KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS MEDISCHE DIENSTEN „Pro organo et musica" bood concert aan in Katwijk PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1966 RIJNSBURGSE VOLKSSPELEN WERDEN EEN WAAR FESTIJN Gisteren wa* bet de hoogtijdag van de festiviteiten welke deze week door bet actieve bestuur van de Oranjevereniging RUnaburg waren georganiseerd. Om 7 uur werd de*e feestdag Inge luid door klokgelui van de kerktoren aan de Kerkstraat, waar tevens vanaf de torentrans een reveille werd gebla zen door enkele leden van de muziek vereniging „Wilhelmina". Aangezien het regende inoest de rondgang door het dorp door de drumband van DWS ver vallen. Om 9 uur werd onder grote belang stelling een zanghulde gehouden met medewerking van „Wilhelmina". Nadat eerst een gezang gezongen was sprak de voorzitter van de Oranjevereniging de heer D. Heemskerk een openings woord. „Het is deze keer "n pracht van een kindercorso, waarmee we op de goe de weg zijn. De voorzitter van de vei lingvereniging „Flora" was zo enthou siast hiervan dat bij 100 gulden extra voor prijzen uit de kans van „Flora" be schikbaar stelde. Ik hoop dat het een stimulans mag zijn dat volgend jaar Inplaats van nu 150 er 500 deelnemertjes zullen zijn zodat ons bloemendorp zich ais een van de beste in ons land mag Vervolgens sprak burgemeester B. M. Koomans nog enkele woorden. Aan het einde van zijn betoog ver zocht hfl de aanwezigen een driewerf hoera op ons vorstenhuis aan te hef- Bij het laatste gedeelte van deze zang- hulde begon het te stortregenen. Bur gemeester Koomans verzocht de van 40 werd gewonnen zodat deze de beker In de wacht sleepte. Des avonds werd een l&mplonoptocht gehouden waaraan niet alleen veel kln- derèn deelnamen maar ook de deelne- mertjes van het kindercorso. Met een stoelendans om 9.30 uur werden de volksspelen beëindigd. De muziekvereniging van Valkenburg zorgde deze avond voor de vrolijke noot In de muziektent. Al met al was het weer 'n gezellige Rljnsburgae feestdag welke om 11 uur gesloten werd door de voorzitter van de Oranjevereniging. Uitslagen: De prijswinnaars op deze dag waren als volgt: Kindercorso: Leo van Egmond, Gar- da v. d. Melj, Ditta de Moolj. Marjo Schoneveld en Ankie van Egmond een eerste prijs. Marjon Klimack (Duitse meisje), Marinus van Delft, Jacolien van Delft, H. van Delft cn Llesbeth Leerink een tweede prijs. Jennie Zandbergen, Wim Leeuwen burg Kzn., Willemike de Mooij, Corinda v. d. EJjkel en Jan Macdaniel een derde prijs. Jo Heemskerk, Marjo van Delft, Ag nes Barnhoorn, A. Zandbergen en C. de Mooij een vierde prijs. Joke de Mo- hye, C. Vooljs, Jannie de Mooij, Gerrie van Vliet en Pim Leeuwenburg een 5e prijs. Verder werden nog 20 extra-prij zen van velling „Flora" uitgereikf. De prijswinnaars die op eiger initia tief mee deden DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. ER DAAGT LICHT VOOR WONINGBOUW IN PLAN ENDEPOEL TE WARMOND Onteigeningsprocedure in laatste stadium De procedure inzake de onteigening van gronden gelegen In bet uitbreidings plan "Endepoel", eigendom van resp. P. Clggaar W.z. en J. Kikking, beeft thans een zodanig stadium bereikt, dat de gemeente per 15 september 196(5 tot voorlopige inbezitneming van deze te onteigenen gronden zal kunnen over gaan. Daardoor wordt bet mogelijk om naast een dagwinkel en 40 autoboxen 78 woningwet- 44 premie- en 22 vrije sector woningen te bouwen. De plan nen voor de bouw van 78 wonlngwet- en 32 premiewoningen, waarvoor thans Annie de Ko- contingent beschikbaar Is, verkeren in ning le, Guusta de Mooij 2e. Carin de Mate 3e. J. v. d. Eijkel 4e en Erika v. d. Bosch 5e prijs. Ook hiervoor werden nog voorbe- het plan te beperken zal er naar wor den gestreefd om de werkzaamheden, verbonden