„Meisjes te goed van vertrouwen-' Oranjereizen door rechter in ongelijk gesteld Argentijn Albrecht geschorst VERWEER SMEDLEY: ZELFVERDEDIGING „Hij kwam mij vermoorden Kampeerders in Haamstede mogen blijven SOEPELE OVERGANG TOELAGEN STUDIE Briefje op voorruit van schrik vergeten Gebotst op geparkeerde auto Rampzalige periode voor Ubbink-DAVO WHB wil geen arbitrage TEfe&MftES KERNHOUT KERNHOUT KERNHOUT KERNHOUT PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 19 JULI 1966 DEN BOSCH (ANP) De president van de rechtbank te 's-Hertogenbosch, mr. W. Wissmann heeft gistermorgen von nis gewezen in de korte gedingen, die door het reisbureau „Oranjereizen" tc Valkenburg waren aangespannen tegen het Eindhovenscb Dagblad en het Bra- bantsch Dagblad te 's-Hertogenbosch en waarbij van beide bladen op een dwang som van 25.000,— werd geelst verdere publikaties over de wankele toestand van dit bedrijf stop te zetten. De president heeft de directie van dit bedrijf, Frouwkje Hoving, echtgenote van de heer P Galliard, als eiseres aanvaard, hoewel zij had verzuimd zich ln het han delsregister te doen inschrijven. Hij heeft echter de eisen van de eiseres afgewezen en haar veroordeeld in de kosten van het geding. De president achtte de kop boven het bericht in het Eindhovensch Dagblad on juist. maar achtte geen reden aanwezig om deze onjuiste kop te herstellen, om dat er reeds een corrigerende publikatle is geweest. Eiseres werd ln de publikatie niet genoemd en is dus ook niet in haar eer aangetast. Er is bij de redactie van het Eindhovensch Dagblad geen sprake geweest van opzettelijke handeling. Men was daar volledig geïnformeerd en ge documenteerd. De president wees erop, dat absoluut vast stond, dat de directeur-bedrijfsleider, p. Galliard. een zeer dubieus zakenleven achter de rug heeft en dat voor insiders te vrezen was, dat ook voor dit bedrijf financiële moeilijkheden té verwachten waren. Verdere beslissingen achtte de president in dit kort geding overbodig, omdat er voor de eiseres nog verdere mogelijkheden bestaan tot het voeren van processen. Ten aanzien van de publikatie in het, Brabantsch Dagblad constateerde de president op een gelijksoortige moti vering tot afwijzing van de els. Voor één wedstrijd LONDEN (UPI) lorge Albrecht. de Argentijnse speler die zaterdag tijdens de wedstrijd tegen West-Duitsland van het veld werd gestuurd, is voor één wedstrijd ln de wereldbekerkampioenschappen ge schorst. De 'Argentijnse coach Ju an Carlos Lo renzo en zijn spelers hebben de waar schuwing gekregen zich goed te gedragen Albrecht is de eerste man, die tijdens dit toernooi van het veld werd gestuurd Dat gebeurde in de 65ste minuut, toen hij Wolfgang Weber zou hebben getackeld Hij zelf zegt. dat hij per ongeluk tegen de Duitse speler botste. De commissie gaf de waarschuwing, dat een herhaling van der gelijke incidenten nog zwaarder gestraft Moord piratenzender SAFFRON WALDEN, (U.P.I.) In de rechtszaak tegen de eigenaar van de Britse piratenzender Atlanta, de 54-jarige William Oliver Smedlcy, die beschuldigd wordt van moord op zijn rivaal, heeft de verdachte zich beroepen op zelfverdedi ging. Volgens de beschuldiging zou Smedley op 21 Juni in zijn landhuis de directeur de piratenzender