ook VOOR JOU <- IN DE KRANTENTUIN ONS KNUTSELHOEKJE TOPPERS LOPEND VUURTJE FESTIVAL IN KNOKKE IS VAN START PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 JULI IS Onverwachte dankbaarheid Ik kan me wel voorstellen, dat de rijke scheepseigenaar, denkende aan de gro te strop, die zijn goede vriend hem bezorgd had, achteraf toch wel een lichte buikpijn gekregen kan hebben over zijn hulp aan die arme vissers. Maar toen zijn trotse pleziervaartuig enkele dagen later weer zee koos, zal hij daar toch zeker niet langer over gepiekerd hebben, te meer omdat 5000 eigenlijk niet veel meer dan een paar druppels waren uit de beker van zijn vermogen. Bovendien kreeg hij, toen hij 't geval aan zijn echtge note vertelde die met hem de grote plezierreis maakte, een compliment voor zijn medegevoel met die arme vissers. Er ging ruim een jaar voorbij. De vissers maakten met hun nieuwe net ten ruime vangsten, zoals ze die nooit eer gekend hadden. En prompt legden zij telkens de helft van hun grotere verdiensten opzij om hun verplichting jegens die edelmoedige vreemde heer na te komen, hoewel zij niet wisten, of deze nog wel ooit zou komen op dagen. En warempel, op een schone zomer dag verscheen het schone plezierjacht weer als een statige witte zwaan in het vissershaventje. Van de beman ning was evenwel niets te bespeuren. Slechts de eigenaar en zyn schipper leken de enige opvarenden. Tot grote verbazing van de vissers, kwam na een paar uur de vreemde heer van boord, maar nam niet zijn intrek in het grote havenhotel doch in een een voudig pension. Daar zochten de vol gende morgen Gerrit en enkele mak kers hem op, nadat zij eerst 't voor hem gespaarde bedrag van de spaar bank gehaald hadden. Maar tegen him verwachting in werden zij vrij nors ontvangen, want de voorschotgever, die in dat jaar zeer sterk verouderd scheen, vermoedde niet anders dan dat ze weer geld nodig hadden en onwil lig maakte hij een gebaar van afweer. Doch toen hij het gezelschapje even aandachtig bekeek, moest hij zich zelf bekennen, dat zij er heel anders en netter uitzagen dan 't vorige jaar, helemaal niet meer als arme sukkels en bedelaars. Daarom nodigde hij hen uit bij hem aan tafel te komen zitten. Terstond tastte Gerrit in zijn binnen zak, diepte er een bundel bankbiljet ten uit op en begon deze met enige nadruk te tellen: ƒ2800! „Wilt u 't even overtellen, mijn heer?" „Wat heeft dit te betekenen, man- „Wel, mijnheer, 't is de helft opbrengst van onze visvangst afgelopen jaar. Zij bedroeg 5600. Uw voorschot heeft wonderen gedaan, als U ziet." Verbluft keek de vreemdeling de eenvoudige mannen aan. De tranen schoten hem in de ogen en met een resoluut gebaar schoof hy het geld van zich af met de woorden: „Neen, man nen, behoudt het maar. ik heb het nog niet nodig, misschien later wel. Maar nu kwam de pensionhouder, die de vissers goed kende, tussenbei de. Fluisterend voegde hij z'n pension gast toe: „Doe dat niet mijnheer, want zo beledigt u deze eenvoudige maar eerlijke lieden, die 't als een hoge plicht voelen u hun dank te betonen." Met enige tegenzin stak de vreemde man daarop het geld in zijn zak. Na enkele dagen vertrok de boot weer, nadat de eigenaar de eenvoudige vissers allen ontroerd de hand gedrukt had. Weer ging een jaar voorbij en weer kwam de wonderlijke vreemdeling in het vissersdorpje terug, maar nu niet met het mooie schip, maar 3e klasse op een kustboot. Reeds de volgende dag zochten de vissers hem op om hem weer zijn