Hulshof!' SteCcidóeSou 5% 4% 372% 3.48% 3.24% Miele er is geen betere I Eindelijk Janine Proces duurde vijfjaar recht voor Charrat Interview met dr. Drees DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 JULI 19L Gevaarlijk voor K. V.P. IV"IET elke dag gebeurt het, dat 11 we volmondig „inderdaad" zeggen naar aanleiding van een conclusie in het weekblad van de liberale partij. Nu geldt ons „inderdaad" bepaald niet het gehele artikel waarin de heer Ph. C. la Chapelle, hoofdredacteur de crisisgeruchten rond het kabinet-Cals onder de loep neemt. We voelen nog altijd, op zakelijke gronden, weinig voor vervroegde Kamerontbinding en we onder schrijven niet de veronderstelling, dat in K.V.P.-kringen de crisis geruchten wel geboren zullen zijn uit heimwee naar politieke samen werking met de liberalen, zoals in de kabinetten van prof. De Quay en mr. Marijnen. Zo tot optimisme stemmend was die samenwerking toen ook weer niet. Maar we zijn het met de hoofd redacteur van „Vrijheid en Demo cratie" erover eens, dat op dit mo ment een „overstapje van socia lisme naar liberalisme" voor de K.V.P. een gevaarlijk spel moet heten. Gelet op de spanningen tussen conservatief en progressief binnen de V.V.D. zelf, is de heer Chapelle natuurlijk wel een profeet met boter op het eigen hoofd, wanneer hij oreert, dat de K.V.P. dan bevestigt een onduidelijke partij te zijn, een partij waarvan de kiezers niet meer weten wat men eraan heeft. Alleen al omdat het de K.V.P. niet zou sieren in een zelfde lekke boot te zitten als de V.V.D.moet men die boter op des heren Chapelles hoofd maar niet te zwaar aanrekenen. Inderdaad gaat de K.V.P. bij een nieuwe zwaai, zeker wanneer de liberalen in plaats van de socialisten regerings partner zouden worden, een hache lijk avontuur tegemoet. WIJ stellen ons niet op het standpunt, dat de K.V.P. onder alle omstandigheden het zelfde percentage kiezers en het zelfde aantal Kamerzetels moet be houden, wil de partij van Schaep- man in de toekomst binnen Neder lands staatkundig bestel een rol van betekenis kunnen blijven spelen. Een achteruitgang als gevolg van het feit, dat de partij door het uitspreken van een duidelijke politieke belijdenis sommige kie zers van zich vervreemdt, hoeft niet altijd verlies te zijn en is in geen geval volgens de graadmeter van de parlementaire democratie een gevaarlijke methode. Maar verlies aan stemmen, zetels en invloed wordt wel een nare zaak als het voortspruit uit onduidelijkheid. En aan dit risico stelt de K.V.P. zich bloot, wanneer ze zich tweemaal in één parle- mentsperiode zou lenen voor de tactiek om van partner te ver wisselen. Dus toch parlementsontbinding en vervroegde verkiezingen? Neen, want het beleid van het kabinet- Cals is in vele belangrijke onder delen een beleid zoals door de Katholieke Volkspartij en hun Kamerfracties bepleit is. Wanneer nu ergens teruggedraaid moet worden, is dat ook een terug draaien van een politiek beleid als bij herhaling door K.V.P.