HALO DE LEIDSE COURANT STANDEN KRINGCOMPETITIE EEN JONGEN DE LEIDSE COURANT (Westerpers N.V.) DE LEIDSE COURANT DINSDAG 5 JULI 19 LEIDSE UNIVERSITEIT SVB-ACTIE TEGEN VERMINDERING VAN RIJKSSTUDIETOELAGEN De studentenvakbeweging wil actie gaan voeren tegen de vermindering van het rjjksstudie - budget. Dinsdag reeds In In Den Haag een protest- dag reeds is in Den Haag een protest demonstratie georganiseerd. Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer en aan de fractievoorzitters werd een ver klaring overhandigd; vervolgens vond een demonstratieve optocht plaats naar het ministerie van Onderwas en-Weten schappen, waar aan minister Diepen horst een protestnota werd overhan digd. In een brief aan alle Leidae studenten schrijt de Leidse afdeling van de SVB onder meer: „Ongeveer 10 van de 9tudenten die vorig Jaar van een beurs of voorschot studeerden zullen geen of oen veel lagere toelage krijgen, hoewel hun prestaties aan de eisen voldoen. Om te voorkomen dat U in september bij het vernemen van de beschikking voor onverwachte financiële moeilijk heden zult komen te staan, raden wij U aan zo spoedig mogelijk contact met de studentendecaan op te nemen, die U over zoveel mogelijk concrete gegevens zeggen hoe groot uw toelage zal zijn. Gedupeerden worden opgeroepen zich BURGERLIJKE STAND Gehuwd: P. F. van den Berg en G. H. Koevoet. J. D. van der Born, en A. M. den Outer. C. van der Veen en A. Spaar garen. J. Jeekel en J. Thate, J. J. M. v. d. Werf en E. C. M. Moll. A. W. W. Simon en M. W. M. Vreeburg. G. Schaap en G. van Staden. J. Penseel en S. van Leeuwen. W. Hofman en E. S. Pieterse. Overleden: P. de Lange 70 jaar man. A. G. van der Lans 63 jaar man. J. J. Ph. Hagelaars 5 Jaar zoon. Geboren: Jacob z. v. C. van Delft en J. Schaap. Willem Zwaan z. v. P. Har- tevelt en G. Rosdorff. Carola Simone d. v. A. C. W. de Bree en C. M. M. Ver ver. Marcellinus Gerardus Cornells z. v. G. J. van der Hoorn en W. A. G. Vol- gering. Catharina d. v. E. W. van Strien en M. M. Lancel. Irma Regina d. v. M. van Beelen en J. de Vreugd. Mo nica Engelina Margaretha d. v. H. G. L. H. Elligena en E. M. Visser. Suzanna Caroline d. v. A. C. Haspels en W. van Leeuwen. Maaike d. v.l B. J. Bavelaar en P. H. Hanno. Wilhelmina d. v. C. J. J. M. Kramer en C. Rovers. Rudolph z. v. L. de Jager en G. Mostert. Alcides Adel- bert z. v. IC. van Beelen en D. E. Erlque. Edwin Hendrlcus Franclscus z. v. L. P. van der Geer en C. H. Klein. Martinus Johannes z. v. M. J. de Winter en J. van der Holst. Conny d. v. N. Vianen en M. Westerbos; Geneviève Jeannette dr. v. A. R. J. M. Scholman en I. Lentz; Ro bert Alexander z. v. A. v. Leeuwen en P. Straver; Paul Ronald z. v. A. van Leeuwen en P. Straver; Petronella Adrlana dr. v. T. G. Duivenvoorden en A. C. van Dijk; Johan Jacob z. v. W. W. Shane en C. van der Molen; Ella Elisabeth Johanna dr. v. P. J. v. Kam pen en M. J. T. v. Kempen; Erik Paul z. v. P. J. Scheeren en A. B. Mekking; Richard Johannes Petrus z. v. T. Ka merman en I. de Regt; Jeroen z. v. G. Bergman en G. Kranenburg; Jacobus Johannes Gerardus z. v. A. G. de Lange en M. J. WQnands. met de SVB in verbinding te stellen, opdat men bij het voeren van de