aandeel in de opbrengst van hun vangst te overhandigen. Ditmaal toonde hij zich niet onwillig zijn aan deel in ontvangst te nemen, want door allerlei tegenslagen in zaken en ook in zijn gezinsleven z'n vrouw had hij in dat jaar verloren was hij nu genoodzaakt voortaan 'n heel beschei den bestaan te leiden. Dat kon hij 't beste doen in het vissersdorp. Daarom kocht hij een eenvoudig boerenhuisje, iets aan de buitenkant van 't plaatsje. Bijna iedere dag kwam hij een wan deling maken langs de kade of hij wierp er zelf z'n hengel uit en zat daar tevreden een uurtje te vissen. Als 't mooi weer was, maakte hij een praatje met de oude vissers op de banken langs de kade. Was 't slecht weer, dan trok hij zich terug in zijn eenvoudig huisje of hij ging een glaas je wijn drinken in een der herbergen, Getrouw kwamen de vissers hem eenmaal in 't jaar zijn aandeel in de visopbrengst bezorgen, nu eens wat meer. dan weer eens wat minder. Maar telkens was ze toch wel van die aard, dat ze zijn oudedagzorgen behoorlijk verlichtte en ze vormde een band, die hem weerhield om het dorp- met zijn eerlijke en dankbare vissersbevolking nog ooit te verlaten. CORRESPONDENTIE Vóór de grote vakantie gaan w< eens vlug nog een aantal verhaaltjes een beurt geven en dan eerst Grectje Zwetsloot, Hoogmade KWIKKIE KWIKSTAART Kwikkie Kwikstaart was een leuk konijntje Maar hij had een kwade aard En hield ook niet van een geintje Want als je hem eens plagen wou Dan zei hij met een snauw: „Maak dat je wegkomt gauw." Maar op zekere dag gebeurde het. Dat er een briefje bij hem lag, met „Morgen konijnenvergadering". Nou, Kwikkie deed graag 'n wandeling. Zo kwam het, dat hij er heen ging. Maar op de plaats aangekomen Was er niemand om hem heen. Hij stond stil zo maar te dromen Want hij was daar heel alleen. „Kan er geen konijntje bij me zijn?" Vroeg hij voor de gein. En daar kwam er een Zijn naam was Pepijn. En die begon toch zo te plagen Dat Kwikkies tranen te voorschijn kwamen. En hij moest wel vragen: „Waarom ben jij begonnen?" werd er hard gelachen. En Kwikkie had in zijn gedachten: „Voortaan kan ik er wel tegen." Dat was waar ze allemaal op wachtten. Arno Lindeman, Leiden KEESJE Keesje was een arm jongetje. Hij had alleen maar een moeder, zijn va der was gestorven. Zijn moeder moest de hele dag gaan werken, zodat Keesje hele dagen op straat liep om te zien of hy wat te eten kon krijgen want altijd had hij honger. Zijn kleren wa ren erg versleten, 't leken wel vód- den. Op een keer liep Kees naar de stad om te zien of hij wat te eten kon krijgen. Hij liep langs een bakker vroeg om een krentebol. „Nou vooruit dan maar", zei de bakker en hij gaf hem een krentebol. Hij liep over de markt, langs de kraampjes met fruit. O, wat zagen die aardbeien er lekker uit. Heel beleefd vroeg Keesje of hij een paar aardbeien kreeg. De koopman wilde eerst weigeren, maar omdat Kees het zo beleefd vroeg gaf hij er een paar. Keesje vond die aard beien best lekker. Langzaam slenterde hij nu naar huis, waar hij een paar boterhammen vond, die z'n moeder voor hem had klaar gezet. Toen ging hij maar slapen. De volgende morgen kwam moeder hem wakker maken met heerlijke banaan. Dat was 'n fijne verrassing. Gerrie Seriier, Leiden OMA'S HOEDJE ;ke en Ria waren buiten aan het m. Opeens riep Ria: „O, het gaat regenen!" en ze liepen naar huis. Nau welijks waren ze binnen of het begon hard te regenen. "Ia, zou oma nog komen?", vroeg Ria. „Ik weet het niet. Ga maar voor het