nn 8 WONDERLIJKE HONGAREN DEDEN VOETBALVERLEDEN HERLEVEN Uruguay kan zeker nog wel voor verrassingen zorgen 1 O Voetbal Brazilië zonder Pele geen wonderteam. Geestdrift sloeg over op tribune „Koudbloedige" zege op Frankrijk Troche weerde ieder gevaar wÊÊÊtm WK Krasse outsider was Chili te moeilijk (1-1 Kleine Aziaten snel in aanval DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 JULI 19f$ LHTRPOOL „Avante Bcasil". Het span doek hing triest in het verlaten Goodison Park van Liverpool. Geen Braziliaanse sup porter had er zich over bekommerd. Het mooht wat: „Vooruit Brazilië". Het scheen in de troosteloze regen een ontluisterd sym bool van Braziliës grootheid. Brazilië werd niet moeizaam verslagen: Brazilië werd veelal overspeeld en slechts aan 'n zwak mo ment van Kenneth Dagnal| was het. te dan ken dat de nederlaag tegen Hongarije tot 3-1 beperkt bleef. Een glaszuiver doelpunt van Janos Farkas, een kwartier voor het einde gescoord keurde de Britse toparbiter af wegens buitenspel. Ken onbegrijpelijke waarnemingsfout, want de Vasasvoorwaarts had zeker een meter „over" op het moment waarop hij zijn schot loste. Stil, bijna zwijg zaam hebben vijfduizend Zuidamerikaanse supporters, die er de dure reis van Rio de Janeiro naar Engeland graag voor over had den, omdat hun land toch voor de derde maal achtereen wereldkampioen zou worden, de wedstrijd gevolgd. Hun aanmoedigingen zou den overigens volkomen zinloos zijn geweest, want het „neutrale" Goodison Park was in de ban van de Magyaren. De geestdrift van het Hongaarse legioen sloeg over op de tien duizenden op de tribunes. De regen werd vergeten, de neerslaande fabriekswalm werd niet meer geroken, slechts de verrichtingen van de elf dappere Hongaren hadden hun aandacht. De Hongaarse spelers Albrt t LONDEN Uruguay heeft toch wel duidelijk getoond tot de favorieten te moeten worden gerekend. Reeds in de eerste wedstrijd tegen Engeland, die in een gelijk- spelspel: 00 eindigde heeft men duidelijk kunnen waarnemen dat de Uruguezen een koelbloedig elftal hebben, dat voor verrassingen kan zorgen. In een wedstrijd, die gekenschetst kan worden als de beste van de tot nu toe gespeelde in gToep A, wonnen zij gisteravond met 21 van Frankrijk, een overwinning die reeds bij de rust was bereikt. De Zuidamerikanen, die beducht zijn voor de uitgekookte tactiek van de Europeanen en vooral tegen hen vertragend spelen, toonden door groot technisch vermogen en wendbaarheid, hun overwicht. Portugezen in middelpunt van belangstelling (Van onze sportredactie) LONDEN Gisteren was de dag der verrassingen in dg strijd om de Coupe Jules Rimet. Hongarije, tweede tijdens de wereldtitelstrijd van 1954. betoverde de Braziliaanse voetballers tot gewone stervelingen en er bleef niet veel over van het team dat tweemaal achtereen de titel had gewonnen. Met 31, dezelfde uitslag waarmee de Hongaren twee dagen tevoren van Portugal verloren hadden, kwamen zij bijzonder sterk terug en in Boedapest mag men nu weer hopen tot de laatste vier te komen. In het kamp van de Brazilianen dat de grote fout maakte Pele, die niet ernstig geblesseerd is. niet op te stellen staat men ineens voor het feit dat de Portu gezen in het middelpunt van de belang stelling zijn komen te staan, aangezien Hongarije aan Bulgarije wel eens een bijzonder gemakkelijke tegenstander kan krijgen en de zege aan Braziliaanse of Portugese zijde van het allergrootste belang wordt voor de kwartfinales. Uruguay heeft de leiding veroverd in groep A door een 1 - 1-zege over Frankrijk en het staat vrijwel vast dat zij de laatste aöht hebben bereikt, aangezien Mexico de laatste tegenstander is. Spanje is nog niet afgeslagen. Het won moeizaam doch verdiend van Zwitserland, maar mis schien zal voor velen de uitslag: 1 1 tussen Chili en Noord-Korea de grootste verrassing zijn geweest. Uruguay. Wes Duitsland. Portugal en Rusland zijn d' leiders in de poules, Italië en Rusland de enige teams die nog zonder verlies punt zijn. De standen in de ven-schillende groe pen luiden: Groep A: 1. Uruguay 2 110 3 2-1 2. Engeland 10 10 1 b—0 3. Mexico 10 10 11—1 4. Frankrijk 2 0 111 2-3 Vandaag speelt Mexico tegen Engeland. Groep B: 1. W.