JOOP ZOETEMELK EINDELIJK EERSTE HALO DE LEIDSE COURANT TWEE NIEUWE UITLEENFILIALEN SAMEN MET „RELVENS* Veteranen actief in tournooi Alphia AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 4 JULI 1966 GESLAAGDE „AVANIT'-WEDSTRIJD De zaterdag gehouden Ronde van Al- i HOOFDNUMMER phen aan den R(Jn, die door de Ren- en I Wielerclub ..Avanti" voor de vierde I Het hoofdnummer van de dag was de wedstriid der amateurs, waarvoor maal werd ^orgaaUeerd. la ren aeer j om ov„ drle het ,tartschot we7d geslaagd wlelerfeatyn geworden. In de gegeven. Ook in deze categorie werd ondarachaldan catagoriën. «oal. ad.pl.eertraden. De sttjd kreeg hier boven- dien nog extra glans door de bijzonder amateurs kon j fraaie vorm waarin Joop Zoetemelk uit Deze in brand geraakte auto zorgde zaterdagnacht voor een even onver wachte als feeërieke verlichting van de Aalmarkt. De modepoppen kijken, koel als altijd, van achter hun raam toe. ranten, nieuwelingen men goede winnaars huldigen. Aantrek kelijk voor de renners, en niet minder voor de toeschouwers, waren de vele premies, waardoor de renners werden gestimuleerd. Ondanks het bijzonder fraaie zomer weer en het mooie parcours, dat meer dere overzichtelijke trajecten had. viel het aantal bezoekers, dat de organisa toren uit heel de Rijn-, Gouwe- en Aar- streek had verwacht, iets tegen, waar aan de vakanties zeker niet vreemd wa ren. Niettemin kan „Avanti" terugzieu op een goede ronde, die ook voor de eigen leden enkele successen opleverde. De beste prestatie werd geleverd voor wat de „Avanti"-renners betreft, door de adspirant Jan de Hartog, die een 4e plaats behaalde; bij de nieuwelingen was Jos v. d. Wejjden de eerste Avanti- renner die een succes boekte; hij ver zekerde zich van een plaats in de kop groep. maar eindigde op de negende plaats. Bij de amateurs waren de Avan- ti-renners minder fortuiniyk; geen hun ner bereikte een eervol resultaat. Bert Wolswljk, de enige die goed meedraaide, kwam te vallen bij het aanreiken vaji drinkwater (hy bevond zich overigens in een positie, waarin verzorging niet is toegestaan). ADSPIRANTEN Het eerst werd het startsein gegeven voor de adspiranten; zij moesten een parcours van 20 km uitrijden, welke af stand een even groot aantal ronden be- J tekende: uitlooppogingen werden niet gewonnen door Theo Oudshoorn uit Wa- toegestaan. Even zagen wy de renner verveen en Cock v. d. Hulst uit Zoeter ig Verweij uit Pynacker een voorsprong nemen, die hij gedurende een groot aan tal ronden behield; tegen het einde ech. ter moest hy het onderspit delven tegen het peloton, dat nu in zijn geheel op de finish afstormde. Verweij kon zijn po sitie tegen deze overmacht niet hand haven, boog het hoofd en verdween uit de kring van kanshebbers. De gedetailleerde uitslag luidt: 1 H. van Osch. 