iam staan om te zien of ze komt." Ria keek uit het raam. „Moeder, moeder, oma komt er al aan." Ria liep al naar de deur toe en deed die open. Oma kwam druipnat bin nen. Opeens begon Ria hard te lachen. „Wat is er kind? Hou toch op met lachen", riep oma boos. Toen ze in de keuken kwamen moest moeder ook lachen. „Wat is er toch aan de hand?", vroeg Moeder hield oma een spiegel voor en toen begon ze ook te lachen. Haar hoed hing slap omlaag, door de regen. Oma deed het raam open en gooide het hoedje met een zwaai in de boom, die in de tuin stond. De volgende morgen dacht Ria weer aan het hoedje. Ze keek naar buiten en zag hoe een paar mussen af en aan vlogen met draadjes, pluisjes en tak jes, om van de hoed een nestje te bouwen. Elke morgen keek Ria naar 't nestje en op een dag lagen er zes kleine eitjes in. Al gauw kwam de dag dat de kleine vogeltjes uit de eitjes kwamen en toen zag Ria hoe vader en moeder mus, de jonge vogeltjes voedsel brach ten. 's Avonds kwam vader thuis met 'n cadeautje voor Ria; 't was een verre kijker; nu kon ze veel beter zien hoe de ouders de kleintjes voerden. Laurens de Does. Leiden, heeft over hetzelfde onderwerp een verhaaltje gemaakt. Ik denk dat hij een leeslesje naverteld heeft. Dat mag gerust, Lau rens. maar ik kan geen twee dezelfde verhaaltjes plaatsen, 't Was aardig be schreven. Antoinet Jacobs, Leiden VOLGEBOEKT Eindelijk was het dan zover. Papa en mama hadden al lang geleden be loofd: „Wanneer er een mooi stuk in de schouwburg gespeeld wordt, mag je mee." Het stuk werd gespeeld in de schouwburg op zondag 15 mei. Het heette „Volgeboekt". Mijn vader speel de mee als oom Tom. We gingen er lopend heen. Het ging over een reis bureau, „De toerist" genaamd. Een va der was de baas. verder waren er nog een moeder, Anda, de dochter, Martin, de verloofde van Anda, een schoon dochter Thea en nog twee zonen, waar van ik de namen niet meer weet. In de buurt was nog een reisbureau „Van Heukelkom" en daar was Mar tin de baas, maar daar wist de vader niets van. Op een dag, toen één van de zoons moest honkballen, moest hij van het reisbureau een groepje Amerikanen rondleiden. Wat moest hij kiezen? Juist op dat ogenblik kwam oom Tom binnen, die uitkomst bracht. „Jij gaat honkballen en ik ga de Amerikanen rondrijden", zei hij. „Als u dan maar 25 km rijdt", zei de zoon. „Dan kunnen ze net zo goed gaan lopen. Ik rijd 50 km." Oom Tom was eigenwijs en reed toch harder, waardoor hy tegen een boom reed en de bus in de prak. Zelf had oom Tom een flinke hoofdwond. Vader was boos, toen alles zo ge lopen was. Gelukkig kwam er voor de afwisseling een klant, die een reis kwam bespreken. Z'n vrouw was er ook bij en een echte zeur. Ze vToeg: „Is het eten lekker? Hoe groot is de karbonade?" Ten laatste zouden ze toch maar niet gaan en na veel ge zanik weer wel. 't Werd een prachtige reis, maar eerst moest vader voor een nieuwe bus zorgen. Er kwamen zo veel klanten, de tele foon rinkelde voortdurend en ze moes ten eindelijk zeggen: „Volgeboekt". Bertram Wesselman, Leiden EEN TENT MAKEN Ans, Kees en Jan willen een tent gaan maken. Ze vragen aan moeder een paar oude kleden. „In de schuur liggen twee oude kle den", zei moeder. Jan gaat de kleden uit de schuur halen en tien minuten later staat er een mooie tent in de tuin. Dan gaan ze aan moeder vragen of ze in de tent mogen eten. Moeder vindt het goed. Nu gaan ze een kist halen bij de groen teman. Dat is de tafel. Na een uurtje riep moeder: „Kinde