Op zoek naar MODE-happenings Bibberende toeristen op Gotthard Starfighter bij Helgoland neergestort INSCHRIJVING ST.-PIETER Middelbare Handelsavondschool Paus moet beslissen over problemen voor de wereld van morgen Firenze: colore toute colore Vanavond in de ethcrj TELEVISIE RADIO DE LEIDSE COURANT Uitstel J EMAND roept nog enthousiast over de wet Zware Genees kundige Risico's. Wel erkent ieder een dat een klein deel van de Nederlandse burgers bijna ondra gelijke lasten opgelegd krijgt, wanneer financieel bijgedragen moet worden in de medische ver zorging van geestelijk en lichame lijk gehandicapten, maar voor de financiële consequenties van een algemene volksverzekering op dit punt schrikt men terug. Merkwaardig is, dat het ditmaal om een veel kleiner deel van het nationaal inkomen gaat, dan des tijds bij A.O.W. of A.W.W. Maar de sterke inkrimping van de voor welvaartsverdeling beschikbare ruimte, door de alsmaar toe nemende premiedruk, is allengs èn werknemers- èn werkgeversorgani saties gaan benauwen. VANDAAR allerlei suggesties om aan de financiële conse quenties van de wet Zware Genees kundige Risico's te ontkomen. Maar dan suggesties, die er ergens toch op neerkomen, dat men de kool èn de geit sparen wil. Zo bij voorbeeld de raad van sommige werkgeversorganisaties, die advi seren de financiering van kosten voor geestelijk en lichamelijk ge handicapten voorlopig maar door de gemeenten te laten opbrengen (wat nu veelal reeds geschiedt) en door verruiming van het subsidie beleid te voorkomen, dat de last voor de gezinnen, die nu zelf zware offers moeten brengen, wat ver minderd wordt. Wat ons interesseert, is of het deze adviseurs in feite alleen nog maar om uitstel gaat van dit onderdeel van dr. Veldkamps sociale wetgeving dan wel of ze op de keper beschouwd naar afstel streven. Want een groot deel van hun bezwaren zal blijven gelden, ook wanneer de verzwaarde premiedruk niet meer als afschrik wekkend spook een hoofdrol spelen zal. IMMERS, de drang om rechten, die voortvloeien uit de nieuwe volksverzekering, uit te breiden zal ook dan een voortdurend gevaar van premieverhoging im pliceren. En ook dan blijft gelden, dat de A.W.Z. slechts betrekking zal hebben op leniging van de nood van zeer weinigen. Is dus de vraag of het zin heeft nu voor uitstel te pleiten, als dit gebeurt aan de hand van argu menten, die straks ook nog groot- deels kunnen worden aangevoerd. Anders geformuleerd: worden nu tegen de wet Zware Genees kundige Risico's geen conjunctu rele bezwaren ingebracht door lieden, die de wet feitelijk structu reel verwerpen De kwestie is belangrijk genoeg om duidelijk kleur te bekennen: namelijk of men uitstel dan wel afstel beoogt. ANDERMATT (UPI) Duizenden bibberende toeristen uit Nederland, Duitsland en de Scandinavische landen hebben vandaag hun reis over de be sneeuwde Alpen kunnen hervatten na dat de St.-Gotthardweg van sneeuw was vrijgemaakt. Deze vitale verbinding tussen noord en zuid was gisteren voor al het ver keer gesloten als gevolg van een zware sneeuwvaptüp de 2.112" meter hoge pas. Het kostte de politie en helpers vele uren om een ononderbroken colonne van auto's die zich van de Gotthardpas naar Amsteg, 35 km tot beneden in het dal toe, uitstrekte. De verkeersopstop ping ontstond omdat de meeste auto mobilisten geen acht hadden geslagen op borden waarop werd meegedeeld dat de laatste tien kilometer van de weg over de pas alleen open was voor auto's met sneeuwkettingen. Bankoverval in Brussel BRUSSEL (ANP) Een nieuwe bank overval heeft gistermiddag een buit op geleverd van ongeveer 250.000 Belgische franken, bijna 18.000 gulden. De overval werd gepleegd op een fi liaal van de credietbank in Schaerbeek, een Brusselse randgemeente, door drie jonge mannen van ongev. 