-Duitsland 1 1 0 0 2 5-0 2. Argentinië 1 1 0 0 2 2—1 8. Spanje 2 10 12 3—3 Zwitserland 2 0 0 2 0 1—7 Vandaag speelt Argentinië tegen West- Duiteland. Groep C: 1. Portugal 1 1 0 0 2 3—1 2. Hongarije 2 1 0 1 ,2 44 3. Brazilië 2 10 12 8—3 4. Bulgarije 1 0 0 1 0 0—2 Vandaag speelt Portugal tegen Bulgarije. Groep D: 1. Rusland 1 1 0 0 2 3—0 2. Italië 1 1 0 0 2 2—0 3. Chili 2 0 1111—3 4. Noo^d-Korea 2 0 111 1—4 Vandaag speelt Italië tegen Rusland. A A A Opvallend daarbij is de ^L^^X^F koelbloedigheid, voor een Zuidamerikaans team. Want zonder blikken of blozen aanvaardden zij de treffer van Bourgolng in de 15e minuut. Dat doelpunt werd gescoord g via een strafschop. Met I voortreffelijke aanvallen belaagde Uruguay hier- na het Franse doel en 't was reeds in de 27e minuut dat Rocha een magnifieke pass over rechts opving en ineens inknaide. Middenvoor Sasia was de grondlegger van dit doelpunt en hij was het ook met Rocha en Cortes die voor de tweede zorgde. Via de voet van Sasia kreeg Rocha de bal te pakken, speelde terug naar Sasia die het leer naar de vrijgekomen Cortes expedieerde Tegen zijn schot was doelman Aubour machteloos. Uruguay had in Troche, de man die in de laatste instantie elk gevaar bezwoer, zijn grootste speler. Hij was het die talrijke Franse aanvallen van Bour- going en Gondet teniet deed. Voorts toon de zich Mazurkiewicz een doelman met Holland Sport zeer actief op transfermarkt 1>EN HAAG Enkele dagen voor het verstrijken van de betreffende periode heeft Holland Sport nogmaals flink toe geslagen op de transfermarkt. Het koeht gisteren niet minder dan vier spelers, waarvan er drie als potentiële eerste- elftalspelcrs mogen worden aangemerkt. Het zijn de 25-jarige Theo Verlangen, die de laatste seizoenen bij de reserves van ADO heeft gespeeld, maar voor Hol land Sport een waardevolle kracht zal kunnen zijn. de 28-jarige achterspeler Theo Kleindijk. oorspronkelijk eveneens afkomstig uit ADO maar het afgelopen seizoen spelend in het eerste elftal van het Schledamse SVV en de 24-jarige Rob Roosendaal die werd teruggenomen van DWS. Voordien kwam deze verdediger eveneens reeds enkele seizoenen voor Hol land Sport uit. Tenslotte verzekerde Hol land Sport zich van de diensten van ADO's reserve -achterspelen Koos van Dullemen. In tegenstelling tot voorgaande mede delingen zal de transfer van de Xerxaan Stuivenberg naar de Haagse eerste-dlvisie- club geen doorgang vinden. Deze Rotter dammer heeft een contract afgesloten met Excelsior. Guus Haak. die door Feijenoord op de transferlijst was geplaatst en voor wie Holland Sport tot gistermiddag nog een bijzondere belangstelling had getoond, heeft zyn contract bij de Stadlonolub in middels met een jaar verlengd. snelle reactie en waren de offensief zeer sterk spelende Goncalves. Cortes en Rocha de speerpunten. Omdat de Uruguezen het middenveld bleven beheersen, bleven de Fransen, die overigens goed speelden, van hun aan- voerlinie van de verdediging naar de aan val verstoken. Hierdoor werden de vaak te lange passes te onnauwkeurig, hetgeen een kolfje naar de hand was van de snel ingrijpende Zuidamerikanen. Overigens heeft Bourgoing enkele kansen gehad, die bij een speler met grotere talenten zeker tot doelpunten zouden hebben geleid ZIAN en DZV voor beslissing naar Utrecht DEN HAAG. De