Hulshoff Amsterdamse Nederland kwam weer sterk voor de dag op Zangfestival Knokke Meteen al op eerste plaats bouwvakkers krijgen geen ziektegeld 30 miljoen kijkers in ban van „Batman P? *5 Holland Festival jazz ook via de televisie Vanavond in do other [TELEVISIE RADIO Protest CAO streekvervoer PAGINA 2 I DE LEIDSE COURANT MAANDAG 11 JULI 19U GEWOND BIJ RELLEN (Van onze correspondent AMSTERDAM - Wanneer blykt. dat bouwvakkers uit eigen beweging betrok ken zijn geraakt bij de vecht- en klop partijen van 14 juni in Amsterdam, zul len zij in geval van arbeidsongeschiktheid door de opgelopen verwondingen geen ziektegelduitkering ontvangen. Aldus heeft het Sociaal Fonds Bouwnijverheid gereageerd op vijf aanvragen om ziekte- geld. Twee van de betrokken arbeiders heb ben inmiddels bij de raad van beroep tegen deze beslissing geprotesteerd. Het zijn F. Schaper, die als gevolg van een schot in de buik nog in het ziekenhuis wordt verpleegd, en P. Staaks, die door een pistoolschot in de arm enige weken niet heeft kunnen werken. Beide mannen gaan ervan uit. dat de politie onnodig ge schoten heeft, zodat er geen sprake van kan zijn. dat zij zich vrijwillig in het gevaar hebben begeven. In het ontslag van hoofdcommissaris Van der Molen zien zij hun overtuiging bevestigd, dat er aan het politieoptreden inderdaad nog al wat ontbroken moet hebben. De heer Schaper kreeg aanvankelijk wel uitkering, nadat zijn echtgenote het S.F.B. een fotokopie had getoond van de brief, die hoofdcommissaris Van der Mo len haar had gezonden. In deze brief schreef de heer Van der Molen, dat, in tegenstelling tot eerdere berichten, uit een nader onderzoek was gebleken, dat de heer Schaper geen agent met een stoelpoot had aangevallen. De uitkering werd echter weer gestopt twee dagen na dat rechercheurs de heer Schaper in het ziekenhuis een verhoor hadden afgeno- Morgen beslist de werkcommissie ziek tewet van het Sociaal Fonds Bouwnijver heid over nieuwe aanvragen om ziekte- geld. Wederom zullen dan officiële rap porten en verklaringen van ooggetuigen worden gehanteerd bij de vraag, of al dan niet tot uitkering moet worden over- gegaaan. Kard. Ottaviani biedt minderheidsrapport aan over geboortenregeling ROME (KNP) Paus Paul us heeft zaterdag kardinaal Ottaviani in audiëtle ontvangen en van hem het minderheids- rapport over het bevolkingsvraagstuk ont vangen. De agenda van de paus bleek vrij dag te overladen om de geplande audiëntie te doen doorgaan. Intussen is Lekend ge worden, dat de kardinaal niet wil berusten bij het aanbieden van een minderheids rapport: hij zal nu een campagne begin nen, teneinde door publiciteit grotere aan hang voor zijn standpunt te winnen. Het standpunt van kardinaal Ottaviani is zui ver leerstellig van aard en houdt inzake huwelijksbeleving en geboorteregeling on verminderd vast aan de uitspraken van Casti Connubii en de befaamde rede van Plus "XII tót de vroedvrouwen (1952). Kardinaal Ottaviani heeft, zoals bekend, eerder geweigerd het rapport met het meerderheidsstandpunt van de door de paus ingestelde geboorteregellngscommis- Bie aan de paus te overhandigen. ANTENNE DE N.T-S. toonde gisteren een slecht ge voel voor service te hebben door ons de uitslag van de ronde Nederland- Frankrijk in het Knokke Festival te ont houden Die was, toen de band afge draaid was. al lang bekend en via Brus selradio uitgezonden. Een gunstige uit slag: Nederland 393 punten. Frankrijk 379. Tenzij Italië voor een verrassing zorgt lijkt een finaleplaats voor de Ne derlandse ploeg zeker en Is de kans op de eerste prijs zeker niet gering. De Nederlandse ploeg kreeg veel bijval van het Knokkepubliek, dat een spor tieve instelling toonde voor de geduchte tegenstander van de eigen Belgische equipe. Het is weer een sterke ploeg die Lou van Rees dit jaar bij elkaar bracht. En dat niet alleen omdat de vijf deelnemers elk over'goede capaci teiten beschikken, maar ook omdat in het totaal een fijne veelzijdigheid ten toon werd gespreid. Onze indrukken: Jarmeke Peper. 