25 jaar. Vol gens ooggetuigen spraken zij waarschijn lijk Duits. Zij waren gewapend met geweren en pistolen. DEN HAAG. (A.N.P.) Boven de Noordzee is gistermiddag om negen minu ten over drie een Starfighter van de Westduitse luchtmacht neergestort. Het toestel, de 61ste Westduitse Starfighter die is verongelukt, kwam neer op een afstand van ongeveer tien mijl ten noor den van Helgoland. Over de piloot en de mogelijke mede-inzittende is nog niets bekend. Koninklijk paar gaat naar Porto Ercole DEN HAAG (ANP) Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen zaterdag 23 Juli voor hun jaarlijkse zomervakantie ver trekken naar Porto Ercole ln Italië. Het koninklijk paar zal verblijven in het koninklijk zomerverblijf „1" Elifante Felice" („de gelukkige olifant"). Na te rugkeer in Nederland zullen ook prinses Beatrix en prins Claus zich naar Porto Ercole begeven. Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven zullen de koningin en de prinses vergezellen. De heer Van Vollen hoven heeft, evenals zijn collega's, een normaal verlof. Samen met prinses Margriet keert hij op 7 augustus naar Nederland terug. BIJBELS GESMOKKELD Ds. Visser krijgt auto niet terug van Russen DEN HAAG (ANP) De directeur van de „Europese Christelijke Zending" en oud-baptistenpreddkant, ds. J. Visser uit Amsterdam, wiens auto vrijdag -1 juli aan de Russische grens in beslag werd genomen omdat hij bijbels ver voerde, heeft van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag de mededeling ontvangen dat een beroep tegen deze inbeslagneming in Moskou is Ds. Visser had bij de inbeslagneming van zijn auto van de Russische autori teiten een document gekregen, waarin stond vermeld dat de mogelijkheid van beroep openstond. De Nederlandse am bassade in Moskou heeft dit beroep aan hangig gemaakt, doch het blijkt te zijn afgewezen. Het is nog niet bekend om welke redenen. ADVERTENTIE VOOR JONGENS EN MEISJES OUDE VEST 193 LEIDEN Iedere woensdag- en vrijdagavond van 7—9 uur Telefoon: tijdens lnschrfjfuren 01710 - 30077. Directeur: Drs. P GILDEN Het Vaticaan dat verandert" BOEIENDE MONOLOOG IN BOEK (Van onze correspondent Jan Dijkgraaf) ROME Terugkomend op het al ge noemde zojuist verschenen boek „D Vaticano che cambia", willen we Iets weergeven van het onderhoud dat de schrijver ervan een van de topjour- nalisten van de Corriere Delia Sera van Milaan heeft gehad met de Paus in de avonduren van 24 september 1965. Dit gesprek was vele maanden eerder aan gevraagd en vastgesteld op een der eer ste dagen van april. Maar de schrijver werd onverwacht levensgevaarlijk ziek en verbleef maandenlang ln 'n Romein se kliniek, (waar hij op eerste paasdag bezoek ontving van de lijfarts van Paus Paulus). Ondanks dit uitstel kon het relaas van het gesprek alsnog worden geplaatst aan de vooravond van de pauselijke oceaanreis naar de zetel van de UNO. Een pure coïncidentie