NIEUWVEEN HAD LIEVER EEN EIGEN BURGEMEESTER GEHAD SLEUTELGAT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1966 Toch gelukkig met benoeming van burgemeester H. L. Breen Burgemeester H. L. Breen heeft gistermiddag officieel zijn intrede gedaan in zijn tweede gemeente, Nieuwveen. De installatie vond plaats in Hotel Lellveld in het bijzijn van mevrouw Breen en haar kinderen, de raadsleden en vele genodigden. De plechtigheid zou om twee uur beginnen, maar omdat de vertegenwoordiger van de commissaris der koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. Van Herwaarden, nog niet gearriveerd was, wachtte men een kwartier. Toen de heer Van Herwaarden anderhalf uur te laat binnenkwam was de bijeenkomst al tot de laatste sprekers gevorderd. De vertegenwoor diger van de commissaris was verteld, dat de installatie om half vier zou beginnen, vandaar zijn late aanwezigheid. Hem wachtte alsnog een welkom van burgemeester Breen en diens verzekering, dat hij niet meer zou behoeven te luisteren naar alle toespraken die inmiddels waren afgestoken. Nog een tweede opmerkelijk feit kwam gistermiddag naar voren. Wethouder J. Vree- ken onthulde, dat onmiddellijk na het vertrek van burgemeester B. Kammenga naar de minister van Binnenlandse Zaken een officieel verzoek van de raad was gezonden om een eigen burgemeester voor Nieuwveen. In het verleden heeft dit dorp eigen burgemeesters gekend, o.a. de heer Boud, die in de dertiger jaren lange tijd in functie is geweest. De raad van Nieuwveen heeft nimmer enig antwoord op dit officieel verzoek ontvangen. en lief dorp te vinden. Hij was blij, dat hij aan het hoofd van deze gemeente was gesteld door H. M. de Koningin. De heer Breen zegde toe, alles in het werk te zullen stellen om deze gemeente te dienen. Hij deed een beroep op het ambtenarencorps en het overige per soneel om hem daarbij hun onmisbare steun niet te onthouden. De burgemees ter had zelf al opgemerkt, dat Nieuw veen vele problemen kent. zoals het verkeersprobleem. Hij stelde zich voor, het stedebouwkundige vraagstuk geza menlijk op te lossen. Burgemeesters zijn duur Ook de heer Breen betreurde het, dat de raad op het officiële verzoek aan Den Haag nooit enig antwoord heeft ontvan- De raadsvergadering begon met welkomstwoord van loco-burgemeester G. van der Hoorn, die de nieuwe bur gervader wees op de structuur van de mooie gemeente Nieuwveen. 8pr. hoopte, dat de nieuwe burgemeester in staat zal *iJn, de problemen waarvoor hty gesteld zal worden, kan oplossen. De steun van de raad werd de heer Breen van harte toegezegd. Hierop omhing de heer Van der Hoorn burgemeester Breen met ambtsketen en overhandigde hy de voor zittershamer. Wethouder Vreeken kwam vervolgens met de hierboven reeds aangehaalde mededeling van het raadsverzoek om een eigen burgemeester. Hij schetste de verbazing, de spijt en de teleurstelling in Nieuwveen op het uitblijven van antwoord. Uit de benoeming van de heer Breen had men kunnen concluderen, dat het verzoek niet ontvangelijk was verklaard. Niettemin, zo verklaarde de wethouder, was de raad verheugd met deze benoeming, vooral omdat bij het afscheid van de heer Breen in Kamerik gebleken was dat men daar veel spijt had van diens vertrek. „Dit zegt ons genoeg en geeft ons het vertrouwen, dat de burgemeester in Nieuwveen veel goed werk zal doen. Ik hoop dat u in staat zult zijn de vele problemen op te lossen". En van deze problemen bestaat uit het ontbreken van zelfs een enkele vierkante meter bouwgrond. Er zal bouwgrond moeten komen. Ook de grenswijzigingen komen straks aan de orde. Niet het minst belangrijk is de vraag hoe de financiële eindjes aan elkaar geknoopt moeten worden. In elk geval staat de raad achter de nieuwe burgemeester. Veel te bieden Gemeente-secretaris J. J. Rovers sprak vervolgens namens de gemeente-ambte naren en het verdere gemeentepersoneel en zegde bij voorbaat de verzekering toe, dat het personeel unaniem medewerking zal verlenen aan de werkzaamheden die de burgemeester in Nieuwveen wachten. Nieuwveen heeft veel te bieden en het doet niet onder voor gelijksoortige ge meenten. De heer Rovers wees