VNL op NKS-kamp PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 JULI 1966 LEIDSE UNIVERSITEIT Dr. J. J. Laarman benoemd tot lector in de parasitologie Bij K.B. is dr. J. J. Laarman, weten schappelijk hoofdambtenaar A hij de parasitologie, benoemd tot gewoon lec tor in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de parasito logie. Dr. J. J. Laarman, die in 1921 te Den Haag is geboren, volgde het gymnasiaal onderwijs aan het tegen woordige Grotiuslyceum aldaar. Na de sluiting van de Leidse universiteit zet te hij zijn studie in de biologie voort aan de universiteit te Utrecht, om na de bevrijding weer naar Leiden terug te keren, waar hij het doctoraal exa men in 1949 aflegde. Na een tweetal jaren verbonden te zijn geweest aan het zoölogisch laboratorium van de Leidse universiteit, trad hij in 1948 in dienst bij het laboratorium voor para sitologie. Hij doorliep aldaar verschil lende wetenschappelijke rangen en is sedert 1962 wetenschappelijk hoofd ambtenaar A. In 1960 heeft hij een onderwijsopdracht in de parasitologie gekregen. In 1955 promoveerde de nieuwbe noemde lector op een proefschrift ge titeld „The host-seeking behaviour of the malaria mosquito Anopheles ma- culipennis astroparvus". Behalve zijn proefschrift heeft dr. Laarman veel gepubliceerd in binnen- en buiten landse vakbladen. BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse universiteit zijn: P. J. Aleman, arts, voor het tijdvak van 1 juni 1966 tot 1'juni 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de thorax-chirur- gie benoemd; W. J. van Amstel, arts, voor het tijd vak van 1 april 1966 tot 1 april 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de werk groep nierziekten benoemd; Drs. J. T. W. Clemens, wetenschap pelijk ambtenaar in 'lijdelijke dienst bij de conflictpsychologie. voor het tijd vak van 16 juli 1966 tot 16 okt. 1967 wederom in deze funktie benoemd; Dr. H. Elsbach, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de cardiologie, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze funktie benoemd; J. J. M. Hermans, arts, wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de thorax-chirurgie, voor 't tijdvak van 1 okt. 1965 tot 1 okt. 1966 wederom in deze funktie benoemd; Mej. drs. M. Hoeke, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de analytische en farmaceutische che mie, (voor het tijdvak van 1 jan. 1965 tot 1 jan. 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse benoemd; Drs. R. P. Labadie, voor het tijdvak van 1 juli 1966 tot 1 juli 1967 tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de farmacognosie be noemd; T. E. Mcindersma, arts, voor het tijd vak van 15 juni 1966 tot 15 juni 1967 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij het instituut voor radiopathologie en. stralenbe- scherming benoemd; Dr. J. L. Springer, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de faculteit der godgeleerdheid, met in gang van 1 juni 1963 tot wetenschap pelijk hoofdmedewerker benoemd; Drs. H. L. Vos, wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de LEIDSE POSTDUIVEN CLUB Wedvlucht vanaf St. Ghislain H. op 24 juli 1966. Aantal duiven 307. Gelost om 7.30 uur met Z.W.-wind. Nulpunt 196.819 km. De uitslag was: J. van Alphen 1, 2, 3, 9; L. v. d. Nieuwen- dijk 4; P. Schenkelveld 5; A. Flippo 6; H. van Riet 7; H. Abrahams 8; J. Schouten 10, Wedvlucht vanaf Bordeaux, met 50 duiven. Gelost om 14.45 met W.Z.W.