Scheidsrechter zou grijze haren hebben gekregen bij zeilen op de Westeinder OKKERS WINST MOGELIJK DOOR „EXHIBITIETENNIS" Hoog tijd dat men wordt onderricht in regels van spel Overwinning voor Belgische schutters Maastricht springt MW bij Gouden plaquette voor Peter Moorman Formidabele explosie achtjarig „hengstje" Nancy Duncan mag weer zwemmen W.-Duitsland wereldkamnioen veldhandbal Twee^r"* HMoeds on Duindiirl Haarlemmer was niet eens in grote vorm FC Venlo-VW nieuwe stichting Leo Duyndam won fraai 11e kersenronde PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 4 JULI 1966 (Van onze zeilmedewerker) AALSMEER liet zeilen by licht weer zoals het afgelopen weekeinde, Het weer eens zien, dat het wedstrydelement voor vele zeilers een vaag begrip is. Men wil, hier te lande, niet tot een soort scheids rechter by zeilraces overgaan, waarvoor, gezien het karakter der zeilsport. veel te zeggen is. Men wil de zeilers zelf laten protesteren tegen -en overtreder van het reglement, maar wat doet men als er zelden geprotesteerd wordt en er toch by herhaling grove o\ ertredlngen worden ge maakt? Goed, dan geen scheidsrechter, maar laten de verenigingen zich dan in leder geval, de in steeds grotere getale aanstormende wedstrydzellers, een ge degen onderricht geven In de regels van het spel. Er word' hier en daar ai veel gedaan aan dit onderricht, maar een „scheids rechter" zou er abrupt grijze haren van krijgen als hy zaterdag en zondag op de Westelnderplas zijn taak zou hebben moe ten uitvoeren. Dit gebeurt natuuriyk niet alleen op de Westei-d ;rplas. Wij werden er echter weer eens met onze neuzen bovenop gedrukt. Het zijn vooral de klei nere bootjes die zich herhaaldelijk aan overtredingen schuldig maken Er blijven uiteraard ook oudere zeilers, ja zelfs er varen zeilers, die zich in het reglement vergissen of de letter van de „wet" niet Babbels over strijd om de WERELDBEKER DEN HAAG Verschillende journalisten uit voetballanden, die uitkomen In het eind toernooi van het wereldkampioenschap voetbal. zt)n dit weekeinde naar Engeland gevlogen. Noord-Korea is aange komen en men wel nu wel eens met eigen ogen aanschouwen hoe goed of hoe slecht die Koreanen nu wel spelen. De Braziliaanse koerier, die zater dag de 22 namen van het Brazi liaanse team aan het FIFA- bestuur zal overhandigen heeft een geheim in zijn tas. Zal de naam van de 26-jarige Amarildo Tava- res Silveira niet op de lijst voor komen? De sterke voor^oedespeler van AC Milaan heeft weliswaar geen last meer van een spierbles sure maar zijn vorm blijft zoek. Manager Vicente Feola zal de „Italiaan" waarschijnlijk niet op stellen. Aangezien de vervanger van Amarildo. linksbuiten Parana, in de wedstrijd tegen Zweden ge blesseerd raakte, krijgt misschien de 16-jarige Eduardo Americo kortweg Edu de kans om op 12 juli in Liverpool tegen Bulga rije uit te komen. 24 Italianen zulle.i na de 5O-zege over Mexico op 5 juli in Engeland aankomen. Zaterdag en zondag hebben de spelers vry gekregen om 48 uur in huiselijke kring te verkeren, maar dan is het voet ballen wat de klok slaat. Tweevoudig wereldkampioen Uru guay (1930 en 1950) is in Enge land aangekomen. De Zuidameri kanen die op 11 juli op Wembley tegen Engeland uitkomen, kwa men uit Barcelona waar zij een aantal oefenwedstrijden hadden gespeeld. Team-manager Ondino Viera verklaarde ..natuurlijk zijn wU hier om voor de derde maal de titel te winnen, anders waren wij niet gekomen". ZUn stem klonk ondanks de niet overtuigen de wedstrijdresultaten tegen Roe menië en Portugal die werden ver loren en het gelijke spel: 1—1 tegen Spanje optimistisch. Chili verloor In Leipzig kansloos met 52 van