HANDZETTE OP DE FRANSE NATIONALE FEESTDAG KWAM FEESTVUUR VAN HOLLANDERS KLOMPENDANS EN VOLKSLIEDEREN ATTRACTIE VOOR FRANSE PUBLIEK Aanleg sportvelden Voorsehoterweg kan spoedig beginnen HILLEGOMSE SV „CONCORDIA" MOET NODIG VERANDEREN DE LEIDSE COURANT VOORHOUT HEEFT DIT JAAR 2 MILJOEN NODIG VOOR WONINGBOl Warmonds „St. Matthias" op hoogste top, maar met geldelijke afdaling RECONSTRUCTIE BURG. BAKHUIZENLAAN IN LEIMUIBEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 19 JULI Club de Limets in Frankrijk op vakantie Llmetz, 11 juli '66 Voor de 14e keer heeft de „Club de Limetz" de reis naar Frankrijk onder nomen. 'n Reis, die vanaf Pasen terdege is voorbereid. De Club de Limetz Is een groep en thousiast jongeren die hun interesse in geestelijk leven en cultuur in 't algemeen in hun periodieke bijeenkomsten tot uiting brengen. Niet zo maar als een contactgroepje, maar als een homogene groep, die zichzelf selecteert en daar door bestaat uit een gelijkgericht aantal mensen, die samen een taak kunnen aan zijn naam ontleent deze groep aan een klein plaatsje in het deel van Frankrijk, dat 11e de France heet en in de reisgid sen als „Tuin van Frankrijk" staat aan geprezen. De pastorie van dat plaatsje is ons domicilie. Veertien dagen per jaar wonen wfl daar en voelen ons pen met de Fransen, die ons met alles behuip- zaam zijn. Opgenomen in die gemeenschap is ons verblijf daar een traditie geworden, even als de verslagjes die u sinds veertien jaar in de Leidse Courant kunt lezen. Wij worden betrokken in het dagelijks leven en de festiviteiten van de Fransen en wij, op onze beurt, betrekken hen in onze aktiviteiten. Dit jaar zijn we ten nauwste verbonden bij het feest van de 14e juli, de nationale feestdag van Frankrijk en als we ons niet al te sterk vergissen zal het vooral op onze mede werking aankomen. De reis is zeer voorspoedig verlopen. Het weer is wat triest, maar het is een goede temperatuur om lang te reizen. Bij aankomst, des avonds rond 6 uur, be merkten we al spoedig, dat de afspraken met Pasen gemaakt, aan vele verande ringen onderhevig waren geweest. Fran sen beloven veel en komfen hun afspra ken ook wel na, maar anders dan rnen oorspronkelijk verwachtte. Maar door de opgedane ervaringen is het improvisa tie-talent gerijpt en alles komt in korte tijd weer op z'n pootjes terecht. Het eerste Franse diner wordt in „Des Fleurs" genoten, een landelijk hotelletje, waarin we ons in de loop der jaren zeer thuis zijn gaan voelen. Limetz, 12 juli 1966 De tweede dag gonst altijd van activi teit. In het programmaboek staan alle taken vermeld, die punctueel worden uit gevoerd. Ook daarin is in de loop der jaren een grote ervaring opgedaan. Wij weten langzamerhand wel waar een en ander te vindeh is. In korte tijd zijn eetzaal, recreatiezaal en een ruime keuken (in de garage van de pastoor) in keurige staat gebnacht en kan het eerste diner in eigen huis wor den klaargemaakt. Wij beschikken dit jaar over twee dames de ménage, mevr. Anthonisse en mevr. Boerman, waardoor veel werk lichter wordt. De Fransen komen eens aanlopen en informeren naar ieders gezondheid. On telbare handen worden geschud, want „handjes geven" is een Franse bezigheid, die beslist niet verwaarloosd mag wor den. De dorpsnieuwtjes worden uitvoe rig besproken en we weten nu ook dat Avond- en nachtdienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. MUSEA 'De Lakenhal: Dag. 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur) Molenmuseum „De Y'ulk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. T enloon stellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, nondag 13-17 uur Gem. museum „De Lakenhal, Oude pingel 28. Tenl. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 deze dag voor Frankrijk de eerste stra lende zoninige dag is sinds enige weken. Maar ook zijn er natuurlijk de kleine te- genslagjes. De zaal waarin we onze jaar lijkse séance zouden geven is op de 14e juli bezet voor een Vin d'Hopneur van een Boulisten-concours. Wij zullen het dan maar in de open lucht proberen want uitstellen js niet mogelijk. Eigenlijk is dit beter voor ons, want elk zaaltje in Limetz is te klein gebleken voor het aantal mensen dat ons elk jaar komt be zoeken. Volgend jaar zullen we kunnen beschikken over een „heus" dorpshuis waarin een fraaie foyer wordt gebouwd. Men is er druk aan bezig, maar het zal in december pas klaar zijn. Te laat voor 's Middags werd een excursie gemaakt naar een schoon plaatsje aan de Seine: „Les Andelys". Er is een grote ruïne te bewonderen en het panorama is prach tig. Het avondprogramma werd besteed aan de geschiedenis van de Butte Mont- martre rond het fin de siècle. Vele be kende kunstenaars passeerden de revue. Met andere gaat deze causerie een kleine cyclus worden over het fin de siècle, dat deze keer het motto van de reis uitmaakt. Met een dansje en muziek van het eigen orkestje werd de avond besloten. Limetz, 13 juli '66 Het programma draait. De gewone gang van zaken vandaag, 's Middags een kleine excursie naar Notre Dame de la Mer, een gezegend plekje aan de Seine, waar twee maal per jaar een bedevaart plaats vindt. Een heel oud Mariabeeld is daar te bewonderen, dat iets te maken schijnt te hebben met de aftocht van de Noormannen. Een prachtig panorama liet ons Limetz vanuit de hoogte zien. Deze dag worden ook onze activiteiten getambourineerd. Iets dat eigenlijk aan de Garde-campêtre is voorbehouden doch dat wij zelf mogen doen. In folkloristi sche costuums gestoken trekken onze mensen door het dorp en trommelen de mensen letterlijk uit hun huizen. Van avond om 9.30 uur Retraite aux flam beaux. Morgen om 10.30 uur een H. Mis, waarna défilé voor het monument aux morts en 's avonds séance door de Hol landers. Ze weten het nu wel en ze zullen komen. De retraite aux flambeaux is een bijna kinderlijke aangelegenheid. Als u een vergelijking wilt tussen de Leidse tap toe aan de vooravond van 3 oktober en dit, dan lijkt ons een olifant en een mier niet slecht gekozen. Om 9.30 uur trekken wij met fakkels en lampions door de velden. Een troepje Franse kinderen profiteert dankbaar van onze lampions. Onze vriend de garde-champêtre vormt de kop van de keurige stoet. De brandende fakkels over de velden leverden beslist een fee- eriek schouwspel op. De inwoners ver schijnen aan hun poorten en juichen ons hartelijk toe. Ze waarderen onze mede werking aan hun feest en laten dat dui delijk merken. Limetz, 14 juli '66 'Een dag als alle andere, ogenschijn lijk, maar toch niet helemaal. Er is zelfs een aanmerkelijk verschil met de zon dag, want dan werkt iedereen hier. Van daag niet. Het is de nationale feestdag van Frankrijk. De bestorming van de Bastille wordt herdacht. Dat gebeurt in ieder geval niet stormachtig, hier al thans niet. Het is de eerste keer dat we dat hier meemaken en we zijn dan erg nieuwsgierig. Er is een boulisten-concours, waar voor nogal wat vreemdelingen naar Limetz zijn gekomen. Maar overigens be merken we wéinig, De enige vlaggen in het dorp wapperen van de Mairie, twee kleine peuterige vlaggetjes? die een amechtige poging aanvaarden om feest vreugde uit te drukken. Het is ontroe- Na de Mis, die tot onze verwondering toch ook nog enkele Fransen trok, ar riveren op het kerkplein de Sapeurs- pompiers, om het défilé voor Monuments des morts luister bij te zetten. Het is een sobere plechtigheid, waarbij Claartje Sikking uit Warmond een door haar zelf gevlochten bloemenkrans neerlegde. De Hollanders