MET P0ELP0LDERPLAN LISSE IN DRIE JAAR UIT WONINGNOOD PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 JULI 1966 ALPHEN A.D. RIJN Geslaagd In Den Haag behaalde de heer H. Wlgard de akte MO-a Neder- BOSKOOP GEMEENTE 150 JAAR WAPEN DRAGER Blijkens een ordonnantie „Vanwege de Koning" verkreeg het gemeentebe stuur van Boskoop, per 24 juli 1816 het recht een wapen te voeren. De kleuren zijn blauw-geel. De naam Bos koop geeft volgens de historici vele variaties. In een brief van Grave Flo- ris IV van 1223 werd geschreven over Buekscoep en 10 jaar later als Bues- koop. Ook werd wel eens Bukiscope geschreven. Er zijn meerdere beschrij vingen van Boskoop. Zo heet het b.v., het dorp is alleraangenaamst en schoon gelegen. De uitzichten der huizen, wel ke van achteren met de tuinen aan de Gouwe uitkomen zijn allerverma- kelijkst door de voortdurende scheep vaart. De huizen zijn zeer proper en net en vele munten uit door grootte en ruimte. De onderscheidene Ente ryen, Boomkwekerijen, Fruit en an dere tuinen lokken menig burger her waarts. Vooral tijdens de Boskoopse kermis (deze was in de week dat in Boskoop Je jaarlijkse betalingen wer den gedaan) was de belangstelling van elders groot. Het is wellicht velen on bekend, dat Boskoop een „volkslied" heeft waarin de lof van de Boskoopse boomkwekerijen en de export wordt bezongen. Het ligt in de bedoeling het 150-jarig bestaan van het Boskoopse wapen niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Besprekingen dienaangaande werden reeds gehouden. Gedacht wordt o.a. aan het houden van sportwedstrijden en andere evenementen in de week van 29 augustus tot 3 september a s. HAZERSWOUDE Keuring Op dinsdag 30 augustus worden op het terrein van het k. i. sta tion te Hazerswoude gekeurd de F. H. stier Zonnestein 4 en de blaarkopstie ren Benno en Hofnar van Rutten. Beide keuringen zullen ongeveer om 10 uur aanvangen. LEIDSCHENDAM Autovergoeding directeuren gemeente- bed ryven De raad heeft in november J.l. besloten de autovergoeding ingaande 1 juli 1965 te verhogen tot 3250.per jaar. Ged. Staten hebben bericht dat zij tegen deze vergoeding ernstige bezwa ren hebben omdat deze niet in overeen stemming zijn met dc vergoedingen welke rijk en provincie alsmede andere gemeentebesturen toekennen. B. en w. stellen u voor aan de directeur van ge meentewerken en van het lichtbedrijf voor het gebruik van eigen auto binnen de gemeente ingaande 1 juli j.l. te ver goeden 1600.per jaar en voor ritten buiten de gemeente 15 cent per km. Aankoop woning Mevr. M. Schln- kelshoek-Huisman is 'bereid haar woning Venice Straatweg 2 aan de gemeente te verkopen voor ƒ54.000 mits de gemeente ook de 1300.— overdrachtskosten be taald. Daar deze woning met bijbehorend erf in het tracé ligt van de mettertijd aan te leggen weg tussen het Kon. Juliana- plein en de toekomstige weg over de voormalige trambaan gaan b. en w. met de koopprijs en de bijkomende kosten gaarne akkoord. RIJPWETERENG GROOT VAKANTIEBAL T.B.V. JEUGDWERK Zondag 24 juli zal met medewerking van de Haagse beatgroep „The In- sounds" een groot vakantiebal worden gehouden in de zaal van café „Rust oord". De organisatie is in handen van de propaganda-afdeling van de w.s.v. „De Rippers" en de opbrengst komt Gesprek met. burgemeester De Graaf Nog i nieuwbouw. Bejaardenzorg bijzondere aandacht Wanneer met de burgemeester var Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, een ge- I sprek wordt aangeknoopt over de wo ningbouw in Lisse, dan is dat direct mid- den in de roos geschoten en gaat bur gemeester de Graaf er extra voor zitten om duidelijk te maken hoe de situatie in Lisse precies gelegen is. In de loop j der jaren heeft de woningbouw zeer sterk de aandacht van burgemeester De Graaf gehad en door vele besprekin gen in "Den Haag" heeft hij vaak voor I de woningbouw in Lisse goede resul- taten weten te boeken! Toen het besluit in de