Oost-Dultsland. Na afloop zelden de Chilenen het een prettige oefenwedstrijd te hebben gevonden. Of dat uit hoffelijkheid Ver gaat de voorbereiding van het Duitse team. Om de spelers en be geleiders als koningen te vervoe ren zal de komende week een Duitse autobus naar Engeland worden gezonden. Misschien heeft men geen vertrouwen in de En gelse chauffeurs of is men bang te laat op het speelveld te arri veren? Het ziet ernaar uit dat het wereld kampioenschap voetbal 1974 in West-Dultsland zal plaats vinden. De Spaanse voetbalbond heeft ten minste een brief naar de FIFA geschreven geen kans te zien het toernooi te organiseren. De presi dent van FIFA, sir Stanley Rouss, heeft zich reeds In die zin tegen over Duitse vertegenwoordigers uit gelaten. Twee spelers van het Argentijnse voetbalteam. Enrique Omar Sivori en Humberto Maschio. zullen niet mogen deelnemen aan de strijd om het wereldkampioenschap voet bal. Dit werd gisteren besloten door een oommissie van de FIFA die de status van alle spelers on derzoekt. Volgens Harry Cavan. de voorzitter van dit comité, hebben beide spelers deelgenomen aan het wereldkampioenschap 1962 in Chili en zijn toen voor Italië uitgeko men Argentinië zal dus of met twintig man ln Engeland moeten deelnemen of een telegram voor twee reserves naar huis moeten sturen. Koningin Elizabeth en prins Philip zullen de openingsceremonie van de strijd om de Coupe Jules Rlmet op 11 juH In he Wembley stadion van Londen bijwonen. Dan zal de eerste wedstrijd tussen Engeland en Uruquay worden gespeeld. kennen. Pampuszeiler Labouchère begreep er na de uitspraak van het protestcomité nog niets van. Een zuivere reglementaire ze', van Henk de Ruyter veroorzaakte een lichte aanvaring met Labouchère, die dacht ln zyn recht te staan. Zo ziet men, het blijft een moeiiyke zaak. dat regie ment. Voor Henk de Ruyter, voor de slotrace al driemaal één, was er geen vuiltje aan de lucht. Henk d> Ruyter was zonder meer supt leur. Labouchère bood voor-de-wind nog we', enige weerstand, maar met twee slagen in het kruisrak was het oordeel over Labouchère geveld e- had De Ruyter een protest tegen zich. De Boer (2-4-5-4) zeilde hier constant naar een tweede plaats op de ranglijst en Biesot (4-6-3-3) eindigde als derde. Leen de Wit zakte dit weekeinde flink af door een vijf de en achtste plaats. Meer moeite om aan de hoofdrrljs te komen, had Frits Beck in de Finnjollen. Ketelaar en Seret waren, door het wegbiyven van Hans Willems zijn grootste tegenstanders. Kruyver werd de gehele race, weliswaar op een afstand, door Beek en Ketelaar gevolgd. Dezelfde Ke'riaar nam -ondag resoluut de leiding en liep langzaam weg van het grote Finn- jollenveld, w aarin Seret en Boon een duel uitvochten. Boon won en finishte achter Ketelaar op de derde plaats. Frits Beck bracht het niet verder dan een zevende plaats, zodat enig gecijfer de einduitslag bracht. Deze luidde: 1. Beek 5337 pnt.; 2. Ketelaar 5228 pnt.: 3. Seret 4299 pnt. Toch nog wind De lichte wind heeft veel afbreuk ge daan aan de strijd in de diverse klassen. Zondag in de ochtend liet de wind zelfs geheel verstek gaan, maar het weerbericht hield de moed erin. Later op de dag schommelde een pittige bries tussen noord-noordoost. Er was echter het gehele weekeind nauwkeurig manoeuvreerwerk voor nodig om in de top door te dringen. Had men eenmaal een vrije positie, dan was het lot van de rest bezegeld. Imhoff, zaterdag vrij voor, had geen enkele moeite zich te handhaven. Achter de Hagenaar zagen wij Woortman van een tweede naar een veertiende plaats verhuizen, Laag- wate- en Bark uit de middengroep naar een derde en vierde plaats. Een kort stukje laveerrak