B. en W. wensen één bouwverordening voor het hele Leidse grondgebied KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS Succes Aqua Flora ongekend Willibrordusparochie van Oegstgeest droeg oud-pastoor Looyaard ten grave DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1966 Ingevolge het bepaalde In artikel 8 van de Overgangswet ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting dienen de ge meenten de bestaande bouwverordenin gen voor 1 augustus 1968 In overeen stemming te brengen met de op 1 au gustus /9G5 In werking getreden nieuwe Woningwet. Het college van B. en W. is een voor stander van het streven om door vast stelling van nieuwe bouwverordeningen overeenkomstig het door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten uitgegeven model tot een zo groot mogeiyke een heid t« geraken, zowel In de bouwtech nische als ln de admlnlstratief-juridi- sche, de stedebouwkundige en de woon- technlsehe bepalingen. In vele gemeenten zal het echter niet mogelijk zjjn het model ongewijzigd te volgen. Zo kan het verbod om twee of meer woningen geheel of gedeeltelijk boven elkaar te bouwen in verband met Leiden worden geschrapt, omdat de bouw van meergezlnshuizen niet behoeft te worden uitgesloten. B. en W. zijn van mening dat ln verband met de op 1 juli ingetreden grenswijzi ging zo spoedig mogelijk na die datum B. en W.: Geen initiatieven i.v.m. kaarten van Hitler-Duitsland i schrijven gestuurd aan het college van B. en W. waarin hfl er op wees dat in de wagons van de Deutsche Bundesbahn die het station van Leiden vooral ln de zomer maanden regelmatig „aandoen" zich landkaarten bevinden van het Derde Rijk anno 1937, waaruit de heer Frans concludeert dat de directie van genoem de spoorwegen behept is met het z.g. „Duitse revanchisme". HJJ vroeg ln dit schrijven of het col lege bereid is te bevorderen dat Leideu en zo mogelijk de rest van Nederland gevrijwaard zal worden van deze pro vocerende revanchistische propaganda, d.w.z. wél Duitse treinstellen, maar zonder de landkaarten van Hitler-Duits- In hun antwoord op de vraag van de heer Frans zei het college van B. en W. van oordeel te zijn, dat het niet op de weg van het collego ligt In dit opzicht Initiatieven te ontwikkelen, zy geven de vraagsteller In overweging zich hier voor te richten tot de daartoe geëigende organisaties. 12 september opening nieuwe Agneslyceum Het nieuwe St. Agneslyceum in de Eymerpoelstraat (Leidse Houtkwar tier) wordt maandagmiddag 12 sep tember officieel geopend. De opening zal worden verricht door de burge meester van Leiden, mr. G. C. van der Willigen, in de aula van 't lyceum. Ter gelegenheid van deze feestelijke opening is er 's-avonds een toneel opvoering door leraren en leerlingen van dit lyceum. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat). Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17. zondag 13-17 uur Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. voor het gehele nieuwe Leidse grondge- gebled één regeling betreffende het bou wen van kracht moet worden. Op het ogenblik gelden n.l. zes bouwverordenin gen. namelijk die van de gemeenten Lei den. Oegstgeest, Leiderdorp, Zoeterwou- de. Voorschoten en Wassenaar. B. en W. geven de gemeenteraad in overweging tot vaststelling van een nieuwe bouw verordening voor het gehele nieuwe Leidse grondgebied over te gaan. LEIDSE POSTDUIVEN CLUB Wedvlucht vanaf St. Denis, op 7-5- 1966. Jonge duiven, aantal 194. Gelost om 10.30 met z.w. en regen. 