Lisser raad genomen werd om de Poelpolder tot nieuwe woonwijk van Lisse te bestemmen, was daarmede te gelijk het moment aangebroken waar op burgemeester de Graaf weer voor vele mogelijkheden, maar óók voor even- zovele of nog meerdere moeilijkheden geplaatst werd. Zee kostbaar bouwplan. Het behoeft nauwelijks nader betoogd te worden dat de opzet van een geheel nieuwe woonwijk enorm veel inspanning vereist. De Lisser Poelpolder heeft een oppervlakte van 100 HA. waarvan bui ten straten, plantsoenen, singels, e.d. een nuttige bouwgrondoppervlakte van plm. 50 HA. Juist omdat het bouwgebled een "polder" betreft, zijn de moeiten en zor- j gen dubbel groot te noemen. In de Poel polder zullen 2000 huizen verrijzen om j aan 8000 personen een goed onderdak i te verschaffen. Het is een héél duur plan te noemen! IVt minder dan 19 miljoen is nodig om de gehele polder in eigendom te verwerven en bouwrijp te maken. De toekomstige bevolking moet in deze polder alle bescherming geboden worden welke maar mogelijk is. De waterhuishouding is een probleem op zichzelf! Singels moeten worden aange bracht, dijken verzwaard en een geheel nieuwe dijk, de „Slaperdijk" ten zuiden van de Poelpolder worden aangelegd. Snel bouwen noodzaak Wegens gebrek aan bouwgrond en ter besparing van de kostbare gronden voor de bloembollencultuur is de gemeente Lisse naar de Poelpolder gedrongen met alle consequenties welke verbonden zijn aan het bouwrijp maken van een groot woninggebied als de Poelpoider gaat worden. "Snel bouwen" Is een gebiedende ei», aldus burgemeester De Graaf en wel om twee redenen. Ten eerste kan in een zó uitgestrekt gebied niet met 20 huisjes begonneh worden. Men zon ziel» ais be woners in een wildernis gaan verliezen. Er moet direct een "gemeenschap" ge vormd worden. Door een hoog bouiv- tempo moet aan de nieuwe woonwijk "Poelpolder" direct gestalte gegeven worden. Voorts moet door snelle bebou wing het toch al belangrijke renteverlies van S miljoen gnldert zoveel mogelijk gedrukt worden. Het Poelpoldergebied moet als een waterstaatkundige eenheid worden ge zien. Daarom was het ook noodzakelijk dat het gehele gebied in handen van de gemeente Lisse kwam. hetgeen gelukt is! Zelfs kon op een reeds particulier doorverkocht perceel bouwgrond aan een bouwmaatschappij beslag worden gelegd. De burgemeester deelde mede, dat nu Alle gronden in eigendom van de gemeen te Lisse zijn. Forse aanpak woningbouw! Burgemeester de Graaf laat niets on- beproeft om tot een forse aanpak van de Poelpolder te komen, geheel in over- STRIJD OVER BOUWGRONDPRIJS Om tot een goede exploitatie van de beschikbare gronden In te Poelpolder te komen, Is voor de woningwet- en pre- miewoningen een bedrag van ruim ƒ6100,— vastgesteld en voor de grond voor bouw In de vrije sector 10 000,- per woning. Door het Departement van Volkshuisvesting wordt voor de woning wetwoningen geldelijke steun toegekend, mits het bedrag van de bouwgrond ac ceptabel wordt geacht, het geval doet zich echter voor, dat door het Departe ment de grondprijs met plm. 900,- per woning is verlaagd. Ondanks een fel protest van de zijde van het gemeentebestuur, waarbij met cijfers aangetoond Is, dat de gestelde bouwgrondprijs alleszins redelijk en ver antwoord is, houdt het Departement stok en stijf vol -zonder nadere motive ring!