Het nieuwe Premiespaarplan: Grijp de kans! SteCeidóeSouftamX Vrolijk geeft TROS gelijk Levenslang geëist in Zweedse moordzaak Voor het eerst bleek iets van emotie Wet op komst tegen de Britse piratenzenders SCHONE NAGELS Lege blikken vliegen om de oren DE LEIDSE COURANT DONDERAG 28 JULI E Inkomen van de koningin R zijn verschillende argumenten aan te voeren, waarmee men de stelling kan staven, dat het beter is zaken als het inkomen van het koninklijk huis en de schade loosstelling voor Kamerleden niet te koppelen aan loonronden of jaar lijkse overzichten van de kosten van het levensonderhoud. Maar wegen al die argumenten feitelijk wel op tegen de omstan digheid, dat zonder zo'n regeling het kabinet de kat de bel moet aanbinden op 'n moment, dat zulks psychologisch bijzonder ongelegen komt? Noch de verhoging van het inkomen van de koningin, noch de niet onbetekenende verhoging van de schadeloosstelling voor parle mentariërs maken op het totaal van de rijksbegroting veel uit. Wat dit betreft is het net als bij een particuliere maatschappijeen forse salarisverhoging voor de directie vergt een veel kleiner be drag dan een bescheiden loonronde voor het hele personeel. Doch wie mag verwachten, dat de burger in deze kwesties alleen maar algemeen economisch rede neert? TERECHT wordt hi fcrede kringen de vraag gesteld waarom 't kabinet met voorstellen tot wijziging van het inkomen van de koningin moet komen op een moment, waarop deze regering ge doemd is overal elders de hoogste zuinigheid te prediken. Natuurlijk is het antwoord gauw te geven: de verhoging had al veel eerder moeten worden voor gesteld: iedereen weet, dat sinds 1961 de kosten van het levens onderhoud drastisch gestegen zijn en iedereen kan weten, dat de koningin wier grondwettelijk geregeld inkomen grotendeels nodig is om personeelskosten te dekken met eenzelfde bedrag niet meer hetzelfde kan verrichten als vijf jaar geleden. Maar waarom is met het voor stel tot verhoging van het bedrag gewacht tot de tweede helft van 1966, zodat het concrete bedrag relatief ineens ongewoon groot uit valt? Wie geeft nu een goed ant woord op de vraag, hoe Soestdijk de afgelopen jaren voor de stij- 'gende kosten heeft kunnen op komen? TEGEN de automatische stijgine van salarissen van de hoogste gezagsdragers inclusief die van leden van het kabinet zelf zijn vanwege het automatisme en het aldus op één lijn stellen van de hoogste autoriteiten met de kleinste ambtenaar bezwaren in gebracht. In het geval van hof en parle ment kan evenwel nu een zwaar wegender bezwaar gelden. Name lijk dat men, achterblijvend bij de kostenontwikkeling, op een ge geven moment met een regeling moet komen, die, hoewel zelf billijk, in het licht van de omstan digheden onbillijk gaat schijnen. Het odium hiervan rust niet op het kabinet-Cals, maar op zijn voorgangers. En misschien ook wel een beetje op degenen, die het zo ver hebben laten komen. Wekelijks één uur zendtijd Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Minister Vrolijk (Om roepbeleid) heeft zich in een brief aan het NTS-bestuur achter de bezwaren van de TROS inzake de zendtijdverdeling gesteld. Hij heeft het NTS-bestuur ge vraagd „in redelijke mate met de wen sen van de TROS rekening te houden". Dit betekent dat dc TROS nu wellicht toch één uur t.v.