aan het bouwrijp maken van de vrijkomende gronden zoveel mogelijk af te stemmen op de behoefte die er aan bouwrijpe grond ontstaat. Op grond van de gegevens waarover thans kan wor den beschikt zullen, in de periode van 12 maanden, te rekenen vanaf het tijdstip bouwrijp maken van de gronden een aan- waarop met de werkzaamheden voor het vang zal worden gemaakt, bouwterrei nen tot een totaal bedrag van 555.400,-, worden verkocht t.w.: 70 woningwetwoningen ad 52.00,-, 8 woningwetwoningen voor bejaarden 2600,- 1 perceel bouwterrein voor be- drijfsbebouwen 30.800,- le termijn restant opbrengst reeds gebouwde 9 wo ningwetwoningen 19.800,-, 14 premie woningen 105.000,-. zigtn binnen In de rnndhulehal te .chul- e*tr.-prt|«n van de veiling ..Flora" het laatste vers van het pro gramma het Wilhelmus te zingen. In de hal zei burg. Koomans, dat hij blij was dat de aanwezigen nu in de gelegenheid waren het nieuwe raadhuis, trots op z(jn, te kunnen bezichtigen. Aan het einde voorzitter directeur van de muziekvereniging „Wilhelmina" de heer C. van Delft bos anjers aan. ook waren er bloemen voor de "beiaardier de heer Jaap Ende die deze morgen om 11.45 eei eert zou geven op het carillon. Gelukkig werd het om kwart over tien droog en liet de zon zich door de wol ken zien zodat de kinderen met hun prachtig versierde fietsen, autopets en poppenwngentjes door het dorp konden ^osc^ e' v" EJke 5e- G. a - verlichting Buurtver- i enigingen. j Versiering kleine straten le Van I Bossen8traat, 2e Irissenstraat. Grote straten. Daar de buurtvereni- d. Brouweritraat d, .nlg, w». ver- de OV. de waarnemend de Verlichting: Van Rossenstraat 1, Iris senstraat 2e, Trompstraat 3e, Piet Hein- straat 4e, Dubbele Buurt 5e prijs van de kleine straten. Grote straten, Centrum: le. Kanaal straat 2e. Sandlaan. 3e. Langevaart 4e, Brouwerstraat 5e prfls. Versiering gevels en verlichting tuin- Jes enz. J. Tijsterman le, N. van Eg mond 2e. Abr. van Klaveren 3e, H. en de muziekvereniging „Wilhelmina". Honderden Inwoners en ook buitenland se gasten stonden langs de route om deze blijde kindergezichten met hun ver sierde fietsen enz. voorbij te zien trek- Om 2 uur des middags begonnen de volksspelen met het traditionele tonne tje stoken. Verder werd deze middag nog een rlngrjjderlj op de bromfiets gehou den. Om 5 uur werden op het sportter rein aan de Noordwjjkerweg een voet balwedstrijd tussen pupillen en senioren van Rjjnsburgse Boys gehouden en Rijns- burg8e Boys—-Elinckwljk welke door Rijnsburgse Boys met een eindstand LISSE BLOEMBOLLENVEILING Narcissen worden vlot verkocht te gen hoge prijzen. De crocussen zijn in prijs gestegen. Narcissen DN I DN II Actaea 24.50 17.50 Dutch Master 22.80 15.10 Eldorado 13.50 12.10 Geranium 18.75 15.80 Inglescombe 21.10 17.20 Golden Harvest 27.55 17.50 La Riante 15.80 13.20 Mercato 18.10 14.70 Mount Hood 11.25 10.40 Orange Glow 15.15 13.05 Rembrandt 26.05 15.95 Thalia 7.15 6.10 Unsurpassable 21.50 13.90 Verger 29.05 18.10 Von Sion 26.85 16.75 Wrestler 18 45 14.50 Crocusscn: Alaska zift 104.95; idem zift 9—3.25; Crocus geel zift 93.25; idem zift 8—2.65; idem zift 71.85; Early Perfection zift 8—2.45 :idem zjft 7—1.65; Crocus Exelsior zift 8— 2.75; idem zift 7—1.65; Jeanne d'Arc /if, 9—4.45; idem zift 8—3.05; idem zift 7—2.10; King of the Striped zift 8— 2.80; Peter Pan zift 105.80; idem zift 94.25; Purpurea zift 10—5.75; idem zift 94.25; idem zift 83.10; idem zift 72.05. Geboren: Yvonne A. M., d.v. H. W. Schrama en W. J. M. van Bezu; Eric F. z.v. A. Verburg en W. H. J. J. Hof; Danny W. P. z.v. H. J. Slootbeek en J. M. van der Veer; Sandra P., d.v. J. C. do Lijzer cn A. C. van der Does. Ondertrouwd: P. Minnée te Lisse en Ottilia H. M. Paardekooper te Lisse; Petrus M. A. Baeten te Katwijk