3)s CelcLz SouYant Paul Taylor: Boeiend danstheater Vanavond in de ether J INSCHRIJVING ST.-PIETER Middelbare Handelsavondschool TELEVISIE RADIO PAGINA 2 DE LE1DSE COURANT DINSDAG 5 JULI 1966 Een stap(je) meer terug F RGENS is de nota-Vondeling -Lj over het afremmen van de overheidsuitgaven een te vroeg geboren stuk. De cijfers die de kanselier van de schatkist produ ceert. liggen immers ergens tussen die van zijn eerste waarschuwing en die welke straks openbaar moeten worden in de miljarden nota voor 1967. Want de gevolgen van 't tempo riseren van investeringen, waarbij de overheid een vinger in de pap heeft, komen maar voor een fractie tot hun recht ten gunste van de lopende begroting. Hun volle zwaarte gaat eerst wegen in het volgende begrotingsjaar, terwijl voor die periode het kabinet-Cals ook met andere maatregelen zal moeten komen, wil het bereiken dat de toestand van de schatkist bij het einde van de parlementaire zittingsperiode niet veel slechter is dan die welke het kabinet-Marij- nen bij zijn val aan de opvolgers achterliet. Hoe rechtstreeks betrokken dit kabinet was bij de kritieke finan ciële toestand van dit ogenblik, blijkt misschien wel het duidelijkst uit de erkenning van onmacht van minister Vondeling, dat hij geen kans meer ziet de sector weten schappelijk onderwijs mee te laten boeten voor de enorme budget overschrijding waaraan die sector zich onder het vorige kabinet heeft schuldig gemaakt. WE wachten met belangstelling af, hoe op de nieuwe cijfers van minister Vondeling in de Twee de Kamer gereageerd gaat worden. Het is met name de fractievoorzit ter van de Katholieke Volkspartij, drs. Schmelzer, geweest, die de laatste tijd op het verschijnen van de nota heeft aangedrongen. Dat drs. Schmelzer tevreden zal zijn, kunnen we ons nauwelijks voorstellen. De bezuinigingscijfers zijn wel niet zo nietig als hij in een bui van pessimisme misschien ge vreesd kan hebben, maar impone rend en tot optimisme stemmend zijn ze bepaald ook niet. Al eerder hebben we geschreven, dat dit ook moeilijk te verwachten was. Bij het overnemen van het bewind heeft het-kabinet-Cals (al dan niet voldoende door zijn voor ganger ingelicht) zich in de op 's lands economische en budget taire toestand betrekking hebben de cijfers vergist: daarna hebben met name de ministers Vondeling en Den Uyl met te veel optimisme en te weinig beroepsargwaan ge werkt. De grote vraag bij deze vervelende geschiedenis is. of kabi net en Kamermeerderheid vorig jaar bij de behandeling van het omstreden plan-Joekes niet anders gehandeld zouden hebben, wanneer beide zich toen reeds ten- volle van de dreigende crisis be wust waren geweest. De bezuinigingen waarop dat plan aandrong, blijken nu dringend noodzakelijk te zijn. Hoewel in zijn uitwerking het liberale plan op vele punten een slag in de lucht blijft, staat nu helaas vast dat het beter zou zijn geweest dit plan te amen deren in plaats van het grotendeels te verwerpen. Ter verontschuldi ging van kabinet en regerings fracties diene slechts, dat prof. Witteveen ook toen niet scheutig geweest is met mededelingen die konden bevestigen, dat reeds onder zijn verantwoordelijkheid de teu gels te sterk gevierd waren. NA de mededelingen van dr. Von deling in het Kamerdebat van 25 mei betekent de nota van van daag een stap (je) verder terug. Een stapje, want de grote stap zal gezet moeten worden in de rijks begroting voor het volgend jaar. Dit wordt voor het kabinet-Cals een vervelende affaire; in plaats van zijn laatste maanden te kun nen maken tot een indrukwekken de finale, moet het terugdraaien; sterk terugdraaien zelfs. Maar hoe controversieel het ook moge lijken, er rest thans geen