-zendtijd per week krflgt en haar vier uren niet hoeft „op te sparen" voor één avondvullend programma in de maand, zoals het NTS-bestuur wil. Ingewikkeld IN bepaalde opzichten werkb het verslag over het mondeling overleg tussen minister Diepenhorst en Kamercommissie over de studietoelagen verhelderend. Maar wie zal bestrijden dat de minister naïef is met zijn opmerking dat de voorlichting over eijn gewijzigd beleid, helaas, niet tot. het gewenste resultaat leidde? Dit beleid blijkt immers vanwege de ingewikkelde methodiek die toegepast wordt eenvoudig voor «*e gewone man onverkoopbaar Kennelijk gaat minister Diepenhorst ervan uit dta insiders, in casu de studen ten-decanen, de kwestie wel snappen en de nieuwe regeling voor belanghebbenden eullen weten te vertalen. Dat kunnen die decanen ook, maar zo min als de minister van Financiën er van uit mag gaan dat zijn fiscaal beleid helder is. omdat er belastingconsulenten zijn die •het weten uit te leggen, kan de minister voor Onderwijs zijn studietoelagenbeleid baseren op het bestaan van decanen. Hoe moet het dan bijvoorbeeld met de voor lichting aan eindexaminandl op de scho len voor voortgezet onderwijs, waar men veelal nog onvoldoende voor die taak berekend is? We geloven, met de Kamercommissie, graag dat de nieywe regeling op billijker uitgangspunten berust en dat ze voor de overheid goed hanteerbaar is en kosten besparend kan werken. Maar voor de belanghebbenden is ze uitermate inge wikkeld. Onze opvattingen omtrent de demo cratie brengen met zich mee dat van de overheid een beleid vernacht mag worden hetwelk voor de burger begrijpelijk is. Omdat we geen voorstander zijn van studieloon e.d.. gaan we vanzelfsprekend ermee akkoord dat waar mogelijk stu derenden en/of hun ouders bijdragen ir de hoge kosten van het wetenschappelijk en hoger beroepsonderwijs. Maar wanneer, om ook voor de ge wone burger goed hanteerbaar te zijn, •het studietoelagenbeleid theoretisch iets minder perfect zou moeten zijn en finan cieel iets meer risico's met zich zou moe ten meebrengen, dan heeft minister Die penhorst daarvoor onze zegen. De overheid werkt wel met begrotingen die veel minder gecontroleerd worden budgetair veel meer een slag in de lucht zijn dan de studietoelagen. Denk maar eens aan bepaalde investe ringen voor de Defensie. Waterstaat en. Onderwijs zelf bijvoorbeeld. STOCKHOLM (UPI) In de moord zaak Drost zijn gisteren de slotpleldool- en van de verdediging gehouden plus het requisitoir van de openbare aankla ger. Tegen belde beklaagden werd le venslange gevangenisstraf geëist. De openbare aanklager stelde daarbij, dat de misdaad onder „zeer bezwarende omstandigheden" Is gepleegd. Voor het eerst is in het proces door een verdachte blijk van emotie gegeven. „Et heb spijt van wat ik heb gedaan aldus de jongste 19-jarige verdachte Van 't H., wiens verdediger zich op het standpunt stelde, dat zijn cliënt niet ver antwoordelijk was voor zijn aandeel in de moord, maar zich had laten leiden door zijn oudere vriend tegen wie hij op zag. Wat de 22-jarlge verdachte D. betrof, pleitte diens verdediging voor medische verzorging. De verdediger vroeg het hof de aanbevelingen van de medische raad te volgen en zijn cliënt naar een Inrichting voor geestelijk gestoorden te verwijzen. De Stockholmse rechtbank doet vol gende week woensdag uitspraak in deze zaak van twee jongens, die hebben be kend in december van het vorig jaar hun 20 jaar oude landgenoot Henk Drost uit Harderwijk op gruwelijke wijze om het leven te hebben gebracht. Het was een van de wreedste moordt die ooit in Zweden zijn gepleegd, omdat ze met beraamde martelingen gepaard ging. Het tweetal gaf zonder enige emotie toe op 1 december 1965 Henk Drost naar een leegstaand afbraakpand in de Stock holmse wijk Klara te hebben gelokt om de jongen daar te martelen en langzaam te doden. Drost was hiertoe aan een pi laar vastgebonden. vat na een reces maanden gaven de belde verdachten uitdrukking aan gevoelens van grote teleurstelling over het feit, dat Drost eerder was gestorven dan zij aanvanke lijk hadden gedacht en voorzien. Een psychiatrisch rapport, waarin staat dat de beide Nederlanders In ernstige mate geestesziek zijn, over schaduwde de zitting van woensdag en men beschouwde het derhalve als