HANDZETTER Honderden exotische vissen en bloemen bijeengebracht in de Hortus Botanicus Tournooileiding in last door verregende speeldag DE LEIDSE COURANT bökbbrbag r. jüü ;ss» Dis LETDSÊ COTTRANTt PAGINA 3 AVRO en NTS gaan televisie-opnamen maken van tentoonstelling Aqna/Flora Hortus Het tropische regenklimaat dat vanochtend in Leiden heerste kwam in de Hortus Botanicus goed van pas. Daar is men gedurende weken al bezig aan de opbouw van een zeer bijzondere tentoon stelling, waarvan bloemen en vaak exotische vissen het middelpunt zijn. De tentoonstelling zal het „paradevisje" van de Leidsche Aquarium- en Terrariumhouders- vereniging „De Natuurvriend" worden, die vanwege haar 35-ja- rig bestaan verleden jaar een in drukwekkend overzicht geeft van wat er voor aquariumliefhebbers mogelijk is. Om het gehele nog kleuriger en sprookjesachtiger te maken heeft de Stichting Rijnburgs Bloemencorso de Hortus voorzien van schitterende mo- zaieken, grote vissen, die naar de vochtige regen schijnen te happen en strandtafreeltjes waar een visserskar met netten de juiste entourage voor de duizenden vissen in de Orangerie LEIDEN AUTO OVER DE KOP Afgelopen nacht omtsreeks kwart voor drie is op Rijksweg 4A ter hoog te van de werkzaamhdeen nabij de vleesfabriek een auto, bestuurd door een 27-jarige Leidenaar, over de kop geslagen, na eerst tegen de tonnen, die ter markering van de werkzaam heden daar geplaatst zijn, te zijn op gebotst. De auto werd zeer ernstig be schadigd. Een bestuurder brak de rech ter pols. en een 19-jarige inzittende kreeg snijwonden aan de rechter hand. De EHD bracht ze over naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. Auto in de slip Hedenmorgen is op rijksweg 4A een personenauto, rijdende in de richting van Amsterdam, op een brug in de weg in de slip geraakt en enkele ma len over de kop geslagen. De auto is totaal los. De bestuurder, een 26-ja- rige inwoner uit Hoogvliet, klaagde over pijn in de voet en werd door de EHD naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Jacht dupeerde Spoorwegen Doordat een onbekend gebleven jacht gistermiddag omstreeks het noenuur tegen de controle-pen van het opzet- werk van de Vinkbrug opvoer ging de brug even later niet meer dicht. Hierdoor ondervond het treinverkeer ongeveer een uur vertraging. Koppelbazen ingerekend De politie meldde ons, dat gisteren twee 27-jarige Leidenarcn, die als kop pelbazen opereerden, zijn gearresteerd door de economische controledienst. Geslaagd De heer B. H. Gerritsen slaagde in Amsterdam voor het exa men MO-lichamelijke opvoeding. STOMPWIJKS PAARDENFEEST DOOR PLUVIUS GEDWARSBOOMD Hoewel er dinsdagavond zeer veel water gevallen was en Pluvius zich woensdagmiddag ook niet onbetuigd liet, heeft de eerste dag van 't Stomp- wijkse paardensportfestijn toch door gang kunnen vinden. Het aantal toe schouwers viel natuurlijk wel wat te gen, en na de grote regenbuien, toep het grote evenement, het Parijs Spring concours begon, hadden de meeste toeschouwers het modderige veld reeds verlaten. Onder het hoge aantal deel nemers waren vele bekende namen, zoals Ebbe en Schoemaker De pres taties bleven natuurlijk wel wat on der de maat en hierdoor verloor b.v. PAUZE HONDSHAAI EN GROT Een hoogtepunt van de aquarium tentoonstelling is een grot, waarin aquaria zijn aangebracht, waar