Alphense Lauratocht (460 deelnemers) telde eerste dag drie uitvallers STRIJDVAARDIGER HOLLAND VERSLOEG V.ENL. WEER BATAVEN-DAMES TWEEMAAL BENEDEN LEIDS RECORD CORSO EN AQUA FLORA-HORTUS HOOGTEPUNTEN BLOEMENWEEK '66 Woensdag 6 de leidse courant T« 1 JLL?*' GESL'AAGHFA CM: BEÜIHJFSTÉGHNISGHÊ SCHOOI '„"if ERNSTIGE VAL BIJ BEVERWIJK 460 deelnemers aan de Lauratocht 1966 hebben - helaas op twee na - involle genoten van de geneugten van„dezc vierdaagse rijwieltocht. De heer 1 T. H. Netelbeek uit Eindhoven kwanf in de buurt van Beverwijk met zijn voorwiel in aanraking met het achterwiel van een voorrijder. Hij raakte daar- de macht over het stuur kwijt en maakte op hardhandige wijze kennis met het harde rijwielpad. Zijn verwondingen aan benen, handen en gezicht zo ernstig, dat hij in het Roode Kruisziekenhuis te IJmuiden moest worden behandeld. Hij maakte de rit verder mee in de Roode-Kruiswagen, "jch vandaag zou de heer Netelbeek toch weer proberen de tocht voort zetten. tweede pechvogel was een leerling van de St. Bonifacius-ulo die door eigen onachtzaamheid kwam te vallen en een gat in het hoofd opliep. Ook j moest de strijd staken. Een derde uitvaller tenslotte, kreeg last van een Inde knie-kwaal en dr. v. d. Steen oordeelde het beter, dat hij voor het ook in de Laurarlt •dere van de tour zijn fiets A-RIJDERS REDEN 180 I.P.V. 150 KM IDe B. rijders volgden gisteren de elfde route als de een half uur eerder ^vertrokken A. rijders tot aan Burger- ween, daar reden de A. rijders recht uit in de richting Aalsmeer en lieten "de B. jrijders zich de Haarlemmermeer in zak- 'ken over de Venneperweg. De A rijders j reden tot aan de brug aan Oudererkerk -a$n de Amstel langs de Ringvaart, re- den deze brug over naar Duivendrechl ^8» kwamen aldaar Amsterdam binnen -»om vervolgens af te buigen naar Die- men. Over de Schellingwoudebrug ging *het vervolgens naar Schellingwoude om ^Vervolgens via de Purmerweg en Wad denweg Zaandam te bereiken. Daar *werd de richting gereden naar West- Jzaan en naar Nauerna en Beverwijk en JfVelzen-Noord om tenslotte in Santpoort "Jde B. rijders weer te ontmoeten, die ^intussen de tocht dwars door de Haar. Jlemmermeer hadden gemaakt over .«Hoofddorp en Lijnden. In Halfweg ver vlieten zij deze grote drooggemaakte plas Jweer en reden zij naar Spaarndam. Van Santpoort ging het vervolgeus Jiangs de kust bij Bloemendaal (waar begrijpelijk zeer velen even een duik Jin het zilte nat maakten) naar Zana- voort. TWIJFEL Reeds in Zand voort bleken meerden! A. rijders te twijfelen aan de juiste af- J stand, die volgens hen geen 150 km. maar stellig meer dan 175 zou gaan be- J dragen. Dit waren uiteraard de meest geroutineerden die dit reeds hadden op- gemerkt. Bij aankomst aan het Nuts- gebouw zou blijken, dat zij gelijk had- i den, want meerdere tellers wezen een afstand aan van boven de 180 km. Dat i mocht echter de vreugde beslist niet drukken, hoewel het opvallend was dat i de A. ploegen na de afsplitsing bij Bur- gerveen zo ver achter kwamen op de B. groepen, waarvan er meerdere bij i een verplichte stempelpost bijna twee uur te vroeg waren. 