actie over zoveel mogelijk concrete gegevens, kan beschikken. De regering zou besloten heben voor rijksstudietoelagen een bedrag van 2 k 3 miljoen gulden minder beschikbaar te stellen. Daardoor zou een groot aan tal studenten of helemaal geen toelage meer krijgen óf een bedrag dat 1500 tot 2000 gulden lager ligt dan vorig jaar. Bij K.B. is prof. mr. K. v. Antal, bui tengewoon hoogleraar in het belasting recht aan de Rijksuniversiteit te Leiden, benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 6 JULI Sociale Raadsvrouwe Spreekuur Stadhuis, Trouwzaal, 16.00-18.00 uur. Oecumenisch Avondgebed Pie terskerk, 19.30 uur. Voorlichtingsavond voor Voor schotenaren die Leidse ingezetenen zyn geworden. Café-rest. De Vink, Haag- weg. 20.00 uur. Jubileum mej. A. Rïghart van Gel der Receptie St. Leonardus-kleuter- school, 14.00-15.30 uur. DONDERDAG 7 JULI Afscheid mej. W. Bary H. Mis in Hartebrug om 9.30 uur. Feestmiddag in Anthonius Clubhuis, gevolgd door feestavond aldaar, resp. 14.00 en 20.00 VRIJDAG 8 JULI Voorlichtingsavond voor Oegst- geestenaren. die Leidse ingezetenen zijn geworden. Geb. voor Chr. Belan gen, Hoge Morsweg, 20.00 uur. Sportdag St. Bernardusschool Zoeterwoude- Hoge Rijndijk was een feest voor leerlingen Begunstigd door fraai maandag op het Meerburgterrein een sportdag voor de leerlingen van de St. Bernardusschool plaats. Mej. C. v.d. Post en de heer W. Hartog hadden een leuk programma samengesteld en door de leerlingen van alle klassen werd niet animo oni de prijzen gestreden. Dank zU de goede zorgen van het Oudercomi té konden voor alle groepen verschillen de leuke prijsjes beschikbaar worden ge steld. terwyl het comité de leerlingen bovendien op diverse traktaties vergast te. Jeugdig Amerikaan één jaar leerling van Mevr- Bl'a?£aar 80 jaar Rembrandt-lyceum °ud-"' Het Rembrandt-lyceum zal vanaf september een bijzondere leerling rij ker zijn. Gedurende de periode van één schooljaar zal James Bruce McDo nald uit de Verenigde Staten daar de lessen volgen. James is 1 juli met het m.s. Seven Seas in Rotterdam uit New York aangekomen en opgenomen in het gezin van prof. A. A. Gerbrands te Oegstgeest. Opdat hij en de negen andere jonge Amerikanen, die een jaar in Nederland zullen verblijven, de lessen in september a.s. redelijk kunnen volgen gaat hij van 30 juli tot 13 augustus naar een speciaal voor hen bestemd taaikamp in Spier (Dr.). De organisatie die deze uitwisselin gen verzorgt is de American Field Service, onder wiens auspiciën ook jonge Amerikanen voor de twee zo mermaanden o.a. naar Nederland ko men en die eveneens beurzen ver leent aan jeugdige Nederlanders voor een verblijf van een jaar in de V.S. Afwisselend programma van Mater Amabilisscliool voor werkende meisjes Men schrijft ons: Wanneer je werkt heb je ook vrije avonden. Wist je dat voor jullie wer kende jonge meisjes juist de Mater Amabilisschool de mogelijkheid biedt, om een gedeelte van je vrije tijd te besteden aan de ontwikkeling van jezelf? Twee avonden in de week van september tot en met mei wordt je een zeer afwisselend programma ge boden. Er zijn lessen, excursies en af toe een feestje, waarbij je verloofde of vriend van harte welkom