temid den van koralen en zee-anemonen de zeldzaamste vissen zwemmen in de wonderlijkste kleuren. Voor de grot zal tijdens de tentoonstelling een honds haai spartelen, afkomstig uit Bergen. Van de zijde van de NTS en AVRO is grote belangstelling voor deze ten toonstelling; zij zullen naar Leiden ko- voor opnames. AQUARIUM VOOR BURGEMEESTER Morgenavond zal dc tentoonstel- 1 ling Aqua/Flora Hortus om 7 uur worden geopend door burgemees- i ter mr. G. C. van der Willigen. Deze krijgt als vertegenwoordiger i van de „Open het Dorp" het in- j tertijd door de Leidsche Aqua- j riumvereeniging aan Mies Bou- man toegezegde aquarium. De artistieke leiding van de tentoon stelling behoort aan de heer Visser, werkzaam bij het reclamebureau Zie- gelaar, die vooral bij de grot tot ver bluffende composities is gekomen. Een schat aan kleuren, diep-paars met geel, fel rood tegen wit koraal, roze rode zee-anemonen, doemt daar voor de toeschouwer op. alsmede 'n groot variëteit aan zeldzame vissen, sommi gen komen zelfs in heel Europa ver der niet voor. De grot, bijzonder ver licht, omdat de meeste vissen meer dan 20 meter onder het wateropper vlak leven, geeft wel een hele goede indruk, hoeveel werk er is verzet om Leiden en omgeving te laten zien, hoe veelomvattend het „aquarium-houden" kan zijn. INTERNATIONALE BELANGSTELLING Ruim een jaar geleden is de Leid- se Aquariumvereniging begonnen met de besprekingen van deze ten toonstelling. In november en de cember waren de plannen zover gevorderd, dat zij uitgewerkt kon den worden en dat betekende voor de leden van de vereniging elke zaterdag werken in de ma- tarssenfabriek Olga, waar 'n aan tal aquaria stonden opgesteld. Vanaf half mei is de Orangerie in Hortus het middelpunt van alle werkzaamheden, iedere avond, iedere zaterdag en nu in de va- kantietijd, soms elke dag wordt daar gewerkt om de tentoonstel ling klaar te krijgen, die nu al in de internationale belangstelling staat, getuige de vele telefoontjes, die de organisatoren uit het bui tenland krijgen! 'De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Hol- 1 brengt ter kennis van belangheb benden, dat wegens het uitvoeren van werken de nagenoemde weggedeelten gedurende de daarbij vermelde tijdvak ken voor alle verkeer zullen zijn afge- a. de oprit van de Rjjnzichtweg te Oegst- geest naar de weg Amsterdam-Bur- gerveen-Sassenh.-Haagsche Schouw- '9-Gravenhage (Rijkswegenplan 1958 j nr. 4), gelegen ten zuidwesten van i het Rijnzichtviaduct, van 1 augustus tot 16 september of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blfl- b. de afrit van de genoemde rjjksweg nr. 4 naar de Rynzlchtweg te Oegst- geest, gelegen ten zuidoosten van het Rijnzichtviaduct, van 16 september tot 15 november of zoveel langer als no dig of korter als mogelyk zal bljjken. De gedurende de afsluitingen te volgen routes zullen, waar nodig, door borden worden aangegeven. Mejuffrouw J. M. W. Kors 411 jaar bij C. A. Op maandag 1 augustus 1966 zal mej. J M. W. Kors de dag herdenken, dal zij 40 jaar geleden als cassière in dienst trad bij de N V. Algemene Con- fectiehandel van C. A. Brennink- meijer. Sinds 1944 vervult zij ononder broken de functie van hoofdcassière in het filiaal Leiden. Op 1 augustus a.s. om 10 30 uur zal er gelegenheid zijn de jubilaresse te feliciteren in de partiekamer (4de etage) van de C. A.