VAN KATWIJK GING HEEN „DE EENSGEZINDHEID" Leidse kansen gingen verloren in vierde ronde IBM-toernooi SLEUTELGAT De bij Leiden ingelijfde H.-Morsweg bewoners maakten kennis met nieuw gemeentebestuur ZOVEELSTE TWEEDE PLAATS VOOR JOOP ZOETEMELK I Bij R.T.S. 300 tot 400 GULDEN dat kan alléén R.T.S. POLAR BEARS OOK TE STERK VOOR SLEUTELSTAD SHOW - OCCASIONS EEN ERVAREN ETALEUR AANK. ELECTROTECHM. TEKENAAR ADVERTEER in een DAGBLJI PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 JULI; ZILVER VAN ORANJE NASSAU jaar peningmeester Niet de zilveren medaille van Oran je Nassau op zijn revers heeft de hr. W. G. van Katwijk (70) gisteravond in restaurant Van der Heijden tijdens 'n feestelijke bijeenkomst, waarop ve le tientallen aanwezig waren, afscheid genomen als penningmeester van de woningbouwvereniging „Eensgezind heid". Het opspelden van de koninklijke onderscheiding door burgemeester nir. G. C. van der Willigen was het hoog tepunt van de afscheidsavond, waar op Leidens eerste burger een lange rfj van sprekers opende. „De waarde ring van de gemeente, van het ge meentebestuur in het bijzonder", al dus de burgemeester, „voor uw per soon en voor het door U verrichte werk is groot .Kan ook nauwelijks groot genoeg zijn, want in een lange reeks van jaren hebt U zich als pen ningmeester in alle oprechtheid: een van de beste woningbouwpenning- meesters van onze stad niet alleen uiterst deskundig getoond, doch ook een man die gegrepen was door de volkshuisvesting in de beste zin van het woord. U bent ook een ware pio nier geweest op het gebied van de volkshuisvesting, welke in de eerste jaren van uw functie nog vrijwel ge heel en al afhing van het particulier initiatief. Is het ambt van penning meester in deze tijd, waarin van ge meente- en rijkswege bijdragen ge geven worden in de exploitatie, al niet licht, hoe zwaar moet Uw functie EXAMENS UNIVERSITEIT Aan de rijksuniversiteit te Leiden is de heer E. H. A. Koeken, geboren te "s-Hertogenbosch in 1922 en thans wo nende te Rotterdam gepromoveerd tot doctor in de faculteit der rechtsge leerdheid op een proefschrift getiteld: „Het vergunningstelsel in de hinder wet en de woningwet", een studie over de spanning tussen bestuursrecht en be- stuurspractijk in een veranderende maatschappij. De heer H. E. Bok. geboren te Me- Het had de burgemeester dan ook bijzonder vreugdevol gestemd, dat hogere instanties de mening van het Leids stadsbestuur volkomen deelden, met het gevolg, dat het verzoek voor een koninklijke onderscheiding werd ingewilligd. Na de versierselen opgespeld, te heb ben richtte de burgemeester zich tot mevrouw Van Katwijk, die met twee zoons, een schoondochter en 'n klein dochter. haar man vergezelde: „Dat wij vandaag Uw man vanwege zijn trouw en toewijding kunnen huldigen is stellig voor een groot deel aan U te danken. Het kan bijna niet anders of het werk voor de vereniging zal ook van U de nodige offers gevraagd hebben en bovendien zou Uw man nooit volhard kunnen hebben als U hem niet tot steun zou zijn geweest. Onze dank gaat dus tevens naar U uit." Na de burgemeester, die tot zijn grote spijt niet tot het einde van de receptie kon blijven, omdat hij met wethouder C. Piena kennis moest gaan maken met een aantal nieuwe inwoners, sprak de heer W. C. Nagte- gaal, voorzitter van „De Eensgezind heid, die vol dankbaarheid terugblk- te op hetgeen door de scheidende functionaris is gepresteerd. „In het begin van uw bestuurslid