tesa i Negentiende Laurarit te Alphen aan den Rijn geopend met vlagvertoon en taptoe TIENDE NEDERLAAG IN SUCCESSIE VAN SLEUTELSTAD DINSDAG 5 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA t werden aan de in carree-opgestelde vlag- gemasten in het gazon tegenover het raadhuis de nationale vlaggen gehesen, gevolgd door de vlaggen van de Laura- Middenstandsexamens Voor het Middenstandsexamen ztjn deze kleurrijke geslaagd: H. Schulp. Voorschoten, Amerika in de Alkemade. Voorschoten, J. Am- top gehesen ten teken, dat"dë 19e Laura merlaan. Voorschoten, C. Angenent. een onderdaan vandaar in zijn gelederen Woubrugge. M. Bahlman. Alphen aan telt. Voor deze internationale onder- (len B'Jn- H. Bakker, Voorschoten. J. scheiding zorgde de 17-jarige Michael Belt, Alphen aan denRyn. H. v^d. Berg, Schiff uit het district Maryland. Tot Oegstgeest. A. Bey, I^jdem J. Biemond. besluit van de openingsplechtigheid vi J T T D'" de "Crescendo" met eerder gemelde sistentie op geslaagde wijze een eem dige taptoe uit. Kaageiland. J. Bisschops. Lisse, W. Blö- te. Leiden. J. Boxe. Ter Aar. G. Boers, i_ Leiden. J. Bohemen. Stompwijk, H. Bots, Noordwijk. P. Brandsma. Leiden. J. Breukelinan, Voorschoten, Th. Cleemns. Tevoren vond om 7 uur een bijeen- Sassenheim. C. van Dam. Alphen aan komst in de trouwzaal en aangesloten den Rijn, G. van Dam, Leiden, J. Dekker, commissiekamer van het raadhuis Leiden, G. van Delden. Voorschoten, A. plaats met vrijwel dezelfde genodigden. Deijn, Leiden, D. van Diemen, Rijnsburg, Hier sprak loco-burgemeester J v.d x DiMtldorP. Noordwljkerhout. H. Dis- Be. a het eerst Hij verontschuldigde Leiden J. van Duuren, Leiden. P. de burgemeester, die momenteel gedecl- van D,Jk' Alphen aan den Rijn. J. van teliik buiten functie is gesteld omdat Esmond, Rijnsburg, VV. van Es. Abbe- zijn huisarts hem rust heeft voorgesehre. p Farel. Katwijk. M, ven. Spreker verwelkomde de aanwezi gen onder wie vertegenwoordigers van bij de Laura betrokken gemeentebestu ren, politie-autoriteiten. militaire afge- Leiderdorp, vaardigden, alsmede het bestuur Bootja bouwen? tesa plakband gebruiken! Goed materiaal is het halve werki T PLAKBAND DAT KLEEFT! Ook Amerikaan onder de deelnemers In en rond het raadhuis van Alplicn aan den Rijn was een oud vertrouwd beeld tc zien. Voor de 19e maal was het zo. Het betrof de officiële verwelko ming van de deelneemsters en deelne mers aan de Laura-rit, de Alphense Rywielvierdaagse. Het betrof ook de officiële opening van de Laura. Omstreeks 8 uur hadden enkele groe pen deelnemers zich opgesteld tegen over het raadhuis op het Raadhuis plein. En er waren ook vele belangstel lenden getuige van het gebeuren. De deelnemers aan de Lanra, naar wjj ver namen ruim vierhonderd, waren niet massaal aanwezig by de plechtigheid, die ter hunner ere en verwelkoming door het gemeentebestuur werd gear rangeerd. Ook de burgery beantwoord de de oproep niet in die mate als wU dat In het verleden vaker zagen. Omdat burgemeester Z. Bruins Slot zich op medisch advies in zyn werk zaamheden enige tyd moet matigen, trad wethouder J. v.d. Berg als loco- burgenieester op. Secretaris mr. H. v.d. Top maakte deze plechtigheid voor het eerst mee en hy viel meteen In een aktieve rol als gastheer, een taak die vele jaren achtereen op waardige wtfze was vervuld door de referendaris van de eerste afdeling ter secretarie, de heer J. Constandse. die nu om dringende re denen zich niet onder dit gezelschap kon scharen. Voorts waren