een formaliteit toen de openbare aanklager Sten Mattason levenslange gevangenis straf eiste tegen de oudste van de bei de verdachten. Indien de rechtbank van oordeel zou zijn, dat verdachte J. D. ziek is, zal hij in een krankzinnigenge sticht moeten worden opgenomen. In het rapport, dat ls opgesteld door de medische raad van Zweden, welk lichaam ook de supervisie heeft gehad bij het psychiatrisch onderzoek, wordt gezegd dat beide verdachten geestesziek zijn. Alleen voor D. wordt echter verdere psy chiatrische behandeling geadviseerd. De beide verdedigers zelden ln hun pleidooien dat het tweetal niet verant woordelijk kan worden gesteld voor het gebeurde in december. „IJ ziet hier twee ernstig zieke mensen voor u en de daden van geesteszieke mensen moeten worden beschouwd als redeloos", zo zei raadsman Ragner Gottfarb. De meest ongelooflijke bijzonderheden zijn tijdens dit proces onthuld, waarbij wellicht het meest schokkend was dat de moord tot in details was voorbereid. Verder kwam aan het licht, dat Van 't H. met deze moord wilde laten zien, dat hij moed genoeg had voor iets dergelijks. Tijdens de verhoren bleek, dat hij na een minder prettige jeugd Nederland was ontvlucht en naar Zweden was getrokken om zien daar een bestaan op te bouwen waarmee hij zijn ouders wilde bewijzen, dat hij voor zichzelf kon zorgen. Tijdens het prooe6 bleef de vraag wie het initiatief tot de wrede moord heeft genomen onbeantwoord. Was het D. degeen die wordt beschouwd als het „brein" van het duo of Van 't H., een jongen die een grote labiliteit aan de dag heeft gelegd? Men heeft dit niet aan de oppervlakte weten te brengen Napels weer van vuil ontdaan NAPELS (UPI) Napels is weer ge zuiverd van al het straat- en huisvuil dat zich tijdens de zevendaagse staking van werknemers van de stadsreinigings- dienst heeft opgehoopt en toeristen op de vlucht heeft doen slaan. De vuilnisophaaldienst ging met 400 an en 100 vrachtwagens de onwelrie kende hopen vuil te lijf. De staking was het gevolg van een be sluit van het stadsbestuur de jaarlijkse toelage van de vuilnismannen met in gang van volgend jaar te halveren. De vakbonden hebben er echter voor ge waarschuwd dat men onmiddellijk weer ln staking zal gaan indien de Jaarlijkse gratificatie niet ln zijn geheel zal wor den uitbetaald. In zijn schrijven aan het NTS-bestuur doet minister Vrolijk ook nog een sug gestie voor een tussenoplossing. Deze houdt in dat de TROS in een periode van vier weken één week niet uitzendt, twee weken één uur per week uitzendt en in de vierde week dan twee urn' zend tijd krijgt. Zoals bekend is de TROS er zee gebrand wekelijks op het t.v.-sohenn te verschijnen, omdat het meent dan de grootste wervingskracht te kunnen uitoefenen. De TROS is dan ook in beroep gegaan tegen de andersluiden de beslissing van het NTS-bestuur. Minister Vrolijk heeft de TROS van zijn schrijven aan het NTS-bestuur in kennis gesteld. Verwacht mag worden dat de NTS in de brief van de minister aanleiding vindt om een en ander op nieuw in studie te nemen. Motie afkeuring in Lagerhuis verworpen LONDEN (AFP) Het Britse Lager huis heeft gisteren na een debat van twee dagen over de economische politiek van de regering een door de conservatie ve oppositie ingediende motie van af keuring verworpen. De stemverhouding was 325 tegen 246 stemmen. In de motie wordt het econo misch beleid van de regering veroor- BBC constant met „pop" in de lucht (Van onze correspondent) LONDEN. Er begint eindelijk schot komen In het lang uitgestelde plan de Britse regering om op te treden te; de zgn- „Radiopiraten". Morgen zal dc minister van 1' T T. de tekst publiceren van een wetsvoorstel, dat maatregelen voorziet „ter onderdrukking van radio uitzendingen door schepen en vliegtui gen en van zekere bouwwerken ln