ander middel voor mr. Cals en de zijnen om eigen tekortkomingen en fouten van het parlement te her stellen. Crisis nu betekent, dat regering en regeringspartijen de strijd opgeven op een moment dat herstel van prestige niet meer mogelijk is. Al terugdraaiende doorgaan garandeert bepaald niet electoraal succes bij de parlements verkiezingen van volgend jaar; wel dat het algemeen belang ge diend wordt. Wie dit het zwaarst laat wegen, zal op lange termijn toch als partij die het meest recht heeft op waar dering, erkend worden. De 83-jarige Hongaarse componist Zoltan Kodaiy, die vóór de laatste wereldoorlog verschillende malen in Nederland uas om in het Concert gebouw te Amsterdam zijn meester werk Psalmus Hungaricus" ten uitvoer te brengen, bracht gister middag met zijn jonge vrouw (25 jaarenkele uren op Schiphol door. Hij was op doorreis naar Toronto, waar hij aan de universiteit gedu rende enkele weken gastlessen zal geven. Tevens zal hij een ere doctoraat in de muziek ontvangen. De componistdie sinds tientallen jaren niet meer in Nederland is geweest, zal bij zijn terugkeer uit Canada enkele dagen in Amsterdam doorbrengen. Kodaiy, die nog steeds werkzaam is en nog veel compo neert, vertelde op Schiphol, dat hij altijd papier en potlood bij zich heeft voor het geval hem iets invalt. „De reis van Amsterdam naar Canada duurt zeven uur. In deze tijd kan ik nog heel wat doen." Sculpturen van lichamen Breda en de geboortenregeling yOALS te verwachten was. is de bis- La gchop van Breda na verschijning van het cahier over de menswaardig heid van de geboorteregeling en haar methoden het verwijt gemaakt, dat hij op de beslissing van Paus Paulus over deze materie vooruit loopt. Wij achten dit verwijt ongegrond. Er is hier op de eerste plaats geen sprake van een bisschoppelijk schrijven, maar van een publikatie. die op naam staat van het Diocesaan Instituut voor Huwelijk en Gezin. Ook al werkt dit on der uiteindelijke verantwoordelijkheid van de bisschop, deze verantwoordelijk heid gaat toch niet zovpr, dat insti tuut en bisschop met elkaar geïdentifi ceerd kunnen worden. Het is dan ook dwaas de laatste aan te vallen op het geen door het eerste gezegd is. Maar zelfs indien genoemde publika tie door de bisschop van Breda zelf zou zijn ondertekend, dan nog konden wij met de beste wil van de wereld niet zien, hoe men hem van een vooruitlopen op de pauselijke uitspraak zou kunnen beschuldigen. De twee cahiers, die bij na gelijktijdig verschenen zijn, doen niet anders dan informatie geven over de stand van het vraagstuk op dit ogen blik. Het eerste bevat een vertaling van van het hoofdstuk over huwelijk en gezin uit het bekende schema 13 en 'n begeleidend commentaar op dit hoofd stuk, beide van de hand van prof. Schil- lebeekx. Onverdachter kon het al niet. Het tweede geeft een uitvoerige infor matie over de in ons land bekende en gebruikte methoden van geboorterege- Verkoping namens Landbouwschap plotseling afgelast UTRECHT, A.N.P.De openbare ver koping van meubilair van de veehouder H. Metze uit Westzaan. die geweigerd heeft de heffingen van het Landbouwschap te betalen, gaat niet door. De verkoop zou woensdagochtend in de boerderij van dc heer Metze plaats vinden. De heer S. V3n der Ploeg, waarnemend voorzitter van net Landbouwschap, heeft desgevraagd ver klaard. dat er op het laatste moment een meer efficiente methode Is gevonden om het Landbouwschap de schuld van onge veer zeshonderd zestig uglden te kunnen laten incasseren. De heer Van der Ploeg liet in het mid- den welke „meer efficiente methode" hef j Landbouwschap op het oog heeft. ..Het is een veel beter middel, waardoor allerlei niet door ons veroorzaakte moeilijkheden kunnen worden voorkomen", zo gaf hij slechts te kennen. De heer Van der Ploeg wenste geen antwoord te geven op de vraag of deze „moeilijkheden" verband houden met de opwekking die de heer Harmsen van de Boerenpartij vorige week in een radiopraatje deed tot de ..groep anti-P.B.O.