NTS verdeelde de niemand volkomen zendtijd: tevreden Op 1 april '67 wordt de zaak wéér bekeken Vanavond in de ether! i TELEVISIE IRADIO UITGEWEZEN ZAAKGELASTIGDE KREEG EEN HARTELIJK WELKOM INSCHRIJVING ST.-PIETER Middelbare Handelsavondschool PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 Ju LA i„, Studietoelagen (I) PROBEER niet een jongen vandaag aan de dag duidelijk te maken, dat we in de dertiger Jaren bereid waren een uur heen en terug te lopen om een stuiver te verdienen. De tijden zijn nu eenmaal veranderd en de onderhavige veranderingen grijpen dikwijls zo diep in, dat voor de generatie van nu 1930 ongeveer herzelfde is als Napoleon was voor de generatie van 1930 Zo heeft het weinig zin de studenten wereld van nu te confronteren met de vóóroorlogse praktijk. Wanneer nu ge klaagd wordt over studietoelagen van een paar duizend gulden, maakt het op nie mand indruk te horen, dat studenten amper dertig Jaar geleden zelfs met een paar honderd gulden al heel blij waren. De studentengeneratie van nu leeft nu eenmaal in haar eigen tijd; ze spreekt een eigen taal en ze beschouwt zaken die vroeger als een gunst genoten werden als een recht. Ouderen klinkt die taal en die ethiek wel eens wat vreemd in de oren. Zien zij het dan verkeerd of draven de tegenwoordige studenten en vooral de organisaties die hun belangen behartigen, te ver door? De waarheid ligt waarschijnlijk ook hier wel weer ergens in het midden Tegenover de kritiek van burgers die vinden dat studenten ten koste van ge meenschapsgeld voornamelijk uit zijn op het leggen van fundamenten van een eigen profijtelijke carrière, staat de bruusk geponeerde stelling, dat de studenten zelfs recht zouden hebben op een loon voor hun studie, omdat dank zij die studie de toekomst der samenleving veilig wordt gesteld. In deze doolhof der tegenstellingen ligt wel een beetje voor de hand. dat over het merkwaardige beleid dat het ministerie van Onderwijs met betrekking tot de studietoelagen de laatste weken heeft ge voerd. nogal uiteenlopend gedacht wordt. Studietoelagen 1 op het geval wil komen, zal in elk geval met één heel belangrijk aspect rekening moeten houden: de democrati sering van ons hoger onderwijs. Veel meer dan voor de oorlog wordt er op universiteit en hogeschool gestudeerd door jonge mensen die van thuis weinig of geen financiële bijstand te verwachten hebben; die dus voor hun studie en be staan afhangen van door overheid of particulieren verstrekte toelagen én van inkomsten als werkstudent. Die omstandigheid vooral heeft ertoe geleid dat de vorige ministers van Onder wijs op eigen initiatief of onder druk van het parlement tot aanzienlijke verrui ming van de studietoelagen waren over gegaan. Minister Diepenhorst draait het rad nu weer een stukje terug. Op zichzelf ge nomen is het niet onredelijk, dat de bewindsman de hoogte van de studie toelagen wil aanpassen aan de bijdrage waartoe de ouders redelijk in staat moe ten worden geacht. Maar de voorbereiding van de maatregel heeft weer zoveel te wensen overgelaten, dat prof. Diepenhorst na enige agitatie zich moest haasten de herziene normen voor het merendeel der sbudenten dit Jaar nog niet te laten gelden: namelijk niet voor de oudere- jaarsstudenten. Dus zijn voorlopig alleen de eerste jaars degenen die het gelag gaan betalen. Erg logisch is die herziene beslissing niet, zelfs niet als ..overgangsmaatregel De minister redeneert kennelijk: wie nog