present burgemeester J. C. v. Wageningen van Woubrugge en burgemeester P. M. P. Smolders van Alkemade. alsmede vertegenwoordigers van politionele en militaire instanties en van de bekende Laura-steden. Velen waren vergezeld door hun echtgenote. Meer deelnemers In de openlucht sprak de heer P. Groenhart, voorzitter van het Laura- domité, een kort inleidend woord. Hij sprak er zijn voldoenning over uit, dat het aantal deelnemers dit jaar een aan zienlijke verhoging vertoont bij vorige jaren vergeleken. Uit andere bron verna men wy dat nu al rond 450 deelnemers waren ingeschreven en dat men dinsdag morgen nog meer inschrijvingen ver wachtte. In het bijzonder begroette spr. het groot aantal deelnemers, voor de onderscheiden Toerclubs in het noor den van het land geleverd. Dankbaar was de heer Groenhart ook voor de deelneming van politionele en militaire groepen en in het bijzonder voor de groep Kon. Marechaussee, die voor het eerst bij de Laura van de party is. De vele andere groepen en individue- len, die een vertrouwd beeld vormen bij de Laura zijn de pylers van het rijwiel- festyn. Dat de Wilhelminavereniging haar zomerfeesten in deze week heeft gepland, is geen toevalligheid. Ook deze vereniging staat onder voorzitterschap van de heer Groenhart, die doelbewust hierop heeft aangestuurd om de Lauri- anen een extra dosis ontspanning en re creatie in de avonduren te kunnen bie den. De heer Groenhart zei tot slot: "Wy rekenen op sportieve dagen met mooi Officiële opening Hierna kweet loco-burgemeester J. v.d. Berg zich puntig van zijn taak de 19e Laura officieel te openen. Hy releveer de hoe in 1948 de Laura-rit voor het eerst van start ging met bijna eens zoveel deelnemers als er nu op de vooravond van de 19e rywielvierdaagse uit alle windstreken in Alphen zijn neergestre ken. Het aantal ligt nu lager, maar het enthousiasme dat de Laura kenmerkt is onverminderd hevig gebleven. Dit sti muleert in sterke mate tot het volhou den. Het verheugt het gemeentebestuur, dat gaarne hand en spandiensten aan de Laura verleent, maar het leeuweddeel van het voorbereidend- en organisatie- De taptoe, welke gisteravond ter ge legenheid van de officiële opening werd gehouden. werk wordt door het bestuur van de Laura zelf verricht en daarvoor is het gemeentebestuur dankbaar. Zich tot de aangetreden groepen deelnemers rich tend, verzekerde loco-burgemeester Van den Berg hen prachtige ritten, die niet zullen nalaten prettige herinneringen achter te laten. Taptoe Het muziekkorps "Crescendo", dat aangetreden was met zyn tamboer- korps en geassisteerd werd door de drumband "Semper Avanti" van de Martha-stichting, speelde hierna een couplet van het Wilhelmus. Onderwijl WATERPOLO In de Vliet kreeg de Sleutelstad gister avond het Goudse GZC op bezoek. Ook deze wedstryd eindigde in een nederlaag voor onze stadgenoten, hoewel de gas ten vergeten waren de keeper mee te nemen. De reserves van de Zyl versloe gen met groot machtsveqrtoon RZC '90 2, terwyi het tweede zevental van LZC niet opgewassen was tegen AZ '70 2. De dames van de Zyl verloren met kleine ryfers van het Haagse ZIOS. De wedstrijd tussen GZC en Sleutel stad had in begin een gelijkopgaand ka rakter. Sleuteltsad gebruikte het ge bruikelijke euvel, dat er niemand was om de aanval af te ronden, terwijl de Goudse ploeg heir alleen oud-internatio nal Kees van der Toorn voor beschik baar had. De Sleutelstad kwam door een doelpunt van Aad Kapaan voor, en even later kreeg Wim