vennep, welke toneelvereniging in Abbenes een goede naam heeft. Voorts staan film en spelavonden op het programma, men zal een avond kunnen kienen, een cabaretavond kunnen meemaken, ter wijl nog enkele andere evenementen in voorbereiding zijn. Het gehele win- terprogramma zal in gestencilde vorm aan de burgerij van Abbenes worden aangeboden. Tot zijn spijt moest de voorzitter mededelen, dat de kans op een voet balveld voorlopig gering is. Het ter rein, dat men op het oog had, moet volgens de Plantsoenendienst van de Haarlemmermeer voor andere doelein den beschikbaar blijven. Voort$ werd medegedeeld, dat hef huidige dorpshuis niet voor schoQldoeleindcn in beslag zal worden genomen, zoais aanvanke lijk in de bedoeling lag. HAZERSWOUDE Geboren: Luc, z.v. Hermanus H. van Dam en Anneke M. L. 't Hart, Cor nells W., z.v. Cornelis van Aalst en Sara K. Lekx. Ondertrouwd: Huibert A. Harkes, 25 jaar en Maria M. van Rijn, 25 jaar. Gehuwd: Isaak J. Koole, 25 jaar en Geertje van Dorp, 27 jaar; Gerardus F. C. M. Kooijman, 23 jaar en Cunera A. A. Verdegaal, 24 jaar; Aarnaut Louws, 22 jaar en Maartje C. Laban, 19 jaar. Overleden: Elisabeth P. Spruit, 79 j. KOUDEKERK A. D. RUN Oefenwedstrijd „Koudekerk" Het eerste elftal van de v.v. Koudekerk speelt a.s. zaterdagmiddag 13 aug. om 4 uur n.m. (thuis) een oefenwedstrijd tegen een Alphense combinatie. LANGERAAR PROGRAMMA ORANJEFEESTEN Het Oranjecomité ..Juliana" heeft de zer dagen een vergadering gehouden ter voorbereiding van «Ie jaarlijkse Oranje feesten. De verschillende mogelijkheden werden bezien en besproken en het pro gramma werd in grote ïynen vastgesteld. Er werd besloten de Langeraarse Oran jefeesten te houden op vrijdag 9 en za terdag 10 september a.s. De eerste dag zal. zoals gewoonlijk, het feest voor de kinderen zijn. Er zal een optocht gehouden worden waaraan kan worden deelgenomen met vrije keuze van versieringen. Het comjté verwacht ook dit jaar weer een grote deelname. De kinderen worden des morgens voor negen uur op de speelplaats der R.K. school verwacht. Daar zal dan de jury aanwezig zijn voor de beoordeling en het toewijzen van de prijzen. Om half elf vertrek de optocht vanaf de speel plaats naar het feestterrein. Arti zal deze optocht met muziek opluisteren. Daar na zal er aan deze optocht een tracta- tle worden verstrekt. Om 3 uur worden de kinderspelen ge houden. Het comité wil in de optocht een verandering brengen. Zoals gewoon lijk rijden er in de optocht van de eer ste dag verschillende grote wagens mee. Nu wil het comité, dat de grote en gro tere wagens niet op de eerste maar op de tweede dag met de optocht mee zul len rijden. De tweede dag begint om 10 uur met het opstellen van de optocht op het Kerk- pad. Om half elf vertrekt deze opgeluis terd met muziek naar het Noordeinde vla nieuwbouw en voetbalveld naar het feestterrein. Het comité hoopt op een flinke deelname als begin van de twee de feestdag. Om drie uur zullen er volksspelen worden gehouden. Op het feestterrein zullen attracties aanwezig zijn. En verder maar hopen, dat het Oranjezonnetje niet verstek zal laten gaan. Postduiven. De P.V. „De Lucht sport hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Denis. Afstand 399 km. De duiven werden gelost om 10.30 uur. Aankomst lste duif om 16.06.15 u. Snel heid 1436 meter per minuut. Uitslag: 1. 4 B. Kroon. 2, 13 D. v. Harten 3. 5. 11. 16. 18, 1. Loos. 6, 7, 8. 9. 10. 