n REGEN EN WIND SPELBREKERS OP EERSTE WEDSTRIJDDAGEN De Zijl verkeek zich op Haarlemse DWR WETHOUDER-.,LOCO" G. VOGELAAR VAN NOORDWIJK RIDDER ORANJE-NASSAU PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 JUNI 1966 Jaarvergadering Verenigde Touwfabrieken De aandeelhoudersvergadering van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Rotterdam en Leiden heeft vandaag goedkeuring verleend aan het voorstel tot omruil van de aandelen Apeldoornse Nettenfabriek in aandelen Vereenigde Touwfabrieken in de verhouding een op Voor het nu lopende boekjaar voor ziet de directie van de Ver. Touwfabrie ken een bevredigende omzet. De kosten stijging baart echter zorgen. De winst marges zullen over het geheel genomen minder worden en deze situatie doet zich ook voor bij de Apeldoornse Netten fabriek. De omruilverhouding een op een is. zo deelde de directie mee, bepaald door de intrinsieke waarde en de rentabili- teitswaarde van belde vennootschappen. Verder heeft een rol gespeeld, dat cr kapers op de kust waren: de Apeldoorn se nettenfabriek had ook de mogelijk, held om samen te gaan met andere be drijven. De ruilverhouding moet men zien in het gehele beeld, zo zei de presi dent-commissaris, mr. J. J. Fokma. Aan de fusie zitten zijns inziens heel aan trekkelijke kanten. Het ene bedrijf kan van het andere profiteren en dat geeft belangrijke voordelen. Verder werd op de aandeelhouders vergadering nog meegedeeld, dat de Ver. Touwfabrieken dit jaar minder gaan investeren dan het vorige, dat de produktivitelt van de bedryven in het. westen van het land het laagst is, door dat het arbeidstekort daar het meest spreekt, en dat in verband met de ar beidsprestaties het in de bedoeling ligt een deel van de produktie naar het buitenland te verplaatsen. Feest voor „mijnheer" Van Duursen Vanochtend was er voor de heer H. van Duursen, hoofd van de St. Petrus- school aan de Lorentzkade alle reden tot glunderen. Vandaag nl. was de feestelijke viering van het feit dat hij 40 jaar geleden zijn onderwijsloopbaan is begonnen. Om half tien werd van ochtend voor de schoolgemeenschap en de heer Van Duursen als middel punt daarvan een mis opgedragen, waarna er een feestelijk ontbijt was in het Petruszaaltje. Daar sprak de heer De Wit van het schoolbestuur, die de vele ver diensten van de jubilaris prees en op merkte dat het een goede keus was geweest om hem als onderwijzer aan te stellen op de school, waarvan hij een jaar later hoofd werd. De heer De Wit wees er op, hoe er in de zes jaar, dat de heer Van Duursen hoofd is van de Petrusschool, veel is ver nieuwd, o.m. het interieur van de lo- De inspecteur van de rijksinspectie voor lager onderwijs prees eveneens de verdiensten van het jubilerende schoolhoofd, en zei dat er in al die veertig jaar, maar één „gebrek" van hem naar voren was gekomen, nl. dat hij alles tegelijk wilde doen. Om kwart voor twaalf waren de ouders van de leerlingen, collega's en andere belangstellenden in staat om de heer Van Duursen te feliciteren, en ook wat leerlingen kwamen hun „mijn heer" de hand drukken. Tentoonstellingen De Lakenhal, Tentoonstelling Ga- briël Metsu. Vanaf 21 juni. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), Tot 8 juli „10x10", schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond.: en maand, gesloten. De heer W. C. Posthumus Meyjes drong aan op een nog betere verslagge ving. Hij zei, dat naar aanleiding van vrijwel iedere zin in het directieverslag vragen te stellen zjjn. Zijn inziens geeft het jaarverslag geen inzicht in de „ear ning capacity" en het vermogen van de vennootschap. Deze aandeelhouder merkte naar aanleiding van de herwaar- ding van de „ijzeren voorraad" op, dat er nu, na dertien jaar, niets zichtbaar wordt van de stille Examens Leids opleidings instituut voor analisten Bij het gehouden examen leerling-ana list medische richting slaagden de vol gende kandidaten: mej. G. C. M. v. d. Broek, mej. Th. J. Brugman, mej. I. v. Hout, mej. J. M. de Troye, mej. A. M. Noest en mej. M. Schram. Herexamen 1 kandidaat, terwijl een kandidaat werd afgewezen. Deze exa mens stonden onder toezicht van rijks- gecommiteerden t.w. Dr. M. M. P. Pau- lussen en Dr. H. L. Wolff. BESTUUR STICHTING ONTWIKKELINGSHULP ONDERWIJS GEÏNSTALLEERD Met ingang van 10 juni 1966 is voor de tijd van vijf jaar o.m. benoemd als lid van het bestuur van de stichting Ontwikkelingshulp op het gebied van onderwijs mr. W. L. Renaud te Leiden. LEIMUIDEN 40-JARIG JUBILEUM De heer J. W. de Ren, gemeentesecre taris van Leimuiden en Rynsaterwoude, zal op 5 juli zijn 40-jarig ambtsjubileum herdenken. Ter gelegenheid daarvan komen de beide gemeenteraden die dag in een bijzondere raadsvergadering bijeen te 19 uur in de zaal van de heer C. N. van der Poel. In aansluiting daarop wordt in dezelfde zaal een receptie gehouden. Op donderdag 7 juli zal in Rijnsater- woude een receptie worden gehouden van 20.00 tot 21.30 uur in het café „Het Rechthuis". LISSE EEN BOEK OVER „HET HUIS DEVER" De heer A. M. Hulkenberg, die blijk baar onuitputtelijk is in zijn mededelin gen over de historie van het „Huis De- ver te Lisse" heeft in een prachtig uit gevoerd boekwerk van 19,5 x 27,5 cm met 250 pagina's druk en vele illustra ties een buitengewoon interessant werk doen verschijnen over de historie van Dever. Deze zware „steenklomp" staat niet ver van de oude Heereweg af, een overblijfsel van de oude ridderhofstad Dever. Er zijn grote, indrukwekkender of schilderachtiger ruïnes, zoals Teylin- gen en Brederode. Een interessanter bouwval zal men echter nauwelijks aan treffen. Kennemerland en Rijnland zijn met kleine ridderhofsteden als Dever bezaaid geweest. Hiervan is echter geen enkele meer over, uitgezonderd juist Dever. Bovendien heeft Dever een unieke vorm: recht rond en daardoor kant. Betaalt men al schatten gelds voor een uniek museumstuk, ooit op. gegraven en in een kast zorgvuldig be waard, Dever, groot en stoer uittorend boven de omgeving, vertegenwoordigt een waarde, die niet in geld is uit te drukken! In zijn boek „Het Huis Dever te Lisse" beschrijft de auteur, de heer A. M. Hulkenberg, de geschiedenis van deze tot ruïne geworden hofstede. Hij is werkzaam geweest bij het middelbaar onderwijs en reeds lange tijd in de ban van Devers roemrijke en roemruchte historie. Voor de lezers geeft hij in dii prachtig uitgevoerd en oriënterend boekwerk een uitvoerig overzicht van de historie van Dever dat reeds in 1221 in de historiebladen vermeld staat! aan de achterzijde eerbaafkfrarr dé ^oor- Gisteren hadden er in Leiden maar liefst 23 aanrijdingen plaats. Allen echter met geringe materiële schade en geen persoonlijk letsel. Een be zoekje aan kennissen in Leiden had gisteren een droevige afloop voor de fam. Bouwmeester uit Noordwijker- hout. De 2 -jarige René Bouwmees ter, die met zijn ouders in de Waldeck Pyrmontstraat op bezoek was, viel daar, nadat hij het hekje, dat hem voor de steile trap moest behoeden, had los gepeuterd, van de trap. Het ventje liep een zware hersenschudding op en werd door de EHD naar het Diacones sen-ziekenhuis gebracht. 