van Zijl de kans de voorsprong te vergroten. Hy miste ech ter falikant alleen voor de keeper. Door Van der Toorn werd het geiyk. In het begin van de tweede periode wist Van der Toorn weer keeper Wim van Rooyen te pcisseren, nu met een houdbaar schot. Hans Hilkhuyzen scoorde echter tydens een rommelige si tuatie voor het GZC-doel gelyk. Uit een strafworp van Van der Toorn werd de eindstand van deze speeltijd 23. In de derde periode bracht Van der Toorn met een gaaf schot de score op 24. na dat Kapaan uit het water was gezon den. Van Zijl zorgde voor een wat draag- lyker stand: 34, maar in de laatste speeltyd bracht Van der Toorn met een heel mooi boogballetje de eindscore op 3—5. de Zyl behaalden een grote overwinning op het Rotterdamse RZC '90 2. Hierbij dient echter wel aan getekend te worden dat de Maasstadbe woners slechts met 6 man verschenen. Ook tijdens perioden dat er een speler van de zyi uit het water was gestuurd, wat driemaal gebeurde, kwamen zy ech ter niet tot scoren. Na een ruststand van 40, sleepte de Zijl de overwin ning met 80 in de wacht. De doelpun ten kwamen van de hand van Peter Ba- rendse, Henny Hensing (2 x), Wim Bergman 3 xLeo Stokhkuyzen en Ton Roman. De dames van de Zyl konden niet te gen het Haagse ZIOS op. De verlie zende stand kon echter beperkt wor den gehouden. Nadat Carla Kamerbeek voor de rust voor 01 had gezorgd, maakte Bertha van der Waals na het wisselen uit een strafworp gelijk. Vlak voor het einde zorgde Herma Bodaan voor het winnende Haagse doelpunt. Het tweede zevental van LZC. zonder midvoor Schoof, kon het tegen het Am sterdamse AZ '70 2 niet bolwerken. De hoofdstadbewoners gingen met een 50 overwinning naar huis. Voor de tref fers werden de namen genoteerd Rinus Daatselaar, Paul Brinkhof Robbie Brinkhof (3 x). BESLI5SINGSWEDSTRIJ D Hedenavond wordt in de Vliet 20.00 uur de beslissingswedstryd ge speeld tussen de Zyl a en LZC a jon gens om het kampioenschap in de kring- competitie afd. A. Mocht de wedstrijd STANDEN ZOMERCOPETITIE Dames 3e klasse C ZIOS 1 DWR 1 Swift 1 De Zyi 1 LGB Danigs 3e klasse D CWP 1 Sleutelstad DZV 1 AZC Heren le klasse A Het Gooi 1 DJK 1 SVH 1 Polar Bears 1 Zwemlust 1 GZC 1 Neptunus Zaand. 1 Sleutelstad 1 Heren le klasse B PSV 1 Nereus 1 Het IJ 1 ZIAN 1 LZC 1 ESCA 1 Merwede 1 HPC 1 Heren 2e klasse A DAW 1 De Zijl 1 Sedna 1 UZSC 1 DWR 1 Brandenburg 1 15— 9 12—13 7—11 12—12 14—15 17— 3 10— 1 2— 7 2—20 51—22 3625 30—17 31—21 40—32 32—37 16—45 1145 42—19 34—18 33—16 21—13 24—22 20—23 16—mo 14—33 25—34 25—22, 19—38 11—17 Heren reserve 2e klasse A AZC 2 AZ '70 2 Robben 3 LZC 2 DJK 3 HZPC 4 Sleutelstad 2 Brandenburg 2 SVH 3 UZSC 2 DZV 3 De Zyl 2 ZIAN 3 RZC '90 2 Rotterdam 4 18—10 25—12 13—12 2e klasse C Heren 4e klasse F CWP 1 RWV 1 Boskoop 1 ZPC 1 DKD 1 26—10 19—14 17—17 6—13 8—22 26—13 23—14 15—17 de dames die hun echtgenoot hierheen vergezelden. Loco-burgemees ter v.d. B^rg stak het niet onder stoelen en banken, dat het gemeentebestuur in genomen is met de Rywielvierdaagse, de Laura-rit. In het bijzonder beklemtoon de spr. de heilzame werking van de spor tieve fietstochten door Hollands mooiste dreven en wenste de Laura een toene mende belangstelling van deelnemers toe. Tot slot weerlegde spr. enkele on juistheden, geponeerd door de auteur Holderinx in een artikel voorkomende in de Laura-gids voor de 19e Laura, en voegde eraan toe, dat deze een dermate onjuist beeld van Alphen geven, dat hij zich geroepen heeft gevoeld hierop in te Tot