zongen de Marseillaise en daarna trokken we gezamenlijk naar de bistro van onze vriend Jean Nowak, waar de Vin d'Honneur werd aangebo den door de gemeente. De voltallige ge meenteraad was hier aanwezig. Het werd een zeer geanimeerde bijeenkomst waar bij veel gezongen werd. Bij deze gelegenheid bood de loco-bur gemeester George Hauchcorne ons aan, vanavond gebruik te maken van het in aanbouw zijnde dorpshuis. Dit maakte onze dag goed, want het weer belooft niet veel goeds. Er vallen al enkele drup pels. Nu hebben we tenminste een dak boven ons hoofd. Dankbaar wordt zijn aanbod dan ook aanvaard. Als de muren van de bistro door het daverend gezang in gevaar komen heffen we de zitting op en trekken ons terug in eigen veste waar inmiddels aan een zeer feestelijk diner gewerkt werd. Dan beginnen de voor bereidingen voor de séance. Geluid en licht worden door Herman van Schie en zijn nijvere helpers verzorgd. Ande ren sjouwen stoelen, weer anderen transporteren de gehuurde piano en al lengs komt onze schouwburg in staat van gebruik. We zijn eigenlijk niet wei nig trots dat ons de eer te beurt valt de inauguratie te verrichten, al zal het ge bouw pas in december geheel gereed zijn. Om half tien is de zaal vol en dan breekt het spektakel los. In bonte men geling speelt 't programma van muziek, zang, dans en toneel zich af. Vlot en begeleid door een laaiend enthousiasme van onze gasten, die het verschrikkelijk koud moesten hebben. Deuren en ramen ontbreken nog en het is een koude avond. Maar zo te zien deert het hen niet. Begeleid door blokfluiten en geïllu streerd met schimmenspel werden oud- Hollandse en Franse liederen gezongen onder leiding van Els van der Heiligen berg. Het eigen orkestje speelde dat de stukken eraf vlogen. Wim Vreeburg speelde klarinet-sol i en Marjan Koop man zong. De volksdansen moesten her haald worden en ook de Danse Macabre en de klucht Le Baille ontmoetten veel bijval. Kortom het was een avond waar we met plezier op kunnen terugzien. Tenslotte kwamen er dankbare woor den van de heer George Hauchcorne en klonken het Wilhelmus, de Marseillaise en het onmisbare ce n'es qu'un au re- voir. Le quatorze juillet is ten einde, de rust keert terug in Limetz. De Hollan ders hebben een werkzaam aandeel ge had in de feestelijkheden. Men is er dankbaar voor. Wij ook! JOOP KOEVOETS Chef d'équipe Het voorstel tot odnerhandse aanbeste ding van de aanleg van de sportterrei nen aan de Voorsehoterweg ontlokte schilderij aan de heer L. Zitman (WD) gister middag tijdens de gemeentereadsver- gadertng enkele kritische opmerkingen. „Waarom nu ineens zo'n haast, is het werk soms al gegund?", zo vroeg hij. Het liberale raadslid kantte zich bo vendien fel tegen een zinsnede in het advies van b. en w. bij het voorstel. Daarin stond, dat men de voorkeur gaf aan onderhandse aanbesteding door een grote maatschappij (Ned. Helde Mij.), omdat bij kleinere maatschappijen het gevaar bestaat, dat de nazorg van de velden In liet gedrang komt. Een kleine maatschappij kan ook de velden na oplevering nog goed nalopen, als zij een kans tot onderhandse aanbe- Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 111 stedinR krijgt. De nazorg door de gro- Tot 8 juli „10 x 10", schilderijen beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond en maand, gesloten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Dorothea Elisabeth en Anna Maria dochters van H. A. Avenarius en D. L. H. Avenarius. Floris Michel zn v. F. K. v. Lamoen en J. I. M. J. Dommisse Johannes Aloysius Nicolaas zn van H. J. H. van der Helm en F. I. G. Mensen Wilhelmus Henri Petrus zn vap L. H. W. van der Zalm en E. Swikker. Petra dr van W. de Wit en M. J. Willemse Reinpldus Johannes Wilhelmus zn