ook nog op de aanwezigheid van de Johannes- en St. Ursulastichting met hun vele min der valide bewoners die veel aandacht Burgemeester Breen, die de sprekers beantwoordde, zei Nieuwveen een mooi Loco-Burgemeester G. v.d. Hoorn om hangt de nieuwe voorzitter van de ge meenteraad met de ambtsketen. Dokter A. M. van Dongen en echtge note verwelkomen de heer en mevrouw Breen in Nieuwveen na afloop van de officiële installatie van burgemeester Breen te Nieuwveen; in het midden wet houder J. Vreeken. gen. „Maar", zo zei hij, „bedenk wel, dat burgemeesters duur zijn. En u ziet het (de heer Van Herwaarden ontbrak toen nog), zelfs de commissaris der ko ningin laat verstek gaan". De heer Breen zei verder veel waardering te hebben voor het werk van de heer Ro vers, die reeds enkele jaren niet aan vakantie is toegekomen. Nadat de heer v.d. Hoorn de officiële raadsvergadering had besloten werd de burgemeester toegesproken door ds. Meinders, namens de geref. kerk, en pastoor Schrettler, die beiden hoopten op een prettige samAnwerking in het be- lang van Nieuwveen. De heer Montfoort sprak namens de drinkwaterstichting De Elf Gemeenten en het elektriciteitsbe drijf Lugdunum en voorts als burge meester van Nieuwkoop: "Ik vertrouw, dat wij goede buren zullen worden, want een goede buur is veel waard". Hierna werd nog het woord gevoerd (onderwijl kwam de heer Van Herwaarden binnen) door de directeuren van de Johannes- en St. Ursula stichtingen en de heer Jas. van 't Kruis namens de Herv. ge meente. Tenslotte wenste een vertegenwoor diger van het gemeentebestuur van Ka merik burgemeester Breen een goede ambtsperiode toe in diens nieuwe drie gemeenten. De burgemeester dankte ab le sprekers voor hun goede woorden en persoonlijke belangstelling. Hierna was er gelegenheid om persoonlijk met een handdruk met de heer en mevrouw Breen kennis te maken. BOSCH-BONTJE NA EEN EEUW BESTAAN TE ALPHEN IN MODERN BEDRIJFSPAND Veel is in de loop der na-oorlogse jaren aan het exterieur en interieur der winkelzaken verbeterd en dit pro ces gaat de laatste jaren ingrijpender voort en er worden momenteel ir dere „oude" zaken van de grondaf radikaal vernieuwd, evenzo die van de heren P. C. v. d. Bosch en T. Goed hart, eigenaren van textielmagazijnen in de Van Mandersloostraat. Beide winkeliers zijn in 1942 tot elkaar gekomen. De heer v. d. Bosch kwam uit Woerden, de heer Goedhart is een geboren en getogen Alphenaar. De eerste is een achterneef van de voormalige eigenaren de heren Cees 1936 t). Kobus (1941 f) en van me juffrouw Coba (1950 f). broers en zus Van den Bosch, allen ongehuwd ge bleven, wier vader, wijlen de heer Jac. v. d. Bosch de grondslag tot de zaak had gelegd. Hij trok wandelend met een bundeltje textiel aan een stok over zijn schouder gehangen de pol ders door en bezocht zijn klanten aldus in de wijde omtrek thuis. Pijpela De grondlegger moet de zaak ge sticht hebben omstreeks 1866. Later verkreeg hij enkele huizen verder een pijpela-achtige ruimte, die hij als „ge sloten winkel" installeerde; hij bleef wonen, waar hij met zijn handel was begonnen. In 1936 hebben zijn kinde ren de winkel „geopend"; zij lieten er aan weerszijden van de deur een raam in de pui aanbrengen en voor zagen ook de deur van een flink venster. Voor de zijramen, welke als „etalage" moesten dienen, stond voor elk een buste, voorzien van een kos tuum, dat gezien de „stabiliteit" van de mode, wel rustig vele seizoenen achtereen als blikvanger dienst kon Compagnonschap Ten tijde van het beheer van de zaak door mej. Coba, die haar beide broers overleefde, trad de heer T. Goedhart als bediende in de zaak. Kort daarna kwam de heer P. C. M. v. d. Bosch eveneens een handje hel pen en toen hij in 1950 de zaak als de zijne kon beschouwen, sloten zij beiden een compangnonschap. Nu drijven zij sedertdien samen de zaak onder de naam Bosch-Bontje. In zijn 125ste levensjaar, gedurende welke periode steeds een familieband behouden is gebleven, ondergaat het bedrijfspand een algehele vernieuwing. Begin april werd onder architectuur van de heer Joh. Visser het oude pand vrijwel met de grond gelijk gemaakt en begon