K FATHER L. VAN DER SALM VIERDE PRIESTERFEEST IN ZOETERWOUDE SPANNEND SLOT VAN 10de TOUR DE LISSE TWEEMAAL OVER DE KOP BIJ ONGELUKSPUNT IN BODEGRAVEN MAANDAG 11 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT p? LEIDEN Geslaagd Aan de Rijksuniversi-i teit te Utrecht slaagde voor het kan didaatsexamen tandheelkunde de heer P. Koole en de heer W. B. J. Wester- veld. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het kandidaats examen wis- en natuurkunde mej. C. Snijders. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur. zondags 1-4 uur. van Oudheden: Dage- ur, zondags 1-5 uur. (Pesthuislaan): Met i zaterdag, van 9-5 uur De Intocht van de jubilaris en zyn as sistenten voor de aanvang van de plech tige Eucharistieviering temidden van 'n erehaag van bruidjes in de Aloysius- kapel. vormde het begin van een stijl volle viering van het zilveren priester jubileum van father Ir. L. v. d. Salm, missionaris van de Congregatie van Mill Mill, werkzaam in Oeganda en thans met vakantieverlof in zijn geboorteplaats Zoeterwoude. FRAAIE VERSIERING De fraaie versiering met veel bloemen en groen was een waar kunststuk van vader en zoon Onderwater, die veel bij droeg tot een feestelijke sfeer in de kapel. De jubilaris werd bij de plechtige Eucharistieviering geassisteerd door de twee neven, de weleerw. heer P. v. d. Meer, diaken en frater W. Beemster als subdiaken. Als ceremoniarius fungeerde de weleerw. heer A. L. Hermus, vicaris van de parochie. Burgemeester J. A. Dct- mers en zijn echtgenote hadden in de kapel plaats genomen. De predikatie werd gehouden door de weleerw. heer M. Roessen, oud-kapelaan vari de Sint Jansparochie. „De problematiek rond de priester is groot in onze dagen", aldus kapelaan Roessen. „De priester vraagt zichzelf af: wat moeten wij met ons priester zijn?" Paus Johannes XXIII heeft veel in druk gemaakt. Hij heeft de priester het voorbeeld gegeven door van zijn troon Middenstandsexamens MEAB-instituut Voor het middenstandsexamen, dat in Rotterdam is afgenomen, zijn de on derstaande kandidaten van het onder- wijs-instituut M.E.A.B. geslaagd: Th. H. A. l'Ami, Roelofarendsveen; C. Anker, Leiderdorp; A. K. Barends, Leiden; C. Barnhoorn, Katwijk a. Zee; B. Batenburg, Sassenheim; mej. A. H. v. Beek en mej. M. M. v. Beek, Roel ofarendsveen; K. v. Beelen, Katwijk a. d. Rijn; G. v. d. Berg, Leiden; P. H. M. v. d. Berg, Voorhout; Th. H. L. v. d. Berg, Valkenburg (Z.H.), W. J. A. v. d. Berg en P. Bergman, beiden Leiden; J. Beimand, Kaageiland: J. Bink, Lei den; D. A. Blijleven, Leiderdorp; me- I vrouw M. de Boer-De Mol, Katwijk a. Zee; H. J. Borst, Langeraar; mej. C. J. Broers en A. C. W. v. d. Burgh, bei den Leiden; M. A. H. v. Diemen, Zoe terwoude; L. v. d. Does, Katwijk a. Zee; W. v. Duyn, Katwijk a. d. Rijn; P.M. v. Egmond, Leiden; H. M. van Essen, Valkenburg (Z.H.); B. J. L. A. de Frankrijker, Hazerswoude; P. C. H. I M. v. d. Geets, Roelofarendsveen; K. Glasbergen, Rijnsburg; A. Goosen, Leiden; S. Groen, Leiderdorp; mej. J. Groos, Leiden; B. J. M. ter Haar, jf Rijnsburg; A. J. M. de Haas, Stomp- wijk; G- L. Haasnoot, Katwijk a. Zee; V. Havenaar, Voorhout; J. G. de Hey- Rijnsburg; J. G. v. d. Hoek, Leider dorp; L. G. Hogenboom, Roelofarends veen; A. A. M. den Hollander, Leiden; P. H. C. Huigsloot, Oude Wetering; S. H. J. Hijdra, Langeraar; A. W. Jansen, Oegstgeest; mej. C. J. M. de