van A. J. M. Pannebakker en J. E. Loos. Guustaaf Adolf Pieter zn van J. Bro- kaar en M, C. van Vliet. Monique dr v. A. H. Buys en W. Willemsen. Marcel zn van F. H. Krook en A. Schaddee van Dooren. Ronald zn van C. Plagmeijer en E. W. van Stokkum. Caroline dr van J. J. M. Bakkers en J. Gerth. Elisabeth Theodora dr van P. S. Cival en E. H. J. Kempers. Robert zn van J. W. Kralt en M. van der Bent. Gilbert zn van J. A. Verhoef en L. de Jong. Simon Johannes zn van J. P. van der Stoel en E. Roest. Maria Willemina dr van J. R. Floor en J. M. van Oldenborgh. Johannes Paulus zn van H. Byieveld en M. J. A. Moer's. Marga dr van J, van Beelen en L, E. Plug. Gehuwd: H. E. Schreuder en W. On derwater. W. J. Bemelman en E. Nieu- wenburg. H. J. van der Meulen en M. Janssen. D. J. Kuyvenhoven en E. D. Beij. W. A. H. Overdijk en A. D. Neu teboom. A. L. Huschka en B. J. Peve- relli. Overleden: J. W. H. van Diest. 70 Jr, man. J. H. Valintgoed, 68 jr. man. M. Bout, 1 Jr, zoon. J. P. J. M. Driessen S Jr, man, A. <5.-C. Trip, 74 Jr, man. heer D. A. i te maatschappijen kan goed zyn, omdat zy in alle rust en zonder concurrentie een bedrag voor de nazorg kunnen cal culeren in de prys", aldus de heer Zit- Wethouder C. Piena, gesteund door zijn collega van sport- en jeugdzaken, de heer S. Sannes, betoogde, dat de ge meente zich voor de aanleg van de vel den heeft willen beperken tot maat- schappyen de Ned. Heide Mij. en de Gront Mij die algemeen erkende naam en ervaring op het gebied van de aanleg van sportvelden hebben. „Boven dien". antwoordde wethouder Piena, „hebben deze maatschappy'en in het verleden nimmer enige moeiiykheid gemaakt bij de nazorg". Dat de aanleg lang op zich heeft laten wachten is een gevolg van het feit, dat er heel wat tijd heen ging voor de financiering rond was. Het Is de bedoeling het werk zo spoedig mogeiyk te gunnen de winter een begin gemaakt te hebben met de aanleg. Krachtens een gisteren genomen besluit van de Leidse gemeenteraad zijn benoemd: mej. Ellen Heyting'tot lerares Engelse taal- en letterkunde aan de Louise de Coligny-HBS en de heer John Remmers tot leraar Duitse taal- en letterkunde aan het Rem- brandt-lyceum. LEIDERDORP Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen civiel ingenieur de heer J. H. van der Ploeg. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen civiel Ingenieur de Bedrag voor Stilleven van Gabriël Metsu In de Leidse gemeenteraad is gis teren alle lof toegezwaaid aan de Ver eniging van Belangstellenden in de Lakenhal en het Leidse bedrijfsleven, t een kostbaar Gabriël Metsu te ver- de Lakenhal. De heren Ham )KVP), Kuyt (P.v.d.A.) en Frans (PSP) spraken namens hun fracties grote waardering uit vooi het initiatief en toonden zich gaarne bereid mee te werken aan het voorstel van b. en w. 13.750.- uit te trekken voor de aan koop. Om het schilderij, een hoog waardig stilleven, te kunnen betalen bracht de Vereniging Belangstellenden in de Lakenhal zelf 5.000.- bijeen. Het Leidse bedrijfsleven bracht de som van 40.000.- bijeen. Gisteravond hield de S.V. „Concor dia" haar jaarvergadering. Na de ope ning, waarbij voorzitter F. W. Preidel het overleden lid de heer J. Kroezen herdacht, ging men, na de personen die daarvoor in aanmerking kwamen bedankt te hebben voor hun inspan ningen in het afgelopen seizoen, over tot de behandeling van de agenda. SPEELTERREIN Belangrijk punt was het speelter rein. Het eerste terrein heeft weei verzakkingen, maar de gemeente heeft beloofd hier iets aan te zullen doen. Het tweede terrein is echter voor drie-kwart onbespeelbaar. Deze situa tie is onhoudbaar, als men bedenkt dat een vereniging als Concordia met 7 senioren- en 4 juniorenelftallen rede lijkerwijs de beschikking moet hebben