- dat men niet hoger mag gaan wil dan plm. f 5200,- per woning, hetgeen voor de gemeente Lisse een extra finan ciële last geeft op het gemeentelijk bud get van plm. ƒ900 000,-. De burgemeester laat niet na te ver klaren, dat hij een dergelijke handels wijze van het Departement bijzonder te leurstellend acht en bovendien als een wat willekeurige beslissing, welke -om- dat geen hoger beroep daarop mogelijk is- niet goed past in de moderne demo cratie. De burgemeester verklaarde zich te blijven verzetten en te blijven bezin nen op mogelijkheden om tóch aan de gemeente Lisse recht te doen weder- BURGEMEESTER DE GRAAF W'at nog "op stapel" staat!... In het kader van de reeds bedoelde bomvstromen staan nog twee grote pro- lecten op sapel. Allereerst een plan van 552 woningwetwoningen in hoogbouw met 6 woonlagen, voorzien van lift en centrale verwarming. Deze zullen verrij zen in het meest zuidelijk geldeelte van de Poelpolder. Allereerste deel van deze 552 woningen zullen nog 288 woningen dit jaar in aanbouw komen. Een aantal van 44 schokbetonwoningen en 48 keuze woningen zullen daarnevens als afzon derlijke projecten nog in aanbouw wor den genomen. Deze 92 woningen zijn woningwetwoningen waarvoor reeds Mi nisteriele goedkeuring is verleend! De 288 hoogbouwwoningen zullen in gietbeton uitgevoerd worden. Wanneer deze bouwmethode arbeidsbesparend werkt, is het niet uitgesloten, zo deelde de burgemeester mede, dat de toeslag van 25% uitgroeid tot zelfs 60%! Een belangrijke stap dus in de goede rich ting! Voorts staat nog een project van 884 eensgezinswoningen op stapel, waar van 192 premiewetwoningen en 192 in de vrije sector. Van de 192 premiewet woningen zullen nog in 1966 96 stuks in aanbouw worden genomen! Burgemeseter contra H. I. D. Het is voor ieder begrijpelijk dat al deze plannen niet "zó maar" even klaar gestoomd worden. Daarvoor heeft met de goedkeuring van de Hoofd-Ingenieur- Directeur (HID) van de Volkshuisves ting en Wederopbouw nodig en dat gaf een conflict wat op "hoog niveau" uit gevochten is. De H. I. D. was van me- ning, dat het in Lisse te hard zal gaan met de woningbouw en Lisse te snel zal groeien. Hij kon zich niet verenigen met de gedachtengang van burgemeester De Graaf. Een door de Hl aan de burge meester gedaan compromis-voorstel werd door deze van de hand gewezen en er bleef niets anders over dan dat over de bouw te Lisse en de daarmede samen hangende groei van Lisse door het col lege van G. S. zou worden beslist. Men kan het zich voorstellen, dat het voor burgemeester De Graaf een genoegen was te kunnen mededelen, dat G. S. hein in het gelijk hebben gesteld en daarvan Behalve in de Poelpolder staan nog 56 woningen in andere gebieden en stra- i Lisse op stapel om in de vrije sector te worden uitgevoerd, w.o. 4 win kels met woningen nabij De Heul (hoek Kanaalstraat-Beatrixstraat Verzorgingsflat bejaarden Er zal met redelijke kans op zeker heid binnenkort aan de Laan van Rij- ckevorsel een verzorgingsflat voor be jaarden verrijzen met 48 flatwoningen welke bedoeld z(jn als koopflats met een centraal verzorgingshuis, waarvan men geheel naar eigen keuze gebruik zal kunnen maken of niet. Omtrent de koop som van deze flats in luxe uitvoering kon de burgemeester nog geen medede lingen doen. Dat men wel over behoor lijke reserves zal moeten kunnen be schikken staat wel vastMen wil deze flats (als elders) bouwen in coöpe- Bejaardenvvonlngen bouwen Een zeer gelukige gedachte is het om in Lisse ook te komen tot de bouw van een aantal bejaardenwoningen met daar bij een verzorgingshuis waarvan men eveneens naar eigen believen gebruik van kan maken. In een rapport werd de burgemeester geinformeerd dat bejaar den zo lang mogelijk geheel zelfstandig moeten blijven en maar op de knop heb ben te drukken als men hulp nodig heeft! Aantal woningzoekenden in Lisse Het aantal woningzoekende in Lisse bedroeg per 15 juni plm. 650, inclusief 26 woningen wegens opruiming van krot woningen. Dit is een moeilijk op te los sen probleem, doch objectief gezien stel de de burgemeester vast, dat voor èlle woningzoekenden geen nieuwe woning gebouwd behoeft te worden. Er zijn ook aanvragen van ingeschrevenen die een woning achter laten omdat deze voor het gezin te klein is geworden. Zuiver gesteld kan worden aangenomen, dat plm. 450 woningen nodig zijn om aan de behoefte van het huidige moment te kunnen voldoen. Sanering Stationsweg vlot goed Burgemeester De Graaf deelde mede, dat op de Stationsweg