Jong, Zoe terwoude; C. P. M. M. v. Kampen, Voorhout; C. A. Kapaan, Leiden; me vrouw E. Kikkert-v. Wingerden, Lei den; A. J. v. d. Kooi, Katwijk a. Zee; T. A. Kortekaas, Sassenheim; J. J. v. d. Krieke, mej. A. L. Kromhout en E. Ladan, allen Leiden; A. J. v. Leeu wen, Zoeterwoude; mej. A. Los, Wou- brugge; A. J. M. v. d. Meer, E. J. M. v. d. Meer, J. J. v. d. Meer en S. L. J- - vd. Meer, allen Roelofarendsveen; H. H. v. d. ey, M. Tuinhof de Moed en D. v. Nood, allen Leiden; C. Noort, Kat wijk a. d. Rijn; P. v. d. Nouweland, Leidschendam; A. v. d. Oever, F. Ouds hoorn, D. Paauw en J. Paauw, allen Katwijk a. Zee; Ch. Padding, L. H. Palm, H-M. Patutschnick en C. J. v. d. Plas, allen Leiden; mej. J. v. d. Plas, Katwijk a. d. Rijn; mej. J. A. v. d. Plas, W. v. d. Plas en J. v. Rhee, allen Katwijk a. Zee; A. Roseleur en mevr. S. v. Rooyen-Bodijn, beiden Leiden; A- A. C. v. Rijn, Warmond; L. Schaap, Katwijk a. Zee; W. J. C. v. Scheppin gen, De Kwakel-Uithoorn; F. H. J. Schouten, Roelofarendsveen; P. C Sou- verijn, Katwijk a. Zee; mej. M. P. Steenbergen, Leiden; E. R. v. d. Steur, Alphen a. d. Rijn; C. A. J. v. Stijn, Warmond; mej. M E. Terlaak, Voor schoten; M. Tetteroo, R. A. v. Tonge ren, mej. M. H. Uylenbroek en H. J. v. d. Ven, allen Leiden; C. Verhoog, Katwijk a. d. Rijn; mej. G- Verlind, Leiden; J. W. J. Versteegen, Rijpwete- ring; B. Vis, Katwijk a. Zee; D. Vis- ècher, Valkenburg (Z.H.); A. Vlieland, Katwijk a.d. Rijn; H. v. Vliet, Rijns burg; H. v Vliet, Leidschendam; A. W. Voorhorst. Zoeterwoude-Rijndijk; W. de Vreugd. Katwijk a. Zee; J. E. L. M. Warmerdam, Rijpwetering; A. Weber en W. Weisz. beiden Leiden, A, N. J. M. v. d. Werff, Zoeterwoude; T. H. Westra, Rijnsburg; P. A. Wingelaar, Ter Aar; R. A. M. v. d. Zalm, Oegst- Seest; J. v. 't Zelfde, Leiden; A. W. uyderduin, Katwijk a. Zee. af te komen en naast de mens te gaan staan. Hij besloot zijn predikatie met het verzoek: „Bidt voor de jubilaris en ook voor de andere priesters, als u tenminste meent in deze tijd nog een priester nodig te hebben". Het parochiële zangkoor zong onder leiding van de heer A. H. Wesselingh de meerstemmige Mis Pontificalis van L. Perosi met jongenskoor. Het orgel werd bespeeld door de heer J. Dobbe. Op uitdrukkelijk verzoek van de jubilaris waren de wisselende gezangeft uit de mis van het H. Sacrament. Na de plechtig heid zong het koor met assistentie van de dames van Sancta Lucia „Christi Virgo Dllectissima" van Albert de Klerk. De plechtigheid maakte gróte indruk op de aanwezigen. Nieuwe inzichten in de liturgie en de beperkte ruimte in de Aloysiuskapel waardoor de H.H. Missen elkaar snel moeten opvolgen, hebben tot gevolg dat de parochianen van St. Jan niet dikwijls in de gelegenheid meer zijn dergelijke plechtigheden mee te maken. PAROCHIECADEAU De tijdsduur van twee uur, die 's mid dags was gereserveerd om de jubileren de priester gelukwensen aan te bieden, was nauwelijks voldoende. Zeer velen waren ijaar het Don Boscohuis gekomen. Ook het comité dat gelden had ingeza meld om namens de parochie een cadeau aan te bieden, bevond zich onder de re- ceptiegangers. Voorzitter J. J. Noord man sprak over de grote vreugde in de parochie omdat het op deze dag dubbel feest was nu father W. v. d. Salm in Utrecht werd gewijd. „V werkt niet al leen in de