dus, de datum waarop dit gesprek gepubliceerd werd. Laten we nu voorop stellen, dat het beter is te spreken over een monoloog, Het is ln geen enkel opzicht ien „in terview" in de normale zin, een Paus verleent nu eenmaal geen interviews, (al was het maar om precedenten te voorkomen, zoals de schrijver duidelijk zegt). Hij geeft dan ook niet eens de weinige vragen weer en hij maakte, zo als we al eerder opmerkten, geen aan tekeningen. Kortom, de Paus was aan het woord en Het zich al pratende gaan ln een boeiende monoloog over praktisch alle brandende problemen waarvoor de H. Stoel, de Katholieke Kerk en de Paus persoonlijk zich gesteld zien op het ogenblik. Wij kunnen niets anders dan slechts enkele van de meest treffende opmer kingen van de Paus weergeven, maar formuleren tegelijk de hoop dat dit boek (uitgegeven door Mondaqlori, mei 1966) spoedig een geschikte vertaler zal vin den, omdat de hele inhoud van deze diepgaande beschouwing over „Het" Va ticaan dat verandert" met name ook voor de katholieken en de belangstellen de nlet-katholieken van onze lage lan den van bijzondere betekenis is. Meetellen De Paus begint al meteen met een treffende geestigheid, als hij zich ver heugd toont over de universele belan gen voor alles wat het Vaticaan betreft. „Er verschijnen zoveel boeken over dé H. Stoel, en over 't concilie en sommi ge daarvan zijn zeer goed, weet u Maar vele verzekeren dat de Kerk be paalde dingen denkt, zonder ooit aan de Kerk te hebben gevraagd wat zij denkt. Terwijl toch tenslotte ook onze mening een beetje zou moeten meetellen op het gebied van de godsdienst". Typische Montini-opmerking en allen, die hem als monsignore en als kardinaal hebben gekend, zien hem glimlachen op die olijke, wat ironische manier, zonder scherpte of sarcasme. En (Van onze moderedactrice) FLORENCE. Met de boutiquecollecties zijn de mode shows voor het komend herfst- en winterseizoen gestart. Beter gezegd: het is een mengeling van zomer en winter, omdat bepaalde boutiques reeds hun zomerensembles voor het vol gend jaar voorstellen. Er is pruiken in alle kleuren van de ZIJ waren niet alle zo. En ge lukkig maar. Toch is er een algemeen zoeken naar iets anders, waardoor onder meer de vele ensembles met hostess- lange broeken aan de orde komen, uitgevoerd in warme, maar ook in weelderige mate- Zllverdraden en metaal, be- echter weinig onderscheid te maken tussen een en ander. De kleuren zijn dezelfde, de teke ningen ook. Even een korte opsomming yan de kleuren: oranje, zo hel als mogel(jk, rood en turquoise, geel en hard groen, paars en grijs, licht en donker fusia. Zwart ontbreekt. Bruin is er in kleine hoeveelheden, het grijs is licht naar de parelkant. Het is gewoon een regenboog van kleuren. Maar tot in de meest gewaagde collecties toe is er een soort middeleeuwse invloed te onderkennen. Schildknapen met hun tijkbroeken en ge kleurde kousen, tabarden en tunieken, edelvrouwen met de halflange kleren, zilveren cein tuurs op heuphoogte en met glinstersteentjes belegde mouwranden, brengen plaatjes ln herinnering uit de geschie denis. Zelfs het schouderlange haar ontbreekt niet, noch de vele bloemversieringen in het kapsel. Op sommige ogenblikken kon een en ander, ook al door de kleuren en door het aanwenden van splegelstukjes b(j haar spelden, clntuurs, schoen hakken, de indruk