17, Jans sen v. Smoorenburg 12, 14, A. Aker boom, 15 D. Mank. stond, waren vijftien centimeter diep in het zand gestopt. Het was nogal een opgave, want men heeft iets minder dan de helft in de vastgestelde tyd op gedolven. Allen waren nu eenmaal niet even vasthoudend. De grote jongens hebben gevist in het recreatiegebied Alphen-noord. Door de harde wind viel de vangst niet mee. De eerste prijswinnaar had nog geen dertig centimeter. Maar het genoegen was er niet minder om. De uitslag: 1 D. Dirkzwager. Techn. school 12; 2 J. v. Hulst. Nabij 18; 3 L Flora. Techn school 10; 4 Arno Bijl, id.; 5 Henk Rietveld, id,; 6 Wim v. Harskamp, Nabij 22; 7 Piet v. d. Berg, Bethel 6; 8 Johna Merkens, Techn. school 12; 9 Gerrit Beltman. Techn. school 10. 's Middags was er voor alle kinde ren een filmprogramma, de jongsten in Nabij, de groteren in het Nutsge- Gisteravond was er een door een commissie uit het Stichtingsbestuur voorbereide gezellige avond voor de leidsters en leiders. Het avondpro gramma in Nabij werd door ds. Bogers namens de commissie ingeleid. Allen hadden bij het binnenkomen der zaal een enveloppe gekregen. Daarin zat de eerste regel van een bekend versje, acht in totaal, en. nu moest men al zin gende groepen met gelijke regels vor men. Dat was een heel spektakel. Ze moesten zo ook bij elkaar gaan zitten, opdat men anderen leerde kennen. De avond werd gevuld met allerlei spel letjes, die het op „bruiloften en par tijen" nog steeds goed doen en ook hier tot een prima stemming geleid hebben. Vandaag was er de befaamde vos senjacht en het poppentheater van Bert Brugman. Morgenochtend omstreeks tien uur kan men in de omgeving van het raadhuis de verklede groepen be wonderen. om prijzen, 's Avonds half acht als steeds het kampvuur op het ijsclubterrein, waarna lampionoptocht. Route: St. Jorisplein, Ambonstraat, Willemstraat, Wilhelminalaan, Pieter Doelmanstraat naar omgeving gebouw Nabij. Alphense Boys Programma voor zaterdag en zondag 13 en 14 augustus. Zaterdag 13 aug.: Alph. Boys 2-ARC 3, 4.15 uur; Alph. Boys 3-ARC 4, 2.30 uur. Voorts een bekerserie op het terrein van Woubrugge. Beker door Woubrug- ge beschikbaar gesteld voor het beste totaalresultaat van alle wedstrijden. Woubrugge 4-Alph. Boys 5; Woubrug ge A un.-Alph. Boys Ajun.; Woubrug ge B jun.-Alph. Boys Bjun-; Woubrug ge C jun.-Alph. Boys Cjun.; Woubrug ge pupillen-Alph. Bovs pupillen Aan vang eerste wedstrijd 14.00 uur. Zon dag 14 aug.: Docos 1-Alph. Boys 1, 14.30 uur; Docos 2-Alph. Boys 2, 14.30 uur. LEID SCHEND AM RKAVV Als voorbereiding voor de a.s. competitie gaat RKAW deel nemen aan vier nederlaagwedstrijden waaraan eveneens deelnemen Wilhel mus (Voorburg), VVB (Velsen), VFC (Vlaardingen) en de bekerhouder Em ma Dordrecht). Voor de eerste wed strijd komt RKAVV uit als volgt: P. v. Baren (doel); C. v. d. IJssel, J. Vie- veen. N. v. d. Valk en B. de Koning (achter); J. v. Benten, M. v. d. Lubbe, S. Bolleboom, S. v. Veen, P. Remmers waal en A. Kippersluis (voor). De ver dere senioren spelen: 12.00 RKAVV 2- Wilhelmus 2; 1200 RKAW 3-Wilhel- mus 3; 14.30 Wippolder 3-RKAVV 4; 12.00 Wippolder 4-RKAVV 5. LEIMUIDEN Geboren: Conny d.v. N. Vianen e.v. M. Westerbos; Barro z.v. J. Tielbaard e.v. M. C. van Bruggen; Patrick J. G. z.v. S. van Capel e.v. M. A. M. v. d. Hoorn; Richard H. J. z.v. J. Th. Bouw meester e.v. A. M. C. Bouwmeester. Maria H. d.v. A. N. Fokker e.v. G. de Vos; Steven, z.v. W. C. Kragt e.v. M. Blom. Ondertrouwd: Petrus J. J. de Juo, 25 jaar tc Alkemade en Maria C. Scholte, 24 jaar te Leimuiden; Johan nes A. Koeleman. 25 jaar te Ter Aar en Hendrika C. M. Vink, 22 jaar te Leimuiden; Johannes J. Versluis, 29 j jaar te Ter Aar en Elisabeth G. M. i Hogeboom, 23 jaar te Leimuiden; Cor nelis H. G. van Dam. 25 jaar te Ter Aar en Clasina M. van Schagen. 24 jr te Leimuiden. Gehuwd: Arie Roos, 28 jaar en Pie- ternella Michel. 