en Aafje de Best te Lisse. Gehuwd: L. Bokhorst en W. Kap- tein; T. van Leeuwen en C. J. P. Kuij- per; M. S. Meeuwissen en J. M. Th. Bluiminck; W. J. Vooijs en G. A. van Werkhoven. Gemeenteraad De raad der ge meente Lisse komt a.s. dinsdagavond om 8 uur ten gemeentehuize in open bare vergadering bijeen. Mooie gézlnsprestatie. Uit het ge zin van de familie Van Berkel hebben Lid» en Adrl voor de derde keer de Vierdaagse uitgelopen en Nellie voor de vierde keer. Voorwaar een mooie pres tatie. Geslaagd De heer M. J. M. va Voorn Is te Rotterdam geslaagd het examen textlel-economte. i der bergen 6e en G. Zandbergen 7e. rderd stadium reiding en deze plannen zullen, onvoor- ziene omstandigheden voorbehouden, in Aangezien deze te verwachten op- ïktober 1966 by de provinciale directie brengst ruim voldoende ls om de kosten van het bouwrijpmaken te kunnen dek ken behoeft ln de vaste financiering van laatstbedoelde kosten niet te worden In het reeds bouwrijp gemaakte ge- voorzien, deelte van het bestemmingsplan "Ende- poel" kan, nadat de gemeente over de aangrenzende gronden de beschikking heeft verkregen, met de bouw van 17 oningwet- en 9 premiewoningen wor den begonnen. Om te voorkomen dat de bouw van de overige woningen van het contingent 1966 vertraging zal ondervinden ls het noodzakelijk, dat zo spoedig mogelijk met het bouwrijp maken van de in het onderhavige gedeelte van het bestem mingsplan gelegen gronden wordt be gonnen. De begroting van de kosten van riolerings- en bestratingswerken geeft een bedrag aan van 531.000.--. Teneinde het renteverlies op de exploitatie van Voorstel verhuiskostenvergoeding bij sanering te Noordwij kerhout In de voor maandag 8 augustus a.s. te 7 uur belegde raadsvergadering wordt de raad onder meer een voorstel aange boden tot hel toekennen van een ver goeding In de kosten van verhuizing en de nieuwe Inrichting van de woningen der bewoners van af te breken en te ontruimen krotwoningen. Hiervan zullen in eerste instantie de bewoners der saneringspanden aan de Zllkerdulnweg kunnen gaan profeteren. De bewoners van die af te breken pan den zullen moeten vertrekken op grririd van een maatregel van de gemeente; de stoffering zal in het nieuw toe te wijzen pand veelal niet meer bruikbaar zijn en het betrekken van een nieuwe woning brengt in deze gevallen veelal de a schaf van nieuw meubilair met zich. Mede op deze gronden stellen b. en w. de volgende vergoedingsregeling voor. Aan huurder boven de 65 jaar wordt ƒ1.000,- vergoeding gegeven, aan huur- In verhand met de plannen van de N. V. Land Exploitaitie Maatschappij Noordwijkerhout tot herverkaveling van de cultuurgronden westelijk van de Goo- weg, waardoor de huidige vaarsloot in westelijke richting wordt verlegd, wordt de raad verzocht te besluiten tot het opheffen van de bepalingen van 1919 ten aanzien van de vrije vaart in de sloten in dat gebied en tot ruil van een strook je grond waardoor de gemeente de moei lijke bochten bij het kruispunt Lange- laan/Westeinde zal kunnen verbeteren. GESLAAGD In Den Haag slaagde C. J. C. Vrolijk voor het staatsexamen HBS-A. Mej. Nelly van Denzen slaagde voor de akte van bekwaamheid voor het geven van onderwijs In het vak nuttige I handwerken voor meisjes. De St. Vlctorfeesten In Xanten waarvan de woning is aangekocht, krij- Noordwijkerhout als een der 9 aan deze patroonheilige toegewijde parochies in Nederland. Die dag zal om 10.30 bedrag van 600,—. V'. V. V.