geven van een optocht ln middeleeuwse dracht. Dit effect werd nog verhoogd op een gegeven ogenblik door werkte vinyl komen daarbij ook Koude winter? Sommige ontwerpers ver wachten een zeer koude winter, Nu. het weer hier vandaag ziet er zeker zo uit: het is grauw, bewolkt en het regent hier met een ontstellende regelmaat. Voor de komende koude zijn er al een heel stel teddyberen: 'in synthetisch teddybont, in alle kleuren van de regenboog, maar liefst knalrood, hard groen of donkerbruin. We hebben dit bont verwerkt gezien tot een spiraalvormig zwart-wit avondkleed, maai ook tot overalls, die gedragen worden over hostess-pyjama's van lichte z(jde. Deze tegen stellingen van de lichtste zijde en het comfortabele van wol of fluweel, kwam wel nergens zo goed tot uiting als bij Pucci, die in zijn gotisch paleis showde Hij is de man van de paradijse lijke veelkleurenbedrukkingen, in unieke dessins. Hij gebruikte die evenzeer voor bikini's van miniatuurformaat, als voor col- lants, die de mannequins vanaf de hals tot het laatste tipje van de teen omhullen. Tot de hoogtepunten van Puccicollectie behoorden enkele zwierige z(jden gekleurde boer- noesen, de een over een bikini, de ander over een après-skl- geheel en met sandalen De meest beapplaudisseerde happening was beslist die .van Marucelli, die vier jongelui had opgevist, die steevast in de zelfde stijl en ln dezelfde kleuren de mannequins escor teerden. Er waren er van alle pluimage: cyclameroze, torna-; terood, gecitreerd enz. De jongelui liepen er wat on wennig bij, vooral zij, die ook een teddybontmantel moesten dragen in vele kleuren. Maar het kon hun alles bij elkaar blijkbaar niet zo erg veel schelen. Het waren blijkbaar jongelui, die niet voor een hap pening meer of minder terug deinsden. Het publiek had er lol in. En de ontwerpster niet minder. Over haar modellen werd tenminste gesproken. Roklengte Wat Happenings Er waren vanzelfsprekend en kele zaken, die aan happenings konden doen denken. Een plat stuk met niets dan linten daar onder, die de japon verdeelden en gedragen over een kleurige bikini, een sheherazade-uitzet, compleet met tulband in hel rood, rokken en kleren in vilt ln alle kleuren, de een tot de kuiten, de ander tot even, onder het zitvlak, naar keuze. wat uu met de roklengte? Er zijn opvallend weinig mini rokjes. Vooral voor wat de winterse modellen betreft. Er staan integendeel een hele reeks broeken van alle lengten en breedten op het programma: kuitbroeken en knickerbockers, pyjama's en wandelbroeken, broeken van normale pijp- breedte en andere, die aan zeer ruime rokken doen denken. Ennoem maar verder op. De meest normale roklengte is die. welke Juist tot de knie reikt en deze toch even vrij laat. De taille wordt nog niet duide lijk aangegeven, maar wel is er een lichte neiging toe, ook al dalen de ceintuurs tot in hoofdzaak op de heupen. We hebben zeer weinig mantels gezien, zwierige capes komen wel aan bod. Schoenen in alle kleuren, maar vooral nog in lakleder, houden het altijd bij de comfortabeler lagere hak- Over de hoeden weinig nieuws. Wat we wel zagen: enkele losse artiestenmutsen, sommige au thentieke „pistolets" en verder haarversieringen om van te griezelen. Die van Pucci, die bepaalde modellen In het teken van de maanrelzigers had gesteld, met bolero's en zware