missie voor het geestelijke maar u poogt ook verbetering te bren gen in de materiële nood". De parochianen weten ondanks de vele veranderingen nog steeds veel waarde ring op te brengen voor de priester. Spontaan werd bijgedragen aan de in zameling waardoor het mogelijks was 'n super-radiotoestel aan te bieden. Pater v. d. Salm zal nu ook in Oeganda de Nederlandse programma's kunnen be luisteren. Bovendien werd nog een en veloppe met inhoud aangeboden. Tijdens de receptie mocht de jubilaris nog een aantal kleinere cadeaus in ont vangst nemen. Ook de St. Jansfanfare maakte haar opwachting en bracht een klinkende serenade. Woorden van felici tatie namens de St. Jansfanfare werden gesproken door de heer J. Straathof. Om 5 uur waren velen verzameld in de Aloysiuskapel voor 'n plechtig Dank- lof. De jubilaris werd geassisteerd door de weleerw. heren M. Roesen als diaken en W. Beemster als subdiaken, terwijl vicaris A. L. Hermus als ceremoniarius fungeerde. Uitgaande van de woorden „Deo Gra- tias" sprak father L. v. d. Salm een woord van dank tot allen, die hadden meegewerkt aan deze grandioze dag. Dankbaarheid jegens God, voor al het goede op deze aarde, moet ook onze da gelijkse houding zijn. „Uw dankbaarheid en waardering jegens mij wil ik gaarne doorschuiven naar God voor de Instelling van het priesterschap. Wij moeten ons bezinnen op de waarde van het priester schap". Muzikaal werd dit alles onderstreept door een massaal gezongen „Te Deum", waarna met een feestlied dit Danklof werd besloten. „Toonschaal '66" in Voorschoten werd boeiende tentoonstelling van foto's "Dit is een uitermate belangrijke ten- sturen van verenigingen tal toonstelling, vastgelegd voor het nage slacht is het Voorschoten van nu. Door middel van een bijzonder goede vrije tijdsbesteding hebben de burgers in samenwerking met de gemeentelijke overheid Voorschoten fotografisch vast gelegd voor deze generatie, voor de volgende generatie en wie weet voor hoelang wel niet hierna". Aldus bur gemeester L. de Kool zaterdagmiddag in het Cultureel Centrum, terwijl de eerste burger, van Voorschoten de jaarlijkse tentoonstelling Toonschaal '66 opende. Een tentoonstelling, die samenge steld is door de gemeente aan de hand van de ingezonden foto's en dia's van Voorschotens burgers. Het is een heel bijzondere tentoon stelling geworden, voor de Voorscho tenaar omdat de amateurs plekjes en hoekjes van het dorp vastgelegd heb ben, die nooit vermoed werden en voor de niet^Voorschotenaar, omdat het peil der ingezonden werken byzonder hoog is. Zo werd de dia die in tijdsopname gemaakt werd van de dalende bomen van de overweg aan de Papelaan, een meesterstuk meest op een sluitstuk van vuurwerk, door de kleuren van de rode lichten en de witte en gele lichten van auto's. De prijswinnaars werden vorige week reeds vermeld. Naast de bekroonde werkstukken zijn vele andere foto's en dia's te zien. De humoristische foto ls een opname van een jonge vrouw voor. de afbraakhuizen van de z.g.n. Pila- tushof. welke volgepakt zijn met re clame biljetten. Bij de opening waren aanwezig de wethouder J. Dekker en de vier Voor- schotense ere-burgers met hun echt genoten, de heer O. R. I. Viveen, dr. M. v.d. Stoel, de heer D. Limburg en de heer G. Schrama. Zij werden allen bij zonder hartelijk welkom geheten. Ook waren aanwezig vele