HALO DE LEIDSE COURANT DE LEIDSE COURANT KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 11 JULI Veertig jaar „op weg" levert L. Plug koninklijke onderscheiding op De heer Leendert Flut, woonachtig op de Rijnsburgerslngel te Leiden, is 49 jaar „op de weg". „Hij ging als somerpoetser in dienst, maar is er sindsdien nooit meer weg geweest" segt mevr. Plug-Vink over de 40 jaar DOOR REM. DOOR HEK, IN WATER Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is een personenauto, bestuurd door de 32-jarige A. Brandts uit Leiden, in het water van de Houtmarkt terechtge komen. Volgens de verklaring van de bestuurder reed hij op de Oude Singel in de richting van de Houtmarkt, toen hij plotseling voor een tegenligger moest afremmen. Hierbij trapte hij door zijn rem, met het gevolg dat de auto door het hekwerk reed en in de plomp belandde. De bestuurder en zijn 24-jarige medepassagier A. van den Berg konden zich, nadat de auto gezonken was, uit hun benauwde veste redden. Het was niet bekend of zij een onder-water-cursus hadden ge volgd, in ieder geval hebben zij op de juiste wijze gehandeld. Zij werden door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis Leiden overgebracht, maar konden na een kort verblijf weer huis waarts keren. De auto is door een garagebedrijf geborgen. INBRAAK IN IMENEXO In de nacht van vrijdag op zaterdag .as in de Imenexo aan de Hoge Rijndijk ingebroken; de dader(s) forceerden ;lde toegang door aan de achterzijde een ruit in te slaan. Zij doorzochten de bureaus, maar konden blijkbaar niets van hun gading vinden, want er werd niets gemist. SLAGERKRAAK NIET GESLAAGD In de nacht van zaterdag op zondag hebben een 23-jarige en een 30-jarige Leidenaar ingebroken in 'n slagerij aan de Maarsmanssteeg. Zij vernielden een ruit en namen vervolgens uit de kassa een geldtrommeltje banknoten voor een totale waarde van ongeveer hon derd gulden mee. De dieven zijn in middels gearresteerd. Tussen zaterdag 19.30 uur en zondag 8.30 uur is er ingebroken in het ge meentelijk zwembad De Vliet. De toe gangsdeur tot de kantine en het kan toor werden op zeer ruwe wijze ge forceerd; trouwens, de inbrekers werk ten geheel volgens het principe „waar gehakt wordt, daar vallen spaanders want ook de kasten en laden werden met grof geweld opengebroken. Zij ontvreemden in totaal een geldbedrag j,ov honderd gulden, terwijl tev gedurende welke de heer Plug bij de N.Z.H. werkzaam Is geweest en nog is. Haar man is wat je noemt een N.Z.H'er van de oude slag. Hij heeft het N.Z.H-werk in 40 jaar in al zijn facetten leren kennen. Van zomer- poetser (in 1926) werd hij remise beambte, wagenvoerder en conducteur op de tram, en het is vooral de tram, die zijn leven heeft beheerst, totdat ze in 1962 uit het stadsbeeld verdween en de heer Plug eerste conducteur op de bus werd. Voor alles wat de heer Plug in die 40 jaar voor de N.Z.H. in het algemeen en voor het vervoer in de stad Leiden in het bijzonder heeft gedaan, over handigde burgemeester G. C. van der Willigen hem vanochtend de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nasau. De burgervader wenste de N.Z.H., vertegenwoordigd door de heren Hortensius en Jongejan, toe, dat zij nog veel medewerkers als de heer Plug in dienst zouden mogen heb ben. LEIDERDORP Kerk „Menswording" zaterdag ingezegend De semi-permanente r.k. kerk „De Menswording" te Leiderdorp zal zater dagavond worden ingezegend door de ken W. P. M. Haring. Aansluitend bij de inzegening zal ook de installatie plaats vinden van de eerste pastoor, pater J. M. P. M. Baeten S.J. en de kerkmeesters M. W. J. Kramer, secre taris en A. G. C. J. Staats, penning meester. Zondag 17 juli zullen de Lei- derdorpse katholieken, die woonachtig z\jn tussen de Zijl en de Persant Snoep- weg, voor het eerst ter kerke