besluit van deze byeenkomst werd op voorstel van de heer Groenhart het glas geheven op het welslagen van de vierdaagse rijwieltochten, die de deel nemers door Zuid-Holland, Noord-Hol land en Utrecht zullen voeren langs uitgezochte aantrekkelyke fietswegen. Een deel der tochtgenoten, de Frie zen, kamperen op de camping. Voorschoten, A de Frankrijker, Hazers- woudc. M. Fransen, Ter Aar. O. van Gel der. Leeuwarden. A. Gort. Lisse. C. ,Br- ---■ Gugten, dP Rfjnsburg. Diefstal en vandalisme op werk onder Zoeterwoude PAUZE Bromfietsberijdster te Zoeterwoude ernstig gewond Maandagmorgen omstreeks 11 Het afgelopen weekeinde is door vi dalen belangrijke schade toegebracht a het materiaal dat door de Hanab i VERVELING Het verschijnsel „verveling" wordt bij dieren niet aangetroffen en is al leen de mens eigen. In zyn dezer dagen verschenen proefschrift over puber- teitsverveling schrijft dr. A. Knoers (sociale wetenschappen) over de wij- i dere betekenis daarvan: „Antropolo- treerd i.v.m. het aanbrengen van de 1 ontbrekende gedeelten in de aardgas transportleiding. Dit zal o.m. geschie- straat vanaf de Verlaatweg te Zoeter- j Vrouwenvaart met Vrouwenweg en de woude. De Zoeterwoudse automobiliste kruising met de Europaweg. G. O., die vanaf de Dorpsstraat de Pro- Maandagmorgen ontdekte het perso- vincialeweg op wilde rijden en voorrang I neel dat zuurstofcylinders hoffelijk te stoppen twijfelende dame voorrang te verlenen. De Leidse automobilist R. J. v. M. dacht er kennelyk anders over en pas seerde op de linkerweghelft juist in de bocht de stilstaande auto en raakte de bromfiets, die hier juist voorlangs reed. De berijdster hiervan, de 45-jarige mevr. H-d. D. uit Delfgaauw, smakte naast de bestaan. Deze onvervuldheid is tevens de grond van he'. eindeloze zoeken naar surrogaat-vullingen in de „fun". In goedkope en dure redeneringen wordt met veel geleerde omhaal be toogd: dat God niet bestaat omdat: I. er van zijn bestaan niets te merken is; 2. dat bestaan nergens voor nodig is. Vierkant daarmee in strijd is de 8R6HS „„J, Van „onvervuldheid", waarvan genoemd vlet ontbrak het vaarmateriaai. Uit j proefschrift gewaagt. Die onvervuld- opengebroken dragline werd ge-held is de aanwezigheid van God, hun inhoud ontdaan v reedschap meegenomen terwijl ook nog een transistorradio wordt vermist. Dit ajles geschiedde na de wijziging van de gemeentegrens per 1 juli, gedeeltelijk op Leids grondgebied zodat de Leidse- de Rijkspolitie te Zoeterwoude geza- i bleef ernstig gewond liggen. Dr. menlyk trachten deze zaak tot klaar- Kortmann was spoedig ter plaatse en heid te brengen, constateerde o.m. ernstig hoofdletsel. De EHD vervoerde het slachtoffer naar een der Leidse ziekenhuizen. Voor de Leidse kantonrechter BENEVELDE STUDENT NAM DUIK IN DE WEGBERM De zitting van de kantonrechter, mr. W. de Koning, kenmerkte zich gisteren door het aantal automobilisten, dat zich al of niet door het gebruik van alcohol aan een ernstige verkeersfout had schuldig ge maakt. Zowel de door de officier, mr. J. A. J. v.d. Bruggen, geëiste boeten als de vonnisen waren dan ook navenant. Zo werd een 19-jarige student uit Amsterdam veroordeeld tot een geldboete van 150.