raadsleden, be- teurfotografen. De tentoonstelling is de gehele week 's avonds geopend van 19.00 tot 22.00 uur. en geeft een vol ledig beeld van de vrije tijdsbesteding door middel van de fotografie. De beide Voorschotense bibliotheken hebben een stand ingericht van boekwerken over fotografie, terwijl de fotohandel op het toneel van het Cultureel Centrum een bijzonder smaakvol verzorgde stand heeft ingericht over fotomateriaal. Rijksmuseum lijks van 10-5 i Le germ use ui) uitzondering vj (zondaes 1-5 u Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur. zondags 15 uur, maan dags gesloten. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen- straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 111, Tot 8 juli „10x10", schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14, Ronald Tolman exposeert. Dag. 16.30- 1.00 uur. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht slaagde voor het doc toraal examen theologie de heer J. Haafkens. Bij het herstel van goten c.a. van het kasteel Oud-Poelgeest, waarvoor bij raadsbesluit van 17 juni 1964 f 13.000,- en bij raadsbesluit van 6 april 1966 f 15.000,- is beschikbaar gesteld, zijn een groot aantal verteerde balken te voorschijn gekomen. Hertsel van deze balken is nodig. Dit zal naar schatting nog een bedrag a f 10.000,- vergen. B. en w. stellen voor, dit bedrag beschikbaar te stellen, doch delen te vens mede, dat binnen niet al te lange tijd ook het leien dak zal moeten wor den vernieuwd. Hiervoor is momen teel nog geen kostenraming aanwezig. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM De heer H. Warnar, hoofd van de bijzondere lagere school aan de Hoge Morsweg, kan tengevolge van de grenswijziging geen lid meer zijn van de commissie tot wering van school verzuim te Oegstgeest. B. en w. stel len voor hem eervol ontslag te ver lenen onder dankbetuiging voor de in deze functie aan de gemeente bewe zen diensten. De commissie heeft ter vdorziening in deze vacature de volgende aanbe veling gedaan: f. Mej. A. W. v. Exel, benoemd hoofd van de Hofdijckschool; 2. A. A. A. v.d. Heyden, hoofd van de Mariaschool. VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de Hog. Polytechn. School „Technicum" te Rotterdam is geslaagd voor ex. Werktuigbouw de heer J. Laurijssen. RIJNSBURG Geslaagd Aan de Vrije Universi teit van Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen psychologie de heer N. Bleichrodt en voor het kandidaats- - en natuurkunde de heer den Haag. PAUZE LEIDSE VLOEKEN P. van Leeuwen nieuwe voorzitter SVLV In het clubgebouw hield de voetbal-1 nische commissie gaan vormen. Van vereniging SVLSV haar jaarvergade- het bestuur neemt zitting de heer G. P. ring. Het openingswoord werd gespro-1 Niersman en van de leden de heer C. ken door de scheidende voorzitter, de ZOETERWOUDE Zoeterwoude krijgt weer een mid denstandstentoonstelling! De tentoon stelling van 1963, welke gehouden werd tijdens de feestweek die de Zoe- terwoudse Oranjevereniging organi seerde ter gelegenheid van het 150 jaar Koninkrijk, krijgt dus een reprise. De eerste dagen van september zijn hiervoor gereserveerd. De opzet zal groter zijn dan drie jaar geleden. De hiervoor benodigde tentoonstellings ruimte zal wederom verrijzen langs de Zwetkade. Nadere gegevens over dit voor Zoeterwoude zo belangrijke evenement