maatschap was het warschijnlijk al- allemaal nog wel vrij gemakkelijk bij te lopen, mar in latere jaren, toen het liuizenbezit sterk ging stijgen nu pl.m. 1300 is Uw taak enorm veel eisend geworden. En dan te bedenken, dat U, tot uw pensionering als SLF- ambtenaar, alles in uw vrije tijd moest doen. Een gelukkige bijkomstigheid voor ons een reden tot extra-dank is het geweest, dat uw echtgenote ad ministratief „goed uit de voeten kon", anders zou het wellicht te veel ge worden zijn. Uw opvolger zal het niet gemakkelijk krijgen, doch er is een lichtpuntje; per 1 september zullen de i Leidse woningbouwverenigingen centrale administratie gaan voeren, 'n zaak waarvoor U lang geijverd hebt". Na de hoop uitgesproken te hebben, dat het bestuur zo nodig nog voor ad viezen op zijn oude penningmeester zal kunnen terugvallen, overhandigde de heer Nagtegaal drie enveloppen, t.w. van de vereniging, de leden en bestuur en Raad van Commissarissen die wellicht goed van pas zullen ko men voor het reisje, dat het echtpaar Van Katwijk binnenkort gaat maken. Vele sprekers voerden hierna nog het woord: de heer B. de Kier, voor zitter van de Federatie Leiden en streken van Woningbouwverenigingen, de heer Kooien, afgevaardigde van de Nationale Woningraad, de heer Veer man, voorzitter van de Raad van Com missarissen „Eenentwintig jaar de boeken gecontroleerd en nooit eer fout gevonden" de heerA. C. Ver woerd, voorzitter van „Ons Doel", de heer J. de Geus, voorzitter van PCW en oud-voorzitter De Klerk Wolters. Vele geschenken werden verder nog aangedragen, door zusterverenigingen, vrienden, leveranciers, voordat de hr. Van Katwijk mede namens zijn echt genote in een kort dankwoord alle hulde en geschenken verklaarde, dat dit afscheid hem niet licht viel. Zoals een spreker het had genoemd: „Een lang en boeiend hoofdstuk zijn levensboek is uit Het is jammer, maar na een zeer hoopvol begin gaat het de Leidenaren in de promotiegroep van het IBM- schaaktoernooi helemaal niet zo best- Vooral Ad v. d. Berg schijnt helemaal van slag af te zijn: na twee duidelijke overwinningen in de eerste ronden boekte hij thans in de vierde ronde zijn tweede nul in successie. „Ik heb gewoon heel slecht gespeeld", ver klaarde hij na afloop. Door deze ne derlaag zijn zijn kansen op promotie naar de meestergroep wel bijzonder gering geworden. De „big match" uit deze ronde in promotiegroep B, de partij tussen v. d. Lijn en Joep Piket (beiden na 3 ron den met 2 y2 punt aan kop) is een te leurstelling geworden. Piket kreeg na melijk al snel een mindere stelling en toen hij later nog eens blunderde, was het dra uit. Etmans in promotiegroep A deed het zo mogelijk nog slechter. De Phili- dorman kor. er maar niet over uit: „Dat ik verloren heb, soit, hoewel ik Éijbergen wel kan pakken, maar dat het geen partij geworden is dat is bepaald ergerlijk!" Dat „geen partij" sloeg op het feit, dat Etmans in een ongebruikelijke variant van het Sici- liaans al na ongeveer 15 zetten een ontstellende blunder maakte, die hem onoverkomelijk materiëel en positio neel nadeel bezorgde. En dat was 0 uit 3 voor de Leidenaars. De enige Leidse promovendus die niet verloor was Rag de Graaff; hij heeft afgebroken en zal waarschijn lijk wel gaan winnen, zodat hij nog volop in de running is. Het is mis schien wat voorbarig, met nog vijf ronden voor de boeg, om dat ook voor de anderen te zeggen, al zijn de kan sen van Etmans en Van den Berg tot een bedenkelijk minimum geslonken. In de A-groep won De Rooi voor de vierde maal achtereen en maakt het zijn achtervolgens De Graaff en Éijber gen wel erg moeilijk. In de B-groep gaat Van der Lijn met Zy, uit 4 vrolijk aan kop. Piket is met 2)j nog niet geheel kansloos. Wegens vakantie is er voor de leden van het Alma Materkoor, te beginnen met maandag a.s., tot nader aankondi. ging geen repetitie meer. Geslaagd aan de Haagse kweekschool Maria Re- gina voor kleuterleidster de dames A. C. Devilee, T. Schoter en M. Laken. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het prop. ex. civ. ing. de heren R. J. Arkeveld en J. van 't Zand. Voor het kand. ex. scheik. ing. slaagde de heer L. J. Spadon. Aan de kath. universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doet. ex. tandheelkunde 2e ge deelte de heer J. G. Brandt, Leiden. Aan de Hog. Polytechn. School „Tech- nicum" te Rotterdam zijn de volgende Leidenaars geslaagd: de heren L. F. Servaas (Electr. techn.) en E. Pino (bouwkunde). HET WERD EEN INTERESSANTE EN ZELFS GENOEGLIJKE AVOND De bewoners van de „Oegstgeester" Hoge Morsweg die met ingang van 1 juli Leidenaar zijn geworden hebben gis teravond In groten getale gehoor gege ven om kennis te maken met het Leidse gemeentebestuur. Er werden vele steek houdende vragen gesteld, sommige aan de scherpe kant maar ook waren er op merkingen die aanleiding gaven tot veel hilariteit. Burgemeester nir. G. C. v. d. Willigen bleek voldoende gevoel voor humor te bezitten hetgeen door de „nieuwkomers" b\jzonder op prijs werd gesteld Naast een (dooi van wet boude (vanwege de gegevens di werden) werd liet dus ook een genoeg lijke avond. Zoals op voorgaande avonden sprak de burgemeester het welkomstwoord, ressant was ook de vraag betreffende de z.g. „hernummering". De Leidse Morsweg begint n.l met nr. 1 doch met het Oegstgeester gedeelte is dit ook het geval. Het is dus aan te raden om brieven te adresseren met Hoge Morsweg nrLeiden (Post Oegstgeest) of iets dergelijks, Dit om de PTT niet in verwarring te brengen. Overigens een zaak die wel spoedig op gelost zal worden. Om in aanmerking te komen voor een hulppostkantoor moet zich het naast- bijzijnde postkantoor minstens op 'n af- uiteenzettlngen stand van 1800 tot 2000 meter bevin- en waardevolle den. Geen haalbare zaak dus aan de erstrekt I Hoge Mors. Aan de andere kant In het bijzonder werd gepleit voor spoedige voorziening van 'n weg pa- dat niet iedereen de vla» had uitgehan- dan in 1934 en thans wonende te Am- gen. „Het nadeel is dat men het ge stelveen is gepromoveerd tot doctor in meentebestuur niet zo dicht bij de deur de faculteit der geneeskunde op een heeft als in 'n kleine, doch belangrijke waarin hij zich best kon voorstellen, rallel aan dc huidige Hoge Morsweg, Bloemendaaldoet.- uit te letterkunde de heer1 ter Van der Willigen dat zijn ambts- laude Rotterdam college i braak cum laude ex. klass. taal- c F. M. Ossweijer c doct.-ex. Japanse taal- en letterkunde de op deze avond heer A. Schouten (Den Haag); doet.-' ex. Engelse taal- en letterkunde de heer denan F. A. Kalmeijer (Lelden); doc.-ex klass. taal- en letterkunde de heer M. A. El ferink cum laude (Leiden); kand.ex.j _®1 taal- en letterkunde (klass.) de heer G. M. ten Cate (Zoetermeer)doct.