24 jaar, Cornelis J. A. Hogenboom, 21 jaar te Uithoorn en Anna M. Hoogervorst, 22 jaar te Lei- i muiden; Cornelis J. Dol, 22 jaar te Ter Aar en Johanna G. Markwat, 22 jaar te Leimuiden; Nicolaas van der Meij. 22 jaar te Leimuiden en Elisa- i belh van der Zee. 22 jaar te Woubrug ge; Gerrit van der Zee, 27 jaar te Woubrugge en Cecilia Vroonland. 20 i jaar te Leimuiden. Overleden: Wilhelmus Schuurbiers. 48 jaar. gehuwd met G. W. v. d. Laan. ZEVENHOVEN PATER JAN KELDER MJf.M. TERUG NAAR DE MISSIE OP 18 AUGUSTUS A.S. Op 14 juni 1964 kwani pater J. Kel der na een verblijf van 5 jaar met ver lof terug uit zyn missie in West-Came- Echter, op het einde van zijn vacan- tie kreeg hij van zQn Bisschop de op dracht, in Cameroen een parochie en catechistenschool op te richten. Dit vraagt veel inspanning en voorbe reiding. Daarom nam hij de gelegen heid waar om aan de Universiteit te Leu ven en het Internationaal Catechetisch en Pastoraal Centrum „Lumen Vitae" te Brussel zich te oriënteren In de nieu we katecheae van deze tyd. Na met veel succes deze cursussen gevolgd te hebben in de afgelopen twee jaar. heeft hij ook nog zorggedragen om een financiële voorsprong te hebben op de grote uitgaven die hem in de mis sie te wachten staan. Dank zij de toe stemming van de pastoor en vrijgevig heid van de parochianen van zijn paro chie en de buurparochies van Zeven hoven. alsmede van enkele parochies waar hij familie heeft wonen, is zijn fi nanciële zorg wat lichter geworden en kan hij met deze gelden beginnen aan het inrichten van een parochie en school. Zijn verlof van twee Jaar is dus wel goed besteed. Wanneer pater Kelder zaterdag a.s. per vliegtuig vanaf Schiphol vertrekt, nagewuifd door zijn familie, zal hij zijn reis nog een week onderbreken in Kano. aan de andere kant van de Sahara, om een catechistenschool te bezoeken. Een collega, studievriend uit Brussel, heeft de leiding van deze school, waar pater Kelder In zijn missie voor dezelfde taak Moge hij met veel energie zich wij den aan degenen, die door zijn roeping aan zijn zorgen ztjn toevertrouwd. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling kreeg ongewenst bezoek Woensdagmorgen bemerkte men aan de bloemenveiling Roelofarendsveen dat er 's avonds te voren e-v. 's nachts ongewenst bezoek wa% geweest. Waar schijnlijk is men door het forceren van een raam naar binnen gekomen. In de kamers, boven de kantoren wai enige ravage aangericht, maar ooi werden enkele niet belangrijke arti kelen ontvreemd. Wel van belang was dat men ook de microfoon bij de tele fooncentrale had meegenomen. Hier door was er 's morgens bij het door geven van de binnenkomende telefoon gesprekken wel enige stagnatie. De politie heeft de zaak in onderzoek. LISSE (De Engel) S peelt uinfeetsen De speeltuinver eniging Kindervreugd in De Engel gaat op 13 en 20 aug. weer kinderfeesten organiseren voor verschillende leef tijdsgroepen en wel van 4-9 jaar op 13 aug. en van 10-14 jaar op 20 aug. a.s. Voor de jeugd van 12-14 jaar wordt op 20 aug. een fietspuzzeltocht gehou den. Het zal weer een echt familiefeest worden, zoals men dat in De Engel ge- 2000ste na-oorlogse woning in Noord wijk De tweeduizendste na de oorlog in Noordwijk gebouwde woning is bijna gereed. De ingebruikneming zal met enige plechtigheid geschieden op 25 augustus a.s. des middags om 3 uur door het overhandigen van de sleutels de toekoms.'ige bewoners door het uitgeput, doch in het kader s gebouwd INTERN. SYMPOSIUM OVER STERREKUNDE TE NOORDWIJK Van donderdag 25 augustus tot en met donderdag 1 september wordt in hotel De Baak in Noordwijk aan Zee een symposium gehouden over radio- sterrekunde en ons melkwegstelsel. Dit symposium wordt georganiseerd door de Internationale Astronomische Unie (de I.A.U.) in samenwerking met de