i*1 het begin van de laat ste race, leverde voor vele zeilers door gebrek aan wind moeilijkheden op. Fred Imhoff zocht onder de wal tevergeefs naar wind. Als één der laatste zeilers rondde Imhoff het merkteken. Zeker van zijn hoofdprijs kon Imhoff toen al zijn. Gimpel zette sneller ijn spinnaker dan Ferry Laagwater, waardoor Gimpel vrij kwam van Laagwater en ongehinderd naar een zege zeilde. Laagwater werd tweede, Ben Verhagen zeilde een „showrace" zonder enig succes. Imhoff schopte het niet ver der dan een revende plaats. Een kleine duizend punten betekenen voor Imhoff toch wel een overtuigende zege op Laag water (3966 pnt.) en Jan Schooneveldt (op-2-2-4 en 3246 pnt.). Verrassingen z(jn er te melden uit ue enige nationale klas sen, de Valken- en Regenboogklasse. In de Rcgenboogstrijd verscheen Bouw van Wijk weet op het toneel, maar verspeelde gelijk een tweede plaats door een overtreding van de „one minute rule": in de haast had Van Wijk het programma niet doorgele zen. Zondag domineerde Van Wijk over zijn tegenstanders. De gebroeders De Goe deren waren hier de verrassende hoofd prijswinnaars, zij het op punten, want Hofland verzamelde uit de score op-4-1-3 2667 pnt. en De Goederen 2839 pnt. met de resultaten 1-3-5-7. Van der Smit liet het vijfentwintig man sterke Valkenveld met cracks als Egon Rolf v. d. Baumen, Arie Klein en Ed Hoppe het nakijken. In de slotrace zegevierde V. d. Smit overtuigend over Rolf v. d. Baumen en greep zo de hoofdprijs. Flying Juniors bij het ronden een boei op-de Westeinder. DRIEBERGEN Zaterdag en zondag is op de schietbanen te Driebergen een interland schietwedstrijd Nederland— België gehouden. Deze ontmoeting gold tevens als laatste oefenwedstrijd voor de wereldkampioenschappen, die van 11 t/m 23 juli in Wiesbaden worden gehouden. De Belgen wonnen de ontmoeting. De uitslagen luiden: Olympia Matchgewepr: België 2 3330. Nederland 2 318 ptn. 1. Bo- gaert (Belg.) 589. 2. Lafortune (Belg.) 589 3. Van Domselaar (Ned.) 589. 4. Dirckx (Ned.) 579. 5. Galant (Belg.) 576. 6. Hooman (Belg) 576, 7. Leus (Ned.) 575. 8. Driessens (Ned.) 575 ptn. Petite carabine (3 houdingen: staand liggend, knielend): België 4 369 ptn. 1. Lafortune 1 133. 2. Galant 1 085. 3. Schotte 1 077 en 4 Van Euchelberghe 1 074 ptn. Nederland 4 357 ptn. 1. Dirckx 1 114, 2 Van Domselaar 1 110. 3. Leus 1 082 en 4. Cramer 1 051 ptn. Van onze correspondent) MAASTRICHT. In de gemeente raadsvergadering van vandaag zal de Maastrichtse raad beslissen over een voorstel van B. en W. om een garantie lening van de 300.000 gulden van de Maastrichtse industrieën voor de voetbal vereniging M.V.V. te aanvaarden en bovendien deze drie ton te vermeer deren met een gemeentelijke lening van 250.000 gulden. Ter vervulling van de uit deze leningen voortvloeiende ver plichtingen (rente en aflossing) verlaagt de gemeente Maastricht de huur aan merkelijk voor het stadion. Tot nu toe betaalde M.V.V. een huur van vijftien procent van de recettes. Deze vijftien procent beliepen steeds twintig- tot dertigduizend gulden per jaar. Verlaging tot tienduizend gulden huur per jaar betekent dus een verkapte subsidie van minstens vijftienduizend gulden. Zoals bekend heeft M.V.V. sedert mei in de transferperiode vele nieuwe spelers en een nieuwe trainer aangetrokken. Aan geworven werden de spelers G. Hoenen, G. Nemes, Herbert Krispt, Ben Snaats, Roderburg, Francois Herben en de nieuwe trainer Frederich Donenfeld. Met het aanwerven van deze nieuwe krachten noodzakelijk om M.V.V. een nieuwe toe komst mogeiyk te maken, was naar voor zichtige raming toch minstens een be drag van 300.000 tot 250.000 gulden ge moeid. De nieuwe lening zal