Televisiesmokkel blijft winstgevendbedrijf S)(2.CcicheSoil^ant Groot prijsverschil Nederland-Duitsland Vanavond in dc ether f Verhoogde activiteit Bange agent Smith werd vermetele musketier TELEVISIE RADIO PAGINA 2 DE LEXDSE COURANT DONDEfeDAG 4 AUGUSTUS 1966 Meervoudige opdracht voor de „Zes" BEKIJKT men de opdracht, door minister Smallenbroek aan de „commissie-Amsterdam" gegeven inhoudelijk, dan blijkt er sprake te zijn van een meervoudige taak. De zes wijze mannen moeten in de eerste plaats nagaan hoe plaat selijke en andere autoriteiten zich hebben gedragen terzake van het politionele beleid in Amsterdam en met name van het handhaven van orde in het laatste, voor 's lands hoofdstad zo bewogen jaar. In feite komt deze opdracht neer op een controle of het ontslag van hoofdcommissaris Van der Molen wel een juiste en rechtvaardige maatregel is; andere politionele autoriteiten of civiele gezagsdra gers als burgemeester Van Hall en minister Smallenbroek zelf zullen wat hun beleid betreft ook bij de commissie-Amsterlam" spitsroe den kunnen moeten lopen. De tweede taak gaat feitelijk wat verder: een onderzoek instel len naar de organisatie en struc tuur van het Amsterdamse politie korps en naar het dienaangaande gevoerde beleid. Eventuele conclu sies op dit punt kunnen van belang zijn voor het ganse Nederlandse pölitie-upparaat. Want de wijze mannen zouden wel eens tot de slotsom kunnen komen, dat even tuele tekortkomingen in het Am sterdamse korps min of meer in herent zijn aan de organisatie en structuur van het hele Nederland se politie-apparaat. MOEILIJK maar interessant is het laatste onderdeel van de opdracht: de achtergrond onder zoeken van de lange reeks van ordeverstoringen van het laatste jaar alsmede de directe aanleiding van de bloedige onlusten van medio juni. Op dit punt zal de commissie te maken krijgen met gecompliceerde zaken als vakbewegingsmaatrege len, provodom en misschien zelfs wel met politieke verwikkelingen waaraan het regeringsbeleid mede debet is. Of de commissie zich hiermee zal inlaten, is nog de vraag. Het valt op, dat het sextet wel leden telt met gezag op het terrein van j politionele, juridische en vakorga- nisatorische vraagstukken. Maar de man met uitgesproken politiek gezag ontbreekt. Mogelijk is dit opzettelijk gedaan, omdat het rap port van de „commissie-Amster dam" eerlang toch wel ter discus sie in het parlement zal komen en de politieke aspecten dan in het licht van de schijnwerpers centraal kunnen worden gesteld. Voor Amsterdam is overigens het meest belangrijke punt te weten of er na 14 juni de juiste sancties zijn getroffen en of de structuur van zijn gezagsapparaat wel beantwoordt aan anno 1966 in 's lands hoofdstad te stellen eisen. Hoe benieuwd ook naar de uit komsten van het onderzoek op het laatstgenoemde punt (de achter grond en aanleiding tot de relle tjes), goede conclusies op de an dere punten zijn meer van prak tisch belang. t NDIRECT behoort het ook tot I de opdracht van de commissie om zich uit te spreken over het eervol aan de hoofdcommissaris opgedrongen ontslag. Wat niet tot de competentie van de „Zes" be hoort, is te onderzoeken of sociaal en juridisch gezien de positie van de ontslagen heer Van der Molen wel zo is, als ze in een moderne rechtsstaat behoort te zijn. Van ambtelijke zijde is van meer dan één kant erop gewezen, hoe de kansen voor de heer Van der Molen om bij beroep tegen zijn ontslag succes te hebben, gekort wiekt zijn, omdat de minister van Binnenlandse Zaken op grond van „algemeen belang" kan weigeren bepaalde inlichtingen aan de amb tenarenrechter te verstrekken. Nu heeft minister Smallenbroek in casu door het instellen van de „commissie-Amsterdam" ex- hoofdcommissaris en buitenwereld wel een faire kans gegeven om de tegen de heer Van der Molen ge troffen maatregel te beoordelen, maar dit neemt niet