-parle- mentariërs werd gevraagd en ver dedigd. De grondlijnen voor dit beleid zijn in 1963 opgezet en in 1965 op bepaalde punten herzien. Wanneer er nu sprake is van fouten dan liggen die voor een niet onbelangrijk deel derhalve in de collectieve sfeer van regering (in clusief de vorige) en regerings partijen. HEEL gevaarlijk spel zou het zijn dit te camoufleren door nu aan te sturen op een andere politieke alliantie. Wanneer in terne conflicten in het kabinet en meningsverschillen met andere regeringspartijen daartoe zouden nopen, dan moet de „overstap" toch gepaard gaan aan een duide lijke uitspraak over de pro grammaherziening, die men ir casu de K.V.P. noodzakelijk acht. ADVERTENTIE B3IPS De Rijkspostspaarbank biedt u 6 mogelijkheden voor veilig en vertrouwd sparen. Kies de spaarregeling en de rente, die passen bij uw eigen omstandigheden. >t opzegging 472% st opzegging Beleggingsrekeningen met opzeggingstermijn van 12 maanden Beleggingsrekeningen met opzeggingstermijn van 6 maanden Belegging8reKeningen met opzeggingstermijn van 3 maanden Opneming binnen de opzeggingstermijn is altijd mogelijk. Spaarbewijzen ingevolge de Algemene Premiespaarregeling Jeugdspaarrekeningen Gewone spaarrekeningen Accijns MET ingang van 1 januari 1966 ia de gaan vinden en gaf in zijn wrevel de accijns, en omzetbelasting op alco- kip met gouden eieren een vermage- holhoudende dranken belangrijk ver- ringsdteet. Behalve de financiële strop hoogd. De regering verwachtte van cteze is er nu het;alechte humeur van «lijtere> maatregel een fikse injectie voor de Horecamensen en consumenten. Het be- schatkist en men had zelfs al becijferd treffende bedrijfschap heeft vorige week hoe groot die injectie zou zijn. Ruim aan het misnoegen uiting gegeven. 127 miljoen over de eerste vijf maan- Wij vinden het een markant feit, dat den van dit jaar. juist een categorie consumenten die wel De ontvangsten hebben echter bijna eene verdacht wordt van zorgeloze over. dertig miljoen gulden minder be- besteding, de minister van Financiën dragen dan geraamd was. De oorzaak een lesje heeft gegeven over het onder- daarvan ligt voor de hand. werp: „Hoe ontstaan begrotlngstekor- De consument is de borrel te duur ten...?". Politiek weer sterfelijk SOEKARNO ls onttroond. Als „grote leider van de revolutie" mag hij dan nog blijven voortleven, zijn voortbestaan als president staat op het spel. Het hangt van het nieuwe volkscongres af of het Soekarno wil handhaven of niet. Soe- karno zelf heeft over zijn politieke toe komst niet meer te beslissen, nu zelfs zijn staatsfilosofie op sommige punten als „een gevaar voor de veiligheid van het volk" is gebrandmerkt. Het is natuurlijk de vraag of het vol gende volkscongres er behoefte aan heeft van zijn nieuwe macht gebruik te maken. Dit zal mede afhangen van de wijze waarop Soekarno zich ln zijn nieuwe rol weet in te leven. En ook van de manier waarop Djakarta's sterke man van nu, generaal Soeharto, de problemen van het land gaat oplossen. De ster van Soeharto ls sinds de mis lukte opstand van 30 september voort durend gestegen. Langzaam maar zeker, met omzichtigheid maar heel resoluut, heeft de 46-jarige generaal Soekarno van zijn macht beroofd. Hij heeft niet open lijk gebruik gemaakt van de machtige wapens die Soekarno hem bij decreet van 11 maart ln handen had gespeeld. Liever maakte hij gebruik van een sub tieler wapen om zijn doel te bereiken: het niet-ingrijpen bij studentendemon straties, zelfs niet als daarbij de telefoon van Soekarno werd afgesneden. Naast de 65-jarige president, die voor J. B. Broeksz voorzitter E.R.U. DEN HAAG (ANP) De heer J. B. Broeksz, vice-voorzitter van dc N.R.U. en voorzitter van de omroepvereniging VARA. ls voor een periode van vier jaar herkozen als voorzitter van de Europese Radio Unie E.R.U.Dit besluit werd genomen door de algemene vergadering van de E.R.U.. die momenteel in Dublin de generaal die hem op ieder moment kan vervangen