-zaak te Leiden. bet Par^s Springconcours veel van zijn waarde. De uitslagen waren als volgt; Jeugdspringconcours: 1 Rubana. Th. Thoms (eigenaar), M. Thans (berij der); 2 Gosse II, W. v. Rooyen (eig.), R. v. Rooyen (berijder); 3 Maiglocke. A. v. Wageningen (eig.), A. v. Wage- ningen (berijder). Springconcours M.A.; 1 Duncannon, 1 mevr. Stibbe-Peereboom (eig.), E. Stibbe (ber.); 2 Merry Twinkle. O Schoemaker (eig). G Schoemaker (ber.); 3 Prince Polisson. F. Meulen- dijks (eig), R. Meulendijks (ber 4 Austria. Drogenbroeck (eig.), Drogon- broeck (ber.); 5 Hertog Ajax, Tym v.. Delft (eig.). T. v. Delft (ber.i. Jachtspringconcours: 1 Blacky, mej. H. A. Ernst (eig.), mej. H. A. Ernst (ber.), 2 Autumn Breeze, D. Stibbe (eig F. Stibbe (ber 3 Icare F II. mevr Wagemakers-Jansen (eig.), me vrouw W-J. (ber); 4 Fliegette. J. Maathuis 'eig.), J. Maathuis (her t; 5 Aristocratico. mevr Kouwenberg- Baardmans (eig.), P. Kouwenberg (be- rijder i i Parijs Springconcours: 1 Blacky, mej. H A. Ernst (eig.), mej. A Ernst; (ber,); 2 Icare FII, mevr. Wagema-j kers-Jansen (eig.), J. Maathuis ber. 3 Wervelwind, Wmz. P. Bakker (eig.), P. Bakker (ber.). Kahvijks Badgastentournooi Gemeentereiniging in plaats van tennissers op de baan Hllllllllllllllllllllll Lelden heeft er een nieuwe gele genheid bij, waar men in gezellige ;en of ander alcoholisch drankje *an drinken. Het is de „exclusieve" Vicolo-bar in de Lange Pieterskerk- Koorsteeg, waar men zich gezeten op de makkelijke bankjes, in een gezellig noekje, kan vergapen aan een muur schildering, die eindeloos mogelijkheid tot fantaseren biedt, en waar men bovendien nog, naast drankjes ook ;até krijgen kan. De opening van deze bar vond gistermiddag plaats. NZH gaat samenwerken met 'Eurotransports' in Luxemburg en Amerikaanse maatschappij Ter bevordering van Amerikaans toerisme De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij n.v. (NZH) te Haarlem en Eurotransports S A. te Luxemburg (WESTERPERS N.V. BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaarlijkse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskosten. Voor het verschaffen van woonruimte, waarvoor redeljjke mogelijkheid bestaat, zal daadwerkelijke medewerking worden verleend. Aanmelding: persoonlijk of zchrlfteHjk aan ons bedrijf: PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 hebben gezamenlijk deelgenomen in Eu rotransport Nederland n.v. Onder de naam Eagle Tours zal deze onderneming waarvan het bedrijf te Haarlem bij de NZH Is gehuisvest en dat een verkoop kantoor te Amsterdam heeft, zich voor namelijk op het toeristische vervoer en aanverwante aktiviteiten toeleggen. NZH en Eurotransports nemen ieder voor de helft in het kapitaal, ƒ500.000, van de n.v. Eurotransport Nederland deel. Als commissarissen treden op de heren N. Hortensius, mr. M. G. de Bruin, N. W. Scheitel en D. H. Miller. De directie wordt gevoerd door de he ren F. van Randwijk en P. H. van Sit- Eurotransport Nederland zal zowel vervoer voor anderen b.v. reisbureaus en organisatoren van toeristische reizen - - verrichten als eigen toerreizen, pen delritten en internationale busdiensten uitvoeren. De ritten zullen zich over ge heel Europa kunnen uitstrekken. Het ligt in de bedoeling de activiteiten in de eerste plaats te richten op Ameri kaanse toeristen die hun reis