- wind. Uitslag: J. van Alphen Sr. 1, 2; L. v. d. Nieuwendijk 3, 7, A. Krol 4; P. Langhout 5; H. Abrahams 6; W. Bey 8; Bink-v. d. IJssel 9. Afgelopen nacht heeft de politie een 49-jarige colporteur aangehouden die met een spade twee spiegelruiten van zijn vroegere werkgever, die een zaak heeft aan de Haarlemmerstraat, had in geslagen. De dader verklaarde uit ran cune te hebben gehandeld. De waarde van de vernielde ruiten beloopt totaal ongeveer zeshonderd gulden. LEIDENAAR BRAK RUGGEGRAAT IN FRANKRIJK Gistermiddag is in het Pasteurzieken huis te Nice de 19-jarige Leidenaar R. J. Veltman opgenomen. Hij was met zijn ouders op vakantie in Boulouris (dep Var) in Frankrijk. De jongen heeft bij het duiken in te ondiep water bij Veuil- let zijn ruggegraat gebroken. Over zijn toestand konden geen mededelingen wor den gedaan. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toer\". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gem. museum „De Lakenhal; Oude Singel 28. Tent, Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), M usea De Lakenhal: Dag. 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Molenmuscum „Dc Valk" Dag. 105 uur. zondags 15 uur, maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur). VOORSCHOTEN Bromfietser aangereden Gistermid dag omstreeks het noenuur is de 33-ja- rige mevrouw J. J. M. J. uit Voorschoten op de kruising van de Curielaan en de Prof. Asserlaan aangereden door een personenauto, omdat zij met haar brom fiets geen voorrang verleende. Zij werd met een nogal ernstige hoofdwond naar het AZL overgebracht. analytische en farmaceutische chemie, voor het tijdvak van 1 aug. 1966 tot 1 aug. 1967 tot wetenschappelijk mede- dewerker le klasse benoemd; Drs. F. A. J. de Vries, voor het tijd vak van 15 juni 1966 tot 15 juni 1967 tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de toegepaste enzy mologie en radiobiologie benoemd. LEIDERDORP Voor zeilvereniging gaat Doesbrug op zondag open De bediening van de Doesbrug is voor een termijn van vijf jaren opgedragen geweest aan de heer R. Marbus, wonen de te Leiderdorp, voor een vergoeding 3500.per jaar. De overeenkomst tussen de heer Marbus en de gemeente loopt op 1 augustus 1966 af. De bedie ning van de betreffende brug dient thans derhalve opnieuw te worden geregeld. Omdat de heer Marbus in verband met zijn beroep veelal niet thuis was, heeft hij zich veelvuldig laten vervan gen door de heer J. Crama, wonende alhier, Jaagpad 34. Laatstgenoemde is schoenmaker van beroep en is wel in de gelegenheid de brug te bedienen. Hij heeft dit werk de afgelopen jaren onder verantwoordelijkheid van de heer Mar bus verricht. Tijdens een onderhoud heeft de heer Marbus ons medegedeeld dat hij er de voorkeur aan geeft dat de gemeente de bediening van de brug na 1 augustus '66 rechtstreeks opdraagt aan de heer Cra- Desgevraagd heeft de heer Crama zich gaarne bereid verklaard met de ge meente te contracteren ter zake van de bediening van de Doesbrug. De vergoe ding kan op 3500.per jaar worden gehandhaafd, terwijl ook de overige voorwaarden geen wijziging behoeven. De brug blijft op zondag gesloten, tenzij bijzondere omstandigheden, ter beoordeling van de burgemeester, het openen van de brug billijken. Het is b. en w. evenwel gebleken clat met name by de leden van de water sportvereniging Doeshaven behoefte be staat aan het openen van de brug op zondag. Z(j hebben daartegen geen be zwaren, terwUl de heer Crama bereid ls de brug gedurende de periode 1 mei tot 1 oktober ook op zondag tussen 8.30 en 9.30 uur en tussen 