'f Van Zandvoort ging het over Noord- Jtftjkerhout, De Zilk naar Sassenheim en daarna weer langs de Ringvaart bij de Kaag. Ook daar was een stempelpost die om half drie open ging. Maar daar waren maar weinigen die behoefden te wachten. Zeker geen der A. rijders was daar te vroeg, deze waren dit keer allen ver in de achterhoede te vinden. In Hoogmade was de laatste stempelplaats waar tevens melk werd aangeboden, waarbij natuurlijk de opmerkingen over het meer mans zijn met melk niet van de lucht waren. Langs de mooie Wijde de wilgen hing. Aa reed men daarna naar Woubrugge en vervolgens langs de Heimanswete ring naar Alphen, waar de laatste stem pel werd gehaald. VERLOOFD Vandaag Is de Laura een verloofd paar rijker, namelijk Truus Buytendflk uit Rotterdam en Dick Vos uit Delft, die elkaar vorig jaar tijdens de Laura heb ben leren kennen en besloten zich dit jaar tijdens de Laura te verloven. Dat feest vindt dan ook vandaag (woens dag) plaats. De voorzitter van de Laura, de heer P. Groenhart, sprak vanmorgen het jonge verloofde paar gehele Laura hartelijk toe en bood hen 'n mooie boeket bloemen aan. Ongetwij feld zullen zij het verdere gedeelte van de Laura nog wel aan deze dag her innerd worden. Tijdens de dagelijkse persbespreking heeft de voorzitter van de Laura, de heer P. Groenhart, gisteravond er zijn teleurstelling over uitgesproken, dat de Alphense Middenstand zo weinig mede leven toont met dit jaarlijkse sportge beuren, waar toch menig andere plaats jaloers op is en de organisatie maar wat graag ter hand zou willen nemen. Gelukkig, aldus de heer Groenhart, zijn er ook zeer prettige bewijzen van hartelijke medeleven, anders had wel licht het Laurabestuur reeds lang het bijltje er bij neergelegd. Vandaag gaat het in de richting Utrecht en nog oostelijker tot aan Maarsbergen. Maarn en Austerlitz. Daar wordt dwars door de bossen gereden om er bij Zeist en Huis ter Heide weer uit te komen. Terug gaat het weer over Woerden langs de Oude Rijn naar Lau- rastad Alphen. Gediplomeerden afd. hout bewerken: J. v.d. Berg, Hazerswoude; P. P. M. F. v.d. Berg. Lelden; P. J. G. v.d. Berkel. Voorhout; H. Brouwer, Leiden, J. A. de Groot. Z'woude; K. de Groot, S'wijk; Ph. de Groot. Leiden; M. Guërin, Leiden; H. J. v.d. Hoeven, Leiden; G. Honders. Lei den; T. P. M. v. Ingen. S'heim; J. P. J. v.d. Laar, N'wijk; N. v. Loef, Leiden; M. R. Moerland. Leiden; H. Rodenburg, L'dorp; H. C. Starrenburg, Leiden; W. J. Streppel, Lisse; H. Tegelaar, Leiden; W. G. M. Vink. N'wijk; H. W. v. Vliet, Katw. a.d. Rijn; W. v.d. Voort, Leiden; F. J. C. A. Weber, Leiden; L. v. Westbroek, Lei den; J. G. v. Wijk, H'woude; W. v.'t Zand, Leiden. Afgewezen 4. Afdeling metaalbewerken A. G. C. A. v.d. Ameele, Oegstgeest; H. A. v.d. Berg, L'dorp; P. C. v.d. Berg, Leiden; G. W. v.d Born, Leiden; A. v.d. Broek, Leiden; G. M. Corel, Wassenaar; H. Fakkel. Leiden; B. J. Giezen. Leiden: G. R. P. Giinthardt, Katw. a. Zee; P. J. Halvemaan, Leiden; P. W. v.d. Holst. Leiden; J. Hulsman, L'dam; C, v. Ipen- burg, V'schoten; J. v.d. Kaay, Leiden; H. Th. M. Kooloos, Oegstgeest; J. Korbee, Leiden: H. L. Larrewijn. Leiden; H. v. Leeuwen, Wassenaar; J. S. v. d. Lely, Wassenaar; W. C. v. Luijk, Leiden: H. v. d. Meel, Leiden; T. G. d. Neysel, Leidschendam; J. Ie Nobel. Oegstgeest; L. den Os. Lel den; J. C. J. Paardekooper. Wassenaar. P. .1. Pijnaken, Leiden: C. A. Remmel- zwaal. Katwijk; L. v. Reyn, Leiderdorp. A. Steinebach, Voorschoten. A. Ver haar. Oegstgeest; T. de Werker, Rijns burg. °Afdeling Metselen K. Benning, Leiden; P. v. d. Berg, Lei derdorp; J. Bronsgeest. Leiden; J. v. Eek. Leiden; P. v. Haasterecht. Leiden; C. Halvemaan. Leiden: R. T. Punselie, Leiden; W. Zirkzee, Leiden. Afgewezen: 2 Afdeling Schilderen R. v. Beek. Leiden; J. M. Dragl, Voor schoten; B. J. W. Dros, Voorschoten: L. v. Keekem, Alphen a. d. Rijn; M. J. Keereweer. Leiderdorp; H. Kuyt, Kat wijk a. Zee; B. Leeuwis, Leiden; A. J. v. d. Meer, Voorschoten; J. Overdijk, Zoeterwoude; Th. P. C. Roelofs, Leiden; M. W. Sloos, Leiden; J. A. Steenbergen, Leiden: F. van het Veld, Leiden. Afgewezen: 