waterpolo- competitie van de K.N.Z.B. heeft in vele klassen en afdelingen de climax bereikt. De ploegen van D.Z.V. (Delft) en De Robben (Hilversum) zijn in de hoofdklasse heren gelijk op de eerste plaats geëindigd en hetzelfde gebeurde in de eerste klasse B met Z.I.A.N. (Den Haag) en P.S.V. (Eindhoven). Maandagavond worden de beide be slissingswedstrijden, die nu nodig zijn, gespeeld In het zwemstadion Den Hom mel te Utrecht. Eerst die tussen ZIAN en P.S.V. om het kampioenschap van 1B en dus om het recht promotiewedstrijden voor een plaats in de hoofdklasse te spelen, daarna de strijd D.Z.V.Robben om het kampioenschap van Nederland. Transfernieuws ZWOLLE. De Zwolse tweede- divisieclub Zwolse Boys heeft midden voor Sietze de Vries van het Utrechtse D.O.S. overgenomen. De Willem Il'er Bartelink zal het komend seizoen niet voor P.E.C., doch voor De Graafschap gaan spelen. Bartelink had al eerder een contract bij de club uit Doetinchem getekend. Heracles en F.C. Twenthe ruilden twee spelers: Drost gaat in de nieuwe competitie voor F.C. Twenthe spelen, terwijl Roordink naar Heracles komt. Spanje heeft gisteravond in het toernooi om de voetbalwereldbeker in Hillsborough met I gewonnen van Zwitserland Rj Op de foto 'n vergeefse poging tot scoren van de Spaanse Pe'iro. De Zwitserse doelman heeft de bal echter, veilig klemvast.m Het Zuidamerikaanse supportersleger scheen het reeds bij voorbaat aan te voelen: zonder Pele was Brazilië geen Brazilië. Tot tien minu ten voor het begin heeft het legioen hoop kunnen koesteren dat de sterspe ler van Santos toch in actie zou komen. Toen klonk het vonnis uit de luidsprekers: geen PeleTostao hem vervangen. Het was een bericht dat eigenlijk alge meen verwacht werd. De blessure aan Pele's rechterknie was weliswaar niet van al te ernstige aard, doch het gevaar dat de verwonding ernstiger zou worden was bijzonder groot. Dokter Hilton Gosling nam geen risico en adviseerde de op 25- jarige leeftijd al bijna legendarische voet baller uit de ploeg te laten. Het was een begrijpelijk besluit. Zelfs bij een neder laag hadden de Brazilianen in de derde wedstrijd van volgende week tegen Portu gal Immers een herkansing. Een verer gering van de blessure zou de speler, waarvoor Inter Milaan enkele maanden geleden 670.000 pond sterling (6,7 miljoen Nederlandse guldenswilde beta len, voor het gehele verdere toernooi uit schakelen. En Coach Vicente Feola en dokter Gosling wisten maar al goed wat later op de dag ook de ontroostbare fans van de wereldkampioenen zouden begrij pen: zonder Pele bestaat er geen Brazi liaans wonderteam Het werd een „thuiswedstrijd" voor de Hongaren. Zelden zal het flegmatiek 'he tende Engelse publiek zich hebben ver waardigd een niet-Brpse ploeg zo aan te moedigen als op deze sombere avond in Liverpool. Het weergaloze doelpunt waar voor Ferenc Bene. met twaalf doelpunten topscorer in het olympische toernooi van Tokio, al in de derde minuut zijn ploeg de leiding gaf. was een voorname oorzaak voor de ware Hongaarse stemming op Goodlsonpark. Invaller Tostao mocht dan even later gelijkmaken, het kon de sfeer nauwelijks beïnvloeden. Steeds duidelij ker werd het in deze aantrekkelijke wed strijd: Brazilië had weinig kansen op de zege. Slechts een vervolg van het „drama van de doelmtLn" zou Hongarije in grote moei lijkheden kunnen brengen. Maar al was ook reserve-goalie Joseph Gelei die de falende Szentmihaly verving, aanvanke lijk verre van betrouwbaar, directe gevol gen had het onzekere optreden van de Ferencvaros-doelman toch niet. Wel wordt het de vraag wie coach Lajos Ba- roti voor de ontmoeting van dinsdag als laatste keeper moet opstellen. Szentmihaly en Gelei imponeerden in 't geheel niet en Geczi derde en laatste kandidaat