18.30 en 19.30 uur te openen. In dat geval zou de evenredige vergoeding evenwel met een bedrag van 850.per jaar dienen te worden ver hoogd. Omdat in hoofdzaak de leden van de bovengenoemde watersportvereniging van het openen van de brug op zondag zullen profiteren, achten wij het billijk dat niet de gemeente, doch de Water sportvereniging Doeshaven de daaraan verbonden kosten draagt. Het bestuur heeft zich namens de vereniging bereid verklaard jaarlijks een bedrag van 350 gulden aan de gemeente te vergoeden voor het openen Van deDoesbrug op zondag. B, en w. stellen derhalve voor de be diening van de Doesbrug aan de heer J. Crama met ingang van 1 augustus 1966 voor de periode van één jaar op te dragen tegen een vergoeding van 3850 gulden. BELONING BRANDWEER PERSONEEL De beloning van het personeel der vrij willige brandweer is laatstelijk herzien bij besluit van 26 febr. 1962. Sedertdien hebben zich echter verschillende loon stijgingen voorgedaan. In de overheids sector bedraagt de toename pl.m. 25%. Uit een enquête is gebleken dat de sa larissen vooral voor het lagere brand weerpersoneel vaak hoger zijn dan de met 25% verhoogde bedragen. Dit moet worden toegeschreven aan de omstan digheid dat het mpeilijk is gegadigden te vinden die bereid zijn in eigen tijd dienst te doen bij de vrijwillige brandweer. B. en w. stellen voor de vaste vergoe dingen ingaande 1 januari 1967 vast te stellen ais volgt: (tussen haakjes zijn de huidige bedragen vermeld commandant (ƒ600,-) 750,- ondercommandant (ƒ450,-) ƒ600,- brandmeest ƒ300,-) ƒ400,- onderbrandmeester 70,-) ƒ150,- hoofdbrandwacht 60,-) ƒ120,- chauffeur-pompbed. 60,-) ƒ120,- brandwacht le klas 50,-) ƒ100, brandwacht 2e klas 40,-) 80, adsp.-brandwacht 30,-) 60 Tevens stellen b. en w. voor met in- j van genoemde datum de vergoe ding bij brand en oefeningen te verhogen 2,50 tot 5,— per uur. Om de geprojecteerde hoogbouw langs de Engelendaal zo snel mogelijk in uit voering te kunnen nemen, was het zaak op korte termijn met het bouwrijp maken van de daarvoor benodigde grond te beginnen. Daarom is een gedeelte van complex I van het Gemeentelijk Grond bedrijf, aangeduid met Zijlhof III, reeds bouwrijp gemaakt overeenkomstig het •kavelingsplan, voordat overeenstem ming was bereikt met een gegadigde otffer de uitvoering van de bouwplannen. Thans zijn de onderhandelingen met 'n geïnteresseerde in de hoogbouwplannen zo ver gevorderd, dat over de situering de bouwblokken overeenstemming is verkregen. Dit heeft tot gevolg, dat enkele stra ten met de daarin aanwezige rioleringen Zijlhof II gewijzigd zullen moeten worden. De directeur van gemeentewerken heeft berekend, dat voor het aanbrengen de wijzigingen een bedrag van 473.800 gemoeid zal zijn. Daarin zijn begrepen de kosten van later uit te voe- n werken. Het Zuid-Hollands Aannemingsbedrijf Bomens te Krimpen aan de Lek is be reid het werk uit te voeren voor de som van ƒ165.600. AANK. PERC. ACIITHOVENERWEG Onlangs bood de heer N. J. C. Koot te Hazerswoude zijn woning Achthovener- weg 45-47 te koop aan. Het betreft een onbewoonbaar verklaarde woning, wel ke onlangs is ontruimd. De gemeente is in de koop geïnteres seerd, omdat de percelen, althans ge deeltelijk, nodig zullen zijn voor de ver breding van de Achthovenerweg. Zoals bekend is, wordt momenteel een plan tot reconstructie van de Achthovenerweg ontworpen. De heer H. D. van Welzen jr. te Oegst- geest heeft het pand met de bijbehorende grond, met een totaal oppervlak van 0.01.68 