1 Semi parttime-cursus (avondschool) Bevorderd naar het tweede leerjaar W. C. Benning. Leiden: L. v. d. Berg, Leiderdorp: R. Blok. Leiden; H. v. d. Blom, Leiden; A. Booms Leiderdorp; G. M. Borst. Leiderdorp; P. Th. J. Borst, Voorhout: A. v. d. Bos, Leidschendam; L. J. Bremmer, Leiden; A. G. J. Corne- lisse. Leiden; W. F. Crama. Leiden. C. G. Cramer. Leiden: Th. v. Dam. Lei den; B. Distelveld, Leiden; J. Th. Doorn, Leiderdorp; N. v. Dorp, Noordwijk; J. C. Duivenvoorden, Voorschoten; J. J de Goey. Leiden; S. P. A. v. Goozen. Leiden; A. Groenendijk, Leiden; W. C. Haasterecht, Leiden: J. M. Hakker. Voorschoten; P. v. Harten, Leimuiden: K. Heemskerk, Rijnsburg; A. P. C. v. Herk, Wassenaar: W. Heus, Leiden; R. dc Hey, Stompwijk; H. v. d. Hulst. Was- 'senaar; P. H. Jaarsveld, Leidschendam: C. C. M. Kntjnenburg, Wassenaari J. L. Koet. Leiden; J. M. Kooistra, Leiden; C. Kop. Leiderdorp; H. J. v. d. Laan. Ter Aar; J. Ladan. Leiden; P. v. La tum. Leiden; J. la Lau, Leiden; H. F. Ligtvoet. Leiden: A. v. Mastrigt. War mond; Th. v. d. Meer, Roelofarendsveen; F. A. Meierink. Noordwijkerhout; W. Th. v. d. Mey, Koudekerk; P. C. Mo lenkamp, Noordwijk; Th. J. L. J. Paar. dekooper, Wassenaar; D. G. Paats, Lei den: W. Plug, Noordwijk aan Zee; A. N. M. v. d. Pouw Kraan, Hoogmade: J. C. H. Randsdorp, Lisse; E. N. J. M. Ro- mijn, Zoeterwoude; W. J. M. v. Rijn, Stompwijk; J. Schilthuizen, Leiden; P. C. M. Sloos, Leiden; J. Slot, Voorhout; H. J. G. Smeele, Leiden: J. A. Stryk, Rijpwetering; S. Verbeek, Sassenheim: G. Voskuil. Leiden; J. C. v. d. Wal. Lei derdorp; H. v. Westbroek, Leiden; H. Wolters, Leiden; F. L. M. Zoet, Lisse; C. Zonneveld, Voorschoten: P. H. Nt. Zonneveld, Voorschoten: E. Planjer, Leiden. Niet bevorderd: 9 Gediplomeerden Afdeling Houtbewerken: P.Th. Baak. Stompwijk; W.M. Borsboom, Wasse naar; P. C. Borst, Noordwijk; C. Cor net, H. J. Eradus en E. Kruit, allen Leiden: K. A. v.d. Linden, Voorscho ten; C. F. Lith, Leiden; C. v. Mil, Zoe terwoude; G. J. A. de Ridder, Lisse; W. Roggeveen. J. Schrijer en A Th. Segaar, allen Leiden: Slagtveld. Noord wijk; W. Teske en E. A. M. Wagema- ker, beiden Leiden; J. Wagenaar, Sas- Af gewezen; Afdeling Metaalbewarken: L. j. Borst, j Rijpwetering; J. L. v, Gils, Alphen a d Rijn; H. v. 't Hof, Sassenheim; N. de Jong, Leiderdorp; A. Kanbier, Leiden; FA. Kotte, Voorschoten; H. J. Lepe-; laar, M. Lepelaar en C. J. Trouwee. allen Leiden; H. v. Velzen, Noordwijk; H. Vermeulen, Leiderdorp; F. J. Ver- sleege. Noordwijk; A. v. 't Zand, Lei den. Afgewezen: geen. Afdeling Metselen: K. Beekman, Leiden: B. J. J. M. Bloemberg, Alphen! a.d. Rijn: W. tFallaux, A. de Groot. A. Koppe. J. Laterveer, F. Ligtvoet, i G. Monteba, J. Schouten, P. J. Sehou- j ten, C. Selier, J. Slingerland, W. P. Sloos en A. Swanen, allen Leiden; J. J. de Vries. Alphen a. d. Rijn. Afge wezen: 2. Afdeling Schilderen: C. J. M. Jan sen. Rijpwetering; F. Kortekaas, Was senaar; J. Kramer, Leiden: A. Lanser, Alphen a d Rijn, R. W. I. M. v. Leeu wen. Warmond: J. G. v.d. Mey. Lei den: C. P. M. Weenink, Rijpwetering; F. Zuyderduyn, Katwijk a. Zee. Afge- wezen: 2. Prijzen De schoolprijs ging naar K. Benning te Leiden. De groepsprijzen vielen ten deel i aan: P. Pijnnaken en P. v.d. Holst, beiden Leiden; K. Rodenburg, Leider-1 dorp; H. Brouwer, J. v. Eek en B. Leeuwis. allen Leiden. De prijs, beschikbaar gesteld dooi de Kamer van Koophandel, werd uit gereikt aan K. Beekman te Leiden. VOLLE BAK VOOR LEIDSE IBM-GANGERS Jeugdeompetitie hoofdklasse jongens Nog één competitiewedstrijd wacht de Holland - jongens, maar dit zal slechts een