-mensen" om in groten getalen „getuige te zijn van deze verkoop en om dan rusti gte zijn en niet te bieden". Blijkens uitlatingen van functionarissen van de Boerenpartij, werden er woensdag wel veel belangstellenden, maar weinig serieuze kopers in Westzaan verwacht. De heer Van der Ploeg gelooft dat er on verantwoorde elementen rondlopen die een rebellie zouden willen uitbuiten om de democratie een loer te kunnen draaien. ling, alsmede een belichting van de ver schillende facetten, die deze methoden vertonen. Waar de ethiek van de geboor teregeling ter sprake komt. geeft het cahier wederom ter informatie van zijn kader de algemene beginselen, die momenteel door zo goed als alle moralisten onderschreven worden. Zo wordt duidelijk gesteld: „De keu ze van deze of gene methode van ge boorteregeling moet redelijk beoordeeld worden vanuit de totaal-menselijke be nadering. Deze gaat zodanig uit boven het louter biologische-, dat men de vraag naar goed of kwaad omtrent een bepaalde methode niet in het algemeen kan beantwoorden, evenmin als de vraag of de ene methode op zichzelf ze delijk beter is dan een andere. Bij ethisch verantwoorde planning binnen het gezinsontwerp zullen de twee ge huwden dan ook zelf moeten beoordelen en beslissen, welke methode op een ge geven ogenblik door hen als de beste voor beiden ervaren wordt. Ook hierbij ligt de nadruk op een gezamenlijke ver antwoordelijkheid". Deze uitspraak bevat niets revolutio nairs. Men kan haar op elk seminarie beluisteren, in alle colleges die over dit onderwerp gegeven worden. Zij Is lang zamerhand gemeengoed geworden van alle auteurs, die over dit onderwerp pu bliceren. Wie er nog van schrikt, blijkt gewoon niet op de hoogte van de stand der kwestie te zijn. En wie er een aan leiding in vindt om boze brieven te gaan schrijven die mag daar wel een extra vakantie voor uittrekken. Montmartre kiest zijn president PARIJS (UPI) Roger Kerambrun, Je man die is belast met het organise ren van de feestelijkheden bij gelegen heid van 't 600-jarig bestaan van Mont martre, de heuvel boven Parijs waarop kunstenaars, beatniks en revueartiesten hokken, is door zijn helpers gekozen tot „president van de republiek Montmar tre". Kerambrun heeft de beschikking ge kregen over een kabinet. Er is een mi nister van Verkeer in opgenomen, portefeuille die Is gegaan naar een taxi chauffeur. Het zesde eeuwfeest de „republiek" wordt gevierd vai september tot 9 oktober. Onder de nementen is een concours voor reside rende schilders. Horst Buchholz als balletster Horst Buchholz, de Duitse filmacteur, die tegenwoordig zijn „werk" in het buitenland zoekt, is weer eens naar zijn vaderland teruggekeerd. Maar naar een televisiestudio om in de televisie-interviewserie „Tussen station" 'n wensdroom in vervulling te zien gaan. Als balletpartner van de Braziliaanse Marcia Haydée, primaballerina van het Stuttgartse Staatstheater en onder leiding van de choreograaf John Cranko danste hij de rol tan de prins in Tsjaikowski's „Zwanenmeer". Parti culiere wensdromen gaan in deze t.v.