Aqua/Flora-Hortus en Rijnsburgs Bloemencorso alles kan met CEta^iüF SLECHTE GENERALE VAN PIET VAN EYSDEN VOOR „NATIONALE" TUSSEN NEW YORK EN PARIJS valt zeer veel te beleven KLAVERBLAD KOFFIE VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1986 DE LEIDSE COURANT PAGINA organiseren activiteiten voor „Het VOOR I>E HAAGSE POLITIERECHTER Ontslag nemen zonder vergunning beboet Het bleek In sterker mate een faml- kon elders 150,.schoon" verdle- liekwestie te zijn. dan het nemen van nen. onrechtmatig; ontslag, waarvoor een Dat loon zou het familielid met kun- schilder uit Leiden zich voor de Haag- nen betalen, omdat deze alleen maar se politierechter had te verantwoor- ..burgerwerk". en geen nieuwbouw, den. dat beter wordt betaald Nu bleek het geld ook wet een rol in Hoe dan ook. de schilder zou zonder deze affaire te spelen, want verdachte meer zijn familielid-werkgever in de verdiende bij zijn familielid volgens steek hebben gelaten, zijn zeggen 125...schoon", doch „Hij stapte meteen op de fiets en zei dat hij met terug kwam", zo luidde de mededeling van de werkgever, het- #6 geen door verdachte weer werd bestre- rvE OVERHANDIGING van een aquarium aan de Leidse burgemeester U mr. G. C. van der Willigen bij de opening van de tentoonstelling „Aqua/Flora Hortus" op 22 juli jL, bleek het begin te zijn van enkele activiteiten, die in Leiden en Rijnsburg voor het „Dorp" gehouden zouden worden. Hoewel het Rijnsburgs bloemencorso, dat morgenmiddag om half twee bij de Rijnsburgse veilinghal „Flora" van start gaat, dit jaar als onder werp heeft: „Als iemand verre reizen doet is er niettemin één corso wagen, die het wat dichter bij huis zoekt. Dat is de wagen „Het Dorp" (nr. 40), voorstellende het dorp waarin 405 lichamelijk gehandicapten binnen afzienbare tijd een eigen woning, verzorging, arbeid en een verantwoorde ontspanning kunnen gaan vinden. ÏVANKZIJ de grote t.v.- en radio-aktie „Open het Dorp", met een op- brengst van 20 miljoen gulden, kon dit dorp tot stand komen. Inmiddels is er echter drie jaar verstreken en vanaf november a.s. zullen de eerste gehandicapten in het Dorp gaan wonen. Subsidies zullen in de toekomst in de hoogst noodzakelijke behoeften van dit dorp voorzien. De extraatjes echter, zoals een koekje bij de koffie, een avond of een weekendje uit, zullen moeten worden gefinancierd door de Stichting Vrienden van het Dorp. rvAT IS DE VERKLARING voor deze bijzondere wagen, temidden van 12 andere praalwagens, die verhalen van diepzeeën en maanreizen. „Open het Dorp nog meer" staat er boven het half geopende hek van deze wagen te lezen en aan dit verzoek van de Stichting „Vrienden van het Dorp" kan men voldoen door een formulier in te vullen, dat men niet „AVRO's TELEVIZIER" zal vanavond na het NTS-journaal aandacht schen ken aan de tentoonstelling AQUA/FLORA-HORTUS en het Rijnsburgs Bloemencorso en met name aan de activiteiten, die in dit verband voor het „Dorp" zijn georganiseerd. Van de week heeft men hiervoor film-opnamen gemaakt in de Oranjerie van de Hortus, hetgeen nog heel wat voeten in de aarde had, omdat het wegens de enorme drukte bijna ondoenlijk was de aquaria te filmen. In de veiling „Flora" te Rijnsburg werden de corsowagens en de werk zaamheden, samenhangend met het a.s. bloemencorso, gefilmd en het was vooral de wagen van „Het Dorp", die in dc aandacht stond. Voor de opname van deze „vestzakreportage" uit Leiden en Rijnsburg, die drie minuten zal duren, heeft men een hele dag nodig gehad. alleen op de tentoonstelling Aqua/Flora Hortus kan krijgen, maar ook langs -de route van het bloemencorso. Kinderen van het Leidse vakantie-jeugd dorp zullen dat in Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg uitdelen. jyiET DIT FORMULIER kan men „Vriend van het Dorp" worden voor 1 eeu minimurrj-bedrag van 2,50, per jaar, maar ook deelnemen aan de ^prijsvraag, die er aan de corso-wagen van het „Dorp" verbonden is. •Slaagt men er namelijk in het juiste aantalblpemen dat op deze wagen is verwerkt, te raden, dan is de beloning hiervoor een 14-daagse wintersport reis voor twee personen. Tot dinsdagochtend 12 uur uiterlijk kan men het formulier posten. Op 31 augustus zal via de dagbladen bekend worden gemaakt, wie de prijsvraag heeft gewonnen. vraag lijmwijzer in de winkel NOORDWIJKS BADGASTENTOVRNOOI Zelden heeft de kwartfinale van het badgastehtoernool te Noordwyk zo'n grote verscheidenheid van nationaliteiten gekend als dit jaar. Australië, Amerika, Griekenland en Nederland hebben een of meer vertegenwoordigers by deze laatste acht, zodat de kans op een buitenlandse winnaar ook dit jaar weer zeer groot Is. Gisteren Immers sneuvelde een van onze sterkste vertegenwoordigers. Piet van Eysden, tegen de Australiër Jim Moore en daar Nlek Fleury reeds in de halve finale tegen de sterke Australiër Cottrill moet aantreden Is de kans op een Ne derlandse finaleplaats' zeer gering. Barten, Koenders, Van Nes of Vroeg- op gaat deze afdeling bij de heren win nen en aangezien hun onderlinge krachtsverschil zeer gering is kan het geluk wel eens een ernstig woordje gaan meespreken. UITSLAGEN: Dames enkel A: Miss Tym-mej. Kett- ner 62 62; miss Toyne-mej. Moolen- broek 60 62. Grieken op dreef De beide jonge Grieken Gorostlaga en Gavrilides, dit jaar voor het eerst aanwezig, hebben tot nu toe een uitste kend Indruk achtergelaten. Beiden spelen nog wat slordig en nonchalant, maar kunnen nog wel verder komen. Gorostlaga overklaste niet zijn keiharde backhand-drives Over volkomen, terwijl Gravllldes tegen Nieiand alle geluk op zjjn hand had bij enkele ongelukkige netballen van Nieiand. Wat zich gisteren al licht aftekende is vandaag toch wel erg duidelijk ge worden. Nog slechts enkele dagen voor de nationale kampioenschappen is de als vijfde geplaatste Piet van Eysden volkomen van slag af. Jim Moore over klaste hem in de eerste set volkomen 60 en bezat in de tweede genoeg re serves om op het beslissende moment toe te slaan 8—6. De beide Spanjaar den Grisillo en Molina sneuvelden tegen resp. Fleury en Landwehr waarbij voor al eerstgenoemde met zijn daverende service aces meermalen scoorde. Bij de dames lijkt een finale tussen de Australische Fay Toyne en de Ame-. rikaanse miss Tym een uitgemaakte zaak gezien het gemak waarmee beiden gisteren zegevierden. Het vreemde ge val doet zich hier voor dat hun naaste belaagsters de dames De Visser en Fre- se zijn, die ook reeds zekere finalisten in de B-afdeling zijn. Joly Overdijkink kan hier nog 'n racket voorsteken maar wij geloven niet dat zij tegen deze meis jes veel kans heeft. Bij de heren ging de als eerste geplaatste Rob Koggink zonder prijzen terug naar Amsterdam, daar Beurten met zijn sterk vertragen de spel de volle winst tot zich trok. De Arnhemmer v. Teeffelen krijgt ook redelijk uitzicht op een finaleplaats ge zien zijn zege op de zeer goede spelende Blommendaal die een 41 voorsprong in de beslissende set teloor zag gaan. Jan de Groot en De Vries bereikten eveneens de laatste acht en hoewel zij geen moment imponeerden moeten ze toch nog tot grote verrassingen in staat worden geacht. In het damesenkel O bond mej. Berk ook mevr. Pierlot aan haar zegewagen en is hard aan het werk haar zoveelste C-toernooi te win- Heren enkel A: Gravllides-Nieland 4—6 6—1 8—6; Tym-De Vries 6—1 63; Gorostiaga-Over 60 63; Land- wehr-Molina 62 46 62; Fleury - Grisillo 