over minstens drie velden, terwijl er nu maar l';i aanwezig is. Een en an der heeft zijn weerslag op het verloop van de competitie gehad. Weliswaar kon het eerste na een radikale ver jonging nog juist op tijd een inzinking ontlopen, maar het vierde en vijfde degradeerden. De andere elftallen be reikten nog dragelijke resultaten. Een zeer bedenkelijk punt, waar men node over sprak, is het grote aan tal strafzaken dat tegen Concordianen is gevoerd. Een totaal van veertien is beslist te veel en indiceert een onjuiste mentaliteit bij de spelers. Naar het ons voorkomt ligt hier een voorname taak bij de geestelijke adviseur, kape laan J. Ammerlaan. Bij de junioren was de gang van zaken in de competitie al even mise rabel als bij de senioren, en ook hier was de terreingesteldheid debet. Beter gaat het bij de adspiranten, die onder goede leiding verkeren. Zo wonnen zij in Nieuw Vennep de Noord-Holland- sche Courant-beker. Voor het komen- Aan het Haags Polytechnisch Insti tuut slaagde Boudewijn A. H. Köll- mann voor het HTS-diploma, afd. electrotechniek. Geslaagd voor het diploma directie-secretaresse Jolanka H. B. A. Köllmann, opgeleid door In stituut Schoevers, Den Haag. Te Amsterdam slaagde de heer H. Hove nier voor het examen tolk vertaler Engels. Voor het examen MO licha melijke opvoeding slaagde de heer B. H. Gerritsen te Amsterdam. BIJDRAGE IN HERSTEL VAN LORIDANSHOFJE Voor de restauratie van het Pieter Loridanshofje aan de Oude Varken markt besloot de Leidse raad gister middag f26.351,60 te voteren (10 pet. van de restauratiekosten). In het hofje zullen over enige tijd twaalf studeren de echtparen gehuisvest kunnen wor den door de Stichting Studentenhuis vesting. Hoewel mej. A. J. Nienes (PvdA), indertijd lid van de Hofjes commissie, verheugd was, dat 'n mooi Leids hofje door restauratie behouden kan worden, sprak zij er haar teleur stelling over uit, dat de vroegere eige naars van het Pieter Loridanshofje, de regenten, zich niet tot de gemeen te hadden gewend. Doordat het hofje nu verkocht is aan de Studentenhuis vesting is het onttrokken aan zijn oorspronkelijke bestemming, de be jaardenzorg. Mej. Van Nienes prik kelde met deze opmerking de heren J. C. Elsgeest en L. Zitman, die be toogden. dat verkoop aan Studenten huisvesting de enige mogelijkheid is geweest om het Pieter Loridanshof te behouden. De kosten zouden voor de gemeente veel te hoog geworden zijn, aldus de heer Zitman. VOORSCHOTEN Geslaagd Te Amsterdam slaagde voor het examen MO lichamelijke op voeding de heer O. J. A. Sanders. de seizoen nemen 7 senior-, 4 junior-, 5 adspiranten- en 2 pupillenelftallen deel. Wat de gymnastiekvereniging be treft, daap behaalde men met het eer ste en tweede team een vijfde plaats in de districtskampioenschappen. Het derde team eindigde in zijn poule als derde en kreeg het NKGB-speldje. De kontributie van de gymnastiekers wordt verhoogd: tot 18 jaar 2,- p.m. en boven de 18 3,- p.m., met ingang van 1 mei 1966. MENTALITEIT Over het algemeen is er veel dat verbeterd moet worden bij Concordia. Niet alleen materiële zaken, maar vooral mentale kwesties verdienen de volle aandacht. Het grote aantal straf zaken is reeds vermeld, maar daar naast zijn de vernielingen aan het ge bouw 75,- aan ingegooide ruiten) bepaald niet sierend voor een vereni ging. Voorts is er een zekere laksheid ten aanzien van het bezoeken van trainingsavonden en het leiden van de jeugdgroepen te konstateren. Wel is men er kennelijk toe in staat om het werk van de weinigen die er wel iets aan doen met kritiek te over laden. Dit leidde tot een pijnlijk inci dent, toen namelijk het bestuur werd herkozen, maar de aftredende wed- strijdkommissaris, de heer G. van Eg- mond, het niet haalde. Na vele