weg dat in het algemeen een overheidsdienaar die bij het Ambtenarengerecht in be roep gaat, ergens een stukje rechtszekerheid moet missen. Ook wanneer de „commissie- Amsterdam" haar meervoudige taak tot tevredenheid volbrengt, ligt hier voor anderen (het parle ment?) nog een taak om met het oog op andere gevallen in een lacune te voorzien. TV-reclame pas begin volgend jaar DEN HAAG (ANP) Naar wij ver nemen Ir het. uitgefloten, dat reeds op 1 oktober begonnen wordt met 't uitzenden van reclame over de televi sie. Zoals bekend was deze datum ge noemd door de Stichting lot Uitzen ding van Reclame als mogelijk tijd stip voor de Invoering van televisiere clame In Nederland. De uitzending van televisiereclame over de belde Nederlandse Lv.-netten zal wellicht niet eerder een aanvang nemen dan In de eerste week van Januari van het volgend Jaar. Van de zijde van het ministerie van CRM Is meegedeeld, dat voor het uit zenden van reclameboodschappen op de televisie voor het eerste jaar een tijd van 95 minuten netto per week voor belde netten gezamenlijk beschikbaar zal worden ge steld. De ttfd voor de omlijsting van en Intervallen tussen de reclamebood schappen zal afzonderlijk worden be paald op 20 procent van de nettotljd, te weten 19 minuten per week. Zowel voor de nettotljd alB voor de tijd, noodzakelijk voor omlijsting etc. zal 'n zendmachlne worden verleend aan de Stichting tot Uitzending van Recla me. Aldus is dezer dagen beslist door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vro lijk. Zoals bekend is oud-minister An- driessen voorzitter van deze stichting. De zendtijd zal als volgt over de dagen van de week en de beide netten wor den gespreid: In de avondprogram ma's van de dagen maandag tot en met zaterdag (met uitzondering van feest- en herdenkingsdagen) zullen blokken worden Ingevoegd, die drie minuten reclame bevatten en wel op Nederland I n& het nieuws van 19 uur. vóór en né het nieuws'van 20 uur en op Nederland II n& het nieuws van 20 uur en vóór het laatste nieuws om on geveer 22.15 uur. Daarnaast zullen op het eerste net op zaterdagmiddag twee blokken van 2 >6 minuut reclame wor den ingelast. Wat de beloning voor bemiddeling door reclamebureaus betreft, gelden dezelf de regels, als die voor de overige re clamemedia van toepassing zijn. President Schick van Nicaragua overleden MANAGUA (UPI) President Re- né Schick van Nicaragua is op 56-jari- ge leeftijd aan een hartaanval overle den. Vice-president Lorenzo Guerrero is beëdigd als zijn opvolger. Guerrera werd unaniem door het congres aangewezen om de termijn van jaar van de overleden president uit te dienen. Deze termijn loopt op 1 mei volgend jaar af. Verdachte wagens worden nauwkeurig onderzocht. (Van onze correspondent TUBBERGEN. De douaniers en de grens posten In het oosten van ons land zijn gewaar schuwd. Er is een nieu we t.v.-smokkelzank ge signaleerd. Dezer dagen werden drie Duitsers aangehouden. Twee van hen zijn oude bekenden van de douane en dc justitie. ZIJ waren enkele jaren geleden ook be trokken bij de Inter nationale televisiesmok kel en werden toen ver oordeeld tot vrijheids straffen van negen twee maanden. Het zijn de 24-jarige H. D. S. en de 26-jarige P. G., af komstig uit Hamburg. Lange tijd hebben ze zich stil gehouden. De douane had zelfs het vermoeden, dat ze het smokkelen eraan hadden gegeven. Enkele weken geleden echter werd plotseling een verhoogde activiteit rond de illegale grensovers teekplaatsen gesignaleerd en al spoe dig kwamen de deskun digen erachter, dat het opnieuw televisietoestel len waren, die van Duits land naar Nederland werden gesmokkeld. Televisietoestellen zijn eigenlijk de enige werkelijk winstgevende smokkel objecten tussen Nederland en Duits land. De apparaten kunnen namelijk bij de Duitse groothandel worden inge kocht voor prijzen, die variëren van 400 tot ongeveer 550 Mark. Dat de toe stellen in Nederland veel duurder zijn is duidelijk. De winst per toestel is zo groot, dat een smokkelaar met een vracht van reeds enkele apparaten vrij grote ver diensten kan maken. In het verleden is dat reeds gebleken bij de smokkelzaak tegen de Almeloër Jaap P. Deze nam de t.v.