-ex. klass. taal- en letterkunde de heer R. Chr. Wolff cum laude (Wassenaar). zijn. Het speet burgemees- de linkerkant van de spoorbaan met aansluiting op de Lage Morsweg. Hierdoor kan de spoorwegovergang ko men te vervallen. Een bewoner van de Hoge Mors (zich hierbij aansluitende) zwaaide lof toe aan het gemeentebe stuur van Oegstgeest voor het prima onderhoud van de weg en hoopte dat men gespaard zou blijven van het slechte wegdek aan de andere zijde van de spoorbaan. Men sprak er zijn verwondering over uit dat ondanks de annexatie men toch zijn stem had moeten uitbrengen voor de Oegstgeester raad. Burgemeester v. d. Willigen herinnerde in deze aan de protesten van Leiden en Oegtsgeest dienaangaande. „De Gedeputeerden heb ben het echter niet nodig geacht de verkiezingen om deze reden uit te stel len". Degenendie als woningzoekende te Oegstgeest stonden ingeschreven moe ten zich thans bekend maken bij het bu reau hulsvesting te Leiden „met ver melding van deze kennismakingsavond", aldus de heer Woudstra van huisvesting. Op vragen betreffende speelgelegen- heid voor de kinderen kon aan de hand van het uitbreidingsplan Mors- kwartier aangetoond worden dat er in de toekomst diverse mogelijkheden zijn zoals een aantal kleine open speelter reinen en speelweiden. Er werden ook persoonlijke vragen gesteld en één dame vroeg als zy niet meer „uit kon komen" of ze dan by de burgemeester op bezoek mocht gaan „Akkoord", antwoordde de burge meester", „en ik zal zorgen dat u eer kopje koffie krijgtDit was te kenend voor de sfeer waarin de ken nismaking plaats had. Er werd open er ronduit gesproken en men zou haast betreuren, dat zo weinig van derge lijke. zeer nuttige, bijeenkomsten plaats vinden. Het is een positieve bijdrage tot verkrijging van 'n beter inzicht in 1 het bestuur van een gemeente als Lei- Eén der aanwezigen bedankte namens allen het gemeentebestuur voor de rea lisatie van dit prettige welkom. „Het deed ons groot genoegen dat u met zo'n grote staf aanwezig hebt willen zijn". .,Wat Is Leidser dan promoveren' zou men zich kunnen afvragen. Want wat in de promotiegroep zelf niet lukt, schijnt wel te gaan in de groep, waar van de besten promoveren naar de promotiegroep. Dat lijkt een beetje in gewikkeld, maar is het helemaal niet In Cl won Van der Spek een fors positioneel duel en heeft nu 3 uit 4 en in C2 doet Van Oosten het nog be ter, want via een duidelijke overwin ning op de bekende lange-afstandloper Hotlhaus (een broertje van de mode- keizer) kwam hij op de fraaie score van 3 uil 4. Beide LSG'ers hebben dus nog volop kansen. Münninghoff tenslotte schijnt zich iets te herstellen van zijn desastreuse start; hij won in de opening een trumpion en heeft dit kleinood over weten te brengen naar een paardeind- spel, dat nog een hels karwei belooft te worden. Voorlopig afgebroken, met het einde nog lang niet in zicht. Vandaag de vijfde ronde, met aan sluitend 's avonds het uitspelen de hangpartijen. MUSEA Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur). Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. T entoonslellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), Tot 8 juli „10 x 10", schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14, Ronald Tolman exposeert. Dag. 16.30- 1.00 uur. Vanavond vallen de beslissingen in Leiden De Swlft-renners hebben gisteravond tijdens de vjjfde, voorlaatste rit van de derde internationale avondzesdaagse amateurs opnieuw van zich doen spreken. De sterke RUpweteringer Joop Zoetemelk maakte reeds na 15 km. de slag en zou uiteindelijk achter de sneUe Harm Ottenbros tweede worden, terwyl Cock van Hulst, die