gaan in het houten noodgebouw aan de Gaar- meesterstraat. De missen zullen opge dragen worden om 8.30, 9.00 en 10.45 In de parochie van O.L. Vrouw He melvaart en St. Jozef te Leiden en O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Zoeterwoude, de parochies, waarvan de „De Menswording" is afgescheiden, is gisteren de officiële benoemingsbrief van mgr. M. A. Jansen voorgelezen. Medegedeeld werd tevens, dat de paro chie van „De Menswording" is opge richt als een seculiere parochie, hoe wel tot eerste pastoor een pater Jezuiet is benoemd. In het bisschoppelijk schrijven, waar in de oprichting van de Leiderdorpse parochie bekend is gemaakt, werd ook medegedeeld, dat de grensomschljving van de parochie van de H. Bernardus te Hazerswoude aan de huidige situatie is aangepast. OEGSTGEEST RAADSAGENDA De raad der gemeente Oegstgeest vergadert op woensdag 13 juli a.s. te 19.30 uur in de raadszaal. Aan de agenda ontlenen wij o.m.: Onderzoek van de geloofsbrieven van de nièuwbenoemde leden van de raad; benoeming van een lid van de Com missie tot wering van schoolverzuim; voorstel van b. en w. tot verpachting van land aan J. v. d. Putten; idem tot het sluiten van een akte van dading met Gebr. Hooymans; idem tot ver lenging van het jachtrecht, verleend aan A. J. Kranenburg; idem tot ver koop van grond aan en ruiling van grond met dr. P. Heybroek, Marelaan 1; idem tot verlening van een krediet voor de aanschaffing van leerlingen sets voor de 3e openbare lagere school; idem tot verlening van een aanvul lend krediet voor herstel van het kas teel Oud-Poelgeest; idem tot deelne ming in de verhoging van het aan delenkapitaal van N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten; idem tot toevoeging bedrag reserve gemeentefonds aan het recreatiefonds; idem tot verlening van een krediet teneinde het vroegere voetbalveld aan de Laan van Alke made geschikt te maken tot hockey veld; idem tot verlening van een kre diet tot verbetering van de woning Abtspoelweg 16. SCHADEVERGOEDING GEBR. HOOYMANS Bij raadsbesluit van 20 september 1961 is aan Gebr. Hooymans wegens ontbinding van de pachtovereenkomst van land een schadeloosstelling toe gekend van f 174.079,90. Buiten beschouwing is toen gelaten de beëindiging van het gebruik van een schuur, staande op het terrein na bij de Abtspoelweg. Daar het in het belang van de gemeente werd geacht over de grond, waarop de schuur stond en derhalve ook over de schuur de vrije beschikking te verkrijgen, werd door de raad in zijn vergadering van 6 november 1963 besloten bij de Pachtkamer van het Kantongerecht te Leiden een vordering in te stellen tot ontbinding van de pachtovereen komst met betrekking tot deze schuur. In het vonnis van de pachtkamer d.d. 15 april 1965, waarbij de vorde ring van de gemeente werd toegewe zen. is gesteld, dat de pachters in een aparte procedure een eventueel recht op schadevergoeding geldend dienden te maken. Gebr. Hcoymans hebben thans ver zocht hun terzake schadeloos te stel len. Nader overleg heeft tot resultaat ge had, dat overeenstemming is verkre gen over een toe te kennen schade loosstelling van f 14.500,vermeer derd met eventuele belastingschade. Geometrisch schilderwerk en kynetisch speelgoed in Galerie Walenkamp een stuk of 140 sigarettenpakjes den vermist. Van de daders ontbreekt voorlopig nog ieder spoor. WIE ZIJN VROUW LIEF HEEFT.... Natuurlijk is het verkeerd om je Wij hebben reeds herhaaldelijk de mening geuit- en we willen het ook dit maal weer doen- dat het een lofwaardig initiatief is van Galerie Walenkamp Leiden te confrontereq ^ipqt ^ip^ere en z.g.n. moderner vormen van kunst dan over het algemeen in de Sleutelstad wordt en werd geboden. Het is goed, dat men -hoe men ook tegenover de kunst is ingesteld- kennis neemt van richtingen en