het aannemersbedrijf Gesman en Zoetemeyer alhier zijn opbouw werk in moderne stijl. Was de totale verkoopruimte in het oude pand ca. 200 m2, het nieuwe biedt ca. 600 m2 ruimte, dus driemaal zoveel als wel eer. Bovendien verkrijgen de etalages een belangrijke verruiming van ca. 35 m2 voorheen tot ruim 100 m2 nu. Koffie Wat de bovenverdieping betreft, waartoe nu is bijgetrokken de boven woning, laatstelijk gebruikt door de familie D. Wenting, boekt men even eens een belangrijke ruimtewinst t.b.v. de heren- en kinderconfectie, de ad ministratie en een koffiebar, waarin speciaal aan de uit de streek komende klanten koffie zal worden geserveerd, achter aan de Rijn-kant. Tot dusver is bij de bouw de planning gevolgd en de firma hoopt de splinternieuwe winkel in gebruik te kunnen nemen. OEFEN WEDSTRIJ DPROGRAMMA „ALPHENSE BOYS" Zondag a.s. speelt het eerste elftal van de R.K. Voetbalvereniging Al- phense Boys om 2.30 uur thuis een oefenwedstrijd tegen Rypwetering I. Dit is de eerste van een reeks oefen wedstrijden, die Alphense Boys tot aan het nieuwe voetbalseizoen gaat spelen als voorbereiding op de komende com petitie. In de wedstrijd van zondag a.s. komt een sterk gereconstrueerd Boys elftal in het veld, LANGERAAR Altior. A. S, Zondag 7 augustus om half drie speelt Altior 1 tegen V.D. O. 1 de jaariykse wedstrijd om de A. B. H. beker op het Altior-terrein. Even eens om half drie speelt Altior 2 een vriendschappelijke wedstrijd tegen V. D.O. 2. Om 12 uur speelt Altior 4 een vriend schappelijke wedstKÜd tegen N.S.V. 8. Geheime vergadering KVP-leden Leidschendam In verband met de moeilijkheden in de Leidschendamse afdeling van de KVP als gevolg van de verkiezing van mevr. Alma-Pieters tot lid van de nieuwe gemeenteraad, zijn de KVP- leden wonende in Leidschendam-Noord in verzet gekomen tegen het reeds on voltallige bestuur van de afdeling Leidschendam. De leden van Leidschendam-Noord achten zich wat betreft vorming en sociale functies van geheel ander ka rakter dan van het andere gedeelte van Leidschendam. Daarom willen deze nieuw-Leidschendammers een eigen afdeling met bestuurders voortkomend uit hun eigen kring om (volgens de rondgezonden circulaire) van de KVP meer te maken dan een kiesvereniging die zich alleen rondom de gemeente raadsverkiezingen op nogal roerige wijze aktief toont. De aangevraagde buitengewone ver gadering heeft gisteravond plaats ge had in het parochiehuis aan de Dam- laan. De vergadering werd niet geleid door de aangezochte voorzitter van de kieskring Leiden, maar door de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer Busch. Aanvankelijk had de vergadering een verwarde stemming waardoor het bestuur het gewenst achtte de vergadering een geheim ka rakter te geven. Na de geheim gebleven discussies werd een kort communiqué verstrekt luidende als volgt: De vergadering heeft een commissie gevormd die een ledenvergadering zal voorbereiden ter verkiezing van een afdelingsbestuur. In deze commissie hebben zitting ge nomen de dames J. G. Kraaijvanger- Buskens en S. A. M. Molijn-Haring en de heren drs. H. J. J. B. Bakker, H. J. Mol en ir. J. M. Schyen. EIER VEILING Aangevoerd waren 93600 kipeieren. De noteringen waren voor: 2800 eieren no. 0 14.90—16.30; 10000 eieren no. 1 13.30—14.60; 25200 eieren no. 2 12.30 —12.95; 22200 eieren no. 3 10.90—11.75; 23500 eieren no. 4 8.80—9.75; 7200 eieren no. 5 7.70—8.65; 1700 eieren no. 6 6.50—7.40; 800 kneus I 6.90— 7.50; 200 kneus II 8.80; 329 eende eieren 12.40—12.50. LANGERAAR KAMP GRIENDSVEEN Dinsdagavond om kwart over zes begonnen we aan een wandeltocht van 5 km met geheime controleposten en en tien opdrachten. Zo rond acht uur waren we weer terug en na een ijsje lag alles om kwart voor negen al op bed, om na tien minuten te slapen als een roos, wel een bewijs dat men vermoeid was. Woensdagmorgen was de groep pas omkwart voor acht wakker, wat voor de leiders een welkome ver rassing was. Na het ontbijt moesten we onze volleybalwedstrijden spelen. Het le team dat als eerste moest aantreden begon meteen al goed door van Tongelre 1 met 155 te winnen.' Het tweede team daarentegen