als waarnemend presi dent. De president heeft beloofd met zijn generaal te zullen samenwerken bij de vorming van een nieuw kabinet dat de verbetering van de economie als voor naamste taak zal hebben. Dat ls dan ook de steen waaraan de nieuwe regering zal worden getoetst. Want het is niet te ver wachten dat de studenten, die nu gewend zijn hun grieven te uiten over hoge prijzen, gebrek aan produktie, werkeloos heid, e.d., zullen zwijgen als de toestand niet verbetert. De hoop op verbetering is gewekt. Het zal moeilijk zijn deze te bevredigen. Maar de nieuwe regering heeft in ieder geval de gunst van het Voor nadere inlichtingen Kunt u zich wenden tot ieder postkantoor en de RIJKSPOSTSPAARBANK Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 7312 71 (ADVERTENTIE) VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 1S Bij MIELE, GOUDSESINGEL 92. ROTTERDAM. (Van onze correspondent) PARIJS Janine Charrat, de beken- 5 Franse danseres die tijdens een ge nerale repetitie voor de Franse televi sie ln december 1961 door het vlam vatten van haar nylon rokje levensge vaarlijk werd gewond, heeft van de rechter de schadevergoeding gekregen waar zij ten volle recht op had: 1 mil joen 450.000 frank. Het Is de hoogste vergoeding ooit door een Franse recht bank uitgesproken. Tegelijk ls de vrek kige staat ten aan7.ien van heel het volk in zijn hemd gezet. Omdat het Incident al vijf jaar gele den plaats vond, brengen wij het hier in het kort ln herinnering. Janine, die haar opleiding heeft gehad bij Lifar en Roland Petit, zou voor de televisie een eenvoudig gegeven brengen: een door haar cavalier in de steek gelaten meis je, dat waanzinnig werd van verdriet. (ADVERTENTIE) bij* is. Eind Juni 1965 werd de heer Broeksz reeds tussentijds tot voorzitter van de E.R.U. verkozen in verband met het vertrek van de Italiaan Rodinot. Deze eervolle benoeming, die voor de Interim-periode van een Jaar gold, is thans voor de officiële statutaire termijn van vier jaar verlengd. Negenling in Oost-Pakistan DACCA (Reuter) In het dorp Poenjarai in Oost-Pakistan heeft een jonge vrouw het leven geschonken aan negen kinderen, zo melden kranten in Dacca. Volgens de bladen maken alle baby's 't goed. De vader en de moeder zijn iets ouder dan twintig en ongeveer een jaar getrouwd. Spui/hoek Kalvermarkt, Den Haag "In de Bo (fSfiiffpjl i 's maandags gesloten Interieurbouwers jaard", Rijswijk Door fabriekskorting wegens afname van groot kwantum, kunnen wij' deze fauteuil tegen verlaagde prijs aanbieden. In stoffen bekleding betaalt U vanaf morgen slechts f Ha- tin kunstleer f 198.-) Komfortabele fauteuil op draaibare chroom-voet, in diverse kleuren kunstleer en stof. Mèn leest zulke gebeurtenissen iedere dag in de kranten, maar zelden ziet men ze op het beeldscherm dansen. Ja nine speelde de rol van het bedrogen meisje. Aan de hand van een acteur, die een kroon met brandende kaarsen vast hield, zou zij het toneel opkomen. Tij dens de generale repetitie was een to neelknecht belast met de brandende kaarsen, die hij op een tafeltje achter de schermen moest deponeren om ze op het juiste ogenblik in handen te ge ven van de acteur. De toneelknecht kreeg orders en tegenorders van zijn chef, van technici en cineasten en zette derhalve de kroon met brandende kaar sen op de grond in plaats van op het aangewezen tafeltje. Hierdoor kwam de kroon vlak bij een plateau te staan waar dansers en danseressen hun schoentjes insmeren met krijt