de finan ciële basis voor de vernieuwing leggen. Van onze sportredactie) DEN HAAG De Eindhovense Anneke Senkeldam ls geslaagd voor de zesde test van de Nederlandse Rolschaatsbond, de Gouden Medaille. De Hagenaar Peter Moorman van Marathon slaagde voor de gouden plaquette ln de vijfde test. De Haagse Anneke Roel had pech en moest ziek thuis blijven, hetgeen ook gebeurde met Dlnie van der Heuvel uit Eindhoven. Zilo won Beneluxprijs: STAR PERFORMER KON ZICH NIET HANDHAVEN (Van onze paardesportmedewerker) UTRECHT - Star Performer noch de grote andere Amerikaan. Fritz Hanover, heeft zich kunnen handhaven in de Beneluxprijs die gisteren op Mereveld het hoofdnummer was. Zilo. het acht jarige hengstje waar Harry Pools de laat ste tijd veel succes mee heeft, wachtte alles af en met een formidabele krachts explosie scheurde hy zich los. Op het laatst waren alleen Zilo en Z the Saint nog in het bezit van hun volle kracht. Alice van Hagheweyde heeft al heel gauw na de start de leiding ge had, nadat even Fritz Hanover leidde. Die ging echter al snel fout. Alice van Hagheweyde kreeg toen gezelschap van Star Performer en samen liepen ze tot in de laatste bocht aan de kop. Toen viel de Star terug en ging Zilo uit het volle veld van achter ten aanval. Alice van Hagheweyde werd derde achter Z the Saint en daarna kwamen Zombro Pluto en Star Perfomer. De Grote SprinterspriJs bracht winst SYDNEY De Australische Zwembond heeft zaterdag de straf van de wijeslag- zwemster Nancy Duncan kwijtgescholden. Nancy Duncan was een van de vier Australische zwemsters, die achttien maanden geleden wegens wangedrag tij dens de Olympische Spelen in Tokio voor drie jaren werden uitgesloten om deel te nemen aan internationale zwemwedstrij den. De andere geschorste zwemsters wa ren: Mariene Dayman (drie jaar), Linda McGill (vier jaar) en Dawn Fraser (tien jaar). Geen contract voor Di Stefano MADRID. Alfredo di Stefano. de befaamde Argentijnse voet baller, zal niet meer voor de Spaanse club Espanol uit Barce lona uitkomen. Zijn contract, dat vrijdag afliep, werd niet verlengd. Di Stefano kwam in 1964 voor het eerst by Espanol. De nu 39-jarige Argentijn zal het wereldkampioen schap voetbal verslaan voor het Spaanse nationale persbureau E.F.E. Het contract van zijn vroegere ploegmakker, de eveneens 39- jarige Ferenc Puskas, is voorlopig met een jaar verlengd door de Madrlleense club Real Madrid. voor de oude Jan Wagenaar die met Eronica W tussen de springers uitkw en enorm doorzette. Op het eind kwamen Emberiza S en Ellen Tinga nog wel in de buurt, maar het grote applaus was toch voro de glimmende „oude" Wage naar die gelukkig was als een kind met deze zege. Heerennoekprys (2140 m.): 1 Elite JSÊ CM W. M. Lange) km-tü<l 1.30.7- 2. Ethel VcJann; 3. Esmeraud. Totalisator winnend f 3.60. plaats f 1.50. f 1,20. f 1.S0. gekoppeld f 7.70, covercall f 3.00. Hontenisseprijs 12)40 m. met autostart): 1. Davod 2 (A. G Heskes). km-tijd 1.26.1 2. Carma; 3. Diamant Dear Totalisator winnend i 3,S0. plaats f 1.60, i 1.80. f 1.70. f 7.80. covercall f 4.70. trio Sprintersprtjs (1610 m 1. Eronica W (J. Wagenaar). km-tijd 1.23.6; 2. Emberiza S; 3. Ellen Tinga Totalisator winnend f 5.50; plaats f 2.10, f 2.70. f 3.80. gekoppeld f 10 -. covercall 1 b.70. Grote Beneluxprijs (2200 m.): J. Pools) km-Uld 1.22.4; 2. Z Th Alice van Hagheweyde Totali nenid f 13.10, plaats f 2.60, f 10.60. f 5.50. gekoppeld f 37.70, covercall f 55.20. Amatrice kampioenschap (2200 m.)1. Williams (W. C. Strooper). km-tüd 1.25.6; 2 Dirk de V3. Diana Sunshine. Totali sator winnend t 3.1o plaats f 1,20. f 1.20. f 1.30, gekoppeld f I bo. covercall f 3.60. Philippineprijs (2620 m.): i. Benjamin Olivier (Tri. Kooym&n), km-tijd 127.3; 2 Baron Pluto; 3 Dean Hollandia. Totalisa tor winnend f' 6.30. plaats f 2.30. f .80. f 1.40, gekoppeld f 7.30, covercall f 7.