62 64; v. Eysden-Moore 06 6—8. Gemengd dubbel A: Bos en Grisillo- Toyne en Moor 16 26. Dames enkel B: mej. Moolenbroek- mevr. v. d. Kwast 75 6—2; mej. Over- dljkink-mej. Berk 6—0 6—3. Heren enkel B: J. de Groot-v. d. Klis 64 36 62; v. Tceffelen-Blommen- daal 6—4 5—7 6—3; Pawlik-Slaven- burg 6—4 57 62; De Vries-Wagner Heren dubbel B: J. en H. Bieber- Groet en Moolenbroek 46 36; Mul ler en Hennig-Over en Waasdorp 86 26 64; Blommendaal en Pasma-de Ligny en Post 75 6—2; Lorlst en v. Teeffelen-Lohman en Heyde 63 64; Drews en Pawlik-Schenk en Brdndli 61 6—1; Kruyt en v. Nes-J. en H. As8elbergs 6—2 6—2. Dames enkel C: mej. Pawlik-mevr. Hoekstra 64 61; mej. Ballang-mevr. Brandenburg 63 61; mevr. Pierlot- mevr. Strauas 62 60; mej. v. d. Berk-mevr. Pierlot 7—5 6—1. Heren enkel C: Barten-Ouwerkerk 62 61; Koenders-Pawlik 75 62; v. d. Klis-v. Doornik 6—1 7—5; v. Nes- v. d. Linden 8—6 6—1: Strauss-Waal 6—1 6—1. Gemengd dubbel C: Voorham en v. Nc-s-de Haas en de Vreede 6—0 6—1; J. en B. Krul-L. en H. Swartberg 63 6—1. Heren dubbel C: Dreishung en Krüse- Hennig en Hennig 8—6 6—2; Bartsch en Behu-Slavenburg en Wagner 7—5 61; Klijn en Wolters-Post en Weste rink 62 26 86. Dames dubbel C: Soonius en Bouhuys- L. en M. Muller 7—5 60; Soonius en Bouhuys- K. en R. Hennig 6—3 6—0. LIDO Een stuntman weet een Amerikaanse autofabriek er toe over te halen een enorme race uit te schrijven, die van New York tot Parijs zal lopen. De bedoeling is natuurlijk dat de stuntman (Tony Curtis) deze wedstrijd wint en zo de superioriteit van het Amerikaanse automobiel zal aantonen. Zijn grootste konkurrent is de geniale gek professor Fate (Jack Lemmon). die eveneens een auto heeft gebouwd die berekend is op de grootste moeilijkheden. Door op knoppen te drukken verheft dit voertuig zich lot twee meter boven de grónd, laat het een rookgordijn achter of lost het een schol uit een klein koperen kanon. Op het laatste moment weet een voor gelijkheid strijdende vrouw (Nathalie Wood) een baantje bij de krant door te drukken en dus gaat ook zij mee. Haar auto blijkt echter niet op grote tochten berekend en dus vertoeft zij afwisselend bij stuntman Leslie en professor Fate en zijn helper. Daar de film in de begin periode van de suffragettes speelt is het dui-1 delijk dat zij een massa vrouwelijk raffinement moet gebruiken om haar willetje door te zetten. De stuntman, geheel in het wit gehuld en met een witte auto, alles wit, verslaat ten slotte zijn grote tegenstander, de in lotale zwartheid verkerende en gekle de professor Fate. Weliswaar komt deze als eerste door de finish, maar wel, dat moet U zelf maar gaan zien. In ieder geval laat hij het er niet bij zitten en daagt Leslie uit voor een nieuwe race. Een kostelijke film met tal van dikke j grappen, maar tussendoor ook bijzon- der fijne, kleine gags. zoals bijvoor-1 beeld het blinkende sterretje dat op hot parelgebit van Leslie verschijnt als hij weer eens een „pepsodent- smile" lanceert. Maar ook het betere gooi- en smijtwerk komt er aan le pas. een kleurrijk taartengevecht met als inzet de krankzinnige koning van een microscopisch midden - Europees i slaatje. Het is dan ook met verwon derlijk dat de film is opgedragen aan Stan Laurel en Olivier Hardy. Een gebaar dat zeker op zijn plaats is. Voor hen die graag drie uur dolle pret willen beleven is de film zonder meer aanbevolen. (Alle leeftijden). WESTERNTJE In het Cameratheater draait deze week naast de geprolongeerde succes film „Flipper de Dolfijn", in de avond uren een onvervalste Western. ..De Comancheros". Heldendom in 't Wilde Westen, met in de hoofdrol de ver maarde John Wayne. Door t.v.