is uit zuinigheidsoverwegingen in Boeda pest gebleven Hongarije bleef het spel beheersen, wat wel blijkt uit de hoeksehoppenvcrhoudlng van de eerste helft, die 13—3 in het voor deel van de Europeanen was. Nadat Janos Farkas een ware d roomkans had gemist, bracht de man uit Boedapest het stadion tot groot enthousiasme door zeventien minuten na de rust een voorzet van Bene hard in te schieten: 2L Brazilië streed een verloren strijd, dat werd met elke minuut duidelijker. Zelfs de grote hardheid kon de wereldkampioe nen niet meer redden. Het duel riep her- De Amerikaanse Boeing fabrieken, de grootste vliegtuigproducente ter wereld, heeft een kopie gebouwd van haar eerste toestel, de nu vijftig jaar geleden vervaardigde B en W. Het toestel heeft een snelheid van 115 kilometer per uur. Commentaar van de testvlieger: „Het vliegt als een toestel uit 1916, Het kost een half uur om op vijfduizend voet te komen, maar het gaat moeiteloos." inneringen op aan het voetbalgevecht dat beide ploegen in 1954 in Bern leverden in de kwartfinales van het toernooi om'de wereldbeker Kenneth Dagnall hield de I wedstrijd echter in de hand. al kon hij met voorkomen dat de harde attaques blessures ten gevolge hadden. De laatste hoop verdween in het Braziliaanse kamp. toen Altair een strafschop veroorzaakte door Ferenc Bene tegen de grond te wer ken. Meszoely was een te groot vakman om die kans om het treffen definitief te beslissen te missen. Steeds heftiger kwam het „neutrale" publiek in beroering. Elke Hongaarse ac tie werd geestdriftig gesteund en de 51.000 toeschouwers op de tribunes schenen met overduidelijke blijken van afkeuring de Braziliaanse aanvallen tot staan te wil len brengen. Zelfs moest hun landgenoot Kenneth Dagnall eraan geloven toen hij volkomen ten onrechte een treffer van de favoriete ploeg afkeurde. Een keiharde charge te gen Meszoely, die een sleutelbeenblesgure opliep, bracht het pulbiek tot ware razer nij. Groot was het enthousiasme toen de Hongaar terugkeerde, ongekend lang duurde de ovatie die de toeschouwers brachten toen Kenneth Dagmall even la ter aankondigde dat de strijd nu werke lijk gestreden was. Het was voor Brazilië de eerste neder laag sedert het in 1964 van Argentinië verloor en de eerste nederlaag om de we reldbeker sedert het in het toernooi van 1954 in Zwitserland door Hongarije werd uitgeschakeld. De Hongaren verdienden hun overwin ning volkomen. Tegen het eind van de eerste helft begonnen zij de wedstrijd volkomen te beheersen en na de rust wa ren zij voortdurend de sterkste ploeg. In die periode rees hun spel soms tot een hoogte als de Hongaarse „wonderploeg" van de Jaren vijftig vaak placht te ver tonen. Middenvoor Albert was de held van de avond. Zijn balcontrole, zijn dribbelen, passeren cn ook leiderschap waren voor beeldig. Soms ivisten de Brazilianen een voudig niet waar hij was of wat hij aan het doen was. Hij leek overal tegelijk te zijn. De Hongaarse manager Lajos Baroti riep de pers toe: „Zo goed is hij nog nooit geweest. Hebben jullie hem ooit beter zien speen? Wat denken jullie van ons spel van vanavond? Was het niet groots Botwinnik won IBM-toernooi AMSTERDAM Het zesde IBM-toer- nooi is gisteren geëindigd. Bij de prijs uitreiking werd o.a. het woord gevoerd door oud-wereldkampioen en winnaar van de grootmeestergroep dr. ir. M. M. Bot winnik en door de Deen Enevoldsen. één der winnaars van de meestergreep. Hij complimenteerde vooral de jonge Neder lander Scholl met diens meesterresultaat en zijn in de slotronde bevochten ge deelde eerste plaats. De uitslagen van de slotronde in de grootmeestergroep warenZuidema—Van Scheltinga »L-Barendregt—Kuijpers 0—1; Robatsch Pomar '4; Flohr Botwinnik >4—Szilagyi—Szabo 0—1. De eindstand in de