- subs. 30 dagen en de onvoorwaardelijke intrek king van zijn rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Uit het onderzoek bleek, dat de stu dent in de late avond van de 2e decem ber j.l. met zyn auto op Rijksweg 4 onder Sassenheim zonder enige aan wijsbare reden was geslipt en vervol gens een duik in de wegberm had genomen. Zowel hij als zijn passagier kwamen er wonder boven wonder zonder noemenswaardige verwondin gen af. Uit het proces-verbaal citeerde de kantonrechter onder meer, dat vier getuigen van oordeel waren, dat ver dachten met een veel te hoge snelheid had gereden en niet geheel „nuchter" waren. Zij waren ook zeer veront waardigd over het feit, dat verdachte telkens als hij een auto inhaalde een achter op zijn auto gemonteerde schijn werper aanstak en aldoende de be stuurders verblindde. VIJF VEROORDELINGEN „Toen ik een auto inhaalde week deze even naar links. Ik moest dus ook uitwijken en raakte daardoor in een slip", verklaarde verdachte de reden van zijn onbegrijpelijke stunt. Voorts zei hij nog, dat hij vroeg in de avond, wel enige borrels had gedron ken, doch hiervan geen hinder had ondervonden. Van een opzettelijke ver blinding door die achterop gemonteer de schijnwerper was ook geen sprake geweest. „Als ik van 3 naar 4 schakel de ging die schijnwerper branden van wege een kortsluiting in het elektrische circuit. Dat ontdekte ik later zelf ook pas." De kantonrechter wist wel be ter. „Tegen de politie zei u destijds, dat u die schijnwerper daar had laten monteren om automobilisten, die een fout maakten via een verblindend licht even te corrigeren". Verdachte ont kende dit ten stelligste. Hij ontkende trouwens elke schuld en trachtte deze steeds weer in „de schoenen van de onbekend gebleven en volgens hem naar links zwenkende automobilist" te schuiven. De officier achtte het duidelijk be wezen, dat verdachte zich als een ware wegpiraat had gedragen en ont hulde nog, dat de student al vijf veroordelingen wegens grove verkeer overtredingen achter de rug had. Mede hierdoor eiste hij ditmaal een onvoor waardelijke hechtenisstraf van twee weken en een onvoorwaardelijke in trekking van verdachtes- rijbewijs voor de tijd van 2 jaar. Nadat verdachte voor een ruime clementie had gepleit, kwam de kantonrechter tot bovenver meld vonnis. SLIPPERTJE MET DE AUTO niet onthullen. „Ik ging plotseling slip pen en weet echt niet waardoor". Ge zien de gevolgen en de aangerichte schade hield de kantonrechter het er op, dat verdachte veel te hard had gereden. De officier was tot dezelfde con clusie gekomen en eiste in verband met de ernst van het feit zowel een geldboete van 75.- subs. 15 dagen als bij wijze van „stok achter de deur" de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Inzake de gladde banden eiste hij bovendien nog 45.- subs. 9 dagen. Na inzake het eerste conform te hebben gevonnist verhoogde de rechter de boete voor het rijden met gladde banden tot f 75.- subs. 15 dagen. Al met al voor de plaatwerker dus een kostbare ,slip-per-auto". hij uit zijn auto geslingerd, waarna het onbestuurde voertuig uiteindelijk tegen een muur tot stilstand kwam. „Hij reed met een veel te hoge snel heid en raakte daardoor kennelijk op eens de macht over het stuur kwijt", verklaarden de getuigen onder meer. Gezien de materiële schade, werd het een wonder genoemd, dat er geen per soonlijke ongelukken plaats vonden. „Dat bier oefende geen invloed op mij uit. M'n auto slipte opeens door de spoorrails", voerde verdachte onder meer tot zijn verdediging aan. Afgaan de op de getuigenverklaringen kwam de officier tot de conclusie, dat ver dachte mede als gevolg van alcohol gebruik zeer onverantwoordelijk had gereden en derhalve een gevoelige correctie verdiende. Hij eiste dan ook naast een geldboete van 150.