nu bijna alle wo ningen eigendom van de gemeente Lisse zijn en de sanering van de Stationsweg 1 in 1967 geheel voltrokken zal zijn. Over drie jaar uit de woningnood! "Wanneer denkt u dat Lisse uit de woningnood is?" Ziedaar de laatste vraag welke tijdens het aangenaam on derhoud gesteld werd, waarop de bur gemeester na rijpe overweging zeer stellig mededeelde, dat, gezien de grote bouwplannen rond de Poelpolder de wo ningnood In Lisse na 3 jaar opgeheven zal z\jn, indien deze plannen ook werke lijk zulen worden gerealiseerd. BOLLENKWEKERS-BEDRIJVEN STAAN I ER NIET GUNSTIG VOOR Vooral tulpen-teelt weinig winstgevend Het Landbouw-Economisch Instituut heeft een onderzoek gedaan naar de ren tabiliteit In 1965 van 70 bollenkwekers- bedryven In de bollenstreek Lisse, Sas- senheim. Voorhout, Noordwyk en Noord- wykerhout. Volgens het voorlopig re sultaat hadden slechts 29 van deze 70 bedryven een positief resultaat behaald. Het gemiddelde netto-overschot van alle zeventig bedrijven was ƒ1100. Verlies werd geleden op de bedryven met meer dan zestig procent tulpen, en wel gemiddeld ƒ4200.—. Het gemiddelde ondernemersinkomen (netto-overschot, beloning handenarbeid ondernemer en rente geïnvesteerd kapi taal) was voor de zeventig bedryven ge middeld 14.000. Van de ondernemers had 35 pot een inkomen van minder dan 10.000, 10 pet een inkomen van meer dan 25.000. De grotere bedrijven bleken aanmer kelijk winstgevender te zijn dan de kleine. Het aantal bloembollenbedryven in de onderzochte gemeenten was volgens eniging. Het begint om 20 uur precies cn natuurlijk is iedereen van harte welkom! Zie ook de advertentie in dit blad! ROELOFARENDSVEEN STOMPWIJK Bouw 12 woningen ell garage» bouwbureau Van Rij en Verdoen wijk heeft toestemming wen van 4 premiewoningen aan de Van Raephorststraat en voor 8 woningen de Van Santhorststraat. en Ruimtelijke Ordening. De Minister is een warm voorstander van systeem bouw en rationele bouw (bouwstroom van woningen van eenzelfde type). Er moet gebouwd worden in "bouwstroom", d.w.z. dat aantallen huizen elkaar in bouwtempo opvolgen. Wanneer bv. 30 of 40 woningen in aanbouw zijn en een zekere hoogte hebben bereikt, moet een volgend aantal weer "uit de grond ko men". Om dit systeem te kunnen toe passen werd contact gezocht met een grote bouwmaatschappij. Met de bouw maatschappij Eurowoningen N. V. werd overeenstemming bereikt, welke maat schappij ook in de naburige gemeente Alkemade een groot project in uitvoe ring heeft. Men kon echter niet geheel het bou- met dit type woningen akkoord gaan en een belangrijk verbeterde Eurowoning type voor Lisse werd het resultaat van gevoerde besprekingen. BRUG OVER HAVEN TE LISSE NA DEMPING DAARVAN VIADUCT Het is voor de leefbaarheid van het woongebied in de Poelpolder van het I grootste belang, dat op korte termijn i een begin wordt gemaakt met het tot- standbrengen van de hoofdtoegangsweg welke is geprojecteerd via de te dempen De gemeente is bereid de daarvoor be nodigde grond te verkopen en wel voor De aanpak in de Poelpoider de woningen Van Raephorststraat 597 m2 voor f 26.600 en voor de woningen Met de bouw van 220 woningen is de Van Santhorststraat 1034 m2 voor ontwikkeling van de nieuwe woonwijk 52.800. De stichtingskoBten van de te Poelpolder aangevangen. In dit aantal bouwen premiewoningen worden ge- j z'Jn 120 woningwetwoningen begrepen, raamd op ƒ34.000. Tevens zullen aan de voorts 56 premiewoningen en 4-1 onge- Van Santhorststraat garages worden subsidieerde woningen in de vrije sec- gebouwd waarvoor de gemeente even- tor. Deze verhoudingen noemt burge eens de benodigde grond 869 m2 be- meester De Graaf voor Lisse zeer gun- schikbaar stelt voor 20.400. rekening houdend met de behoefte en draagkracht van de woningzoeken- Op de verkoop van deze gronden z(jn i den. Van deze 220 woningen zijn reeds van toepassing de „Algemene verkoop- j 22 woningen aan de Ooievaarstraat als De liet ordt voorwaarden Bouwterrein". TER AAR Hoogbejaarde tuinder in Ter Aar braeht primeur op veiling Woensdag werden aan de groentevei ling de eerste witte pronkbonen van dit seizoen aangevoerd. Koper was de groen tehandelaar Oor Hulseher te Alphen aan den RUn voor de pry» van 1.