-KANTOOR ƒ30.000,- BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Cornells Albertus Johan nes, z.v. C. T. M. van der Helm en H- A. Caspers; Petrus Cornells, z.v. P. Vrisekoop en L C. M. v. d. Berg; Wim, z.v. D. Verzaal en C. Sluijmer; Jacob Martin, z.v. J. J. Knetsch en J. van Dijk; Ingrid, d.v. J. Colijn en M. A. Scheltens; Cornells Michel, z.v A. van der Luijt en L. van der Sluis; Johan nes Arnout, z.v. J. H. Brouwer en C. Batelaan; Adrianus Johannes Antonius, z.v. C. M. A. van Hees en J. P. M. Bies- jot. Ondertrouwd: H. J. Klom en H. Bies- broek; T. G. Overmeer en H. P. van der Salm; H. G. Rietkerken en J. Kleijn; T. M. A. Noordover en M. C. J. Bodrij; G. N. Meurs en M. A. van Rijn; F. H. G. Verhoog en J. W. M. van Steenbergen; N. W. van der Zwaan en W. A. M. Mi- och; P. P. de Koning en C. A. van Zo meren; A. Smit en M. Braggaar; H. C. van Luijn en E. S. Ferguson. P. Ver hoeven en E. E. de Winkel; A. P. den Hartog en F. J. Koet. Gehuwd: L. A. Pieters en S. C. van den Berg; A. N. L. Jansen en A. H. C. Helvensteljn; J. Hendriks en C. Bugel; A. P. Valk en W. M. Voskuil; T. G. Jansen en J, Rijsbergen, C. G. M. van der Ploeg en A. M. VV. Arts; W. Minke en T. Rombaut. Overleden: N. Brouwer, 76 jaar. e.v. G. de Vogel: P. Don, 50 jaar. man. H. C. Verwoerd, 69 jaar, man; A. J. W. Swanen, 84 jaar, man; W. Meijer, 87 jaar, man; J. C. Blanken, 81 jaar, vr.; M. de Roode. 81 jaar, wed. van T. Blonk. Sassenheimse jeugd op vakantie Ook deze week hadden de activi teiten van de jeugdrecreatie-commissie een vlot verloop. De filmdag, verzorgd door de Katholieke Jeugdraad is een geweldig succes geworden. Voor de kleurenfilm „Kuifje en het geheim van de blauwe sinaasappel" bestond een zo grote belangstelling, dat de drie geplande voorstellingen niet vol doende waren en er 's avonds om half zeven nog een voorstelling plaatst moest vinden. In totaal kwamen er 1056 jeugdige bezoekers. Gistermorgen waren er 67 jongens en meisjes die zich niet door het slechte weer lieten afschrikken, en naar de KSA kwamen om deel te ne men aan de fietstocht van 60 km. De leiding hiervan was in goede handen bij de heren L. C. N. van Ruiten van de Wielervereniging Sassenheim en HAZERSWOUDE Zilveren priesterfeest pater S. v. d. Zon gevierd Gisteren werd het zilveren priester jubileum van pater S. v. d. Zon ge vierd. Hoewel ver van huis (pater v. d. Zon bevindt zich op Borneo) wilde men het jubileum vooral in de kring van de familie niet ongemerkt voorbij laten gaan. Wel was uit een ontv&ngen schrijven van de pater gebleken dat men ook op de standplaats in Borneo dit jubileum niet ongemerkt voorbij zou laten gaan. Ten huize van zijn 81-jarige moeder aan de Hoge Rijndijk werd het feest de prachtig herstelde Dom van St. Victor in intieme kring gevierd. Vele j>a- J. Niezen van de KSA, die werden bijgestaan door een flinke staf van medewerkers. Hoewel om half tien bij de start met zon werd vertrokken, moest r.l in Lisse de eerste regenbui worden geïncasseerd. Niettemin gingen allen onversaagd verder. In L;sse werd de Ringvaartbrug overgegaan en via de Lisser- en Slcrierweg ging het eerst naar het A'damse Bos. Vandaar ging het naar Schiphol, waar over de pro menade een rondleiding plaats vond met een interessante toelichting door onze plaatsgenoot Jean Hulsbergen. Ongeveer drie uur ging het weer, door de Haarlemmermeer, huiswaarts. Het laatste gedeelte werd langs de Ring vaart gereden. Vanaf de Jachthaven werd de groep opgevangen door de Rijkspolitie en veilig naar de KSA geloodst. Onge veer kwart voor zes. vlak voor een forse regenbui neerplenste, waren de vermoeide, maar enthousiaste wielrij ders, waarvan de jongste 8 jaar was, weer binnen. Behoudens een vijftal lekke banden, had alles een goed verloop. Morgenavond om zeven uur wordt er ,op het schoolsportveld eer>u Judo- r&b Jiu Jitsu-demonstratie gehouden. De jeugd-modeshow en zeepkistenrace die dinsdagmiddag a. s. plaats hebben worden gehouden aan het eind van de Narcissenlaan. Voor de modeshow kan men zich opgeven uiterlijk nog morgen bij mevr. Oostmeyer, Irene- straat 