radio City, Reginald Calvert, hebben doodgeschoten. Naar ver luidt zouden Smedley en een troep van 17 mannen twee nachten eerder het schip Radio City hebben geënterd en de zender buiten werking hebben gesteld Het schip ligt voor de uitmonding van de Theems, buiten Brits territoriaal ge bied voor anker. Bij het inleidende verhoor toonde de aanklager Peter Palmes een traangas- pistool en verklaarde het op Calverts lichaam te hebben gevonden. Het zag eiaiit als een potlood. Palmes deelde voorts mee dat Smedley a de ontdekking van het lichaam de politie had verteld: „Ik heb hem neer geschoten". Volgens Smedley had Calvert WESTERSCHOUWEN. (A.N.P.) Het gemeentebestuur van Westerschouwen heeft een afloopsysteem in het leven ge roepen, teneinde de vakantiepret van de kampeerders op het kampeerterrein „Duinrand" te Haamstede niet te beder ven. Het gemeentebestuur had de kam peerders ln eerste instantie aangezegd het kampeerterrein vóór maandagmiddag twaalf uur te verlaten, daar de eigenaar van het terrein geen vergunning had de boomgaard tegenover de camping als kampeerterrein in gebruik te nemen wegens het ontbreken van een riolerings'- Duitse tennisteam slaat Z.-Afrika MüNCHEN West-Duitsland heeft zich maandag door een 32-zege op Zuid-Afrika geplaatst als de vertegen woordiger van de Europese zonegroep B in het interzonale tennistoernooi de Daviscup. Dit vrij onverwachte sultaat kon hoofdzakelijk worden ge» boekt door de vier-setsoverwinning van Wilhelm Bungert zaterdag in de ope ningswedstrijd tegen Cliff Drysdale. Bungert stelde maandag de zege veilig door in de voorlaatste partij met 1210, 62, 6'3 te winnen van Keith Diep raam. Het afsluitende, maar onbelang rijk geworden enkelspel tussen Ingo Bu- ding en Cliff Drysdale won de Zuidafri kaan daarna met 64, 79, 75, 60. hem gedreigd te zullen vennoorden. „Ik ging mijn pistool halen en laden. Ik wist dat hij mij kwam vennoorden. Ik kon zien dat hij niet goed bij zinnen was en ik wist dat hij gewapend was" aldus de be schuldigde. Voorts verklaarde Smedley dat hij geen andere keus had gehad dan te schieten en er hierbij niet aan had ge dacht op de benen te richten. „Ik wist dat hij een gewelddadig man was die mij kwam vennoorden. Ik schoot alleen maar. Ik vind dat ik moreel in mijn recht sta". Vierdaagse van Apeldoorn ging van start APELDOORN Na afloop van een défilé op het Marktplein heeft maandag avond jhr. J. J. G. Alting van Geussau, de voorzitter van de Nederlandse Wan delsportbond de dertiende vierdaagse van Apeldoorn officieel geopend. Het is de eerste maal dat dit evenement niet samenvalt wat de data betreft met de Vierdaagse van Nijmegen. In totaal hebben 1371 wandelaars voor de Apel- doornse vierdaagse ingeschreven. Zij zijn afkomstig uit negen landen. Van morgen vertrokken de deelnemers voor de eerste dag naar de noordoostelijke Veluwerand. De tochten over 30, 40 en 50 kilometer gaan naar Vaassen, Epe en Ernst, terwijl voor een deel het kroondo mein in de route is opgenomen. Spanjaard wint golftitel ZAND VOORT De open golf kampi oenschappen van Nederland, die op de Kennemer Golf and Country Club zijn gehouden zijn maandag gewonnen door de Spanjaard Ramon Sota met eer taal van 276 (71,( 70, 67, 68). Hjj na drie ronden nog 2 slagen achter op Allan Henning (Z.