—. Oude Vossemeerpiijs (2140 m. m. auto- start); 1. Boy van Quick (J. Wagenaar): km-tijd 1.24.-; 2. Duinpieper S: 3. Anton B Totalisator winnend f 3.30, plaats f 2—, f 1.80. f 3.10, gekoppeld f 6.10. covercall f 5.90. trio g 396.30. Nieu-wvossemeerpriis (2100 m„ le afd.): 1. Zarak (J. Ham), km-tüd 1.25.— - 2. Zita H3. Zilver Kid. Totalisator winnend f 4.60 plaats f 2.40. gekoppeld t 8.covercall Idem 2e afdeling: 1. Aristo Scotch (M. Vergavy). km-tijd 1.23.6; 2. Accarello V: 3. lend f 3.50. plaats bedroef f 314.168.50. GROTE PRIJS VAN BELGIE Jim Red man door val uitgeschakeld FRANCORCHAMPS Mike Hailwood heeft er geen twyfel over laten bestaan. Ook op het snelle circuit van Francor- champs heeft hy bewezen dat hy met zyn Honda verreweg de sterkste renner in de kwartiiter is. Opmerkeiyk gemakkelijk boekte de Brit zijn vyfde overwinning in successie waardoor hy de wereldtitel in de 250 cc-klasse voor zich opeiste. Ook Fritz Scheidegger triomfeerde op nieuw. De Duitse zijspanrijder sloeg ook ditmaal alle aanvallen van zyn landge noot Max Deubel af en bracht zijn pun ten to taal op 32 waardoor ook hij zich wereldkampioen 1966 mocht noemen. De grote verrassing van deze wedstrij den was stellig de nederlaag van Honda in de 500 cc-klasse. Agostinl met MV- Agusta en de Hondarijders Mike Hail wood en Jim Redman streden aanvanke lijk in het voorste gelid. Een val schakel de Jim Redman uit. Drie ronden voor het einde maakte motorpech Hailwood kans loos. Voor Agostini lag d eweg naar de overwinning open. Het ziet er naar uit dat Redman voor lopig is uitgeschakeld, aangezien hij bij zijn val een arm heeft gebroken. Volgens de eerste berichten zal Redman zeker een maand niet rijden, zy houdt in dat Agostini in het duel Honda-MV Agust-a de beste kansen heeft. Dubbel triest zal Solchiro Honda het nu wel vin den dat hy dit jaar in de zwaarste klasse uitsluitend Redman naar voren heeft ge schoven en bij de 500 cc-motoren geen oog had voor de mogelijkheden die Mike Hailwood in zyn „eigen klasse1; heeft. Vyf- maal in successie veroverde Hailwood het wereldkampioenschap. Hij heeft nog de kans de Italiaan van de eerste plaats te verdringen, al zal dat uitzonderlijk moei lijk zfln. LINZ De beslissende wedstrijd om het wereldkampioenschap veldhandbal die zondag in het Oostenrijkse Linz tus sen Oost- en West-Duitsland werd ge speeld ls geëindigd in een gelijkspel: 1515. Bij de rust hadden de West duitsers, die het wereldkampioenschap overnamen van de Oostduitsers door een beter doelpuntengemiddelde. een 108- voorsprong genomen. Het Nederlandse handbalteam bleef ook in de laatste wedstrijd van het toer nooi zonder zege. Tegen Polen verloren onze landgenoten met 1412, nadat zij bij de rust een achterstand van 7—3 hadden opgelopen. Onze landgenoten eindigden hierdoor op de zesde en laat ste plaats. Polen werd vierde. Het Oos tenrijkse team won met 1715 van Zwit serland en veroverde de bronzen medaille terwijl Zwitserland vijfde werd. (Van onze paardesportmedewerker) Er is nog maar heel weinig te zeggen over de capaciteiten van de tweejarige volbloeds, maar dat, neemt niet weg. dat woensdag op Duindigt de eerste grote ren er al is voor deze jaargang. Perseus en Spirit hebben een keer gewonnen en al was de tijd van Spirit vrij aanzienlijk beter, toch geloven wij dat Perseus nu wel kan winnen, temeer daar hij zijn winst behaalde op een regenachtige dag en hij dus wel iets sneller zal zijn op droge baan. Mischien is Don Camillo in staar zich ook met de strijd aan de kop te bemoeien Toch blijft een prognose van tweejarige renpaarden altijd een hache- ïy'e zaak. De hoogste speed wat betreft de dra vers zal wel te zien zijn in de negende koers. 