ha. getaxeerd. Hij taxeert de waarde op 2400,B. en w. stellen tot aankoop te besluiten. De padvindsters van de Liethorp- groep kunnen het troephuls aan de Hoogmadeseweg 's winters niet voldoen de warm stoken omdat door het ontbre ken van een plafond veel warmte in de kap verdwijnt. Indien er echter in het gebouwtje een plafond wordt aange bracht zal dit euvel verholpen zijn en kan het gebouw veel eerder worden warmgestookt. De kosten voor het aanbrengen van ;n plafond in dit troephuis zullen on geveer 180,bedragen. Aangezien de Liethorp-groep deze kosten niet zelf kan dragen heeft zij verzocht om het plafond op kosten van de gemeente aan te bren- RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandag 1 augustus om 7.45 uur in openbare vergadering bijeen. Aan de agenda ontlenen we de volgende punten: Voorstel tot aankoop van de onbewoon baar verklaarde woning Achthovener weg 45-47 van N. J. C. Koot"; voorstel inzake de bediening van de Doesbrug; voorstel tot wijziging van de verorde ning regelende de beloning van 't brand weerpersoneel; voorstel tot het verlenen eervol ontslag aan J. Planting als lid der commissie tot wering van school- uim en tot benoeming van 'n nieuw lid; voorstel tot 't uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratingswerkzaamhe den in Zijlhof III en tot onderhandse aan besteding daarvan; voorstel tot het be schikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een plafond in het padvindersclubhuis aan de Hoogmadese weg en tot verhoging van de huurprijs, voorstel tot het uitbreiden van de ambts woning van de burgemeester met een slaapkamer. Marktberichten LEIDEN, 27 juli. Groente Appe len 16-32; Aardappelen 1829; Andij vie 2031; Augurken B 8191; C 46; Pronkbonen 1.25; Snijbonen 1.752.15; Stambonen 9095; Tuinbonen 19; Kro ten 36; per kilo 3041; Rode kool 1222; Groene kool 2932; Poste lein 2138; Prei 1942; Rabarber 7 10; Spinazie 2934; Tomaten: A 2.65—2.65; B 2.65—2.70; Tomaten C en CC doorgedr.; Uien per bos 2930: Waspeen 915, per 100 kg. Meloenen 541.29; Perziken 1430; Bloemkool A 92—1.23; B 86—1.01; C 44—68; Sla A 1528, per 100 stuks. Bospeen 14— 35; Peterselie 2331; Selderij 1128; Uien 3741, per 100 bos. DINSDAG Kamp Zondert Op de 2e kampdag was er voor onze jongens, die het uitmuntend maken, niét n groot programma als gisteren. Na n stevig ontbijt trokken we naar het sportpark waar we het laatste nummer de zeskamp afwerkte, nl. het bal dribbelen. De tijden die hier gemaakt werden mogen toch wel goed genoemd worden, le was D. Lampo in 33.9 sec., 2e A. van DJjck 34.9 en 3e T. de Romijn 36.3. De slechtste tijd was 1 min. 7.6 sec. zodat u het verschil wel kan zien. Dan :n er nog enige volleybalwedstrijden gisteravond en vanmorgen die als volgt eindigden: VNL 1-Swift 1 615, ADO 1-VNL 1 15—3, VNL 2-DSS 1 115. De rest van de morgen hadden vrij en hebben enige tijd in het zwem bad doorgebracht. Na het middageten er slagbal, een voor vele jongens onbekend spel maar toch vurig beoefend. De uitslagen waren: VNL-ADO 23—27. In deze wedstrijd zagen Hans van Rijn Anton van Dijck kans de bal 1 en 2 x te vangen. De tweede wedstrijd ging te gen Swift en werd met 5020 verloren ondanks 5 vangballen van A. van Djjck. Vanmiddag hebben we nog bezoek ge had van de fam. Mentink, wat door de jongens zeer op prijs werd gesteld, aan gezien de heer Mentink een ruim ge schenk achterliet, waar de jongens spon taan gebruik van hebben gemaakt. Dat was dan het laatste nieuws van vandaag dus tot morgen. De leider