ren, binnen komen, we moeten eten!" „Moeder, we mogen toch in de tent eten", zeggen ze. „O ja, dat was ik helemaal vergeten." Na vijf minuten zitten Ans. Jan en Kees te eten. Maar opeens viel de tent uit elkaar. Weet je hoe dat kwam? Ans leunde tegen een stok, die in de grond stond. Ineens brak de stok. „Dan gaan we toch niaar binnen eten", zei Kees. Frans Vorst, Leiden EEN FIJNE DAG Ik ben een keer naar Den Haag ge weest op de fiets. We gingen eerst even kijken naar de Leidse Courant, waar mijn vader werkt. Het was een mooie fietstocht. In Den Haag aange komen, gingen we naar de Ridderzaal en daar namen we een foto van. We gingen toen naar het Vredespaleis en maakten daar ook een foto van. Het was daar erg mooi. Maar toen gingen we naar iets heel leuks. We gingen naar Madurodam. Wat was daar veel te zien. Er reden echte kleine trein tjes en er vaarden kleine bootjes in de grachtjes. Er waren kerken; echte orgelmuziek kwam daar uit. Er reden vliegtuigen af en aan op een klein vliegveldje. De slipautootjes waren ook leuk. Na dat alles bekeken te hebben, gin gen we naar huis. Ik was erg moe. Ik kon bijna niet meer fietsen, zo moe was ik. In de verte zagen we de hoge torenflat van onze straat en toen wa ren we gauw thuis. Mama, Petra en Anita waren ook uitgegaan en die waren nog niet thuis, maar toen ze thuis kwamen gingen we gauw eten en toen naar bed. Ik sliep heel erg gauw. Dag kinders. Tot de volgende week. TANT JO en OOM TOON. „Wat hebben die zwa luwen 't toch druk. Ze houden zeker vliegoefe- ningen". „Nee. ze jagen achter de muggen aan", ant woordde vader. „Dat is voor de jongen zijn heel wat muggen nodig om eerste broed zichzelf verzorgen kan, wacht meestal reeds een twee de broed. Zo hebben de zwaluwen steeds genoeg te doen. Wanneer ze eindelijk eens wat kun nen uitrusten zetten de oudjes zich meestal op telefoondraden of op de televisie-antenne, nooit echter op de grond. Dat doen ze alleen maar, als ze hun nesten aan het bouwen zyn, want dan hebben ze slijk als ma teriaal nodig. Dat plakt goed aan de muur, waartegen ze hun nesten maken. Gier zwaluwen nesten evenwel liefst onder dakpannen en maken een nest als mussen en spreeuwen. Weer anders doen de oeverzwaluwen. Zij maken een lange gang in de steile oevers langs de rivieren en maken aan 't eind daarvan van dor gras en veertjes Voor zichzelf vangen de oudere zwaluwen in de vlucht ook vliegende kevers en torren, die meestal een ge makkelijker prooi zijn dan de dansen de muggen. LEIDSE TOPTIEN 1. Paper back writer The Beatles 2. Sunny afternoon The Kinks 3. Paint it black The Rol ling Stones 4. Sloop John B. The Beach Boys 5. Monday, Monday The Papa's and The Mama's 6. Wild thing The Troggs 7. Take it or leave it The Searchers 8. Strangers in the night Frank Sinatra 9. Pied piper Chrispian St. Peters/The Jets 10. The life I live Q 65 uit voorraad leverbaar. Gé Hofenk Muziek- en grammofoonplatenhandel HAARLEMMERSTRAAT 66 NIEUWE ZOMERMANTELTJES VOOR DE POP De zooltjes maak je van felgeel plas tic, te snijden uit de zijden van een lege fles. Teken eerst op papier- de zool van de pop naar haar voet. Knip ze uit en snijdt vervolgens de zool (fig. 1) knoopsgatsteken. De riemen zijn van strookjes vilt. Maar je kunt natuurlijk ook leren riempjes of zijden bandjes nemen. Leg ze om de zool heen en naai ze over overhands door de gaatjes in het vilt vast en maak de eindjes vast. De riempjes moeten iels smaller zijn, de lengte meet je af aan de voet van de