is. Verder clubs naar keuze b.v. toneel, bloem schikken, pottenbakken, volksdansen, sport, discussies enz. Met bekwame docenten wordt ge sproken over onderwerpen en vragen die nü van belang zijn, maar ook voor de toekomst, zoals je werk, verkering en huwelijk evenals je plaats in de samenleving. Daarvoor zijn de lessen opvoedkunde, levensvorming, maat schappelijke vorming, godsdienst, me dische raad, gezondheidszorg, zieken verzorging en kinderverzorging. START IN SEPTEMBER Kleding en make-up, feestvieren en gasten ontvangen, smaakvol en prak tisch inrichten van je huis, genieten van mooie dingen en leren je fantasie gebruiken. Daarover gaan de -lessen smaakontwikkeling, etiquette, woning inrichting, muziek, sport, handenar beid, expressie in woord en gebaar. Door samen praten en doen kun je ontdekken hoe je later in je huishou den zuinig kunt omspringen met tijd en geld. Je leert lekker koken, met LEIDERDORP OPENING AMRO-BANK Burgemeester mr. R. M. Gallas heeft gistermiddag officieel het houten nood- bankgebouwtje van de Amsterdam- Rotterdam Bank geopend. Het ge bouwtje het staat nu nog wat ver loren in het stratenplan achter de nieuwe wijk Berendrecht is de voorloper van het definitieve gebouw, dat t.z.t., als de bouw in dit gedeelte van de gemeente goed op gang komt, op dezelfde plaats wordt gezet. De semi-permanente vestiging van de AMRO-bank, die een beveiligde safe, loketkasten en 'n ontvangkamer bevat, staat onder beheer van de heer J. K. Wolt. Eveneens op de hoek van de Laan van Ouderzorg en de Van Diepenin- genlaan zal ook de Algemene Bank Nederland haar diensten aan het Lei- derdorpse publiek gaan bewijzen in een semi-permanent gebouwtje. De opening van deze vestiging zal vrijdag plaats vinden. Geboren: Hermanus Bastianus van Dorp, z. van v. Dorp, Theodorus Maria en Moene, Betsy, van Leeuwen, dochter Leeuwen, Jasper en Rademaker, tanciheelkunde onze oud-stadgenoot, de Niesje. Truijers, Ingrld, dochter Truijers, Johannes Willem, en Olivier, Johanna, v. d. Luljt, Wilhelmina Corne lia dochter v. van der Lult. Hermanus, en Hogenes, Cornelia. Ondertrouwd: Hellemink, Hans Ka rei. 23 j. en Brandenburg. Angela Aaf- je 23 j. Cornelissen. Karel, 22 j. en van Hemert, Jacoba Neeltje 20 j. Gehuwd: van der Have, Jacob Bern- hard 24 j.. en Taekema. Annemarie 22 j. Meyer, Hendrik 23 jaar en van der Zwart, Jansje Johanna 19 j. Broersma. Chriatiaan 21 j. en Beversluis. Antonia Kommerina 20 j. heer J. G. Brandt. Geslaagd kleuterleidster aan de R.K. Opleidings school Maria Regina te 's-Gravenhage is mej. C. S. M. Bouter uit Leiden. Aan de Koninklijke Militaire Academie slaagde de heer T. J. M. van der Schilden uit Leiden voor het officiers examen. Aan de Rijksuniversiteit van Utrecht slaagde voor het doctoraal examen theologie de heer A. de Jong uit Oegstgeest Voor de M.O.