door Euro pa op een Nederlands vliegveld of in een Nederlandse zeehaven beginnen en ein digen. Eurotransport Nederland zal een wagenpark van hoge kwaliteit opbouwen. Een serie van circa 20 toerwagens wordt momenteel geleidelijk afgeleverd. Achter Eurotransports S.A., een te Luxemburg gevestigde maatschappij, staat Western Sales Ltd, waarvan Con tinental Trailways te Dallas, Texas de belangrijkste aandeelhouder ls. Continen tal Trailways behoort tot de grote Ame rikaanse busondernemingen met vele sneldiensten, waaronder van-kust-tot- kust-verbindlngen, tussen de ste Amerikaanse steden. Continental Trailways maakt werk van het toeristische exploiteerd. De door de NZH en Con tinental Trailways gekozen samenwer king is die van een „joint venture", waarin de partners alle risico's en pro fijten van de gezamenlijke onderneming op gelflk voet delen. Eurotransport Nederland kan een be langrijke stimulans worden voor het toe ristische verkeer tussen Noord-Amerika en Europa. Het ls voor de Amerikaanse organi satoren van reizen naar Europa natuur lijk van het hoogste belang dat zij over zee op een betrouwbaar vervoersappa- raat kunnen rekenen. Continental Trailways heeft de voor keur gegeven aan een samenwerking met een Europese onderneming boven het opbouwen van een eigen vervoers organisatie. In dit geval zal de NZH in het bijzonder de zorg voor de toerwagens en toerwagenbemanningen, zowel wat de uitvoering der rondreizen als wat de technische en administratieve verzorging betreft, op zich nemen. Uit het voorafgaande blijkt reeds dat Eagle Tours een geheel eigen aktiviteit op toeristisch terrein zal ontplooien. Het reisseizoen 1967 zal daarvan de eerste resultaten te zien geven. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Nathalie M. d.v. F. Sanders en S. Segaar Margot d.v. D Langbroek en Y. J. M. van Hemert; Jannetje en Cornelia, dochters van J. Zwart en A. A. M. van Goozen; Maartje J. d.v. C. Zwart en J. van Andel; Jozef J. z.v. J. Helversteijn en J. Brouwer; Laura B„ d.v. F. H. Th. Creemers en C. M. van den Oever; Hendrik, z.v. H. van Diggele en A. M. Ligtvoet; Cornelia C. d.v. W. J. Stouten en C. C. Boutard, Albert F. z.v. W. van der Woude en D. van der Wal; Carlo R. J., z.v. P. J. C. l'Ami en G. J. Laarman; Anetle d.v. C. A. Faas en A, C. Gentenaar; Sylvia d.v. C. van der Meijden en L. W, Sohurink. Owledeiu H. Drieeen. 84 Jaar, man. Het verschrikkelijke noodweer dinsdagavond heeft op de banen van het tennispark Dulnlust voor een record hoe veelheid water gezorgd. Knappe reken meesters. en die waren er in grote getale onder de deelnemers, hebben uitgerekend dat er liefst 240.000 liter water op de banen ls geplensd. Daarom verschenen er woensdagmor gen geen in smetteloos wit geklede ten nisspelers op de baan. maar werklieden van de gemeente-reiniging, die met kol- kenzuigers en andere afvoerapparaten de grootste hoeveelheid water hebben weggezogen, terwijl verder de rest van de deelnemers dweilend en sponzend rondwaarde. Toen de banen een en twee om 5 uur eindelijk droog waren begon het opnieuw te regenen en eerst tegen 6.30 uur kon met de eerste partijen wor den aangevangen. Twee favorieten voor de eindzege in C kwamen toen op de baan, Otto Koenders, de snel stijgende tenniscrack van de marine, was de wed strijdleiding zeer terwllle door Seventer