15 Jaar. leuk. spontaan èn goede stem deed het extra goed door landse aandeel pittig. Margie Ball een „plaatje" om te zien kreeg extra veel bijval en dat was beslist niet alleen om haar fraaie gezichtje. Ronnie Tobers goede stem deed het extra-goed door het „vakmanschappelijke" gemak waar mee hij zijn liedjes verkoopt. Beste was Martine Bijl. Ze zingt voortreffe lijk, met een Interpretatievermogen waarmee zij het moeilijkste tekstlledje lijkt aan te kunnen. Karin Kent ten slotte bewees haar grote cabaretaanleg door een geraffineerd op-de-zaal-spelen dat haar veel succes bracht. Frankrijks kans op een finaleplaats lijkt verkeken. Deze ploeg kwam overigens heel wat beter voor de dag dan vrijdag avond- De uitslag van vrijdag: Frankrijk 339. Engeland 383% (rijkelijk veel, vin den wij!) punten Zaterdag was Knokke al heel wat plezieriger dan daags tevo ren. Een sterke Belgische ploeg versloeg Duitsland. België kreeg 360% punt. Duitsland werd (naar onze smaak te laag) gewaardeerd op 299 punten. De jurering verloopt dus nogal grillig. Dat Nederland thans aan de top staat is zonder meer verdiend, maar Enge land 2 en België 3.... wij zouden anders om gekozen hebben. Voorlopig is het afwachten. Woensdag komt onze ploeg wéér in de strijd, dan tegen Italië. En het zou ons verbazen als slimme Lou van Rees zijn vedetten dan niet in een nóg iets sterker repertoire op liet po dium brengt.. Onze Knokkeverwachtin- gen zijn wéér hooggespannen. Moskous variété Verder dit weekeinde: zaterdag in VARA's Achter het nieuws een verrukkelijke impressie van Speakers' Corner in het Londense Hyde Park. Music-Hnll van Moskou viel niet mee. Over de hele linie groot vakmanschap weliswaar, maar Al te heterogeen van samenstelling, Al te ouderwets van opzet en Al te sober (vooral ook in de decors) vari jjrésèn- tatie. Gisteravond bij de KRO: Midavondsere- nade in Volendam; perfecte show van Jos v. d. Valk. maar ondanks het levens echte decor, de klompen en de kleder dracht zo on-Hollands als het (eigenlijk niet) kon. Die Britse groep van George Mitchell is voortreffelijk, maar we den wensen dat bekwame Jos. v. d- Valk eens minder hoog mikkend het met Nederlandse medewerkers zou proberen. Cora Canne Meyer met twee totaal ver schillende opera-aria's leverde een voor treffelijke prestatie bij het t.v.concert van het Kunstmaandorkest. En tus door werd een reprise gegeven van Vrouwenlevensaflevering (eerder op het tweede net vertoond) met een formi dabele typering van Ank v. d- Moer. Op dat tweede net ging intussen Warenar. een van de heel weinige Holland Festi valmanifestaties die dit jaar op de buis komen. Had dat niet beter voor een donderdagse uitzending op „I" ge reserveerd kunnen worden. Tv.-toneel staat toch al op zo'n laóg pitje in deze zomermaanden! Vg. In Amerika Is 't reeds een rage. En Europa belooft het volgende slachtof fer te worden van de super-detective Batman, die twee maai per week met zjjn science-fictionachtige avonturen dertig miljoen televisiekijkende Ame rikanen aan hun toestellen gekluisterd weet te houden. Dat blijkt uit het rap port over de kijkdichtheid, dat de wekelijkse Nielsen-ratings publiceer den. Geen wonder ook, dat hij het troe telkind is van vele zakenlieden, film makers en televisiebonzen, want Bat- man is een goudmijn, die maar niet leeg schijnt te raken. Batman werd geboren in het brein van