— per kg. Deze primeur werd geleverd door de 98- Jarlge tuinder Fr. Sassen Jz„ die nog dageiyks met veel energie *t)n tuintje naby het Papenveer weet te onderhon- eerste complex in gebruik genomen. Hel restant komt in 1966 of begin 1967 ge reed. Mogen de woningen uiterlijk qua vormgeving nagenoeg gelijk zijn. in wendig zijn de premiewoningen gewij zigd naar indeling en aankleding, even eens de woningen welke gebouwd wor den in de vrfo'e sector. Het bouwen van woningen in een rationele bouwstroom heeft ook voor de gemeente dit voor deel. dat bv. op een aantal van 100 wo ningen 25% toeslag wordt gegeven op het contigent, zodat niet 100 doch 125 woningen gebouwd mogen worden. De 56 premiewoningen in' de Poelpolder zyn alle reeds verkocht, terwijl van de 44 woningen in de vrfje sector reeds de helft verkocht is. Bouw elders in de gemeente Lisse Behalve de bouw in de Poelpolder zyn voorts nog 92 woningen in aanbouw in de woonwijk "Meer en Duin" en op an dere plaatsen. Dit aantal betreft 52 wo ningwetwoningen hoogbouw, 9 premie woningen en 31 woningen in de vrtje daardoor niet alleen in belangrijke mate bekort, doch bovendien is het verkrijgen van een vrye kruising met de Laan van Rijckevorsel. door de bestaande brug over de haven te benutten als viaduct, van de grootste betekenis. Teneinde een open verbinding te be waren tussen Greveling en Rijnsloot is een brug ontworpen in de te maken weg. Deze brug kan in den droge worden ge maakt. Na voltooiing wordt het nieuwe beloop van de Rynsloot gebaggerd en kan de bestaande wetering tussen het zgn. eiland en de Poelpolder worden ge dempt. Een en ander stemt geheel over een met de situatie zoals die in het uitbreidingsplan Poelpolder is aangege- In het totaal van werken is tevens be grepen de reconstructie van de Gracht- weg nabij het veilinggebouw van de HBG en 't geprojecteerde Esso-servicestation. Gelyktijdig zal ook worden uitgevoerd het gedeelte van het rioleringsplan. ont worpen door 't Ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verhey, voorzover dat bin nen het betrokken gebied is gelegen. De totale kosten worden geraamd op 1.425.000. Aangezien de aanleg van deze hoofd toegangsweg niet alleen van belang is voor het Poelpoldergebied, doch even zeer voor de bestaande kern is er bij de kostprijsberekening van de gronden in het plan Poelpolder vanuit gegaan, dat de helft van de kosten van demping van de haven en de aanleg van de weg ten laste van de algemene dienst zal worden genomen en het overige ten laste van het uitbreidingsplan Poelpolder. Onbewoonbnarverklaring Uit een door de dienst openbare werken inge steld onderzoek is gebleken, dat het perceel Kanaalstraat 136 in een zoda nige staat verkeert, dat het niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbare toestand is te brengen, zodat tot onbewoonbaarverklaring be hoort te worden overgegaan. Bloembollenveiling De verkoop ver liep zeer Vlot ell voor enkele soorten werden iets hogere prijzen besteed. Voor tulpen resp. zift 12/op en zift 11/12 wa ren de prijzen. Apeldoorn 7.2», 4.70: Bandoeng 9.20, 8.30; Bellona 7.10. 5.80: Blenda 12.80, 6.15: BrUlant Star 24.90. 21.85; Cassini 9.65. 7.40; Diana 12.75. 11.75; l»r. Ples- nian 6.35, 5.50; Faster Parade 12.10, 11.75: Elect ra 17.20, 15.60; Emmy Peeck 8.10. 5.55; First Lady 6.60, 5.95; Gudo- shnift 5.75, 4.60; Jan Vermeer 18.20, 16.55; Jewel of Spring 8.60, 6.90; K. M. Ttrlumph 6.80, 5.20; Krelages Tri umph 6.95. 4.65; Lustige Wltwe 7.20. 5.45; Marechal Nlel 17.20. 16.10; Olaf 6.35. 4.65; Oxford 5.85, 4.90; Paul Kleh- ter 6.65, 4.65; Pax 8.80. 