-A schoolakte Duits slaagden aan de uni versiteit van Ams;erdam de heren A. van Dam en H. M. Gravemaker uit Leiden. een naaimachine omgaan, je huis, je garderobe onderhouden. Want op de Mater Amabilisschool krijg je ook les in: koken, naaien en huishoudelijke bezigheden. Deze tweejarige avondcursus start 1 september a.s. Wil je niet teleurge steld worden er is maar een beperkt aantal plaatsen bedenk je dan niet te lang. Er is gelegenheid om je op te geven of inlichtingen te verkrijgen op de navolgende data en uren: woens dag 6 en donderdag 7 juli; maandag 11 en dinsdag 12 juli a.s.; telkens tussen en 8 uur 's avonds op het secretariaat van de Mater Amabilisschool, Hoge Woerd 57 h.t.s. Mevrouw C. P. Braggaar-de Does, de Leidse gemeenteraad, herdenkt morgen haar 80ste verjaar dag, in voile gezondheid. Mevrouw Braggaar kwam in de ge meenteraad van Leiden in 1927 als afgevaardigde van de SDAP, na de oorlog van de Partij van de Arbeid. Zij is met onderbreking gedurende de oorlogsjaren 32 jaar lid van de gemeenteraad geweest. Haar taak als raadslid heeft mevr. Braggaar steeds nauwgezet waargeno men met een warme belangstelling en aanvoelen van sociale problemen. Zij is een sympathieke persoonlijkheid, die, in de allerbeste zin van het woord, in de gehele stad populair is. T entoonslellinaen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), Tot 8 juli „10x10", schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. MUSEA Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur). J. JASPER 40 JAAR LID VAN DE ROTO-JAMILIE De "ROTO-familic" zoals de werkne mers bij de Rotogravure m(j Ned. N. V. te Leiden zichzelf plegen te noemen, was vandaag feestelijk bijeengekomen om het heugelijke feit te herdenken, dat de heer J. Jasper, wonende aan De Sltter- laan 77, te Leiden 40 jaar in verschillen de functies, maar altijd in de zgn. "na- etserjj" bij de Rotogravure werkzaam is. De loco-burgemeester, de heer S. Meu ken gaf deze dag een extra feestelijk tintje, door de jubilaris te feliciteren namens het college van B. en W. en hem de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Menken memoreerde dat de jubilaris een groot stuk arbeid aan het bedrijf had gegeven en dat zijn arbeid vanwege het blijvende karakter dat het had. hem wel een grote voldoening moest geven. VAKMANSCHAP EN ERVARING De directeuren van de Rotogravure Mij. N.V. Ned., de heren Stafleu en Coebergh spraken beide hun waar dering uit over het werk van de heer Jasper. De heer Stafleu zei dat de jubilaris een grote bijdrage had werkt op een bijzonder moeilijke af deling, die bijna niet in aanmerking komt voor mechanisatie. Vandaar dat de ervaring en de vakmanschap, die je hebt zo belangrijk zijn", zei de heer Stafleu, die tevens zijn waarde ring uitte door de jubilaris een enve loppe met inhoud te geven. Mr. Coebergh, sprak mede namens de Maatschappij van Handel en Nij verheid, afd. Leiden, zijn dank en waardering uit en hoopte dat de heer Jasper de vruchten van zijn mooie arbeid zou doorgeven aan de jongeren in het bedrijf. Hij gaf de jubilaris een certificaat en een legpenning. Glunderend met een medaille op het- linker- en rechterrevers luisterde de jubilaris met zijn familie naar een col lega, die een rijm van een lid van de jubileum-commissie, de heer W. F. Streefland. voorlas, waarin hoogtepun- te- en „dieptepunten" uit zijn leven aan de openbaarheid werden toevertrouwd. De heer Jasper, die op 4 jan. 1909 te Amsterdam werd geboren, deed op 5 juli 1926 zijn intrede bij de Roto- garvure en bracht het daar tot voor