's-Gravenhage; 2 P. Nees- spanningen In kens, Haarlem: 3 B. Jarriaans. Amster- j een dure tol betalen door als laatste pen Haag: 19. T. v. d. Valk. Voorscho- dam; 4 J. de Hartog. Alphen a. d. Rijn; I ten; 20. H. Heemskerk. Ter Aar. S L. v. d. Meljden, Puttershoek; 6 N. nnlshen. Koot, Eindhoven; 7 P. Dometman, Lisse; 8 H. Studt, Heemstede; 9 H. v. d. Berg. gedetailleerde uitslag luidti _1. J. Lelden; 10 T. v. d. Leyst, Rotterdam. Rypwetering zijn overwinning systema tisch bevocht. Kort na de start ont wrong hij zich op fraaie wyze uit het peloton en bevocht ln een statige solo- rit een halve ronde voorsprong. De drei ging die hiervan op de anderen uitging werd weldra beantwoord door een groep, waarin C. v. d. Hulst Zoeterwoude H. van Piere (Uithoorn) en F. v. Laeh- terop (Amsterdam) streden om de voor sprong van Zoetemelk ongedaan te ma. ken. Alle moeite en inspanning bleek echter vergeeft. Zoetemelk reed intussen in een strak, styivol tempo onversaagd door en over lapte in steeds ruimere mate het pelo ton. Het was in deze fase van de stryd, dat de Avanti-renner Bert Wolswijk (Alphen a. d. Rijn), rijdend in de eerste groep, veelbelovend voor een eervolle plaats, door onvoorzichtigheid ten val kwam en als gevolg hiervan als laatste Avanti-renner de strijd moest opgeven. Ook de buitenlandse deelnemers, de gebrs. Jonker uit Australië, zagen geen kans de strijd op eervolle wyze te be ëindigen en staakten voortijdig hun deel neming. Veel bflval oogstte Joop Zoetemelk toen hy met ruime voorsprpng als win naar van de Vierde Alphense Wieler ronde van Avanti de eindstreep over schreed. Hem viel hierna een grootse huldiging te beurt zowel voor zijn pres tatie als wel in het byzonder stijlvolle sportieve strijd, 2.28.50 uur besteedde. De sprint van de eerste groep werd woude. De streek-renner Aard Heemskerk uit Ter Aar was ln het beg:in van de stryd der amateurs zeer actief, maar kwam tegen het einde tekort ln uithou dingsvermogen en moest voor zijn In vang, tenslotte BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Mary d.v. H. Zirkzee en H. van der Kwartel; Hendrika Maria d.v. H. W Groenen en C. M. G. Vink; Frederik Gerrit z.v. G. C. Pielaat en I A. H. M. Banda; Alida Lambertha d.v. i R. F. de Wekker en N. L. van Maren; I Richard Dennis z.v. C. W. A. Neijs en van Ligten; Peter Ronald -z.v. E. F. Brunekreef en J. H. Koelman; Andries z.v. A. Devilee en M. Holwerda; Jo- landa d.v. D. van Duijvenbode en D. de Vreugd; Ronald Edwin z.v. J. Tuk ker en N. Hijzelendoorn; Lodewijk Theodorus E. z.v. M. de Roy van Zuy- dewijn en T. M. van der Poel. Overleden: C. M. Blom 79 jaar. wed. van J. G. H. Grönefeld; N. Leeflang 91 jaar, wed. van H. T. Vonk; J. L. Klumpes 53 jaar, echtgenote van E. A. Stam; I. Vrijbloed 60 jaar, man; J. P. J. Laplanche 68 jaar. man. Gehuwd: J. de Nie en P. C. van Iterson; A. M. Immink en B. L. M. S. Sierat. LEIDSE UNIVERSITEIT De heer M. de Vries, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld "De invloed van substituenten in cis- en wante verbindingen". De promotie ge schiedde cum laude. De promotor was prof. dr. E. Havlnga. Doet. ex. Ned. recht de heer P. R. C. Paalvast (Breda).de heer G. A. Grel- danus ('s-Gravenland). P Blussé van Oud Alblas (Rotterdam). A M v.d. Bergh (Wassenaar). J. J F. Kruijt (Leidm). Doet. ex Fiscaal recht de heer G. Overkamp Aerdenhout). Kand. ex. W. Sociologie mevr. M. J. v.d. Put- Slangen (Delft), de heer F. C. Eysen- ring (Rijswijk), de heer T. J. Th. W. Brons (Den Haag), de heer J. L. M. Hakvoort (Naaldwijk). Kand. ex. Duit se taal- en letterkunde de heer G. A. Visser (Amsterdam). Doet. ex. klas- ieke taal- en