J. ter Beek Kamp Zundert Op deze derde kampdag was er een bijzonder klein programma, zodat er niet veel te mel den is. Allereerst moet ik een fout recht zetten, n.l. de uitslag van volleybalwedstrijd VNLADO, deze is niet zoals gisteren vermeld in een nederlaag van 153, maar met 153 in ons voordeel geëindigd. Dan was er gisteren in de avonduren een hand balwedstrijd tegen Swift, dat enige handballers in haar gelederen telde, wat gemerkt kan worden in de uitslag, n.l. 100 voor Swift. Even later moest tegen De Valk gevoetbald worden, wel ke wedstrijd met 20 gewonnen werd, dank zij doelpunten van M. Arnoldy en T. de Romijn. Vanmorgen wa een voetbalwedstrijd tegen D.I.O.S., waarin we met 40 het onderspit dolven. De rest van de dag waren we vrij. We hebben een poging onder nomen om naar België te wandelen, waar we echter nimmer aangekomen zijn. Terug in Zundert werden we opgewacht door de fam. Lampo, die ons verblijdde met een kist prachtige peren en extraatjes voor de geleverde prestaties. Dat was de koek voor van daag, dus tot morgen. De leider J. ter Beek. VNL-KAMP WEERT De boswandeling van gisteravond was een prachtige wandeling met schitterend natuurschoon. Vandaag was het een rustige dag, gezien het zeer zware pro gramma dat we gisteren hebben afge werkt. Vanmorgen hebben we nog twee volleybalwedstrijden gespeeld en verlo ren nl. tegen de Heer met 159 en van DWO met 15—7. Dit betrof VNL 1. Ook met het voetballen hadden we vandaag geen succes. VNL-de Heer 01 en VNL- DWO 12. Vandaag kregen wë de heer Romijn en pastoor Commandeur op be zoek. De avond wordt vanavond door gebracht bij de tv voor het kijken naar de wedstrijd Portugal-Engeland. Morgen staat ons weer een drukke dag te wach ten, dus hebben we vanzelf meer nieuws. PATER C. P. POUW UIT BRAZILIË VIERT IN ALPHEN ZILVEREN PRIESTERFEEST Pater Cornelia Pancratius Pouw CSSp hoopt zondag 31 juli a.s. in de dekenale St. Bonifaciusparochie te Alphen a. d. Rijn zijn zilveren priesterfeest te vieren. De jubilaris is 27 juni 1916 in Sassen- heim geboren. Een half jaar later ver huisden z'n ouders naar Alphen a. d. Rijn waar zij in het Rietveld een boerderijtje gingen houden. Als neomist heeft pater Pouw een half jaar gewerkt in de Boskoopse parochie. Hij was vervolgens bijna twee jaar ka pelaan te Nieuwkoop en assisteerde hij bij voorkomende gelegenheden in de de kenale parochie te Alphen a. d. Rijn. In 1946 kreeg hij van zijn overste de opdracht waarnaar hij zo verlangde. Pa ter Pouw werd toen uitgezonden naai de missie van Amazonas (de groene hel van Braziliëals speciale standplaats kreeg hij de hoofdplaats Manaus met 220.000 inwoners), aan de rivier de Ama zone toegewezen. Nadat hij zich voor zijn vertrek al theoretisch kon voorbe reiden op zijn toekomstig missiegebied, kreeg hij in de hoofdstad gedurende 8 jaar ruime gelegenheid kennis te maken met de praktische kant van het leven en werken in dit gebied. Daarna werd hij Sete-Lagóas in de staat Minas-Garais. In tegenstelling tot Manaos is het een kleine gemeente met circa 30,0.00 in woners, in een vrij beschaafde streek, vlak bij de hoofdstad Belo Horizonte (ca. 1 miljoen inw.) ORANJEFEESTEN IN H00GMADE ONDANKS REGEN GESLAAGD Ondanks dat de zon op de eerste da; nogal op zich liet wachten en een] enkel regenbuitje het ergste deed vre zen, zijn de Oranjefeesten, welke dins dag en woensdag werden gehouden, uitstekend verlopen. Zaterdagavond was met een roeiwedstrijd voor paren een begin gemaakt met het afwerken van 't