-toestellen af van de Duitse smokke laars om ze in Nederland tegen con currerende prijzen op de markt te brengen. Ook nu zijn er nog diverse handelaren vooral in het westen van het land die zeer goedkope toestellen te koop aanbieden. Jacht De jacht op de smokkelaars is niet gemakkelijk. De heren kennen het grensgebied op hun duimpje en opere ren het liefst in zeer verschillende ter reinen. Dat wil zeggen dat ze vandaag bij Vasse de grens oversteken, om het enkele dagen later 50 kilometer verder op te proberen. Ze brengen een zo groot Luchtmachteenheden V.-S. uit Frankrijk WASHINTON (Reuter) Zes Ameri kaanse squadrons verkenningsvliegtui gen die in Frankrijk hun bases hebben, zullen deze maand worden teruggetrok ken. Drie van deze eenheden zullen in Engeland worden gelegerd, zo heeft het ministerie van Defensie in Washington meegedeeld. Korting voor studenten hij Salzburger Festspiele WENEN (UPI) Volgend Jaar ko men de organisatoren van de Salzbur ger Festspiele „Het student" tegemoet, door hem vier entreebewijzen te verko pen voor de halve prijs van óën. Reeds j is bekend dat hel festival zal plaats vinden van 19 tot 27 maart onder muzl- kale leiding van Herbert von Karajan. Op het programma staan onder meer Beethovens „Mlssa Solemnls" en Brllckners „8ste symphonle". Christian Ferras zal soliëren in een Bachcon- cert. Von Karajan dirigeert niet alleen, hij geeft ook colleges aan de ruim ze venhonderd deelnemers van een cursus san de Internationale Mozart Zomeraca- demie. mogelijke spreiding ln hun operaties Voor de grensbewakers ls het een vrij wel onmogelijke taak om het gehele ge bied voortdurend onder controle te heb ben. In de eerste plaats moeten nameiyk de diverse officiële grensdoorlaatposten worden bemand. In de tweede plaats komt dan de velddienst. Maar als je met een kleine 30 mensen 50 kilometer grens moet bewaken, begin je weinig. Toch wordt de douane niet moedeloos. Vroeg of laat lopen de smokkelaars een keer tegen de lamp. Is het niet toevallig, dan is het wel na lang en Intensief speur werk. Paadjes De kleine, smalle binnenpaadjes, zjjn favoriet by de smokkelaars. Ze kunnen er net met hun bestel wagentje ryden en biyven vaak onopgemerkt We zqn zelf op zoek gegaan naar de zogenaamde smokkelpaden en zonder al te veel moei te vonden we er een ln de omgeving van Zonder door iemand opgemerkt te worden kan men er de grens passeren met een personenauto of een kleine be stelwagen. De grenssteen staat naast de weg in een greppel, terwijl we op het door onkruid overwoekerd pad verse bandensporen vonden. Deze kunnen zo wel van een douanewagen als van een smokkelwagen afkomstig zijn. Opval lend was het gemak, waarmee men van een verharde weg in Nederland via on geveer 200 meter zandpad door een klei ne bosschage op een verharde weg in Duitsland kan komen: voor een snelle afito, een kwestie van nauwelijks een minuut rijden. Te voet We hebben het tot nu toe gehad over t.v.-smokkel per auto. De douane sluit echter de mogelijkheid van smokkel te voet zeker niet uit. En dan wordt de con trole helemaal moeilijk. De weg van een opslagplaats in Duitsland naar een op slagplaats in ons land hoeft namelijk maar kort te zijn. Het volgen van sporen levert lang niet altijd succes op. De douane begint met het maken van gipsen bandenafdrukken, als blijkt, dat een van de illegale door laatposten „weer druk in gebruik is". Zo ook onlangs in de omgeving van Mander in de gemeente Tubbergen. De afdruk lag veilig op 't douanekan toor, toen men een wagen met hetzelfde bandprofiel ontdekte. De aanhouding was snel verricht: de vangst was echter karig. Men had een eerzame padvinder gearresteerd, die in de buurt kampeer de en een gemakkelijke manier om in Duitsland te komen had ontdekt. Raak Vorige week was 't ln de nieuwe zaak eerst raak. Bij een routinecon trole werd ontdekt, dat de papieren van een 24-jarige Duitser R. K. G. vals wa ren. Er werd een aanhoudingsbevel uit gevaardigd en zaterdagmorgen kon hij bij Denekamp worden aangehouden. G. is in ons land reeds door de rechtbank in Zutphen veroordeeld geweest we gens t.v.