de sprint van het pe loton om de zesde plants won, in het. al gemeen klassement de (nieuwe) leider Jan Serpent! tot op 3 punten naderde, "'inavond vallen in Leiden par- s Roosevcltstraat, Montgomery- straat de beslissingen. In het indi- 'Idueel klassement hebben nog vijf ren ters een kans op de eerste plaats (Ser pent!, Van der Hulst, Ottenbros, Kroon Minnehoo). In de ploegenrangschik- king kan het homogene Delta uit Spij- kenisse (met o.a. Poortvliet, Burik, Min- neboo, Nlinnekus en Van Dongen) de ze ge nauwelijks meer ontgaan. De achter stand van liet als tweede geklasseerde Swift bedraagt 65 punten. In het sprintklassement Is de Voorschotenaar Ton v.d. Valk reeds zeker van de eerste plaats. Ottenbros, Schouten en Burik bezetten met vier punten achterstand de gedeelde tweede plnats. Op het door regen wat glad geworden parcours kwamen reeds onmiddellijk na de start de eerste uitlooppogingen, maar al die ontsnappingen zetten nog geen zoden aan de dijk. Met nog bijna 50 km. te rijden maakte Joop Zoetemelk de slag. De jeugdige Rijpweteringer demarreerde uit de langgerekte, in gezapig tempo over de brede wegen slingerende grote groep. Het peloton geloofde niet in die vroege vlucht van Zoetemelk. Pas toen ook de Alkmaarder Ottenbros op zoek naar de koploper ging, aarzelde men even. Van dat tijdelijk stil vallen van het tempo maakte de 23-jarige Ottenbros verle den jaar een groot winnaardank baar gebruik. In een lange rush werkte hij zich naar Zoetemelk en van dat ogen blik af was de strijd beslist. Wat het peloton ook probeerde om de beide kop lopers alsnog tot de orde te roepen, het lukte niet. Zelfs twee sterke achtervol- gingsgroepen met o.a. Liebrechts, Ser- penti, Brandt, Hoogland, Minneboo. De Wit en Minnekus, zagen geen kans om de aansluiting tot stand te brengen. Achterstand Alleen de slimme en bijzonder krach tige Rudi Liebrechts, Chris Duiker en de tempo-rijder Gaby Minneboo wisten hun achterstand op de koplopers te beperken. Ook zij slaagden er in de slotfase echter niet in een algehele her groepering te bewerkstelligen. De lange Zoeterwoudenaar Cock v.d. Hulst won de spurt van het peloton en ging als 6e over de streep. Op zijn naaste rivalen in het algemeen klassement bezet Van der Hulst met minieme achterstand de twee de plaats. Uitslagen: 1 H. Ottenbros (DTS) de 80 km. in 1 uur, 51 min. en 54 sec. 2 J. Zoe- temelk (Swift 1), 8 R. LiebrechU reur) 4 C. Duiker (Kennemerlai G. Minneboo (Delta), 6 op 23 sec. Hulst (Swift 1), 7 J. Serpenti (i merland), 8 L. Poortvliet (Deltai Hoogland (Delta), 10 B. (Delta), 11 Zantingh (Bataaf) Hoppe (Pedaalridders), 13 Sparta14 W. Liebrechts (Coi 15 S. Koevermans (Coureur), Jongkind (Bataaf), 17 J. Burik 18 C. Stam (DTS), 19 (We8t-Frlsia), 20 S. v. Dongen (I Alg. klassement: 1 J. Serpenti 2 C. v.d. Hulst 66 pnt. 3 H. Ott 65 pnt. 4 E. Kroon 64 pnt. 5 G, boo 63 pnt. 6 R. Liebrechts 51 p Poorvliet 48 p. 8 B. Minnekus 45 Zantingh 44 p. 10 o.a. J. Hoogland| Burik 43 p. 12 P. Kettenis 38 p. Zoetemelk 37 p. 14 J. Beun 35 p. Saintz 30 p. 16 A. v.d. Valk 25 p. Ploegenklnssement: 1 Delta Sj: nisse) 206 pnt. 2 Swift 1 (Leiden p. 3 Bataaf (Halfweg) 117 p. 4 K- merland (Beverwijk) 100 p. 5 Co» Vlaardingeri) 99 p. 6 DTS (Zaan B< 78 p. 7 Sparta (Den Haag) 64Cha Frankrijk 50 p. 9 Spartaan 1 Haag) 48 p. 10 Swift 2 (Leiden) 3^e Sprlntklassement: 1 A. v.d. V(®vei pnt. 2 o.a. H. Ottenbros, H. Schout»_ Poorvliet en J. Burik 3 pnt. 6 o~ Kroon, J. Zoetemelk, B. Minnek