formaliteit zijn. Op impo nerende wijze hebben de Leidenaars. gisteravond hun naaste belagers, het Haagse V. en L., definitief naar de tweede plaats verwezen. v. d. GEUGTEN WEER 9.1 SEC. De winst- tegenover de eerste wed strijd behaalden de oranjebroeken op de 800 meter, de horden, 80 meter, kogelstoten en het hoogspringen. Ro bert Strik liep achter winnaar Wij nand Bladt (slechter dan vorige com petitiewedstrijd) naar een persoonlijk record. In zijn strijdvaardigheid zoog hij bovendien zijn nieuwe clubgenoot Roekei mee naar een goede tijd. Op de 110 m. horden trok de Spar taan Gerard Oude Veldhuis zich prach tig op aan de Ned. kampioen Frank Jutte. Maljaert v. d. Gugten was weel de felle vechter, weer 9.1 sec., ook hij inspireerde zijn clubmakker die hem tot op 0.1 sec. benaderde. Jessu- rum was hiermede ook alle anderen te vlug af. KAMPIOEN GEKLOPT Prachtig waren de series 600 meter door de enorme strijdlust welke aan de dag werd gelegd. Nieuwenhuizen en de Holland-junior John Be.v trok ken zich er niets van aan, dat Wilhelm, de kersverse Nederlandse kampioen in hun serie meeliep. Geen meter weid er prijs gegeven en pas in de laatste 50 meter viel de beslissing: Wilhelm werd twee dagen na zijn kampioen schap geklopt door de DOS-loper Nieu wenhuizen. Voor de andere resultaten verwijzen we naar de uitslagen: Hoogspringen Jongens A/B: 1 J. Ruysink, Holl. 1.70; 2 A. van Idsinga. DOS 1.65; 3 R. Strik. Holl. 1.65; 4 D. v. d. Waler, Holl. 1.60; 7 F. Stembert. Spart. 1.45. Speer Jongens A. 1 Th. Staal, Holl. 44.56; 2 R. Snapper, V L 43.32; 3 M. Muste, V L 41.74; 4 H. Ransdorp. Spart. 41.12; 5 E. Visser. Holl. 40.62. 800 meter Jongens A: 1 W. Bladt. V. L. 1.57.5; 2 R. Strik. Holl. 2.02.-; 3 H. ten Ham. V. L 2.02.4; 4 W Roekei, Holl. 2.04.4; 7 A. Tijssen, Spart. 2.15.5. 4 x 100 meter Jongens A/B: 1 V L, Den Haag 45.1; 2 DOS. Rotterdam 46.1; 3 Holland, Leiden 46.2; 4 Spar taan. Lisse 46.9. 110 meter horden Jun. A: 1 F. Jutte, V L 15.-; 2 G. Oude-Veldhuis, Spar?. 15.4; 3 F. Julien, Holl. 15.7; 4 J. Ruy sink, Holl. 16.6; 5 F. Rooyakkers, Spart. 16.7. 100 meter Jun. A: 1 J. van Sinderen, DOS 11.3; 2 F. v. d. Bosch, V L 11.5; 3 A. Bersee, Spart. 11.8; 4 G. den Tex, Holl. 12.1. 80 meter Jongens B: 1 M. v. d. Gug ten, Holl. 9.1; 2 E. Jessurum, Holl. 9.2; 9 J. Buts, Spart. 10.3; 11 F. Stembert, Spart. 10.9. Diskuswerpen Jun. A en B: 1 R. Snapper, V L 39.16: 2 W. Veen, Holl. 38.98; 4 B. v. d. Mey, Holl. 36.68; 5 E. Visser, Holl. 35.64; 6 F. Rooyak kers, Spart. 29.36; 7 H. v. d. Aardweg, Spart. 26.50. Verspringen Jongens A/B: 1 R. Ma- hieu. V L 6.38; 2 G. Boevink. V L 5.90; 3 J. Schermer. Holl. 5.81; 7 A. Bersee. Spai't. 5.49; 8 G. Oude-Veldhuis Spart. 5.44. Holland een sterke Door Holland was er gisteravond welwillend een plaatsje ingeruimd voor een 4 x 200 m. dames tijdens hun jeugd-competitiewedstrijd. ADA en Bataven kwamen beiden met twee ploegen aan de start om te proberen hun records wat scherper te stellen Jaen mogelijk zelfs de .listrictsrecords op hun naam te brengen. Dit laatste ^gmocht echter niet lukken. De eerste ftace liepen beide ploegen een nieuw rjrecord. maar hel ging wat stroef en de Lijd moest beter kunnen. In de tweede poging, de ergste wed strijd-zenuwen waren toen verdwe nen, draaiden de ploegen met betere wissels naar zeer goede tijden. Als laatste loopster voor beide teams lie pen Nederlands snelste sprintsters van het moment een indrukwekkende race. Truus Hennipman (Bataven) bleek wederom iels sneller dan het ADA- meisje Lydia Vonk. Zij maakte een officieuze tijd van 23.5 sec. over haar 200 meter met vliegende start. De