volgen. Bibliotheek De vakantie van de bibliothecaresse is weer voorbij. A.s. donderdag 14 juli is de bibliotheek aan de Noordbuurtseweg geopend op dezelfde tijden. Geen spreekuur De wethouder van openbare werken, de heer P. van Hofwegen, houdt géén spreekuur op 12, 19 en 26 juli. heer J. M. Janssen, die beslist niet tevreden was over de huisbaas van. SVLV, de gemeente. In het wintersei zoen is het onderhoud slecht te noemen. Tevreden was hij over de verhouding met de Bonds en de Sportraad. Uit de jaarverslagen van de penningmeester, de heer H. Vogelezang en de secretaris sterkt met 18 seniorleden. Het aantal leden groeide naar 280 waarvan 161 niet de 83 seniorleden uit te komen in de competitie met 6 elftallen. Het aantal nieuwe donateurs bedroeg 100 en bereikte nu het aantal van 271. De vereniging telt nu 15 jeugdleiders en het bestuur was zeer tevreden met het resultaat, dat van deze 15 jeugd leiders er 11 het basisdiploma jeugdlei der hadden gehaald. De jeugdcontri- butie werd iets verhoogd en voor de pupillen gebracht op 1 gulden per maand, voor de jeugd van 12 t/m 14 jaar werd dit 1,50 per maand en voor de jeugd van 15 t/m 17 2,00 per maand, om persoonlijke redenen trad de heer Janssen af. Het bestuur had als kandidaat voorzitter gesteld de heer P. van Leeuwen. Hy werd met alge mene stemmen gekozen. In de vacatu re van de heer P. van Boheemen werd gekozen de heer L. P. Uitendaal. Her kiesbaar waren de heren A. A. Haagen en G. P. A. Niersman, die herkozen werden. „Bezige bü". De voorzitter dankte de heer Bohee men hartelijk voor zijn verdiensten voor SVLV. Het was "de bezige bij". Altijd bezig en nooit iets teveel. Het moeilijkste punt van de gehele avond was de samenstelling van de techni sche commissie. Het bestuur liet het aan de vergadering over hoe te hande len. Het bestuur de taak te laten, of de leden de commissie te laten samen stellen. De vergadering sprak zich uit voor het samenstellen door de leden. Een aantal leden hadden reeds kandi daten ingediend, t.w. de heren J. van Bemmelen, Ph. Hakker en A. Knura. Het reglement schreef echter voor min stens vijf leden, waarvan 1 bestuurs lid. Hier kwam men practlsch niet uit. Een oplossing werd gevonden in de maatregel 1 bestuurslid, 1 lid en de stem van de rtainer, de heer Kruyt, de» drie personen suilen dus de teob* SVLV-handbal zal wegens gebrek aan belangstelling worden opgeheven. De heer Bos dankte namens de leden de heer Janssen voor zijn werk in het bestuur van SVLV. De heer Janssen aanvaardde deze dank, doch vroeg als dank voor zijn werk een bedrag van SVLV niet voor zich zelf doch voor father J. Smit, die 34 jaar in Congo heeft gewerkt en daar ln oktober weer naar toe gaat. Het geld is voor de huisvesting van de paters aldaar. Dus voor planken en stenen. De leden gin gen direct accoord. Bovendien hield men nog direct ter vergadering een collecte, die maar liefst even ƒ121,43 opbracht. Bovendien zal nog een voet balwedstrijd worden georganiseerd, waarvan de baten eveneens naar fa ther J. Smit zullen gaan. P. V. "DE ZWALUW" De Postduivenvereniging "De Zwa luw" uit Voorschoten hield een wed vlucht vanaf Corbetl, afstand 416 km. gelost 5.30 met oostenwind, traag ver loop. Aankomst le prijsduif 12.08.56, snelheid 1044,57 rn.p.m., aankomst laatste prijsduif 15.53.23. snelheid 936.47 m.p.m. De prijzen werden