-Afr.), maar deze maakte in de laatste ronde een vijf op de korte tweede hole en slaagde er niet in de schade te herstellen. De eerste Nederlander Martin Roesink deelde de 8ste plaats op 286 met de Britten D. Butler en C Clark en de Australiër R. Stanton. De tweede Nederlander werd Gerard de Wit op de 12e plaats met de Italiaan R. Bernardini, de Britten M. Gregson en W. Large en de Zuidafri kaan Graham Henning. Na afloop van het kampioenschap heeft het Neder landse Golf Comité voor de tweemans- ploeg, die Nederland zal vertegenwoor digen ln Tokio bij het wereldkampioen schap om de Canadacup. de volgende kandidaten: G. de Wit, M. Roesink, C. Cramer en A. van Pinxter. Creed overleden LONDEN (Reuter) Charles Creed, een van de bekendste Britse modeont werpers, is het afgelopen weekeinde op 56-jarige leeftijd in Londen overle den, zo is maandag bekendgemaakt. DEN HAAG (ANP) Hel departement van Onderwijs en Wetenschappen heeft een overgangsregeling vastgesteld voor verlenen van rijksstudietoelagcn voor het studiejaar 19661967. Reeds genomen beschikkingen zullen, yoor zover nood zakelijk, aan de hand van de nieuwe re geling worden herzien. De getroffen overgangsmaatregel heeft betrekking op een herziening van het schaalbedrag voor het eigen levens onderhoud der ouders. Bij een belastbaar Inkomen van 16.000,— en hoger worden de oorspronkelijke vastgestelde schaalbe- dragen enigszins verhoogd. In de over- gangsschaal blijven de bedragen voor het eigen levensonderhoud der ouders bij in komens tot 16.000,— gelijk of nagenoeg gelijk. De voor het studiejaar 1965—1966 gel dende schaal zal voor studenten, die in 1965—1966 een rijksstudietoelage ontvan gen hebben, ook voor het studiejaar I960 —1967 gehandhaafd blijven voor zover, en in de gevallen waar deze gunstiger is dan de schaal voor 1966—1967. Holland Sport tegen Sparta uitgesteld (Van onze sportredactie DEN HAAG De ouverture van het nieuwe voetbalseizoen, die Holland Sport donderdagavond op Houtrust zou spelen tegen Sparta, zal geen aoorgang vinden. Niet in verband met de gesteldheid van het terrein, maar omdat Sparta tot de ontdekking is gekomen dat het door teveel verplichtingen op andere dagen voor deze wedstrijd geen ruimte op de agenda meer over heeftDe wedstrijd zal nu op een nog nader te bepalen datum worden gespeeld! Aanrijding minister Smallenbroek verslaggevers DEN 1IAAG „Mijn is geschrokken toen hij in de nacht van vrijdag op za terdag tegen die geparkeerde auto reed, dat hij er niet aan gedacht heeft een briefje tussen de ruiten wisser van het be schadigde voertuig te doen. Ik heb morgenochtend even langs iopen om te zien wie de gedupeerde is". Aldus mevrouw Smallenbroek naar aan leiding van de aanrijding die de minister van Binnenlandse Zaken in het prille begin van hét afgelopen weekeinde had met de geparkeerde auto van de heer L- van Solkema op de Van Hoeylaan in de Haagse wijk Marlot. Het relaas van de minister is ongeveer als volgt. Toen lk vrijdagavond om onge veer twaalf uur de hoek omsloeg naar de Van Hoeylaan reed ik niet voorbij de langs de stoep geparkeerde auto maar er tegen Omdat de auto „tegen de stroom op" stond raakte ik hem met mijn spatbord aan de voorzijde. Omdat het nachtelijk uur mij geen geschikte tijd leek voor onderzoek naar de eigenaar alles in de omge- Overlevende Chicagomoorden Zij wilden hem niet kwaad maken CHICAGO. (Reuter-A.FP.