URSI (de Internationale Unie voor Radiowetenschappen). De I-A.U. verenigt vrijwel alle astronomen ter wereld. Het organisatiecomité wordt voorgezeten door prof. J. H. Oort uit Leiden en bestaat uit prof. A. Blaauw (Groningen), prof. G. R. Burbidgc (V.S.), dr. F. J. Kerr (Australië), prof. I. S. Shklovskii (USSR) en prof. L. Woltjer (V.S., vroeger te Leiden), al len namens de I.A.U. en prof. R. A. J. Coutrez uit Brussel en prof. M. Ryle (Engeland) namens de URSI. Het symposium draagt een besloten karakter. Er worden deelnemers ver wacht uit dertien landen. Een der be langrijkste doeleinden is de confron tatie van waarnemingen en theorie voor een zo deskundig mogelijk pu- bliiek. LE1DSE AGENDA DONDERDAG 11 AUGUSTUS Commissie Jeugdvakantiebezigheden Leiden - Toneelgroep 's-Gravenhage speelt: „De avonturen van kapitein Kid". Stadsgehoorzaal, aanvang des morgens 10 uur; 's middags 2 uur. WARMONDS GEMEENTERAAD WIJST SUBSIDIE R.K. WERKENDE JEUGD AF Onder voorzitterschap van burgemees-1 ber a.s. tot voorlopige inbezitneming ter Langemeljer kwam de raad der ge- van deze te onteigenen grbnden zal kun- meente Warmond ln voltallige vergade- I nen overgaan. Naar aanleiding van ring b(Jeen. Na enige hamerstukken werd I hieromtrent gestelde vragen deelde de besloten in beroep te gaan by de Kroon voorzitter mede, dat alle voorberelden- tegen het besluit van gedeputeerde sta- de werkzaatnheden met betrekking tot Als een vrij uitgebreid documentair boekwerkje, dat in een aantrekkelijk uiter lijk een schat van ogenschijnlijk dorre doch voor het bedrijfsleven interessante en belangwekkende gegevens bevat, verscheen het jaarverslag 1965 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Het gebied van de Kamer omvat 27 deels agrarische, deels gemengd industriële gemeenten, alfabetisch gerangschikt van de A van Alkemade tot de Z van Zoeterwoude met de L van Leiden als middelpunt. Het district telde op 1 januari van het lopende jaar 353.584 inwoners tegen 346.540 aan het begin van 1965. De oppervlakte in hectaren bedroeg 49.454. Alphen a. d. Rijn als grootste gemeente van 5706 ha. en Rijnsburg als kleinste met 372 ha. gonladingen. Hieronder zijn begrepen voor het station Leiden resp. 89.844 ton en 15.599 ton. Van de stations Leiden en Lammenschans vertrokken in 1965 niet minder dan 3.635.000 passagiers (1964: 3 284.000) en van Alphen a. d. Rijn 680.000 (669.000). Aangenomen mag worden dat de aankomstcyfers ongeveer dezelfde zullen zijn. De Leid- se stadslijnen vervoerden in 1965 een aantal van 5.057.404 reizigers tegen 5.591.085 het jaar daarvoor. Ondernemingen Aan het in het verslag gepubliceerde wel en wee van het bedrijfsleven ont leenden wij een aantal gegevens. De materie is daarmee echter lang niet dagbladoverzicht moesten wij ons na tuurlijk beperken. Zo lazen we in het verslag dat het aantal ondernemingen bij de Kamer geregistreerd per 31 dec. van het vo rige jaar 12.045 bedroeg, hetgeen 487 meer is dan een jaar tevoren. Het aan tal bij de Kamer gedeponeerde jaar stukken van N.V.'s en coöperaties be liep in 1965 198 tegen 191 in 1964. Als z.g. afbetalingsleveranciers stonden 148 bedrijven ingeschreven. In 1965 be droeg het aantal uitgesproken faillisse menten in het gebied der Kamer 20, hetgeen 3 meer is dan in 1964. Toestand van handel en nijverheid Ook over de toestand van handel en nijverheid in het district, verdeeld over de verschillende sectoren en spe cifieke onderdelen daarvan, geeft het jaarverslag belangwekkende overzich ten. Men constateerde o.m., dat in de metaalsector de schaarste aan vakbe kwaam personeel nog steeds voort duurde, doch dat de spanning op de arbeidsmarkt ten aanzien van de bouw nijverheid