tekenaar Bob Kane. Deze geboren en getogen New-Yorker was nog maar negentien en pas van school toen hij Batman creëerde; geïnspireerd door zulke fantatische helden als Tarzan, Superman en Flash Gordon. De eerste aflevering van de avonturen rond zijn gloednieuwe geesteskind verscheen in nummer 27 van de Detective Comics in 1939 en het onmiddellijke succes loog ér niet om. „Ik kreeg het gevoel dat ik de Da Vinci van de Bronx (volkswijk !i New-York) was", be kent Bob Kane nu. Zijn strip groeide in populariteit bij het Amerikaanse publiek en reeds tijdens de tweede wereldoorlog maakte Hollywood er 'n serie van met Lewis Wilson als de ti telheld. Een wrange realiteit is dat Wilson thans technicus is bij een snoepfabriek. In Nederland is Batman iJ die tijd een onbekende figuur gebleven. Dat gaat nu echter veranderen, want in het juni-nummer van de veelverkochte „Superman-strip" wordt hij geïntro duceerd als een soort volle neef van Superman. Nu kunnen de Hollandse lezers dan eindelijk zien hoe de dood gewone Amerikaanse jongeman Bruce Wayne (in de Nederlandse vertaling Bob Wayne) zichzelf transformeert tot super-detective Batman. Hij hijst zich in een nauwsluitend pak; voert 't embleem van een vleermuis op de brede borst, hangt een geweldige cape rond zijn machtige schouders, trekt 'n helmachtige kap over zijn oren en is de kwaad en onrecht verdelgende (ADVERTENTIE) ipui/hoek I Interieurbouwers Spui/hoek Kalvermarkt, Den Haag "In de Bogaard", Rijswijk 's maandags gesloten Speciale jubileumaanbieding gedemonteerd slechts 55.- Italiaanse Safari-fauteuil in wit en bekleding in diverse kleuren. Zeer rieur tuin of met vakantie. zwart laqué. Linnen geslaagd in Uw inte- Zingen deed de Nederlandse ploeg perfect gisteravond, maar voor ontspanning blijft toch ook nog tijd als de zon in Knokke geen verstek laat gaan. Hier zitten Martine Bijl en Ronnie Tober aan het stuur. Hun passagiers zijn van links naar rechts: Margie Ball, Janneke Peper en Karin Kent. KLEUREN-T.V. Oslo bereikte geen overeenstemming OSLO, (A.F.P.). Een speciale commis sie van het /Internationale Raadgevende Comité voor Radiocommunicatie heeft in een rapport meegedeeld dat het haar onmogelijk is gebleken overeenstemming te bereiken over een enkel kleurentele visiesysteem voor geheel Europa. Dit betekent volgens waarnemers dat de kans op Europese uniformiteit op het vlak van de kleuren-t.v. vrijwel verke ken is. CEREMONIEEL VAN OPENING Televisie: Nederland I, 19.00 uur: Opjiingseeremonle wereldkam pioenschap voetbal. 19.30 uur: Wedstrijd EngelandUruguay. Radio: Hilversum I. 21.05 uur: Reportage EngelandUruguay. Tour de France in de ether HEDENAVOND Televisie: Nederland I, 23.20 uur: Filmverslag etappe Chamoix St. Etlenne. Radio: Hilversum I, 19.35 uur: Nabeschouwing etappe Chamoix St. Etienne. MORGEN: Televisie: Nederland I, 16.15 uur: Flnishreportage van de etappe St. EtienneMontlucon. Radio: Hilversum I. 15.30—17.00: Flnishreportage van de etappe St. EtienneMontlucon. Boeren betogen in Saloniki ATHENE (UPI) Bij botsingen tus sen politie en betogende boeren in de Griekse stad Saloniki zijn gisteren ten minste 270 betogers gewond geraakt. Zeventig boeren moesten in ziekenhui zen worden opgenomen. Volgens persberichten namen meer dan 5000 boeren uit de omgeving van Saloniki deel aan de betoging, uit pro test tegen de wat zij noemden te lage subsldieprijs van de regering voor tar we. De betogers eisten een subsidie van vier drachmes per kilo terwijl de rege ring niet verder wil gaan dan 2.3 drach- a 7 kwalificatii A.s. woensdag Boys Big Band Vleermuisman. Inderdaad Vleermuis man. Vleermuis is namelijk in het En gels „bat". Vandaar ook de naam Bat man. Hij opereert vanuit zijn Batcave. De Batmobile en de Batjet zijn zijn vervoersmiddelen, terwijl zijn gevaar lijkste wapen de Batarang is. Samen met zijn hulpje Robin is hij de grote verdediger van Grotham City (dit is voor New-York wat Groot Mokum voor Amsterdam is). A.B.C.