ADA-meisjes Willy Wokke, Rita van Slooten, Willy Bloothoofd en Lydia j Vonk benaderden met hun 1.42.5 m. zeer dicht het nationale record (1.41.2) De Bataven-dames liepen hun club- en Leids record tweemaal omver. An neke Hogenboom. Gerda Kraan. Dini van Beek en Truus Hennipman liepen de eerste maal 1.46.2 (record 1.46.5), de tweede maal, toen Mimi van Wezel de plaats ingenomen had van Anneke Hoogenboom kwam de ploeg tot 1.45.4, slechts 1.4 sec. boven het districts- record. De tweede teams kwamen tot 1.48.1 m. (ADA) en 1.52.7 voor Bata ven (Hoogenboom, Lourier. Veldhuij- zen en Van Dijk). V.l.n.r.: Dini v. Beek, Gerda Kraan, Mi mi v. Wezel, Truus Hennipman brachten Leids record 4 x 200 m. naar 1.45.4. 300 meter Jun. A: 1 R. Mahieu. V L 36.2; 2 H. Ransdorp. Spart. 38.5; 3 i H. v. d. Bosch. V L 38.7; 4 C. Hel- j mich, Holl. 39.-; 5 Chr. Bierman, Holl. I 39.2: 6 R. Tiesema, Holl. 39.8. Kogel Jongens A: 1 J. van Sinderen, DOS 13.28; 2 Ch. Bierman. Holl. 12.20; 3 W. Veen. Holl. 12.19: 4 C. Helmich, Holl. 10.88; 6 H. 0. d. Aardweg, Spart. 9.27; 7 H. Paardekoper. Spart. 8.78. 1 600 meter Jongens B: 1 A. Nieuwen- huizen, DOS 1.25.3; 2 J. Wilhelm. V 1 L 1.25.5; 3 J. Bey. Holl. 1.26.-; 4 J. Frankhuizen. Holl. 1.30.5; 5 H. van Bovene, Holl. 1.31.1; 6 N. van Rooyen. I Spart. 1.39.- I Einduitslag: 1 A.V. Holland, Leiden. I 15.505 pnt; 2 V. L., Den Haag 14.169 pnt; 3 DOS, Rotterdam 12.512 pnt; 4 j Spartaan, Lisse 11.468 pnt. MIDDENSTANDSEXAMEN Voor het middenstandsexamen zijn geslaagd: J. Guldemond. G. Gijzenij, H. Ramak, Leiden; B. ter Haar Rijnsburg; A, de i Haas. Leidschendam; Arie de Haas, Valkenburg; C. Hagoort. Leiden: J. Haspels. Wassenaar; N. Havenaar, Voorhout: L. Haijes, Leiderdorp; G. Heemskerk, Rijnsburg: P. Heemskerk. Katwijk; J. Helmus, Sassenheim; J. den Heijer. Rijnsburg; F. Hofman. Lei den: A. den Hollander. Leiden: H. Hoo- gervorst. Noordwijk: L. Hul, Lisse: M. v. d. Hulst. Alphen a.d. Rrjn; J. v. d. Ing. Hazerswoude; J. de Boer. Hazerswou- de; M. Janmaat. Nieuwveen; C. de Jong, Zoeterwoude: L. v. Steenbergen, Leiden; N. Kapteijn. Ter Aar; J. v. Kesteren, Alphen a.d. Rijn; M. Kleij, Lisse; C. Kok. Leiden; P. de Kooker, Lisse; K. i Kop-Duynerman, Leiden: A. Kraan, Hoogmade; D. Kranenburg, Nieuwkoop; G. Kroon. J. Kroon en M. Kroon. Ab- benes; M. Kruyt, Wassenaar; P La- man, Leiden; J. Lammens. Katwijk a. Zee; M. Lancel, Leiden; G. Lascaris, Sassenheim; B. v. Leeuwen, Leiden; R. v. Leeuwen, Den Haag; D. Leku. Al phen a.d. Rijn; J v. d. Linden. C. Meer- tena-Stol en H. Mooten-Vlasveld, Leiden. De geduchte Leidse afvaardiging naar het IBM-toernooi heeft al in de eerste ronde duidelijk de aandacht op zich gevestigd. In tegenstelling tot eer der gedane mededelingen zijn vier Philidorspelers in de reservegroepen geplaatst, te weten De Graaff. Etmans. Van den Berg en Joop Piket. De vijf de Philidorman, Cees Berg. heeft om dicutabele redenen op het allerlaatste moment afgezegd. Dit viei-tal scoorde in de eerste ron de de volle bak, als we tenminste mo gen aannemen dat Etmans zijn hang- partij legen de Belgische jeugdkam pioen Mertens inderdaad in winst zal gaan omzetten. Zijn afgegeven zet is in ieder geval een juweeltje. Joop Piket opende de Leidse pun- tenlawine met een snelle overwinning op Schild. Van uit een konings-Indi- sche opening bereikte hij an 27 zet ten de volgende stand: W (Piket) Kgl. Dc2, Tf 1, Tf3. Le4. Lg3. Pd5: pi a2. c4. e5, g2. h2. ZZ (Schild) Kg8, Dc8. Tb8, Te8, Le6. Pf8. Ph7; pi a6. c5, f7, g4, h6. Een explosie op f7 maakte hier aan alle onzekerheid een einde: 28. Lh7x— Fh7xü. Lf7x; 30. Tf7x. Kf7x; 