5.35; Preludium 6.05, 5.65; Pres. Kennedy 14.20. 13.25; Prominence 15.65, 9.95: Reforma 5.85, 4.30; Teleseopium 6.10. 5.60; Topscore 11.05. 6.00; Willemsoord 13.60, 12.90. Het schoolbestuur van de R.K. Willi- brordschool heeft op 6 mei jl. aan de ge meenteraad van Lisse een verzoek in gediend om geld te ontvangen voor de uitbreiding van de school met twee les lokalen en een handenarbeidlokaal. De noodzaak van deze uitbreiding wordt door het schoolbestuur gemotiveerd door te zeggen, dat voor 553 leerlingen 14 lokalen nodig zijn. Er zijn er maar 12 en dus wordt er tegenwoordig noodge dwongen gebruik gemaakt van een twee tal lokalen van de R.K. jongensschool aan de Heereweg. De uitbreiding is te vens noodzakelijk met het oog op de voortdurende bevolkingsaanwas in dit gebied. Uit een enquête is gebleken, dat. men in de naaste toekomst ruim 100 leerlingen per jaar kan verwachten. Ook de bouw van een apart handenarbeid lokaal acht het schoolbestuur noodzake lijk, omdat dat vak alleen in een spe ciale ruimte effectief onderwezen kan Dit verzoek voldoet aan de bepalingen van de Lager Onderwijswet van 1920. Voorts heeft het bestuur een verklaring overgelegd, waarin het zegt een waar borgsom van 10 pet van de uitbreidings- kosten in de gemeentekas te zullen stor ten vóór het begin van de uitvoering der werkzaamheden. KATWIJK Hoe de duiven vlogen Met 68 dui ven hield de Postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Angoulême, afstand 791 km- De uitslag luidde: B. Pauw 1-3-9, W. van Zanten 2-5. C. v. Doorn 4, L. v. d. Plas 6, J, Pennaerts 7, P. Heemskerk 8, en M. Souverein 10. Ook werd mei 354 jonge duiven een wedvlucht gehouden vanaf Duffels, afstand 124 km. De uitslag luidde: G. Noteboom 1-2-8. Pim Heemskerk 3-5, T. de Mooy 4, M. Souverein 6, W. v d. Niet 7, A. Rosmolen 9, J. Kromhout 10. Beiaardbespeling Zaterdagavond om 8 uur wordt de beiaard in de to ren van de Oude Kerk bespeeld door de heer Arie Peters, beiaardier van Haarlem, Nijmegen en Cuijck. Het programma luidt als volgt: 1 Ouver ture uit het Te Deum (M. A. Charpen- tier); 2. Volksliederen: a. "t Ros Bei aard; b. Te Kieldrecht; c. Als hier een pot met bonen staat: 3. Mazurka (K. Lefèvere); 4a. Von der Alpe; b. Um hoalber Neune; c. Prise us a riddle: 5. Spaanse dans (A. Moskowski); 6a. Lé gende Bretonne; b. Meunier tu dors; c. Auprès de ma blonde; 7. Twee Por tugese liederen: a. Desgarada; b. A. madrugada; 8. Avondliederen; 9. Ga votte (W. de Fesch). MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-5 u 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur) Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. Doeos-pupillen op kamp Zundert 19 juli 1966 De maandagmiddag werd ingezet met een flinke regenbui, die pas 's nachts ophield. Desondanks konden de Docos- jongens drie onderdelen van de vijf- kamp afwerken. De uitslagen waren: Hardlopen 60 m: 1 Frans Klein 10.1 sec., 2 Henny de Groot 10.2. Versprin gen: de eerste plaats werd hier ge deeld door René Bilderbeek en Frans Klein, die beiden 3.30 m sprongen. Hoogspringen: hier was weer Frans Klein de beste (1.20 m), terwijl Gerard Cornelisse en Gerard Pauelsen als 2e geklasseerd wefden (1.10 m). Hierna volgt het diner, dat .bestond uit de volgende „gangen": aardappelen, sper- ciebonen, saus, varkenslapje en gorte pap toe. Voortreffelijk voedsel voor de inwendige mens. 's Avonds bleven we op het kamp vanwege het weer. De Docosleiders hadden een sport-quiz in elkaar gezet en schotelden deze voor aan de Docos-jeugd. Het viel bijzonder in de smaak en de drie prijswinnaars waren: 1 René Bilderbeek 45 p., 2 Jos Staas 30, en 3 Henny de Groot 27. de landbouwtelling 1963 ongeveer 1800 De steekproef bij zeventig bedryven bj'l echter gebaseerd op 660 bedrijven, n! die welke aan ten minste één man he I hele jaar door werkgelegenheid ver- I schaffen en die niet zelf aan handel doen.; J Hierna lagen al zeer spoedig de jon gens in Morpheus' armen. Vanmorgen H kreeg het oetbalprogramma haar be-I slag. Docos speelde twee wedstrijden welke beide in een gelijkspel eindig. den, nl. DHBRK 1-Docos 1 1-1 ea 2 Docos 1 -Margriet 1 0-0. Het enige doe!