ruimtevaart- helmen, waren wel het meest opvallend. Ze staken immers boven op het hoofd uit als an tennes. Dat ia in het kort wat Florence ons bracht. Of Rome hetzelfde „weinig veranderende, maar zeer kleurige" beeld brengt, zien wij ln de volgende dagen. dus te hebben vastgesteld, dat ook zijn mening inzake religie wel meetelt, geeft hij toe, dat het voor velfen moei- noet zijn. Trouwens: „Ook de Paus, weet u, heeft soms moeite om de wereld in vandaag te begrijpen". Maar direct daarna wordt hij zeer ernstig en legt de enorme moeilijkheid de Kerk bloot: „...De kerk stelt zich open en velen vragen naar het om van de dialoog, maar dat bete kent dat ze de kern van 't probleem niet kennen, 't Ware probleem is dat de Kerk zich opent naar de wereld, 'n we reld vindt, die voor 'n deel geen geloof heeft, 't Gaat om miljoenen, die geen religieus geloof hebben. Vandaar de noodzaak voor de Kerk zich open te stellen. Wij moeten al diegenen, die niet meer geloven en die niet in ons ge loven tegemoet treden en hun zeggen: wij zijn zo en zo gemaakt, zeggen jullie is dan nu waarom je niet gelooft, aarom je ons bestrijdt. Hij zegt dan nog eens nadrukkelijk dat dit de eigenlijke dialoog is en en dat deze nieuwe houding binnen de Kerk zelf discussies veroorzaakt. Ep hij wijst erop dat naast de geloofscrisis van de we reld het concilie ln leder geval duidelijk heeft getoond, dat er gelukkig niet een i „van de Kerk" bestaat. Ja zelfs ormen van twee partijen, „progres sieven en niet-progressieven" zoals men dat noemt, betekent helemaal niet een probleem van trouw en van geloof. En als er zich tekenen zouden voordoen van inwendige onderlinge strijd, als die te kenen er zouden zijn, zoals velen bewe- dan zou de Paus zich bezorgd ma ken, dat begrijpt u, en hij zou het dui delijk zeggen ook. Daarvoor zit de Paus hier" (hierbij wijst hij met humor op de grote stoel waarin hij zit). Vijfhonderd jaar Dan volgt 'n passage waarin de Paus volkomen onbevangen spreekt over curie, maar omdat er veel belangrijker zaken volgen, willen we dit voor eer dere gelegenheid bewaren. En passant sprekend over de waarnemers op het concilie, vertelt hij, dat er op een waarop ze hem kwamen opzoeken (hij gebruikt niet het woord „audiëntie) een woldenzer bij was. „Deze stak al bij de deur zijn hand uit en riep: „Goede morgen, dat zijn zowat vijfhon derd jaar dat we mekaar niet gezien hebben" en hier lacht hij hardop. Maar we willen nu vooral het slot in de pauselijke monoloog weerge- :n, omdat juist aan het eind van dit merkwaardige „onderhoud" een van dc allerbelangrijkste problemen ter spra ke kwam. We geven de letterlijke .Hoeveel problemen", zegt de Paus alsof hij in zichzelf praat, „hoeveel pro blemen zijn er en hoeveel antwoorden mbeten wij geven. Wij willen ons open stellen voor de wereld en we moeten dag ln dag uit beslissingen nemen die hun consequenties zullen hebben tot in de en. Wij moeten antwoorden op de vragen van de mens van vandaag, de christenen van vandaag, en er zijn agen bij, die uitzonderlijk moeilijk jn voor ons, zoals die welke betrek king hebben op de problemen van christelijk gezin..." „Neemt u bijvoorbeeld de geboorte- reling. De wereld wil weten wat wij er denken en wij moeten er een ant woord op geven. Maar welk antwoord Zwijgen kunnen we niet. Spreken is ee: ir probleem. De Kerk heeft