- subs. 30 dagen, de voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. „Dat kan ik niet betalen, want ik heb zelf ook een hoge schaderekening", aldus benutte verdachte zijn laatste woord. De kantonrechter verlaagde de geldboete tot 75.- subs. 15 dagen, maar stelde de ontzegging van ver dachtes rijbevoegdheid onvoorwaarde lijk voor de tijd van 6 maanden. De zichtbaar verbaasde banketbak ker liet duidelijk blijken, dat een on voorwaardelijke intrekking van zijn rijbewijs niet in zijn bedoeling lag. Het vonnis was echter geveld. IN DE SLOOT „Ik weet echt niet, dat ik een ver keerde inhaalmanoeuvre heb gemaakt en hoorde dat 's avonds pas van de J. F. M. van Leeuwen niet in raad van Zoeterwoude Bij de op 1 juni gehouden gemeente- raads verkiezingen van Zoeterwoude behaalde de "Vrije Lyst" 5 zetels. De agrarische kandidaat J. F. M. van Leeuwen bezette de 7e plaats maar kwam met 174 stemmen toch voor een raadszetel in aanmerking. Dezer dagen heeft hy de voorzitter van het Centraal Stembureau echter bericht dat hij zyn benoeming niet aanvaart. De volgende kandidaat, die voor het bezetten van de 5e zetel van de "Vrije Lijst" in aanmer king komt, is drs. A. Pley. MARKTBERICHTEN TER AAR, 4 juli. GROENTE: Kassnij- bonen 1.75-2.50: snijbonen II 1.25-1.75; snybonen stek 40-1.30; spitskool 19-27; blauwschokkers 95-1.30: tuinbonen 20- 38; andijvie I 45-52; andijvie II 34-35; waspeen I 44-56; waspeen II 25; stam- bonen 1.70-2.20: doperwten 1.05; ra barber 48; postelein 58; spinazie 84; krombekdoperwten 1.25; witte capucij- ners 95; nieuwe aardappelen 38-40; kriel 35; kromme komkommers 21; kom kommers stek 13 alles per kg. Tomaten A 7.20-7.30, B. 7.70, C. 5.70 per bakje van 6 kg. Sla I 15-30. II 15; bloemkool AI 76-1.06. All 60-92, Bil 31-38; komkommers export 12-31, kom kommers binnenland 12-13, alles per stuk. Sjalotten 11, Boskroten I 17; bos- kroten II 7-8; bospeen I 26-46, bospeen II 18-22, alles per bos. RIJNSBURG, 4 juli, Bloemen Kop Godetia 110—135; Flox 95115; Segetum 85105; Zilver Distel 70105; Soli Dago 80100; Goudsbloemen 60 85; Ranonkel 5062; Ixia 48—57; Ane monen 1121 per bos. Pyremidale 1800—2300; Archillia 970—1060; Al- stroemeria 10001400; W. Suprem 860 970: Esteread Crem 660940; Mi mi 240360; Am. Anjers; Tangerene 15001800; Shocking Pink 900—1400; Dusty 9001400; Brandaris 10001400; Harvest Moon 14001700; Sim wit 900 1300; Sim rood 8001300; Max Ar thur 800—1300: Sim rose 800—1200 Colvülei Fair Lady 18002100; The Bride 1300—1800; Numph 1600—1700: Alba 12001700; Amanda 9001400; Gladiolen: Mem. Day 26002800; Sneeuw Prinses 18002100; Gold Du;t 1800—2000; Live Flame 1300—1700, al les per 100. Een 64-jarige chauffeur uit inhaalmanoeuvre een personenauto op inhalen, alhoewel een tegenligger al de weg af had ge- genaderd. De bestuur- sneden". Hoewel de personenauto in der hiervan week, om een frontale de wegberm terechtkwam bleven de botsing te voorkomen, scherp gevolgen tot wat materiële schade be perkt. „Ik moest wel naar rechts, want anders was ik met een tegenligger in botsing gekomen", voerde verdachte tot zijn verdediging aan. „Dan had u niet moeten inhalen," repliceerde de kantonrechter. „Hij kwam uit een zij weg en reed dus naast mij, zodat van inhalen geen sprake was", bracht ver dachte hierna nog in het midden. Gezien de getuigenverklaringen acht te de officier wel degelijk bewezen, dat hier van een „roekeloze en ge vaarlijke inhaalmanoeuvre" sprake was. Mede omdat verdachte al enige malen eerder voor een verkeersover treding was gevonnist, eiste hij thans zowel 75.