a P. de Jong 2 pnt. 10 o.a. P. Kettei» I R. Liebrechts 1 pnt. 1 GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen|0] den de navolgende percelen geveil T.o.v. not. M. P. Kaptein te Leider, Boven- en benedenhuis Nieuwe Betl markt 1/la voor 15.800,docT heer J. de Bolster q.q.; Woonhui; vendaal 135 voor 5.025,- heer Marks q.q. T.o.v. not. F. K. Lagerwey te Leijaj Woonhuis Zijlsingel 24 voor 13.0J door de heer Herruer; Woonhuis 1 dijk 97 voor 4.900,— door de hejj Beukering q.q.; Woonhuis Bloem8tr*r voor 4.000— door de heer P. vafcgh Kley; Woonhuis Ververstraat 28 (je 3.100,— door de Ktlhn; WoonhulMk lianastraat 36 voor 2.700,docnee heer Lafeber. hei DOCOS besloot tot verhoging contribute zal TRAINER FRANS VAN DER ZEEUW KOMT TERlfc; In het fraaie ontmoetingscentrum van de nieuwe Antoniusparochie kwam DO- COS afd. voetbal in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer C. van Teylingen. Na een welkomst woord tot de aanwezigen richtte de voorzitter zich tot het erelid, de heer H. A. Alberts, die zich genoodzaakt heeft gezien vanwege huiselijke omstan digheden zich terug te trekken uit zijn functie als lid van de terreinkommissie. Vanaf de oprichting van DOCOS 30 jaar geleden heeft hij deze taak op onnavolgbare wijze vervuld. Een welge meend dankwoord en een hartelijk ap plaus uit de vergadering vertolkte de gevoelens van allen. Het bestuur van DOCOS had de scheidende Alberts reeds een dag voor de vergadering een blij vend geschenk overhandigd, dat in zijn huishouden grote diensten kan bewij- Na deze huldiging sprak de voorzit ter over de verrichtingen van de elftal iën, waarbij hij z'n teleurstelling uit drukte over het eeTste elftal, dat in de eindspurt de finishing touch ontbrak om het kampioenschap te behalen. Aan Lisse viel de eer ten deel om over te gaan naar de derde klasse KNVB. Slechts één DOCOS-elftal nl. het zeven de bereikte een kampioenschap. Contributieverhoging De gebruikelijke agendapunten rol den snel onder de hamer door. Alleen bij het punt „Financiën" bleef de vergade ring langer stilstaan. De onzekerheid van diverse bronnen van inkomsten, zo als de recettes bij de wedstrijden, op brengst van de kantine en de toto van- hoi wege de toenemende concurrentie W< andere kanslotto's heeft het bestuuitei noodzaakt met 'n voorstel te kome: 'n ingrijpende contributieverhoging Bi kosten van terreinhuur. training; genheid zowel in de zaal als buiten no mede verhogingen van bondsgeldt zij noodzakelijke werkzaamheden a gij klubhuis zijn de qorzaak dat de I van de vereniging steeds stijgen. De gadèring nam het voorstel tot ging gedeeltelijk over, ook al zal 1 in de komende 2 jaren opnieuw voorstellen tot verdere verhoging U confronteerd worden. Bij het punt „bestuursverkie werden de beide aftredende bestu. *j den, de heren Stavleu en Boume *5 herkozen. In de kascommissie w; J benoemd de heren Fr. Hop en C. I 3 sen Sr., terwijl de heer C. van Sch( 3 als reserve werd toegevoegd. De eH commissie blijft ongewijzigd door verkiezing van de heren Van Wan'jjj en Boumeester, terwijl een derde doi hieraan zal worden toegevoegd. tt Speciale dank werd gebracht aa:zi heren Goldenberg en Smits voor Z) werk in de kontaktkommissle en p mevr. v. d. Kwartel voor haar activ.n ten rond het klubblad. Zl Het vertrek van trainer Jans, d. t< jaar bij DOCOS heeft gewerkt, is de u den dat de heer v. d. Zeeuw, die 1 e bij LFC in dienst is geweest, thans u g terugkeert naar