als volgt behaald: C. Zwaan 1. H. H. J. v. Kla veren 2, T. v. Wissen 3, J. A. Zandber gen 4, J. J. Heyne 5, Joh. Westenbrink 6 en 7, J. Schrijvers 8, A. v.d. Eijkel 9. D. v.d. Maat 10. GESLAAGDEN NASSAU-ÜLO Mulo-B: Mieke Groeneveld, Peter Brui- nink. Joke Bonefaas. Mulo-A: Ann d. Engelsman, Harry Grol, Yvonne Jansen, Ria Veenendaal, Anneke Verhoog, Nel Passchier. Laura Berk (m), Jan Oerlemans, Gonnie v. Ommen (m), Wim de Ruyter. Marijke Wassenaar. Ineke v. Wijk. Wil v. As- selt (m), Joke Besuyen (m), Daan de Bres (m). Jan Hakker, Henk Noort <m). Ellen Ritter (m), Margreet Tijs- ma mNel Verstoep (m), Mar iet je vrfl. Vlekkert (m), Co Zitman (m), Hans v. Veen (m), Mieke Melse, Arie Boonstoppel Ella v. Leeuwen, Ge Mark, Dolf v.d. Linden, Margareth v. Hes. Wim Faber. Corrie Jansen, Mar- got de Koning. Ellen d. Jong. Aad Buys. Onno v. Barneveld. Sarah Chang. Jos Bonefaas, Adrie Barmentloo. Kees- Jan Grendel. Afgewezen 8 kandidaten, met (m) mkldfloatandadlploma» Dominee H. A. Visser heeft in het her- vormd wykblad van de Westerkerk te Amsterdam een stuk geschreven met de pakkende titel: „Vloeken in Lel den'' Wij dachten dat ook Amster- r dam zijn mannetje stond Dominee heeft het gemunt op Leiden, want daar hangen „aan vier lantaarnpalen langs de weg naar Leiderdorp achtereen volgens vier lichtbakken, die elk op hun beurt in felle kleuren reclame maken voor: koffie, benzine, citroen- jenever en Christus. Ook elders in de sleutelstad komen zulke gloeien de lichtbakken voor met de woorden „Christus uw redder". Mei de kern van hel wat gezwollen artikel van ds Visser zyn we het gloeiend eens „Denkt men nu werkelijk, dat men iemand die totaal geen weet heeft van Christus en zijn reddend werk, met deze zwaar geladen woorden kan be reiken0 Ik vind deze reclamestunt een anti-propaganda." Wij ook. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Marnie (18 Jaar) geprolongeerd Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9 15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 00 en 9.15 uur. Lido: Mary Poppins (alle leeftijden) Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Don Camillo in Moskou alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De jacht op het boterbriefje Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks (behalve zond.) 10.30 uur „Sjors en Sjimmie". Trianon: De lokvogels (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Help! The Beatles (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Paul Meyer (S'heim) toch de sterkste Toen zaterdagavond de laatste etap pe van de Tour de Lisse gereden werd, was de spanning voelbaar. Er was ook een bijzonder grote belangstelling van het publiek dal met 1200 man langs het parcours stond om de strijd van de 44 renners gade te slaan en er getuige van te zyn of de Lisser R. v.d. Veek kans kon zien om de 10 seconden ach terstand op P. Meyer uit Sassenheim in te lopen, doch de Llssenaar, die In de ploeg van de Gezamenlijke Melk handelaren reed, moest in de "Sassen- heimer" toch zijn meerdere erkennen en kon het niet waar maken dat hij "met melk meer mans was". Met 7 seconden voorsprong op v.d. Veek wist Meijer de 6e etappe te winnen en hy was daarmede tevens winnaar van de Tour de Lisse 1966. De uitslagen zyn als volgt: Dagklassement indiv. tijdrit over 6 kilometer: 1 P. Meijer tijd 