1 P. Lang- hout 14.59.52 uur; 2 P. Langhout; 3, 5 L. v.d. Nieuwendijk; 4 H. Abrahams; 6 Bink-v.d. IJssel; 7 A. Filippo; 8. 9 en 10 J. van Alphen sr. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 11 AUGUSTUS Commissie Jcugdvakantiebczigheden Leiden - Toneelgroep 's-Gravenhage speelt: „De avonturen van kapitein Kid". Stadsgehoorzaal, aanvang des morgens 10 uur; 's middags 2 uur. VRIJDAG 12 AUGUSTUS Orgelconcert - m.m.v. Everd Spel berg, hobo. Organist Wim v. Beek. Pieterskerk, aanvang 20.15 uur. ZONDAG 14 AUGUSTUS Leidse processie naar Kevelaer - H. Mis in Hartebrug om 7.30 uur, daarna vertrek vanaf Lange Mare bij de kerk om 9 uur. DINSDAG 16 AUGUSTUS Ver. Oud Leiden - rondwandeling door oudste gedeelte van stad. Aan vang bij de Burcht, 18.15 uur. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LeideD Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. 53 nieuwe leden ten einde. dat deze aquarium en bloemenexpositie heeft gekend, werd gisteravond tijdens de officiële sluiting in restaurant Van der Heijden nog eens gememoreerd. On verwacht succes? De heer J. Visser had weliswaar als eenling wel gerekend op een bezoekersaantal dat tegen de 50.000 liep. Zijn voorspelling, gedaan lang voor de tentoonstelling geopend werd, ontmoette bij velen slechts ongeloof. Totdat het vissenfeest werkelijk een enorm succes bleek te worden. In regelmatige opeenvolging werd de 10.000ste, 25.000ste, 35.000ste en 45.000ste bezoeker genoteerd. Toen werd het streven: Op naar de 50.000! Aangezien dit aantal niet in de vast gestelde periode bereikt kon worden, werd de expositie met twee dagen ver lengd. Het zat er echter niet meer in. Het eindtotaal bleef staan op 45.900. Van dit aantal werden toegangsgelden ontvangen van 39.900 bezoekers. 6000 kijkers hadden gratis toegang, bezit ters van vrijbiljetten, genodigden, als mede ouden van dagen en invaliden, die hier een dankbaar gebruik van maakten. f^e eerste plannen voor dit geslaagde U evenement werden opgemaakt in de herfst van het vorige jaar. Eigen lijk had men toen willen exposeren, doch dat bleek niet mogelijk, omdat de landelijke bond „Aqua Terra" toen een nationale tentoonstelling organi seerde in Haarlem, en de Leidse af deling op dat moment moeilijk ook nog eens op de proppen kon komen. Het heeft „De Natuurvriend" niet ge speten, dat ze een jaartje hebben ge wacht. Tijdens de twee weken in de Oranjerie toonden 500 bezoekers be langstelling voor het maandblad „Aqua Terra", werden 700 brochures ver kocht over de beginselen van de aqua riumhobby, en meldden zich 53 nieu we leden bij het verenigingsbestuur. f*\e samenwerking tussen de Stich- U ting Rijnsburgs Bloemencorso en de Leidse Vereniging van Aquarium- liefhebbers is in alle opzichten een succes geworden. De combinatie van artistiek gearrangeerde bloemstukken en de rjjke verzameling aan viscultuur hebben niet weinig bijgedragen tot het slagen van Aqua Flora. Rijke verza meling? Ja. Alles bijeen geteld ver tegenwoordigde de levende have in de bakken een bedrag dat ligt tussen de 27 en 37 mille! Zowel van de dure als van de doorsneevissen zijn er tijdens de expositie nogal wat gesneuveld. Is het nu mogelijk om in de huiskamer een bak