grootmeestergroep luidt: 1. Botwinnik (Rusl 7*42. Pomar (Spanje) 5'j. 3. Flohr (Rusl.) 5; 4 Zui dema (Ned.) 4'4: 5/8. Barendregt (Ned Kuijpers (Ned. Van Scheltinga (Ned Szabo (Hongarije) 4; 9. Robatsch (Oost.) 3'4: 10. Szilagyi (Hong.) 3. MIDDENVOOR Enrique Borja uit Mexico is eigenlijk tot het voetbal gekomen, nadat hij als stierenvechter had gefaald. Zijn vader, een beroemde matador, zei tegen zijn zoon, nadat zij enkele keren in de arena geoefend hadden: „Ik zie het al, ga jij maar voet ballen." Enrique Borja vatte dit letterlijk op en is nu een van de belangrijkste spelers van het Mexicaanse elftal. SPANIE WON EERST KORT VOOR TIJD SHEFFIELD Tot in de twaalfde minuut van de tweede helft slaagde Zwit serland erin zjjn onverwachte 10-voor- sprong tegen Spanje te handhaven, eerst toen wist de Spaanse verdediger Sanchis na een heerlijke solo de gelijkmaker te scoren. De verbaasde Spanjaarden, die in de nu reeds kansloze Zwitsers onver wacht taaie tegenstanders vonden, konden na die gelijkmaker iets opgeluehter adem halen en rechtsbuiten Amancio zorgde een kwartier voor tijd uiteindelijk voor de verdiende tweede Spaanse treffer. a 0 0 a In de eerste dertig minu- ten van de wedstrijd toon- de Spanje zich technisch de betere ploeg, die het sinds de nederlaag tegen West-Duitsland op zeven plaatsen verander- de Zwitserse team in g de verdediging drukte. Ge- fl m heel onverwacht namen de Zwitsers in de 31e mi- ^^1^^ nuut dank zij Quenin de leiding en de verdedingsgrendel bleek de gehele eerste helft voor de weinig over tuigende Spanjaarden, bij wie Suarez en Del Sol wederom niet in grote vorm staken, te sterk. Na de gelijkmaker van Sanchis in de tweede helft brokkelde de Zwitserse muur echter langzaam maar zeker af en lukte het de Spanjaarden, die'zich tot dan toe traag en slordig regelmatig vastspeelden in het Zwitserse doelgebied, meer ruimte aanvallers van het Spaanse team, doch het duurde toch nog" tot de 74e minuut eer Amancio Spanje de leiding gaf. Voor de Spaanse coach Jose Villalonga opent de overwinning nieuwe perspectie ven na de verdiend verloren wedstrijd tegen Argentinië, maar zijn ploeg moet op 22 juli tegen favoriet West-Duitsland heel wat beter spelen, wil zij verder komen dan de voorronde. De Zwitsers rest nog slechts één ding, aldus een voetbalminnaar: „de koffers pakken". Dagboek van wereldtoernooi LONDEN. „Het is hier rol schrikkelijk vervelend," dat zeiden oJ spelers van de Franse ploeg na nog gtt\ week wereldkampioenschap voetbal Wonende in Welyn Garden, een moo tuindorp vijftig kilometer van Londo gelegen, wordt de verveling alleen nw onderbroken door training en de steeii terugkerende tactische besprekingen. 2 gilden dan ook een dagje uit tiao- Londen om een paar inkopen te doen doch trainer Henri Guerin was keihan en zei: „Wij zijn niet als toeristen nam Engeland gekomen, maar om te speki in het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal." Als troost ontvingen spelers van een „fan" vierhonderd flessa Bordeaux. Het is echter niet bekend de wijn nu reeds of na de wedstrijd mag worden gedronken. IK zou willen, dat alle Engelse spelen dezelfde balcontrole en lichaam; beheersing hebben als de ploegen, die ii het eindtoernooi spelen", dat zei Ia: McColl, de Schotse manager van F.C Sunderland in tegenstelling tot de bi- richten in Engelse kranten als zouden spelers uit Italië. Spanje en Zu:: Amerika met „derderangs" Engelse club- spelers te vergelijken zijn. TEVREDEN over het bijzonder falnl verloop van de wedstrijden waren dill scheidsrechters in dit wereldtoernooiH „Tot dusver is er geen speler van hl| veld verwijderd eri wij hópeh, dat het blijft." Slechts twee spelers kregen i waarschuwing. ernstig geblesseerde Chileense valler