geen drie boterhammen te eten heeft gekregen, kan wel met twee genoegen blijven nemen. We kunnen er niets aan doen. maar vinden dit toch zeker maar een oppor tunistisch beleid. Studietoelagen BEGRIJPELIJK vragen sommige bur gers zich af, hoe het overigens toch komt dat minister Diepenhorst eerst een maatregel om lagere studietoelagen toe te kennen neemt en die maatregel dan na enig rumoer weer voor meer dan de helft inslikt. Bij ministerieel beleid komt dit mee» voor; kennelijk laten sommige bewinds lieden zich te veel leiden door puur- ambtelijke adviezen en nemen zowel deze ambtelijke figuren als de politiek verant woordelijke ministers zelf het overleg met representatieve organisaties van de be trokkenen te weinig serieus. We kunnen erin komen, dat kabinets leden ervoor passen om zulke organisa ties zeer nauw te betrekken bij beleids- beslisingen. Maar vinden ze het dan wel deugdelijk deze beslisisngen in hoge mate te laten beïnvloeden door het inzicht van hun ambtelijk apparaat? Keer op keer gebeurt het. dat een minister achteraf onder druk van belanghebbenden een eenmaal genomen beslissing toch moet herzien. Aangezien we niet aannemen dat serieuze mensen als ministers moeten zijn bereid gevonden worden omwille van hun ministeriële carrière „wit" te zien wat ze eerst ..zwart" vonden, moet er wel sprake zijn van kortsluiting bij het voor beraad. Kortsluiting of een kortzichtigheid die Excellenties verhindert rond te kijken buiten de muren van hun departement. Zendtijdindeling voor de TROS IN Hilversum hebben de instanties die de zendtijdindeling moeten regelen, de voorkeur gegeven aan één hele televisie avond voor de TROS in de 17 dagen boven elke week één uur. De TROS had anders gewild; omdat zij propagandistisch één uur per week voor zichzelve aantrekkelijker vindt. Waar schijnlijk zullen de tegenstanders van het huidige bestel nu wel weer beweren, dat „Hilversum" de nieuwelingen geen serieuze kans wenst te geven. Maar wie onbevooroordeeld is, zal toch de vraag moeten beantwoorden, wat het meest strookt met een goed totaalprogram. Elke bijdrage tot verdere verbrokkeling van zendtijd en kleine porties leiden gemakkelijk tot verbrokkeling 6trookt o.i. daar niet mee. Wilson tracht pond te redden NEGEN UREN heeft het Britse kabinet nodig gehad om maatregelen goed te keuren die naar het hoopt het Engelse pond sterling moeten redden Dat Engeland (nog) niet tot devaluatie zou overgaan, was de laatste dagen wel duidelijk geworden. In Nederland had men er zich al mee vertrouwd gemaakt en speculaties over mogelijke voordelen voor Nederland (Indien ons land niet zou mee-devalueren. hetgeen mogelijk was door het huidige E.E.G.-verband) zijn dan ook uitgebleven. Men ging ervan uit, dat premier Wil son al zijn koppigheid in de strijd zou gooien om het pond te redden. Forse maatregelen werden verwacht en zijn gekomen. De vraag rijst of de juiste maatregelen genomen zijn en of deze voldoende effect zullen sorteren om Engeland uit het economisch moeras te halen. Vast staat nu reeds, dat de ver wachte resultaten pas op lange termijn zullen doorwerken. De Engelse maat regelen dragen het karakter van „beper kingen". Maar de kern van de zaak blijft uiteindelijk: het drastisch opvoeren van de export. En waar pessimisten aan het woord zijn, wordt hierachter een groot vraagteken geplaatst. Om te exporteren moet men ten eerste ..waar' hebben en ten tweede „waar van uitstekende kwali