met. diepzeevissen te plaatsen van het soort, dat in de grot in de Oranjerie te zien was? Heel goed mo gelijk, als men bereid is, per week een som van rond de f 100.neer te tel len! Wel kostbaar dus. Wederzijdse woorden van dank wer den gisteren gesproken door de heren C. Leeuwenburg, voorzitter van de Stichting Rijnsburgs Bloemencorso, de heer M. Bot. voorzitter van de lande lijke bond „Aqua Terra" en de heer W. Nieboer, tweede voorzitter van „De Natuurvriend". Slot van Sassenheimse jeugdrecrealie: COSTUIIMFEEST, MODESHOW EN ZEEPKISTENRACE Onder ideale weersomstandigheden aan het eind van de Narelssenlaan gis termiddag een geeostumeerd feest, een modeshow en een zeepkistenrace plaats. Dit waren de laatste evenementen onder auspiciën van de commissie Jeugdrecre- atie. Voor deze middag had in het by- zonder het echtpaar Oostmeyer van Hardleerse Leidse aannemer berecht „U bent wel bijzonder hardleers", zo constateerde de Haagse politierech ter jegens een 53-jarige aannemer uit Leiden, die thans voor de zesde maal terecht moest staan, omdat hij onder invloed van drank verkerend, een auto had bestuurd. En toch waren reeds forse straffer, opgelegd, welke o.m. hadden geresul teerd in een totaal van zes maanden gevangenisstraf en ontzegging van dé rijbevoegdheid gedurende enige jaren. als gevolg waarvan voorlopig tot 1969 ..DOS" zich verdienstelijk gemaakt, de man niet achter het s'.uur van een I Voorzitter Mazee auto mag zitten. Hetgeen hem overigens niet had weerhouden opnieuw zich aan het feit schuldig te maken. Na op zieken bezoek le zijn geweest, legde ver dachte te Noordwijk in enkele café's aan. Stomdronken wankelde hij naar de auto, doch andere cafébezoekers waarschuwden de politie, die op de Hogewoerd de gevaarlijke autobestuur der aanhield. De man bleek volkomen de kluts kwijt te zijn. „U bent hier wel een recordhou der". zo constateerde de rechter. „Waarom ondergaat u niet een kuur tegen drankmisbruik?" „Ik ben bang van die pillen dood te gaan," aldus verdachte. „Maar op die manier kunt u zelf. maar ook anderen dood gaan bij een ongeluk", constateerde de rechter. Verdachte wilde graag zijn auto. die in beslag is genomen, terug, om dat hij dan zich door een chauffeur kan laten rijden. De Officier van justitie vond het een hopeloos geval en "èiste nu vier maanden gevangenis straf en ontzegging der rijbevoegd heid gedurende een jaar. Het vonnis werd drie maanden gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbe wijs. De auto zal worden teruggegeven. volgend jaar, om des te meer te ku nen organiseren. Er waren allerlei leuke creaties bewonderen. Bij de gecostumeenk José v. Roon, Annemieke König, IV... VA rijke Wierda en Lotty Keuning el eerste prijs met „alleen op de werelc terwijl er een verdiende 2e prijs g:^ naar „het bruidspaar van het jaar" q.' door de kinderen Bergman werden pv De oud-pastoor van de St. Petruskerk, mgr. Th. M. Beukers, zal maandag a.s., Maria Hemelvaart, in strikt besloten kring zijn 65-jarig priesterfeest her denken. in zijn openingswoord te rekenen op bracht. Bij de individuële deelnem meer medewerking van de ouders het gingen de prijzen naar: 1. René Hot I stra als chinees, 2. Mare Oostmeyer clown, 3. Albert Koppier als boef. E slist een vermelding waard zijn „t handelsreiziger", „de boer", „de rijl dame", „de neger", „grootmoeder i