om het uitglijden tegen te gaan. Janine kwam bij het plateau, werd door schijnwer pers verblind, zag de kroon niet» buk te zich en op dat ogenblik vloog haar nylon rokje ln brand. Maandenlang zweefde zij ln een ziekenhuis tussen dood en leven. Het parket stelde een onderzoek in en beschuldigde de toneelknecht en een brandweerman van nalatigheid. In no vember 1964 werd een eerste vonnis ge veld. De knecht kreeg 600 frank boete en moest de helft van de proceskosten be talen, die hij verhalen kon op de tele visie, terwijl de brandweerman werd vrijgesproken, omdat hij zich moedig had gedragen. Eerst had hij namelijk met zijn blote handen het vuur willen doven, toen had hij Janine, die kermde van pijn, op de grond weten te krijgen, waarna hij de vlammen met een deken kon doven. Ook Janine zelf zwaaide de brandweerman alle lof toe. want hij had haar leven gered. Een penibele vraag was in wat voor functie Janine voor de televisie was opgetreden. Was zij op dat ogenblik gesalarieerde van de R.T.F. (Franse Radio en Televisie) of was zij onafhankelijke artieste? In het eerste geval kon de RTF zeggen: het is een arbeidsongeval, derhalve hebben wij met Janine niets te maken en moet zij zich maar wenden tot de sociale verzeke ring (Op dit standpunt heeft de RTF zich inderdaad gesteld) In het tweede geval kon de RTF aansprakelijk wor den gesteld, want de toneelknecht was in dienst van de RTF. De rechtbank beslis te: Janine is een onafhankelijke artieste en dus moet de RTF betalen. Maar. voegden de rechters er aan toe: Juist omdat Janine onafhankelijk is. had ?.ij de generale repetitie ook zelf moeten controleren. Zij heeft de brandende kroon voorgesteld of aanvaard en dus draagt zij mede-verantwoordelijkheid. Janine kreeg recht op uitkering van de RTF, maar moest de helft van de pro ceskosten betalen. Tegen die uitspraak ging de verdedi ger van Janine, Maltre Floriot, in ho ger beroep en won het glansrijk. De voorlopig vastgestelde schadevergoe ding voor Janine van 50.000 frank werd verhoogd tot 80.000 frank, terwijl een chirurg en een huidarts rapport zouden uitbrengen over het definitieve bedrag van de schadevergoeding. De bepaling, dat Janine de helft van de proceskosten moest betalen, werd geschrapt. Maan dag werd definitief het vonnis geveld. De uitkering voor Janine Is vastgesteld op 1 miljoen 450.000 frank, die de RTF moet betalen. Wat nog maar een klei nigheid is vergeleken bij de vele mil jarden die de atoombom in ds Stille Zuidzee kost. k CHTER het. Nieuws werd gisteravond B helemaal gevuld met een gesprek dat de redacteuren Jacobs en Wlgbold hadden met'de 80 jaar geworden dr. W. Drees. Het werd een voortreffelijk interview waarin aandacht werd be steed aan verleden, heden en toekomst verwachtingen, terwijl ook nog enkele markante opinies op minder belang rijke zaken („Zo is het..." bijvoor beeld, dat dr. Drees vaak onbillijk heeft gevonden) werden gegeven. Van het verleden: een ruiterlijke erken ning van gemaakte fouten in de Indo- nesiëpolitiek, met daarbij een plausi bele verklaring over wat destijds in politlcis haalbaar was. Een uitgespro ken mening ook over „monarchale" kwesties waarin de minister van Staat zich totaal en politiekgezond achter het „geheim van Soestdijk" stelde: als een minister een koninklijke daad met zijn verantwoordelijkheid dekt, heeft niemand het recht het konink lijk aandeel daarin uit te pluizen. Van het heden: dr Drees toonde zich duidelijk voorstander van