stromingen, eigen aan deze tijd, ook al zouden daar wel eens extravaganties toe behoren, die dan toch echter ook spruiten uit het gees telijke palet van onze jaren. Dit vaststellende menen wij echter ook. dat Ben Walenkamp het gevaar loopt zijn doel reeds zo spoedig na het richten voorbij te schieten. Met andere woorden: de overgang is voor Leiden naar onze bescheiden mening te abrupt. Nu kan men ons tegenwerpen, dat ook het LAK niet schroomt om Leiden ar tistieke extravaganties voor te zetten. Maar het LAK bespeelt een ander pu bliek dan dat, hetwelk Walenkamp wil aantrekken en daarom kunnen de Leid- se Akademische Kunstcentralisten zich op dit gebied wel wat meer veroorlo ven dan anderen. Wy staan overigens met deze mening niet alleen, in sommi ge kringen -zelfs van het LAK- wordt ons gevoelen gedeeld. Zaterdagmiddag is door J. J. Schoon de Zerógroep. bij Walen kamp een tentoonstelling geopend van a-synchroon blanke aluminium schij ven". Technischer uitgedrukt kan het al niet, maar laat ons in dit geval niet van kunst spreken, hoogstens is het kunstig speelgoed om bij tijd en wijle eens de verveling te verdrijven. Al zal dan misschien de duivel met Beëlzebub worden uitgebannen. Wie er kennis van wil nemen kan terecht tot 29 juli, dagelijks (behal- 11 tot 17 Orgelconcert Pieterskerk Morgen wordt er in de Pieterskerk gestart met een serie zomerorgelcon- certen, die K en O in samenwerking met het College van Kerkvoogden van de Hervormde Gemeente Leiden or ganiseert. Het eerste concert, dat om 20.15 morgen plaats vindt zal worden gehouden door Louis Toebosch, orga nist, en Ets Bolkestein, sopraan. Op het programma staan o.m. werken van Sweelinck, Obrecht en Mozart. „Kring om de maan, dat kan nog gaan, maar kring om de zon, daar huilen vrouwen en kinderen om" 300 jaar geleden, bij de stichting van het gebouw, waarin nu De Leidse Courant gevestigd is, was er voor het zeemansgezin Inderdaad reden om angstig te zijn. Het verschijnsel, dat men halo noemt (de kring om de zon of de maan, die volgens deskundigen veroorzaakt wordt door breking of terugkaatsing van het licht door ijskristallen in de atmosfeer), wijst op het naderen van een depressie, dus op regen, wind of storm. Nu zeilschepen vrijwel uitsluitend voor sport of plezier gebruikt worden is er voor zeevarenden misschien wel enig gevaar, maar in leder geval geen reden om vooraf al te huilen. Voor vakantiegangers kan een depressie minder prettig zijn. maar hun summing behoeft er beslist niet onder te lijden, immers zonder enige kosten voor buitenland alleen de porto ZENDEN WIJ VOOR ONZE ABONNEES NAAR HUN VAKANTIE-ADRES Zowel bij goed als slecht weer kunnen zij van deze voortreffelijke krant genieten. Honderden nieuwe abonnees werden door abonnees aangebracht; nog slechts korte tijd ontvangt U voor Iedere nieuwe abonnee, die U op De Leidse Courant (thans de mooiste krant van deze streek) aanbrengt ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met het unieke Leidse Courant-speldje Ondergetekende datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: adres: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden. weet u het ook niet schilderwerk door Martin Rous wegende plastieken door Ray Staak- man. Rous maakt met viltpen niet on aantrekkelijke geometrische composi ties in zwart-en-wit, maar ook in ge raffineerde kleurschakeringen, die slaan. Dat dat ook wachte nadelige gevolgen kan hebben voor het onderwerp, en niet alleen voor het lijdend voorwerp, ondervond nuchtere omgeving een inwoner van Leiden aan den lijve dien -■ Om zijns zienswijze nog eens met dig mee zal zijn uitgepraat en de kijker kracht te onderstrepen wilde hij flink spoedig op uitgekeken. Kunstvor uithalen, waarbij echter zijn hand door en -richtingen zijn tegenwoordig de keukenruit