Armando Tobar zal niet in Eng land, maar bij zjjn thuiskomst in Chl worden geopereerd. Voorlopig zal hij i 't gips de wedstrijden kunnen bijwone:1 DE grootste „fan" van het Duitse tear is de 46-jarige Dortmunder Har Baumer, die sedert 1954 niet minder <fc 120 wedstrijden van het Duitse meebeleefde. MIDDLESBOROUGH Het Noord- koreaanse voetbalteam, een krasse out sider in dit achtste toernooi om het wereldkampioenschap voethal zorgde gis teravond in Middlosborough voor een kleine sensatie. Chili, geen st-him van de ploeg die in eigen land in 15)62 het brons veroverde, werd volkomen verrast door het snelle en kwikzilverachtige spel van de kleine Aziaten. Weliswaar scoorde Marcos in de 26e minuut uit een strafschop kei hard langs de Noordkoreaanse doelman, teleurstellen bleven de Chilenen voort durend. Wie geloofd zou hebben dat Chili met een grote overwinning tevoorschijn komen moet wel leurgesteld naar huis zijn gegaan, of het moet zijn dat men zich slechts heugd kan hebben het conditioneel zo sterk aanvallend spelend voet bal van de Noordkoreanen De grootste kans van de wedstrijd werd door de Chileen Landa in de 65e minuut gemist, toen hij vijf meter voor het Kor naast schoot. De sensatie kwam pas in de 88e minuut, een sensatie die door de 13.000 toeschou wers in het Ayresome Park van Middles- boiough met een donderden gejuich werd begroet Pak Seung Zin. de man die voor- ?voorscnijn zou Leo Duyndam won in Delft (Van onze sportredactie) DELFT. De jonge amateur Leo Duyndam uit Honselersdyk heeft gister avond andermaal zijn kwaliteiten be wezen door bij de nationale wielerronde van Delft als winnaar uit de bus te komen. Na een slopende ronde over het 88 kilometer lange parcours in de Voordijkhoornse Polder, waarin slechts twintig van de honderd deelnemers zich staande wisten te houden, bereikte de talentvolle Westlander na een snelle sprint als eerste de finish, op de voet gevolgd door T. Degeling uit Hoog- karspei en Nol Kloosterman uit Leiden. al in de tweede helft een groot aande> heeft gehad in het aanvalspatroon vail de Koreanen. was het, die na twee mi; lukte pogingen in de 74e en 83e minuu; vlak naast schoot, maar zijn derde pogta was succesrijk. Met een droog schot va: 16 meter afstand zorgde hij voor een grot- verrassing in groep D. De Chilenen waren overdonderend. Z: hadden hun tegenstanders onderechs In plaats van te overheersen speelden i de bal te langzaam en grepen vaak te las: in. waardoor fouten in de defensie ont stonden. Na de rast, toen de Noord koreanen het accent geheel op de aanval legden, bleef er van de Chilenen niet v«: meer over. vooral omdat de middenveld spelers Prieto en Marcos zich onder drui moesten terugtrekken. „Duiven" dreigen met vergelding als Hanoi piloten van VS doodt WASHINGTON (UPI) Senator J I William Fulbright en zeventien andert democratische senatoren hebben Noord- Vietnam gewaarschuwd dat executie van Amerikaanse piloten in Noord-Vietnaro. I „de ernstigste vergeldingsmaatregelen" W' 1 gevolg zou kunnen hebben. De groep senatoren, die in de dialoo; I over Vietnam beschouwd worden «ls I „duiven", zouden zulk een besluit „een 1 verduistering van de hoop op vrede" vin- I den. Senator Frank Church, de demo I craat uit Idaho, las op een persconfe- 1 rentie een verklaring voor. Daarin werd fl op de regering in Hanoi een ben*: I gedaan zich te onthouden van wraak- j oefeningen op Amerikaanse piloten. De Amerikaanse vice-president Huber I H. Humphrey heeft over de Noordvietna I mese dreiging ten opzichte van de ge- I vangengenomen Amerikaanse piloten g<? I zegd dat er in de Verenigde Staten en»- I ties door losgeslagen zouden worden, „<U I moeilijk te beteugelen zouden zijn." I

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8