-serie, die komende herfst voor het eerst wordt uitgezonden, in vervulling. Hoewel Buchholz voor zijn dansen beslist geen fortuin heeft ontvangen, wilde hij deze gelegenheid eens iets „anders" te doen niet laten voorbijgaan. Ernstig ziek speelde hij zelfs de laatste scenes, even later - nog in kostuum lag hij op de operatietafel. Inmiddels is de acteur alweer aardig van de ingreep hersteld Verleden jaar stal de bar- revoetse beeldhouwer van dansvormen, de Amerikaan Paul Taylor, met zijn acht medewerkers de balletshow in het Holland Festival. Er is veel kans. dat hem zulks dit jaar wederom gelukt. De avond van gisteren in de Haagse Koninklijke Schouwburg bevestigde ten minste volop Taylors ongewoon choreo grafisch talent. Hij modelleert zijn en semble vastberaden tot stollende sculp turen van menselijke lichamen. Geen beweging is te bruusk en toch ervaart men over de gehele linie de harmonie van de perfecte klassieke training. Deze plastische ruimtegrafiek is op haar best in verdoorgevoerde stileringen en abstracties. Zo b.v. in ..Junction", waar het voetgangersvolk op drift raakt en waar muziek, maillots en bewegingen geniaal contrasteren in klanken, kleuren en langs en over elkaar heenschuivende danskunstenaars. Een werk. dat boorde vol visuele vondsten zit en dat subliem danstheater is. De „vertraagde opname" tijdens de gigue van Bachs suite voor cellosolo. - is onthutsend. Qua expressie - en schokwerking vergelijkbaar met de zichtbaarmaking van de heillot hoempa in „3 Epitapnseen larvenachtig spel van jumboïserende bronsplastieken. Ma cabre. zwarte humor in een morbide sfeer; een beanauwende kolder, een car- toonesk klankspoor uit het dodenrijk, inventief aangekleed door de pop-art- pionier Rauschenberg. In het betoverend brok bezonken danslyriek. dat „Duet" op een largo van Haydn is. slaat de schaal ver naar de andere kant. Nu eens ge lukkig geen sex, maar louter uise ero tiek. Een optimum aan teder partner schap. ook weer zoals trouwens het gehele programma uitzonderlijk knap belicht. Té fragmentarisch Taylor heeft geen verhaaltje of anex- dote nodig en waar hij toch illustrerend of dramatisch wil uitbeelden, komen zijn zwakke plekken bloot. Dan bespeurt men, dat. deze choreografie in de bonte veelheid van haar stijlen toch nog geen eigen signatuur heeft. De wereldpremière ..Orbs", die programmatisch zonderllnger- wijze door de pauze in tweeën werd ge knipt. is ons bedunkens daardoor te frag mentarisch gebleven. Wonderlijke mooie bewegingen, waarbij het lichaam op bloeit als brak het uit een knop. wis selen af met confectiegebaren en plat vloerse podiumgein. Dit ballet, dat bij- T sjecho-Slowakije beschuldigt Bonn van revanchisme PRAAG Reuter) Tsjeoho-Slowa- kije heeft de Westduitse regering; ervan beschuldigd anti-Tsjecho-Slowaakse „revanchistische" activiteit binnen haar grenzen te steunen en daardoor de spanning in Pluropa te versterken. Volgens een door het Tsecho-Slo- waakse persbureau uitgegeven verkla ring werd op 14 mei in Bonn een „re vanchistische bijeenkomst" gehouden, die werd bijgewoond door vertegen woordigers van de Westduitse regering. Op deze bijeenkomst werden verklarin gen tegen Tsjecho-Slowakije afgelegd. Een afgevaardigde van de SPD (de Westduitse socialistische partij) eiste zelfs verandering van het bewind in Tsjecho-Slowakije. aldus de verklaring van het Tsjecho-Slowaakse persbureau. Kennedymonument Op een heuvel buiten Jeruzalem is gisteren een mo- nument ter herdenking aan wijlen pre sident John F. Kennedy van de Verenig de Staten onthuld. Het bestaat uit een '.vredesbos" met een monument in de j vorm van een boomstam. na zeventig minuten duurt, wordt ge danst op Beethovens laatste voltooide werk, het derde van zijn Galitzin Kwar tetten, opus 130. De zes delen van dit ver rukkelijk B-dur hebben weinig onderlin ge samenhang. Signaalmotieven, elegi sche thematiek, een voortijlend rondo allegretto en een zeer aardgebonden Duitse wals spelen muzikaal haasje-over. Taylor maakt er een planetair ballet van, waarin