sloeg. Hierbij liep hij eenmaal geen lang leven beschoren LISSE EERSTE BOLLEN VEILING EN De veilingklokken gaan hun werk weer doen en wel dinsdag 12 Juli. wan neer door de HBG de eerste veiling wordt gehouden om 2 uur en vervol- optisch wat onrustig, over het alge- gens door de Hobaho op donderdag 12 echter wel prettig aandoen. Het i juli, eveneens om 2 uur nam. Met veel wat kille kunstvorm, die een I spanning worden de eerste bloembol- •raagt en boven- lenveilingen tegemoet gezien, de schilder spoe- DRUIVENSTRUIK Ongeveer 6 jaar geleden kreeg ik een Jonge druiven- struik. een z.g. stek van 60 cm hoog, potlood dikl en zonderzfjscheuteii. Ik plantte hem op een zeer zonnige plek tegen de muur van mijn woning. De eerste 4 k 5 jaren groeide hfl nage noeg niet, slechts een 10-tal centimeters, doch daarna (vorige zomer) schoot hij met scheuten van enkele meters naar boven en kwamen er zelfs al enkele kleine groene druiven aan met een zoete amaak. U weet nu mogelijk al welk soort het is. Dit jaar schiet hij weer flink op en is 3 meter hoog, met flinke gezonde zijscheuten en vooral de bovenste helft (in de toppen) zit vol met knoptrosjes. Enkele bloeien zelfs al. Ik heb wel eens gehoord van z.g. krenten van druiven en omdat ik erg veel schik in de druivenstruik heb, zou ik gaarne vernemen hoe ik hem nu moet behandelen, wil ik goede vruchten oogsten. Wat verstaat men onder „kron en hoe gebeurt dit en wanneer moet dit gebeuren? Voor de bloei of direkt na of er mee wachten tot er vrucht is gezet? De struik maakt erg veel nieuwe scheuten (met trosjes), moet ik die alle maal normaal laten doorgroeien of wat insnoeien om de vruchten straks wat meer groeisappen te verschaffen? Wanneer is de beste tijd van snoeien en hoe moet ik dit doen? Veel vragen, maar gezien de veelom vattendheid van de medewerkers aan uw graag gelezen en nuttige rubriek, hoop ik een gunstig antwoord op mijp vragen te mogen ontvangen. Antwoord Het beste was geweest dat u het jaar na het planten de struik flink teruggesneden had op 2 goede zijknoppen. U had dan 2 flinke scheu ten gekregen, waarvan u in dec-jan. de slagaderlijke bloeding op. De EHD bracht de man over naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden. De historie vermeldt niet welke wending de ech telijke ruzie door dit ongeval heeft genomen. GESLAAGD Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer B. J. W. Louwe voor het doctoraal examen tandheelkunde. geheel andere allure zijn de bewegende gewrochten van Ray Staak- man, geheel aangepast aan onze zo langza merhand o ver-gemechaniseerde eigentijds chemisch-mineraal en de werkstukken worden door middel van electriclteit in beweging gebracht. Om enkele voorbeelden te noemen: "Twee centrifugaal werkende blauw geanodi- seerde aluminium schijven" en: "Twee CARO EN FRANS PIECK EXPOSEREN IN BOERHAAVEZAAL DE LEIDSE SCHILDER-TEKENAAR Frans Pieck en zijn vrouw Caro heb ben voor enkele dagen (tot en met woensdag 13 juli) in de Boerhaave- zaal een tentoonstelling ingericht van tekeningen, gouaches en enkele schil derijen. Het. tekenwerk van Frans Pieck kan gevoeglijk als bekend wor den beschouwd. In dit genre blijft hy trouw aan de door hem gekozen weg. Het is ambachtelijk-goed werk zon der opzienbarende uitschieters, maar niet altijd even sterk van gehalte, hoe pel over het algemeen sterker dan zijn krijttekeningen, die steeds wat Schools aandoen. Op deze tentoonstel ling heeft hij ook enkele olieverven hangen. Hierin heeft hij zijn laatst^ Woord naar we mogen aannemen1 nog niet gezegd. Ze zijn wat grof Van postuur, wat weinig van diepte en verdrinken soms in de verf. M.a.w. het komt er nog niet helemaal uit. Wel zijn wc er benieuwd naar hoe hy tich in deze kunstvorm ontwikkelt. Caro kenden we tot nu toe alleen van haar zeer