-series als „Rhawide" is de populariteit van dergelijke films in de oelangstelling van een steeds groter aantal fans ge raakt. Het ruwe en daardoor voor geciviliseerde mensen aantrekkelijke leven in primitieve omstandigheden doet het burgerhart goed. De stilte van de prairie met niets dan de wind die het lange gras luchtig beweegt bewaart in het stilzwijgen de historie van een avontuurlijk verleden, waarin man en paard nog lelden. Wie zich enige uren de held zelve wil wanen moet deze film beslist eens gaan zien. 14 jaar). KENTEKENBEWIJS DITMAAL GEEN 007 Rex komt deze week met een nieuwe geheime agent op de proppen, die blijk geeft veel geleerd te hebben van zijn voorgangers in dit populaire vak: hij is gevreesd door zijn vijanden en geliefd door de vrouwen. Kenteken bewijs: XI-7. Oceaanstomer eerste klas. Titel: Operation Oeeano PROLONGATIES In Camera draait opnieuw in de middaguren de film „Flipper de Dol fijn." In schitterende kleuren opge nomen is deze held van de t.v. heus een ontmoeting waard op het witta brillantring 65.. Gouden ringen Gouden broches U weet het uw geld la nu best besteed In GOUD PIERROT JUWELIER H08L0GER MAARSMANSTEEG 21 LEIOEN TEL. 20778 den. I „Het ging niet in de eerste plaats om 1 het geld, maar we konden niet meer i met elkaar opschieten", zo was diens I standpunt De Officier wilde daar buiten bly- I ven en eiste 40.— boete, omdat later door het arbeidsbureau alsnog ver gunning was verleend De rechter veroordeelde overeen komstig de eis. ONTSLAG II De Haagse politierechter vond het j wel een vreemde methode van een ar beider uit Alphen aan de Rijn, die te recht moest staan; omdat hij na het dienstverband met zijn werkgever verbroken te hebben, niettemin in de dienstwoning van zijn baas bleef wo- „Dat is een kwestie, die in een ci viele procedure moet worden uitge zocht", vond de rechter. Het stond wel vast, dat de arbeider zonder vergun ning van hel arbeidsbureau cn van de werkgever het dienstverband had ver broken. De rechter eiste 75.boete tegen verdachte. De rechter veroordeelde overeenkomstig die eis. HOUDT UW VAT REIN Een melkhandelaar uit Alphen aan de Rijn overtrad de Warenwet, door dat de kannen waarin hij melk ver voerde verre van fris waren. Het betoog van de handelaar was, dat de kan erge aanslag had en niet schoon le krijgen was. „Dan is de enige oplossing om een nieuwe kan te kopen", aldus het oor deel van de Haagse politierechter. „Op deze wijze kunnen allerlei ziek ten ontstaan door het gebruik van melk uit deze kannen". De Officier eiste 25,boete. Het vonnis luidde overeenkomstig. WEL OF GEEN ZATERDAGAVOND- VIERING IN LEIDEN EN OMGEVING? Vindt, u het nuttig en belangrijk om de zaterdagavondviering in de parochiekerken van Leiden, Oegstgeest, Leiderdorp en Meerburg in te voeren? Zo deze viering in genoemde plaatsen doorgang zou vinden, welk aanvangsuur acht u dan het gunstigst voor deze Eucharistieviering? Deze 2 vragen wil ondergetekende namens de parochiegeestelijkheid aan alle katholieke kerkgangers voorleggen. Dit naar aanleiding van de brief van de Nederlandse Bisschoppen waarin dezen een maand geleden mededeelden, dat de H. Stoel aan hen heeft toegestaan de gelegenheid tot deelneming aan de Eucharistieviering, die op zondag, de Dag des Heren, van de gelovigen wordt gevraagd, uit te breiden tot de vooravond van de zondag. Uit de pers weet men, dat in verscheidene gemeenten van dit privi lege reeds gebruik wordt gemaakt. Om te kunnen beoordelen of invoering van de zaterdagavondviering zin heeft voor Leiden en naaste omgeving is opiniepeiling zeer be langrijk. We hopen daarom, dat velen door beantwoording van de 2 bovenstaande vragen een verantwoorde beslissing willen bevor deren. Dat deze