-misère Dat Batman nu na al die jaren eindelijk voor de televisie werd ontdekt is te danken aan de pop-rage en het ABC- misère. Amerika telt drie grote t.v.- maatschappijen. Elk jaar pleegt één daarvan in grote moeil'-ikheden te ko men omdat haar programma's nau welijks blijken aan te slaan. Dit jaar was dat het geval met de American Broadcasting Company (beter bekend als ABC). In het hoofdkwartier van ABC heerste maandenlang paniek en er vielen al gauw koppen toen het Bat man-project opnieuw ter tafel ge bracht werd. Wat was namelijk het geval. Reeds vorig jaar had ABC de exclusieve rechten voor de Batman- strip opgekocht. Enkele directeuren, die er niet veel heil in zagen, wisten het project echter handig op de lange baan te schuiven. Zij hebben er nu spijt van. De Nielsen-ratines haalden een streep door hun rekening en de an- ti-Batman-groep werd de laan uitge stuurd. Geheel tegen alle gebruiken In besloot de nieuwe ABC-Ieiding halverwege 't t.v.-selzoen Batman als een nieuwe serie op het scherm te brengen. Daar- toe tekende men een contract met dc j bekende, onafhankelijke fllmprodn- cent William Dozier (38), die zijn pri- Batm&n in zijn hoofdkwartier (Bat cave) bezig een mooie, maar boos aardige juffrouw te behandelen. vé-maatschappij Greenway Produc tions én zijn schrijver Lorenzo Sem- ple jr. inschakelde. Dozier zocht en vond een geseliikto figuur In de reeds jarenlang te Hollywood werkzame, maar nooit tot roem opgeklommen acteur Adam West, die eerst wel even schrok, omdat hij nog steeds droomde van Shakespeariaanse lauweren om zich vervolgens toch in de Batman-uit- rustlng te hijsen. Goudmijn Na al de voorbereidingen opende men de frontale aanval op het Amerikaanse t.v.-publiek, dat bij voorbaat reeds kansloos was. De berekening van ABC- bonzen en Semple jr. -vas immers even effectief als simpel: Pop is „in" en Batman is pop in het kwardraat. Dat het tevens je reinste rommel is doet niets ter zake, want de feiten hebben allang aangetoond, dat het t.v.-publiek zich nooit „in de boot" genomen voelt. En zij hebben gelijk gehad, want Bat man blijkt een goudmijn te zijn. „De kijkers tot twaalf jaar nemen Batman doodserieus. Vanaf die leeftijd zitten ze allemaal in hun biertje te grinne- ken", aldus Dozier. DEN HAAG 1966 zal de geschiedenis ingaan als het jaar waarin de jazz zijn intrede deed in de programma's van het Holland Festival. Die jazz- bijdrage is nog betrekkelijk beschei den. In het afgelopen weekeinde wa ren er concerten in Amsterdam en Den Haag van onder meer het Mis- ja Mengelberg Kwartet, dat vanavond nog in Rotterdam wordt herhaald. En woensdag aanstaande gaat in Amster dam een concert van Boys' Big Band met solistische medewerking van de Amerikaanse zangeres Abbey Lin coln, de Nederlandse Greetje Kauf- feld en de Amerikaanse tenorsaxofo nist Ben Webster. De VARA brengt zowel In haar radio- als t.v.