man en later tot chef van de afdeling na-etserij, dankte tenslotte de sprekers voor hun woorden en geschenken. gewerkt. Verschillende ouders kwamen gedurende de dag even een kijkje nemen, terwijl ook de pastoor en de kapelaan van hun belangstelling blijk gaven. Al met al was het een zeer geslaagde dag. Uitslagen le klas meisjes: balletje lopen 1 Karin Spijkers, 2 Lilian v. Diemen, 3 Marian v.d. Meer, 4 Coby v.d. Krogt, 5 Wilma Rtjsdijk, 6 Betty de Haan. le klas jon gens: blokjes rapen, 1 Wim v.d. Maat, 2 Peter Vink, 3 Johnny Veenswijk, 4 Teddy Berk, 5 Joop Schijf, 6 Anselrn Verhagen, 2e klas meisjes, vlaggetje steken: 1 Alice v.d. Heijden, Annemieke van Vliet, 3 Mary Turk, 4 Gerda Bakker, 5 Ria Stoof, 6 Lydia Heemskerk, 2e klas jongens hindernisloop: 1 Jantje Hoo- gervorst, 2 Tonnie Vreeburg, 3 Wibo Vaneman, 4 Freddy Berk, 5 Rudie Spierenburg, 6 Arthur Schoof, 3e klas meisjes: hindernisloop: 1 Annemary v.d. Meer. 2 Elly Hoogervocst, 3 Irene de Vrind, 4 Thea Colijn, 5 Lotje Timmer man, 6 Elly de Rooij, 7 Lia Vaneman, 8 Ria Koek, 3e klas jongens hindernis loop: 1 Johnny Duindam. 2 Frans van Mil, 3 Henk v. Velzen, 4 Han v. Zaal, 5 Gunther den Eisen, 6 Henny Schijf, 4e klas meisjes zaklopen: 1 Anneke v. Dijk, 2 Ria Rijsdijk, 3 Annemieke v.d. Zwaan, 4 Wil v. Diemen, 5 Riny van Luijk, 6 Anneke Rietveld, 4e klas jon gens zaklopen 1 Cor v.d. Maat, 2 René de la Rle. 3 Peter Splinter, 4 Kees de Haan, 5 Frans Volwater, 5e klas meis jes doelwerpen: 1 Magda v. Haastrecht. 2 Jeanne Vreeburg, 3 Tineke Bruines, 4 Joke Zevenhoven, 5 Leny Rijsdijk. 5e klas jongens doelschieten: 1 René van Velzen, 2 Tonny Tholen, 3 Koos Brandt,- 4 Jaap Swaal, 5 Joop Colijn, 6e klas meisjes balwerpen: 1 Marjo Verheugd, 2 Anka Omtzigt, 3 Marjo Brouwer 4 Margo Kaiser, 5 Anneke Vlasveld, 6e klas jongens: baltrappen 1 Hein deu Eisen, 2 Ton Rietveld. 3 Jan Mooyeklnd, 4 Hans Boere, 5 Theo Hoogervorst. Een voetbalwedstrijd tussen de jon gens van de 5e en de 6e klas werd door de hoogste klas gewonnen met 4-1. De meisjes van de 5e klas namen echter revanch, want in een partijtje grensbal versloegen ze de meisjes van klas 6 mei 3-0. BESTUURSCRISIS BIJ FOREHOLTE VAN DE BAAN De voor de tweede keer uitgeschreven vergadering van de r.k.s.v. Foreholtc (veertien dagen geleden was er niet het vereiste aantal leden) heeft in de kan tine van het Sportpark thans haar be slag gekregen. Voorzitter v. d. Hoeven was In zijn openingsrede niet bijster te vreden over de resultaten van de com petitie van de senioren, alleen de jeugd- elftallen hadden hem dit seizoen niet teleurgesteld. Het bestuur had in 1966 een aderlating ondergaan door het af treden van de voorzitter, de heer M. E. Homan, eveneens door het bedanken van de heren W. Prins, J. Vocke, H. Ho- mah en H. Zwetsloot. Voor deze heren kwamen in de plaats de heren P. v. Kesteren. J. Huigsloot en P. v. Wouw, waarmee tevens het aantal bestuurs leden van elf tot negen werd terugge. bracht. De voorzitter hield een pleidooi voor vertrouwen in het nieuwe bestuur. Hij. hoopte dat, als men van een be stuurscrisis mocht spreken, deze crisis thans voorbij was. Veel woorden van waardering had hij daarna voor het ge meentebestuur voor