nooit, sedert eeuwen en eeuwen, dergelijke ken onder ogen moeten zien. En het gaat hier om een materie, laten we gen onbekend voor de mensen va Kerk en bovendien menselijk gesproken verlegen makend. En zo komen de com missies bijeen en de stapels van rela zen en studies groeien dagelijks. Oh, er wordt hard gestudeerd, weet u. Maar tenslotte is het aan ons te beslissen. En in het beslissen staan we alleen. Belis-, sen is bepaald niet zo gemakkelijk als studeren. Maar wij moeten iets zeg gen....Wat moeten we zeggen?Werke lijk God moge ons verlichten..." Dit zei de Paus, eind september van verleden jaar. En die studies zijn in middels afgesloten. Alle materiaal ligt thans op tafel. Het moment ls nu geko men, het moment dat hij moet spre ken, dat hij een antwoord moet geven. Hij ls nu naar Castel Gandolfo vertrok ken om er in afzondering en stilte zijn antwoord te formuleren inzake vraagstuk, dat zoals hij zelf zei, de Kerk in eeuwen en eeuwen nooit onder ogen heeft moeten zien". Op grond van zijn eigen woorden kan men niet bepaald zeggen, dat Paus Pau lus zich niet diep en volledig bewust is van zijn onmenselijk zware verant woordelijkheid inzake dit probleem-der problemen van de wereld van vandaag een probleem dat de wereld van morgen zal bepalen. Oud filmpaard liep nog best DE filmarchieven ook de Nederland: zijn zo rijk voorzien, dat onze NTS ons nog talloze maandagavonden, des gewenst tot in het (bijna) oneindige, 'n film kan voorzetten. Zo was er ook voor gisteren een oud paard van stal gehaald Moonlight Bay met een nog stralende Doris Day (om niet te zeggen yester day. want ze was bijna twintig jaai jonger, toen dit stuk zoetvloeiende ro mantiek, doorspekt met de vette Ameri kaanse humor, werd vervaardigd). Voor de nog altijd talrijke supporters vai Doris werd het echter een prettig weer zien. Degenen die nu niet zo direct grote bewonderaars zijn van dit genre films zuUen zich op deze koude vakantie avond ook niet al te opgelaten hebben gevoeld met dit nog niet zo hóógbe- jaarde draakje van het witte doek. De avond kreeg in elk geval een waardig slot met de televisiereportage uit de Amerikaanse Mahreb-woestijn en het Atlas.gebergde. Geen groots camerawerk, maar een eerlijk journalistiek verhaal met documentaire inslag. A I. DINSDAG 19 JULI 1 P De beroemde Belgische zanger Jacques Brei kan men *1 Jacques tjvei^ vanavond in een NCRV-programma bewonderen en* 7 beluisteren. Het belooft geen show in de gebruikelijke cnansonnier Zin van het woord te worden want een gedeelte van dit programma bestaat uit een vraaggesprek, dat t NCRV's Parijse correspondent Yvan Delord met de 37-jarige Jacques Brei had. Yvan Delord omschrijft dit programma dan ook als een „portret-souvenir", een woord, dat de auteur Jean Cocteau indertijd voor een bundel anekdotes creëerde en dat Roger Stephane van hem overnam als omschrijvende aan- duiding van zijn televisiebiografieën over grote kunstenaars uit heden en ver- leden. Een groot kunstenaar is Jacques Brei ongetwijfeld ook. Hij werd geboren in het Vlaamse Schaerbeek, waar zijn vader* industrieel is. Hij voelde echter weinig voor de fabriek en meer voor de kunst. Op 21-jarige leeftijd trok hij naar Parijs, maar het zou zes lange en moeilijke jaren duren voordat hij succes zou krijgen met „La valse mille temps", ,,Ne me quitte pas" en „Les Fla- mandes"'. Nu is hij een gevierd chansonnier, die bijna iedere avond voor een enthousiast publiek optreedt. En terecht, want hij is een der groten. Dót bewees het onlangs beëindigde Knokkefestival, waar hij talloze malen ge- 1 imiteerd is. (Nederland I, 21.15) Beethoven cloor Richter en Rostropovitsj De VARA-televisie zendt vanavond het derde deel van een serie- programma's uit, waarin de vijf cellosonates van Ludwig van Bees- J hoven worden vertolkt door de vermaarde Russische instrumentalisten Mstislav Rostropovitsj, cello en Svatos- lav Richter, piano. De opnamen voor deze t.v.-serie, waarvan de volgende uit- zending op 16 augustus op het scherm komt zijn gemaakt tijdens het wereld- beroemde .Edinburgh Festival 1964". (Nederland n, 20.01) j Holland Festival 1966 Een van de meest intieme concerten J van het jaarlijkse Holland Festival J wordt altijd weer verzorgd door het 4 „Collegium Musicum Amstelodamense" o.l.v. Toon Vranken. In de voortreffelijk j klinkende en aantrekkelijke ruimte van. het Engelse kerkje op het rustieke 4 Begijnhof te Amsterdam kunnen toehoorders hun hart ophalen aan de zang J van het koor en de bloemlezing van de koorwerken, waarvoor Toon Vranken zorg draagt. Ook dit jaar. De AVRO maakte hiervan opnamen, die vanavond 4 stereofonisch te beluisteren zijn. (Hilversum II, 19.55) I Hedenavond NEDERLAND I. 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Journaal voor geh.- gest.; 19.30 Wereldkamp. voetbal: Por tugalBrazilië; (20.1520.25 Journj. NCRV: 21.15 Chansonprogramma met interview: 22.00 Attentie. N.T.S.: 22.25 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 uur Journaal. VARA: 20.01 Cello en piano; 20.30 Achter het nieuws; 20.55 Zang en piano; 21.15 Z-Cars. CVK/IKOR: 22.05 Tot het uiterste. NTS: 22.35 Journaal. Woensdag NEDERLAND—VPl de kinderen. Hedenavond HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 18.00 Nieuws; 18.15 Actualiteiten; 18.30 Licht orkest en zangsolist; 19.00 Ge- sproken brief uit Parijs; 19.05 Stereo: Strijkkwartet; 19.30 Amateurs musi- ceren; 20.00 Nieuws; 20.05 Vakantie toeslag; 21.05 Kunstkroniek; 21.30 We- relkampioenschap voetballen; 21.50 Holland Festival; 22.20 Klass. gramm. muziek, 22.30 Nieuws, 22.40 Actuali- teiten: 23.00 Romantische muziek (gr.V; 22.55 Nieuws. HILVERSUM II (2988 m) KRO: 18.00 Langspeel-cocktail; 18.30 Hallo 1 Buurman; 18.50 Van klanten en wan- ten weten; 19.00 Nieuws; 19.10 Actua- liteiten; 19.30 Stereo: Dansorkest; 19.55 - Holland Festival 1966; 20.30 Ik be- schuldig, hoorspel; 21.30 Klass. kamer- muziek (opn.); 22.00 Geestelijke lie- deren; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Epiloog; 22.45 Muziek kent geen grenzen; 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) - 1800 - Veronica's Jukebox (verzoekjes). 19.00 r Nederl. Beatgroups, 19.15 Joost mag het weten, Hot 100 USA, 20.00 Cowboy- muziek. 21.00 Even voorstellen. 22.00 r Gevar. platen. 22.30 Jazzjournaal, 23.30 r tot 1.00 Hits a Gogo. r BRUSSEL Nederlands (324 meter) r 18.Oo Nieuws. 18.03 Voor de soldaten, r 18.30 Vreemd 18.45 Sport. 19.00 Nieuws, r 19.40 Lichte muziek, 20.00 BRT Omroep- "0.30 Hoorspel, 21.45 Pianocon- srt. 22.00 Niei ENGELAND BBC (330 r Amus. muzieik. 23.15 Kame BBC (1500 luziek. 22.00 Amus, Woensdag HILVERSUM I. 40! Jacques Brei, vermaard chansonnier, vanavond in 'n N.C.R.V.