-smokkel. Woensdagmorgen werden H. D. S. en P. G. gearresteerd, toen zij ontbeten bij Tante Sien in Vasse. De politie had de douane gewaar schuwd, nadat ze een bestelwagen met -apparaten had ontdekt op het plein voor het postkantoor in het centrum van Vasse. Van de eigenaars van de wa gen was echter geen spoor te bekennen. Belangstelling Aanvankelijk liet men een douane ambtenaar tussen de toestellen plaats nemen om achter de bestemming van d< zending te komen. De inwoners var Vasse bleken een goede neus voor smok- keiaffaires te hebben. Het gerucht vai de smokkel maakte snel de ronde door het dorp en binnen het kwartier stond 'n hele verzameling mensen rond de gen, die toen in beslag werd genomen. Direct ging men op onderzoek uit. Bij Tante Sien trof men de oude bekenden. Na een mislukte vluchtpoging werden ze ingerekend. Ze blijven halsstarrig ont kennen iets met de auto voor het post kantoor te maken te hebben. De wagen had een Nederlands kenteken en was in Arnhem gehuurd. Er zaten tien toestel- Tweede auto Bij de ontdekking van de wagen heb ben enkele inwoners van Vasse een Ne derlandse personenauto naast de bestel wagen zien staan. De bestuurder hier van zou zijn weggereden, toen hij de overmatige belangstelling ontdekte. Men zoekt thans naar deze wagen de bestuurder ervan. De douane blijft waakzaam. Mis schien zijn de arrestanten slechts leden van een grote bende en dan kunnen meerdere arrestaties volgen. Misschien zijn het eenlingen, die opereren en dan zal er verder waarschijnlijk niets be kend worden. „Stille wateren hebben diepe gronden"' De Engelsen uit het einde van de vorige en het begin van deze eeuw waren goed in het vervaardigen van socletystukken, waarin zij op hun x beurt weer verschillende genres J 5 tellen. Het toneelspel van hedenavond „Stille wateren hebben diepe gronden" is zo'n socletyspel. Het speelt zich af in een betrekkelijk welgestelde familie, J waar een inwonende tante „de broek aan heeft". Degene, die hier het meest onder te lijden heeft, is een Jongeman, die pas getrouwd is met een allerliefst meisje. Als een bon-vivant zijn oog laat vallen op dit bekoorlijke schepseltje, y. ontstaat er echter een geheel andere echtgenoot, die wil vechten voor zijn huwelijksgeluk en voor zijn plaats in de familie. Dat hij daarvoor een oplichter J moet ontmaskeren, doet niets ter zake. In de hoofdrollen o.a. Kitty Janssen en Enny Meunier. (Nederland I 20.20) „Chantage" op een vreemde manier ..Cut yourself a 6llce of throat" Is de titel van de nieuwe aflevering uit de Engelse spionageserie „Blackmail", die de VPRO- tv vanavond weer op het scherm brengt. Hierin wordt de hoofdpersoon een zekere Isambard Kingdom Bartok Jones op een wel heel vreemde manier gechanteerd. J Hij moet namelijk 25 pond betalen om niet bekend te laten worden, dat zijn vrouw een verhouding heeft met de notaris. Jones vraagt verscheidene mensen om raad en langzamerhand wordt het duidelijk ln welk een lachwekkende zaak hij eigenlijk verwikkeld ia In de hoofdrollen Dudley Jones als Isambard King- dom Bartok Jones ANTENNE Conclusie over ouden van dagen tikje gezocht Brian Blessed, beter bekend als agent Smith uif de t.v.