pop. Naai aan elke zijde van de zool, vlak naast het hieltje 'n riem vast. Leg deze riempjes kruiselings en naai ze bij C en D. weer aan de zool vast. Trek een ka toenen draad door de beide voorste delen van het hielkapje, knoop de eindjes, bind knopen en strik en reeds kan de pop haar nieuwe san daaltjes aan! DAG DER VRIJHEDEN OOK VOOR LEIDSE SURINAMERS Zaterdag op zondag jongstleden. Honderden, meest jeugdige, Surinamer* of ze in Nederland nu studeren of hun vak uitoefenen, zijn present in dt Leidse Stadsgehoorzaal voor de viering van de dag der vrijheden, afdeling Leiden van de Surinaamse studentenvereniging (SSV) fungeert als gastheer en heeft een cultureel annex amusementsprogramma i kaar gezet, dat blijkens de reacties geweldig wordt geapprecieerd. De uil „Leidse" Surinamers geformeerde cabaretgroep, de toneelgroep ei kwistig Latijnsamerikaanse muziek rondstrooiende orkest „Sonora Para- marera" hebben eer van hun werk. De honderden Surinamers uit heel t land vinden elk hun vertier tot in de vroege morgen van de derde juli „Wij proberen met onze oplossingen te vinden vt blemen, die her en der vo kop opsteken", aldus vereniging »r de pro- >r de leden van de bestuursleden van de SSV tussen de In Arasterdam doet tegelijkertijd eer vrijheden in Nederland herleven. festiviteiten door. „Neem b.v. de huisvesting." De vereniging beweegt zich namelijk op de eerste plaats op sociaal vlak de ontspanning van de Surinamers in ons land speelt ook i eveneens groot aantal de „Dag dei; THE TIELMAN BROTHERS tien jaar in Europa! Woensdag jongst leden werd ter gelegenheid hiervan in het Scheveningse Palais de Danse een party gehouden voor de publiciteitsmensen. waarbij tegelijkertijd de introductie plaats vond van derde LP (The Tielman Brothers East and West). WE GAAN RUSTIG verder met het in herinnering brengen van vreemd in de oren klinkende namen van beatgroepen. Welnu, vrijdagavond viel de groep „Jasses" te beluisteren in de stad Leiden, naast de Amsterdamse Outsiders. \7ANAVOND is het dan zo ver: de Peter Muller Fanclub houdt, dank zij de inspanningen van Hazerswoudse Nicolien de Boer, haar eerste officiële bijeenkomst. Het feest wordt gehouden in Kou dekerks Verenigingsgebouw en Peter J. zal er ook zijn. 170LGENDE WEEK zaterdag gaat Leidens accordeonorkest „Neer- landia" naar de Duitse stad Trossingen, om er te concerteren. Het gaat er onder meer een compositie van stadgenoot Henk Briër uitvoeren. Net terug van een succesvolle toernee by onze ooster buren is Leidens jeugdorkest „De Burcht", dat concerten gaf in Krefeld. Succes ondervond ook het Jeugdkamerorkest Leiden, dat dezer dagen op visitie was in Duitsland. Pon ja Het enige is, dat we geen eigen lo*a kaliteit hebben voor onze ruim zestij leden tellende Leidse afdeling. S] is bij ons ook populair, maar waar blijf je, als je geen accommo datie hebt." CONTACTEN Op alle mogelijke manieren houder, de studerende Surinamers in land contact met elkaar. Voorlich tingsorgaan „Opo-Kondremi" b.v speelt een belangrijke roL De studen tenvereniging van de Surinamers (praesess 23-jarige Tjong-A-Jong)| staat niet alleen het belang van de Surinamers In Nederland voor ogen. ook het land zelf. „Wij proberen on ze jonge mensen steeds te stimu leren, naar Suriname terug te keren, wanneer ze hun studie hier geache veerd hebben. Zij moeten immers mee helpen aan de opbouw van land. Gebleken is, dat de meesten bij terugkomst een vooraanstaande positie in hun land innemen." 