goede wandlappsn, die zij eerder bij Tastevin toonde. Hier in de Boerhaavezaal hangen er slechts twee met het sterk geprononceerde „handschrifl", dat wij eerder bij haar mochten constateren. Haar tekenwerk was nieuw voor ons en naar onze smaak laat dit nog veel ruimte open voor ontwikkeling. Zy heeft een vrou- welijk-gevoelige en wat speels-flexi- bele lijn. Vooral in enkele figuren van dieren. Zij duidt dikwijls méér aan dan ze laat zien, hetgeen niet alleen by de prenten van dieren, maar ook in haar schetsen van menselijke figu ren soms sterk is doorgevoerd. Zij mag daarin echter niet te ver gaan; het blyft daarmee te schetsmatig. Dat zulks niet nodig is blijkt uit naar onze smaak haar beste prent van deze ex positie: „Stationswachtkamer in Joe- go-Slavië". waarin een eigen stijl goed tot uitdrukking wordt gebracht. Tot en met woensdag is de tentoon stelling open, dagelijks van 16-18 en van 16-21 ur. Wpr. Bloemistenechtpaar v d Krogt-v d Eist te Voorschoten viert gouden huwelijksfeest Op dinsdag 26 juli a.s. zullen de heer en mevrouw Th. J. v. d. Krogt en M. v.d. Krogt-v.d. Eist de dag her denken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Een gouden feest dus. Op zo'n dag kijken wij even terug in het verleden en dan bemerken wij, dat er in een mensenleven veel ge beurt. De heer Th. J. v.d. Krogt is een ras-echte Voorschotenaar - zijn wieg stond op de Elstlaan in die gerestau reerde boerenwoning - Het gezin Van der Krogt telde elf kinderen. De heer Van der Krogt doorliep de openbare lagere school bij meester Overdiep en werd daarna - zoals toen gebruikelijk - voor een jaar verhuurd bij de bloemist Gerritsen. Hij ging de tuin In zoals men dat noemde. De heer Van der Krogt is dus op gegroeid tussen de bloemen en de planten. Een poging van de heer Van der Krogt om het ook eens met de groenten te proberen strandde. Van bloemist Gerritsen ging hij naar bloe mist F. Limburg (12 jaar). Daarna ging hij werken voor eigen rekening - tuinaanleg en bloemenverkoop. In Voorschoten had hy een hele bloemen- wijk opgebouwd en wie kende niet de heer Van der Krogt met de bloe menwagen? Op deze manier werd hij een bekend dorpstype. Een Voorscho- tens Koninginnefeest op de Voorstraat bracht hem in kennis met mej. M. v.d. Eist, afkomstig uit Sassenheim, maar werkzaam bij L. van Wissen op de Veurseweg. Deze eerste kennis making leidde tot een huwelijk, dat op 26 juli 1916 in de St. Laurentius- kerk werd voltrokken. Op de Katte- laan - thans Bijdorpstraat vonden zij een huisje, later verhuisden zij naar Papelaan 74 en woonden daar 30 jaar, totdat zij in mei 1966 een huisje von den op de Anthonie van Leeuwen hoekkade 29, waar zij thans met veel plezier en een mooi uitzicht op de ijs baan genieten van een rustige levens avond. Het gezin Van der Krogt-v.d. Eist werd gezegend met 7 kinderen (5 jongens en 2 meisjes). De jongens bleven in de buurt, de meisjes trok ken ,naar Limburg. De gezuster Van ders Van der Krogt trouwden met de Boberts uit Maasniel en twee gebroe- der tVan der Krogt trouwden met de gezusters Lagerberg. Het was dus hier met recht: van bruilof komt bruiloft. De heer Th. v.d. Krogt kent nog een hobbie en dat is vissen en mevrouw Van der Krogt vindt haar verpozing in breien. Mevrouw Van der Krogt - eertijds een trouw lid van de Vrou wenbond en altijd te vinden voor het jaarlijkse uitstapje, gaat nu geregeld met haar man naar de soos - de ont moetingsgelegenheid voor de bejaar den. Met de gezondheid van beiden is het alleszins redelijk. Voor de heer Van der Krogt wordt het gaan wat moeilijker, maar hij trekt toch nog naar het dorp. Wij wensen het echt paar nog een heerlijke levensavond in goede gezondheid in hun leuke woning aan de Anthonie v. Leeuwen- hoefkade. Op 26 juli krijgen de Voor schotenaren nog