teit" hebben. Dat laatste vereist „een voortdurend bij de tijd zijn" van de industrie en het bedrijfsleven. Men kan niet aankomen met verouderde apparaten en uit de tijd geraakte arbeidsmethodes. Het ware mis schien wijs geweest van de Britse regering om naast „negatieve" ingrepen iets posi tiefs te stellen door een „doorlichting" aan te kondigen van het Engelse bedrijfs leven. de vinger op de zere wonden te leggen en zonodig regeringssteun aan t< kondigen voor een betere structuur. Dit belang prevaleert boven het natio naliseren van industrieën. Zo het Britse volk overtuigd raakt van de idee. dat de economische moeilijkheden van thans niet van conjuncturele maar van struc turele aard zijn, Is men mentaal al op de goede weg. De Britse regering dient hier dan materieel op aan te sluiten en maar voorlopig af te zien van socialistische „hobby's". Thans kan men de zaak af doen, dat het pond sterling tijdelijk ge red is. Maar indien het buitenland be merkt. dat alleen kunstgrepen de reme dies zijn, daalt het vertrouwen ln het pond weer direct en zal aan een forse devaluatie niet te ontkomen zijn. De eco nomie is nu eenmaal duidelijker dan de politiek. In de rug gesteund door grote grafieken en schema's maakten de heren Maas, RengelingSchiltten- helm en Castelijns (van links naar rechts) gisteren op een pers conferentie te Hilversum de nieUwe verdeling van de t.v.-zendtijd bekend. ,30 jaar Franco" zéér onvolledig EEN schoolvoorbeeld van ..hoe maak ik een niet zo beste t.v.-documentaire" werd ons gisteravond getoond op het tweede net, onder verantwoordelijkheid van de VPRO. Leo Kool en Rudolf de Jong hadden wat gegrasduind in film en foto-archieven en het resultaat van hun gezamenlijk zwoegen werd gister avond gepresenteerd onder de titel „Dertig jaar Franco", een vlag die de lading slechts gedeeltelijk dekte Wij kregen gisteravond de indruk dat Leo Kool zijn sympathie voor de strij ders tégen Franco té veel heeft laten meespreken. Zodoende werd de kijker een objectief beeld van de bloedige ge beurtenissen, nu zo'n dertig jaar ge leden. onthouden. Hun werd een mening voorgeschoteld, een sterk gekleurde mening. Men verdenke ons niet van onverdeelde sympathie voor het regime van de Caudillo. In Spanje is veel onbekend wat in onze democratische samenleving ge meengoed is. Maar het gaat niet aan, in een documentaire „dertig Jaar Fran co" niets te zeggen over de laatste ont wikkelingen in het denken, vooral bij de Spaanse studenten en jonge geestelijk heid. Het gaat niet aan de zaak zó voor te stellen alsof het regime van Franco, alléén maar negatieve kanten heeft. Het is een goed gebruik in 'n dergelijke con- treversieel programma óók een andere stem (andere stemmen) te laten horen. O Ja, er was gisteravond ook voetbal op het scherm te zien. A I ETHERSPOT Op grond van internationale overeen komsten zullen de uitzendingen van Hilversum III via de middengolf, 21f0 meter (1250 kHz), gedurende de maanden augustus en september tot vijf uur 's middags te beluisteren zijn. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De minister heeft, er een lange brief over geschreven de schillende gegadigden hebben druk geconfereerd en het overkoepelend orgaan heeft in allerijl een coördinatiecommissie in het leven geroepen. Tenslotte werd er in Hilversum een druk bezochte persconferentie over gegeven. Een uur vol medede lingen. opsommingen en uitleg van grafieken en schema's. Dat alles heeft betrekking op de zendtijdindeling per 1 oktober. Veel ruggen hebben zich gebogen over deze materie om de kijkers zo vlug mogelijk te laten weten wie de programma's gaat verzorgen. Als u het ons vraagt, dan zal dat de kijker een zorg zijn. Zo lang de lange winteravonden door de televisie een beetje genietbaar worden gemaakt, zal het hem vermoedelijk weinig kunnen schelen wie voor het programma verantwoorde lijk is. Jammer genoeg werd over de programma-inhoud gistermiddag nog geen mededeling gedaan. Dat komt pas later aan bod. Van de bekende Oostenrijkse' toneelschrijver Arthur Schnitzler JE zendt de V.A.R.A.-t.v. vanavond' de éénakter „Het uur derj waarheid" (Die Stunde des ill Erkennens) uit. In dit spel, waarin een vermeende verhouding tussen eenj vrouw en een vriend, een zekere dr. Ormin, het onderwerp is, wordt de rol J] van de wettige echtgenoot, dr. Eckholt. gespeeld door Max Croiset, die vanj dr. Ormin door Ton Lensink, terwijl Elisabeth Andersen de rol van de echt-l! genote. mevrouw Eckholt, vervult. Een dienstbode en een bediende tenslotte'! worden gespeeld door Hannah van der Vlugt en Floor Koen. De regie van,'t dit stuk, dat reeds het vorige jaar werd uitgezonden, is in handen van Theun 1 ..Het uur der waarheid:', eenakter van Schnitzler Lammertse. E'lies Berger in gesprek met Aafje Bouber (Nederland I, 20.45). J i vader-!: In de geschiedenis van o landse toneel behoort Aafje Bouber-ten Hope tot de'! bijkans legendarische figuren. Haar naam is onverbrekelijk ver-' i de jaren 19201940. Samen metl i heel veel schetsjes, waardoor' bonden met het succesvolle volkstoneel t haar man Herman Bouber vertolkte zij 1 vooral bij de ouderen namen als „Bleke Bet", „De Jantjes" en „Kniertje" 1 ^eer bekend in de oren zal klinken. Toen ook was het heel normaal, dat dei gewone man 's avonds in zijn beste „pakkie" naar de schouwburg ging oml te genieten van het eerlijke spel van zijn favorieten. Elles Berger heeft i vanavond een exclusief gesprekje met Aafje Bouber, die thans tachtig jaar' r is en derhalve heel wat vertelstof zal blijken te bezitten. (Nederland I, 22.00). Hedenavond i NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws, 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Inter, jeugd- journ., 19.15 Regionaal journ.; VARA: 19.35 Lucy show. 20.00 Journ; NCRV: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Het uur der waarheid, eenakter. 21.45 Gitaar- spel. 22.00 Gesprek met een actrice, i NTS: 22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. J NCRV: 20.01 Schatgravers van de Sahara, documentaire; 20.20 De Hum- J boldtsohool. tv-film. 20.45 Hootenanny- progr.; NTS: 21.15 Reportage terugkeer Gemlnl-10. ENGELAND BBC ,<1500 m) 20,10 iziek. 22.00 Liet Vrijdag Hedenavond In de toekomst elke zuil een vaste avond? Daar komt nog bij dat het hele, met veel moeite opgestelde schema, op losse schroeven komt te staan, wanneer een van de omroepen het in zijn hoofd mocht halen bij de minister te protes teren. Zij bezitten namelijk het recht van beroep. De koek van 52 uur zendtijd in de week moet in een groot aantal partjes worden opgedeeld. Op de eerste plaats staan natuurlijk de vier grote omroe pen te dringen. AVRO, 'KRO, NCRV en VARA krijgen elk zes uur en een kwartier. De VPRO krijgt 2tó uur en de jongste telg onder de omroepen, de TROS. krijgt 1 uur per week. Daarmee zijn we er natuurlijk nog niet. Op de eerste plaats krijgt de NTS volgens het nieuwe