-U.P.I.). De acht in Chicago vermoorde leerling- verpleegsters waren te goed van vertrou wen Zij wilden hun moordenaar niet irriteren en zij volgden hem hlipdelings. er van overtuigd dat hij dan niets zou doen. Aldus het relaas van de enige over levende van het drama, de PhilippQnae Corazon Amurao. aan de consul-generaal van de Philippijnen in Chicago. De 23-jarlge Corazon. die zich onder een bed verstopte terwijl haar collegae wer den omgebracht, zei dat de meisjes hadden overwogen te vechten. De meesten voelden iets zal doen. Laten we hem niet kwaad maken", zo vonden zij. Het openbaar ministerie in Chicago heeft de voorgeleiding van Richard Speck, verdacht van de mpord op acht leerling- verpleegsters, uitgesteld omdat de artsen zijn toestand nog te ernstig vinden. Speek die verdacht wordt de dader te zijn van de „misdaad van de eeuw", moet nog her stellen van de wonden die hij zichzelf toebracht ln een poging tot zelfmoord De officier van justitie. Daniel P. Ward, deelde een en ander mee twee uur nadat Speek zou zijn voorgeleid voor rechter Daniel J. Ryan van de rechtbank voor zware misdaden. Het uitstel wijst erop dat het o.m. ten koste van alles wil vermij den dat het later verweten zou worden de verdachte niet op de juiste wijze te heb ben behandeld. daar niet voor. „Hij zegt dat hij niemand ving was ai donker en omdat het dicht bij mijn huis was nam ik mij voor de volgend ochtend onmiddellijk op zoek te gaan en de zaak uiteen te zetten. Dat heb ik ook gedaan. De beschadigde auto stond er nog. De aanrijding was in die nacht echter al ontdekt en de eigenaar had bij de politie aangifte gedaan dat een onbekende zijn auto had geraakt. HR was echter bereid de kwestie onderling to regelen en de politie te bellen om de aan gifte teniet te doen Tot zover de minister. Zijn echtgenote voegt daar nog aan toe dat haar man de chauffeur heeft vakantie zelf moest rijden en daarom als automobilist wat onbekend was met deze route van ministerie naar Des In- des waar hij met staatssecretaris Wester hout had gedineerd (waarna hij deze had thuisgebracht) naar Marlot Bovendien waren per 1 juli de geparkeerde auto's in de Van Hoeylaan van de ene naar de andere zijde van de straat verhuisd het geen ook oorzaak van de misrekening ge weest kan zijn. Door de schrik van de aanrijding „mijn man heeft nog nooit voorzover mij bekend een aanrijding gehad" vergat hij het meest voor de hand liggende: een briefje onder de ruitenwisser. „Mijn man heeft er eenvoudig weg niet aan gedacht" Mgr. Garonne voor werkbezoek in ons land UTRECHT (KNP) Mgr. G. Garon ne, de vroegere aartsbisschop van Tou- louse, die in het kader van de reorga nisatie en de internationalisering van de Romeinse curie enkele maanden ge leden door de Paus Is aangesteld als pro-prefect van de congregatie van de seminaries en universiteiten, brengt de zer dagen een werkbezoek aan Neder land, als gast vaD kardinaal Alfrink. Mgr. Garonne, die op het concilie een van de vooraanstaande woordvoerders was van 't Franse episcopaat en die tij dens het