Het wetsvoorstel heeft tol doel de exploi tatie van Illegale zenders cornnii onaantrekkelijk te maken. De w Britse staatsburgers verbieden enige hulp te bieden of diensten te bewijzen aan firma's die onder de rechtspraak van Groot-Brittannië vallen, zullen ook geen publiciteit mogen maken via der gelijke zenders. Strenge boetes zullen opgelegd worden aan Britten die als „disc-Jockeys", tech nici of in om het even welke ander hoedanigheid voor de piraten werken. Eveneens zullen beboet worden: zij die werken voor de firma's, die adver teren via de radiopiraten. Het wetsvoor stel zou in het Lagerhuis behandeld wor den zodra het zomerreces' voorbij is Het kan tegen februari van volgend jaar wet worden. De toepassing kan dan een maand later volgen. Tien stations In afwachting zou de regering al kunnen optreden tegen radiopiraten die opere ren binnen de grenzen van het Brits territoriale water. Tot dusver bestond twijfel over hun juridische positie, die thans zou opgeklaard zijn. Over enkele weken zouden de eerste vervolgingen beginnen. Er werden reeds allerlei plan nen bedacht om te voldoen aan de reus achtige vraag van het Britse publiek naar non-stopmuziek, zodra de piraten verdwenen zijn. De regering overweegt het verlenen van toestemming aan een nieuwe radiodienst, die dag en nacht „pop"-gejengel zou uitzenden. Deze op dracht zal waarschijnlijk toevertrouwd worden aan de BBC Rond de kust van Groot-Brittannië zijn tien radiopiraten aan "t werk, te weten: Radio Caroline, Radio London, Radio Engeland en Britain Radio dié uitzen den vanaf schepen ter hoogte va kust van Essex). Radio 270 (bedrijvig op een schip ter hoogte van Yorkshire). Het tweede Radio Caroline-schip (ter hoogte van het eiland Man). Radio Schotland (geïnstalleerd op 'n gewezen ADVERTENTIE Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaar- bewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat be tekent f 50,- per jaar extra (Echtparen f 100,-). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken lichtschip in de Firth van Clyde). Radio 390. Radio City en Radio Essex (elk vanaf verlaten paal fort en m de monding van de Theems). Protesten In januari 1965 heeft de Britse regering het akkoord van de Raad van Europa ondertekend, dat Groot-Brittannië ver plichtte tot het nemen van maatregelen tegen radiopiraten. De toenmalige minis ter van PTT verklaarde bij die gelegen heid dat het nodige wetsvoorstel zo spoe dig mogelijk zou ingediend worden. Vóór de socialisten met een kleine meerder heid aan het bewind kwamen, had de conservatieve regering geen maatrege len tegen de radiopiraten gewaagd, om dat de illegale zender^ toen reeds bui tengewoon populair waren. De conserva tieven vreesden stemmen te verliezen. Nadien waren het de socialisten, die wegens hun wankele Lagerhuispositie niet durfden optreden. Nu Labour ech ter eindelijk over een grote meerder heid beschikt, kan de regering Wilson het radioprobleem wel aanpakken, Het nieuwe wetsvoorstel lokte gisteren reeds protesten uit van de piraten. Ten minste een ervan Radio Londen is van plan de wet te omzeilen. Radio Schotland zal 70 mijl ver in de Atlan tische Oceaan gaan liggen om te ont snappen aan het regeringsverbod. Philip Birch, directeur van Radio London, verklaarde gistermiddag: „In elke geval ,is het voorlopig nog maar een wetsvoor stel. In afwachting trachten wij ieder een duidelijk te maken dat de regering in haar strijd tegen de piraten de wens van 25 miljoen luisteraars negeert". Er zijn ook jonge chansonniers. Ernst van Altena is in de Lage Landen een van de, zo niet dé voorvechter van het goede Franse Chanson. De VPRO voor ons een omroep die met een ge rust hart durft te experimenteren, en zich meestentijds ook nog kan beroepen op het slagen van die experimenten heeft Van