letterkunde de heer E. P. Meyering cum laude (Lelden). „Kring om de maan, dat kan nog gaan, maar kring om de zon, daar huilen vrouwen en kinderen om" 300 jaar geleden, by de stichting van het gebouw, waarin nu De Leidse Courant gevestigd is. was er voor het zeemansgezin inderdaad reden om angstig te zijn. Het verschynsel, dat men halo noemt (de kring om de zon of de maan. die volgens deskundigen veroorzaakt wordt door breking of terugkaatsing van het licht door yskristallen in de atmosfeer), wijst op het naderen van een depressie, dus op regen, wind of storm. Nu zeilschepen vrijwel uitsluitend voor sport of plezier gebruikt worden is er voor zeevarenden misschien wel enig gevaar, maar in ieder geval geen reden om vooraf al te huilen. Voor vakantiegangers kan een depressie minder prettig zyn, maar hun stemming behoeft er beslist niet onder te lyden. immers zonder enige kosten voor buitenland alleen de porto ZENDEN WIJ VOOR ONZE ABONNEES NAAR HUN VAKANTIE-ADRES Zowel by goed als slecht weer kunnen zy van deze voortreffeiyke krant genieten. Honderden nieuwe abonnees werden door abonnees aangebracht; nog slechts korte tyd ontvangt U voor Iedere nieuwe abonnee, die U op De Leidse Courant (thans de mooiste krant van deze streek) aanbrengt ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met het unieke Leidse Courant-speldje Ondergetekende geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32. Leiden. NIETS VERMIST Zaterdagochtend werden twee inbra ken van de nacht van 1 op 2 juli ont dekt, en wel in een motorhandel een gascentrale aan de Rijndijk. In beide gevallen werd niets vermist. Rond hel noenuur zaterdagmiddag goot een 18-jarige kok in zijn woning aan de Lammenschansweg de benzine uit zijn brommer over in een aantal flessen. Dn deed hij boven de goot steen van het keukenaanrecht. De geyser, die boven de gootsteen brand de, deed de benzine ontvlammen. De kok pakte de in lichter laaie staande fles en probeerde de woning via het portiek te verlaten. Op een gegeven moment kon hij de fles echter niet meer houden, zodat de brandende ben zine tegen de voordeur van de buren aankwam. De deur vatte ogenblikke lijk vlam. Door het kordate ingrijpen van de 19-jarige timmerman P. Star- renburg uit Zoeterwoude kon de brand mede door het ingrijpen van de buren, snel worden bedwongen. Was dit een gelukkige afloop met een sisser van een ongeluk, dat heel wat ernstiger had kunnen eindigen, de kok kwam er minder goed van af. Hij moest met tweede graads verbran dingen aan de rechter hand door de EHD naar het St. Elisabeth-ziekenhuis worden overgebracht. UIT KLIMREK GEVALLEN Zaterdagmiddag omstreeks half vier viel de 6-jarige Ellen Tegelaar uit Leiden tijdens het spelen in de speel tuin aan de Sumatrastraat uit een klimrek. Zij kwam met haar hoofd op de tegelvloer terecht. De EHD bracht haar naar het Academisch Zie kenhuis Leiden, waar zij met een her senschudding werd opgenomen. Jaarverslag R.K. Openb. Bibliotheek Leiden De tydeiyke huisvesting van de R. K. Bibliotheek te Leiden heeft haar geen windeleren gelegd. Hoewel de outillage van de bibliotheek nog niet eisen voldoet, is hij toch aanmerkeiyk beter dan in het oude gebouw op de Steenschuur, dat men