strub belingen vond men tenslotte de heer N. H. van Beelen, die samen met de heren G. Glas en Jac. Mens eveneens in het bestuur was gekozen, „genegen" om deze ondankbare taak op zich te nemen. En nu maar wachten wanneer zijn hodfd zal gaan rollen. De voor zitter bedankte de heer Van Egmond nog voor zijn vele verdiensten voor de vereniging. Er werd ook nog even gesproken over het plan van B en W om een groot sportpark te stichten. Voorzitter zei dat hij daar in principe mee in stemde, maar gaarne zou hij nadere gegevens willen ontvangen. Daarna zou hij het plan wel financieel via de vereniging willen steunen. Het laatste woord was aan geeste lijk adviseur J. Ammerlaan. Als de leden van Concordia zich aan zijn woorden zullen spiegelen, dan „zal het waarachtig wel gaan", zo was de me ning. WASSENAAR Geslaagd Aan de "Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen civiel ingenieur de heer J. P. G. J. Burgers. (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaariykse winstdeling. Eventueel vergoeding v Voor het verschaffen va rcdelyke mogelijkheid lie woonruimte, waarroo :aat, zal daadwerkelijk medewerking worden verleend. Aanmelding: persoonlijk of schrlftelyk aan PAPENGRACHT 32 LEIDEN wordt de raad van de gemeente Voor hout bijeengeroepen voor een openbare vergadering. Na de opening zal de raad direct al om de goedkeuring van een krediet van 489.100 worden gevraagd om de kosten te bestrijden van het bouwrypmaken van 30.000 m2 grond in het plan Boekhorst ten westen van de Jan Steenlaan. De raad zal ongetwijfeld zijn fiat geven. Of echter G. S. daarna, gezien de huidige financiële moeilijkhe den van de Overheid, zo vlot ja zullen zeggen Is aan twijfel onderhevig. Door de voortdurende toename van het aantal auto's hebben b. en w. besloten de stra ten in dit nieuwe plan 6 meter breed te maken. Het verzoek om een krediet van 440 gld. dat de stichting „r.k. onderwijs Voorhout" aan de raad richt om een een voudige telmachine te kunnen aanschaf fen gaat vooraf aan het voorstel een stuk grond aan te kopen, waarbij nog niet aan de raadsleden is medegedeeld om welke grond het hier te doen is. Pomppanne Het voorstel om aan de heer N. Bak ker een perceeltje grond in het Overbos voor de duur van een jaar te verhuren zal, ofschoon dit voorstel dit jaar al voor Toneelleider G. G. van Elburg tot ere-lid benoemd By de opening van de jaarvergadering voldoende liquide middelen beschikt on: „St. Matthias" door de voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, resumeerde deze het wel en wee van de vereniging. Wat het „wel" betreft kon geconsta teerd worden dat de afd. harmonie zich op de hoogste top heeft kunnen hand haven, gememoreerd werd het langs behaald op het bondsconcours te Noordwykerhout, met wederom in de superieure afdeling het hoogst aantal behaalde punten van het concours. Ook de aktiviteiten van de afd. toneel met het jeugdtoneel en de drumband gaan in opgaande Hjn. Wat niet in opgaande lijn gaat is de financiële toestand van de vereniging. Het nadelig saldo is volgens het jaar verslag van de penningmeester opgelo pen tot pl.m. 1300.daarbij komt nog de jaarlijks wederkerende aflossing van 36 obligaties 25.van de drie jaar geleden aangegane lening van 10.000 ter aanschaffing van nieuwe instrumen ten. Verheugend daarbij is dat verschei dene aandeelhouders hun uitgelote obli gaties aan de vereniging ten geschenke De uitgaven stijgen doordat alles duur- :r is geworden, de inkomsten houden daar geen gelijke tred mee. Of de uit gaven moeten verminderd worden of de inkomsten moeten verhoogd worden. Wil de vereniging op peil houden, dan moet het laatste betracht worden. Ter geruststelling van de aandeelhouders zei de voorzitter, dat de vereniging