'T IS MAAR DAT JE HET WEET. 1 het songfestival te Knokke onver hoopt niet het gewenste resultaat boe ken, dan is er nog geen vuiltje aan de lucht! Immers het vyftal Martine Byl, Margie Ball, Ronnie Tober, Janneke Peper en Karin Kent Is, op de laatste na, ook op een andere dan de zang. en Janneke weet om te gaan met hammondorgel, gitaar en accordeon, markt thuisMartine en Margie immers kunnen gitaarspelen, Ronnie weet van wanten met het slagwerk, Karin zou dan nog kunnen zingen Beter langharig dan kortzichtig", zo zingt Peter J. Muller op zyn eer ste plaat. Peters tweede: „Shotgun Wedding". Het ls wel een parodie op MIS IN DIXIELAND OP DE PLAAT The South Jazz Band, vooral in de belangstelling gekomen sinds het Loosdrecht-concours, en het koor van de Vredeskerk uit Tilburg heb ben een EP tot stand gebracht van de Emmaus-mis. South Jazz Band leider Henk van Belkom heeft na melijk een aantal bekende negro spirituals bewerkt voor zijn orkest en kapelaan Bijl en de dirigent van het Vredeskerk-koor hebben op de muziek Nederlandse teksten ge maakt. Talrijke uitvoeringen, vooral in het zuiden van ons land, hebben er 'inmiddels plaats gehad en nu is er dus een uit vijf liederen bestaan de plaats op de markt gebracht. Uit gever van deze EP? Telstar, ja, de maatschappij van Johnny Hoes Negram Delta-producer Hans Bloms- ma deed onlangs weer een ontdekking! Na Treslongs huisorkest „Het Trio Unique" in Hillegom te hebben be luisterd, inviteerde hy hen onmiddel lijk voor een plaatopname. Het i er een met twee nummers, die leider; Bob van Venetië zelf schreef: „Kielt kiele" en „Ik zou zo graag". Twe» Nederlandse liedjes dus! WEDSTRIJD HOOTENANNY Moderne presentatie van het volkslie De Nederlandse Vereniging voor de Volkszang, die dit jaar zestig jaar be staat, wil dit feit vieren door de or ganisatie van een „Wedstrijd Hoote. nanny" onder het motto „Moderne pre sentatie van het volkslied". Tenminste vjjf liedjes kunnen de deelnemers In zenden en natuurljjk ook meer; in elk geval moeten er tenminste drie van Nederlandse origine zyn. In de keuze van de begeleldlngslnstrumen- ten zyn er geen beperkingen: van blokfluit tot beatgitaar is welkom. De wedstrijd staat open zowel voor solisten als koren. INSCHRIJVINGEN Cobi Schreyer van de internationale troubadoursclub de Waagtaveerne ln Haarlem tekent voor de organisatie van deze hootenanny, waarvan in ok tober en november gewesteiyke voor ronden in ons land worden gehouden. Op zaterdag 26 november wordt de finale gehouden in Haarlem. In de ju ry bekende gezichten: Boudewijn de Groot, Jules de Corte, Jurriaan An- driessen en anderen. Geldprijzen van 500,- en 200,- liggen te wachten op de winnaars. Mocht je belangstelling hebben: vraag een deelnameformulier aan by C. Schreyer, Anslijnstraat 2S te Haarlem. Op 31 juli sluit de schryving. Nieuwe L.P, van The Motions Op vrijdag 1 juli is er een nieuwe LP van The Motions verschenen: „Their own way". Elf nummers staan er op deze long player en Rob van Leeuwen, de sologitarist van de Haagse groep, heeft er hiervan en kele gecomponeerd. Voor geïnteres seerden bijgaand de titels van alle nummers: „My babe", „You've hurt yourself", „My love is growing", „Sit- tin' in the top of the roof', „There's nog place to hide", „Too late to be sorry". You can't fight it", „Every thing that's mine", „Why don't you take it", „Late alst night" en „Hard time blues". Een lezer uit Warmond attendeerde ons erop, dat onlangs The Motions-fanclub in het leven