kleindochter'' en „Saartje en Swiebt tje", die telkens enthousiast appla het talrijke publiek deden opkli BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Julanda Maria dr v. H. W. Otto en J. M- Blikman; Annemarie dr v. J. M. Stouten en J. G. Fasel; Jeanette I ken. Catharina Paulina dr v. J. Otgaar en j Qe modeshow J. M. Bastiaan; Jacco zn v. J. Kulk en J. van Rooijen; Eric Stefan zn v. R. F. Labadie en M. M. T. van Velzen; Bern- dinc Frederike dr v. L. Lindenhovius en A. Klok; David Jan zn v. C. Pas- schier en R. J. van der Wouden; Wilmo dr v. H. Pater en G. M. Kok: Nicoline Marjan dr v. A. Bos en J. Vei schooi-; Martha Antonia dr v. A. J. B. N. Houba en J. Koppenol. Overleden: C. J. Bell. 14 jaar, zoon; J. J. Schipper. 45 jaar, man; E. Pesla. chowsky, 39 jaar. echtgen. van B. N. Bachra; A. van Nierop, 72 jaar, man. Musea Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur) bijzonder geslaag dank zij het vele werk, dat de „m nequins"- thuis me of zonder hulp moeder, hadden verricht. Hier ging le prijs naar „le klas mannequin" Be ty Burgmeyer in haar op-art welke veel bijval oogstte. Twe jes, Marlène Kallee en Mieke Strobi haalden een 2e en 3e prijs. Ook matrozen" hadden veel bekijks, eve als „het elfje". Een extra le prijs toegekend aan de kinderen Van T met hun voortreffelijke bruidsstoi Elly v. d. Merwe en Eveline Schu man kregen een 2e prijs voor hun z< aparte creaties. Het laatste evenement van de ser attracies was een zeepkistenrace, hierna werd gehouden. Na een enerverende strijd met uitvallers b reikte het team Bert Hogeveen en G rard Reeuwijk de eerste plaats. Twee< werd het koppel Dick van Abeelen Flip Bakker. Derde Jaap Hoekstra Wim Los en vierde Roland de Brii; en Sjaak v- d. Lans. Aan het eind de activiteiten der commissie JeugL recreatie past wel een woord van hii^jJ de voor al hun werk. Hierin werdi zij bijgestaan door bestuursleden diverse verenigingen. De parochiegemeenschap van Sint Willibrord te Oegstgeest heeft van morgen haar oud-pastoor Johan Jacob Christiaan Marie Looyaard, die op het feest van de Gedaanteverandering op de berg Thabor overleed, naar zijn laatste rustplaats in het priestergraf begeleid. Vele parochianen, die hun overleden vroegere herder zo goed en zo lang gekend hebben, waren bij de plechtige Requiemmis aanwezig, evenals veel geestelijken uit de omgeving. Ook enkele oud-kapelaans van pastoor Looyaard waren nogmaals naar Oegstgeest gekomen om bij de begrafenis tegenwoordig te zijn zoals mgr. Sanders uit Nijmegen, pastoor Steur, pastoor Umans en rector Van der Zon. De bisschop werd vertegenwoordigd door secretaris Guljé. Voorts waren aanwezig o.a. rector Van Vugt, emeritus-deken Brinkman van Noordwijk en de Oestgeestse predikanten. Het gemeentebestuur, waarvan een krans bij de baar was gelegd, werd vertegenwoordigd door de wethouders Steen- metzer - die later de krans bij het graf plaatste - en v.d. Voet, gemeente secretaris De Visser en de directeur van gemeentewerken, de heer Van Gorkom. den voor zijn zielerust, was het zeer zinvol enkele gedachten te ontwik kelen over de betekenis van de dood. Over het heengaan uit dit leven sprak mgr. Sondaal, oud-rector te Oegst geest, die inging op de tijd die de mens nodig heeft om geboren tevwor- den en de ene seconde om te sterven. „Maar men kan ook zeggen, dat de mens 40, 50 of 60 