moest in Oss 1 met 153 haar meerdere er kennen. De tweede wedstrijd van ons eerste team werd een 1511 zege op Tongelre 2. De tweede wedstrijd van ons 2e team leverde tegen Tongelre 2 een 1510 zege op. Het was een diepe ontgoocheling voor de jongens van het le team dat zij in Oss 1 met 1115 het onderspit moest delven. Het twee de team leverde de sensatie van de dag door Tongelre 1 met 158 te verslaan. Daarna kwam de big match tussen ons eerste en tweede team. Be paald vermakelijk moet het voor de omstanders geweest zijn om te zien hoe de ene leider het eerste team stond aan te moedigen, terwijl de an der bij het tweede team niet voor hem onder deed. Uiteindelijk kwam het eerste team als winnaar te voor schijn met als uitslag 155. Aan het eind van deze competitie, toen de balans was opgemaakt bleek dat Oss met 8 punten kampioen geworden was, met op de tweede plaats ons le team met 6 punten en het tweede team op de derde plaats met 4 punten. Dat dit eens eventjes „gevierd" moest worden laat zich wel begrijpen. Woensdagmiddag werden er volks spelen gehouden waarin door allen met groot enthousiasme werd deel genomen. De stemming is nog steeds 100%, het weer houdt zich goed, wel af en toe regen, maar over het geheel uitstekend geschikt voor de sport. Van heimwee geen sprake, alleen be treurt men het dat de helft er al weer opzit. Tenslotte kunnen wij u nog mededelen dat wij zaterdag tussen half een en half twee weer gezond en wel thuis aan komen. Vanuit de Peel namens de jongens een hartelijke HACO NKS-KAMP TE HORST De prachtige dinsdag van ons heer lijk kamp werd besloten met een zeer goed bosspel. Duizend kaartjes waren verstopt in een stuk bosterrein en hierop stonden nummers. De vereni ging die de meeste punten verzameld had werd winnaar. Er is wat af gespeurd en wij werden tenslotte 5e. Woensdagmorgen hebben wij de wandeltocht gehouden. Het aantal kilo meters was vrij hoog (15 km) maar de opdrachten waren heel leuk ver zonnen. Uitslagen van hardlopen 80 meter: 1 Martien v.d. Hoorn 11.2 sec; 2 Geert v.d. Pijl 11.4; 3 Jos Valentijn 11.4; 4 Martien Vermeulen 12.5; 5 Wim van Kints 12.6, 6 Johan Koeleman 12.6; 7 Sjaak Egberts 12.8; 8 Co Touw 13.0; 9 Henk Bader 13.0, 10 Kees v.d. Pijl 14.1, 11 Jan Sassen 13,3, 12 Lorens v.. Vessel 13.6, 13 Hans Slof 14.0. 14 Ge rard Slof 14.1, 15 Wim v.d. Pijl 14.1. Uitslagen van paalschieten: 1 Mar tien Vermeulen 9 pnt, 2 Johan Koele- 7 pnt: 3 Jan Sassen 7 pnt; 4 Mar tien v.d. Hoorn 6 pnt: 5 Henk Bader 5 pnt; 6 Wim v.d. Pijl 4 pnt; 7 Gert v.d. Piil. 8 Louis v. Kessel 3 pnt; 9-11 Hans Slof. Kees v.d. Pijl. Siaak Eg berts en Wim Kints 2 pnt; 13-14 Co Touw, Jos Valentijn 1 pnt, 15 Gerard Slof 0 pnt. Het volleyballen gaat elke dag beter, vooral het samenspel is in stijgende vorm. De uitslagen van de vandaag gespeelde wedstrijden zijn: Altior A- E.V.V. a 1—1; Altior a—Vios a 1—1; Altior aOSC II a 11; Altior b E.V.V. b 1—1; Altior b—Vios b 2—0; Altior bO.S.C. II b 2—0. Al met al is de leiding dik tevreden: de geest is goed, het sfeervolle spelen is bij zonder leuk, het weer is wissel vallig, maar dat deert de pret niet. De groetje van de Horstenaren. DE LEIDERS SASSENHEIM Zwemwedstrijden De Zwemver eniging Sassenheim houdt haar club kampioenschappen op zaterdag 20 aug. а.s. in het gemeentelijk zwembad. Om de wisselbekers zal weer fel gestreden moeten worden. De kampioensbekers zullen weer verdiend moeten worden. De prestatie- en sportiviteitsbekers zullen mogelijk weer van eigenaar(es) verwisselen. Hopelijk zal het weer een leuk en gezellig clubfeest worden zoals vorig jaar. De inschrijving is kosteloos. Tevens is de toegang tot het zwembad gratis. De zwemnummers zijn: school slag, vrije slag, vlinderslag, rugslag, wisselslag 4 maal 50 m. Persoonlijk in diverse leeftijdsgroepen Wedstrijdtij den 10-12 uur 's morgens en 's mid dags van 2 tot 4 uur. Inschrijving aan het zwembad iedere dag tot 13 aug. Wedvlucht De Postduivenvereni ging „De Blauwband" hield zaterdag j.l. een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Quentin (278 km). In con cours 260 duiven. Gelost om 9.15 uur. Eerste duif 12.28.56. Snelheid 1444 m. per minuut. Laatste duif 13.01 u. Snel heid 1230 meter per minuut. De uit slag luidde: W. Harskamp 1, 3; Gebr. Krom 2, 9, 17, 50; J. v. d. Krogt 4, 7, 24; W. v. d. Zwart 5, 26, 38; J. Wowijs 8. 