-serie „Z-cars", die dinsdag jongstleden nog doodsbenauwd was voor een slang, zal in de serie ,J)e drie Musketiers" de rol spelen va* de vermetele Porthos, die zijn leven in de waagschaal stelt om de mens t* nood te helpen. Dit klassieke werk van Alexander Dumas werd voor de f.u, gereedgemaakt door Anthony Steven. Bouw tunnel ter vervanging Hembrug begint in 1967 AMSTERDAM. (A.N.P.)- Met de bouw van de spoorwegtunnel ter vervanging van de Hembrug over het Noordzeekanaal zal in 1967 worden begonnen, aldus het jaar verslag 1965 van de Scheepvaart Vereni ging Noord. Aangezien het Noordzeekanaal in 1965 reeds op de vereiste diepte van 15 meter werd gebracht zullen straks wanneer de nieuwe havenmond te IJmuiden wordt ge opend. schepen met een diepgang van 43 voet bij laag water tot Amsterdam kunnen opstomen. Ook de verbreding van het Noordzee kanaal vordert goed. De werkzaamheden aan de zuidzijde, waar het kanaal 85 meter breed zal worden, zullen omstreeks 1969 gereed komen. Daarna volgt nog een verbreding aan de noordzijde. Hiermede blijft het Noordzeekanaal, wat betreft zijn afmetingen, het eerste kanaal ter wereld. IET was natuurlijk niet eoht wat de BBC had gemaakt van de ont voerde Ohinees uit het Rode Kruis Ziekenhuis te Den Haag. Maar het werd er niet bij gezegd in Brandpunt en dus kon men zo hier en 'daar nog zitten twijfelen of het nu wel zo was of niet. Wij kunnen ook moeilijk aannemen dat zoals een Gronings bejaarde beweerde het tegenwoordig nogal eens voorkomt dat iemand dood gaat zonder dat men er erg in heeft. Dit naar aanleiding van een 86-Jarige vrouw, die tien dagen ln haar huisje dood heeft gelegen voordat het ontdekt werd. Brandpuntredacteur Ad Langebent wilde doen geloven dat door zo iets bejaarden geconfronteerd worden met dingen die kunnen gebeu ren en ze daardoor een angst krijgen voor de toekomst. De zaak werd breed uit.gesponnen met de slotconclusie: na 75 jaar vereenzamen de ouden van dagen met de redactie dat zij zich nog meer gaan opsluiten. Wel een tikje sche ve conclusie als men tevoren een oudje heeft horen zeggen dat het de eigen schuld was van del 86-jarige vrouw, omdat zij zich met niemand bemoeide. Omsohakelen van werk is dikwijls niet eenvoudig vooral als er een „moeten" achter zit. De reportage van de mijn werkers van de Mauritsmijn, die nu bij de DAF auto's gaan maken, was heel interessant. Mijnwerker Peter Pan liet nog eens merken, dat oude liefde niet roest en hij ondanks de betere 1 waarden toch liever steenkool was ven hakken. Terwijl op het tweede net een thriller .Het dodelijk patent" werd geserveerd een stuk van Duitse ma kelij dat zich natuurlijk weer in Enge land moest afspelen 1 spannend maar volgens het geijkte chapiter van „wie zou het nu wel hebben gedaan." deed Nederland I z'n best de problemen uit de doeken te doen van het circus in de ze moderne tijd. Het werd een vlotte reportage met als eindindruk, dat de circusartiesten meer nog dan bioscopen enz. de concurrentie ondervinden van de t.v. maar alles doen de typische sfeer te handhaven en zich gelukkig te blij ven voelen ln hun zo apart en nog steeds romantisch wereldje. A. I. tHedenavond NEDERLAND I. NTS: 19.00 Nieuws in het kort: 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De Verrekijker; 19.15 Van gewest tot gewest. NCRV: 19.35 De Lucy Show. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Stille wateren hebben diepe gronden; 22.10 Attentie; 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.45—22.50 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VPRO: 20.01 Patrouille- wagen '54 antwoord!; 20.25 Muziek- progr.; 20.50 Chantage, t.vJilm; 21.35 Een muzikant is ook een mens. NTS: 21.1021.15 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) - AVRO. 18.00 Nieuws; 1?.15 Actualiteiten; 18.30 Weekendwegwijzer, gev. progr.; 19.10 Sportparade; 19.30 Jeugd en ritme; it 20.00 Nieuws; 20.05 Noordelijk Filh. Ork.; 21.05 Een volk kijkt naar de televisie, hoorsp.; 22.15 Licht instr. ensemble; 22.30 Nieuws: 