concilie de kardinaal vaak heeft ontmoet, koestert de wens in het kader van de nieuwe werkwijze van de curie via persoonlijk contact, bezoeken kennis te maken met instituten en per sonen die in verschillende delen van de Kerk tot het werkterrein van de congre gatie van de seminaries en de univer siteiten behoren. Zo benut hij thans zijn vakantie in Frankrijk om een kort werk bezoek te brengen aan Nederland. Mgr. Garonne zal enkele klein- en grootseminaries bezoeken waarbij er tevens gelegenheid zal zijn hem een eer ste oriëntatie te verschaffen over de op gang zijnde concentratie van theolo- gieopleidingen. Daarnaast is in het werkbezoek opgenomen een bezoek aan de universiteit van Nijmegen om ken nis te maliën met de groei en de uit bouw van de katholieke universiteit. Omdat het bezoek slechts enkele dagen kan duren was het noodzakelijk een zeer beperkt programma op te stelleD. Indian Airlines geïnteresseerd in de F.-28 SPRINGAR. Kasjmir (Reuter) De Indische luchtvaartmaatschappij Indian Airlines, die alleen op binnenlandse lijnen vliegt, wil haar vloot die op het ogenblik uit twaalf Britse Viscounts be staat vernieuwen en heeft daarbij het oog gerloht op toestellen uit Amerika, Engeland, Frankrijk en Nederland. Men denkt aan de aankoop van zes of zeven toestellen voor een totaalbedrag van ruim 86 miljoen gulden. Het Neder landse toestel is de F-28 (de Fokker Fellowship). Een besluit zal worden ge nomen in de komende twee maanden. DOESBURG (ANP) De moeilijk heden bR Ubbink-Davo N.V. bebbcn zwaar hun stempel gedrukt op het heden verschenen jaarverslag nadat over de on gunstige gang van zaken reeds diverse mededelingen zijn verstrekt. Het jaar 1965 en de eerste maanden van 1966 zijn voor het bedrijf desastreus geweest. Het jaar sluit met een verlies van 6,7 miljoen (v.j. winst 128.000). Voorgesteld wordt hiervan 1,9 miljoen af te boeken van de algemene reserve, 265000 van de dividendreserve, en het restant ad 4.5 miljoen over te bren gen op nieuwe rekening. Het dividend wordt gepasseerd (over 1963 werd 13 uitgekeerd Als gevolg van de debacle »bij Davo zijn in 1965 en in begin 1966 behou dens een uitkering uit de boedel van Davo, waarover thans nog niets is te zeggen het aandelenkapitaal en de reserves waarschijnlijk geheel verloren gegaan. De Nationale Investeringsbank N.V. heeft een belangrijk krediet verleend aan Ubbink-gieterij N.V. met het recht een gedeelte van dit krediet tijdelijk om te zetten in cumulatief preferente aandelen. De hieruit vrijgekomen middelen zijn door de vennootschap ter beschikking ge steld van Davo, in de verwachting, dat het zou gelukken de situatie aldaar te redden. CONFLICT EMS DEN HAAG (ANP) De E.M.S. deelt mede. dat tijdens de gisteren tussen de Westlandsche Hypotheekbank en de EJVLS. gehouden bespreking voornamelijk aan de orde is geweest „het reeds lang be staande geschil" over het niet ter be schikking blijven van een groot gedeelte van de oorspronkelijke hoofdsom der hypothecaire lening ad ca 72 miljoen. Deze lening was behoudens periodieke aflossingen door de EM.S. afgesloten tot- 1973. Inmiddels is ca 29 miljoen gulden afgelost, waarvan ca 24 miljoen gulden voor nieuw in te brengen onderpand be schikbaar zou blijven. De E.M.S. heeft