opgezette programma. Dinsdag morgen was de schooljeugd vroeg pre sent, om, na het bijwonen van de H. Mis van 8 uur, hun tractatie in ontvangst te nemen en daarna hun onderlinge krachten te meten in de spelen, die echter door de overvloe dige regenval der laatste dagen in het Europa-plantsoen warden gehou den. Het talrijke publiek en de grute deelname aan de volksspelen bracht op de eerste dag spoedig ae echte feest stemming, waaraan de muzikale rond gang van de R.K. Muziekvereniging met drumband in de avonduren het hare bijdroeg. Woensdag, de tweede dag, was heel gevuld met spelen voor volwas senen. Vermeld moet worden dat de traditionele ringrijderij voor paren, die steeds plaats heeft op het terrein van de heer J. J. v. d. Geest, vanwege het drassige terrein nu met de overige spelen aan de Van Poelgeestlaan moest worden gehouden, waardoor de bewo ners aldaar dit jaar ruimschoots aan hun trekken zijn gekomen. Toen laat in de avond de laatste mannelijke deelnemers met het ringsteken een prijs hadden veroverd, bleef de stem ming op het feestterrein nog geruime tijd voortduren. In Sete-Lagóas bleef pater Pouw jaar werkzaam, tot hij werd overji plaatst naar Conselheiro Pena (7000 J :rs), een vrij arme streek met L rendeels boerenbevolking. Drie jaar la mocht pater Pouw zijn steentje bijii in de opbouw van Brasilia, de tf komstige hoofdstad van Brazilië. heeft hij een houten hulpkerk geboil die momenteel vervangen wordt door,,, stenen kerk (een taak voor de Neijf landse pater P. Schoonakker). Zoals pater Pouw nu van zijn kerf lijke overheid toestemming heeft T kregen zijn zilveren priesterfeest in 1 vaderland en woonplaats te vieren,! mocht hij in 1963 naar Nederland kor* om het gouden huwelijksfeest van J ouders mee te vieren. Momenteel is pater Pouw gestafc neerd in de 29.509 zielen tellende pL- chie Aijugena met een hoofdkerk enB bijkerken en kapellen en een oppervlai van ca. 1200 m2. De afstanden zijn er groot. Twee dJ van de kinderen lijdt er honger, vertel pater Pouw ons. Het is mede hierom J hij straks als hij op 4 augustus c weer gaat verlaten, in zijn missie gn| behalve over geldmiddelen, ook c jeep wil kunnen beschikken. Naast I kele kerken heeft hij in zijn missie f een vijftal lagere scholen en nasium (hier ulo) gesticht, waaroverB bij tijd en wijle toezicht moet houjT Op zijn visitatiereis dient hij veel gage bij zich te hebben (o.a. levensil delen, ook voor de kinderen ste parochianen). Een jeep kost in zilië 10.000 gulden. Een aktie-comitéB de parochie heeft zich er achter gfl om pater Pouw in elk geval zijn jee* geven. Pater Pouw hield een liefda* heidspredikatie voor dit doel; de chianen offerden gul, maar het beoo doel is helaas nog niet bereikt. P;| Pouw kan het volgend jaar niet i naar Holland komen om het restje( elkaar te schrapen. Van ganser wordt gehoopt dat hij voldaan kanl rugkeren naar zijn arm, straatarm, j hij het zelf heeft geschetst, missiegetl eii hij daar dan wat kan geven e ook doen! Zondag a.s. is er nog allel legenheid daartoe als de zilveren pr| terjubilaris zijn receptie houdt. Zondag 31 juli wordt het feest kei« lijk gevierd met een plechtige gezon I H. Mis (Hoogmis) om 10 uur in de Bonifaciuskerk. Van 1 tot 3 uur daa^ recipieert pater Pouw in de St. Jose I zaal. Ten behoeve van degenen die er I voorkeur aan geven hun bijdragen in I jubileumgeschenk langs andere we; I te leveren, vermelden wij het correspjl dentieadres van het parochieel jubilee;.