- I punt werd gescoord door Gerard Pan j eisen. 's-Middags werd de wandelral- I ly gehouden over een afstand van ca r 10 km. Hierbij werd voor het eerst eea nieuw systeem toegepast. Een aantal J leiders werden van te voren gestation- g neerd op verschillende controlepostec I en op bepaalde kruisingen van wegen I Uit het kamp vertrokken steeds groep^ jes van acht jongens, welke allen lk zijn van verschillende verenigingen er. liepen zo de wandeltocht uit. In twaal! 'I van de totaal 25 gestarte groepjes zal I dus een Docos-deelnemer. Wij van on I ze kant vonden dit een uniek systeem [I wat alleen maar de vriendschap onde: de kampbewoners kan bevorderen j Iedereen maakt het hier. ondanks he I minder mooie weer, uitstekend en e: 1 zijn geen zieken. Reeds nu kunne: I wij U mededelen, dat wij a.s. zaterda; 1 's morgens tussen 10.30 en 11.00 uit 1 weer in Leiden terug zijn. Aankoms; I Nieuwe Beestenmarkt. Tot ziens. De leiders. I Zundert, 20 juli 1966 Dinsdagavond na de warme maaltijd I (aardappelen, wortelen, erwten en I saus) kregen we iets, wat we deze B week nog misten. Zwaar onweer mei i hevige regen. Gelukkig zijn we niet I weggespoeld, zoals bij verschillende t campings in Brabant wel het geval I was. De avond werd doorgebracht in I de kantine van het sportpark, alwaar I we konden kijken naar de wedstrijd I Portugal-Brazilië. Na regen komt zon- I neschijn! En zowaar, vanmorgen scheen de zon aan een strakblauwe E hemel. De temperatuur is hier goed. Het werd zelfs een warme dag (23 graden). De kampstaf heeft toch be sloten, alsnog een volleybalcompetitie in te lassen. Docos speelde vier wed- strijden. De uitslagen waren: Docos- DHBRK 15-6, Margriet-Docos 16-14, Docos-Heksenberg 5-15 en Corioval- lum-Docos 15-4. De afgevaardigde voor de Jeugdkampraad is voor Docos. Franklin Bilderbeek. Zojuist kregen we bezoek van de fam. Cornelisse en De Groot. Beide families tracteerden de Docos-groep. Voor de middag ston den er volksspelen op het programma. Er waren hiervoor 2 hindernisbanen uitgezet. Vandaag vieren wij de ver jaardag van Henny de Groot. Bij het I ontbijt brachten de kampleider en aal- I moezenier hem een muzikale aubade I Een geste, die bijzonder op prijs werd I gesteld. Aan allen de hartelijke groe- I ten van, de jongens. De leides I Kinderen kunnen nog een week terecht in Leids Jeugdvakantiedorp Op het ogenblik hebben 128 kinderen hun vakantie in het onlangs geopend Jeugddorp aan de Voorschoterweg bij het zwembad „De Vliet". In verband met de grote belangstelling heeft de Sectie Jeugdrecreatie van de Stichting Leidse Jeugd Actie, die wordt ge vormd door het R.K. Sted. Comité voor Vakantiebezigheden, het Leidse Volks huis en de Commissie voor de Jeugd- vakantiebezigheden (voor de speeltui nen) besloten het Jeugdvakantiedorp nog 1 week te organiseren en wel van 1 t/m 5 augustus a.s. Jongens en meisjes van 9 t/m 13 jaar kunnen zich hiervoor inschrijven tegen deel- nemersprijs van 5- voor de gehele week (incl. W.A.-verzekering). ALLERLEI AKTIVITEITEN De kinderen die worden ingeschre ven doen de gehele week mee. flM worden onder leiding in de hutten op het jeugddorp allerlei leuke aktivitei- ten gedaan, terwijl er op de bijbe horende velden spelen en wedstrijden worden georganiseerd. Daarnaast kun nen de kinderen tikken op de schrijf machine, poffertjes bakken, korfbal len, voetballen, E.H.B.O.