jaren nodig heeft om geboren te worden, met vallen en opstaan. Als hij dan eindelijk vol ledig mens is geworden, zou dan nog slechts de dood het enig einde zijn?" aldus mgr. Sondaal. Ook de niet- gelovige verzet zich tegen de gedachte aan een zinloos sterven. „Als de dood wel zin heeft, kan daardoor ook het leven zijn diepste zin en betekenis krijgen", zo ging hij verder: „Ten Pa- radijze voeren U de engelen zo krijgt de dood zijn ware betekenis. Wie de dood uitsluit, sluit het leven uit. zei eens Augustinus". Paulus houdt de dood van Christus Mgr. Sondaal sprak over leven en dood De H. Mis werd opgedragen door de deken van Leiden, kanunnik W. P. M. Haring, met assistentie van deken P. A. v. d. Bosch van Noordwijk, dia ken. en pastoor C. J. M. Eeken van de St. Josephparochie in Den Haag en oud-kapelaan van pastoor Looyaard. Pastoor N. A. Commandeur van Oegst geest was de ceremoniarius. De Schola zong de prachtige oude gezangen uit de Gregoriaanse Requiemmis. Na de H. Mis werd bij het pric-stergraf door deken Haring de absoute verricht. In het parochiehuis maakten daarna ve len van de gelegenheid tot condoleren gebruik. Ofschoqn pastoor Looyaard verzocht had, dat er geen lijkrede zou worden gehouden en slechts vroeg om gebe- In mooiste jurk wachten op bezoek van burgemeester RIJNSBURGSE GRIETJE VAN ZUYLEN VIERT IN LEIDEN HAAR lOlste VERJAARDAG. ons voor als de inspiratie voor ons leven. Voortdurend streeft de mens er naar een beter mens te zijn. Een drang naar het volmaakter zijn be zielt de mens zijn leven lang. „Daar om komt die mens in<zijn leven nooit tot rust," aldus mgr. Sondaal, „hoe oud hij ook wordt. Maar als de mens de dood bereikt, bereikt hij de grens van het bestaan, van wat voor ons zichtbaar is. Dan is hij los van al het-' geen hij in deze wereld vasthield. Hij ontwaakt in een nieuwe morgen; in eens weet hij, ineens ziet hij, zegt Paulus, in het licht van Gód, voor Wie bij dan staat". Mgr. Sondaal wekte de aanwezige gelovigen op, bij deze uitvaart van een priester die zijn hele leven voor de mensen heeft gezwoegd en gewerkt, zichzelf niet te vergeten in het zicht op het ingaan in de jeugd van een nieuw latlni popu d< Elvis door Bij h de g trok! tienji Com ging goed merk - hi McO 'denk heen 'gen" antw gen, man< dat 1 nen t '.Uit stlge Van MGR. BEKKERSSTRAAT TE KATWIJK MOET NOG EVEN WACHTEN Wellicht later in plan „Cleyn Duin" bare vergadering bijeen onder leiding van loco-burgemeester H. P. Bloot. Af wezig wegens vacantie waren de heren dr. J. Bergman, J. de Krijger en Nic. Parlevliet. De commissie tot onderzoek der geloofsbrieven verklaarden de stuk ken in orde te hebben bevonden en ad viseerde de gekozenen tot leden van de raad toe te laten. Over "t punt wijziging van de straat namen Achterkerkweg en Kerkpad voerden velen het woord. In het kort kwamen de lange besprekingen hierop neer, dat allen een heel bijzonder res pect hebben voor de persoon van Mgr. Bekkers, maar sommigen willen de naam Achterkerkweg houden, anderen waren voor het voorstel van b. en w., KATWIJK LEIDENS oudste inwoonster, mevr. Grietje van Zuylen-Riethoven, afkom stig uit Rijnsburg en thans verblijven de in de Leidse verpleeginrichting Zonnewende" is vandaag 101 jaar ge worden. Daarom was het feest in deze verpleeginrichting en in een speciaal voor haar ingerichte kamer met slin gers