25, 37, 45; L. de Ridder 10, 32; Gï Ammerlaan 11, 28, 40, 47, 51; W. v. d. Krogt 12; A. de Goey 13, 22, 23; A. van Haaster 14, 15, 18. 19, 34, 49; C. Drost 16; A. Schrama 20; G. A. Rewijk 21; G. Mens 27, 33, 41; F. Wolvers 29; C. Vonk 30; H. v. d. Lans 31, 43; Th. Onderwater 35, 48; mevr. D. Slootweg 36, 42; J. Haver 39, 44, 46; H. Spaar garen 52. Gemeenteraad van Hillegom De raad van Hillegom vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van de burgemeester, de heer J. Ch. I. van Nlekerk. Het salaris van de chef-zwemmeester en de le en 2e zwemmeester werden herzien en verhoogd tot maximaal 857.—, 8.01.— en 725..— per maand. Het verbranden van tuinvuil zal ln het vervolg alleen mogen geschieden tus sen 11 en 17 uur. De heer Th. Bakkei vreesde dat er wel niet veel van terecht zou komen. Hij vond de hele bollenbe- weging één stinkboel.. Mest, gladiolen en de vuilverbranding. B. en w. stelden voor tot aankoop van 13 woningen gelegen in de Amerika- straat en de Michiel de Ruyterstraat voor in totaal 57.500,- over te gaan. De vrijkomende terreinen zijn bestemd voor weg, wegverharding, tuin en de bouw van ééngezinswoningen. Goed gevonden. Of er voor de bewoners nieuwe wonin gen ter beschikking zullen komen, is een moeilijk te beantwoorden vraag., aldus de voorzitter, het aantal woningzoeken den is tot over de 1000 gestegen. Er waren nog steeds gegadigden di.e een recht van doorvaart lieten gelden in de Stationsweg en daarom moest dit vaarwater gehandhaafd blijven en de op haalbrug kon niet worden verwijderd. De rechthebbenden op de doorvaart heb ben hun bezwaren ingetrokken en G.S. en het Hoogheemraadschap van Rijn land gaan er mee accoord dat er in de plaats van de ophaalbrug een dam met duiker zal komen. De kosten worden geraamd op 36.400,-. De opheffing van de noodslacht- plaats is belangrijk geworden doordat de gemeente van besmettelijk vlees ln deze noodslachtplaats aansprakelijk zou kunnen worden gesteld voor de ver nietiging van het ln de daarnaast gele gen slachthuis, dat verhuurd is aan de fa. Van der Meij te Sassenheim. Dat zou een moeilijk geval worden. Gega digden voor slachten in een noodslacht plaats kunnen in het vervolg terecht in Sassenheim. B. en w. stellen voor de noodslachtplaats ook te verhuren aan de firma Van der Meij voor een prijs van 250.per jaar, onder diverse voorwaarden. Er werd nog uitvoerig over gespro ken maar het voorstel van b. en w. werd z.h.s. aangenomen. Het onderhoud van de gemeenschap pelijke tuinen bij de nieuwe woningen was al meerdere malen een onderwerp van bespreking en daarbij bleek geen eensgezinde mening hierover in de raad. B. en w. stelden voor om de tuinen in onderhoud te stellen van $e bewo ners, zonder dat er aan het aanzien veel mag veranderen. Met 7 tegen 4 stemmen werd beslo ten dat de gemeente het onderhoud voor haar rekening zal houden. KOUDEKERK A. D. RIJN Op de derde dag van de jeugdva- kantie-week werden in de ochtend uren de kinderen van 8 tot en met 12 jaar bezig gehouden met een kin dervoorstelling in het Verenigingsge bouw door Het Stichts Cabaret Variété. De jeugd genoot volop van de ruim 2 uur durende voorstelling, een ver volg op de welbekende avonturen van Dikkie Dapper en Clown Doppie. Ook was er sneltekenen en goochelen, en sommige kinderen werden uitgenodigd op het podium te komen om aan enkele trucjes mee te doen. Eén mocht er zelfs bij Dikkie Dapper op de schou ders zitten onder grote toejuichingen van de jeugd uit de stampvolle zaal. Tijdens de voorstelling ontvingen de kinderen tractaties. 