-programma. (Nederland I, 21.15 7.00 Nieuws; 7.23 Lichte gramm.muz.; J (Om 8.008.10 Nieuws); 9.00 Van alle markten thuis; 9.05 Stereo: Klassieke gramm.muz.; 9.35 Waterstanden. VPRO i 9.40 Jeugd vraagt naar muziek. VARA: 10.00 Lichte gramm.muz.; 10.45 Voor J de kleuters; 11.00 Nieuws; 11.02 RVU: Gezinsmogelijkheden en -moeilijkh.; 11.32 Fluit en claveoimbel; 12.00 Licht esemble; 12.22 Voor het platteland; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; J 12.30 Stereo: Metropole ork.; 13.00 Nieuws; 13.10 Actualiteiten en kalen- der; 13.30 Stereo: Jazzmuziek (gr.); 4 13.45 Gesproken portret; 14.00 Klass. 4 kamermuziek (gr.); 14.05 Stereo: Klass. J gewijde muz. (gr.); 15.00 Voor de 4 jeugd; 16.00 Nieuws; 16.02 Voor de J zieken; 16.30 Tips voor vakantie- en snipperdagen; 17.30 VARA's Popshow. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 4 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.20 J Lichte grammmuz.; (7.307.32 'uur 4 Nieuws); 7.45 Radiokrant;,8.00 Nieuws J 8.10 Lichte gramm.muz.; 8.30 Nieuws; 4 8.32 Oude muz. (gr.); 9.00 Voor de 4 zieken; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 J Stereo: Lichte orkestmuz. (gr.); 10.30 4 Morgendienst; 11.00 Klass. en mod. J muziek (gr.); 12.00 Touringolub; 12.27 4 Meded, t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 j Nieuws; 12.40 Gramm.muz; 12.50 Stereo J Meisjeskoor met instr. sextet; 13.10 4 Fragmenten uit Franse opera's; 14.00 Stereo. Het bos der onbezorgde dieren 4 15.10 Lichte gramm.muz.; 15.50 Bijbel- j vertelling v. d. jeugd; 16.00 Voor de 4 jeugd; 17.00 Klass. vioolconc. (gr.); 4 17.40 Voor de kleuters; 17.50 Over- J heidsvoorl.: Spaarzinnigheden. 4 HILVERSUM III (240 m en FM-kan. NRU/KRO; 9.00 Nieuws; 9.02 Licht yev. platenprogr.; 10.00 Nieuws: 10.02 Actualiteiten; 10.05 Licht platenprogr.: 4 11.00 Nieuws: 11.02 Actualiteiten; 11.05 jj Licht platenprogr.; 12.00 Nieuws; 12.02 Actualiteiten: 12.05 Gezell. Hollandse plaatjes: 13.00 Nieuws; 13.02 Actuali- 4 leiten: 13.05 Licht platenprogr.; 14.00 Nieuws: 14.02 Actualiteiten; 14.05 Gev. muziekprogr. (gr.); NRU/AVRO: 15.00 Nieuws; 15.02 Lichte gramm. J muz.; 16.00 Nieuws; 16.02 Volksliedjes 16.30 Rhythm and blues; 17.00 Nieuws 17.0218.00 Gev, platenprogramma v. automobilisten. 4 RADIO VERONICA (192 m> - 7.00 Ook goeiemorgen. 9 00 Verzoekplaten- J progr voor de bedrijven. 10.00 Koffie- tijd met Tineke. 11.00 Huisvrouwen ver- zoekprogramma. 12 00 Gezellige lunch- 4 muziek. 14.00 Gevar progr met o.a. Teenagershnw. Ned jeugd hitparade, J 15.00 Woensdagmiddag-speciaal. 16.00 4 Cowboymuziek. 16 30 Tijd voor toppers, Jerome Willie oh Mie/; n, d, 11 TrcniE*I>res5 r filmserie „Tot het uiterste". R (Nederland II, 22.051. 1^20 ^mermuziek'Tog Licht™muziek, P. de Ruwe legt RTN-functie neer DEN HAAG (ANP) De heer P A. G. de Ruwe, voormalig hoofdredacteur van Televizler en gedelegeerde van bestuur der nationale omroepstiohtlng Radio en Televisie Nederland (RTN) heeft) wegens gezondheidsreden en met ingang van 15 juli J.l. zijn functie neer- Wereldkampioen schappen Voetbal Hedenavond Televisie; Nederland I, 19.30: wedstrijd PortugalBrazilië. Radio: Hilversum I, 21.30: repor tages en nabeschouwingen van wedstryden: PortugalBrazilië. ArgentiniëWest-Duitsland, Italië Noord-Korea.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2