over i haar verplichtingen te voldoen. Grote activiteit Bij het jaarverslag van de secretaris blijkt de grote aktiviteit van de vereni ging, gezien de opsomming van de in het afgelopen verenigingsjaar gebrachte evenementen, wat niet gering was. Bui ten het reeds genoemd succes op liet bondsconcours werd o.a. genoemd het doordringen tot in de finale van de ju bileum muziekwedstryd, vorig jaar dooi de KRO georganiseerd. Daar behaalde „St. Matthias" 189 punten. In vergely- king met de zeer sterke Limburgse korp sen die met 204 punten het hoogste aan tal behaalde, is dit werkelijk een hele prestatie. In zijn verslag bracht de secretaris in memoriam het hit Jaar overleden oud- j lid de heer G. Paardekooper. Te zijner - Seworden met nagedachtenis werd 1 minuut stilte in acht genomen. Optimisme De Burgemeester Bakhulzenlaan in Lei- muiden ondergaat op liet ogenblik een grondige verandering. Als de foto te zien geeft, is aan de Unkerzyde een strook grond by de weg gevoegd. In een later stadium zal hier de rybaan komen te liggen. Rechts, plaveisel ligt, wordt een trottoir parkeerstrook aangelegd. Wanneer deze I veiligheid reconstructie voltooid is zal Leimuiden groot gedeelte van het verkeers- nog het asfalt- I probleem hebben opgelost. Ruimte voor automobilisten die willen parkeren en de voetgangers. Bij de rondvraag kwam vooral voren het vinden van een oplossing de financiële moeiiykheden van de eniging. Verheugend is dat enkele jon gere leden een aktie-comité willen men om aan de ontbrekende gelden te komen o.a. door meer donateurs te wer ven of door een speciale aktie. Gesug gereerd werd een dansavond te organi seren ter versteviging van de vereni gingskas. Ook worden de werkende le den aangespoord tot een geregelder petitiebezoek om de kosten van extra repetities te beperken. Wat de uitgaven mede heeft doen op lopen, zyn de onlangs drastisch verhoog de Buma-rechten die door de subsidie slechts gedeeltelijk gedekt worden, als mede de sterk gestegen prijzen van de instrumenten. Ook de geringe publieke belangstel ling by de buiten-concerten werd ter sprake gebracht. Men acht de plaats van de muziektent op de Baan niet zo gunstig gezien het dichtbije drukke ver keer op de Merenweg. Men denkt aan het gemeentepark en liet Huis te War- Met het oog op de mindere opkomst naar deze vergadering, veroorzaakt door vakanties en drukkere werkzaamheden in deze tijd van het jaar, werd voorge steld de volgende jaarvergadering in de wintermaanden te houden. Van de drumb '1-zyde werd voorge steld eens per maand met de harmonie op het sportveld marcheer-oefeningen te houden, wat gezien de erkenning van harmonie-zijde wel nodig biykt te zijn. Bij de sluiting dankte de voorzitter de bestuursleden, de werkende leden en de donateurs voor hun onontbeerlijke mede werking. In het bijzonder dankte hy de heer G. G. van Elburg, die jarenlang be langeloos de leider en regisseur van de afd. toneel was, die mede door zijn stre ven tot dit hoge peil is gekomen. Helaas kan de heer Van Elburg door drukke werkzaamheden zich niet meer zo in tens aan de vereniging geven en moet hij zich beperken tot adviserend lid. Een welgemeend applaus ging op toen de voorzitter mededeelde, dat wegens zyn grote verdiensten voor de vereniging de heer Van Elburg was benoemd tot erelid. Nummers van de dit jaar uitgelote obligaties: 9 17 20 25 26 33 34 44 52 57 72 82 86 94 102 125 136 160 165 167 182 183 217 220 230 253 256 273 341 350 362 366 391 400. Om te voorkomen dat binnen a korte tijd een nieuwe pomp moet wol geplaatst zal één van de twee pompi het rioolgemaal aan de Dinsdagse 'u tering dienen te worden hersteld. 1 raad zal voor deze reparatie et van 1000.moeten voteren. Toestemming voor een krediet 3000.