voorgesteld het oude geschilpunt, dat de oorzaak van de hui dige gang van zaken vormt, aan arbiters voor te leggen. Op dit voorstel heeft de W.H.B. echter niet willen ingaan. f 2.per plaatsing Contante betahng niet vereist. U kunt Uw ..TELEFOONTJE" nog opgeven tot 9.30 uur op de dag van plaatsing. Voor plaatsing op zaterdag uiterlijk tot vrijdagmiddag 3 uur. PERSONEEL gevraagd LESSEN Gevraagd: een handige jongedame voor filmmontage Uitstekende beloning. Ne- derlandsch Drukkerij Bedrijf N.V., Oosterkerkstraat 11. Leiden. Tel. (01710) 25045. 1-186 Gevraagd weduwnaar R.K. zoekt voor zijn gezin met kinderen Hulp in de Huis houding. L. C. van der Geest Kolk 14. Oud Ade, Per 1 of 15 september net jong meisje gezocht voor hele dagen in gezin met 2 kinde ren. Werktijden in onderling overleg te regelen. Goed salaris. Mevr. H. Wunberg. Marienpoelstraat 57 Tel: 52393. 1-9188 •g Autorijles nemen? Ais u zich nog deze week opgeeft, betaalt u maar ƒ7.00 voor een vol uur. Autorijschool „Hermie". Dijkstraat 10. Lei den 12-171 Autorijschool „Oostvliet". Vlietweg 16. tel. 40210. Leiden v.ta. Zoeterwoude. leert u vlug en degelijk autorijden in de nieuwe Slmca 12 210 TE KOOP aangeboden meubelen Nieuwe meubelen nodig? Bankstel? Eetkamer? Wandmeubel? Slaapkamer? Dan éérst'n bezoek brengen aan de Kernhout-toonzalen (2400 m2 oppervlak) Honderden modellen vindt u er; klassiek èn modorn. Tapijten, gordijnstoffen, vloerbedekkingen; kortom alles voor stoffering vindc u bij Kernhout En... u koopt bij Kernhout rechtstreeks van febriek. Dus: véél goedkoper dan w&ar ook... Als u van buiten Den Haag komt, wordt uw reisgeld vergoed (ook als niet koopt!). Volop parkeerruimte Betaling mogelijk in 6,12 en 18 maanden. IVCltlVn J Gewaand hulp In de huishouding. 2 x per week. liefst 's morgens. Tijden nader te regelen. Mevr. W.vnia, Lijsterstraat 15. Lei den. Tel.: 50962. 1-4714 3* Gevraagd per 1 aug. net winkelmeisje bi l Hogen boom's zelfbediening. Tel. 22628. Hoge Rijndijk 100. Leiden. 1-4712 2e kapster en een aank. of leerling kapper gevraagd Maison Kreef. Oegstgeest. Wilhelmlnapark 1. Tclef. 50670. Wij zoeken een flink win kelmeisje van 15—18 jaar voor onze gezellige kruide nierszaak. Goede beloning, 's Avonds na 7.00 uur aanmel den bij Van Dijk's Levens- mlddelenbedrijf, Gerrlt Dou- straat 29-29A, Leiden. Tel. Wonen in de Meerzicht flat te Alphen a/d Rijn is heerlijk. Prachtig uitzicht over een groot recreatie gebied (groot meer, sport velden en parken i Een groot winkelcentrum. Binnen 'n straal van 28 km. liggen Amsterdam. Utrecht, Rotter dam Den Haag en Haarlem. De 'flats hebben ruimte en alle moderne komfort. De model flat aan de Pres. Ken- nedylaan is geopend elke woensdagavond van 7—9 uur en 's avonds van 10305 u. Gaat U eens kijken en laat U voorlichten over de soe pele financieringsregeling Schriftelijke c-n telefonische inlichtingen B.G. kantoor Den Haag, Nassaupleln 13, Den Haag. tel. 070 - 636910. 2-187 Te koop Prima dubbelw. uitneembare houten woning. Woonkamer, 2 slaapkamers, keuken, w.c. en douche (moet. verplaatst worden). Prijs 3250. Wynia en Zn.. Lijster straat 15. Tel. 50962. 2-4716 Kamperen. WR vullen uw gasflessen. Tevens nieu- verwarmlngsapparatuur. Van we flessen, kooktoestellen. Haasteren Stadhouderslaan 2 20701. 