het goede onder houd van de velden en voor de bouw van een tweede kleedlokaal. De verkiezing van de elftalcommissie gaf een aantal nieuwe gezichten in deze te De thans bestaan uit de heren J. v. d. Hoe ven, P. Warmerdam, J. Warmerdam, H. Kromhout en J. v. Dijk. Het aftredende lid, de heer M. Bel, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd door de voorzitter dank gebracht voor de acti viteiten, die hij voor deze commissie had ontplooid. Het agendapunt „contributieverho ging" veroorzaakte enige deining in de vergadering. Tenslotte ging men ak koord met een voorstel van de heer Deu- tekom om de contributie te verhogen tot één gulden per week, alleen voor actieve senior-leden, met als restrictie, dat de vereniging de kosten van het bijzondere busvervoer bij het spelen van uitwedstrijden voor haar rekening zou inder of- Succes voor jeugdorkest „De Burcht' in Duitse stad Krefeld Door hel „Kulturanit" van de ge meente Krefeld wordt jaarlijks een In ternationaal muziekfestival georgani seerd. waaraan door jeugdverenigingen uit aUerlei landen wordt deelgenomen. Uit Lelden, dat met Krefeld nauwe re laties onderhoudt b.v. via jaarlijkse ambtenaren-uitwisseling, heelt In 196.3 het Jeugdkamerorkest aan zo'n festi val deelgenomen. In 1965 nodigde dr. Bach, die de organisatie van de festi vals in Krefeld op een voorbeeldige wij ze leidt, het eerste Leidse jeugdorkest en drumhand „de Burcht" uit. Blijk baar zijn de concerten van vorig jaar bij het Krefeldse publiek bijzonder in de sinaak gevallen, want ook dit jaar verzocht men „de Burcht", naast groe pen uit India, F.ngeland, Schotland, Zwitserland, België, de Verenigde Sta len van Amerika en Duitsland zelf, aan het muziekfestival deel te nemen, en wei op 2 en 3 Juli. Zaterdag trad het Leidse orkest aan op een groot parkeerterrein in Uerdtn- gen (een voorstad van Krefeld, waar vele grote bedrijven zich hebben geves tigd). waar men voor 200 toeschouwers een luisterrijke show ten beate gaf. DUIZENDEN TOEHOORDERS. Daarop volgde zondagmorgen het grote concert in het Krefeldse stads park, waar in de zomermaanden op el ke zondagmorgen door een harmonie- kapel wordt geconcerteerd. In dit park werd door de Leidenaren zondag wel licht een record-aantal toeschouwers bereikt: meer dan duizend mensen be volkten het park en vormden het aan dachtig publiek van „de Burcht". Hier door wellicht geïnspireerd, kwam het jeugdorkest tot voortreffelijke presta ties. die telkens door het publiek met een gul applaus werden beloond. Op het eind van de zondagmiddag trad het Leidse orkest nog eenmaal j voor het voetlicht, en wel in het dorpje Linn, dat in feite een wijk van Krefeld Is. Het concert van „de Burcht" was daar aangekondigd als het hoogtepunt van een groots openluchtfeest, dat plaats vond op het plein van een pas ingewijde kerk; hier waren enkele hon derden personen bijeengekomen. Na het concert verlieten de Leidena ren het gastvrije Linn om tegen elf uur de stad Lelden weer te bereiken. Het Comité Internationale Uitwisse ling, via welk comité al meer contacten met Krefeld tot stand kwamen, kan zich erover verheugen, dat thans weer via het orkest „de Burcht" de banden tus sen Krefeld