8.00.2, R. v.d. Veek 8.19.9, 3 H. Bisschops 8.20.8, 4 P. v. Duin 8.27.5, 5 F. v.d. Berg 8.32.4, K. Verdegaal 8.34.2, 7 R. Onos 8.36.7, 8 F. Warmerdam 8.40.9, 9 R. v.d. Voort 8.42.2, 10 J. de Ridder 8.45.5, 11 A. Bon 8.46.2, 12 H. Broek hof 8.50.3; 13 F. Grimbergen 8.54.5; 14 P. Ruygrok 8.55.8, 15 C. v.d. Lans 9.00.2, 16 F. Broekhof 9.01.9, 17 H. v.d. Zwet 9.02.7, 18 K. Duivenvoorden 9.00.1, 19 H. Schoone 9.10.9, 20 L. Meeuwlssen 9.12.0, 21 P. Oude Veldhuis 9.13.3, 22 P. Boot 9.14.0, 23 Th. Nieuwenhuizen 9.16.5, 24 A. v.d. Klauw 9.20.1, 25 P. v.d. Lans 9.22.7, 26 T. Hogenes 9.24.0, 27 T. v.d. Lans 9.27.2, 28 P. v. Oosten 9.31.2, 29 J. Vrijburg 9.31.4, 30 J. v.d. Vlugt 9.33.5, 31 B. Langeveld 9.39.7, 32 J. v.d. Zijden 9.40.0, 33 T. v.d. Vlugt 9.51.3, 35 A. v. Schooten 9.52.0, 36 H. Geerlings 9.52.4, 37 A. Bliek 9.54.3, 38 W. Ruygrok 9.56.0, 39 J. Bemelman 9.58.2, 40 H. Timmers 10.01.3, 41 J. v.d. Burg 10.05.0, 42 A. v.d. Lans 10.06.0. 43 J. Zeinstra 10.12.7, 44 A. Meijer 10.15.3. Algemeen klassement: 1 P. Meyer tijd 2.24.16; 2 R. v.d. Veek 2.24.46; 3 H. Bisschops 2.24.52; 4 P. v. Duin 2.26.02; 5 K. Verdegaal 2.26.02; 6 R. .d. Voort 2.26.09; 7 F. Warmerdam 2.26.10; 8 A. Bon 2.26.19: 9 P. Ruyg rok 2.26.33; 11 C. v.d. Lans 2.26.35; Langeveld 2.27.29; J. de Ridder 12 K. Duivenvoorden 2.26.53; 13 B. 2.27.53; 15 Th. Nieuwenhuizen 2.28.42; 16 R. Onos 2.28.50; 17 F. Grimbergen 2.28.50; 18 F. v.d. Berg 2.28.58; 19 P. Oude Veldhuis 2.30.08; 20 A. v.d. Klauw 2.30.15; 21 P. v. Oosten 2.30.32; 22 T. Hogenes 2.30.57: 23 P. v.d. Lans 2.31.26; 24 J. Vrijburg 2.31.26; 25 H. Schoone 2.33.30; 26 H. Broekhof 2.35.20; 27 W. Ruygrok 2.36.26; 28 J. Zeilstr 2.37.31; 29 P. Boot 2.37.49; 30 J. Bemelman 2.38.06; 31 T. Koop 2.38.50; 32 T. v.d. Lans 2.39.00; 33 J. v.d. Zijden 2.40.14; 34 P. Broekhof 2.39.08; 35 A. v. Schooten 2.42.15; 36 J. v.d. Burg 2.42.21; 37 H. Geerlings 2.42.51; 38 A. Bliek 2.44.10; 39 H. Timmers 2.46.00; 40 A. Meyer 2.47.47; 41 T. v.d. Vlugt 2.49.24; 42 A. v.d. Lans 2.51.22; 43 L. Meeuwlssen 2.57.09; 44 J. v.d. Vlugt 3.01.01. Dagploegenklassement: Gez. Melk- delaren tijd 25.56.2; 2 Aad Perfors 25.56.2; 3 Graficus 26.31.9; 4 One Weekblad 26.41.8; 5 Van Gerven 26.44.- 6 Heineken Bier Annaert 26.55.2: 7 Beyersbergen 27.05.1; 8 De Vlinder 27.12.12. Algemeen Ploegenklassement: 1 Aad Perfors tijd: 7.26.01; 2 Van Gerven 7.27.19; 3 Graficus 7.29.41; 4 Ons Week blad 7.31.28; 5 Heineken Bier Annaert 7.36.59; 6 Dc Vlinder 7.39.16: 7 Beijers- bergen 7.39.18; 8 Gez. Melkhandel 7.42.57. Dagpuntenklassement: 1 P. Meijer 5 punten; 2 R. v.d. Veek 4; 3 H. Bis schops 3, 4 P. v. Duin 2; 5 F. v.d. Berg 1; Algemeen Puntenklassement: 1. P. Meijer 81; 2 R. v.d. Veek 53; 3 H. Bis schops 44; 4 R. Onos 21; 5 F. v.d. Berg 18; 6. P. Ruygrok 10; 7. F. War merdam 8; 8 F. Grimbergen 6; 9 R. v.d. Voort 5; 10 H. Broekhof 5; 11 B. Langeveld 5; 12 P. v. Duin 4; 13 J. de Ridder 5; 14 H. v.d. Zwet 3; 15 K. Verdegaal 2 punten. Bergklasseinent1. P. Meijer 40 pun ten; 2 R. Onos 12; 3 R. v.d. Veek 11; 4 H. Bisschop 11; 5 R. v.d. Voort 6; 6 F. Warmerdam 5; 7. H. Broekhof 2; 8 Th. Nieuwenhuizen 1 punt. Strijdlustigste renner gehele tour R. v.d. Veek. Promotieprijs A. Bon. Ongelukkigste renner: R. v.d. Voort. OP HET ERE-SCHAVOT Na afloop van de spannende 6e etap pe werden de drie renners, die met de hoogste cijfers uit