1-9187 Leiden. 2-39 goedkoper KERNHOUT MEUBELINDUSTRIE Satornusstraat 1. Bij verkeersplein Voorburg, richting Binckhorst. Enkele Bij verkeersplein Voorburg; minuten van station Voorburg N.S. (achter-uitgang) Eindpunt tramlijn 10 en buslijn 30 (halte Saturnusstraat) Toonzalen 6 hele dagen per week geopend van 9 -17.30 uur. "2* Singer zigzag naaimachi nes v.a. ƒ345.—. Overjarige elektr. naaimachines vanaf 155.— Gebr. handnaai machine v.a. 45.-. Vol ledige Singergarantle op al deze machines biedt IJ alleen de Singer Mij. N V Breestraat 21. Lelden. Tel. 5097. Haarlemmerstraat 73. 01710 30568. na 6 uur 01761 tel. 22109. 2-143 Tc koop N.S.11. Dagtochten. Pe 1963. Km-stand 25.000 250.-1 boot Leiden—Schiphol Ver Jac. Jong. Sotaweg 60, Roe- j trek dagelijks 10.30 uur. Terug lofarendsveen. 2-9189j in Leiden - 18.00 uur.-Be halve zaterdags en zondags. Rondvaart over Kager- en Brasemenneren. Vertrek da 2* Singer-koelkasten v.a. ƒ298.-. Singer Mij. NV Breestraat 21. Leiden. Tel I 30568. na zes uur 01761-5097 Haarlemmerstraat 73, tel j 22109. 2-144 Een horloge? 'n Klok? Koop toch bij erkende vak mensen. IJ betaalt nooit te veel, heeft ^eer ruime keuze merkhorloges, en... „Service" wordt door ons groot ge- geschreven. Uurwerkkliniek Gorthuis, alléén Lage Rijn dijk 8 2-4633 gelijks 14.00 uur. Terug 17.30 uur. Geregelde stads- rondvaarten. Afvaart Bees tenmarkt Gebr. Ierland voor Uw oude stof zuiger bij aankoop van een nieuwe stofzuiger. Vloerwrtj vers met 3 borstels ƒ195 Firma DUSOSWA, Turf markt 1-3. Leiden, tel 24409 5-138 nog steeds^ Vakantie -aanhiedit DIVERSEN TE HUUR gevraagd 12* Markiezen rolscherrocn alum, jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima 2* De kastenspeclallst. 80 modellen hebben wij ln voor raad en worden ook op maat geleverd. Houthandel „Dr Burcht". C. J. v. d. Geest. Hooglandse Kerkgracht 49 boek Nieuwstiaat 01710-33078 's Maandags gesloten. 2-170 (g Polygas. Gaat u kam peren, wij hebben voor u gasflessen, kooktoestellen tegen concurrerende prijzen. Van Haasteren, Stadhouders laan 2. 2-39 Gevraagd door Australisch afwerking. Vraagt lnllchtln echtpaar flat of woning in gen en prijs bij het verkoop- i-eirten. Tel. 25313. 5-47n- gantoor van Melcher's mar- kiezenfabriek C. E. Jedeloo, VAKANTIE gemeubileerde boerderij, 1 km van het dorp, bijzonder rus tig. Vlakbij groot zwembad en viswater, 6 slaapplaatsen of meer. Gas, electrisch en wa ter. Na 6 augustus vrij. Tel. 01728 - 123 of 263. 11-9186 Balletschool „Hendrichs" wegens vakantie gesloten. In schrijving nieuwe leerlingen vanaf 29 augustus. Aanvang der lessen 5 september, Hoog landse Kerkgracht 42. 5-233 QpSlnger automatische zlg zug naaimachine, 150.- onder nieuwprijs. Kompleet elektr. Slechts een paar maal ge bruikt. Met volle garantie en gratis les. Bel op of schrijf. Demonstratie bij u aan huis. H. Benning. Prins Frederik- straat 3, Leiden. Tel. 22578. 5-4713 22* Chemisch reinigen per kg 4 kg ƒ7.-. 2 kg ƒ4.-. U kimt er op wachten. Halen bij ten minste 4 kg in Lelden e.o. met ƒ.1.- verhoging. J. A. Keune, Lage Rijndijk 76. Lelden. teL 20396 (01710). 5-152 rg Gebroken ruiten, glas-ln- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glas reparatiebedrijf D. Galjaard, De Sitterlaan 78 tel 32916. 