-program ma een directe reportage van dit con cert. Voor t.v. betekent dit een der él te sporadische uitzendingen die wij van het Holland Festival te zien krij gen. Boys' Big Band ontstond uit de „Con cert Jazz Band", die geformeerd werd om op 27 december 1960 één keer op te tpeden tijdens een Nederlands jazz concert in het Amsterdamse concert gebouw. Boy Edgar trad op verzoek Boy Edgar. van de musici als leider op. De VARA nam toen het initiatief gedurende het winterseizoen geregeld studio-opna men van Boys' Big Band uit te zen den. Onder invloed van Theo Loeven- die en vooral Boy Edgar veranderde de muziek van 't orkest van de ge bruikelijke grote-band-swing naar een duidelijk eigentijds geluid dat ook dui delijk een éigen gel- .d is. De bezetting is uniek in de geschiedenis van de jazz: 5 trompetten, 4 trombone», 7 saxen, een 4-mans ritme-sektie met 2 bassen. Boy Edgar gold voor de Tweede We reldoorlog reeds als een vooruitstre vend jazz-musicus en na 1960 is deze kwalificatie als leider i Voor het niveau van zijn composities en arrangementen, het leiden van het orkest en het daarin bijeen brengen van een groot aantal van de meest vooraanstaande jazzmusici, wier eigen identiteit bij de band juist sterk tot uitdrukking kan komen in plaats van in de massa ten onder te gaan, kreeg Boy Edgar de Grote Prijs van de Nederlandse Jazz 1964, de „Wessel li ken Prijs". Arrangementen van on der andere „Nöw's the time" en „Blue Monk" alsmede de compositie „Now", duidden op verdere verdieping en ont wikkeling van Boy Edgar's muziek. Zingend getuigen Abbey Lincoln is meer dan een groot jazz-zangeres. Zij Is geëngageerd in die zin, dat zij, waar mogelijk, zal ge tuigen van haar opvatting, dat alle mensen gelijk zijn en dus gelijke rech ten dienen te hebben. Haar vertol king van „Freedom now suite", zoals die klonk tijdens een concert in het Amsterdamse concertgebouw enige jaren geleden, samen met de groep van haar echtgenoot, de drum mer Max Roach, is daar een indruk wekkend voorbeeld van. De bood schap die zij wenst uit te dragen, gaat zeker niet ten koste vau haar zingen als zodanig. Uit de muziek kan een boodschap spreken, de muziek blijft bij Abbey Lincoln voorop staan. Greetje Kauffeld begon haar carrière bij het orkest „The Skymasters", waar zij enige jaren als vast zange res aan verbonden was. Hoewel zij vooral bekendheid genoot door 't zin gen van liedjes in het populaire genre zij vertegenwoordigde Nederland tweemaal op het Eurovisie Songfes tival ging haar belangstelling toch uit naar jazz. In West-Duitsland werkte zij in dit verband veel samen met de pianist Horst Jankowski. Anderhalf jaar geleden maakte zij kennis met Big Boys' Band, waarna zij regelmatig met de band studio-op namen maakte. Het zal aanstaande woensdag de eerste keer zijn dat Greetje Kauffeld in het openbaar met Boys' Big Band optreedt. Creatief musicus De derde solist de Amerikaanse tenor saxofonist Ben Webster (55) heeft tot 1942 gespeeld bij Benny Moten, Flet- scher Henderson en Duke Ellington. Daarna trad hij voornamelijk als solist op of met een eigen groep. Met Co leman Hawkins behoort Ben Webster tot de grondlegg'ers van de stijl die door de grote ■xofonisten tegenwoor dig wordt beoefend. Ben Webster is een zeer creatief musicus, waarbij voor.zijn vertolking van „balads" befaamd is. Van 't Reve verklaart toetreding R.-K. Kerk AMSTERDAM, (A.N.P.). De schrijver G. K. van 't Reve zal vanavond op Nederland II in het VARA-programma „Uit Bellevue", na lezing uit zijn boek „Nader tot U", een verklaring afleg gen over zijn toetreden tot de R.-.K. Kerk. Scene uit „Morgen o de hoofdfilm v „Morgen om tien uur" speelfilm ,n vanavond. (Nederland I, 21.15J De hoofdfilm van hedenavond is getiteld „Morgen om tien uur" en dat slaat dan op het feit, dat er in de kamer van een gekidnapte jongen een tijdbom staat afgesteld op tien uur van de volgende morgen. De radeloze ouders, die dit weten, zijn bereid Het losgeld te betalen en zelfs de politie er buiten te houden. Het dienstmeisje praat echter haar mond voorbij. Het gevolg is dan ook, dat de politie een genadeloze jacht inzet op de kidnapper. Zfl krijgen hem te pakken. doch ondanks de aanhoudende kruisverhoren weigert hij de verblijfplaat}- van