- boete subs. 15 dagen als de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van Het vonnis luidde conform. „Wie betaalt dat dan?", vroeg verdachte nog „naar de bekende weg". „U na- j tuurlijk". aldus het bescheid van de i rechter. „Dan ga ik die 15 dagen maar uitzitten, want het geld heb ik niet", m0geiyke route' rechts uit, kwam hierdoor in de weg berm en dook vervolgens met auto en al de sloot in. Zowel hij als zijn passa gier bleven tot verbazing van de ge tuigen ongedeerd. Verdachte was met onverminderde snelheid doorgereden en kon later via het kentekennummer worden achter haald. Gezien de gevolgen van zijn roekeloos inhalen, konden de officier en de rechter niet geloven, dat ver dachte „totaal niets van een verkeers fout zynerzijds had gemerkt". De getuigen dachten er evenzo over en waren unaniem van oordeel, dat verdachte „een zeer onbeschofte en levensgevaarlijke stunt had uitge haald". Conform de eis, werd hij ver oordeeld tot een geldboete van 150.- subs. 30 dagen en de voorwaardelijke ontzegging van zijn rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proef tijd van 1 jaar. Wilt U iets weten elk mens. Dat is Hij. Daar is Hij. De mens een onvervuld godswezen, totdat ontlopen door surrogaatvullingen, van allerlei soort. Maar van nature is de mens e enonvervuld godswezen, totdat hij de vervulling zoekt en vindt in zijn natuur. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Marnie (18 jaar) Dagelijks; 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Spion tegen wil en dank Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Winnetou in de Dodenvallei Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefde van een blondje (18 jr.) I geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De Whisky karavaan (alle leeftyden) Dagelijks en zondag 2 en 8 uur. Rex: De vechter met de vernielende vuist. (14 jaar) Dagelijks; 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUN -mof 1 «Oir* Alsof wij er de schuld van dragen! KORRELTJE ROELOFARENDSVEEN. LEIDSE UNIVERSITAIRE EXAMENS Geslaagd voor het Candidaatsexamen Geneeskunde II: mej. I. J. M. v. d. 4 juli. Berg, Rotterdam; mej. J. H. Bruch, ren 13—15; Gerbera 19—21: Rozen: Kiin- me»- J- M. Krop, Rotterdam; Carol en Garneïte 4—9; Tradition 11 me'- L- le Mair, Delft; mej. E. M. 13; Zorina 8—12; Duisburg 4—7: Nahon. Den Haag: mevr. I. Hens-Unger Super Star 1719; Sonora 1015. Wassenaar; mej. W. J. de Vries, Dor- Carla 16—22; Coral Princes 12—15; drecht: mej. A. G. A. Willinge, Rot- Baccara 1925 p. st. Snijgroen 35terdam: H. Beukers, Rotterdam; S. 67; Alstroemeria 54—62; Anemonen 14 Buiis, Nieuwkoop: S. G. Ph. Faber. -23; Tuinanjers 22—30: Lathyrus 20 Wassenaar; W. J. van Geldrop. Rot- villeis Spitfire 33—65; Robinatte 1.10 —1.60; Nymph 1.00—1.40; Wilhelmina 8090; Amanda 1.301.50; Orange Queen 90—1.00; The Bride 80—1.45: Irissen: Imperator 1.902.00; Ideaal 2.75. ROELOFARENDSVEEN, 4 juli, Groenten Aardbeien 2V» ons doos 67—1.08; Snijbonen 180.00—225.00; idem stek 80.00120.00; Dubbele Stam- bonen 200.00—210.00; Tuinbonen 27.00 —33.00; Peulen 185.00—230.00; Capu- cijners 90.00; Komkommers 16.00 24.00; Kropsla 7.5018.00; Bloemkool 38.00—57.00; Bospeen 25.00—30.00 per 100. Ook een 19-jarige plaatwerker uit Voorschoten stond terecht om dat hij een „slippertje" met zijn auto j banketbakker uit had gemaakt en wel op de Veurse weg i auto Voorschoten Oostburg (Zeeuws Vlaanderen) aange ven voor een fietstocht Is het mogelyk deze route op één dag af te leggen ONVERANTWOORDELIJK Wat is het aantal kilometers? Deze miïTITM vragen stelde ons J.G.A. te Voorschoten. KlJDljIM Antwoord: Voorschoten, Voorburg, Delft, Schipluiden. Maasland, Maassluis. Over de stunt, die een 26-jarige met pontveer naar Rozenburg, Brielle met zijn Nieuwenhoorn. Hellevoetsluis, stoom- Oosterscheldebrug, Noord I Vrouwenpolder, Middelburg, Vlissingen. Den Oostburg. Kunt u my de kortstpontveer tien minuten voor ieder half mej. M. P. J. de nacht van de eerste mei j.l. bootve* Goeree Overflakkee (v ter plaatse. Zijn slippartij had tot ge- j had uitgehaald, waren de magistraten trektyden: eerste boot 's morgens 8.10, volg, dat zijn auto tegen een lantaarn- al evenmin best te spreken. Na een vervolgens ieder anderhalf uur in aan paal op vloog en daarna al kantelende „stevig glas bier" huiswaarts kerende, sluiting hierop). De overtocht duurt op het rijwielpad terecht kwam. Hoe- t slipte de banketbakker op de Vink- zo'n half uur. mogelijk kan deze ge- wel de auto twee zeer gladde achter- weg nabij de spoorwegovergang om bruikt worden als rustpauze. Middelhar- banden had, was dit, volgens de po- 2026 litie niet de oorzaak van een en ander.1 620 De ware oorzaak kon verdachte ook I vervolgens via een verkeersbord tegen nis. Nieuwe Tonge. Oude Tonge. :en tegemoetrijdende auto op te bot- nieuwe dijk van Deltawerken naar Brui sen. Tengevolge van deze botsing werd nisse op Schouwen Duiveland, Zierikzee, duurt 20 minuten), Breskens. Oost burg. Afstand 140 kilometer. Als u er een hele dag voor uittrekt is deze afstand wel in één dag te overbruggen. OEGSTGEEST Geslaagd. Aan de Ryksuniversi- teit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen in de theologie de heer A. de Jong uit Oegstgeest. VOORSCHOTEN Geslaagd. Het accountantsdiploma van het NIVA te Amsterdam is uitge reikt aan de heer R. Meijer uit Voor schoten. Lieshout. Rotterdam; A. L. Miller, U.S.A.: P. A. M. Rosekrans. Den Haag; P. C. M. Rosekrans, Den Haag; C. J. M. Schrama, Lisse; R. P. A. Simonis, Den Haag; A. J. Smit, Pernis; F. M. A. Smit, Rotterdam; E. Thorsen, Noor wegen; W. A. Veen. Den Haag; J. W. Vervoort, Oegstgeest; J. H. Vrijenhoek, Den Haag; L. C. M. Wilberts. Bergen op Zoom; A. N. Wolf, Den Haag; A. J. Wijs, Haarlem; N. M. de Zwaan, Bilthoven. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht: mej. K. Schuit Wassenaar; de heren W. G. C. Mijnssen. Heemste de; S. van der Bij, Scheveningen en W. F. van Oosterum. Den Haag. Doet. ex. Psychologie: de heren A. Kooien, Leiden; P. G. van der Hoff, Den Haag. Beveland. Kand. ex. Psychologie: mej. T. Lely, mej. I. van W;jk, Voorbuig; der Putten, Den Haag. Kand. ex. Pedagogiek: mej. N. Stenfert Kroese. Leiden; mevr. W. E. Stol-Kramer. Leiden: mej. E. de Boer. Den Haag; mej. W. M. G. C. Verheyen, Voorburg. Kand. ex. Psychologie: mevr. K. van Duyvendijk-Telders. Amster dam. Doctoraal Geneeskunde: mevr. A. M. Lodder-v. d. Kooij, Leiden; mej. H. M.' Parisius, Curagao en de heren J. Visser, Winschoten en P. D. Wychel, Noordwijk. Semi-artsexamen: de he ren W. Bergsma, Amsterdam; H. F. Dankmeijer. Oegstgeest; A. R. Hitija- hubessy en F. J. Kedde. beide te Lei den. Artsexamen; mej. L. A. Dekker, Aerdenhout; mej. C. C Rodenburg, 's-Gravenhage en de heren R. R. van Dam en Ch. N. Schlebaum, beiden te Leiden en H. Evenblij, "s-Gravenhage.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3