de strijd kwamen i op een "Ere schavot" geplaatst waar bij Tourbaas J. v. Kesteren de win- naar en zijn twee opvolgers namens de Tourcommissie hartelijk gelukwenste I Op zaterdag 20 aug. zal een feest- i avond met prijsuitreiking worden ge- houden. Dank werd gebracht aan allen j die aan de Tour de Lisse 1966 hadden medegewerkt en deze op zo'n schitte rende wrjze hebben doen slagen. Ander zijds mag van de zijde van de burgerij van Lisse een woord van dank niet ontbreken voor alles wat men voor de jeugd van de streek-doet! LISSE Geslaagd Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam slaagde vooc he' propaedeutisch examen theologie de heer H. J. Kerkhoven. KORRELTJE Leef uw eigen leven en vergeet niet, dat kwaadspreeksters veelal uit jaloe zie handelen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 11 juli. Vee Aan voer 228 runderen: 3.70-4.50; 85 var kens: 2.68-2.72. Handel lui. KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 juli. Groente Waspeen p. kist: Al 5.20- 680, A2 5.10-6 60. BI 6.90-7.50, bos- peen p. bos: I 54-55, II 35-44, andijvie 39-44, bloemkool p. st.: I 64-98, II 36- 67, doperwten 75, komkommers p. at. 14-31, krombekken 140-160, kroten p. bos 15-19, prei: A 73-76, B 28-32, prin- sessebonen 155-205, rabarber 7-27, sja lotten p. bos 15-23, sla p. st. 8-20, snij bonen: I 210-325, II 170-205, spitskool 15-21, tomaten p. bakje a 6 kg: I 3.10- 5.20, II 1.80-3,00, uien 21-26, radijs p. bos 15, peterselie p. bos 8-13, krulpe- terselie p. bos 11-13, selderie p. bos 7- 13. Aanvoer: waspeen 43.000 kg, boa- peen 5.000 bos, sla 5.000 stuks. RIJNSBURG, 9 juli. Bloemen Lelies 28-43 p. kelk, Gerbera 23-35, Am. Anjers: Tangerine 15-19, Harvest Moon 14-18, Shocking Pink 12-16, Dus ty 11-16, Sim rood 11-16, Brandaris 12- 15, Mac Arthur 11-15, Sim wit 11-15, Sim rose 10-15 p. stuk. Gladiolen 1700- 3200, Colvilleis: Nymph 1500-1900, The Bride 1400-1700, Amanda 1300-1600, Pvremidale 1800-2700, Alstroemeria 1020-1470, Pel Godetia 880-1300, Aluim 620-1240, Achillia 560-1020. W. Suprem 660-820. Esteread 470-660 alles per 100, Freesia's 130-170, Zilver Distel 75-120, Koo Godetia 85-110, Flox 65-105, Se- getum 70-90, Goudsbloemen 45-65, Ra nonkel 33-43, Ixia 34-41," Anemonen 16-33 p. bos. Het beruchte kruispunt van de Goud- seweg en de nieuwe omleldlngsweg ken de zaterdagmiddag omstreeks half vijf zijn 74e ongeval. Van de kant van Bode graven naderde een MG, beatuurd door mevr. P. Bauer uit Den Haag. richting Zwammerdam kwam een Tau- nus, bestuurd door de heer S. Planjer uit Leiden. Deze wagen was op weg naar Italië en had vijf inzittenden, waar onder drie kinderen. Uit richting Gouda i der kwamen alle passagiers levend uit de naderde de heer F. van 't Hoof in zijn chaos te voorschyn. echter niet zonder Deux Chevaux. De wagen uit Bodegra-#diverae schrammen en sneden. Dr. E. Bol ven. die voorrang had moeten verlenen, waa spoedig ter plaatae en verleende vloog tegen de snelrijdende Taunus op. de eerste hulp. Deze aloeg via de verkeeraheuvel twee- De materiële achade waa enorm. Alle maal over de kou. waarna de twee wa- wagens waren onherstelbaar vendeld gens tezamen tegen de stilstaande Deux i en moesten worden weggesleept. De po- Chevaux opbotsten.. Wonder boven won- litie heeft de zaak in onderzoek.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3