— vragen b. en w. ook oral vuilnisstortplaats ten dele met groni kunnen afdekken, waardoor de mogeif heid van brand op deze plaats lyk zal worden beperkt. Om ee tuele brand op het overige gedeelte I de vuilnisbelt snel en drastisch te nen blussen wordt het noodzakelijk acht, dat de aan deze belt grenz sloten worden uitgebaggerd worden gemaakt om bij brand volde bluswater te kunnen hebben. Een diet van 500.— wordt hiervoor raad gevraagd. 51 Woningwetwoningen Het laatste voorstel, het bouwei 51 woningwetwoningen, zal door de met gejuich worden ontvangen, hi de nodige reserves ook hierbij i genomen moeten worden ten aanz de financiering, gezien 's lands pre financiële positie. De totale kosten dit bouwplan belopen een 1 1.694.872. 's Lands kassier zal er eerst nog een nachtje over willen slapen alvo hij dit bedrag aan het loket zal u" talen. NOORDWIJK Evenementen badplaats Hel gramma van de eveneipppten in dB plaats is deze week als volgt: diri avond 19 juli groot vuurwerk o[l strand voor de Kon. Wilhelminat| vard, aanvang 10 uur. Woensdag 20 juli kindercircus Wit burg op het strand tegenover het Pil hotel, aanvang 3 uur. Zaterdag 23 juli Amerikaanse s cross om de grote prijs van Noordi,.] op het terrein aan de Herenweg, vang 2.00 nam.. Zwnrteweg opengesteld voor he keer. Na een volledige reconstn van de Zwarteweg, waarvoor deze ruim 9 maanden voor alle verkeer isju gesloten -geweest, is thans weer o;«| gesteld. Door de successievelijke kopen van de benodigde gronden is Zwarteweg nu een prachtige brede ai naast een ft twee meter breedte. Naasl beveiliging van het langzame verkeer deze belangryke verbindingsweg tus Noordwyk en Katwyk a. Zee komt d verbetering ooral ten goede t woners en bezoekers van de dr. Wil!' van de Berghstichting welke - weg is gelegen. Geboren: Jacobus J. G., zn van A de Lange en M. J. Wijnands, Albertu: j Luyt, zn van A. L. v. d. Meulen eci I Hazenoot, Desiré M. W. M., dr van J.' j -. d. Voorn en F. J. M. Beuk, Jóhani C., zn van W. v. d. Lippe en M. J-l Verhoeven, Nicoline, dr van N. G. Diemen de Jel en H. Siebrands. Ondertrouwd: L. Meijvogel (Katwil en C. A. E. Riemvis. Getrouwd: H. de Groot en P. T. v.j Zwan. M. J. v. d. Berg en A. A. de Hal N. M. van Eottenburg en C. Eisinga Overleden: Geertruida M. Alkenii^ 81 jr, w. v. W. de Ruyter; Pètrowj v. d. Meij, 80 jr; Petronel'a E. Wasf naar, 72 jr, geh. met v. d. Loo. AÏ.PHEN AAM DEN Rlft OUDE DUIVEN DOEN HET NOG BES De Postduivenvereniging „De Alphe se Vriendenclub" heeft een wedvlu£j met oude duiven gehouden vanaf Crw aan de Oise, ten noorden van Parijs, afstand van 355 km. De duiven wer&j om elf uur gelost; in concours warenH 73 duiven; de eerste arriveerde 16.36.011 de laatste om 17.03.34 uur. De gedetailleerde uitslagen zijn: 1 A. Godthelp 1, 11; A. v. d. Werken'- 7, 10, 15, 16; A. Haasnoot 3, 9; A. Grfr neveudt 4, 6, 13, 17; D. Verkade 5; G Bergshoeff 8, 12; Jac. Verkade 14; CoE binatie Groenendijk 18. Dezelfde vereniging hield een vlucht met 208 jonge duiven Neufvilles. een afstand van 183 km. P duiven werden om 11.15 uur gelost. zuidwestenwind. De eerste duif arn veerde op haar til om 14.37.58 uur, laatste bereikte haar eigenaar 15.27.08 uur. De gedetailleerde uitslagen zijn: Verkade 1, 3, 31, 34; W. Boone 2, 10,3i Combinatie Groenendyk 4, 7, 8, 15, 47; J. Elcelschot 5, 11, 13, 24, 29, 4! 52; J. Domburg 6, 26, 49; C. A. Gooi help 9, 14, 22, 40; D. van Eyk 12. 2! 25, 38, 46; K. Vergunst 16, 33, 48; Haasnoot 17, 18, 3241, 50; R. W. Vei' kade 19; B. C. Rombouts 20, 28, 35; v. d. Werken 27; H. W. Zachariasse 45; A. Groeneveld 36, 39; M. Colla 44, 51. Geslaagd Te pen Haag slaag' de heer H. Wigard voor het exam" Nederlands MO-a.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4