DOCOS, waar hij rejf enkele jaren werkzaam is geweest heer Huijing, voorzitter afd. tafe» nis van DOCOS dankte voor de pret$ j samenwerking en wederzijdse belifa stelling tussen voetbal en tafeltenni gedurende de maand juli voor uw OUDE TV Leverancier van alle topmerken PRINSES IRENELAAN 82 ALPHEN AAN DEN RIJN TELEFOON 01720—2962 VOORSCHOTEN Nu de Rijndijk en omgeving per 1 juli 1966 is overgegaan naar de ge meente Leiden heerste er bij de be woners enige onzekerheid of de school bus, waarmede de schoolkinderen da gelijks naai Voorschoten werden ge bracht, zou blyven rijden. Burgemeester en Wethouders van Voorschoten hebben zich daarom over deze kwestie tot hun ambtgenoten van Leiden gewend en voorgesteld de bus voor gezamenlijke rekening te laten rijden. De helft van het tra ject was Leids gebied geworden, ter wijl het andere gedeelte bij Voorscho ten bleef. B. en W van Leiden hebben thans besloten, voorlopig alleen voor het straks beginnende schooljaar, hun medewerking aan dit vervoer te ge ven, terwijl in de loop van het school jaar nog zal worden bezien of deze samenwerking daarna zal worden voortgezet. Voorlopig blijft de bestaande toestand derhalve ongewijzigd. Geslaagd. Voor het examen Neder lands MO-a is te Den Haag geslaagd mej. A. M. Kranyeveld. Aan de Techn. Hogeschool te Delft is geslaagd voor het kand.-ex. scheik. de heer A. T. van EU1. Wethouder Piena gaf aan de hand van kaarten een overzicht van de groei v. Leiden en tydens de pauze toonden de aanwezigen bijzonder veel belangstel ling voor de maquette hoe straks het Morskwartier. na de realisering van plus minus vijfhonderd woningen, er j uit zal zien. Vragen. (Jit vragen bleek dat ook degene riool belasting moet betalen wiens pand niet aangesloten is op db riolering maar waar lozing plaats vindt op de Rijn. De gemeente heeft ook de zorg voor lozing van het „hemelwater"! Zijn ener- j zijds de belastingen hoger, de annexa tie biedt vaak ook voordelen. De bur gemeester noemde in dit verhand als WATERPOLO LZC-adspiranten kringkampioen Sleutelstad heeft gisteravond op nieuw bewezen dat het geen eerste klas ploeg is. Ook in de wedstrijd te gen de Polar Bears uit Ede konden de Leidenaars geen enkel punt ver- De adspiranten van de Leid- irbeeld het bedrag de Leidse Muziekschool talen. Een tarief dat voor Leidenaren beduidend lager is! Op (le vraag nt de Hoge Morsweg opgenomen kon worden in het stadsver voer gaf de burgemeester te kennen dat dit besproken zal worden niet de NZH. Het vervoer Is geen kwestie van 't gemeentebestuur, maar is In han den van genoemde busonderneming. Aangaande de besprekingen mag men echter nog geen te hoge verwachtingen koesteren, zo werd medegedeeld. Het geen een der aanwezigen de opmerking deed slaken „wjj bljjven dus de blinde darm". „Ais een Minde darm moeilijk heden veroorzaakt kon hy weggehaald worden", aldus de burgeemester maar déze willen wij niet missen". Voorts pleitten de bewoners voor be ter toezicht op het verkeer aangezien door rijden op de stoepen de tegels het rlat de leerlingen sche Zwemclub werden kampioen de kring Gouwe-Rijnstreek door overwinning op de Gouwe uit Wad- dinxveen. In Alphen moesten de re serves van de Leidsche Zwemclub. met drie invallers, de overwinning aan AZC laten. Onder de maat Bij de wedstrijd Sleutelstad-Polar Bears geloofden de gasten het wel zo'n beetje. Het Gooi is immers al kampioen, terwijl Sleutelstad de de gradatie niet meer kan ontlopen, zo