Inmiddels is be gonnen te restaureren en waarin men na de voltoolng weer terug hoopt te keren. Sinds 1963 is het aantal lezers met 62 procent gestegen, dit werd veroorzaakt door de aanwezigheid van een gelegen heid om allerlei naslagwerken te raad plegen en de "open" boekerij. Niettemin is het aantal lezers ln verhouding tot het aantal katholieken in Leiden nog ver beneden de maat. Het filiaal Alexander- straat van de r.k. Openbare bibliotheek verkeert nog in een zorgelijke toestand. De uitleencijfers waren over de gehele linie lager, hetgeen men toeschrijft aan het feit, dat de boekenvoorraad door j Zoetemelk, Rypwetering: 2. Th. Ouds- j hoorn, Waverveen; 3. C. v. d. Hulst. Zoe- NIEUWELINGEN terwoude... 4. J. Timmer. Velsen; 5. A. v. d. Tol, Westbroek; 6. H. van Piere. Om half twee werd het vertreksein t Uithoorn; 7. F. van Lachterop, Amster- gegeven voor de nieuwelingen: zy moes-i dam; 8. T. Degeling. Hoogkarspel; 9. ten er een afstand van 60 km (60 ron- i J- de Wit, Zeist: 10. N. van Diemen. Uit- dent. Een weldra ontwikkelde felle hoorn; 11. G. van Dongen. Middelharnis; ptryd leverde voor de renners uiteinde- 12. A. Jongkindt. Aalsmeer; 13. H. Vo- lyk geen tastbare resultaten op. Dit ge- gelaar. Rotterdam; 14. F. van Veltho- lukte wel aan een 3 man sterke groep, nl. aan Jos v. d. Weijden (Nieuwkoop), Leo van Velzen (Zoeterwoude) en K. v. d. Knaap (De Kwakel). die wegliep uit het peloton en snel een veilige voor sprong nam. Dit ontlokte een tegen actie. waartoe de grote favorieten het initiatief nemen. Het waren o.a. B. Jan broers (Amsterdam). J. Bakker (Zaan. dam) en M. Pennings (Nieuw Vennep), die samen met L. Kreuger (Haarlem), zyn stadgenoot H. v. Leeuwen, alsmede L. Wassenburg Leiderdorp tot een verwoede tegenaanval overgingen. Toen deze groep by de koplopers kwam was het pleit beslist. Snel namen zij een ronde voorsprong en overlapten zij het peloton, dat nu de strijd moest staken. Hieruit was inmiddels nog een groep ontsnapt, die echter buiten het bereil van de koplopers bleef; de sprint moest nu de winnaars aanwijzen. De sterke ,.Avanti"-renner Jos v. d. Weijden uit Nieuwkoop, die kortgeleden de ronde van Midden-Nederland won en in wie uiteraard door de organiserende Wieler club „Avanti" en de vele supporters langs het parcours veel verwachtingen was gesteld, zakte onderwijl allengs meer af (uiteindelijk tot de negende plaats) en iedereen had hem voor de zege afgeschreven, toen de snelle Jan broers uit Amsterdam in een fel duel met Kreuger, Bakker en Van Leeuwen ;n elke trap op het pedaal steeds meer op zijn achterstand inliep en uiteindelijk onbedreigd als eerste eindigde, ln de tyd van 1.31.42 uur. De gedetailleerde uitslag luidt; 1 B. Janbroers, Amsterdam; 2 L. Kreuger, Haarlem; 3 J. Bakker. Zaandam; 4 H. v. Leeuwen, Haarlem; 5 L. v. Veken. Zoeterwoude; 6 M. Pennings. Nieuw Vennep; 7 L. Wassenburg. Leiderdorp. 8 K. v. d. Knaap. De Kwakel. 