een be snoeiing der defensieuitgaven, o.m. door een „zakelijk volkomen verant woorde" verkorting van de diensttijd. Hij had kritiek op de rec«nte loonpoli tiek: „Het is onzinnig om vrijheid aan te kondigen en dan bij 7 êen halt te stellen. Een algemene loonronde van 7 zou veel verkieslijker zijn geweest. Voor achtergebleven groepen had dan toch wel iets extra's kunnen worden gedaan". Van de toekomst: „Ik ben er geen voor stander van dat de huidige coalitie straks met een gezamenlijk verkie zingsprogramma komt. Bij vele over eenkomsten blijven ook grote ver schillen, die niet verdoezeld mogen worden". Inzake de discussie over nieuwe partijvorming bleek dr. Drees een besliste tegenstander van een linkse partij zonder socialistisch eti ket: „Ook al om onze binding met de Socialistische Internationale". Al met al werd het een bijzonder inte ressant gesprek en daarmee gemak kelijk het beste onderdeel van het t.v.- programma van gisteravond. Dit on danks de aflevering van Z-Cars, één der gealaagdste buitenlandse t.v.-series die op ons scherm komen Koning Klant slaagde niet helemaal'. Er was wetenswaardig materiaal over koel kasten, maar de „broodoorlog" liep presentator Gerrit Schilder uit de hand en Koning Klant werd er niet wijzer van. „Signalement" was gewijd aan Peter Schat. Ze begon met jeugdig-overmoe. dige uitspraken van de componist waarna samensteller Henk de By „geërgerde kijkers" attent maakte op de uitwijkmogelijkheid op „II" waar „Pastoor in Oostenrijk" te zien was. Hij scheen daar iets tegen te hebben. Wij hebben niets tegen pastoors en sinds de executie van Seyss en Rauter weinig tegen Oostenrijk, maar we waren niét geërgerd en zijn dus naar Signalement blijven kijken. We bewonderden er (weer!) de knappe samenstelling van. Peter Schats Laby rint Ls nogal roemloos ten onder ge gaan bij de kritiek, niet omdat het .schokkend of te modem was. maar over het geheel omdat men het ver velend vond. Achteraf Is dat natuur lijk jammer. Peter Schat is niet het genie gebleken dat hijzelf dacht te zijn en dat sommigen in hem zagen. Maar hij heeft wèl lef gehad en daar mee iets tot stand gebracht waarmee anderen (of een gerijptere Peter Schat) verder kunnen werken. Van dat lef gaf Signalement een goed beeld. Ook van het feit dat Peter Schat heel hard voor succes wil wer ken. Signalement slaagde daarom beter dan Labyrint, waarvan het overigens weinig liet zien of horen. Vg. ..De lijn van een 'leven een leven van de lijn" Vanavond in do ether Op dit ogenblik wordt in het Haagse Gemeentemuseum een overzichttentoonstelling gehouden van het werk van de schilder Piet Mondriaan. De documentaire, die de K.R.O. vanavond op het scherm brengt, bevat een levensschets van schilder, maar probeert ook te zoeken naar de beweegredenen van zijn unieke kunst. „De lijn van een leven een leven van de lijn" gaat stap voor stap de langzame ontwikkeling van Mondriaan na. De samenstellers filmden plaatsen, waar hij heeft gewerkt, mensen, die hem hebben gekend en grote hoeveelheid documentatiemateriaal, dat deels nog onbekend was. begint met foto's van Mondriaans ouders en eindigt met een foto van graf in New-York, waar hij in 1944 stierf. Het programma wordt ingeleid door dr. Robert P. Welsh, assistent-professor aan de universiteit van Toronto, die de tentoonstelling en ook de catalogus daarvan heeft samengesteld. (Nederland I, 21.35). ^triina K mn prbnnr" °P zaterdag 24 april 1965 veroverde „OU IJfJfJvu1(_ f tï UUl