binnen de kortste keren met 60 60 van de baan te vegen. Hugen, de man I die tegen Holleman vier matchpunten verspeelde, stelde eveneens ^ijn kandi datuur voor een finaleplaats in C door Piet Vroegop met 6—4 64 te kloppen. Deze Hugen lijkt de enige reële oppo nent voor Koenders om hem van een nieuwe triomf af te houden. Al met al is de wedstrijdleiding In grote moeilljkhe- i den gekomen en is reeds de hulp van I bevriende parken ingeroepen, daar men koste wat het kost, zaterdag de finales wil spelen, dit i.v.m. het traditionele slotfeest op zaterdagavond. Het zal dan evenwel moeten ophouden met regenen want zelfs een wedstrfjdgoochelaar als Giel Verdoes zal het dan tegen de weer goden moeten afleggen. Morgen: Maria Magdalen*. Mis: „Mij wachtten zondaars op oen mij ten verderve te voeren..»," (uit psalm 118). VERERENSWAARDIGE OPDRACHT Als aanvuling van Robinsons be kende boek „Honest te God" (Eerlijk voor God) zou een boek „Honest te men" (Eerlijk voor mensen) geschre- ven kunnen worden Daarin zou ont vouwd kunnen worden, hoe onge veinsd eerlijk het Woord van God in de persoon van Christus tegenover de mensen was en is. Huichelarij vro me én onvrome haatte hij als de pest Hi| (rapte zonder pardon alle huichelaars in een hoek. maar eerlijke mensen, ook al waren het niet de beste en de braafste, vonden een good onthaal. Hel meest krasse voorbeeld daarvan is Maria Magdalena, een on zedig meisje, door Hem persoonlijk lol een van de grootste heiligen in zijn Kerk verheven. Het was aan haar, dat de Verrezene hel eerst verscheen. Het was over haar, dat Hij persoonlijk opdracht gaf „waar ook in de gehele wereld" te verkondigen, hoe oprecht liefdevol zij was geweest Wie zou het niet een eer vinden, deze opdracht te vervullen? LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 21-27 juli zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (sul.). Geprolongeerd Dagelijks 2 30 en zondag 2.30 en 4.45. Incident op Cyprus, 18 j. (7 en 9.15) Lido: Mary Poppins (a.l.) Geprolongeerd Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Boeing Boeing (14j.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De jacht op het boterbriefje (18 jr.) Geprolongeerd Dagelijks; 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Sjors en Sjimmie (a.l.) geprol. (dag. 10.30, behalve zondags). Trianon: Kaarten op tafel (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.16 uur, Rex: De wrede heerseres van Babyion (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT LeUls volleybfdsterretje naar Boedajtest XANDRI KIKKERT IN EEN JAAR TIJDS BELOVEND JEUGDINTERNATIONAL KORRELTJE j De rechte weg is de kortste, m. hij vraagt dikwijls de meeste tijd tot het doel te komen. Xandri Kikkert heeft haar eerste doel bereikt. Het 20-jarige Leidse vol leybalsterretje komt vanaf vandaag in Hongarije in het Nederlandse meisjes team uit. dat met Polen, Roemenië en Oostenrijk in groep C moet uitmaken, wie over enige dagen in de eindstrijd van het Europese jcugdvolleybalkam- pioensehap aantreedt tegen de andere groepswinnaars. Xandri Kikkert heeft over 't laatste stapje dat van een uitstekend club speelster tot een jeugdinternationaal één jaar gedaan. Het begon alle maal al in maart 1965. Er was een districtsselectie. Xandri Kikkert was één van de twintig meisjes in wie wel wat zat en hiervoor