iets verminderde. Met be trekking tot de textielindustrie wordt geconstateerd, dat voor de wolbranche 1965 weer een moeilijk jaar was, maar dat de orderportefeuille van de gra fische industrie zich in stijgende lijn bewoog en weer groter was dan in 1964. Verkeer en communicatie Op alle stations in het district wer den 218.426 ton wagonladingen aan gevoerd en vertrokken 28 813 ton wa- Het aantal telefoonaansluitingen be droeg 40.806 in het district van de Kamer per 31 dec. 1965 tegen 38.369 op de overeenkomstige datum van 1964. Het aantal telexaansluitingen be liep 120, verdeeld als volgt: Alphen a. d. R. 12 Hazerswoude 1 Hillegom 17 Katwijk 5 Leiden 34 Nieuwkoop 1 Noordwijk 7 Noordw.hout - 2 Oegstgeest Rijnsb. (Katw.) Sassenheim 1 Ter Aar Voorhout Voorschoten Woubrugge Totaal 12 Vreemdelingen en recreatie Ook over het vreemdelingen- en re creatieve verkeer in het gebied van de Kamer geeft het verslag uitgebrei de gegevens. Het bezoek aan de Leid- se musea nam tegen de verwachtingen in echter in het algemeen niet toe. Het bedroeg voor het i Oud- Stedelijk Museum „De Lakenhal" Rijksmuseum voor Volkenkunde Rijksmuseum vj Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen Nederl. Legermuseum Generaal Hoefer in 1964 11965 27.178 33.453 95.923 38.355 15.125 15.165 RIJPWETERING H. Mis op zaterdag Zaterdag a.s. zal cr een H. Mis worden opgedragen om half elf (intent, by 30-jarig huwelijk K.-B.). Daarom zal er om half acht 's morgens alleen Communie-uitreiken zyn. TER AAR AugurUenveillng. In de week van 15 lot 20 augustus zyn de veilingen voor augurken op andere dagen dan nor- In die week wordt op woensdag en zaterdag augurkervalitmr gehcuden. Op maandag, woensdag en vrydag wordt normaal groenteveiling gehou den. ook voor komkommers. Geboren: Franciscus C. F. z.v. H. H. Otto en A. M. Lebesque; Johanna E. M„ d.v. T. H. Versluis on M. J. van Es; Maria A. d.v. M. R. H. v. d. Jagt en M M. Hogervorst; Crales J. M. z.v. J. M. C. Mank en H. M. Kroft; Martha M. J. d.v. W. H. Pieterse en M. J. Brouwer. Ondertrouwd: W. L. óuwerkerk 24 jaar en A. A. Zevenhoven, 24 jaar; W. J. J. de Boer, 25 jaar en G. A. K. v. d. Boogaard, 22 jaar. Gehuwd: A. J. T. v. d. Hoorn. 27 jr. en E. M. de Jong. 23 jr.; J. J. M. v. d. Ende, 26 jr. en A. J. C. Kleun, 27 jr. Overleden: T. J. van Emmerik, 69 jr. aar bij gedeeltelijke goedkeuring werd onthouden aan het besluit van de raad tot vaststelling van het uitbrei dingsplan met betrekking tot de bebouw de kom. Besloten werd aan de Nederlandse Vereniging voor Afvalwaterzuivering met ingang van 1966 een Jaarhjkse sub sidie toe te kennen nadat door de heer Van Vliet nadere Inlichtingen waren gevraagd met betrekking tot de doel stelling van deze vereniging. Meer stol tot bespreking leverde bet voorstel van B. en \V. om afwijzend te beschikken op het verzoek van het be stuur van de Vereniging Katholieke Werkende Jeugd, met als motivering dat biykens mededeling van dit bestuur zij alleen leden heeft van 18 jaar en ouder en dat deze personen zoveel eigen ver diensten hebben dat zy hun activiteiten zelf kunnen betalen. De heer Willemsen zet dat de^e mo tivering hem zeer vreemd voorkomt want op deze gronden zou ook geen subsidie verleend moeten worden aan 't zwembad, het sportpark enz. Het gaat hier om een zinvolle vrijetijdsbesteding en vooral in deze tyd moet de overheid dergeiyke aanvragen welwillend tege moet treden. Het alternatief is dat voor een dergelijke nieuwe groep een nieuwe subsidieregeling wordt ontworpen of dat de leeftijdsgrens in de bestaande subsi dieregelingen wordt verhoogd. Ook mej. Th. Schakenbos en de heren Groenendyk en Van der Kroft hadden ten aanzien van het voorstel van B. en \V. een afwijkende mening. De voorzitter zei dat wanneer aan deze vereniging subsidie wordt ver leend, een precedent zou worden ge schapen waarvan de consequenties niet te overzien zyn. Het ligt niet op de weg van de overheid ellke vereniging, onge acht haar werking, te subsidiëren. Voor op moet staan dat een algemeen be lang gediend wordt en dit moet door deze vereniging nog worden aangetoond. Over deze aangelegenheid werd nog lang en uitvoerig gediscussieerd met als re sultaat dat het voorstel van B. en \V. werd aangenomen met de restrictie dat aan de vereniging op duidelyke wijze zal worden uiteengezet waarom geen subsidie kan worden verleend. Mededeling werd gedaan, dat door ge deputeerde staten is goedgekeurd de aankoop van grond van de heer Th. Slingerland, waarbij B. en W. mede deelden dat de heer Slingerland met geen andere afscheiding genoegen neemt dan aanwezig by het naast gelegen pand Burgemeester Ketelaarstraat 28. Goedgekeurd werd hierna het voor stel tot wijziging van de salarisverorde ning van de ambtenaren alsmede het voorstel van B. en W. tot het vaststel len van een nieuwe verplaatsingskosten verordening voor het gemeentepersoneel en het onderwyzend personeel. Tot le den van de woonruimte-adviescommis sie werden voor het tijdvak oktober 1966 september 1967 benoemd mevr. P. MontagneVergeer en de heren P. van Leeuwen, F. H. Walraven, Th. H. Weyers en G. F. J. Vellekoop. Als plaats vervangend lid werd benoemd de heer P. J. van Huls. Er kan gebouwd worden. De raad toonde zich zeer verheugd by de mededeling dat de procedure In zake de onteigening van gronden gele gen ln het uitbreidingsplan „Endepoel" thans een zodanig stadium heeft be reikt dat de gemeente per 15 septem- de bouw van woningwet- en premie woningen reeds klaar zyn zodat, wan neer de tyd daar is, direct met de bouw kan worden begonnen en wel met 17 wo ningwet- en 9 premiewoningen. Na de gebruikelijke rondvraag die geen za ken van enige importantie naar voren bracht werd de vergadering gesloten. WARMOND Sluiting gemeentehuis maandag a.s. Het gemeentehuis zal op maandag 15 augustus a.s. voor het publiek gesloten zijn, behalve het bureau burgerlijke sland, welk bureau geopend is van II tot 11.30 uur, en dan uitsluitend voor aangiften van geboorten en over lijden. Het huisvuil zal worden op gehaald op dinsdag inplaats van op maandag. Gehuwd: Petrus W. Heuvelink. 24 j. te Warmond en Marlina J. van Leeu wen 21 j. te Warmond; Johannes A L. Berbee, 24 j. te Lisse en Petronella C. M. van Wissen, 21 j. te Warmond. Ondertrouwd: Willem F. van der Helm. 25 j. te Delft en dementia J. Koot. 26 j. te Warmond; Adrianus P. M. Sehavemaker, 31 j. te Warmond en Sjoerdtje Hofman, 27 j. te Amsterdam; Johannes A. L. Berbee, 24 j. te Lisse en Petronella C. M. van Wissen, 21 j. te Warmond; Jean I. Vos, 26 j. te Haar lem en Martha C. Geraedts, 22 j. te Warmond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Jacobus A. P., z.v. L. Plug en I. A. van Haarlem; Albertus A., z.v. A. van Duijn en A. Barnhoorn; Saskia, d.v. F. Marquenie en J. van der Vel den; Angelina M., d.v. A. F. Stiefel- hagen en P. H. Tervooren; Walter J. H., z.v. J. J. W. Englebert en J. L. M. Schouten; Bert J., z.v. D. J. Klevering en J. P. Wilkeshuis; Adriana G. W., d.v. W. A. J. M. Duivenvoorde en G. W- M. van der Poel; Cornelia, d.v. B. Star en J. van der Plas; Quirinus J., z.v. H. J. yan der Krogt en J. M. J. Onderwater; Johannes C., z.v. J. C. Kromhout en W. Brinks, Lydia, d.v. J. A. Brussee en A. van der Plas; Jo- han M. S., z.v. P. J. Parinussa en A. L. S. Pattikawa; Bastiaantje S. M., d.v. A. de Regt en S. M. van Herk; Petro nella H. A., d.v. P. Stam en