het Strijps Kamerkoor uit Eindhoven onder leiding van de heer W. Th. va Maris voor het eerst de wisselbeker in het door de Koninklijke Bond va Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland georganiseerde koorfestival i samenwerking met de A.V.R.O. Dit jaar zong het koor in dezelfde competitie het verplichte stuk „Arne Borg" van Louis Toebosch en het vrije ni „lm Maien" van Hugo Distier. De jury honoreerde de uitvoeringen erva: zaterdag 14 mei met 411 punten, waaruit resulteerde, dat het Strijps Kamer koor voor de tweede maal in successie winnaar werd van het Nederlands 4 jij ns Philharmonisch Orkest o.'l.v. Von Karajan Berlijns Philharmonisch Fe8MValkf9"9 vgaa° S S vermaarde Berlijns Philharmo nisch Orkest onder leiding van de al even beroemde dirigent Herbert von Karajan op vrijdagavond 17 juni in een uitverkocht Kurhaus te Scheveningen een concert. De N.C.R.V.-radio maakte van dit gebeuren enkele opnamen, die zij vanavond uitzendt. Het programma vermeldt Sym fonie nr. 6 (de Pastorale) van Beethoven, „Prélude l'après midi d'un faun" en „La mer", beide van Claude Debussy. (Hilversum II, 20.00). TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I. NTS: 18.30— 19.00 Teleac. les 16: 19.00 Nieuws in het kort; 19.01 Klaas Vaak: 19.05 Franse les. KRO: 19.35 De Fllntstones. NTS: 20 00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt; 21.35 De lijn van een le- ven - Een leven van de lijn, doe. levensschets v. d. schilder Piet Mon driaan; 22.00 Epiloog. NTS: 22.25 Journaal; 22.30—22.40 Filmverslag van de Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II NTS: Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Mr. Magoo; 20.05 Kamerk. uit Strijp; 20.25 Voor pagina; 20.45 Werelkampioenschap boksen vlleggewicht te Londen. NTS: 21.55 De onbek. wereld: land van de Maori's, fibnrep. 22.15-22.20 Journaal. Donderdag DONDERDAG. Ned. I. NCRV: 14.30 Voor de vrouw; 16.00 Tour de France. RADIO I Hedenavond HILVERSUM I (402 m). VARA: 18.00 Nieuws; 18.15 Aktuaïït. en gram 18.30 RVU: Muz. Spectrum; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 c Sfec«D.t*Cindei> J koor: 19 30 Nabesch. v. d. Ronde van Frankrijk '66: 19.40 Artist, staalkaart 20.00 Nieuws; 20.05 Het einde der tij- ir den is nabij; 20.55 Liedjes; 21.10 Ar- tdsbieke staalk.; 21.25 Op de praat- stoel; 22.00 Strijkorkest; 22.25 Sport; 22.30 Nieuws; 22.40 Evt. SOSberichten 22.45 Aktualiteiten23.00 Oude en ■k mod. muz. (opn.)23.5524.00 Nieuws HILVERSUM II (298 m> NCRV: ir 18.00 Lichte gramim.muz.19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 J Koorzang. 19.50 Wereldpanorama; 20.00 Stereo: Holland Festival 1966; J Berlijns filh. ork. kl. en mod. muziek; 21.30 Rouw om Jeruzalem; 21.55 Lich- te grammmuz.; 22.15 Avondoverden- 5 king; 22.30 Nieuw en herh. SOS-ber.; 22.40 Haarlemse orgelmaand 1966; 23.55—24.00 Nieuws. RADIO VERONICA (192 in) 18.00 ir Veronica's jukebox (gezellige muziek). 19.00 Showprogr.. 19.15 Joost mag het weten. Hot Honderd USA. 20.00 Klass. verzoekplatenprogr.. 22.30 tot 1.00 Gé- varieerde gram. muziek. DRAADOMROEP (4e lnn) van 18-20 u. Volkeslied. Skandinava, Imbote. Pai- lez-mol d'amour. The Lambeth Walk, Mi raytto de sol. Hot Toddy, SukiyaJti. So do I, In Hamburg sind die Nachte lang. They i away from me. I'm married L. - tease dancer, Kanimambo Forget i a strip - -rget me ellero. Rosea from the South. I guess I'll have to change my plan, I didn't know what BRUSSEL Nederl BRUSSEL Frans (484 m) - 18,30 Nwe gr platen. 