werden uitgeno digd. Er zat achteraf meer in haar. Ze was goed genoeg om tot de beste zes te behoren en mocht in juli van het vorig jaar deelnemen aan een landelijk districtstoernooi. Het was als het verhaal van de nikkertjes. Van 20 via zes en toen nog maar twee. En één ervan was Xandri Kikkert. Vanaf dat ogenblik gloorde heel ver weg nog de Europese jeugdtitelstrijd ln Hongarije. Hoofdaanvalster SVL Xandri Kikkert 20 Jaar. werk zaam in het Haagse gemeentelijke zie kenhuis Zuidwal en lerende voor me disch anliste heeft het laatste jaar getraind dat de stukken eraf vlogen. Iedere donderdag was er ln Den Haag onder leiding van Johan van der Haar een training voor de meisjes- en da messelectie. Daarnaast waren er na- ERNSTIG ONGEVAL OP HOGE RIJNDIJK Gistermiddag omstreeks kwart voor zes heeft zich op de Hoge Rijndijk in voormalig Zpeterwoude een ernstig verkeersongeval voorgedaan. Een auto, komende uit Leiden, was gestopt om een der inzittenden gelegenheid te geven uit te stappen. Vervolgens draaide hij de rijbaan op om te keren en naar Leiden terug te rijden. Dit gebeurde zonder de nodige aandacht voor het achteropkomend verkeer, met noodlottige gevolgen. Een perso nenauto. komende uit Leiden en be stuurd door een 34-jarige Alphcnaar, knalde er bovenop, met gevolg dat de foute auto tot een tweede dimensie werd herleid. Gezien de vreselijke be schadiging vielen de verwondingen eigenlijk nogal mee: de Alphenaar kreeg een hersenschudding, de be stuurder van de andere auto, een 34- jarige Leidenaar, brak het rechter sleutelbeen, een 20-jarige inzittende kreeg een shock en een 32-jarige an dere inzittende brak de linker-enkel. Alle drie inzittenden kregen boven dien een hersenschudding. Zij werden door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. tuurlijk nog de training en de wed strijden van SVL en tenslotte de slo pende na (degradatie )competit ie. Met Xandri Kikkert aan het hoofd heeft SVL het tenslotte gered en Xan- 1 dri zelf ook. Zij, de hoofdaanvalster van SVL en in het jeugdieam tot set-1 up gebombardeerd, had er natuurlijk wel op gehoopt. Op gerekend had ze1 toch nog niet helemaal. „Wal goed is komt snel". Het is een heel bekend gezegde dat eigenlijk ook op Xandri Kikkert van toepasing is. „Het volleyballen is me mei de pap-j lepel ingegoten", vertelde ze onlangs. „Hel' was eigenlijk vanzelfsprekend dat ik ging volleyballen. Mijn moeder) speelde het; mijn vader deed het en ja, wat doe je dan zelf. Je gaat na- tuurlijk ook volleyballen. Vijf jaar geleden begon 't overigens pas och' Even is het stil in de woonkamer aan de Van Bemmelenstraat. Dan ver volgt de Leidse jeugdspeelster: „Ik be gon erg laag. In de derde klasse van de Afdeling Leiden van NeVoBo. Dal was in PW. Na de fusie van PW me! HVL ben ik in SVL blijven spelen en klom langzaam opnaai de hoofdklasse. Vijf jaar duurde dal. Toen kwam vu- rig jaar die selectie Naar damesteam? Het Europese kampioenschap, dat tol en met 28 juli wordt gehouden en waaraan zestien jongens- (waaronder ook Nederland) en elf meisjesteams deelnemen, is de eerste mijlpaal in di volleybalcarriére van Xandri Kikken De volgende halte is 't damesteam. „Ik weet natuurlijk niet of ik die allerlaatste stap naar het Nederlandse j team ook haal. Ik hoop het natuurlijk, maar ja Xandri Kikkert haalt) haar schouders op. „Je