* comité: de heer Adr. A. M. van Leeuv Szn., Van Boetzelaerstraat 81, tel. W. WOENSDAG Kamp Weert Gisteravond hebben we genoten via de t.v. van de wedstrijd EngelandPortugal. Verder is er niet veel te melden, want onze drukke dag bestond uit een vrije middag, die we benut hebben met een wandeling naar Weert. De stemming is nog prima en dat is de hoofdzaak. Vanmorgen hebben we nog een kampspel ge speeld, waarvoor de jongens niet veel interesse hadden. Ook is er nog gevoet bald en wel tegen de bovenste uit onze afdeling, n.l. Oss. Hier weerden de jongens zich prima en door doelpun ten van G. Compeer en A. Lelieveld hadden we kort voor het einde nog een 21 voorsprong, maar in de laat ste minuten maakte Oss nog net ge lijk 22. Bij het volleybal waren de resultaten: VNL 2—OBW 2 11—15 en Tuldania 2—VNL 2 2—15. Vanavond gaan we naar de filmavond. Verder geen nieuws meer, dus de hartelijke groeten van de leiders. W. v. Eygen en J. v. d. Hoogen. PASTOOR HOOIJSCHUURS AFSCHEID VAN BOSKOOP Tijdens een gisteravond in het R.K. Varenigingsgebouw te Boskoop ge houden afscheidsreceptie hebben tal van parochianen van de gelegenheid gebruik gemaakt om afscheid te ne men van pastoor Hooijschuur, die nog deze week Boskoop gaat verlaten. Ook leden van het kerkbestuur met hun dames gaven door hun aanwezig heid blijk van hun belangstelling. Zaterdagavond wordt de nieuwe her der, pastoor C. P. van Dam op plech tige wijze ingehaald. Deken G. P. Vergeer uit Gouda zal zondagavond tijdens de Eucharistieviering de nieu- de pastoor installeren. SASSENHEIMSE KINDEREN ALS STANDHOUDERS De wedstrijd Engeland-Portugal op de televisie schijnt de Docos-jongens dermate geïnspireerd te hebben, dat zij op één ochtend in twee wedstrij den dertien doelpunten wisten te fa briceren. Eén doelpunt, dat net vol doende was voor de overwinning werd gemaakt tegen Tongelre uit Eindho ven. Het winende matchdoelpunt werd gescoord door Frans Smits via een dieptepass van Leo Dickhoff. Ook Nico v. d. Meel scoorde een doelpunt, maar dit werd afgekeurd door de scheids rechter, die terecht buitenspel consta teerde, omdat v. d. Meel de bal in buitenspelpositie onnodig overnam van Ruud de Jong. In de tweede wedstrijd werd tegen Verburch uit Poeldijk ge speeld. Verburch speelde ongeïnteres seerd en zodoende kon Docos twaalf doelpunten scoren. De doelpuntenma kers waren Leo Dickhoff (5), Bart Nievaart (3), Frans Smits (2) en ten slotte maakten zelfs de beide backs van Docos Aad Koot en Joop Goosen die opgetrokken waren naar de voor hoede, een doelpunt bij de tegenstan der. Begrijpelijk, dat de vreugde groot was en de heer Fr. v. d. Heyden, lei der van Docos, het gehele elftal op een consumptie tracteerde. Ook het volly- bal is een geliefde sport in het kamp. Docos speelt met twee teams in het volleybaltoernooi. Het eerste team heeft na vijf wedstrijden nog geen winstpunt weten te behalen, al wordt steeds met vechtlust gestreden. Het tweede volleybalteam van Docos boekt in tegenstelling tot het eerste wel suc cessen. Na 4 wedstrijden hadden zij 3 overwinningerf plus 1 nederlaag. De uitslagen in 4 wedstrijden waren: 5 15, 1513 en tweemaal 158. Gewon nen werd van RKC (Waalwijk), Lenig en Snel (Den Haag) en Tongelre (Eindhoven), terwijl verloren werd van Concordia-SVD uit Den Bosch. Bij de laatste overwinning van 158 werd een achterstand van 62 opge haald tot een 87 achterstand en toen werd dank zij goed serveren van Ruud de Jong een 158 overwinning geboekt, zonder dat de tegenstander aan bod kwam. Het weer is enigszins