systeem 18*4 uur toebedeeld. Dan krijgen we nog zendtijd voor de Kerken, genootschappen op geestelijke grondslag, politieke partijen en derge lijke (2Mi uur) en tenslotte de groep, gevormd door TELEAC, onderwijstele visie en het journaal voor gehoorge stoorden. die' 4 uur hebben te verdelen. Reclame Dat betekent 56V4 uur televisie per week; 4Vz meer dan op dit moment het geval is. Daarbij is 3 uur reclametelevi sie per week inbegrepen. Van dit totaal komt in de toekomst 40 procent voor rekening van de NTS. De NTS gaat volgens een nieuw sys teem te werk. Tot nu toe werd een keu ze gemaakt uit de produkties van de verschillende omroepen. Het gekozene kreeg dan het „NTS-label" mee. Vanaf oktober verzorgt de NTS een geheel avondprogramma onder eigen verant woordelijkheid. Dat is de zondag en dinsdagavond op het tweede net en de woensdag op het eerste, zoals gezegd de filmavond. Voor de zondagmiddag staat nog een soort familieprogramma van 114 2 uur gepland. De andere omroepen houden in de toekomst dus een avond minder over. Bovendien gaan daar enkele avonden voor de TROS-uitzendingen af. De TROS zelf had er de voorkeur aan gegeven elke week een uur televisie te verzorgen, (twee weken achter elkaar op het eer ste net, de derde op het tweede): de NTS gaat echter met deze regeling niet akkoord, om te grote verbrokkeling te voorkomen. Om te komen tot de beste programma-opbouw, moet de TROS haar zendtijd opsparen totdat een gehe le televisieavond gevuld kan worden. Volgens deze regeling krijgt het nieuwe zuiltje per jaar 12 avonden op Neder land I en 8 op Nederland H. De politieke partijen verhuizen met de zendtijd eveneens naar de woens dagavond. De filmavond is immers zeer populair. De Kerken komen drie maal in de week een half uur aan bod, evenals TELEAC. Het jeugdprogram ma van de omroepen op de woensdag middag blijft gehandhaafd. Deze regeling geldt voorlopig tot 1 april van het volgend jaar. Het is nu al zeker dat dan het hele geval opnieuw bekeken zal worden, want niemand is met de huidige gang van zaken geheel gelukkig. Vaste avond? Er gaan bijvoorbeeld stemmen op om over te gaan tot liet radiosysteem, het geen zou betekenen dat de omroepen vaste avonden krijgen. Voorlopig is het nog lang niet zover en kunnen we elke avond nog naar een andere zuil kijken. HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actual. 18.25 Week- J endwegwijzer. 19.05 Gesproken brief. 19.10 Sportparade, 19.30 Lipht progr.. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Moderne muziek. 21.15 Een spel van droom en werkelijkheid, hoorspel, 21.55 Amuse- menitsmuziek, 22.30 Nieuiws, aotualitei- ten. 23.00 Jazz Cocktail. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Gram.. 18.40 Halte: progr. v. d. twintigers. 19.00 Nieuws. 19.10 Radio- krant. 19.30 Muziek van het Leger des Heils, 19.45 Klass. muziek, 20.00 Gevar. progr., 22.00 Geestelijke liederen, 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws, 22.40 J Boekbespreking. 22.45 Kerkorgelcon- eert. 23:15 Klass. muziek. 23.40 Amuse- mentsmuziek. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 J Veronica's jukebox, verzoekplaten. 19.00 Beatle-show, 19.15 Hits van morgen en J overmorgen. 20.00 Progr. voor Iedereen die zijn hart aan de tropen verpand heeft; 22.00 Populaire muziek. 22.30 Tour de chant. 23.00—1.00 Programma voor d" -- - - - BRUSSEL Frans (484 on) 20.00 Zang- festival, 23.30 Jazz. NDR-WDR (309 m) 19.25 Pianomuz.. 