het jochie te vertellen. Met behulp van hun gebrekkige middelen moet de politie dan het jochie voor tien uur zien op te sporen. In de hoofdrollen van deze thriller: John Gregson, Robert Shaw en Alec Clunes. (Nederland I, 21.15). J „Rawhide" met „De boevenwagen'' In de westernserie „Rawhide" vanavond 1 een nieuwe aflevering, getiteld „De i boevenwagen". Gil Favor en zijn mannen delen dit keer hun kamp met Marshall Wilt Jackson en zijn assistent, die een J aantal gevangenen in een wagen naar een rechtszitting moeten brengen. Onder hen bevindt zich de vrouw van een vogelvrij verklaarde. Men probeert uit te breken. Daarbij komen de marshall en zijn assistent te vallen. Gil Favor en zfln assistent Rowdy nemen dan het transport over (Nederland H, 21.15). J „Een zeer bijzonder sap", documentaire Met „Een zeer bjjzonder sap" zendt de N.C.R.V. het laatste op zichzelf staande deel uit van de serie hoorspeldocumentalres over medische ontdekkingen „Strijd tegen het lijden". Deze negende aflevering handelt over de strijd tegen de suikerziekte. De luisteraar is oorgetuige van de geschiedenis van de Amerikaanse arts George Minot, die op 34-jarige leeftijd suikerpatiënt werd en toen besloot J (voor zijn leven te vechten. In de eerste tientallen jaren van deze eeuw stierven suikerpatiënten een pijnlijke en uiterst langzame dood, maar Minot J bleef, dank zij een streng dieet, leven. Hfl zocht contact met een onbekende arts Banting, die bezig was een nieuw middel tegen suikerziekte te ont- wikkelen. Hij slaagde en zijn experimenten leidden tot de ontdekking van de insuline, „een zeer bflzonder sap". (Hilversum n, 20.30) Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Euro- r visie: Openingsplechtigheid Wereld- kampioenschap voetbal. 19-30 Enge- landUruguay, (20.15-20.25 Journaal en weeroverz.), 21.15 Morgen om tien uur (Tb morrow at ten), film, 22-30 Journaal; 22.35 Eurovisie: Song Fes- tlval te Knokke, 23,20-23.25 Filmverslag van de Ronde van Frankrijk. r NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort- VARA: 20.01 Haakjes en oogjes, film, 21.15 Rawhide - De boe- ven wagen. Wild-Westfilm. NTS: 22.05- 22.10 Journaal. Dinsdag NEDERLAND I France. Hedenavond HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 18.00 Nws., 18.15 Actualiteiten. 18.25 Ik verbind u door.praatje, 18.30 A la carte: dinermuz., 19.35 Nabeschouwing van de Ronde van Frankrijk, 19.45 Overheidsvoorl. Het. hemd is gelukkig niet altijd nader dan de rok. Een klankbeeld van Wil Muilemeister, 20 00 Nws., 20.05 Omroepork., Groot Ora- roepkoor en sol.: Andrea Chénier. opera (In de pauze: 21.05-21.30 De wereldkampioenschappen voetbal 1966: rep. v. d. openingswedstrijd Engeland Uruguay), 22.30 Nws.. 22.40 Actualitel- ten. 23.00 Metamorpheuse: licht mu- ziekprogr. (gr), 23-55 Nws. HILVERSUM n (298 m.) NCRV: 18.00 Lichte gr-muz., 18.20 Tienerama, 1 18.50 Marsmuz (gr), 19.00 Nws. en weerpr., 19.10 Radiokrant, 19.30 Gew. muziek (gr). 20.00 Lichte gr.muz., 20.30 Een zeer bijzonder sap, doe., 21.30 Kon. MIL Kapel. 21.50 Klass. en mod. gram.- muz., 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber-, 22.40 Boek- bespr.. 22.50 Pianorec.: mod. muz.. 23.20 Lichte gr muz.. 23 55 Nws. -k 19.15 Joost mag het weten20.00 Binnei zonder kloppen o.a, Indonesian^ Teen- 31g30CVeronica's Lewis, tenor: Kim uitslagen, 18.30 Vocaal e BRUSSEL-FRANS <484 m.) - 20.00 Song Festival. NDR-WDR (309 ni.) 19.15 Kamer muziek, 22.00 Voetbal. 