en Lelden strakker zijn aangehaald. deld nterne zaken behan dankte de voorzitter de aanwe- j zigen voor hun komst. De heer Godijn stak tenslotte nog een pluim op de hoed van ae heer v. d. Hoeven, omdat deze de vereniging in de „crisis" had weten te blijven besturen. „Kring om de maan, dat kan nog gaan, maar kring om de zon, daar huilen vrouwen en kinderen om" 300 jaar geleden, by de stichting van het gebouw, waarin nu D« Leidse Courant gevestigd is, was er voor het zeemansgezin inderdaad reden om .angstig te zijn. Het verschynset, dat men halo noemt (de kring om de zon of de maan, die volgens deskundigen veroorzaakt wordt door breking of terugkaatsing van het licht door Ijskristallen in de atmosfeer), wyst op het naderen van een depressie, dus op regen, wind of storjn. Nu zeilschepen vrywel uitsluitend voor sport of plezier gebruikt worden is er voor zeevarenden misschien wel enig gevaar, maar ln ieder geval geen reden om vooraf al te huilen. Voor vakantiegangers kan een depressie minder prettig zqn, maar hun summing behoeft er beslist niet onder te lijden, immers zonder enige kosten voor buitenland alleen de porto ZENDEN WIJ VOOR ONZE ABONNEES NAAR HUN VAKANTIE-ADRES Zowel by goed als slecht weer kunnen zij van deze voortreffeiyke krant genieten. Honderden nieuwe abonnees werden door abonnees aangebracht; nog slechts korte tijd ontvangt U voor iedere nieuwe abonnee, die U op De Leidse Courant (thans de mooiste krant van deze streek) aanbrengt ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met het unieke Leidse Courant-speldje Ondergetekende: plaats: datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: ffllffll plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden. WATERPOLO De standen in de waterpolocompe- titie van de kring Gouwe-Rijnstreek per 28 juni zijn als volgt: Meisjes A wedstr. pnt. doelverh. 20— 9 DKD AZC a Woerden BZ PC a Meisjes B OZV a GZC a Donk a Gouwe i 17- KATWIJK JONGEN VERDRONKEN Zaterdagmiddag omstreeks half twaalf is de 8-jarige jongen Hubertus R. de Mol uit Katwijk in de Noordzee ten noorden van de uitwatering verdron ken. Hij kon weliswaar snel uit het water gehaald worden, maar eerste hulp en mond-op-mond-beademing mochten niet meer baten. KIPPEN VERMOORD In een kippenhok aan de Kanaal dijk zijn, eveneens in het weekeinde, niet minder dan 41 kippen doodgebe ten. De schuldigen van deze vraat zuchtige daad zullen, naar alle waar schijnlijkheid. in het rijk der dieren gezocht moeten worden. ERNSTIG ONGEVAL Een bromfietser gaf geen voorrang aan een vrachtauto op de kruising Van der Vegtstraat - mr. C. Fockstraat. De gevolgen waren zeer ernstig: de brom- fie!$berijder, de 16-jarige J. v. d. P.. werd met ernstige hoofdwonden en rugletsel in het St. Elisabethzieken- huis te Leiden opgenomen. Ook zijn duopassagier, de initiaal- en leeftijd genoot J. v. d. P., werd in dit zieken huis opgenomen. Hij had een schedei- basisfractuur. Meisjes C ZPS BZC OZV b Meisjes D GZC b Donk b BZ PC b AZC b Jongens A LZC a De Zül a AZC a DKD Jongens B Gouwe Donk GZC b BZ PC b Jongens C GZC a BZ PC a OZV a Woerden Jongens D PC Geslaagden huishoudschool St. Agnes te Wassenaar IN ONZE ZETTERIJ is nog plaats