gelegenheid tot feli citeren in het clubgebouw De Zwaluw, ingang Leidseweg 231 van half vier tot half vijf. beste had laten staan en de andere had weggenomen. Ook de bemesting schijnt niet in orde geweest te zijn, gezien de 4 5-jarige stilstand in groei. Nu kunt scheutdunning toe te passen, d.w.z. zo- u er weinig meer aan doen, dan de veel goede scheuten laten zitten dat u ze op handbreedte kunt inbinden. Als er trossen aan zitten, toppen op 4 5 bladeren boven de tros. In dec-jan. moet u snoeien en vooral niet later, met het oog op doodbloeien door sap verlies. Iedere zijtwijg snoeit u terug op 5 a 6 goede dikke knoppen en op iedere oudere zijtwijg laat u maar één eenja rige twijg zitten. U houdt, als u een staand snoer hebt, maar een hoofdtwijg en verder allemaal zijtwijgen over (vruchthout). Bij vlakliggend snoer 2 liggende twij gen. de rest vruchthout. Op iedere scheut maar 1 tros. Onder krenten wordt verstaan dat de tros gedund wordt, zodat er flinke korrels kunnen groeien aan flinke trossen. Dit wordt gedaan, zodra de korrels zichtbaar zijn. KRUIDENIER Waarom mag de kruidenier geen melk verkopen, terwijl omgekeerd de melkhandelaar alle krui denierswaren in de winkel heeft Antwoord Als een kruidenier de vereiste papieren bezit, zal hy wel melk mogen verkopen. De melkhandelaar die kruidenierswaren verkoopt zal hiervoor ook de vereiste papieren hebben be haald. Beide branches liggen dicht aan elkaar wat vakkennis en vestigingseisen betreft. In de meeste gevallen behaalt de kruidenier derhalve ook de papie ren voor de handel in zuivelprodukten. terwijl de melkhandelaar buiten de vry te verkopen produkten het diploma krui denierswaren behaalt. De grote vraag is echter of de kruidenier melk wil ver- CASIUS CLAY Welke waren de laatste gevechten van Casius Clay? Antwoord De laatste drie gevech ten van deze bokser waren: 1. tegen Floyd Pattersqp In Las Vegas op 22 de cember 1965, waarbij Patterson na de 12de ronde op beslissing van de scheids rechter uitviel wegens blessures; 2. te gen George Chuvalo op 29 maart 1966 te Toronto, die Clay won op punten; 3 te gen Henri Cooper op het veld van Arse nal in Engeland op 21 mei 1966, waarbij Cooper na de vijfde ronde uitviel wegens blessure. De volledige naam van Clay luidt Casius Marcellus. Tegenwoordig noemt hij zich Mohammed Ali. Hij werd geboren in Louisville (Kentucky) op 17 januari 1942 en won de Olympische Spelen in 1960. KOSTWINNERSVERGOEDING Hoe hoog moet het inkomen zijn van eeD weduwe, indien zij een zoon heeft die in dienst is, om kostwinnersvergoeding te kunnen krijgen. Antwoord Een weduwe, wier zoon (kostwinner) in dienst is. komt alleen dan voor een kostwinnersvergoeding m aanmerking, indien haar inkomen be neden een bepaalde grens blijft, welke thans gesteld is op 141,per week bruto KLANKHOL'T Zijn er uiterlyke ken tekenen aan een gitaar om te zien of hij van goed klankhout Is of niet? Antwoord Dit ligt helemaal aan het model van de gitaar. Bij een mas sieve (elektrische) gitaar doet het hout er niet toe, want hier wordt het geluid niet „mooier" gemaakt door het hout maar door de versterking die het ge luid vla elementen binnen krijgen. Vaak wordt voor deze instrumenten he* slechtste vurenhout gebruikt, dat er voor het oog toch mooi uitziet met een dikke laag lak erover. Bij een klank- NAAR UW VAKANTIEADRES Gaarne zenden wij -uw courant zonder extra kosten naar uw vakantieadres. Zendt nw naam en volledig huls- en vakantieadres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van: DE LEIDSE COURANT Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935 Wij zorgen eT voor, dat U dagelijks uw krant ln uw vakantie- verblijf ontvangt. Voor het buitenland worden alleen de portokosten in rekening gebracht. Noordwijkerhout wuifde zuster De Potter uil met