22.50 Klass. muziek. 1 00 Gevar muziek. ENGELAND BBC (330 mtr) 18.35 Gevar. muziek. 23.15 Kamermuziek. Krijgsgevangenen in Vietnam In oorlogen van het type zoals dat in Vietnam wordt gevoerd, bevinden de krijgsgevangenen zich doorgaans in het slechtst denkbare schuitje. Dit geldt voor de Amerikaanse piloot die per parachute of schietstoel neerdaalt naar de door zijn bommen omgeploegde en verschroeide aardbodem. Dit geldt ook voor de Vietnamese guerlllastrljder, die een hinderlaag heeft gelegd, maar zelf door de andere partij gevangen wordt genomen. Als dat laatste tenminste gebeurt. Op de krijgsgevangene wordt niet zel den alle haat en angst afgewenteld die Iedere strijder op den duur in zichzelf verzamelt. Het zijn deze gevoelens, een gevolg van het voortdurende levensgevaar, die de normale menselijke normen doen vervagen. De mens komt in de oorlog en in het bijzonder in de guerilla tot dingen, waartoe hij in het normale leven nooit zou komen. Dat geldt voor Vietnam, dat gold voor Algerije, voor Indonesië, kortom voor ieder land dat ooit het toneel is ge weest van langdurige en bloedige strijd. Men maakt zich in de wereld bezorgd over het lot van de Amerikaanse piloten, die in handen van de Noordvletnamezen zijn gevallen. Het Is goed. dat men zich daar bezorgd over maakt en dat men voor hun welzijn in de bres springt. Het zou evenwel verkeerd zijn te menen, dat al léén Amerikaanse piloten krijgsgevangen worden gemaakt. Er worden ook iedere dag Vietkongstrijders en Noordvietname- zen krijgsgevangen gemaakt. Wat is hun lot? Er hebben ln de wereldpers foto's ge circuleerd. waarop gevangen genomen Vietkongstrijders gedwongen werden in •n greppel te gaan Liggen, waarna zij door een Zuidvletnamese officier met een pistoolschot werden afgemaakt. Over de wijze waarop doorgaans gevangenen ver hoord worden, kan gevoegelijk gezwegen worden. Springt men ln de bres voor de Amerikaanse piloten, dan dient men dat ook te doen voor de gevangen genomen Vietkongstrijder of de krijgsgevangen Noordvietnamees. Him leven en welzijn is even belangrijk als die van de Amerikaan se piloten. Gewezen priester vraagt herziening van proces BONN (AFP) De gewezen Neder landse priester J. B.. die in West-Duits- land tot levenslange gevangenisstraf is Teruggeroepen door Peking Geen nieuwe (Van een onzer verslaggevers) In het crematorium Ockenburgh te Hen Haag is gisteravond omstreeks half zeven het stoffelijk overschot verast van de Chinese ingenieur j Hsu Tzu Tsai, die niet alle geruchtmakende gevolgen vandien afge- j lopen zondag op nog steeds raadselachtige wijze om het leven kwam. Aanvankelijk nam men aan dat de crematie vandaag zou ge schieden, maar van de zijde van het crematorium, waar het stoffelijk overschot zich gistermorgen na de sectie reeds bevond, werd op een zo spoedig mogelijke crematie aangedrongen, zodat men toch nog gisteren hiertoe overging. ontwikkelingen De vergunning van de burgerlijke stand van justitie deze vrijgeeft om buitei van de gemeente Den Haag werd reedsterrein van bet crematorium te wi gistermiddag vroeg afgegeven. Het wach- gebracht. Meestal duurt het ongevee ten was nog op de officiële aanvraag voor week voor deze toestemming d< „■ematie door de Chinese delegatie. De aanvraag kreeg de begrafenisondernemer gistermiddag om kwart voor vijf bij het hek van het gebouw van de Chinese zaak- gelastigde. De crematie verliep ln alle stilte omdat geen landgenoten, politie ot justitie aanwezig waren. De toegang tot het crematorium was sinds gistermorgen latorluiii bereikt. andere liefhebbers. BRUSSEL Nederlands (324 meter) J8.03 Klass muziek. 