's Middags werd er op het gemeen telijk sportpark een voetbaltoernooi gehouden. Een elftal uit de nieuw bouw kwam in het veld tegen een elftal „de rest van Koudekerk" gehe ten. De nieuwbouw won met grote cijfers namelijk met 80. De doel punten werden gemaakt door Hennie Snaters (3x), Bram van Luijk (2x), Teun van der Heide, Bram Demoed en Rudi de Wit (ieder lx). De iets oudere jeugd van Koudekerk speelde, aangezien de Lagewaard ver stek liet gaan, legen een elftal uit de Rhijnenburg (Hazersw. R.D.) en won nen met 51, door doelpunten van Herman Vergunst, Richard Brouwer, Ries Schellingerhout, Leo Brommers, Herman Vergunst en Jan Brommers. Zaterdagmiddag spelen beide winnaars tegen elkaar. Voor de voetbalwedstrijd a.s. zaterdag zal er een grote ballon nenwedstrijd worden gehouden. De collecte, gehouden ten bate van deze vakantie-spelen, heeft het mooie bedrag van 367,59 opgebracht. „Koudekerk" gaat trainen Het be stuur van de v.v. „Koudekerk" deelt de leden mede, dat met ingang van hedenavond, dus donderdag 4 aug., de training zal worden hervat. Deze zal plaats vinden onder leiding van de heer P. Wouters uit Leiden. Aanvang RAAD VAN RIJNSBURG BIJEEN In de gemeenteraadsvergadering te Rijnsburg, besprak de voorzitter, burge meester B. H. Koomaas het ontslag van de gemeente-ontvanger de heer Jac. Kromhout. Van de heer H. C. den Haan \frerd een stuk grond van 660 m2 aangekocht langs de Oude Vlietweg voor 24.000,-. De heer van Egmond vroeg of hieruit geen rente verlies zou ontstaan. De voorzitter stelde dat de gemeente hier een bemiddelingspositie inneemt. Wet houder de Mooij vestigde er de aan dacht op dat op deze manier ook de kosten van aanleg van trottoirs e.d. kunnen worden gedekt. Op deze grond zulen vijf huizen worden gebouwd. Er blijken al enkele aanvragen op het raad huis te liggen voor aankoop van de betreffende grond. De heer J. Krom hout suggereerde de oude muur die nu als erfafrastering dient, te gebruiken voor het mausoleum van de graven van het Hollandse huis. De voorzitter zei dat deze suggestie zeker nader onder zocht zal worden en met deskundigen besproken zal worden. Het voorstel van b. en w. tot aankoop over te gaan van het pand Smidstraat 22 van de heer A. Schoneveld voor de prijs van 11.500,-- welke woning in het saneringsplan „Centrum" is inbegre pen werd goedgekeurd. Tot slot wijdde burgemeester Kooij- mans enkele waarderende woorden aan het adres van de scheidende raadsleden dr. E. E. v.d. Laan en J. den Heijer. RIJPWETERING „DE RIPPERS" OP KAMP IN BREDA Nadat wij maandag nagewuifd door vele ouders en bekenden, welgemoed de reis aanvaardden naar Breda kwa men wij daar om half een in ons kamp aan. Toen de bedden opgemaakt en het brood opgegeten was hebben wij ons vermaakt in de speeltuin, 's- Avonds hebben de kleintjes die a- part slapen het nog gezellig gehad op de sïaapzaal, er is voorgelezen en we hebben de verjaardag van Nico Disseldorp gevierd. Het slapen gaan was wel wat vreemd maar ze hebben allemaal goed geslapen. De groten heb ben zich 's avonds nog vermaakt met spelletjes, dansen etc. tot ook zij moe in bed rolden. Dinsdag zijn we met de groten in een prachtig zwembad we zen zwemmen. De kleintjes hebben zich heerlijk vermaakt in de vijver in de speeltuin. Ook hebben zij nog zak- kenlopen gespeeld waarbij mooie prij zen gewonnen zijn. 's Avonds zijn we met z'n allen naar de vlaggenparade geweest. Het was erg mooi maar om dat het nogal laat geworden was zijn de kleintjes meteen naar bed gebracht en omdat ze allemaal erg moe waren sliepen ze binnen een half uur. De groten zyn momenteel, nog gezellig in de weer nu ik dit zit te schrijven maar dé stemming is hier opperbest- Na mens de gehele leiding en alle kinderen groeten wij alle ouders, vrienden en bekenden vanuit ons kamp in Breda. P.S. Ons adres luidt: Speeltuin „Jong en Blij", Edisonstraat 77, Breda. NOORDWIJK RAADSZITTING OP 23 AUGUSTUS Indien het normale schema wordt gevolgd, zou de eerstvolgende verga dering van de raad moeten worden gehouden op 16 augustus a.s. B. en w. menen er echter rekening mee te moeten houden dat op die datum nog meerdere leden met vakantie kunnen zijn en dat het voor de katholieke leden bezwaarlijk is op 15 augustus de fractie-vergadering te houden. Bovendien zijn nog niet alle gege vens ontvangen voor de voorbereiding van het voorstel inzake de eerste bouwstroom in het plan „Boerenburg", zodat het van belang kan zijn over iets meer tijd te kunnen beschikken. De bedoelde raadsvergadering zal daar om worden