20,00 Klass. muz, 22.15 Jazz. NDR-WT>h (300 m) 20.16 Hoorspel, 2.00 Kamermuziek, 1.00 Gei Donderdag J HILVERSUM I. (402 nu - AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Oohtendgymn.7.20 Lichte gramm.muz.. VPRO: 7.50 Dag- ir opening AVRO: 8.00 Nieuws; 8.10 Piet Mondriaan, vanavond belicht i de documentaire „De lijn van ee leven een leven van de lijn". (Nederland I, 21.35). Liohte gramm.muz.; (8.30—8.35 De groenteman8.50 Morgenwijding; 9.00 Modern strijkkwartet (gr.); 9.35 Wa terstanden; 9.40 Lichte grammmuz.; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeids vitaminen (gr.; <11.00—11.02 Nieuws>; 12.00 Licht tnstr. ens. en soliste; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Stereo; Dansork. eri. zangsol.; 13.00 Nieuws: 13.10 Journaal en beursber.; 13.30 Stereo: Instr. ens. en zang 13.50 Holland Festival 1966: Noorde lijk Filh. orkest en sol.; 14.15 Huish. zaken; 14.30 Stereo: Viool en piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Nieuws; 16.02 Onderweg, gev. muzlekprogr. (Tussen 15.30—17.00 event, onderbr. voor Töur de France)17.00 v. d. jeugd HILVERSUM II (298 m). KRO: 7 00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Lichte grammmuz.; (7.307.32 Nieuws); 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws 8.10 Voor de Jeugd; 8.30 Nieuws; 8.32 Lichte gramnxmuz. met vakantdetips en inf. voor de vrouw; 10.00 Operette- muz. (opn); 11.00 Voor de zieken. VPRO; 11.45 Jazamuz. (opn.); 12.10 Leven op het land; 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nieuws; 12.40 Deze week, praatje; 12.45 Actualitei ten; 13.00 Pro memorie; 13.05 Mod. grammmuz.; 13.45 Voor de vrouw. NCRV; 14.15 Stereo, promenade-ork. en soliste; 15.00 Bijbeloverdenking; 15 30 Geestel. lieaeren (opn.); 16.00 Viool en piano, mod. muz.; 16.45 Cul tische muz uit allerlei landen; 17.05 Lichte grammmuz.; 17.10 Eurojam; 17.40 Voor de kleuters; 17.50 Sport- rubrlek. HILVERSUM III. (240 m en kanalen. NRU/VARA: 9 00 Nieuws; 9.02 Kwink: gev. muz. progr.; (Om 10.00 en 11.00 Nieuws); 12.00 Nieuws; 12.02 Actualiteiten; 12.5 Licht orgelsp.; 12.30 Gev. grammmuz.; 13.00 Nieuws; 13.02 Actualiteiten; 13.05 Gev. gramm. muz. (opn.); 14.00 Nieuws; 14.02 Ac tualiteiten; 14.05 Platen en tips voor de vrouw; 15.00 Nieuws; 15.02 Actuali teiten; 15.05 Licht lnstr. ensemble met zangsol.; 15.25 Gev. gramm.muz.;; 16.00 Nieuws; 16.02 Actualiteiten; 16.05 Zor- ro: progr. v. d tieners; 17.00 Nieuws; 17.02 Actualiteiten; 17.05—18.00 Gev. platenprogramma. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen, 9.00 Verzoekplaten progr. voor de bedrijven, 10.00 Koffie- tijijd met Tineke. 11.00 Verzoekplaten progr. voor de huisvrouw. 12.00 Lunch- muziek. 1400 Van concertzaal tot jukebox. 15.00 Voor alle zieke vrienden van Veronica, 16 00 Donderdagmiddag parade (gezellige muziek voor jong en oud. 17.00 Internationale muziek, 17.15 Teenertoptuneparade, 17.45 Platenpalet Karajanberoemde de Berliner Philharmo- Hilversum II, 20.00). Tom-«Ie France in de cilice Hedenavond: Televisie: Nederland I, 22.30: filnwerslag etappe Vals les Bains Privas Bourg d'Oisans—l'Alpe d'Huez. Radio: Hilversum I, 19.30: nabe- schouwing etappe Vals les Bains Privas Bourg d'Oisansl'Alpe J d'Huez. J Morgen Televisie: Nederland I, 16.00: finishreportage etappe Bourg d'OisansBriangon. Radio: Hilversum I, 15.3017.00: ir finishreportage etappe Bourg d'OisansBriangon.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2