9 De Bree- straat, die gedurende enige tijd een uitermate chaotische aanblik had, om dat het plaveidsel vernieuwd werd, gaat er langzamerhand weer „netjes" uitzien. Het verkeer heeft weer de be schikking over zowel de linker- als de rechter-weghelft! Sigaretten automaten kraken is een bezigheid die „in" is. Vannacht was het de beurt van de automaat, bevestigd aan een perceel op de Herensingel. De sigaret ten werden door de inbrekers ver smaad; het geld f86.echter niet. In deze tijd van examens weer een heleboel geslaagd! Bij de Leidse Onderwijsinstellingen slaagde de heer H. C. Hol uit Leiden voor het examen interieursverzorging en de heer P. J. Stortenbeek, eveneens uit Leiden, voor het examen basisgedeelte werktuig kunde. Bij de Arti foto-studieprijs- vraag heeft de Leidenaar H. Exterkate de 6de prijs gewonnen. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde on ze stadgenote mej. Z. M. Kepel voor het kand.ex. geneeskunde I. LEIDSCHE POSTDUIVEN CLUB Wedvlucht vanaf Chateauroux op 25 juni 1966. Aantal duiven 116, gelost om 8.30 uur afstand 628.952 km. 1 H. J. Abrahams, 2 en 7 L. v.d. Nieuwendtfk, 3 J. v. Alphen sr., 4 H. v. Alphen, 5 F. v.d. Zeeuw, 6 P Langhout, 8 H. v. Riet, 9 G. v. Stein, 10 Bink v.d. IJssel. Aan komst le duif 17.07.17, laatste prijswin nende duif 17.46.29. Wedvlucht vanaf St. Ghislain H. op 26 juni 1966, aantal duiven 123. Gelost om 11.30 uur afst. 196.819 km. 1 H. J. Abrahams, 2 en 5 W. v.d. Nieuwendijk, 3 Bink a.d. IJssel, 4, 8 en 9 J. v. Alphen sr, 6, J. Knijnenburg, 7 A. Filippo, 10 B. Geenjaar. Aankomst le duif 14.27.29, laatste prijswinnende duif 14.48.15. LEIDERDORP Spreekuur burgemeester De bur gemeester van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas, is verhinderd op de maanda gen 4, 1-1 en 18 juli a.s. spreekuur te houden. Zijn eerstvolgend spreekuur zal wor den gehouden op maandag, 25 juli '66, van 9.00 tot 10.00 uur. VOORSCHOTEN GESLAAGD Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam slaagde de heer H. B. Geurts voor het kandidaatsexamen ge neeskunde I. Warmonderstraat wordt Vendelstraat Met ingang van 1 juil a.s. zal de War monderstraat worden vernoemd tot Ven delstraat. Het Jeugdkamerorkest Leiden voor de radio Morgen, a.s. donderdag 30 juni, werkt het JKL mee aan de Mignonuitzending van de AVRO. Deze uitzending begint om 5 uur n.m. Uitgevoerd zal worden: het dubbelcon cert voor viool en hobo van J. S Bach. Solisten zijn Joke Hartzheim viool en Han Kapaan hobo. Het orkest staat onder leiding van Henk Briër. Het hoofd van de afdeling jeugduitzending, de heer Herman Broekhuizen, vond dit het ge schiktste moment, daar het JKL vrijdag 1 juli a.s. op tournee gaat door Duits- BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Florian Anthony, z.v. I. D. Ig- nacio en O. E. Leetz; Catharina Corne lia Anthonia d.v. H. Boekwijt en C. S. van Helden; Charlotte d.v. J. W van Es en E. Halewijn; Henriëtte Jolanda d.v. P. J. G. Verhoef en H. van Garderen; Ronaldus Johannes z.v. A. J. Schreuder en I. N. Pennenburg; Marcel Izaak Jacobus z.v. J. Leemans en J. A. van Roijen; Elisabeth Johanna Christina d.v. D. Jansen en C. J. C. Stikkelman; Fre- derik z.v. F. Pelt en J. Selier; Robertus Johannes zv. D. F. BT de Wit en A. M. B. Sjardrjn; Jacqueline Maria d.v. J. H. C. M. van Winsen en C. C. E. Daalman; Sylvia d.v. L. C. van Duijn en C. van den Oever; Erik-Jan Petrus zv. B. J. Walcka en W. M. Sollie; Willem z.v. L. J. M. Buers en E. Holtkamp; Thomas Theodorus Paulus z.v. J. M. C. van Bo- heemen en W. van der Wilk; Margaretha Magdalena dv. B. Haneveld en J. J. Remijn; Yolanthe Stéphanie d.v. H. Ooms en H. C. van Ammers; Hendrika Johanna Bettina Maria d.v. A. H. Dui venvoorde en H. A. A. Glas; Rudolph Petrus Martinus z.v. J J. van Resteren en J. A. de Haas; Johannes z.v. S. P. J. van Kins en H. Mulder; Angelique d.v. L. L. Cavé en P Vermeulen; Elisabeth d.v. S. P. Vogelenzang en N. A. Bos. Geboren: Theresia Anna