2000 meter met, autostart voor paarden als Anne Emile. Allegonda's Juweel, Bastogne Captain Double K en Takv Erebus. De andere zes zijn nauwe lijks minder en dit kan een zeer gesloten aankomst worden. Om half vflf ls de eerste start: het programma luidt Bussumprijs (1500 m): Flying Hollan dia - Fouquet - Freddy-d'Aster Outsider: Fletcher D. Rotterdamprijs (2100 m. van meet. met trio): Diamant Dear - Cereal Spencer Catharina Casindra D. Outsider: Doritha Spencer. Van Bricnens Memoriaal (ren. 1000 m): Perseus - Spirit - Don Camillo. Woestduinprijs (2000 m. autostart): Diana Hanover - Dougalls Stern S Delana Kitty. Outsider: Elvera. Bergenprijs (2100 m. autostart), met trio): Cornet Volann - Comte du Com merce - Claudy Williams. Outsider: Arizona. Eseurialprys (ren. 2000 m voor amatri ces en amateurs)Cambrousard - Re- mus II - Magmaspic. Outsider: Paladijn. Oud Roosenburghprys (2100 m voor leerlingen, autostart): Ellen Tinga - Doornroosje V - Carrière. Ontarioprijs (ren. 1800 m, met trio): Cherokee - stal Nolens Volens (Flokarin en Whirlwind) - Yum Yum. Outsider: Antonio Tatti. Bredaprys (2000 m. autostart): Anne Emilie - Allegonda's Juweel - Bastogne. Outsider: Captain Double K. Heerenveenprijs (2120 m): Carla van IJmuiden - Alpenraaf S - Benno Signal. Ouasider: Canard S. Santana verslagen, maar: DEN HAAG Nog geen twintig uur na het traditionele slotfeest van Wimble don, dat hij aan de zijde van Billie Jean King-Moffitt met Spaanse gratie inleidde, heeft Manuel Santana gisteren in Sche- veningen gedemonstreerd, dat zijn spel op gravel nog een klasse sterker is dan op gras- Met onnavolgbare topspindrives van beide vleugels, lobs en dropshots over klaste hij in dc beginfaze Tom Okker. de man wiens naam in Nederland momen teel synoniem is met tennis. De Haarlem mer was bovendien niet bepaald op dreef De ene keer was het de zon. dan weer de wind, die zijn smashes buiten de lijnen lieten neerkomen. Maar wie won er? Niet Santana, maar Tom Okker met de cijfers 26. 75, 63. Zoiets kan alleen gebeu ren in een party, die het publiek wordt voorgeschoteld onder een duidelijk etiket: „Exhibitie-tennis". Overigens legde Santana het er bij dit dagje uit naar Nederland minder dik op dan de minder fijn besnaarde Australiërs en Amerikanen in het verleden. De Span jaard demonstreerde heel zijn fijnzinnig slagenrepertoire, maar en misschien stond dat wel in het contract oplopen na de service, daar begon hij niet aan. Tegenstander Okker kreeg daardoor alle kans het initiatief over te nemen. De Ne derlander voerde het tempo hoog op en hoewel hij na 44 in de tweede set zijn service verloor en dus praktisch verloren stond, wist hij Santana onder druk te houden en bij 43 in de derde set na grandioze rallies een servicedoorbraak te forceren. Op dat moment geloofde Santana het wel. Driemaal achtereen gunde hij Okker een ace en op het eerste match point offreerde hij de Nederlander een gemakkelijke volley, die deze aanstonds benutte. Volledigheidshalve dient gezegd, dat San tana in het begin van de tweede set vrij ernstig kwam te vallen en. hoewel dat vanaf de tribune niet te zien was. waar schijnlijk de tweede en derde set licht ge- VENLO In Venlo is de stichting „FC Venlo-VVV" opgericht, die de baten en schulden van de Venlose eerste divisie voetbalvereniging VVV overneemt. De stichting heeft de directe schulden van VVV, die ruim 13.000 gulden waren, reeds betaald. Voor schulden, die op een langere termijn