Altena in Frankrijk laten zoeken naar jonge talenten, eventuele opvolgers van Bèavt, Brassens en Ferré. Uit het gisteravond uitgezonden pro gramma bleek dat die opvolgers er zijn. Van Debronkaert, Michel Fontayne en Michel Basire: namen welke we in de toekomst zeker meer zullen horen. Jam mer dat de Franse technicus het ge luid niet beter had geregistreerd, er ging nogal wat van de kwaliteit verloren. Na het programma van Van Altena werd voor de tweede maal binnen een jaar. als we ons niet vergissen de film van Eric Terpstra „De Ander" getoond. Terpstra behandelde het thema van de homösexualiteit; weliswaar in nog wat gezwollen filmtaal, maar met z talent, dat de filmliefhebber mag wachten binnen niet al te lange tijd een volwassen werkstuk van deze jonge clnéast te zien. Trouwens, Terpstra zelf beschouwt zijn korte films als „vinger oefeningen". Op het tweede net had de VARA een matte aflevering van „Achter het nieuws" de film „Kolonel Hyde contra Scotland Yard" in de projectoren gezet Een typisch Engelse komedie, vol under statements en typisch Engelse humor. Rustig weekje overigens: alleen van avond en zaterdagmiddag een beetje voetbal. f******************************************************** Vanavond in dc ether Chaperonneprobleem t in ..Route 66" avonturen. Zij komen in contact met Tod en Buz, twee rondreizende constructiewerkers, beleven in de aflevering „De valstrik in Glen Canyon" uit de Amerikaanse t.v.-serie „Route 66" vanavond weer heel wat :en groep mannequins, die een zekere Jo Galloway als chaperonne heeft. Deze groep uiterst charmante jongedames nu moet foto's gaan nemen vlak bij een constructiewerkplaats, waar een aantal van hun vrouwen gescheiden constructiewerkers bijeen zijn, die bij het zien van de dames niet meer te houden zijn. Slechts door hel stevig aanpakken van de leider van het stel lukt het Buz tenslotte de rust weer te doen vinden. Doordat zij echter even niet opletten, gaat een van de meisjes er met diezelfde leider van door. Dan beginnen de moeilijkheden pas goed, maar Tod en Buz staan hun mannetje(Nederland I, 21.15). The Moody Blues in i ..Zomercarrousel" De eerste aflevering uit de serie J coprodukties van de Belgische, Zwitserse en Nederlandse televisie (K.R.O.) „Zomercarrousel 1966" komt vanavond weer op liet scherm. Daarin treden i onder anderen op de Engelse groep Moody Blues", die na hun grote hit „Go now" niet veel meer van zich heeft laten horen. En dat is jammer, want met die hit bewezen zij, dat iedere groep niet klakkeloos bekende J beatgroepen hoeft te imiteren, maar met een eigen „sound" ook bekendheid 4 kan verwerven. Vanavond proberen zij het dus weer opnieuw met een drietal songs „I'll go crazy" (waarmee de Eindhovense „Phantoms" het vorig jaar 4 zo'n geweldig succes oogstten), „My body is gone" en „Bye, bye bird". Verdere medewerkers zijn: de Australische protestzangeres Julie Felix en de bekende Engelse zanger Donovan. (Nederland II, 20.01). Begin juli werd op het in 1961 gerestaureerde orgel van de Grote Sint-Bavokerk in Haarlem het zestiende internationale orgelimprovisatieconcours geopend. Daarmee werd dan tevens he't jaarlijkse eldorado voor de echte orgelliefhebbers weer J 'opengesteld. Een maand lang kunnen zjj hun hart ophalen aan dé al of J niet geslaagde concerten, die met een zekere regelmaat op de orgels wordt 4 gegeven. De N.C.R.V. maakte van de eerste twintig concerten opnamen, die zij in de komende tijd ten gehore zal brengen. In de eerste uitzending J concerteert het jurylid van de improvisatiewedstrijd, Heinz Wunderlich, op het grote Sint-Bavo-orgel. Hij voert uit: „Fantasia en fuga in g. kl. t." J van Johann Sebastian Bach, de orgelkoraal „Kommst du nun Jesus von Himmel herunter", eveneens van Bach en een Improvisatie op een thema van