weet het nooit", zegt ze tenslotte. Zeker is in ieder ge val dat zij in Hongarije (en straks terug in Nederland) haar uiterste best zal doen. Het Nederlandse meisjesteam. dal in Hongarije uitkomt en onder leiding staat van de heer Van der Berg en niej. A. van Beele is als volgt samen gesteld: T. Bennis, M. F. v. d. Berg. T. Bouweriks, M. Bruggeman. .1 C den Dekker. A. Kikkert („Ik heel eigenlijk Alexandra G Dcill, A. Epping, J. de Vree en G. van Wees. j Marktberichten LEIDEN, 20 juli. Groente en Fruit aardappelen 10—33; andijvie 23—30; snijbonen 165195; stambonen 110 155; tuinbonen 23—27; kroten 39—75 rode kool 22—24; spitskool 18—22. postelein 25-32; prei 2858; spinazie 2230; prei 28—58; spinazie 2230, per 100 kg. Tomaten A 310; B 305—340; ^C 300; CC 180, per 100 kg. Meloenen 107 181. perziken 14; pruimen 185 205; bloemkool A 122—150; B 67—83; C 34—48; sla 18—25, per 100 stuks. Bospeen 1636; kroten 1114; peter selie 34—39; selderij 12; uien 54—60; paprika 815; bonekruid 11. Kijnsburg, 20 juli, Bloemen Col- villei Numph 20002600; Amanda 1400 —1700; Robinette 1200—1600; Charm rose 1000—1200; The Bride 870—1000; Charm blauw 760820; Gladiolen 1300 —2700; Pyremidale 1500—2100, Al- stroemeria 13001500; Ornithogalem 760—1100; Aster 800—900; W. Suprem 590720, Aluim 460—600; Esteread Creme 350—480; Centaurea 340—3e0 alles per 100. Chrysanten 250370; Statice 70-105; Flox 80—95; Zilver Distel 6085; Kop Godetia 7085; Segetum 60—85; Goudsbloemen 40 60; Ranonkel 3852; Anemonen 22 37 per bos; Am. Anjers: Joker 22—26; Tangerine 1922; Sim rood 1422; Pink Dusty 1419; Max Arthur 13 19. Sim rose 1319; Shocking Pink 1418; Sim wit 1218 per stuk. R'Aveen, 20 juli, Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 1018: Sim Rood 9—16; Sim Wit 12—17; Arthur 11 16; Keefer 1213; Harvest Moon 18; Princes Ann 11—14; Tangerine 18— 21; Fanfare 13—14; Esperence 16—17; Rozen: Carol en, Garnette 4—8; Carla 2328; Baccara 2025; Super Star 20 —25; Zorina 12—18; Tradition 13—15; Coral Princes 1617; Sonora 1619; Gerbera 26—28; Lelies 23—32; Chry santen: While Hope 3035 per st. Snij- groen 3162; Ornithogalum 4294; Colvilleis 401.10; idem Nymph 1.15 1.45; Gladiolen 801.80; Irissen 1.80 —3.15; Montbretia 3685; Phlox 43 78; Wirials Supreme 3257; Asters 48 52, Liatrix 2885; Goudsbloemen 23 —41; Phygostegia 41—55; Lathyrus 24 38; Dahlia's 711.15; Anemonen 26 35 per bos. R'Aveen. 20 juli. Groenten Snij bonen 170.00—225.00; idem Stek 70.00 115.00; Dubb. Stambonen 110.00 115.00; Peulen 150.00—245.00; Bloem kool 30.0047.00; Komkommers 12.00 16.00; Kropsla 5.5Ö15.00; Andijvie 10.00—21.00; Aardappelen 20.00—29.011 per 100. Tomalen 2.503.20 p. bakje van 6 kg. TER AAR, 20 juli. Groenten Kas- smjbonen 1.302.10; idem stek 70 1.25; stambonen 1.101.35. stokprm- sessenbonen 1.50; tuinbonen 1732; witte pronkbonen 1,00; andijvie 11 25; rabarber 15; komkommers krom 24; uien 3536; waspeen 1219; spits kool 19; rode kool 26. alles per kilo. Sla I 1719; idem II 48; bloem kool A 1.22—1.33; idem B 75—91; idem C 6167, alles per stuk. Bos- kroten 23; bospeen 15; bosuien 33; selderij 45; peterselie 6, alles per bosje. Tomaten A 3.804 10; idem B 3.90—4 40; idem C 3.00-3 10, alle* per bakje van zes küo. Komkommers, ex port 1230 per stuk. Zwarte besaen 3.00 per kilo.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3