vragen geschikte stof verstrekken voor gespreksgroepen, spreekt voor zich. Gaarne zouden wij zo spoedig mogelijk van de visie van de kerk gangers in kennis gesteld worden. Men adressere aan: DEKEN W. HARING, STEENSCHUUR 19, LEIDEN VIS-UELE FESTIJN IN DE HORTOS W ORDT MET TWEE DAGEN VEREEND 35.000ste bezoeker meldde zich gisteren Het doorslaand succes van de Aqua riumtentoonstelling in de Leidse Hor tus Botanicus heeft de organisatoren doen besluiten de sluitingsdatum twee dagen te verzetten. Was men eerst van plan zondagavond een eind te maken aan het vis-uele feest, thans gaan de deuren definitief dicht op dinsdag doek. Hipper speelt zijn rol serieus en met veel zwier in 't blauwe oceaan water rond een eilandje voor de Ame rikaanse kust. Een visserszoontje redt het dier van de dood en wint het hier mede als vriend. Als zijn jonge vriend door een haai wordt aangevallen doodt Flipper de vijand en brengt de jongen naar zijn vader terug, die een eind verderop aan het vissen is. Speciaal aanbevolen. Studio vertoont nogmaals de Chap- lin-parade „The Gold-rush". Wie nog kennis wil maken met deze kleine I man. die altijd aan het kortste eind l trekt, doch steeds op de been weet •le blijven, heeft met deze film een i goede gelegenheid. Een klassieker, aan geraakt met de loverstaf van de mo derne filmmiddelen, 's Middags nog steeds: Sjors en Sjimmie. In Luxor trekt Louis Funès nog I steeds zijn gekke bekken in „Le gen darme van Saint Tropez. In een io«*k doldwaze avonturen, waarbij het poli tieapparaat van de mondaine hadplaats aan de Mediterranee zich onledig houdt met het uitroeien van een nudisten- ne§t. het uitpluizen van een rovers- j bende en het uithuwelijken van een jonge dochter, klinkt steeds de stem van de watervlugge Cruchot, die elk ogenblik in een pijnlijke stituatie staat. Top-amusemeni. Alle leeftijden verleg In Trianon trekt Louis de Funès het lijntje door. dat hij aan de Stations straat begon, hij is ook hier het succes, ditmaal in: „Fantomas slaat weer toe". Iets heeft hij wel van Pelcr Sellers, i met zijn intelligente oogjes en zijn schrikbeweginkjes Jean Marais en j Mylene Demongeot staan hem moedig I terzijde. Alle leeftijden. avond. Het heeft wel enig geëist om deze beslissing te omdat het heel moeilijk is om de wa tervoorziening voor de kostbare vis soorten in alle opzichten gunstig te houden. Onder meer hebben de vissen sterk te lijden van de hoge tempera» tuur, die ontstaat door het overdruk ke bezoek. Gisteravond bereikte het bezoekers aantal de 35.000. Dit feit werd gevierd door de kopers van de mijlpaalkaartjes te fêteren met een fruitmand en boe ketten bloemen. Het betrof de heer Th. van Egmond on echtgenote, die beiden vergezeld werden dour de heer L. Vryenhoek, allen uit Leiden. Marktberich ten RIJNSBURG: 4 aug. Bloemen: Am. Anjers. Harvest Moon 24-28, Tim rose 17-23; Tanquerine 18-22; Sim rood 13-18; Shocking Ponk 11-16; Pink Dusty 12-15; Max Arthur 12-15 Sim wit 10-14 per stuk; Flox 85-110; Sege- tum 60-105; Ixia 50-75; Anemone 34- 58 per bos; Colvillei: Numph 1100-1500 Amanda 1000-1400; Charm Rose 1200- 1400: The Bride 720-1040 Charm blauw 800-900. Gladiolen: Sweet Seventeen 2000-2200; While Herald 1500-2000; Leeuwenhorst 120-1500; Gemengd 1500 1900; Carmen 1300-1400 Mem Day 1100 1400; Live Flame 100-1400: Joh Strauss 110-1300. Mark 1000-1200. Alia Pier- son 800-900 Dahlia's 900-1500 Liater 1000-1400; Asters 400-800 Seabio 610- 750 alles Der 100 R'VEEN I aug Bloemen Am An jer» Tangerine 19. Sim rose 15-26. Sim rood 12-17. Sim wit 12-15. Sim Arthur 13-15. Persian Pink 19-23. Harvest Moon 19, Pink Mamie 17. Ksperence 13-17. Gerbera 20-21. Rosen Garnette en Ca- rol 6-11, Super