verschoven naar 23 augus- Dr. v.d. Laan kon niet aanwezig zijn in verband met een blessure. De burge meester wees er op dat dr. v.d. Laan gedurende zijn 20-jarig raadslidmaat schap vele waardevolle adviezen heeft gegeven. Ondanks zijn drukke praktijk heeft de heer v.d. Laan zich altijd met interesse en enthousiasme van zijn taak gekweten waarvoor de gemeenschap hem grote dank verschuldigd is. Ook de heer J. d. Meijer bedankte de voorzitter voor het werk gedaan tij dens het 5y2-jarige raadslidmaatschap. De heer .Cv. Egmond -nestor van de raad- sprak dankwoorden. KATWIJK Geboren: Margreet, d.v. D. Verloop en G. R. Meijer; Nicolaas, z.v. J. P. de Best en H. Varkevlsser; Karin A., d.v. J. van der Giesen en M. Kiewiet; Jan, z. v. Nic. van Beelen ey P. D. Nijgh; Ro bert, z.v. J. Bergman en A. Haasnoot; Tina S., d.v. P. d. Haan en A. de Jong; Neeltje, d.v. J. van Beele en L- van der Plas. Ondertrouwd: L. Heemskerk en J. van der Meij; J. C. Vrisekop en J. M. T. de Lange; A. Guyt en A. Hef. Getrouwd: J. M. Star en D. Kuyt; J. J. Hensen en M. R. Elsering; C. van Iperen en H. M. E. Heidekamp. Overleden: W. M. Enste, 77 jaar, vr.; C. H. van den Berg, w.v-C. G. Meyer, vr.; K. S. P. Bresser, 66 jaar, man; M. A. Goldenberg, 67 jaar e.v. P. H. Kooy- BRIDGEN. In Hotel „Riche" hield de Bridgeclub „De Brug" een bridge drive. De uitslagen waren als volgt: 1/2 echtp. Fogelstrom 77% p.; Sypel- steijn-Huls 77pnt.; 3. den Dulk-de Bruyn 73 pnt.; 4/5 Parlevliet-mevr. de Graaf 58 pnt.; echtp. Karlsen 58 pnt.; 6/7 mevr. Parlevliet Maas en M. de Jong-mej. Overdijk 54 pnt.; 8. dames van Bergen Henegouwen 46 pnt.; Groep B: 1. Schouten- van Langrooi 78 pnt.; 2. echtp. van Ouwendyk 77 pnt.; 3. Lalan en partner 67 pnt.; 4. Mevr. de Bryn-Den Hoed 65 pnt.; echtp. A. de Lange 57 pnt.; 6. dames van der Valk-Polanen 55 punten; 7. echtp. van der Bijl 53 pnt.; 8. echtp. A. Janssens 52 pnt. Groep C: 1. C. van Dijk en partner 84 pnt.; 2. Vlieger-Spijkerman 73 pnt.; 3. echtp. Th ij sen 72 pnt.; 4. Kwakel-van der Star 71 pnt.; 5. Tielemeijer-van der Drift 60 pnt.; 6. echtp. Sauerbrend 54 pnt.; 7. Van der Boer-Snijders 41 pnt.; Groep D: 1/2. echtp. Kaptein 74 pnt.; 1/2 echtp. Pluimgraaf 74 pnt.; 3. echt paar Vreeswijk 72 pnt.; 4/5. Kuyt- Meesters 63 pnt.; 4/5 echtp. Galjaart 63 pnt.; R. de Best-Parlevliet 57 pnt.; 7. Steenland-Schuttelaar 54 pnt.; 8. echtp. Sippen 52 pnt. Groep E: Eling-Oyendijk 127 pnt-; 2. van der Vegt en partner 123 pnt.; J. de Lange-W. Schaap 121 pnt.; 4. dames Ameij-van der Drift 119 pnt.; 5. echtp. Rompes 112 pnt.; 6. Vreeburg-Boeg straten 109 pnt.; 7. de Ruyter-Poot 108 pnt.; 8. Otterloo-Lammerts 90 pnt.; Pin-Knuze 89 pnt.; 10. Parlevliet-Tis- sing 82 pnt.. Vrijdag a.s. is er weer een bridgedrive in Hoted „Riche" des avonds om 8 u. „FLORA'S KLEURENPRACHT AAN ZEE" Voor de elfde keer komt het Bloe mencorso „Kleurenpracht aan zee" op zaterdag 13 augustus, dus volgende week, in de belangstelling. En weer zullen er duizenden naar de badplaats trekken om de kleurenpracht te be wonderen. Zoals steeds is de start op het Veilingterrein van de Groentevei ling Katwijk en Omstreken aan de Sandtlaan, gaat door Katwijk aan den Rijn en vervolgens naar Katwijk aan Zee. Het corso wordt begeleid door meerdere muziekcorpsen. Des avonds trekt de stoet nogmaals door Katwijk aan Zee. Nog interessanter dan des middags want des avonds zijn de wa gens verlicht. Er zullen zes groepen zijn, n.l. luxe wagens zonder reclame, praalwagens, en versierde groepen. WASSENAAR Raadsvergadering. Op maandag avond 8 augustus te kwart over 7 zal een openbare vergadering van de Was- senaarse gemeenteraad worden gehou den. Het belangrijkste agendapunt is het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden. Het afscheid van de 9 leden van de raad, die in september niet meer terug keren zal plaats hebben in de raadsver gadering van maandagavond 29 augus tus a.s. Op dinsdagavond 6 september komt de raad voor het eerst in nieuwe samenstelling bijeen. Geboren: Lidwina M. d. v. H. J. M. van der Ploeg en A. M. Looijestijn. John J. z. v. J. G. T. Wolters en E. M. C. Mol. Sven P. z. v. J. W. Smith en