A. M. Bruijnen; Jaqueline, d.v. J. P. Las- schuijt en A. J. A. M. van Tongeren; Gerdine E. M., d.v. H. de Mooij en D. J. Post; Maria C., d.v. C. M. Wijsman en J. C. van der Plas. W. Overleden: J. C. de Swijger, 74 jaar, man; J. Rooseboom, 83 jaar. man; H. Loeber, 81 jaar, man; F. de Zwart, 88 jaar, man; W. R. Zeegers, 92 jaar, wed. van J. J. Bakker; S. F. Offerman, 79 jaar, man. LEIDERDORP Leo Wassenburg 5e in Ronde van Ede Alleen twee ronden uitgelopen, werd hij weer teruggepakt, hoewel hij toch de leidersprijs voor zich opeiste. In de spurt werd hij klem gereden, anders had hij zeker bij de eerste twee gezeten. De uitslag was: 1 K. van der Knaap, De Kwakel; 2 T. Blom Haarlem; 3 P. Moerkerk, Haarlem; 4 J. Peetoom, Vijfhuizen; 5 Leo Wassen- burg, Leiderdorp; 6 A. Cardol, Bilt- hoven. Derde zomerorgelconcert in Leidse Pieterskerk Het derde zomerorgelconcert in de Pieterskerk wordt gegeven morgen avond. vrydag 12 augustus, aanvang kwart over acht. Wim van Beek. orga nist te Groningen, m.m.v. Everhard Spelberg, hobo. brengen het volgende programma: Joh. Seb. Bach (1685-1750): orgelsolo Prelude en fuga in e. kl. t. Jean Baptiste Loeillet (1680-1730): hob en orgel Sonate in C. gr. t. Largo cantabile - Allegro - Largo espressivo Allegro. Joh. Seb. Bach: orgelsolo Twee koraalvoorspelen: Herr Jesu Christ, dich zu uns wend; Nun danket alle Gott. Georg Philipp Telemann (1681-1767): hobo en orgel Sonate in a kl. t. Siciliana - Spiri- tuoso - Andante - Vivace. Charles John Stanley (1713-1786): orgelsolo Voluntary. Bernard v. d. Sigtenhorst Meyer (1888- 1953hobosolo Drie Landelijke Miniaturen (Eerste reeks). Joh. Seb. Bach: orgelsolo Pas8acaglia en fuga in c kl. t. Het bezoek aan de bollenstreek de badplaatsen werd eveneens ondt# de loep genomen, waarbij vooral iS teressant zijn de gegevens van het b<9 zoek aan Noordwijk, verdeeld na: landsaard in procenten van het tota; 1964 19(1 Nederland 20.35 Amerika 4.86 België/Luxemburg 1.69 Duitsland 34.72 Engeland 26.91 Frankrijk 3-89 Scandinavië 3.38 Zwitserland 1.51 Andere landen 2.69 Gemiddelde verblijfs duur 4.24 Het verslag bevat voorts uitgebreid gegevens aangaande de verschillend gemeenten in het district van de Riji landse Kamer alsmede de werkgele genheid, onderwerpen waarop wij der hopen terug te komen. VERLOVINGSRINGEN ADVERTENTIE Een ploeg personeel van de N.B.M. uit Den Haag is tot veler plezier met een grote a&falteer- machine in Hazerswoude aan het werk gegaan om het wegdek van de Rijksstraatweg tussen de Gemeneweg en de Dorpsstraat naar de Koudekerksebrug van een nieuwe asfaltlaag te voorzien. Het plezier duurde niet lang, want al spoedig werd vernomen, dat deze ploeg opdracht had slechts het bovengenoemde stuk van een nieuwe 5 tot 10 cm dikke Marktberichten GOUDA, 11 augustus, KAAS Aan voer 130 partyen: le kwal. 3.50-3.62 2e kwal. 3.40-3.49; extra tot 4.04 per k| Handel redeiyk. TER AAR, 10 aug. Groente Snij bonen 60-110, id. stek 30-50, stambo- nen 50-90, stokprinsessebonen 85-105, witte pronkbonen 55-90, spekbone: 105, andijvie 47-58. waspeen 12-17, prt 31-40, spitskool 31, rode kool 17-18 postelein 37-40, kroten 41, aardappi len 30-33, rabarber 20, augurken E 12 komkommers krom 12 alles sla 29-30, komkommers 12-15, bloem kool A 63-81, id. B 45-58, id. C 27-32 id. stek 14-20 alles per stuk, selderij 4 bospeen 16 p. bosje. Peren: Kruide nier 9-11 p. kilo. Tomaten A 2.50-3.2 id. B 2.70-3.20, id. C 2.10-2.20, id. 2.00 p. bakje van 6 kilo. •s-HERTOGENBOSCH, 10 aug. Vee - J Totale" aanvoer: 7458; 1265 runderer 419 graskalveren, 762 vei te kalverer 1282 nuchtere kalveren, 658 schaper 22 geiten, 34 fokzeugen, 539 slacht varkens, 1762 biggen, 715 slachtrunde ren. Prijzen: melk- en