en ander feestvertoon kreeg mevr. Van Zuylen vanmiddag bezoek van de Leidse burgemeester mr. G. C. van der Willigen. i HAAR zwarte „mooie jurk", waarvan ze zich nog kon herinneren, ze hem vijftig jaar geleden ook droeg, genoot ze van al het feest om haar heen. „Ik heb mijn 100ste ver jaardag nog thuis gevierd" zei ze gis teren wat weemoedig. De Rijnsburgse Grietje van Zuylen is op een leeftijd dat ze bepaalde gebeurtenissen uit haar leven niet meer tot op de dag kan herinneren. VERTELLEN kan ze echter als de beste en dal doet ze dan ook over haar negen kinderen, waarvan er zeven nog in leven zjjn, haar knappe dochters, en haar man, een bloemenhandelaar waar ze het „rijk" bij had en die op 65-ja- rige leeftijd gestorven is. Op 75-jarige leeftijd deed ze nog de was voor een gezin met zes kinderen, en die kras heid heeft ze van niemand vreemd. Want ook haar moeder werd bijna 100 jaar Een 51-jarige inwoner van Katwijk ondervond veel hinder van zijn buren. Een groenteman stapelde regelmatig groentekisten voor zijn woning en voetballende jeugd was niet alleen oor zaak van veel lawaai, doch een kop lamp van zijn geparkeerde auto was vernield. Op een kwade dag maakte de man zich zó kwaad, dat hij met een bandelichter de buurman een slag had gegeven op diens schouder, j Terzake van mishandeling stond hij nu voor de Haagse politierechter en ver telde van zijn onprettige belevenissen. De .rechter kon wel begrijpen, dat ver dachte zich kwaad maakte, doch de toegepaste methode moest hij toch af- keuren. Verdachte ontkende overigens met de bandelichter te hebben gesla gen. hij zou alleen maar een duw hebben gegeven. De officier eiste ƒ60 boete, waartoe de rechter veroordeel- NOORDWIJK Egmond, o.m. bekend door zijn radiocon certen ln binnen- en buitenland, geeft vrijdagavond, 12 augustus a.8„ een or gelconcert in de Grote Kerk te Noord- wljk-Binnen. Muziekliefhebbers zullen in dit eeuwen oude bedehuis met haar vrijwel vol maakte akoestiek en bijzonder fraaie barokorgel kunnen genieten van het vaardige spel van een der meest beken de Nederlandse organisten. Dit door de Stichting Orgelcentrum In samenwerking met de Noordwljkse Evenementenocmmisaie georganiseer ds concert begint om 8 uur nam. weer anderen wilden wachten met Mgr. Bekkers te herdenken tot de aanleg van nieuwe straten b.v. in Cleyn Duin. B. en w. wyzigden toen hun voorstel ln deze zin en met 12 stemmen vóór zal ge wacht worden tot die gelegenheid komt. Het voorstel tot het bouwrijp maken van de gronden in „Cleyn Duin" van de leden J. van Duyn, G. van der Does en H. J. Grimbergen werd na uitvoerige toelichting door wethouder mr. J. van der Plas aangenomen. Over het voorstel tot het verlenen van een krediet voor de inrichting van de meteradministratie bij de gemeente bedrijven voerden de heren J. van Dyk, J. Timmermans en J. Jaapies het woord. Na een zeer duidelijke en uitvoerige toe lichting door mr. J. v. d. Plas werd het aangenomen. Tegen waren de heren dr. G. W. Overdljking, N. van der Meuh, J. Zuyderduyn, J. Jaapies en J. Timmer. De overige punten, reeds genoemd in onze voorbeschouwing, werden zonder discussie aangenomen. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolver zuim werd met 11 stemmen benoemd no. 1 van de voordracht, de heer H. E. VOORSCHOTEN GOED (KOOP) UIT MET C.J.P. Op 30 juni j.l. besloot de Raad een subsidie te verlenen aan de Haagse Kunststichting voor de Jeugd voor elke Voorschotense houder van een cultureel jeugdpaspoort. Dit betekent, dat thans ook in Voor schoten wonende jongeren van 15 tot en met 20 jaar een c.j.p. kunnen aanschaf fen. Dit c.j.p. beoogt de houder ervan in de gelegenheid te stellen diverse cultu rele evenemennten in Den Haag tegen sterk gereduceerd tarief te bezoeken. Er is keus genoeg, b.v. concerten door het Residentieorkest, het Concertgebouw orkest, het Nederlands Kamerorkest, The Dutch Swing College Band, de Stichting Pro Organo en de Union Bel Canto. To neelvoorstellingen door de Haagse Co- medie, de Nieuwe Komedie, de Neder landse Comedle, het Nieuw Rotterdams Toneel en de toneelgroepen Centrum, En semble en Arena, kunnen eveneens tegen sterk gereduceerd tarief worden bezocht. Hetzelfde geldt voor balletvoorstellin gen door het Nederlands Danstheater en het Nationaal Ballet. Voor de c.j.p.-hou ders worden speciale filmvoorstellingen georganiseerd, terwyi vele musea in en om Den Haag hun deuren gratis voor c.j.p.-houders openen. Ook de cabaretliefhebbers kunnen - al- WIE WAS FAIR OF UNFAIR IN VALKENBURGS GEMEENTERAAD? Gisteravond kwam de gemeenteraad van Valkenburg in openbare zitting by. een onder voorzitterschap van burge meester M. A. van der Have. Raadslid A. C. de Haas (Gem. Bel.) was verhin derd de vergadering bij te wonen. Van de acht punten omvattende agenda, le verde de rondvraag de meeste discussie op. Wethouder Th. v. d. Meij merkte op, dat hy het geen styi vond dat de fractie Gemeentebelangen een bezwaarschrift heeft ingediend naar aanleiding van de verkoop van de vuilnisbelt. Het betreft hier niet zozeer de verkoop van de vuil nisbelt. alswel Hat daar een pompstation zal komen. De bestemming was af hankelijk gesteld van de planologiscne dienst en de raad wist dat daar een pompstation zal komen. Bij het scheiden van de markt mogen we niet met de belangen van de gemeente spelen (dit was de voorlaatste vergadering met de oude raad) en daarom vond de wethou der dit een unfaire politiek van de frac tie Gemeentenbelangen. De fractieleider, ae heer S. M. Poot, ageerde tegen deze opmerkingen duidelijke taal spraken. Hij vond het verder vreemd dat geen enkel raadslid van de betrokken fractie ooit geinfor. meerd had naar de bestemming van de vuilnisbelt. En B. en W. hadden een duideiyke en zuivere koers gevaren. Ook dit werd weer bestreden door de heer Poot, die vond dat B. en W. de raad een rad voor ogen hadden gedraaid. Dit werd weerlegd door de voorzitter, die opmerkte dat ook de heer Poot deze notulen had thuisgekregen en dat ze sindsdien reeds lang waren goedge keurd. Hiermee was dit incident ge- De voorstellen m.b.t. vaststelling be groting woningbedryf 1966/1967, voor lopige vaststelling rekening woningbe- drijf 1964/1965. vaststelling bezoldigings- hannea te^ k verordening gemeentepersoneel en een 'jfi wyziging begroting 1966 werden zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. In de rondvraag vroeg de heer Jac. Korpershoek (A.R.) of er bij woning- ruil van de zijde van de gemeente meer controle uitgeoefend kan worden. De voorzitter antwoordde, dat het gemeen- gelui goedkoop - aan hun trekkf gcha. komen bij voorstellingen door het Lur. lei Cabaret, Sieto Hovings cabaret Tir gel Tangel, het A.B.C.