langs de banen van het zonne stelsel wordt gedanst. Lente op Venus, zomer op Mars. aardse herfst en winter op Pluto zouden symbolisch kunnen wor den geduld, maar wij geloven, dat wij er niet zo zwaar aan moeten tillen. Bij scherper toezien worden vele bewegin gen gepersifleerd en 't heeft er alle schijn van. dat Taylor het geheel als een ko lossale grap beschouwt. Dat is zeker het geval met de wat- langademige huwelijks plechtigheden. De choreograaf, die de zon uitbeeldt, draagt later een Januskop, die deze soepele dansel letterlijk noch figuur lijk staat. „Orbs" wil te veel en geeft te veel. Het is natuurlijk een zeer knap danswerk, maar choreografisch is het de leider van deze zo welkome balletgroep wat uit de hand gelopen D-y. Hedy Lamarr krijgt come-back Amerikaanse ac trice Hedy Lamarr, heeft maandag be kendgemaakt dat zijn 51-jarige cliënte een contract heeft getekend voor een film die haar comeback zal betekenen. De film, die „Circle" zal heten, span ningselementen zal bevatten en te be ginnen in oktober of november opgeno men zal worden in Washington d.c., is een pro3uktie van de New-Yorker Ber nard Sackett. Miss Lamarrs comeback werd in de winter van het vorig jaar onderbroken, toen ze werd gearresteerd op verden king van winkeldiefstal voor een bedrag van 86 dollar. Een jury heeft haar later van deze blaam gezuiverd. ♦J*******************************************************'' Het signalement van vanavond is gewijd aan de Nederlandse componist Peter Schat, vooral -» de laatste tijd in het nieuws door zijn belangrijke J aandeel in „Labyrint", dat op 23 juni j.l. in het kader van het Holland Festival zijn première beleefde. Peter Schat studeerde aan het Utrechts Conservatorium en het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Onder leiding van Jaap Callenbach legde hij zich toe op pianospel, terwijl hij van Kees van Baaren onderricht ontving in de compositieleer. Na zijn studietijd verbleef hij geruime tijd in ..Signalement" met Peter Schat (Nederland I. 21.55). ETHERSPOTS Een Amerikaanse correspondent van de K.R.O. heeft kort geleden een gesprek gehad met de bekende kinderarts dr. Spock, de schrijver van de beknopte medische handleidingen, die in vrijwel ieder gezin met kleine kinderen te vinden zijn. In het K.R.O.-vrouwen programma van donderdag 15 juli wordt dit vraaggesprek vin Neder land I uitgezonden. De N.T.S. brengt zondagmiddag via Nederland I een beeldreportage van de hoogtepunten uit de jaarlijkse „Rotsee Regatta", die te Luzern wordt ge houden. Ook Nederland neemt aan dit internationale roei-evenement deel. Aad van Leeuwen voorziet de uit zending van commentaar. In het Internationaal Congrescentrum te Amsterdam wordt zondagavond een speciale opvoering gegeven van de „Warenar" van P. C'. Hooft in het leader van het Holland Festival 1965. De N.T.S. brengt van dit gebeuren op Nederland II een reportage. K.R.O.-regisseur Jos van der Valk neemt eens per jaar zijn „Midavond- serenadebuiten de studio's op. Koos hij vorig jaar de tuinen van het Singermuseum te Laren, dit jaar liet hij zijn oog vallen op het rustieke Volendam. Met medewerking van het George Mitchell Choir en de Douglas Squires Dancers werden de ballet- en zangnummers in de gelagkamer van het befaamde hotel Spaanderen in dr pittoreske straatjes opgenomen, alsmede, op de kade van de eeuwenoude vissershaven. Ook de bevolking ver leende in haar traditionele kledij mede- ADVERTENTIE VOOR JONGENS EN MEISJES OUDE VEST 193, LEIDEIN Iedere woensdag- en vrijdagavond van 7—9 uur. Telefoon! tijdens inaohrijfuren 01710 - 30077. DirecteurDra, P. GILDEN. ..Protestantisme in Hongarije", reportage Dick Verkijk, de man, die onlangs