onstabiel. Droog weer en regen wisse len elkaar af, maar dat kan aan de goede stemming geen afbreuk doen. Zaterdag komt Docos tussen 11.00 en 12.00 uur in Leiden terug en stapt de groep uit op de Nieuwe Beestenmarkt. DE LEIDERS. De kindermarkt door de jeugdre- creatie-commissie gistermiddag gehou den, - is een groot succes geworden. Er was een geweldige drukte, niet alleen van de jeugd maar ook van ouders die een kijkje kwamen nemen. Er was van alles te koop, uiteraard veel speelgoed, boeken en snoep, en normale gebruiksvoorwerj w.o. nachtspiegels. Meerdere jong< en meisjes ontpopten zich als w standwerkkers. Er is ook druk gebr gemaakt van de grabbelton, ball gooien en ezeltje rijden. Er was ij ruim batig saldo, wat de andere aifl viteiten ten goede kan komen. ROELOFARENDSVEEN Hier vermelden wij nog weer even de resultaten van onze jongeren voetbal: DCS 1-DOSR 1 0-0. Raptim A-DOSR B 0-1. Het doelpunt werd gemaakt door T. Spruit en Hen Bokker en J. Klein speelden een opvallend goede partij. DOSR A-BL. ZWART A 2-1. De doel punten werden hier gemaakt door H. de Prie en Jac. Bouwmeester. DOSR B- SVW B 4-0. Voor ons scoorden J. Kras, J. Broer, T. Spruit en Dave Bakker. Door deze prachtige overwinnig werdt het B-team ongeslagen poolwinnaar. De Volleybal uitslagen zal ik hier niet allëmaal vermelden. Wel kan ik u ver melden, dat A2 en B2 poolwinnaar zijn. Handbal vinden de jongens ook leuk, maar de prestaties z(jn niet om over naar huis te schrijven. De 5-kamp is ook door beide teams afgewerkt. Woensdag morgen speelde het A-team nog een voetbalwedstrijd tegen Verburg om de 2e plaats, welke werd gewonnen met 1-0, dankzij een doelpunt van B. Schouten. Onze keeper J. Verdel speelde een goe de partij. Woensdagmiddag zijn we vrij en gaan we de bossen in. De stemming is geweldig. EEN LEIDER RIJPWETERING Men schrijft ons van uit het stadion „De Vliert" te '^-Hertogenbosch „Zondagmiddag kwamen we rond half vijf in het sportkamp waar we, bij prach tig weer de opening meemaakten en 's avonds de omgeving wat verkenden, 's Nachts heeft het hard geregend, maar gelukkig was het 's morgens droog. Maandagmorgen begonnen we met volleybal. Het eerste team won een wed strijd en speelde er een gelijk, het tweede team won beide wedstrijden, 's Middags werd in het stadion de vijfkamp afge werkt. Kees v.d. Star won het hardlofl hoogspringen 1.35 m. en versprinJ 3.85 m. en gooide de bal 20 meter v maar bij het doelschieten schoot I letterlijk mis. Nu was Jan Hoogenbcl met 11 punten de beste, 's Avonds kl den we de halve finale West-Duitslaif Rusland gaan kijken, en een leider g met een paar jongens wandelen. Dinsdagmorgen begonnen we voetballen. Van de drie wedstrijden u nen we er twee en verloren er e we ook hier leuk meedoen, 's MiddA was er weer volleyen en vanavond f pen we weer een mooie wedstrijd op t| te zien. LISSE BLOEMBOLLENVEILING Dubbele vroege tulpen z. 12/op zift lil Theeroos 18.60 17 2-1 Enkele vroege tulpen Brilliant Star 24.80 17.51 Bellona 6.75 5 *1 Joffre 10.20 8.s| Pink Beauty 22.25 Ralph 10 10 Darwin tulpen: Demeter 11.35 Eclipse 11.05 Gander 12.50 Insurpassable 8.10 Most Miles 14.45 Paul Richter 6.60 Queen of Night 6.80 Mendel Tulpen: Bing Crosby 8.20 Cellini 18.20 Krelages Triumph 7.70 Olga 9.55 Orange Wonder 8.80 Pink Trophy 8.50 Ruby Red 18.10 Scarlet Admiral 6.50 Van der Eerden 6.30 White Sail 7.80 Trumph Tulpen: Dreaming Maid 7.75 Elmus 5.85 Golden Eddy 8.30 Pax 8.70

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4