A. H. M. Linger. Marco J. M. z. v. M. J. J. Diepstraten en A. C. M. Verhoeven. Ondertrouwd: J. A. C. Reumer en C. M. Hilders. R. L. de Vries en N. C. W. Devenijns (Den Haag). J. C. Brekelmans (Voorschoten) en J. T. W. M. Looije- stein. D. Zeelenberg (Delft) en P. Hel ders. W. T. van Steijn en T. M. Erwich. H. J. Zwartenkot (Groningen) en A. B. Klaasesz. Getrouwd: C. R. C. Berghegen en H. M. Zwart. J. D. Gerritsen en N. Wes- terhoff. P. G. H. Putker en J. M. P. Caminada. P. L. Ruijgrok en M. E. van Veen. J. W. Bekker en E. C. M. Konst. M. A. C. Smits en M. L. van Tilburg. Overleden: Margot Ligtelijn 4 jaar (Den Haag). Dirk de Jong 85 j. (Voor schoten). Hendrlkus van der Sman 56 j. P. H. Goedhartvan der Spek 73 j. (Den Haag). Johannes A. Baltus 64 j. (Bever wijk). Wed. G. van Biezen-Kaal 80 j. Theodorus C. Cenin 65 j. Laurentius D. Zijdenbos 9 jaar (Den Haag). Margare- tha A. Koenekoop 76 j. C. C. Steenkist- Bosch 51 j. (Haarlem). Jaarvergadering Blauw Zwart. De voetbalvereniging Blauw Zwart zal op maandagavond 29 augustus a.s. in het clubgebouw aan de Dr. Mansveltkade de jaarvergadering houden. Er komt o.m. een voorstel tot contributieverho ging aan de orde. Voor een senior zal, aldus het voorstel van het bestuur, de contributie worden' Verhoogd van 3. tot 4.per maand, voor A-junioren van 1.75 tot ƒ2.50 per maand. De con tributie voor de overige junioren en pu pillen zal ongewijzigd blijven. Van de aftredende bestuursleden zijn de heren A. J. Vosse, secretaris en C. Kerkvliet, commissaris herkiesbaar. Niet herkiesbaar is de heer A. F. J. Berk, 2e voorzitter. BOSWACHTER W. VAN LAAR TER AARDE BESTELD Gistermiddag is op de hervormde be graafplaats aan het Plein, het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van de heer Willem van Laar. boswachter voor de gemeentelijke buitenplaatsen, die vo rige week vrijdag op 59-jarige leeftijd is overleden. Aan de begrafenisplechtig heid ging een rouwdinst in de Dorps heid ging een rouwdienst in de Dorps- hij verscheidene jaren als boswachter bij de Haagse Duinwaterleiding ge werkt had in 1957 bij de gemeente Was senaar in dienst getreden. Hij was in de gemeentelijke buitenplaatsen een beken de verschijning. In oktober 1964 onder scheidde de heer Van Laar zich door in de buitenplaats „De Hartenkamp" een 12-jarig meisje te redden uit de han den van een psychopaat, die, zoals deze later verklaarde, het meisje had willen doden. De teraardbstelling werd namens het gemeentebestuur bijgewoond door wet houder ir. M. Elion. In het kader van de Wassenaarse zomerfeesten, die op 17 en 18 augustus door de Wassenaarse Oranjeverniging zullen worden georganiseerd zal op don derdagmiddag 18 augustus een feestelijke optocht worden georganiseerd van aan gespannen opde en verouderde voertui gen. De gedachten van de organisato ren gaan uit naar sjees, tilbury's, brik ken, tentwagens, huifkarren, boerenwa gens, kipkarren, schelpenkarren, oude melkwagens, broodwagens, brandweer- wagns enz. De wagens mogen wel, maar behoeven niet versierd te zijn. Deelne mers kunnen zich opgeven bij de vol gende telefoonnummers: 8452 en 4216. Voor zaterdagavond 20 augusus een gondelvaart op het programma als sluitstuk van de feesten. Deelnemers hiervoor alle soorten vaartuigen zijn welkom kunnen zich aanmelden via de telefoonnummers 4031 en 4572. In de nacht van 2 op 3 augustus is een inbraak gepleegd in een werkkeet aan de Voorschoterweg, waarbij wer den ontvreemd twee straatmakersha- mers, een breekijzer en een stel rub beren knielappen. Tijdens de bouwvakvakantie is uit een percee) aan de Oude Vest een electrische handboormachine ont vreemd ter waarde van 200,--—. LEIDSE POSTDUIVEN CLUB De L.P.C. hield een wedvlucht vanaf Tergnier, en wel op 31 juli j.l. Het aantal duiven was 245. Er werd met Z.W.-wind gelost om 8.15 uur. Het nulpunt was 290.778 kilometer. De uit slag luidde als volgt: J. Schouten 1, 9; J. van Alphen Sr. 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14. 15, 16. 19; H. v. Riet 7; H. Jansen 8; P. Langhout 12, 18; G. van Steyn 13; L. van Bruggen 17; H. Abrahams 20.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4