1.00 Gev. muz. ENGELAND BBC (330 m.) 18. o5 DRAADOMROEP (Over de 4e l(Jn) vnn 18—20 uur Sir Edward Elgar „The Dream_of Ge- UTRECHT A.N.P.). De catego rale algemene Nederlandse vereniging van werknemers in het personenvervoer (A.N.V.W.P.) poogt te bewerkstelligen dat de C.A.O. 1966 voor het streekver voer wordt opgehouden. Het college van rijksbemiddelaars keurde op 30 juni deze C.A.O. goed, maar de A.N.V.W.P. is van mening dat eerst de juiste loonachter stand moet worden vastgesteld in ver gelijking met de stedelijke vervoer bedrijven. Het bruto-loonverschil met de chauf feurs van de H.T.M. in Den Haag be- John Barbirolli. Dinsdag HILVERSUM I 402 m.) AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Ocht.gymn., 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws., 8.10 Lichte gr.muz. (Om 8.30-8.35 De groenteman), 8.50 J Morg.wijd., 9.00 lustrum, operafr. (gr).* 9.35 Waterstanden, 9.40 Instrum. opera- fragm. (verv.-gr.). 10.00 Voor de kieu- ters, 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00 -11.02 Nws.), 12.00 Stereo: Metr.ork.: amus.muz., 12.27 Meded. t.b.v- land- en tuinb., 12.30 Overheidsv.: V. d. land- J bouw. 12.40 Lichte ork.muz.. 13.00 Nws-, Journaal en beursber.. 13.30 't Muzl- kantenuur: I. Omr.ork.: mod muz.; n. Omr. dubbel kwartet: klass. lied.; III. Pianorec.: klass. muz., 14.30 V. d. kin- deren, 15.30 V. d- vrouw, 16.00 Nws.. 16-02 Lichte gr.muz. (Tussen 15.30-17.00 Rechtstreekse rep. v. d. Ronde van Frankrijk), 17.15 New-York calling. 17.20 Lichte gr.muz. v. d. tieners. HILVERSUM n (298 m.) KRO: 7.00 Nws., 7.10 Meditatie, 7.15 Lichte* gr muz. (7.30-7.32 Nws.), 7.55 Overwe- J ging, 8-00 Nws.. 8.10 V. d. kinderen, 8.30 Nws., 8.32 Lichte gr.muz. met va-* kantietips en informatie v. d. vrouw, 10.00 Mod. kamermuz. (gr), 1100 Voor de vrouw, 11.30 Lichte gr.muz., 11.50 J Volaanvooruit, lez-, 12.00 Angelus. 12.03 Lichte gr.muz. (stereo). 12.20 Voor de boeren, 12.27 Land- en tuinb.- meded-, 12.30 Nws.. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Lichte gr.muz. v. d. tieners, 13-35 J V. d. plattelandsvrouwen, 13.45 Mu- siësta: lichte gr.muz.. 15.10 Lichtba- ken. lez., (herh. v. zat jl-), 15.20 Er* was eens...: variaties op het thema* Show, 16.00 V. d. zieken, 16.40 Onder- weg: progr. voor oudere luisteraars, 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Licht ork. met sol-, 17.50 Overheidsvoorl.: Culturele* en economische integratie in het Caraï- bische gebied. Spr.: H. C. van Rense- laar. HILVERSUM in (240 m.) FM-kanalen NRU-NCRV: 9.00 Nws.. 9.02 Lichte gramm muz.. 10.00 Nws.. 10 02 Gevar muzprogr (Om 11.00 Nws.). 12.00 Nws 12.02 Volksliedjes. 12.30 Sinatrance: J progr. gewijd aan Frank Sinatra. 13.00 Nws.. event, act13.02 Licht orgelsp.. 13.30 Klanken van eigen bodem (gr).-* 14.00 Nws.. 14.02 Lichte vocale muziek- jes. 15.00 Nws15 02 Licht platenpr 16.00 Nws.. 16.02 Gevar. muz.pr., 16.30 J De Top Tien van deze week (gr). J NRU-VARA: 17.00 Nws,, 17.02-18.00 Verzoekpl aten programma. VERONICA f192 ir morgen: 09.00 Mus 10.00 Koffietijd met Tineke: 11 punt (verzoekprogr, voor de hui: 12 00 Muziek bij de lunch o.l.v. Veen- 14 00 Populair klassieke 15.00 Verleden tiki. Chiel Montai draait plaai ./erkt4 Tineke: 1100 Kook- x Jan van x draagt bijvoorbeeld op het ogenblik 220,. per maand, De A.N.V.W.P. vindt, dat de huidige C.A.O. 1966 de moeilijk heden voor het streekvervoer vergroot De rijroosters zijn overvol en veroor zaken hierdoor een stijgende onrust in de autobusbedrijven en een groter ver loop onder het rijdend personeel in het streekvervoer Roedakof. Alexander Roedakof. eer van de 11 secretarissen van het dagelijks bestuur van de Sovjet-communistische partij, is vandaag op 55-jarige leeftijd overleden. Roedakof was het hoofd van de afdeling zware industrie van het cen trale comité. Op 8 april werd hij wegens een hartziekte in het ziekenhuis opgeno-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2