22.40 Actua- liteiten; 23.00 Jazz Cocktail: 23.55 24.00 Nieuws. t HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.10 Zuidamerik. klanken (gr.); 18.40 it Voor de twintigers; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Muziek van het Leger des Heils (gr.); 19.45 Opera-aria's (gr.); 20.00 Donder - dagavond mozaïek, gev. pr.; 22.00 Gees- telijke liederen (gr.); 22.15 Avond- overdenking; 22.30 Nieuws en herh. it SOS-ber.; 22.40 Boekbespreking; 22.45 Kerkorgelconc.. oude muz.; 23.15 it Stereo: Bas en piano (opn.); mod. liederen: 23.40 Lichte gramm.muziek: 23.55—24.00' Nieuws RADIO VERONICA (192 m> - 18 00 it Veronica's jukebox (verzoekplaten), 19.00 Beatle-show door Jan van Veen, 19.15 Joost mag het weten: Hits van morgen en overmorgen, 20 00 Een pro- gramma voor iedereen die zijn hart aan de tropen verpand heeft. 22.00 tot 1.00 Gevar. muziek 'programma. BRUSSEL Nederlands (324 m) - 18.00 Benoit. Lalo 22.15 Lichte r BRUSSEL Fr ret te. 22.15 Ju*zr NDR-WDR (309 (484 r 20.00 Ope- 19.15 Populaire 9.15 Popul 22 45 Klaas, muziek. ENGELAND feBC (330 Amus. muziek, 23.15 Pianc 2 ENGELAND BBC (1500 m 20.40 Oude it en nieuwe muziek. 22.00 Lichte muziek. 22.35 Gevar. muziek. 1.00 Gram. platen 18.35 Zoals zo vele sterren beeldt ook Lucy J voor een keertje de beroemde Char- les Chaplin uit. (Nederland 1 19.35 Gelukwens. Aansl. Nieuws: 7.23 Lichte gramm.muz. (7.307.35 Van de voor- pagina); 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gramm.muz.; 9.00 Te land en te water; J 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Mor- genwijding. VARA: 10.00 Romantische operamuz. (gr.); 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Stereo: Bariton en piano, mod. liederen; 12.00 Elektr. orgelspel; 12.27 Meded. t b v. land- en tuinbouw; 12.30 Overheidsvoorlich- J ting: Voor de landbouw; 12.40 Piano en accordeon; 12.55 Actualiteiten. AVRO: 13.00 Nieuws: 13.10 Journaal en beursber.; 13.30 Stereo: Fluit en piano, mod. muz.; 13.55 Carillonmuz.; 14.15 Schakeringen, cult, progr.; 15.15 Lichte gramm.muz.. VPRO: 16.00 Nieuws, aansl. Thuis, praatje; 16.30 Holland Festival 1966; 16.40 Radio Kamerork.: klass. muz.; 17.30 Voor de jeugd: 17.50 Actualiteiten. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.20 Lichte gramm.muz (7.30 Nieuws); 7.45 Radiokrant; 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte gramm.muz 8.30 Nieuws; 8.32 Mod. orkestmuz. (gr.); 9.00 Voor de zieken; 9.35 Musiciana: muz. herinne- ringen: 10.00 Stereo: Radiofilh. ork. J mod. muz.: 10.30 Morgendienst; 11.00 Mod. gramm.muz.; 11.15 In 't zilver; 12.00 Lichte gramm.muz.; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws. J 12.40 Stereo: Lichte gramm.muz.; 14.00 Vrijdag-Weekendtips; 14.20 Amster- dams vocaal kwartet, mod. muziek; 14.50 Declamatie; 15.10 Voor de vrouw 15.40 Semi-klass. gramm.muz.; 16.30 Duizendschoon, praatje over planten; 16.45 Stereo: Licht orkest (gr.); 17.05 J Vocaal ensemble, geest, liederen; 17.35 Show en zo: lichte gram. muziek. praatjes. HILVERSUM III. 240 m en FM-kan. NRU/AVRO: 9.00 Nieuws; 9.02 Vrolijk platenprogr. 'Om 10.00 en 11.00 uur Nieuwst 12.00 Nieuws; 12.02 Operette- J muz. NRU/KRO: 13.00 Nieuws; 13.02 Licht gev muziekprogr. 'gr.); (Om 14.00 en 15.00 Nieuws); NRU-AVRO: 16.00 Nieuws; 16.02 Licht gev. platen- progr.: 17.00 Nieuws; 17.0218.00 Gev. platenprogr. voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 J Ook goeiemorgen door Harmen Siezen, 9.00 Muziek terwijl u werkt verzoekpl. programma voor de bedrijven. 10 00 y. Koffietijd met Tineke, 11.00 Kookpunt. Huisvrouwcnverzoekprogramma. 12.00 Muziek bij de lunch, door Jan v. Veen. 14.00 Matinee. 16.30,, Polydorshow. 17.00 Toppers van thuis/ door Bart Brug- mans. 17.15 Platenpalet. 17.30 The Teenbeatclub. Vrijdag f HILVERSUM I (402 m) - VARA: 7.00 Volksmuziek.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2