kalfkoeien f 1500; guste koeien 8351175; gras kalveren 385580; kalfvaarzen 1015— 1485; klauw vaarzen 9251150; guste- vaarzen 875—1075; pinken 600—825; nuchtere kalveren 190230; drachtige zeugen 350575; biggen 6980; slM runderen extra kw. 4.454.65; idem Ii> 3.95—4.30; idem II 3.55—3.85; idem III 3.303.45; vette stieren 3.704.40 worstkoeien 3.053.25; vette kalveren I 3.35—3.75; idem II 3.10—3.30; idetr III 2.903.05; nuchtere slachtkalve ren 1.501.95; slachtzeugen I 1.90— 1.95; idem II 1.851.90; slachtvarkens 2.10—2.30; vette schapen 85105; vei te lammeren 75110. Overzicht han del: melkkoeien: normaal - stroef aflopend: guste: minder - kalm - ge drukt; jongvee: behoorlijk-- slepend niet prijshoudend; vette kalveren niet groot - flauw - stijf prijshoudend nuchtere sl. kalveren: als vorige week- minder vlot - niet gehandhaafd; scha pen en lammeren: ruimer - redelijk ongewijzigd; fokzeugen: behoorlijk matig niet hoger; lopers en biggen: i groter - stug - duur; slachtvee: ge- Neeltje Pouw en Jannie Ruytenbeek. woon - beter - onveranderd; slacht- beiden de oudste leden van de judoclub zeugen: groter - vlot - stijver. .Eendracht" te Leiden, treden over twee weken in het huwelijk. Op 22 aug. BARNEVELD, 10 aug. Pluimvei trouwt Neeltje met Henk van Zonne- Aanvoer plm. 18.000 stuks, handel ma- veld en op 25 aug. Jannie met Wil tig. Prijzen (in per kg)slachtkippen, Franse. Judoka's in judokleding zullen lichte 1.251.40; zware 1.501.65; bij de plechtigheden op het Stadhuis- slachtkuikens 1.451.61 plein een erehaag vormen. BARNEVELD, 11 aug. Eieren Aar, voer ca. 2.400.000 stuks; handel vlug Eieren van 45-50 gram 8.7 510.00, kg- prijs 1.942.00; eieren van 4158 gram 10.5013.10, kg-prijs 2.062.26; eierer van 59-65 gram 13.5514.75, kg-prij: 2.30—2.27. R.ARENDSVEEN, 10 aug. Bloemen - Am. Anjers: Sim Rose 816; Sim8 Rood 815; Sim Wit 713; Sim Arthur u 10—12; Sim Keefer 10—11; G. J. Sim 14; Persian Pink 14; Esperence 1416 Farah Diba 17; Tangerine 1117; Val- lota 4063; Gerbera 2227; Cycla men 902.35; Rozen: Garnette en Ca rol 49; Super Star 2025; Sonora 9j 14; Zorina 914; Carla 20—27; Tra dition 813; Baccara 2023; Coral Princess 1517; Chrysanten, geplozen Migoli 1726; Breitner 1927; Alec Betser 19. per stuk. Trcschrysanten Luyona 1.8(11.90; Indianapolis 1.60— 2.10; Bonnie Jean 1.60; Liixan Hoek 85 1.20; Koene's Elite 801.25; Davine 801.10; Snijgroen 2959; Freesia's 47 —80; Gladiolen 40—1.00; Colvilleis 39 70; Montbretia 4109; Goudsbloemen 2132; Scabiosa 85; Orr.ithogalum 27 60; Liatrix 581.00; Asters 4877, Dahlia's 561.30; Irissen 90Ane monen 16—41; Lathyrus 2127 p. bos R'ARENDSYEEN 10 aug. Groenten - Snijbonen 50.00110.00; idem Stel: 30.0058.00; Dubb. Stambonen 40.00— 70.00; Prinsessebonen 90.00; Kropsla 5.00—21.00; Bloemkool 14.00—58.00 p- 100; Andijvie 44.0047.00; Tomaten 2.103.10 per bakje van 6 kg. LEIDSCHENDAM. 10 aug. Eieren I Aangebracht waren 98400 kipeieren De noteringen waren voor. 2500 eieren no. 0 15.75—f 16.65; 9700 eieren no. 1 14.10—14.95; 26000 eieren no. 2 13.00- 13.85; 23700 eieren no. 3 12.1012.80; 26900 eieren no. 4 10.00—10.45; 7200 eieren no. 5 8.509.25; 1600 eieren no. 6 7.70—8.45; 800 kneus 8.00—«.50. asfaltlaag te voorzien en dus straks bij de Koude kerksebrug zal stoppen en met ai het materiaal weer zal vertrekken. Bij de Rijkswaterstaat zijn alsnog stappen ondernomen om in ieder geval het onverantwoordelijk gladde ge deelte tussen de grens van Alphen, (Prinsenschouw) en het Zwaantjeskerkje eveneens te vernieuwen. Hierover zal met spoed een beslissing worden genomen. Op de foto: De asfalteermachine ter hoogte van de krui sing met de weg naar Rhynenburg.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4