31. Dh7x Kf8 (31 Ke6 32. Dg6+) S2 Lf4 (de pointe), Te6: 33. Pf6! en zwart gaf op. Na 33 Tf6x; 34. ef6x, Db7 35. Dg7 -FDg7x; 36. fg7x+ wint hij de toren op b8. Ad van den Berg wikkelde zeer snel af naar een iets beter staand toren- eindspel tegen Elfrink en wist dit dwingend in winst om te zetten. Ook Rag de Graaf kwam tot winst, al waren vèrschillènde partijmomenten niet altijd even zonneklaar. NKS-TOERNOOIEN VOOR B- EN C-JUNIOREN Nadat het Rector Vester Beker-loer- nooi voor de a-junioren mei succes is afgewerkt, worden binnenkort soort gelijke toernooien voor b en c-junio- ren gehouden. Het toernooi voor b- junioren wordt gehouden op zondag 14 augustus op dc terreinen van DOSR en Weteringse Boys in de gemeente Alkemade. Het toernooi voor c-junio- ren vindt plaats op zondag 21 augus tus op het sportcomplex van de ver eniging SJC te Noordwijk. LET OP LEGITIMATIE BEWIJS VAN DE GEM. WERKPLAATS! Het komt de laatste tijd in Leiden en omgeving veelvuldig voor dat door col porteurs artikelen worden aangeboden, zoals borstels, matten, textiel etc. waar- bij men laat voorkomen, dat deze arti- I kelen afkomstig zijn uit de Gem. Werk plaats, Groenesteeg 97 te Leiden. Dik wijls echter is dit in strijd met de waar heid. Wij brengen daarom het publiek nogmaals onder de aandacht, dat de verkopers, die artikelen van de Gem. Werkplaats aanbieden, in het bezit zijn van een legitimatiebewijs, waarin hun bevoegdheid tot verkoop duidelijk is om schreven. Voor men tot aankoop van be doelde artikelen overgaat is het van be lang zich eerst van de herkomst te over tuigen, door inzage van dit legitimatie bewijs te vragen. Twee LSG-spelers spelen in groep C. de groep direct onder de reserve- groep. Hein-Piet van der Spek kwam tegen de Duitser Berry tot een veel belovende positie, maar vergiste zich even zodat remise een feit werd. Arend van Oosten speelde met zwart een ingewikkelde variant van het Frans en kwam er beter uit dan zijn tegenstander Donk. Ook hier kon een Leidse zege genoteerd worden. De enige nul voor de Leidse af vaardiging kwam van Münninghoff, die derhalve mei een nogal somber gezicht rondliep. Een vrolijke eetpartij met Etmans in topvorm gaf ook hem zijn goede humeur weer snel terug. Wilt u iets weten Plaquette. ln uw courant kwam enige tijd geleden het bericht voor. dat de heer D. H. den Hartog, wonende in Den Haag, een plaquette heeft ontwor pen in verband met het huwelijk van Beatrix met de heer Claus von Ams- berg. Zoudt u mij in de rubriek „Wilt u iets weten" kunnen mede' -'en omtrent de prijs, het goudgchalte cn wat men ver staat onder blauw van genoemde pla- quette?. vraag G. A. v. d. B. tc Lei-: den. Antwoord: Wanneer u spreekt van goudgehalte denkt u waarschijnlijk aan een munt. Er was bij de herinnerings- j plaquette echter geen sprake van mun- ten. De doorsnede van de plaquette op zich (het hart) bedraagt al 14 cm, dus u begrijpt wel dat het voorwerp behoor lijk groot is. Het hart wordt gegra-1 veerd in gemetaliseerd plastic. De ver- j diepingen die dan ontstaan worden op- gevuld met goud. Dit wordt met de hand gedaan. Zo ontstaat een uitgewerkte matrijs. Het hart stelt voor een gouden koets met daaromheen oranje bloesem en de initialen B. C. Daaronder staat Beatrix van Oranje en Claus von Ams- berg. De achtergrond is blauw. Het matrijs kan voor verschillende doelein den afgedrukt worden. Zo wordt het hart onder andere verwerkt in perplex vliegtuigglas i. in een presse-napier. Deze presse-papier kost 12.50. Ver der is het hart in een telcfoonklappcr gedrukt met een volledige alfabetische lijst. Dit kost eveneens 