voor die een goed vak wil leren Leeftijd tot 16 jaar. Kom eens by ons langs, wy geven je graag een uiteenzetting over de mogelijkheden. PAPENGRACHT 32 TELEFOON 20935 LEIDEN Aan de R. K. Huishoudschool St. Ag nes Kerkstraat 30 te Wassenaar slaag den de volgende meisjes voor de primaire opleiding: Annelies v. Dun, Lidy v. Alphen, Henny Gussekloo, Marijke Brandt, Annie Kapel, Corry v.d. Ham, Mary Kruyt (met lof). Sylvia Hasselo. Dorothé Luk. Gemma Hoogenboom. Kitty v.d. Meer, Corrie Keizer, Willy Mimpen, Ineke Kraan (met lof), Théa Nieuwlaat, Stella Nagtegaal, Wilma Plat, Yvonne Noordoven, Anneke Ruygrok. Janny Oudshoorn, Annemlek Slats, Liesbeth Ouwerkerk, Ineke Sloots. (met lof), Mary v.d. Peet. Marion Swid- de. Maryke v. Spronssen, Dorothée Turn hout, Joke v. Wissen. Angela v. LTffelen (met lof), Janny de Graaf, Antoinet Vogels, Willy v.d. Berg, Corry Zonne veld, Tineke Bredero (met lof), Auguste Fechter, Nellie v.d. Eshof, Anneke Konst, Joke Gras, Ellie Hoekstra, Dinie Krosse, Maria v.d. Lans, Leny Meys, Miep Slats. Tineke Spring in 't Veld. Ankie Twigt, Nellie Verboven, Mieke Vogels, Dicky Volwater. Marjolien Wubben. Lidy Zoe temelk, Inge van Tilburg. Voor de opleiding assistente A: Lia Bakker, Ria Berns, Joke Belt. Ellen v.d. Bos. Jeanne van Eeden (met lof), Tine v.d. Bos, Margaret Gill, Elie Dof- ferhof. Elly v.d. Holst, Mieke v. Geloven, Henriëtte v.d. Hulst, Joke Kleyne, Ma rian Knijff, Ans Koeleman, Atie Knij- nenburg, Netty Nozeman, Yvonne Rood- akkers, Hanny v. Seggelen, Marian Ruygrok, Ingeborg v. Son, Cockey van Schooten, Jeannette Wagenaar. Hanny Straathof, Lenkie van Wissen (met lof). Trees Vogels, Lidy Zonneveld, Ineke v.d. Kroft, Karin v.d. Kroft, Carla Messe- maker, Jetta Toedjes, Ineke Visser, Ellie v.d. Drift. Voor de opleiding assistente Ni Tineke Brouwer, Willy Reinmerswaal, Ina van Dyk, Corry Reyerse. Ineke Grun deken, Anneke Ruygrok, Jeanne v.d. Ham, Bep Ruygrok, Ria v.d. Peet. Ger da Ruygrok, Louise Schulp. Voor de opleiding leerling-verkoopster: Nel v.d. Burg. Annemieke Akerboom, Dinie v.d. Drift (met lof). Tineke Hoge- doorn (met lof). Marijke v.d. Ham, Ma rian Jansen, Johanna v.d. Hijden, Ella Karremans, Joke Knijnenburg, Nanneke v. Kempen. Annemarie Leeman. Tonny van Keppel i met lof), Marian Parle- vliet, Will Kooloos. Astrid Peverelli, Henny Meeuwenoord, Gerda Ruygrok. Greet je Himpen. Gerda Verhart, Maria Raaphorst. Ria Verhart. Thecla Rood- akkers. Marian Romeyn, Trudy Spruyt, Vera Tjepkema, Lia Winkelman. Voor de opleiding kostuumnaaister: Henny Moogdes. Voor de opleiding coupeuse: Pauline Westgeest. Ronny Westgeest. SZ BZC ZPS OZV b Jongens E De Zijl b LGB b LZC b AZC b Dames A Woerden 1 LZC 1 BZ PC 1 DKD 1 AZC 2 Dames B ZPS 1 BZC 1 Gouwe 2 Boskoop 2 Heren I A LZC 3 Sleutelstad 3 LWV 1 LGB 1 De Zijl 3 Heren 1 B BZ PC 2 AZC 3 BZC 2 OZV 2 Gouwe 4 Heren II Woerden 3 ZPS 1 BZ PC 3 AZC 4 DKD 2 Heren III A AZC 5 BZ PC 4 Boskoop 2 BZ PC 5 Sleutelstad 4 Heren III B BZC 3 Woerden 4 SZ PC 2 ZPS 2 COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT AKTIEVE BEZORGERS Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32. telef. 20935.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4