-c^baret van VI Kan, het cabaret PePyn van Paul Vliet, het ensemble Jaap van der Meru lansvoorstelling van Fons Jat stcdi de c nietf fel. Er was in de raad niet bekend ge- tebestuur zulks niet kan doen; de maakt, dat er een pompstation men. Daar is nooit over gesproken. Hij vond dat B. en W. in deze niet fair had den gehandeld. De voorzitter liet de no tulen van de raadsvergadering, waarin over deze aangelegenheid werd gespro ken, aanrukken, las de desbetreffende passages voor en vond dat de notulen tigingsvergunning, die elke bewoner no dig heeft, kan niet afhankelijk gesteld worden van informaties. De heer Poot vroeg of er geen leuning aangebracht kan worden bij de kleine brug op de Voorschoterweg. Toen het gebied nog aan Voorschoten behoorde (het ls onlangs pas by Valkenburg ge. Deze scala van mogeiykheden de c.j.p.houder geboden voor slecht 1,50 per jaar. Bovendien ontvangt dan nog iedere maand het blad „Slei tel" gratis thuis, waarin de diverse turele evenementen worden aangekor digd. Ook in Voorschoten zal het c.j.p. gelijkheden gaan bieden, n.l. by stellingen van de Maatschappij tot Nu van 't Algemeen en gemeenteiyke tei toonstellingen. Voor degenen die in het c.j.p. geir. teresseerd zijn geraakt wordt vermeit dat het c.j.p. als volgt kan worden gevraagd: a. scholieren: by het hoof der school (u.l.o. en v.h.m.o.); b kenden: bij de personeelschef vj bedrijf; c. anderen: bij de afdeling finar clën der gemeentesecretarie. Bij het aar vraagformulier dient een pasfoto te v den ingeleverd. Ook kan men zich direkt wenden de Haagse Kunststichting voor de Jeugc Stadhuis, Burgemeester de Monchyplei 9, Den Haag. Geboren: Christina Johanna Su sanne d. v. var. der Haven Hendril en Tanis, Aagje Magdalena JeannetH Monica Petronella Maria d. van Linde man, Jacobpus Cornelis Johannes van Huntman, Petronella Cornelia. Cor nelis Theodorus z. van Karremans, nelis Theodorus Maria en w>lthage: rej Christina. Hendrik Jaap z. van Terin men Hendrik en van Goosen. Jacoba Alei» Hendrika. Rudolf Cornelis z: van t- jci] Bruggencate, Gerhardus Paulus en vf'hoofdi Straten, Marie. Ondertrouwd: Verouden, Johanhatlio; Willem en Sterk, Henrlëtte Anna. vu tTlchl, Ipenburg. Christiaan en Hoiting, Elisnnoerm bet Hendrika Theodora. Bezemer. kpressii hannes te Zwijndrecht en van Osnn-j,^,, brugge, Maria Gerda. van der Mark^,,^ Franciscus Pieter te Leiden en Oud^ mc hoorn, Cornelia Hendrika Maria. dat Gehuwd: Boekhorst. Hendrikus J' maats hannes Franciscus te Amsterdam held Struik, Johanna Cornelia. Versluys. 0| rardus Adrianus te Warmond en Ger Hy rits. Maria Cornelia Bernardina. Ron den a bouts. Johannes wonende te 's-Graver. d»nsU hage en de Haan, His. Overkleeft, J'tuigd Dansende tie Jannet Gysbertha. Haas, Gerd Huber'.aell t te Valkenburg Z.-H. en Verhaar, PetroTe' vr nella te Valkenburg Z.-H. van der Meei pressi Adrianus Johannes Theodorus te Sa-Brent senheim en Schrama, Cornelia Heler.» ^«n e Josepha. ogts voegd). ergerde men zich hier al aai 1®"?° maar nu het Valkenburgs grondgebi- Drs- is geworden, zag de heer Poot gaarn< dat er wat aan gedaan kon worden. D' voorzitter merkte op dat de opdrachl;*™ reeds uit was en dat het wachten Is op *al T de smid, die de leuning aan moet bren-j gen en maken. Dit zal echter niet langü 01 neer op zich laten wachten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4