13. Leids Instituut voor Prehistorie deed opgravingen in Elsloo (L) Naar het ANP van de zijde van het Instituut voor Prehistorie van de Rijks universiteit te Leiden (hoogleraar directeur prof. dr. P. J. R. Modder man) verneemt, is de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek in Amersfoort in 1958, tijdens een op graving van bandceramische nederzet tingssporen in Elsloo, op een grafveld uit dezelfde cultuur gestoten. Daarbij werden toen negentien graven ont dekt. Voortzetting van dit onderzoek heeft lang op zich laten wachten, aan gezien de eigendomsverhoudingen van het aangrenzende perceel zeer on gunstig waren. In 1965 werd de ge meente Elsloo eigenaresse van de grond, waardoor de weg geëffend was voor een opgraving, die nu door het Instituut voor Prehistorie in Leiden heeft plaats gevonden. Het aantal bijzettingen is met eer. negentigtal vermeerderd. Een geheel nieuw aspect wordt geboden door het feit dat in ongeveer 40 gevallen de dode gecremeerd blijkt te zijn. De rijkste bijgiften zijn aangetroffen bij de lijkbegravingen, hoewel ook daar bij meerdere kuilen niets bezaten. Het beeld is in dit opzicht zeer gevarieerd. Min of meer algemeen is de oriëntatie van de grafkuilen, n.l. n.w.-z.o.-richting. Indien de ligging van de dode in de kuil kon worden vastgesteld met be hulp van een lijksilhouet, dan bleek deze meestal op de linkerzijde met opgetrokken benen te zijn neergelegd. Een .andere regel (met uitzonderingen) is dat het vaatwerk bij het hoofd werd geplaatst. Voor het overige zijn er allerlei variaties aanwezig wat betreft het aantal en de soort van bijgiften. Voor zover de versieringstypen van het aardewerk reeds bekeken konden worden, wijzen deze op de laatste fase van de lineaire bandceramiek. ROZE OLIFANTJES IN GROENE BLUBBER Gisteravond liep een '59-jarige Hage naar die in kennelijke staat verkeerde op het Stationsplein tegen een verkeers bord op. Door deze onzachte aanra king met de rijksvermaningen kreeg de man een diepe hoofdwond en moest per EHD naar het Academisch Ziekenhuis 'worden overgebracht. Daar werd een In de maand juli 1966 werd «bjj de keuri verband gelegd en vervolgens Leidse Spaarbank Ingelegd j 5.167.755.20 w<?rd de Hagenaar overgebracht naar en terugbetaald 4.534.864 19. Het aan- het L^gg bureau van politie, om er zijn tal nieuwe boekjes bedroeg 657 en het 1 roes uit te siapen. 0m vijf uur in de och- aantal afbetaalde boekjes 254. Op 5.678 tend zag de wereld er voor hem weer rekeningen van deelnemers aan de Af- een beetje vertrouwder uit en dus liet de haaldienst werd 181.108,50 bijgesehre- p0iitie de man gaan. Grote verbazing ven. Er werden 1.236 spaarbusjes ter le- toen nog eens een half later diging aangeboden met een gezamen- de EHD een telefonische melding bin- lijke inhoud van 54.682.02. Het tegoed nenkreeg dat er een man op het trot- der 62.083 inleggers bedroeg aan het toir van het Gangetje was gezien, en einde der maand ƒ77.727.639.14. j Wel in nu eens zittende, dan weer liggen de houding. Dat was. u hebt het al gera- In dnacht van woenadag op donder- dan^natm'rttlkwé4'; yeHageiiiy. Dn dag is door onbekenden een inbraak ge- pleegd in het houten bijgebouw christelijk Lyceum in de Kagerstraat. Alle lokalen, kasten, laden en banken werden onderzocht. De buit van de die ven was een epidiascoop ter waarde van 1300 gulden. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. Musea De Lakenhal: Dag. 10-5 uur, zondags Molenmuseum „De Valk" Dag. 10^5 Uur;1 zondags 15 uur, maan dags gesloten. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur) EHD toonde zich meevoelend en bracht hem naar het station, waar htj de eerate trein kon nemen. OEGSTGEEST Geboren: Maria G. d.v. R. Wester en A. A. M. Velserboer; Pieter J. z.v. G. de Vis sen en J. de Witte; Joost z.v. A. Hoge- woning en J. D. M. M. de Ruyter; Ewoud L. z.v. L. Terlouw en A. j. Terpstra: Maria J. d.v. J. Korteland en M. P. Troost; Edmund K. G. z.v. M. E. Thorpe en P. C. Keith. Ondertrouwd: W. L. v. Brecht en J. P. A. Hensen ;H. A. M. Klaar en I. C. Blom; G. N. Medendorp en J. J. Nijen- Getrouwd: A. G. Hellin en G. J. A. de Jongh; W. P. Slootweg en J. C. v.d. Perk. Overleden: J. W. Stapel. ALPHEN AAN DÉN RIJN VAN EEN WIP GEVALLEN Donderdagmiddag kort na half twee is het :8-jarig Alphens mei6je Ria.Koek- hoven in 'de speeltuin van „Avifauna" van een wip gevallen. Vermoedelijk heeft zij haar rechter pols gebroken. 'UpBjqaS sihq jeeu ojne aad si fiZ waar haar ouders de huisarts ontbo- Op de agenda staat verder opnieuw kardinaal Alfrink de mis opdragen terochianen deden het voorstel tot het verlenen krediet voor de bouw tingenbureau voor de VW. Het gemeen- tebestuur wenst te blijven vasthouden Geboren: ^Cornelia CL A. aan de gekozen plaats en ziet geen D x' kei bezwaar tegen rakter Raaphorst en P. J. M. opermanent ka- C. M. d.v. J. de Jong en T. J. M. War- het te stichten WV-gebouw. merdam; Andrea d.v. W. J. v.d. Sleet Een pre-fab houten gebouw of iets der- C. Duindam; Hubertina M. d.v. H. J. gelijks achten b. en w. uit estetisch Munsteren en C. M. v.d. Linden, oogpunt onaanvaardbaar. De stedebouw- Ondertrouwd:^G. H. v.d. Hulst kundige ontwerper van het kerkplein familie v. d. Zon gelukwensen toekomen, terwijl vele bloemstukken waren aangevoerd. Gis- i teravond werd in de parochiekerk d.v. H. J. H. I ,,'t Zwaantje" een gezongen avondmis Maas; Clasina i uit dankbaarheid opgedragen door pas toor v. d. Ven. Vele parochianen woonden de H. Mis bij. Tot de velen die persoonlijk hun gelukwensen kwa men aanbieden was o.a. pater Lommer- se, missionaris in de Kongo. tie Herenweg ter plaatse, de heer A. A. M. J. v. Eeden; J. A. M. Blom Wiesman heeft thans een plan ingediend, j Disseldorp. dat als ontwerp meer geslaagd P. A. Ruitenbeek en A. C. J. M. Gehuwd.: J. L. Goedemans lerkelijk lager in prijs is dan j Gijlswijk; A. M. Broeke en J. raad wordt thans verzocht hiervi het oorspronkelijke ontwerp. Aan de krediet van 30.000,- uit te trekken. Overleden: Leonardus C. Snoek 79 w.v. W. C. Klever: Simon v.d. Kamp jr. wnr. v. M. E. Kwakkenatijn. Dokter^diensten Leiden: Dkt. Van Leeuwen, Haagweg '»0, telefoon 26509. dkt. Gaasbeek. Hogewoerd 133. tel. 20266; dkt. Wydicks, Witte Singel 17. tel. 2491; dkt. Mastenbroek, Hout laan 27, tel. 53156; dkt. Kortmann, Lo- rentzkade 5, tel. 21491. Apothekersdiensten Leiden: Her- dingh Blanken, Hogewoerd 171. tel. 20502. Op zaterdag 6 augustus is in Leiden, 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoedeisende gevallen bovendien geopend: apotheek Reijst, Steenstraat 35. lel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt waargenomen door apo theek Herdingh Blanken. De Oegst- geeslse Apotheek is geopend. Apotheek Voorschoten is op zondag 7 augustus gesloten van 's morgens 8 uur tot s avonds 22 uur. Alkemade en Leimuiden dkt v.d. Werf, Koppoellaan 1. Rijpwetering, tel. 01712-202; dkl Van Haselen. Kerk- Onght van de straat. Gevonden straat 91. Oude Wetering, tel. 01713- rode parapluie. kist bananen; zwarte 217. regenbrock; 2 baddoeken: blauwe pull over; paar nylons; vierarmsbinderlees- straat, tel. 2030 boek; damesrijwiel; portemonnee met Irenestraai, te 2599. Dierenarts ƒ1.38; bankbiljet van ƒ10.— leefnet; wit fletapompje. Verlorent 2 pers. kano; plastic regen broek; blauwe step; bril; bruine tas met haken voor flets; bruine handtas: rub ber laars; plastic Jas. donkerblauwe sjaal; brli; horloge met leren band; rode damesportemonnee: gabardine grijze regenjas: Locostar damesfiets; sleutelbon met loper en drie sleutels: gouden kinderarmband; rode portemon nee met ƒ3.