-les krijgen, poppenkleertjes maken, bloemschik ken, vliegers maken enz. Opgave kan geschieden door het in leveren van onderstaande strook bij een van de volgende adresen, ook verdere inlichtingen te verkrijgen zijn: Op het Jeugddorp: tel. 40499, Het Leidse Volkshuis, mej. J. H. Leemans. Apothekersdijk 33, Leiden, tel. 25736 en de Leidse Jeugd Actie, Stadhuis. Leiden, tel. 20041, toestel 142. VAKANTIEWEEK VOOR 24 ZIEKEN IN VOORSCHOTEN SASSENHEIM Postduiven De postduivenvereniging „De Blauwband" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Creil zaterdag j.l. Afstand 360 km. Los 11 uur. In con cours 121 duiven. Aankomst eerste duif 16.39.57 uur, snelheid 1058 m. per min. Laatste duif 17.21.57. snelheid 941 m. per min. C. Vonk 1, G. Ammerlaan 2, 10; J. v. d. Krogt 7. 8, 15, 16. 19, 21, 24; J. Wowijs 4. 27; G. Mens 5, 6, 9. 12, 22; J. Koelewijn 8; Th. Onderwater 11. 18, 23; H. v. d. Lans 13, 30; Th. v. d. Krogt 14. 26; H. Spaargaren 17, 20; L. Slikker veer 25; W. v. d. Zwart 28, 29. Wedvlucht met jonge duiven eveneens zaterdag j.l. vanaf Neufvilles, 190 km. 360 duiven. Los 11 uur, aan- ste duif 14.43.10, snelheid 913 n. Laatste duif 15.28.22, snel- n. per min. W. v. d. Zwart 1, 59; G. Alnmerlaan 2, 6, 26, 28, Harskamp 3; mevr. Slootweg J. Koelewyn 7, 34, 46. 47; G. I Rewijk 8, 62; H. Spaargaren 9, 24, 29. 38; C. Drost 10: Th. Onderwater 11, 22, 44. 67; R. Preenen 12, 13; A. Wolvers 14. 50; L. J. Drost 15, 30, 32, 49; gebr. Krom 16, 70; W. van Harskamp 17; P. Wolvers 18, 35. 42. 56; T. van Haaster 19, 23. 52; P.'v. d. Post 20; C. Vonk 21; W. v. d. Krogt 25, 54; A. P. de Goey 27. 48, 51. 61, 72; J. Wowijs 36, 65; J. v. d. Krogt 37. 53. 60: Th. v. d. Krogt 39; H. v. d. Lans 40, 63; J. Kruik 41; G. Mens 43; A. Schrama 57, 64; L. Slikkerveer 58, 66; L. de Ridder 59. Avondvierdaagse Gisteravond om half zeven waren de straten van Sassen- heim weer bevolkt met jeugdige wande laars, die de tweede avond op mars gin gen voor de avond-vierdaagse. Er waren nieuwe parcoursen uitgezet in de ge meente, en evenals dinsdagavond waren er geen uitvallers. Voor de 5 km.-mars waren 52 deelnemers en voor de 10 km. 241. Om kwart over 8 kwamen de eer sten binnen en om half negen kwamen de laatsten zich afmelden. komst eer heidP 749 5, 31. 45, i 33; W. v. 4, 55. in gereedheid te brengen voor komst van 24 chronisch zieken, die van 21 t/m 28 juli een vakantie door brengen in Voorschoten. De Zonne- bioemvakantiedienst uit Breda orga niseert op diverse plaatsen in Neder land een vakantieweek voor de lang durig zieken. Deze vakantie is finan cieel mogelijk gemaakt door de Har ten 5-actie en heeft als doel de zieken een week tussen hun muren weg tt halen en tevens om de verzorgers I deze zieken ook een week vrij-af te I geven, waardoor deze eveneens even I op adem kunnen komen. I Vandaag zijn de zieken aangekomen I Het vervoer geschiedde door de Mili- j taire Geneeskundige Dienst uit Erme- lo en de vakantiegangers komen Noord- en Zuid-Holland. Naast hel bataillon van de Geneeskundige Troe pen is er in Huize Bijdorp een vaste j hulpstaf van 45 koppen, bestaande uit I religieuzen van het klooster, werk studenten en een vaste Zonnebloem staf o.l.v. de heer B. van Santen. De medische verzorging van de zie ken wordt onder meer verricht door de huisarts dokter Kostense, de gees telijke verzorging van deze zieken uil alle gezindten berust bij de Hen', predikant ds. E. Saraber en pater J- Volk. Hedenavond zal burgemeester L. de Kool de burgers van een week namens het gemeentebestuur van Voorschoten verwelkomen. De gehele week zullen diverse verenigingen uit Voorschoten voor ontspanning zorgen, zoals een concert en een toneelspel. Ook de zusters van Huize Bijdorp trekken alle registers open en met de ervaring, welke de zusters vorige jaren op deden, is succes verzekerd. Een Wel fare-helpster zal de zieken helpen met het bijhouden van de plakboeken, welke van deze vakantiereis gemaakt worden, terwijl er plannen bestaan om zelfs tweemaal een eigen krant uit te geven. Geslaagd In Amsterdam slaagde voor het examen MO lichamelijke op voeding de heer O. J. A. Sanders uit Voorschoten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4