werd geroepen. Het adres: Mecklen- burgstraat 24, Hoorn. Frankrijk en Groot-Brittannië hebben elkaar gisteravond al ont moet tijdens de Achtste Europese Beker voor Zangvoordracht, Duitsland en België kruisen de degens vanavond in Knokkes Ca sino. Nederland komt morgenavond aan bod in de Belgische badplaats en gaat proberen de vertegenwoordigende Franse ploeg van zich af te schudden. Resten tenslotte de ontmoetingen België- Ialië (dinsdag), Nederland-Italië (woensdag) ende finale (donderdag). De NTS zal telkens een rechtstreekse reportage van het zangevenement op het tv-scherm brengen. Jan Theys, bekend van het teevee-programma „Interland" en maker van de plaat „Het leven is een hitparade", gaat iedere avond het programma op de, mogen we nu al zeggen, uitstekende wijze aan elkaar praten. De Nederlandse ploeg LOU VAN REES, die de Nederlandse ploeg al twee keer in successie in Knokke zag zegevieren, hoopt na tuurlijk, dat Margie Ball, Martine Bijl, Karin Kent, Janneke Peper en Ronnie Tober ook nu weer voor hét succes gaan zorgen, waarop in ons land eigenlijk al weer wordt ge rekend. Maar, zoals impressario Lou zelf al in diverse interviews ver klaarde, alles in dit concours is af hankelijk van een stapel factoren. KARIN KENT (21) kreeg ruim 2 jaar geleden bekendheid door opname van het plaatje „Als ik een jongen was". Daarna kwam de Amsterdamse, die wordt gecoacht door Herman Stok, meer en meer in de belangstelling. Bewegings-, spraak- en zanglessen droegen in niet weinig mate hiertoe bij. Overigens: Karin werd in de Nederlandse Knokkeploeg opgeno men, nadat Margriet Piening voor de eer had bedankt. MARTINE BIJL (18) kwam nog niet zo lang geleden in het nieuws, toen de jury van de CCGC haar een Edi son toekende voor een langspelei die Willem Duys' maatschappi Transac met haar maakte. Het blee' overigens een „papieren" Edison want zoals bekend: het hele Edison feest gaat niet door! Dit Amster damse meisje, leerlinge van het te plaatse gevestigde Spinozalyceum stond in Parijs inmiddels al op dt planken, samen met Claude Nougaro JANNEKE PEPER (15) zag de vic torie beginnen in Duitsland. De Win schotense trad namelijk al verschil lende keren op als soliste bij het orkest van Werner Müller! Gert Timmerman mag overigens de eer voor zich opeisen de zangcapacitei ten van de Groningse ontdekt te heb ben! Verwonderlijk was dus niet, dat Janneke zo'n paar maanden geleden haar opwachting maakte in tv-pro- gramma „Bij Gert thuis". RONNIE TOBER (21) begon zijn carrière in Amerika, na daarheen verhuisd te zijn met ouders in 1948. Elf jaar oud, won Ronnie een talen tenjacht in het land van Uncle Sam en op 16-jarige leeftijd had hij er al een eigen tv-show. Twee jaar ge leden kwam hij echter weer naar Nederland en dat heeft hem geen windeieren gelegd: overal gasteren en daartussendoor een paar shows voor de KRO-teevee, waarvan voor al de laatste in het oog sprong door de Amerikaanse aanpak (gefingeer de commercials tussen de bedrijven door). MARGIE BAL (18) kénnen we. De Voorschotense, in Indonesiës stad Bandoeng, geboren, begon haar car rière tijdens een feestje van het Bo- naventuralyceum in onze stad in '62. De heer Theo Joosten zag wel wat in het zingen van deze leerlinge en coachte haar in de richting van het succes. Radio, teevee, grammofoon platen. Het zijn drie begrippen, die al ontelbare malen in Margies agen da gestaan hebben en dat wel zul len blijven.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6