— zwarte regenbroek. Puzzeltocht Voor de puzzeltocht van het C. A. J. kan men zich tot de start om half 3 op het HBG-plein aan melden. Het wordt een mooie tocht met mooie prijzen. Jeugd, maak dat Ja er bö ben tl Öosterom. Vijverlaan, tel. 2136. Apotheek: Bodegraven. Boskoop - dkt de Wilde. tel. 2740; Wijkverpleging: zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. Zimmermann, Hoofdstraat 142, tel. 5121; zr. E. Snel lenberg, M. Trompstraat 39. tel. 6316. Apotheek: Lissese Apotheek Vierkant 223. tel. 02530-3608. Tandarts; De Wil de. Weeresteinstraat 27, tel. 02552-5992. Koudekerk a/d Rijn Voor dokter zie Leiderdorp; zr. Prins. Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. 01710-24909. Ook voor Hazerswoude (R.D.) en Zoe- terwoude (HRD) en Leiderdorp. Bij ongevallen aan de Rijndijk bellerw tel. 01714-278, ge - 139. Leiderdorp dkt. De Bruijnn, Hoofdstraat 8. tel. 22208. Leidschendam dkt. S. P. Perquin. Venestraat 24, tel. 3.510. Tandarts tel. 070-543035. Groene Kruis: Wllllbrordus- straat 2, tel. 3449, ziekenauto: tel. 3923. Letmulden zie Alkemade. Lisse Apotheek en tandarts zie Hillegom. Dkt. Haase, Heereweg 337, tel. 3685. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijkerhout Dkt. K. A. van Praag. Herenweg 17. tel. 02533-2385. Tandarts A. J. H. de Wilde, Weerestein- straat 27. Hillegom, tel. 02520-5992. Wijkverpleging: Wit Gele Kruis. Rust hof 1. tel. 2468. Oegstgeent Dkt. D Held. Marelaan 36, Oegstgee8t. tel. 52255. zr. v. d. Kley. tel. 52426. b.g.g. 33773, Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Dr de Graaff. Hoofd straat 332a, tel. 8479 Valkenburg zie Katwijk a. il. Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. lint hout. Voorschoten Dkt Leidseweg 51. tel. 2520. Tandarts C. H. Kengen. Kon. Wllhelmlnalaan 8. melden zinde kerk te Haarlem als opvolger Zuster A. L. Bosch gaat Hazerswoude verlaten woude verlaten. Tot 1 oktober a.s. zal I ze haar werkzaamheden hier nog blij- ven verrichten. Zuster Bosch gaat in i Suriname werken als wijkverpleegster j met als standplaats Paramaribo. Zij j gaat haar arbeid aldaar verrichten in Suriname, uitgaande van de Evan-1 lische Broedergemeente. Zuster Bosch is thans vijf jaar als wijkverpleegster in Hazerswoude werk zaam geweest. Het staat wel vast dat men haar slechts node ziet vertrek ken. Ze heeft op haar eigen wijze een plaats hier welqn te veroveren. Velen die haar hulp hebben nodig gehad en nog steeds nodig hebben waarderen haar plichtsbetrachting en haar liefde volle omgang met de patiënten. AARLANDERVEENS ZOMERFEEST BOOD WEER VEEL VERTIER Het tweedaagse zomerfeest in Aar- landerveen Is gisteravond sprookjes achtig en luidruchtig besloten met een geslaagd vuurwerk. Dank zij de rede- Itïin Halm een lijke weersomstandigheden kon gespro ken worden van een werkelijk feest"; enkele verspreide regenbuien hebben de festiviteiten niet In het water doen vallen. Woensdagmiddag werd begonnen met een aantal kinderspelen zoals vlagge tjes steken, was ophangen, kruiwagen race, theeschenken, flessen vullen. In de avonduren werden twee wielerwedstrij den gehouden en een wedstrijd hardlo- j Anna pen over 1500 meter. Deze dag werd besloten met een lam- vaardig organist 9.30. Apotheek zaterdag Voorschotenae Apotheek, Leidseweg «6, tel. 2525. Zon dag: Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, Leiden, tel. 20502. Wassenaar Doktersdlenst: de art sen E. M. N. Oonterbaan, Prlnsea Ma- rielaan 14a. tel. 3056 en K. T. de Wit. Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheëkdlenat Waasenaaise Apotheek, Schouwweg 32. tel. 2402. Tandartsendienat (zaterdag en zondag van 1818.30 uur): B. P. Ha zenberg. van Zuylen van Nljeveltatraat 108. tel. 5535. De Zllk zie Noordwijkerhout. Zwammerdam Dkt. K. Gilt, tel. 01726—2527. Es gr. t. en eindigt met de machtige triple fuga. Wim Daim speelde deze Preludium en Fuga als één geheel. Wat een machtig bouwsel, wat een mu Wim Daim <1, «olljtopl „chltMuuP ,pre|dt B.ch hter len toon. Het werk werd technisch heel knap ge speeld, waarbij vooral het feilloze pe- daalspel opviel. Naast onze bewonde ring misten wij toch echter de geeste lijke diepgang. Zeer nauw verwant aan Bach was het gespeelde Reger-werk, nl. een Preludium en fuga in F gr. t. Dit werk heeft een zeer ingewikkeld stemmenweefsel vol chromatiek. Heel mooi geregistreerd werd dit door Daim vertolkt. Tenslotte Improviseerde hij in zeen modern klankidioom over een thema van Jan Welmers. Daim is een vaardig organist. Zijn spel is direct en zonder enige franje. T71t typeert hem als een oprecht musicus. de alom bekende organist en componist Jac. Bijster. Hij opende zijn concert met een weinig bekende Toccata van J. A. Reinken (1623-1722). Afgezien van enige slordigheidjes vragen wij ons af waarom hij deze Toccata niet als ge heel uitvoerde maar ln delen liet uit eenvallen. De beroemde Ciacone in F kl. t. van Joh. Pachelbel bleef wat één zijdig van opvatting en miste de climax. Bij Bach liet Wim Daim pas horen welk een bekwaam organist h|j is. Met grote overtuiging en In prachtige ge bondenheid speelde hfl „Wlr Glauben all' an elnen Gott". En „Nun Komm' der Heiden Heiland" werd een vreugde- TS THEO TEN HOOVEN goede belangstel medewerking. De tweede da^ werd geopend in het centrum van het dorp met het ringste- icaTè ken op versier(le tractoren. Hiervoor be stond ook ling. Nadat men aanvankelijk had beslo ten het kuipvaren achter de hervormde pastorie vanwege de temperatuur van het water niet te laten doorgaan, ble ken de jongelui toch van andere gedach ten en wisten zij het bestuur te bewe gen het kuipvaren te handhaven. Dui delijk bleek dat dit kuipvaren voor de „routiniers" is. Een talrijk publiek heeft vanaf de oever meegeleefd met de strijd, die in de wankele kuipen op het kille water werd gestreden. De wedstrijden werden vervolgd met Leden. 4. Joop Kempen met het ringsteken op bromfietsen, hard- Kempen, lopen over 100 meter en blindpaard lo pen met hindernissen voor dames en Ut-iukkigen met hun versierde tractoren: links naar rechts: eerste prijs A. Bunnik met mej. A. Hoogeveen; 2e prys Ch. Kempen met mej. Cock Ver geer; 3e prijs R. Kempen niet mej. Toos de laatste uren gevuld en een dave rend vuurwerk schoot het feest uit. Ongetwijfeld kan het ijverig bestuur ook nu weer op een prettige en geslaagd festijn terugzien. Aarlandorveel heeft een reputatie hoog gehouden. Ook de kermis werd alle eer aangedaan. Uitslagen: Vlaggetjes steken voor meisjes: 1. Veen, 2. Hanriet Verhagen, 3. Marja van 't Riet. Voor jongens: 1. Hans Vink, 2. Ad bijzondere be- Verburg. 3. A. van 't Riet. De muziekvereniging Was ophangen meisjes: 1. Marja Koe- het Preludium'in D D-S- verleende bij dit alles muzikale nekoop, 2. Loes Verburg, 3. Alida de Jong. Kruiwagenrace jongens: 1. Renny van Leeuwen. 2. Jan van den Berg, 3. Maarten Kempenaar. Theeschenken voor meisjes: 1. Mar jan van Winkel. 2. Nel Verburg, 3. Ans van der Velden. Flessen vullen jongens: 1. Leo van den Berg, 2. Map Rijswijk, 3. P. van Kempen. Hardlopen 1500 meter: 1. Leo Visser, 2. Joop Visser, 3. Relnier Kempen en 4. N. Groot. Rinksteken met versierde tractoren: 1. Jan Kool met mej. Bunnik; 2. A. Bunnik met Annie Hoogeveen, 3. Rel nier van der Leden met Nans van der Met geslaagd avondfeest werden I van den Berg. Versiering tractoren: 1. A. Bunnik met mej. A. Hoogeveen, 2. Ch. Kempen met Cock Vergeer, 3. R. Kempen met Toos

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4