18.30 :iek, 19.00 Nieuws. 19.40 K ISO Klass. Lichte iziek, 21.00 i Nlei HILVERSUM I (402 mi VARA: 1 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7.23 Gram.. 1 8.00 Nieuws. 8.10 Gram.. 9.00 Voor weg- j en waterweggebruikers. 9.35 Water-1 standen; VPRO: 9.40 Morgenwijding:? VARA: 10.00 Stereo: Romant. ballet- j| muziek. 10.50 Pianomuziek, 11.00 Nws. J 11.02 Voor de vrouw, 11.40 Stereo: Klass. en mod. gram. muziek, 12.0i Lioht ensemble, 12.27 Voor land- ei tuinbouw. 12.40 Orgelspel.. 12.55 Actual. J| AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Actual, 13.30 Stereo: Oude en mod. liederen, 13.50 j Stereo: Oude muziek. 14.15 Cultureel I progr.. 15.15 Gram.. VPRO: 16.00 Nws. en 'n praatje, 18.30 Klassieke muziek. J 17.30 Voor de jeugd, 17.50 Actualiteiten, i HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.20 Gram(7.30 Nws', 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws, 8.10 J Gram.. 8.30 Nieuws. 8.32 Mod. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Muzikale her- J inneringen. 10.00 Klass. celloconcert. 10.30 Morgendienst 11.00 Klavecimbel: klass. muziek, 11.15 Voor oudere luiste raars. 12.00 Gram.. ,12.40 Klavecimbel: klass. muziek. 14.40 Gram.. 14.50 Voor dracht van gedichten.. 15.10 Voor de vrouw, 15.40 Klass. orkestwerken (gr.). 16.30 Duizendschoon: vakopleidingen in de tuinbouw, lezing. 16.45 Stereo Lichte orkestmuziek.. 17.05 Stereo: Volksliedjes. 17.35 Show en zo: programma- HILVERSUM III (240 m en FM-kan): NRU-AVRO: 9.00 Nieuws, vrolijk mu-J ziekprogramma, (om 10.00 en 11.on Nieuws). 12.00 Nieuws. Operettemelo-'K dieën. 13.00 Nieuws. 13 02 Draaiorgel-J muziek. 13.10 Dansorkest. 13.30 Gram 14.00 Nieuws, vrolijk platenprogr.. 15.00 Nieuws, Orkestmuziek, 15.15 Country»! and western music. J5.30 Cabaretflit- Jl sen op de plaat. 16.00 Nieuws, gevar ,1 platenprogr.. 17.00 Nieuws, verder toi'l 18 00 Gram. voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 m) 7.»\ Ook 'goeiemorgen. 9 00 Verzoekpl. pre. gramma v. d. bedrijven. 10.00 Koffie-'I tijd met Tineke. 11.00 Huisvrouwen- verzoekprogr.. 12.00 Lunchmuziek. 14.00 Matinee. 16 30 Gevarieerd progr.. 17.00 J Toppers van thuis. 17.15 Platenpalet. i 17.30 The Teenbeatclub. 17.30 Volkslieder .■eroordeeld op de beschuldiging ln juli afgesloten. Het ligt in de bedoeling dat de 1964 zijn 20-jartge vriendin te hebben as aan de Chinese kanselarij wordt over- gedood. heeft gisteren herziening van gedragen voor verzending naar Peking, zijn proces gevraagd. B. Blijt ontkennen 1 dat hij heeft getracht het spaargeld van De as van de Chinese lngen< zijn slachtoffer in handen te krijgen. j worden uitgevoerd wanneer In de weinig scenes, die zich bij liet ge bouw van de zaakgelastigde afspelen ver vullen steeds drie Chinezen dezelfde rol. Wanneer iemand vertrekt of zich aandient verschijnen drie Chinezen. Twae van hen begeven zich naar het zorgvuldig afge sloten hek bij de ingang, de derde blijft aan de andere kant. van de oprijlaan in de deuropening staan. De dagbladen, die met regelmatige tussenpozen in de brie venbussen worden geschoven, worden Voor het overige hebben zich nog geen bijna direct eruit gehaald. Gisteravond nieuwe ontwikkelingen in deze affaire was het rustig De politiebewaking duurt voorgedaan De Haagse