veel waardering voor haar werk Na reeds een week van non-aktivi- teit, omdat zij op 1 juli j.l. de pensioen gerechtigde leeftijd bereikte, heeft zus ter De Potter te Noordwijkerhout jongst leden vrijdag officieel afscheid genomen. Onofficieel nam zij gedurende de laatste weken van haar werkzaamheid al af scheid van vele gezinnen in haar wijk en mocht zij reeds op velerlei wijze on dervinden, hoezeer men haar werk als wijkverpleegster op prijs heeft gesteld. Tijdens de haar vrijdagmiddag aange boden "afscheidsreceptie kwamen velen haar voor de laatste maal de hand druk ken. Mevrouw VerbeekBroekhof bood haar namens alle wijkbewoners als af scheidscadeau een enveloppe met in houd aan en vele receptiegangers deden hun dank vergezeld gaan van bloemen en geschenken, zodat zuster De Potter nog in lengte van dagen bij het aan schouwen van velerlei voorworpen in haar woning zal worden herinnerd aan de goede vrienden, die zij zich door haar toegewijde taakvervulling heeft gemaakt. In de avond was zy, vergezeld van haar zus, wederom in het wijkgebouw aanwezig, nu voor het afscheid in een buitengewone bestuursvergadering, wel ke ook werd bijgewoond door dr. M. de Ruiter, leider van het districtsconsultatie bureau voor TBC, de geestelijk adviseur van het Wit-Gele Kruis pastoor Stan- denmeijer, de medisch-adviseur dokter Wösten en collega-wijkverpleegster zus ter Van der Harg. De voorzitter, burgemeester P. M. M. v. d. Weijden, verklaarde, dat het be stuur zuster De Potter node ziet vertrek ken, maar haar van de andere kant toch zo graag gunt, dat zy nu eens vry zal zijn en zal kunnen doen en laten, wat zy wil. Spreker roemde de wyze, waarop de scheidende zuster zowel ge- LEIDSE AGENDA DINSDAG 12 JULI K. en O.-Orgelconcert Louis Toe bosch m.m.v. Els Bolkestein. Pieters kerk, aanvang 20.15 u. WOENSDAG 13 JULI Sociale Raadsvrouw Spreekuur. Stadhuis (trouwkamer), 16.00-18.00 u. Voorlichtingsavond door gemeente Leiden aan oud-ingezetenen van Zoe terwoude over grenscorrecties. Stad huis, Burgerzaal, 20.00 u. Afscheidsreceptie kapelaan J. A. M. Rohde. Rest. Van der Heijden, 19.30-21.00 u. DONDERDAG 14 JULI Stichting Leidse Jeugdverblijven opening Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg door weth. S. Sannes, 19.30 u. ZATERDAG 16 JULI K. en O.-oehtendexcursie naar „De Doelen" te Rotterdam. Vertrek Garenmarkt, 8.30 u. durende 15 jaar in Noordwykerhout alt daarvoor vele jaren elders haar zware et opoffering vergende taak heeft vervuld Speciaal zegde hy dank voor de grot» werklust en haar altijd goede humeur Namens het bestuur van het Wlt-Gelt Kruis bood spreker een drietal fraait en tevens voor een dame met een eigec huishoudinkje zeer nuttige cadeaus aan Roeping. Pastoor Standenmeijer wees op di verwantschap tussen het werk van d wijkverpleegster en van hemzelf et prees de wijze, waarop zuster De Pot ter bij haar zorg voor het lichamelijk welzijn van haar patiënten hun gees telijke belangen nimmer uit het oog had verloren. ,,Gy hebt uw werk steed- als een roeping gezien", aldus de pa» toor, „en het verricht met religieuze be- wogenheid en een apostolische gezind heid". Niet alleen uw liefdevolle zorg - maar vooral ook uw positieve instelling uw krachtig geloof en sterk karakter waren van groot belang by uw weri|" als verpleegster in de wyk. Namens het kerkkbestuur van de St Jozefparochie overhandigde pastoc: Standenmeyer een afscheidscadeau oe- der couvert. Nadat dokter Wösten woorden va: dank had gesproken voor de byzonde prettige en nuttige samenwerking e: zuster Van der Harg in een harteiyk e: geestig toespraakje van haar collega a! I scheid had genomen, sloot dr. De Rn ter de rij van sprekers met woorde van waardering en dank voor de grot- activiteit van zuster De Potter by d I TBC-bestryding. Hij zei het