12.50. Dan zijn er nog puntvormige houten wand- schildjes waarin het hart is geperst, die ƒ8.50 kosten, en bovendien zijn er losse harten. De gekleurde zijn 4.50 en de harten die alleen met goud zijn opge werkt kosten 3.25. Op het ogenblik wordt in Den Haag een tentoonstelling gehouden van ver schillende ontwerpen van plaquettes van de heer D. H. den Hartog, n.l. in de Houtrusthallen. Deze tentoonstelling is dinsdag geopend door de voorzitter van de Kamer van Koophandel en eindigt za terdagmiddag om 2 uur. De verkoop gaat door tot 12 uur in de avond. De heer Den Hartog heeft reeds plaquettes gemaakt van Winston Churchill die aan geboden zijn aan Lady Churchill en aan le koningin. Verder is hij bezig met een plaquette (ongeveer gelijk aan de nationale her inneringsplaquette. voor het huwelijk van prinses Margriet en de heer Pieter van Vollenhoven. PAUZE HERVORMDKN EN GEREFORMEERDEN scheidt de huidig® gereformeer de Kerken nog van de Hervormde Kerk Katholieken vragen zich dat sinds jaar en dag met verbazing af. Ook. blljkena rede op VVoudschoten, prof. dr. G. an Niftrik. ..Ik zie er geen kans (een verschil aan te wijzen). Daar om bepleitte hij dat het oecumenisch werk in ons land zich dftArop zou con centreren. Prof. Van Niftrik zag wel de moeilijk heden tot hereniging van andere kerk en. die op diepgaande punten van el kander verschillen. „Achter het huidig dringen naar eenheid kan ook onver schilligheid inzake de waarheidsvraag schuilen en het kan ook mode zijn". Nu eerst maar hereniging van de „mannen broeders" nagestreefd Het lijkt een gezond begin en een toetssteen van nieuwe mogelijkheden. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Marnie (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uu*. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Spion tegen wil en dank 14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Winnetou in de DoceDvallei (14 jaar) Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefde van een blondje (18 jr.) (geprolongeerd Dagelijks 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De Whisky karavaan (alle leeftijden) Dageljjks en zondag 2 en 8 uur. Rex: De vechter met de vernielende vuist. (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Soms worden wc verblind door dc glans van het nieuwe, liet onbekende cn onbe reikbare, maar die glans verbleekt spoe dig en wat biyft er dan over? M \RKTBERIGHTEN RIJNSBURG, 5 juli. Bloemen Gladiolen: Mem. Day 22002700; Sneedw Prinses 20002200; Live Fla me 13001700; Am. Anjers: Tangerine 10001500; Harvest Moon 9001400; Brandaris 10001300; Shocking Pink 800—1100; Max Arthur 700—1100; Pink Dusty 7001000; Sim rose 7001000; Sim rood 6001000; Sim wit 600900; Pyremedale 16002300; Pel Godetia 1800—1900; Alstroemeria 1200—1400 W. Suprem 620780; Esteread Creme 620—820; Talma 340—410; Mimi 260— 340; Centareria 240330; Colvillei Al- ba 1200—1700; The Bride 1300—1500; Numph 8801340; Amanda 7001000. alles per 100. Freesia's 120160; Zilver Distel 60—80; Soli Dago 6078; Se- getum 5075; Goudsbloemen 4053; Ixia 3852; Ranonkel 4051; Ane monen 1222 per bos. Gerbera 24 32 per stuk. TER AAR, 5 juli. Groente. Augur ken A 1.65, B i.23, C 83, D 174. D TI 61- -62, CD I 61. CD II 14. E I 36, E II 14. ZESTIC AQUARIA „Als Iemand verre reizen doet is het motto van het Rijnsburgs Bloemen- j corso, dat zaterdag, 6 augustus, als hoogtepunt cn sluitstuk van de Bloemen- i weck 1966 in Leiden, Rijnsburg en Oegstgeest te zien zal zijn. I Het Rijnsburgs Corso, dat door de jaren steeds meer in grootte cn kwaliteit won, belooft ook dit jaar weer een groot evenement te