Star 22-27, Bueeara 22- 129. Zorina 14-17. Curia 21-29, Tradition 14-17, Sonora 12-19. Duisburg 10-11. Coral Princess 15-18, Chrysanthen ge- plozen Migoll 27-32. White Hope 21, I Breltner 22-26, Troschrysanthen Luvona 2.05-2.45. Tokio 2.15-2.7(1 Bonnie Jean 2.25-2.40. Indianapolis 2.00-2,85, bulten tros 75-1,32, Omitbogalum 32-85 Col villei» 43-1H5; Gladiolen Mi-l ijn Lin- trlx 39-95, Montbretla 62-76, Dahlia 67- 1.00. Snljgroen 29-4". Wirrals Supreme 31-55. Zinnia 26-41, Freest a a 51-95. Sca- blnaa 1.23. Anemonen 21-38. Lathyrus 33-53, Asters 83-76, Phlox 38-75 per bos. hebt al geprobeerd? waard om speciaal te vragen! PAUZE Morgen: Herdenking van de ge daanteverandering des Heren. Mis: ,.1'w stralen verlichtten het aard rijk (uit psalm 76). GEEN VERMOMMING Op het toneel is iedere rol sen ge daanteverandering en dat mensen zich vermommen om voor een ander door te gaan. komt ook voor. Nu kan men niet zeggen, dat het Woord Gods zich vermomde als mens om die rol te spelen, Het Woord werd heel simpel een mens. zelfs een van de weinige mensen, die zich geen „pose" aan- meetten om anders le schijnen dan zij zijn. De „gedaanteverandering van Christus, die morgen bescheiden in de Westerse en uitbundig in de Oosterse Kerk wordt gevierd, is niet het kort stondig afleggen van een vermom ming als mens maar een vergoddelij king van zijn mens-zijn. De Aller hoogste stierf op deze wereld als de Allerlaagste, als een gestrafte; het Al lerheiligste bleef bij ons als het Aller nederigste, als alledaags voedsel. Daar om mogen we dankbaar zijn, dat Hy even de zon liet schitteren van zijn gedaanteverandering, opdat wü in dat allerlaagste en allernederigste zijn god delijkheid zouden proeven en aanbid- LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Programma door KFC ont raden. 's Middags 2.30 uur; Zondags 2.30 en 4.45 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a),) Lido: Mary Poppins (a.L) Dagoiyks 2.30. 7.00 on 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Le gendarme de Saint Tropez (alle leeft.) Dagoiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Rex: De coyote en het masker van Zorro (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: The Gold Rush (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 cn 9.15 uur. Iedere morgen, behalve zondags: „Sjors, Sjimmie en de gorilla" (ai.) Trianon: Fantomas slaat weer toe (alle leeft.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Duitse jongen (18) verdronken aan kust bij Noordwijk De 18-jarige Gerhard Biermann uit j Boehum (Did.), een te Noordwijk va kantie houdende gast, is gistermiddag bij hel zwemmen m zee verdronken. Om ongeveer twee uur meldde een j zeer vermoeide Duitse jongeman aan I de badlieden van het gesloten zijnde Oranjebad. dat ter hoogte van de derde bank voor de ku>' een zwem mer in moeilijkheden vei keerde. Hij had getracht dc jongen *e redden en toen dn niet gelukte was hij hulp Al direct vreesde men het ergste, omdat Ier plaatse een gevaarlijke cn als zodanig aangeduide mui lag. Op het alnrm begaven de tödlicdcn zich ierstond met zwemvesten in zee, doch van de drenkeling viel geen spoor meer te ontdekken. Bij het afzoeken I van de zee, maakte dc heer N. Cas- I pers, een der werkers van de Noord- wijkse Reddingsbrigade, zich bijzonder verdienstelijk door in een duikpak de I zeebodem ter plaatse af te tasten, doch ook zijn pogingen bleken tever geefs 's Avonds bleven de kleren van de heer Biermann op het stiand achter, zodat wel als vaststaand kan worden aangenomen, dal dc jongeman it ver- dronken. Het stoffelijk overschot ia tot heden nog niet aangespoeld.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3