5-31 Transistorradio's, 6-transis tor vanaf 21.50. 8-transis tor vanaf ƒ3150. 10-transis- tor met F M vanaf 69.5» Transistor radio's, ook ge schikt voor auto vanaf 79.50 Babyfoons 29.50. Alle radio's met garantie. Wira, Haarlem merstraat 91. 5-231 Zig-zag naaimachines nu 235 -. Wij kunnen u enkele demonstratiemodellen aan bieden. Hier kunt u van pro fiteren. nu of nooit. Normaal- prijs 345.- Kompleet elektr.. knoopsgaten maken, afwer ken. borduren. Wie het eerst komt. het eerst maalt. Ook deze machines bij u aan huls gedemonstreerd. Bel op of schrijf. H. Benning. Prins Fraöerikstraat 3, Leiden. Tel 01710 - 22578. 5-4713 By Top-Voetbal hoort Erres Top-inruil. U ontvangt 250,— voor Uw oude t.v. bij aankoop van Eirres Super- automatic grootbeeld 1966 v.a. 928,—. Natuurlijk al leen bij Top-Servise, Hoge- woerd 130. TeL 26862. 6-217 J Zig zug naaimachines Jft.- Knoopsgaten maken nf- erken. borduren. In één woord geweldig. Een naai machine voor Uw leven Gratis les. Bel op of schrijf Demonstratie aan huis. H Benning, Prins Frederik- straat 3. Leiden. Tel. 22578 5-4713 *2* Gordijnen chemisch-rei- nigen in 30 min. Door aparte behandeling een prima kwa liteit en veel voordeliger. Ook halen en bezorgen in één dag. Keune's super Dr.v- cleaning. Lage Rijndak 76. Leiden, Tel. 20396. 5-145 Beddeureparatie. Laat ons vrijblijvend prijsopgaaf doen. De Kleine Winst. Fa. Wed. A. v. Klarenbosch. Haarlem merstraat 51, Leiden. Tel. 24958. 5-209 ■V" Tuinbanken. TninstocJen, Tuintafels en alles voor Uw tuin. Sleutels, Lips, Yale, Autocontact en voordeur sleutels. Klaar terwijl U wacht bij: Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 5-11, Lelden. 5-46 Geen order 1c groot I *2" Meubelen vindt (I by geen order te klein, bij C. L. v d. Horst te kust en te keur Mulder moet U zijn Exclu- Ook via toonkamei Woning- sieve bloemwerken voor brui- inrichting v. d. Horst, Vijf loften, recepties en verjaar-1 Meiplein 34. tel. 22705. Leiden dagen. C. L Mulder. Haar-| 5-43 lemmerweg 21 te Leiden j Tel. 20550 5-189 Jabo! *5" T.v. defect? Bel direct iun 126862. na 18 uur 40391 voor teg spoed reparaties aan huis. Jabo! Jabo! nen we voordelig gen in banen en kamerbreed I Overgaauw's Topservice. Ho- te. Vraag vrijblijvend prijs' gewoerd 130. Leiden. 5-219 en kleu wmrlichting Het, aangewezen adres vnoi uw Nog enige duurdere was machines en centrifuges met schoonheidsfoutjes, dubbel wandig. volle garantie. Was machines vanaf ƒ155.-; ƒ210.-; ƒ310.-. De nieuwste Twinset Combi's vanaf 490.- enz. Volautomatische trom melwasmachines 735.- Firma DUSOSWA, Turf markt 1-3, Lelden, tel. 24409. S1 „Rosinc" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze m verlovingsringen gouden, zilveren en verzilverde arti kelen Het adres voor alle reparatie- en uurwerken, Steenstraat 16, telef.: 26854 5-33 Bezoek Wasautomatlek ,De Eendracht" Zoeterwoudse Singel 14b. Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er ls een stoommange) aanwezig om uw was kastklaar te Rijbewijs verlengen? 6 A 3 weken voor Uw rijbewijs verloopt krijgt U bericht van de Leidse Rijbewijzen Cen trale (A. J. Bierman), Oude 6-165 Rijn 54, Tel. 32310. 5-32

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6