allerwegen geroemd werd om zijn documentaire „Operatie Barbarossa", bracht kortgeleden een bezoek aan Hongarije met het doel een reportage te vervaardigen over de mogelijkheden én de moeilijkheden, waarmee de Hervormde Kerk in Hongarije te kampen heeft. Want hoewel vijfenzeventig procent van de bevolking zich katholiek noemt, bestaat er tevens een sterke hervormde bevolkingsgroep. Bolwerk van het Hongaarse protestantisme is ic de provinciestad Debrecen, waar de meer dan vier eeuwen oude academie staat. Hier worden de Hongaarse predikanten opgeleid. Deze academie heeft reeds eeuwenlang verbindingen met de theologische faculteit van de univer- siteit van Utrecht. De huidige rector van de academie is prof. dr. L. PAkozdy, die zelf afstudeerde in Utrecht en derhalve nog heel goed Nederlands spreekt. (Nederland II, 20.47). n P" De schrijver Philip Levene staat ■iL'6 man i an kamd T> 9 bekend om zijn spitse intriges, die 4 iiiiefnveniif bovendien bijna altijd geloofwaar- luisterspel dig blflven. In „De man van kamer B" vertelt h(j de spannende geschiedenis van een man, die als patiënt is ondergebracht in een inrichting voor geestelijk gestoorden. Tijdens een onderzoek, dat moet uitmaken of hij wél dan niet naar huis terug mag, laat hij zich nogal agressief uit over zijn familie. Zijn ontslag wordt daardoor op de lange baan geschoven. Er is echter voor hem nog een andere mogelijkheid om uit de inrichting te raken. Dat is te vluchten en proberen achtentwintig dagen lang vrij te blijven rondlopen. Daardoor zal het bevel tot ondertoezichtstelling wettelijk zijn geldigheid verliezen. Koste wat kost probeert hij een zekere zuster Pope over te halen hem te helpen. In haar jeugdig enthousiasme weet zij echter niet, waar zij aan begintIn de hoofdrollen onder anderen Hans Veerman en Joke Hagelen. (Hilversum II, 21.00). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.32 Engelse les. 19.46 Het Wiener Wald. 19.55 Socutera. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Z-Cars. 21.35 Koning Klant. 21.55 Signalement: Peter Schat. NTS: 22.30 Journaal. 22.35 Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II NTS: 20 00 Nieuws. VPRO: 20.01 Patrouille- wagen '54 ..antwoord! 20.25 Zigeuner- orkest. 20.47 Protestantisme in Hon- garije. 21.12 Chantage.. NTS: 22.00— 22.05 Journaal. RKK: 22.10 Pastoor in Oostenrijk. Woensdag NEDERLAND I NTS: 16.00 Tour de France. AVRO: 17.00 Voor de kinderen. Hedenavond -HILVERSUM I <402 <m)AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Licht muziekprogramma. 19.00 Ge- sproken brief uit Parijs. 19.05 Stereo; KlaveoimbelrecitaL 19.30 Nabeschou- wing Ronde van Frankrijk. 19.40 Amateurs musiceren. 20.00 Nieuws. 20.05 Vakantietoeslag. 21.05 Prome- nadeorkest. 21 30 Kunstkroniek. 22.00 Nederlands Koorfestival 1966. 22.30 Nieuws 22.40 Actualiteiten. 23.00 Romantische muziek (gr.). 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m> KRO: 18.00 Metropole orkest. 18.30 Cabaret- liedjes. 18.50 Van klanten en wantep weten. 1900 Nieuws. 19.10 Actualitei- ten. 19.30 Promenade orkest. 20.00 Het land van Bourguiba. 20.15 Stereo; Holland Festival 1966. 21.00 De man van kamer B. 21.25 Lichte grammo- foonmuziek. 21.30 Muziek in minia- tuur (opn.). 22.00 Geestelijke liederen. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Muziek kent geen grenzen (opn.), 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica's jukebox (verzoekjes). 19.00 j Nederl. Beatgroups, 19.15 Joost mag het weten. Hot 100 USA. 20.00 Cowboy- muziek. 21.00 Even voorstellen. 22.00 if Gevar. platen. 22.30 Jazzjournaal. 23.30 tot 1.00 Hits a Gogo. if BRUSSEL Nederlands (32-! m) 18.00 Nieuws, 18.03 Voor de soldaten. 