9 J. v. d. Weijden; 10 H. Kaptein, Vlaardingen, 11 W. de Groot. Zevenhoven; 12 B. de Brader. Rotterdam; 13 J. van Vliet. Nieuwveen; 14 Sj. Hoogeveen, Aarlan- derveen; 15 Fr. v. d. Werf. Alphen aan den Rijn. Poeldyk; 15. A. Veenendaal, Zeist; 16. G. v. d. Bary. Berkel; 17. H. Ver beek, Poeldijk; 18. H. van Leeuwen. Het welslagen van deze vierde ronde van Alphen is mede te danken aan een goede organisatie door de Ren- en Wie lerclub „Avanti", alsmede ook aan de ruime financiële bydragen van parti culieren, middenstanders en kraamhou- ders van de wekelijkse goederenmarkt van Alphen. Joop Zoetemelk uit Rijpweterlng, die na drie tweede plaatsen eindelijk een fraaie zege wist te behalen. Feest bij afscheid van juffrouw Bary Op donderdag 7 juli a.s. zal mejuffr. W. H. C. M. Bary, na 45 jaar als onder wijzeres aan de Mariaschool verbonden, wegens pensioengerechtigde leeftijd af scheid nemen. Dit afscheid zal niet ongemerkt voor bijgaan. het schoolbestuur, haar colle ga's en het Oudercomité ..Hartebrug" zullen in onderlinge samenwerking de jubllaresse een waardige feestdag be reiden. met het volgende programma: 1. Een H. Mis om 9.30 uur in de pa rochiekerk Hartebrug 2. Na de H. Mis een ontbijt voor juf frouw Bary met collega's, familie en ge nodigden. 3. Een feestmiddag voor haar, haar familie en de kinderen, om 2 uur in het Antonius-clubhuis. 4. Voor ouders, oud-leerlingen en be langstellenden een avondje uit met juf frouw Bary in het Antonius-clubhuis. Haar leerlingen en anderen zullen dan voor verrassingen zorgen. Aanvang 8 gebrek aan ruimte niet kon worden aan gevuld. Een oplossing voor de proble- men, die door dit ruimte tekort zyn ontstaan was een voorstel van de ge meente om zowel in Leiden-Noord als ln Leiden Zuid-West in daar te bouwen gemeentescholen gezamenlyk met de openbare Bibliotheek "Reuvens" twee nieuwe o.l.b.-filialen te vestigen. Deze filialen zullen in de sousterraina van deze scholen worden ondergebracht. Het filiaal Zoeterwoude kwam in de loop van het jaar op eigen benen te staan. De zorg hiervoor werd door het KBC Zuid-Holland van de R. K. Open bare bibliotheek overgenomen. Besloten werd bejaarden en invalliden, die daarvoor in aanmerking komen, abonnementen tegen een speciaal tarief te verstrekken. Tegen een contributie van 2,50 per jaar worden hierop 2 boe ken per week uitgeleend. In 1965 lag het aantal uitleningen aan de lezers van de r.k. openbare bibli otheek 10 procent hoger dan ln 1964. Hoewel het aantal jeugdige lezers is teruggelopen, is dat van de uitleningen, vooral wat de ontwlkkelingsboeken be treft. belangrijk gestegen. Dit is ver oorzaakt door het laten vervallen van de uitleentermijn voor deze boeken. Deze bedroeg voorheen één week, thans kan men meerdere malen ln de week de boeken ruilen. Een bijzonder boeiende aanblik bood in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks het spookuur de Aalmarkt. Ter hoogte van de Visbrug sloeg personenauto, bestuurd door een jarige monteur uit Leiden, om toen hij moest remmen voor op de zebra overstekende voetgangers. De auto belandde tegen het voetgangerslicht en het hekwerk, sloeg om en brandde geheel uit. De brandweer kon 't vut blussen, voordat door de grote hit-i de ruiten van een groot warenhuis, waar de auto vlak vóór belandde, konden springen. Een verkeersbord, het hekwerk, het voetgangerslicht en vooral de auto werden beschadigd. De auto is^tolal^ loss. Het Leids Politie Muziek Gezelschap heeft op zaterdag jl. deelgenomen aan een federatief muziekconcours te Gor- sel. Onder leiding van de dirigent, de heer A. Hilkhuysen, werd in de vaan delafdeling een eerste prijs behaald. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 6 JULI Sociale Raadsvrouwe Spreekuur Stadhuis, Trouwzaal, 16.00-18.00 uur. Oecumenisch Avondgebed Pie terskerk. 19.30 uur. Voorlichtingsavond voor Voor schotenaren die Leidse ingezetenen zijn geworden. Café-rest. De Vink, Haag- weg, 20.00 uur. Jubileum mej. A. Righart van Gel der Receptie St. Leonardus-kleuter- school, 14.00-15.30 uur. DONDERDAG 7 JULI Afscheid mej. W. Barv H. Mis in Hartebrug om 9.30 uur. Feestmiddag in Anthonius Clubhuis, gevolgd door feestavond aldaar, resp. 14.00 en 20.00 VRIJDAG 8 JULI Voorlichtingsavond voor Oegst- geestenaren, die Leidse ingezetenen zijn geworden. Geb. voor Chr. Belan gen, Hoge Morsweg, 20.00 uur. Tentoonstellingen ALPHEN AAN DEN RIJN Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat). Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, j zondag 13-17 uur Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17. zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), j Tot 8 juli „10x10", schilderijen en j beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. MUSEA Receptie mej. A. Righart van Gelder Op woensdag 6 juli viert mej. A. Rig hart van Gelder, 3 Octoberstraat 5a, haar 40-jarig jubileum in het kleuteron derwijs. Gelegenheid tot feliciteren op woensdagmiddag 6 juli van 14.00—15.30 De Lakenhal: Dag. 10-4 uur, zondags uur op de St. Leonardus kleuterschool, 1-4 uur. Potgierlaan 7. ingang Nicolaas Beets- Rijksmuseum van Oudheden; Dage straat lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Aan het college van het H. Kruis te Uden is geslaagd voor het elnd-exa- Legermuseum (Pesthuislaan); Met men gymnasium A de heer M. Menken uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur te Leiden. (zondaes 1-5 uur). UOURANTENBEZORGERS GEVRAAGD De voetbalvereniging Alphia heeft gisteren op haar terrein een geslaagd veteranentoernooi georganiseerd, waar voor goede belangstelling bestond. Na de vaak spannende duels wist het Amsterdamse Arsenal de eerste prijs te behalen met 7 punten, tweede werd Alphen na strafschoppen met ONA. Belde haalden zes punten. Boskoop kwam tot 5 punten en Alphia en Alphen se Boys eindigden op de 5e plaats met beide 3 punten. De heer C. Bouer overhandigde na afloop de pryzen waar bij hij tevens zijn dank uitsprak voor de sportieve strijd tevens dankte hij de scheidsrechters voor het leiden van de wedstrijden. DE LEIDSE COURANT Byamdar geschikt voor •ehotoeren. Hoge honorering. SoiliatatM* tAMinc alboanemerrfcen, Papengrachit 32, telef. 20935. De algemeen overste van de Congre- gatie St. Joseph te Amersfoort heeft de j moeder-overste van het Pension St. Jo- seph te Alphen a d. Rijn. zuster Maria Jeanne (in de wereld mej. Overbeek) m.i.v. september a.s. in dezelfde functie overgeplaatst ng,ar het bejaardencen trum van de congregatie te Wolvega (Fr.) Aan dit centrum was tot dusver een pensionaat voor studerende meis jes verbonden, dit wordt echter binnen kort opgeheven en de dan vrijkomende ruimte in het gebouw zal volledig be schikbaar worden gesteld voor bewoning door bejaarden. Dit betekent, dat