opeisbaar zy'n, zal een regeling worden getroffen. De nieuwe stichting in hot, betaalde voetbal za! op korte termijn spelers contracteren. Eén van de eersten die een contract, aange boden kreeg, was de Fortuna '54-speler Sjef Horsels De amateurs van VVV zul len in het nieuwe seizoen onder de naam VVV-'03 in de vierde klasse van de KNVB uitkomen. blesseerd heeft moeten uitspelen. Het duel OkkerSantana werd voorafgegaan dooi de weinig interessante ontmoeting Mu- kerjeaArilla. Mukerjea. een speler van het type Krishnan. maar zonder diens technische beheersing, won met 64. 75 In de dubbel, die deze middag besloot, zegevierde het gerenommeerde dubbel San- tana-Arilla met 7—5, 6—2 over Okker- Mukerjea. f Britse weervoorspellers Wereldtoernooi een natte zaak LONDEN De Britse meteoro logen hebben voor de maand juli. wanneer in Engeland het wereld kampioenschap voetbal wordt ge houden. niet al te best weer voor speld. Het zal overwegend koel en zwaar bewolkt zijn met tempera turen, die ver onder het gemid delde voor deze maand liggen. De verwachte neerslag in de doorgaans regenrijke maand juli zal echter niet groter zijn dan in andere jaren. De finish van de Grote Beneluxprijs, gewonnen door Zilo, gevolgd door Z. the Minister Vrolijk in Sportcentrum ARNHEM De minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werkmr. M. Vrolijk heeft zaterdag, vergezeld van dr. J. Verhoeve. directeur-generaal voor de volks ontwikkeling en de openluchtrecreatie, en van de heer J. Nieuwenhuyzen Kruse- man. hoofd van de afdeling lichamelijke vorming en sport van het ministerie, een bezoek gebracht aan het nationaal sport centrum van de Nederlandse Sport Fede ratie. gelegen onder Arnherr. Een delegatie uit 't dagelijks bestuur van de NSF onder leiding van de voorzitter jhr. mr. A. Feith heeft minister Vrolijk ontvangen. Na een uiteenzetting van NSF-zijde over het terrein en het structuurplan van de sportvelden en de andere accommodaties, heeft het gezelschap een boswandeling ge maakt. Vervolgens heeft men met een busje het uitgestrekte gebied doorkruist, zodat de minister een indruk heeft gekre gen van het terrein en de tot nu toe ge maakte vorderingen van de opbouw van het nationale sportcentrum. Het bezoek is afgesloten met een infor matief gesprek over verscheidene actuele onderwerpen betreffende de sport en de lichamelijke vorming. MIERLO Leo Duyndam uit Hon selersdijk heeft zaterdag de 11e Ker senronde, waarvan start en finish te Mierlo waren, op zijn naam gebracht. Hy had voor de 182 km 4 uur 16 min. 9 sec. nodig en had een voorsprong van 17 seconden op een groep renners. Duyndam, die in het nieuws kwam, doordat hij in Olympia's Toer drie etappes won, toonde in de IJersenronde dat hij weer geheel „terug" is na zijn val van enkele weken geleden. Na 156 km demarreerde hij te Some ren-Heide uit het peloton en maakte de anderhalve minuut goed. die hem scheidde van een kopgroepje van tien renners. Later voegden zich nog negen avonturiers bij de voerhoede. Het kon de druivenkweker u„ Honselersdijk niet deren. Drie kilometer voor de fi nish sprong hij weg. Wat Hesse, Rent meester, Van Hest en Van Middelkoop ook probeerden, de sterke Westlander bleef onbereikbaar en ging met 17 se conden voorsprong over de streep. De uitslag luidt: 1. Leo Duyndam (Honselersdijk) 4.16.09; 2. Cor Rent meester (Ovezande) 4.16.26; 3. Jan Hesse (Arnhem); 4. John Brouwer (Rotterdam): 5. Ad Russens (Den Bosch); 6. Piet Kisner (Heikant): 7. Cees van Dorst (Roosendaal): Adrie van Hest (Tilburg); 9. Marlnus Hooger- land (Kapelle); 10. Leen Poortvliet (Herkingen) allen in 4.16.26.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8