Albert de Klerk. (Hilversum H, 22.45). RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica's jukebox, verzoekplaten, 19.00 Beatle-show, 19.15 Hits van morgen en overmorgen, 20.00 Progr. voor iedereen die zijn hart aan de tropen verpand heeft; 22.00 Populaire muziek, 22.30 Torn- de chant, 23.001.00 Programma J voor dieren- en andere liefhebbers. BRUSSEL Nederlands (324 m) 18 0 Nieuws, 18.03 Voor de soldaten, 18.3 Orkest Werner Müller, 18.45 Sportnmga 19.40 Ensemtolepar 22.45 De zeven kunste BRUSSEL Frans (484 m) 18.30 Nwe gram, pl„ 20.0o Operettemuz., 22.15 Jazz. NDR-WDR (309 m> - 19.15 Amus.rouz,, 19.30 Operetteconcert. 21.10 Amus. muz, 22.20 Kamermuziek, 1 00 Gevar muziek. ENGELAND BBC (330 mtr) 19.30 Orgelmuziek. 23,15 Kamermuziek. ENGELAND BBC (1500 mtr) 20,40 j Vrijdag N.S.-perikelen UTRECHT (ANP) Een 57-jarige Zaandammer heeft gisteravond vier reizigerstreinen en twee goederen treinen in totaal 47 minuten ver traging bezorgd, nij liep om kwart voor zeven de overweg bij het station Zaandam op. toen de over wegwachter al bezig was met het neerlaten van de bomen. De man weigerde de overweg te verlaten en bleef op de rails staan ep begon nonchalant zqn nagels schoon te maken. De seinhuiswachter waar schuwde dc politic en maakte later in aanwezigheid van een agent proces-verbaal op. De Zaandam mer gaf geen verklaring voor zijn vreemd gedrag. UTRECHT (ANP) De spoor wegen voeren zoals bekend op het ogenblik een landelijke actie tegen het gooien van lege flessen uit stilstaande of rijdende tremen. Het ziet ernaar uit dat de actie zal moeten worden uitgebreid met waarschuwingen aan .het adres van conservenbllkkengooiers. De machi nist van een goederentrein zag gisteren tussen Lage Zwaluwe en de Moerdijkbrug vier lege spercie bonenbllkken vallen uit de D-trein die onderweg was van Hoek van Holland naar Duitsland. De achl personeelsleden van de Duitse restauratiewagen zijn verhoord, maar zij hebben ontkend dat zij de boosdoeners zijn. De blikken waren trouwens afkomstig uit een Nederlandse canservenfabriek. Het zal wel altijd een raadsel blijven wie de reiziger ls die zich op zo n wonderlijke manier van vier spercie- boneniblikken heeft ontdaan, nog afgezien van de vraag of hij ze eerst in de trein heeft leeg gegeten r Donovan, de beroemde Engelse protestzanger, vanavond'in 'Zomer- r carrousel". (Nederland II, S0.01). I TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I. - NTS: 19.00 Nieuws in het kort: 19.01 Klaas Vaak; 19.05 De Verrekijker; 19.15 Van gewest tot gewest. Eurovisie: Voetbal, finale om ir de 3e en 4e plaats. Rusland—Portugal, (20.15 Journ)AVRO: 21.15 Route 66. 5 tv-film, 22.05 Muziekprogramma; 22.25 AVRO's Televizier; NTS: 22.40 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws, in het kort; KRO: 20.01 Zomercarrou- sel 1966; 20.45 Balkon van China, doe.; 21.25 Hazel, tv-film; 21.50 Onze man J in Washington. NTS: 22.15—22.20 Journaal. Vrijdag NEDERLAND I. NTS: 15.00 Repor- tage laatste "dag Nijmeegse Vierdaagse RADIO Hedenavond ir HILVERSUM I (402 m). AVRO: 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten: 18.25 ir Weekend-wegwijzer; 19.05 Gesproken brief: 19.10 Sportparade: 19.30 Coun- try and Western music (gr.); 20.00 Nieuws: 20.05 Festival van Bergen- Noorwegen 1966; 21.05 Voetbal 1966; 21.20 Festivalorkest van de BRT; 21.45 Lichte gramm.muz.; 22.00 Rijst op de ir korrel, reisindr.: 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Stereo; 23.5524.00 ir Nieuws. J HILVERSUM II. 298 m. NCRV' 18.00 Stereo: lichte gramm.muz.: 18.25 Kinderkoor: 18.40 Voor de twintigers; ir 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Muz. v, h. Leger des Heils (gr.); 19.45 Klass. kamermuz. (gr.); 20.00 Gev. progr.; 22.00 Koor en sol. (gr.); 22.15 Avondoverdenking; 22.30 Nieuws en herh. SOS-ber.; 22.40 Boekbespreking; 22.45 Kerkorgelconc.; HILVERSUM I 402 m. VARA: 4 7.00 Nieuws; 7.23 Lichte gramm.muz.; (8.00—8.10 Nieuws); 9.00 Te land en 4 te water; 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 4 Operamuz. (gr.); 11.00 Nieuws; 11.02* Voor de vrouw; 11.40 Stereo: Klave- cimbel gr.12.00 Lieht instr. kwart', 4 12.27 Meeled, tb.v. land- en tuinb.; 12.30 Overheidsvoorl.; 12.40 Elektro- 4 nisch orgelspel; 12.55 Actualiteiten. 