zuster Jeanne aldaar een belangryk werk te wachten staat i.v.m. de opbouw van een groot bejaardentehuis. Zuster Jeanne was in Alphen a.d. Ryn in het Pensioen St. Joseph sedert 1952 werkzaam. Van die tyd wafl zij hier gedurende vyf jaar moeder-overste. Zy wordt in Alphen op gevolgd door zr. Raria Majella, uit Harlingen. VOORSCHOTEN SUCCES BRANDWEER De Voorschotense vrywilllge brand weer nam zaterdagmiddag deel aan de Gewestelijke Brandweerwedstrijden in de klasse I en Ia welke in Zwartewaal wer den gehouden. In deze hoogste klasse behaalde de Voorschotense Brandweer met vlag en wimpel een eerste prijs met een gemiddelde puntenwaardering van 9,11 en met het predikaat: zeer goed! Aan deze brariaweerwedstrijden, welke alle korpsen van Noord- en Zuid-Holland bevatten met uitzondering van Wasse naar en waaraan door 9 korpsen en 3 bedrijfsbrandweren werd deelgenomen, is voor Voorschoten de plezierige her innering aan verbonden, dat deze ploeg kan deelnemen aan de landelijke wed- stryden om het landskampioenschap, welke op 17 september te Zwijndrecht worden georganiseerd. De Voorschotense ploeg stond o.l.v. de adjuncthoofdbrand- meester W. J. Oorschot. Wassenaar was verhinderd om aan deze wedstryd deel :men en Is daarom enige weken eer der uitgekomen in Utrecht, alwaar ook eerste prijs werd behaald. Het vreem de geval doet zich thans voor. dat van ses brandweercorpsen, die mogen deelnemen aan de landelijke wedstrijden er twee uit Zuid-Holland komen en zelfs buurgemeenten zyn. Het Vrouwengilde afd. Voorschoten bracht een bezoek aan het Gemeente museum te Den Haag en aldaar ver zorgde de docente kunstgeschiedenis, zuster Salome O. P. van Huize Bijdorp een rondleiding door de Piet Mondriaan- tentoonstelling, bij velen bekend als de schilder van rechtaan-rechttoe-schilde- rijen. Zuster Salome toonde aan, dat Mondriaan alle gangbare stijlen uit de laatste helft van de vorige eeuw be heerste voordat hy zyn eigen weg ging. De instructieve rondleiding en het ge zellig samenzyn daarna op het museum terras maakten deze excursie tot een groot succes. Burgerlijke stand in de weken van 23 mei tot en met 24 juni 1966: Geboren: Yvonne H. A., dr. v. K. L. Scheltens en W. E. Teunissen; Tjal- ling Pieter, zn. v. P. T. Koopmans en J. Vonck; Laurentius J. M., zn. v. A. C. J. v. Vliet en A. M. J. van der Post; Ellis Annelie, dr. v. B. G. P. Beltman en E. M. H. de Haan; Adriana E. W.„ dr. v. G. C. M. van der Ham en E. C. Renswouw; Petrus Johannes, zn. v. J. A. Karremans en K. C. M. de Bruin; Ingrid M. W., dr. v. J. C. J. M. van den Assem en M. H. van der Valk; Karen Alexandra, dr. v. H. W. Jens en A. M. Ligtermoet; Daniëlle M. C., dr. v. J. P. J. de Jongh en W. M. de Groot; Christianus J. P.. zn. v. P. Th. Zonneveld en A. W. Ch. de Koning; Martin, zn. v. P. J. Beij en E Arbouw; Bettina Johanna, dr. v. P. H. Mulder en A. P. Brink; Gregor McKellar, zn. v. A. Leitch en K. H. Traill; Christof- fel Marius, zn. v. C. M. van Dam en A. J. Biesterveld; Mirjam, dr. v. G. C. Westgeest en A. H. J. Otto; Catharina Louise, dr. v. Th. J. Zuidwijk en C. L. Everlinge; Marcel H. H. zn. v. H. L. de Vrueh en H. J. Pouleyn; Emeren- tiana G. M., dr. v. J. A. M. Th. Berk en G. W. A. Veenhof; Jasper