dat er geen enkele reden was voor extra inspanningen. In de eerste pe riode gelukte het Sleutelstad het doel van Wim van Rooyen schoon te hou den, en eerst dertig seconden voor het einde van de tweede speeltijd moest de Leidse keeper capituleren voor Ru dy van der Veer. Juist voor het af fluiten moest Hans Hilkhuyzen we gens een zware overtreding het water nao wel eens moeten ontgelden! Inte-1 verlaten. In de derde speeltijd werkte Polar Bears heel rustig naar een doel punt toe. Het duurde dan ook vrij lang voor Fokke Rommerts de voorsprong tot 0-2 vergrootte. Met een handig om- haaltje over het hoofd maakte Wim Kok er 0-3 van. Nadat in de laatste periode Wim van Zijl en Rudy van der Veer op het strafbankje kwamen voor een onenig heid tijdens dood spel, lukte het John ny Bekkering de Leidse eer te redden. Op neutraal terrein (het Alphense zwembad Den Hoorn) was de eind strijd voor de kringtitel bij de adspi ranten. De LZC-jongens toonden zich hier met 3-1 de beteren, nadat zij bij rust met 2-1 voorstonden op de Gou we. De Leidse jongens zullen nu deel nemen aan de strijd om de Nederland se titel. LZC 2 deed het niet zo best. Nadat de wedstrijd tegen AZC 2 een ruststand van 3-1 voor de Alphenaren te zien had gegeven, werd de eind stand 5-2. DUITSE IN KATWIJK VERDRONKEN Gisteren is in Katwflk ter hoogte an het Noordstrand de 30-jarige Duitse ■rouw Anita Dohmen uit Duisburg in ee verdronken. Tijdens de Braassemweck (9 tot en met 13 juli a.s.) grote show van occasions (inruil of demonstratie) in KAJUITKRUISERS tot 10 meter OPEN TOUR- EN SPEEDBOTEN BUITENBOORDMOTOREN CASCO'S BOOTTRAILERS RUBBERBOTEN WATERSPORTARTIKELEN etc. NIEUWE De show wordt georganiseerd door Navigare Nederland en is van 9 tot en met 13 juli elke dag geopend van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. WATERSPORTCENTRUM BRAASSEMERMEER .(1 km. van rijksweg AmsterdamRotterdam) PLANTAGE 33 OUDE WETERING Telefonische inlichtingen 01713791794500 OPENBARE VERKOPING VAN HUIZEN TE ALPHEN AAN DEN RIJN Notaris J. VAN DEN BERG te Alphen a. d. Rijn (st.pl. Oudshoorn), is voornemens op woensdagen 18 en 20 juli a.s, v.m. 11 uur in Hotel Centraal te Alphen a. d. Rijn bij inzet en afslag te verkopen: 1. Het woonhuis c.a. Stationsstraat 10, met erf en 'tbin. Vrij van huur. Voor ingezet, van de gem. Alphen a. d. Rijn, die kun nen aantonen economische belangen in de gem. Al phen a. d. Rijn te hebben, is er vrije vestiging. 2. Het woonhuis met aanh. en erf, Hooftstraat 130, verh. voor 15,60 p.w. 8. 2 woonhuizen met aanh. en erven, Bilderdykstraat 16 en 18, beide verh. voor 13,75 p.w. 4. 4 woonhuizen met aanh. en erven, Vondelstraat 37 t/m 43 (oneven), verh. resp. voor 89,85 p.m., ƒ20,20 p.w., ƒ86,60 p.m. en ƒ89,95 p.m. Inl. verstrekt gen. notaris (tel. 017202865). FLINKE HULP in de huishouding Liefst voor dag en nacht. In gezin met 5 jonge kinderen. Per 1 september of eerder. MEVROUW STOLKER, Zoeterwoudse Singel 16, Leiden, tel. 01710-3006». WICO-BORST TEXTIEL TE WASSENAAR voor het maken van verzorgde etalages op hel gebied van: HERENMODE DAMES LINGERIE DAMES- EN KINDERKLEDING Voor nadere inlichtingen belle of schrijve men: WICO-BORST, Langstraat 50. telef. 01751-3586 Wassenaar. Gevraagd 1 SLAGERSBEDIENDE 3 HALFWAS SLAGERS 1 SLAGERSLEERLING Wordt aan huis geslacht. SLAGERIJ HUET Langstr. 113, Wassenaar ADVERTEREN DOET VERKOPEN Fa. IJsselmuiden Zonen SASSENHEIÏ

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4