18.30 18.45 Sportkroniek. 19 00 'ek. 20.30 Japar riek, 22.00 Nw r Nieuws. 20.00 Orkestmuziek. 20.30 Japans r hoorspel. 21.1© Klass. muziek. 22.00 Nws r BRUSSEL Frans (484 m 18 30 Nwe - 19.» Nwe gr.pl.. ".««Oinufcicu 23 15 Pianomuziek. ENGELAND BBC (1600 m) 21 15 Aums, muziek, 1.00 Lichte muziek. Peter Schat, de jeugdige componist aan wie Henk de By vanavond zijn „Signalement" wijdt. (Nederland I, 21.55). J (gr.). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Voor de )eugd. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Piano en harp (gr.). 12.00 Jazzmuziek. 12.22 Voor het plat- teland. 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 13.45 Ge- sproken portret. 14.00 Klassieke koor- zang. 14.25 Viool en piano. (15.30 17.00 Eventuele onderbreking voor de Tour de France L 15.00 Voor de Jeugd J 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de zieken 16.30 Wegwijzer. 17.30 VARA's Pop- HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek». (Om 7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8 00 Nieuws. 8.10 Lichte grammfoonmuziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Oude muziek (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw, J 10.10 Lichte grammofoonmuziek. 10.30 Morgendienst.. 11.00 Moderne gram- mofoonmuziek. 12.00 Tourlngelub. 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 14.00 Wy dichters. 15.00 Lichte gram. muziek. 15.50 Bybelvertell. voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Klassieke grammofoonmuziek. 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Overheids- J voorlichting. HILVERSUM III (240 m en FM- kanalen) NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Licht gevarieerd platenprogram- ma. 10 00 Nieuws. 10.02 Actualiteiten. 11.05 Koffie met Kees. 12.00 Nieuws 12.02 Actualiteiten. 12.05 Gezellige Hollandse plaatjes. 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Licht platenpro- gramma. 14 00 Nieuws. 14.02 Actual!- teiten. 14.05 Gevarieerd platenpro- gramma. NRU/AVRO: 15.00 Nieuws. 15.02 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Volksliedjes. 16.70 Rlvthm and blues (gr.). 17.00 Nieuws. 17.0218 00 Gevarieerd platenpro- gramma voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen, 9 00 Verzoekplaten- progr. voor de bedrijven. 10.00 Koffie- t ijd met Tineke. 11.00 Huisvrouwenver- zoekprogramma. 12.00 Gezellige lunch- muziek. 14.00 Gevar. progr. met o.a. Teenagershow. Ned. jeugd hitparade. 15.00 Woensdagmiddag-speciaal. 16.00 Cowboymuziek. 16 30 Tijd voor toppers. 17 00 Teenager muziek Express BRUSSEL Nederl (32-1 mtr) 13 00 Flitsen Tour de France. 17 15 Voor 'de i Toiirile Franrc; indeellier 1 Vanavond: Televisie: Nederland I, 22.35: filmverslag etappe Montpellier- if AubenasVals les Bains en tijdrit Vals les Bains. if Radio: Hilversum 1, 19.30: nabe- schouwing etappe Montpellier— Aubenas—Vals les Bains en tijdrit Vals les Bains. Morgen: Televisie: Nederland I, 16.00: if finishreportage etappe Vals les Bains Privas Bourg d'Oisans l'Alpe d'Huez. Radio: Hilversum I: 15.3017.00: finishreportage etappe Vals les Bains Privas Bourg d'Ooisans l'Alpe d'Huez. fc-k-k-k-k-k-k-k-K-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k+c-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-M Woensdag HILVERSUM I (402 m> VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (8.00—8.10 t Nieuws). 9.00 Van alle markten thuis. 9 05 Stereo: Klassieke kamermuziek f Jan Schmitz, de bekende Haagse r organist, vanavond als pianist in het r Regerconcert, dat in het kader van r het Holland Festival in de Kurzaal r fe Scheveningen werd gegeven. f Hilversum II, 20.15).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2