4 AVRO: 13.00 Nieuws; 13.10 Journaal 4 en beurSber.; 13.30 Coupe classique 4 spéciale; 14.30 Lichte gramm.muz.; 4 15.20 Volksmuziek v. d. Chinese volks- 4 republiek; 15.45 Stereo: Licht instr. J ensemble. VPRO: 16.00 Nieuws; 16.30 4 Holland Festival 1966: Berlijns Philh. 4 ork.; 17.21 Klass. gramm.muz.; 17.30 4 Voor de jeugd; 17.50 Actualiteiten. 4 HILVERSUM II (298 m) - KRO: 7.00 4 Nieuws. 7.10 Meditatie, 7.15 Lichte J gram. muz.; (7.30—7.32 Nieuws); 7.55 4 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.10 Voor 4 de jeugd; 8.30 Nieuws; 8.32 Lichte 4 gramm.muz. met vakantietips; 10.00 4 In de platensoos, progr. voor oudere luisteraars; 11.00 Voor de zieken; 11.40 J Lichte gramm.muz.; 12.00 Angelus; 4 12.03 Gev. platenprogr.; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws 4 12.40 Actualiteiten; 12.50 Ritme en 4 rijm, licht progr.; 13.10 Lichte grarrun. 4 muz.; 13.35 Voor de vrouw; 13.45 Gev. 4 muziekprogr.; 14.55 De man met de 2 misvormde lip. hoorsp.; 15.30 Voor 4 de zieken; 16.35 Trompet en orgel; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte 4 grammof oonmuziek. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kan. NRU/AVRO: 9.00 Nieuws; 9.02 Vro- lijk ochtendprogr.; (Om 10.00 en 11.00 4 Nieuws); 12.00 Nieuws; 12.02 Operette- muziek (gr.). NRU/NCRV: 13.00 4 Nieuws, event, actualiteiten; 13.02 4 Zuidamerikaanse klanken (gr.); 13.30 j Licht orkest; 14.00 Nieuws; 14.02 Licht 4 gev. platenprogr.; (Om 15.00 Nieuws); J 15.30 Lichte gramm.muz. v. d. tieners. 4 NRU/AVRO: 16.00 Nieuws; 16.02 Licht 4 gev. muziekprogr. (opn.); 17.00 Nieuws 4 17.0218.00 Gev. platenprogr. vo( automobilisten. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen. 9.00 Verzoekpl. pro- 4 gramma v d bedrijven. 10 00 Koffie- 4 tijd met Tineke. 11.00 Huisvrouwen- J verzoekprogr.. 12.00 Lunchmuziek, 14.00 4 Matinee. 16 30 Gevarieerd progr., 17.00 J Toppers van thuis, 17.15 Platenpalet, 4 17.30 The Teenbeatclub. 4 BRUSSEL Nederlands (324 m) 13 20 4 Mevrouw Sachs leeft op „pijnlijke' voet ACAPULCO, Mexico (UPI) Volgens de vrienden van mevrouw Sachs von Opel (Brigitte Bardot) heeft de Franse Minister dinsdagavond een kleine be handeling ondergaan waardoor mis schien haar huwelijksreis zal moeten worden ingekort. Dokter Carlos J. Zuloaga heeft mee gedeeld dat de actrice een ernstige en pijnlijke infectie aan haar rechtervoet heeft. Het pas getrouwde paar heeft dlns- agavond een feestje moeten laten ver- allen nadat de dokter de infectie aan Brigittes voetzool had doorgeprikt en de wond met drie hechtingen had gedicht. Volgens dokter Zuloaga is de infectie te wijten aan een schram die mevrouw Sachs het afgelopen weekeinde tijdens een wandeling langs de koraaloever aan het strand van Tahiti heeft opgelopen. Australië bestelt 40e Friendship SCHIPHOL (ANP) De Australi sche luchtvaartmaatschappij Trans- Australia Airlines, die reeds sinds 1959 met Fokker Friendships op het binnen landse net vliegt, heeft wederom een F-27 nabesteld. Met deze order is het totaal aantal door Australië bestelde Friendships gestegen tot 40. Hedenavond Televisie: Nederland I, 19.25: finale om de derde en vierde plaats tussen Rusland en Portugal. Radio: Hilversum I, 21.05: repor tage finale om de derde en vierde plaats tussen Rusland en Portugal.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2