W. M., zn. v. J. W. Engel en C. A. v. Amers foort. Estehr A. Ch., dr. v. S. J. Schouwstra en G. v. den Brink; Adria- nus P., zn. v. W. R. Springintveld en C. A. van Westge.est; Harold W. P„ zn. v. A. J. de Bree en S. C. Overmeer; Cornelia Th. M„ dr. v. L. G. Dissel dorp en A. A. M. v. Leeuwen; Mirjam Ester, dr. v. A. Schmitz en J. E. Does- burg; Anna Maria, dr. v. B. J. Edelaar en A. M. A. Alders; Johnny, zn. v. J. Looijen en Margje Alberta Peters; Filip P. K. M„ zn. v. E. J. H. S. Slach- muylders en E. M. D. F. Wouters; Maria Petronella. dr. v. P. J. de Jong en C. M. J. Koemans; Petronella W. M„ dr. v. J. Th. J. Vogelaar en Th. G. van Meijgaarden. Geboren te Den Haag: Jolanda J., dr. v. Ph. J. M. Paanakker en J. M. Winterink; Marcel, zn. v. H. J. de Hooge en E. Bruinsma. Geboren te Leiden; Christina B„ dr. v. J. W. Wolff en J. Ch. Sies; Johan nes Adrianus. zn. v. A. C. M. Ruigrok en J. J. J. van de Water: Christian Daniël, zn. v. F. C. M. ter Meulen en B. M. Bittner; Petra Laurentien, dr. v. L. J. Brinkhorst en J. Heringa; Theodora W., dr. v. G. N. van der Waard en E. J. M. van Bemmelen; Su- sanne C. G., dr. v. W. J. v. Veen en R. M. Th. Dirkse; Hans Robert, zn. v. J. G. Binnekamp en Tj. de Vries; Cécile M., dr. v. R. C. Colette en L. A. Schwarzkopf; Casandra Maria, dr. v. W. J. C. Baurichter en M. F. Bloem; Nicole Th., dr. v. H. F. M. Frohn en E. M. T. Kockelhorn; Meta Sara. dr. v. Jan-Kees Roders en A. H. van DonkersgoedArthur A. P. zn. v. A. P. F. van der Meeren en E. B. A. ten Brink. Ondertrouwd: Gerrit Jan van Capel- len (Veenendaal) en Grietje Elisabeth Both; Nicolaas Jacobus Spierenburg (Alkemade) en Cornelia Everdina Schrama; Johan Herman van der Veen en Elisabeth Maria van der Meulen; (Den Haag); Felix Th. M Bakker (Bo degraven en Catharina J. M. v. Velsen: Franciscus Johannes Teunissen en Ma ria Anna Schrama; Arie de Graaf en Adriana Vlasblom; Ferdinand Frank Westerbeek en Clasina Adr. Nouwens; Martheus Poelman (Leiden) en Meta Alida Ringers: Jan Overduin en Hen drika Gerdina Klaaijsen; Gijsbert Pie ter Pols en Martha Maria de Ruijter; Theodorus Juffermans (Leiden) en Clazina M. B. B. Knijnenbure: Gerar- dus Aloysius (Nw.-Vennep) en Maria J C van Vliet; Jacobus Leonardus v. j Vliet (Leiderdorp) en Johanna I. P. M. Vioen. Gehuwd: Jean Zegeling en Anette Marga Krouwers; Nicolaas van Duijn en Teuntje van Egmond; Jan van Eg- mond en Willemina Anna v. Vliet; Bastiaan Cornelis de Groot en Lucia C. W. M. van der Peet: Pieter C. D. Susan en Maria Johanna Huurman; Adriaan Ernst en Flora Jolly; Johan nes L. M. Rijkelijkhuizen en Cato M. A. G. van Lierop; Gerrit Jan van Ca- pelle en Grietje Elisabeth Both: Wil lem Frederik Eijgelsheim en Maria Theresia Beerman; Hendrik A. C. de Heer en Alida Pietje Dekker; Nicolaas Jacobus Spierenburg en Cornelia Everdina M. Schrama; Abram Kool- moes en Yvonne Louise Hoevers: Kees Martijn Nix en Janke C. H. Iestra. Overleden te Leiden: Jacob Pierik 60 jr., Hendricus Benttey, 71 jaar. Overleden te Alphen: Nicolaas Schut 82 jaar; Oveleden te Amsterdam: Albert Boes veld, 71 jaar. Overleden te Bergen op Zoom: Lam- bertus Hendrik Slotemaker. 69 jaa^

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4