altyd ze- bijzonder te hebben gewaardeerd, dat r nooit een districtsbijeenkomst oversla en bovendien tijdens die bijeenkomst-: zo duidelijk van haar interesse voor t werk en de voortgang van de wete schap blijk gaf. Met een boekenbon st de hij haar in staat om ook aan hf werk bij de tbc-bestrijding een blijver herinnering te kopen. Dank zy de goede zorgen van me. Warmerdam, die de "toespraken afwis selend met haar geurige koffie roet koek, werd het voor zuéter De Potte een officieel afscheid in een onofficlee1 gezellige bestuursvergadering, waaroj nog een intiem feestelijke bijeenkomt volgde in restaurant Zegers. HAZERSWOUDE GESLAAGDEN VAKNAAISCHOOL Aan de vakschool te Hazerswoude Groe nendijk slaagden voor het diploma cou peuse: Marike v. Leyden, Leny v. Vilei, Maria Lourier, Rita Hoogduyn; vooi kostuumnaaister slaagden: Annle West- geest, Cok Wessellngh, Ada v. Rooyen Ada Meyer, Marijke v.d. Werf, Sjaat Vermeulen, Anneke Vergeer, Lyda va: Leeuwen en Tineke van Leyden. D< meisjes kregen hun opleiding van zustei Devota, moeder overste van de zusten Ursullnen te Groenendijk. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32. Leiden Telefoon 20935. iniiiiiiiiiiiiiiiiii Roode Kruis-hospitaalschip „Henry Dunant" uit Leiden vertrokken On) II uur vanochtend is de „Henri Dunant" het Roode Kruis Hospitaal schip vanaf de steiger van de N.V. Ver. kast-gitaar is het klankhout zeer be langrijk, omdat hier het hout het volu me en de klankkleur van de gitaar be paalt. De kwaliteit van het hiervoor gebruikte hout valt voor een leek van buitenaf heel moeiiyk te bepalen, men moet een ware vakman zijn om dit te onderscheiden. FILMSTERREN Kunt u my de adressen geven van Sean Connery, Clau dia Cardinale, Claudina Auger, Monica Vitti en Ursula Andress? Antwoord Sean Connery en Clau dina Auger kunt u bereiken via: United Artists, 729 Seventh Avenue. New York 19 N.Y. (U.S.A.); Ursula Andress via: Embassy Pictures. 1301 Sixth Avenue. New-York 19. N.Y. (U.S.A.)?-Monica Vitti: Via Vincengio, Tiberio 18. Rome; Claudia Cardinale: Salita di Castel, Giu. bileoz, Rome. ACCOORDEN Wanneer is een ac- coord vals en wanneer niet? Antwoord Een accoord is een op bouw van tonen die stuk voor stuk pre cies by elkaar „passen". Als u by een gitaaraccoord een vinger in een ver keerd vakje zet, kan het zijn dat deze toon niet klopt met de rest van het accoord en is de aangeslagen toon sto rend of „vals". Dit ls in feite niet te beschrijven, dit valt alleen maar te Touwfabrieken aan de Zijl, vertrokken met 72 chronische zieken en invaliden uit Lelden en omgeving aan boord voor een vakantietocht voor een week. De deelnemende afdelingen van het Ned, Roode Kruis aan deze tocht zyn: Liaw', Hillcgom, Sassenheim, Noordwyk, Kat- a wyk, Rynland, Wassenaar, Leidséhen- dam, Voorschoten en Alphen aan den Rijn. PASSENDE ONTVANGST Colonneleden van het Roöde Kruis Korps (verpleegsters, helpsters en hel- ,1 persvan deze afdelingen maken geheel belangeloos ,deze reis mede voor ver pleging en verzorging der gasten, e.e.a. onder leiding van mej. G. J. Verbrugge. arts. als scheepsarts, van de Colonne Leiden. Ook het transport naar en van het schip geschiedt onder deskundig toe zicht van deze Colonneleden. De reis gaat dit jaar van Leiden naar Aalsmeer. Rotterdam, Zaandam Vreeswijk en Koudekerk aan de Rijt waarna op 16 juli a.s. het schip in d< voormiddag weder te Leiden arriveert In de genoemde tussenliggende plaat sen, alwaar ook wordt overnacht word: voor een passende ontvangst van schip en opvarende gezorgd. Vermeld kan nog worden dat de af-1 delingen hun gasten deze vakantie gra tis aanbieden, daartoe mede in staat gesteld door bydragen van velschil lende bedryven, instanties, personeel»- verenigingen, enz.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4