politie deelde van- voort, morgen mede dat er een vergissing is ge Nederland l. 20.J)5 maakt in de berekening van de geldig heid van het verblijf van de Chinese con gressisten. Aanvankelijk werd medegedeeld dat de vergunning tot volgende week maandag 25 juli geldig was. De vergun- kan pas I ning is echter gedurende 25 dagen, zodat Verwelkoming De uit Nederland als persona non grata uitgewezen Chinese zaakgelastigde Li-En- Chlu is volgens radio Peking gistermiddag op het vliegveld vftn Peking aangekomen, i HILVERSUM He Stereo-uitzendingen ihans verdubbeld fficier deze pas op 29 juli afloopt. ADVERTENTIE VOOR JONGENS EN MEISJES OUDE VEST 193 LEIDEN Iedere woensdag- en vrijdagavond van 7—9 uur Telefoon: tijdens lnschrijfnren 01710-30077, Directeur: Dr». P. GILDEN Brief Gistermiddag laat arriveerde er bij liet gebouw van de Chinese zaakgelastigde een burgerordonnance met een brief van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Deeze brief werd in eerste instantie niet. maar na tien minuten overleg wel geaccepteerd. Het ministerie kon niets mededelen over de inhoud van de brief. De inhoud zou echter niet belangrijk zijn. Omstreeks kwart voor vier vertrok van het gebouw een zwarte Mercedes met het nummerbord CD 242. De wagen was on geveer tien minuten eerder voor de deur van het gebouw gereden. Twee den bij aank< hartelijk verwelkomd door vele hoge re geringsfunctionarissen. onder wie de on derminister van Buitenlandse Zaken Han Nleh Lung Het Chinese persbureau Hslnhua meldt dat de uitgewezen zaak gelastigde en zijn echtgenote ook werden begroet door de onder-minister voor de Buitenlandse Handel Lei Jen-Min en de onder-minister van de commissie voor de culturele betrekkingen met, het buiten land. de heer Ting Hsi-Lln. Volgens dit persbureau waren er voorts vertegenwoor digers van een aantal organisaties uit de Chinese hoofdstad naar het vliegveld ge komen. Er waren meisjes, die het echt paar bloemen aanboden. De Chinese regering, aldus het Chinese persbureau, heeft besloten de zaakgelas tigde terug te roepen nadat de Neder- ile kwartaal i dit jaar heeft een opmerkelijk re cord te zien gegeven in het aantal ste- reófonische radio-uitzendingen. Gemid deld werden 1186 minuten of hijna 20 uur per week stereo-programma's ten gehore gebracht. Dat is circa 10 pro eent van de aan de vier omroepvereni gingen AVRO, KRO, NCRV en VARA op de zenders Hilversum I en II toege wezen zendtijd. Dit betekent- een ver dubbeling sinds de officiële Invoering van stereo-uitzendingen in Nederland, nauwelijks twee jaar geleden. Na deze Invoering in 1964 werd bijna 10 uur per week stereo uitgezonden. Van het nu bereikte gemiddelde van 1186 minuten per week nam de AVRO 404 minuten of 34,1 procent voor zijn rekening. De KRO boekte 170 minuten per week of 14,3 procent van het to- i taal. De NCRV zond gemiddeld 283 of 23,9 procent stereo I Naar de VARA gingen tenslotte minuten of 27,7 procent. Begin T',j werd op initiatief van het NRU-Labl ratorium de mogelijkheid geschal I om over één FM-zender Lopik stereofonische uitzendingen te vei. B De nieuwe studiovleugel van de VAR-I was hiervoor door de NRU toen j» j uitgerust. In mei 1964 waren ook studio's AVRO, KRO en NCRV vol stereo-uitzendingen gereed gemaaKl Sinds 2 juni 1964 kunnen de vier -1 noemde omroepverenigingen hun i gen stereo-programma's indelen. Wereldkampioen schappen Voetbal

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2