worden. Niet minder dan 12 praalwagens en ruim 25 personenauto's zullen op de eerste zaterdag van augustus uit het bloemendorp Rijnsburg naar Leiden (rekken, begeleid door in totaal 20 muziekkorpsen. De heer George Kiersch uit Amsterdam, die dit jaar voor de twaalfde keer de artistieke leiding van i het Corso in handen heeft, vertrouwt tenvolle, dat hij met de blocmcn- optocht, die geïnspireerd is op beroemde reizigers, de altijd gestegen kwali- tcitslijn zal kunnen vasthouden, wat niet alleen het aantal deelnemers, maar ook het assortiment te verwerken bloemen is weer groter geworden. Naar schatting zal het Corso dit jaar ongeveer 120.000,- gaan kosten, waarvan 70.000,- voor rekening Van het Corsocomité komen. Het restant bedrag is voor rekening van de verschillende deelnemers. riumlenloonstelling wordt rijdag avond 22 juli geopend door Leidcns burgemeester mr. G. C. van dei" Wil ligen en zal geopend blijven tot en met 7 augustus. In totaal zal men kunnen genieten van meer dan du aquaria, deels van de leden van de vereniging, deels van de heer Wijn bergen, importeur van exotische vis- sen en planten, die naar hij heeft aangekondigd, een groot aantal pn- meurs ontdekkingen van zijn laat ste reis naar de koraalriffen bij de Philippijnen op de Leidse expositie zal brengen. Te bewonderen zijn o.m. naar schatting 6000 vissen, in prijs variërend van 1.50 tot 1400.- per stuk en alle bekende variëteiten exo tische waterplanten. De bloemen bij de aquariumtentoonstelling worden verwerkt in een arrangement van de bekende ontwerper Cor de Koning uit Rijnsburg, die voor deze tentoon- Behalve het Corso, het traditionele hoogtepunt van de Bloemenweek, zal in de eerste week van augustus en de laatste week van juli ook de aqua - i riumtentoonstelling we schreven daar reeds eerder over gehouden worden in de Leidse Hortus Botanicus aan het Rapenburg. Een groot aan- I deel in deze aquarium-expositie, die wordt ingericht door de Leidse ver eniging „De Natuurvriend", heeft ook de Stichting Rijnsburgs Corso, want deze stichting stelt zich garant voor een bloemrijke en artistieke entourage in de vorm van een tentoonstelling van het Rijnsburgs bloemenassorti- ment. De gecombineerde bloemen- en aqua- stelling inspiratie gezocht heeft in de beroeps visser ij. Zo zal n-.cn op de „Aqua-Flora- Horlus" een schelpcnkar vinden en, om bij het water te blijven, de vijver van de Hortus zal worden omgetoverd in een bloemrijke „jachthaven". BLOEMENGROETEN Behalve het Corso en de gecombi neerde expositie in de Hortus, de twee grote evenementen van de Bloemen week 1966, zal der traditiegetrouw door de charmante bloemenmeisjes in de eerste week van augustus een bloemengroel gebracht worden aan de Leidse. Oegslgeestse en Rijnsburgse bruidjes en jonge moeders, een atten tie die telkenjare door de gelukkigen op hoge prijs wordt gesteld. Donderdag 4 augustus wordt een hoogtijdag voor dc Rijnsburgse jeugd, die dan de kans krijgt met elkaar om waardevolle prijzen te wedijveren m een Kindercorso. Mocht men zaterdag 6 augustus niet in de gelegenheid zijn het Corso te bewonderen, dan kan men de avond tevoren een kijkje gaan nemen in de Florahal te Rijnsburg, waar de praalwagens geëxposeerd zul len worden. De expositie van de praal wagens, die de avonturen van beroem de reizigers uitbeelden van de Griekse held Odysseus tot de moderne held John Glenn zal worden ge opend door dr. L. van Egeraat. Aan alle feestelijkheden van de Bloemenweek 1966 komt tenlotte een eind op zaterdagavond 6 augustus met een Taptoe in Rijnsburg.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3