Maria, d.v. J. M. C. van der Ploeg en J. M. van der Poel; Carla Alida, dr.v. C van Rijn en L. M Carré; Yvonne Louise, dr.v. C. van Rijn en L. M. Carré; Arie Leendert, z.v. W. van Delft en R. Heeringa; Henry Pieter Dirk, z.v. H. A. C. W. van Wijk en J. M. J. Boom; Jeroen Joachim, z.v. J. C. Kasteel en A. A. M. Landa; Marian Christina, d.v. D. Labrujere en C. J. Zitman; Elisabeth, d.v. A. Haasnoot en A. van Tol. Gehuwd: W. J. J. Anker en M. Rensink; H. W. Riechelman en H. J. van den Berg; J. W. Verhoeff en B. E. Rljs- bergen; L. H. G van Wersch en A. M. P. Sivirsky; A. Zeilstra en M. Staring. Gehuwd: J. C. Rietkerk en H.' T. Jan sen; M. Ober en S. M. N. Borsma;,R. H. J. de Vries en P. H. C. M. Zandbergen. Overleden: R. A. Bertelsmann 71 jaar echtgenote van P. J. de Graaff; W. F. J. Hannaart 76 jaar man; J. Veenhuis 10 dagen zoon; J. Hasenoot 75 jaar echtgenote van L Barnhoorn; M. M. B. Obarowski 75 jaar echtgenote van L. Overleden: C. M. Braspenning, 27 jaar man; A. Bernard, 77 jaar, man. Leidse jeugdtenniskampioenscluippen Vanmorgen om half twaalf Is in het hijzyn van wethouder Plena een S ton wegende dakplaat compleet met vlag op de 21 meter hoge flat aan de Chur- chilllaan gehesen. Hiermede Is men met een op het hoogste punt van deze flat gekomen die door de N.V. Panagro uit Warmond wordt gebouwd. Het com plex omvat 2 blokken, die samen 330 woningen gaan bevatten. De flat die het voorste aan de Churchllllaan staat is nu in het afbouwstadlum. Het. streven is om In november aanstaande de eerste flats op te leveren en liet tweede flat gebouw hoopt men in september 1967 gereed te hebben. Onder het geloei van sirenes en in het bijzijn van alle honderd nen die aan dit project werken werd de plaat op zijn plaats gebracht. Naast wethouder Piena waren onder meer aan wezig de directeur van Panagro, de heer Van der Zeeuw, en de adjunct, directeur, de heer Blom. Voor de wer kers aan dit project was symbolisch pannebier, want men krygt een extra premie voor het feit dat het hoogste punt Is bereikte De Jeugdtenniskampioenschappen in het riante tennispark van De Munnik in Leiderdorp zijn dit jaar wel onder zeer ongunstige omstandigheden van start gegaan. Maakte de regen op de eerste dag spelen volkomen onmoge lijk, op de tweede dag hadden de „toe komstige kampioenen" de grootste moeite in de hevige storm overeind te blijven. Dat wedstrijdleider Jaap Koo reman toch nog 26 partijen wist te verspelen stemt tot vreugde, al zal de wind toch uit een andere hoek moe ten gaan waaien wil het wedstrijd- schema niet in de knoop raken. In het Jongens-enkel I (van 18 t/m 20 jaar) leverden Frans Karei Kroes en Rein de Meijere een „stormduel" op leven en dood. De iets grotere vast heid van de laconieke Kroes was ten slotte toch doorslaggevend: 16-14 8-6. Jacques Arnoldi wist Jan Tienstra in de eerste ronde op het nippertje te kloppen, maar moest in de tweede ronde toch zijn meerdere erkennen in de momenteel in topvorm verkerende Jaap v. d. Nat. In het Meisjes-enkel I klopte Anne- lies de Gruijter op gedecideerde wijze Ineke Pijnacker, terwijl de favorieten Gertie Doorenbos en Helma de Vries nog niet op de baan verschenen. In het Meisjes-enkel II (van 15 t/m 17 jaar) deed Lidi Remmelzwaal van zich spreken door het grote gemak waarmee zij de toch heus niet zwakke Ineke Luiken versloeg. Bernard Doorenbos en Louk San ders gaven in het Jongens-enkel II I reeds hun visitekaartje voor de finale af door resp. Frans Knottenbelt en j Rob Luns een nederlaag te bezorgen. I Frans Knottenbelt deed het deson- I danks zeer goed, want zijn 6-3 6-3 ne- derlaag was zonder meer eervol te I Bij de allerkleinsten (Urn 14 jaar) bleef de als eerste geplaatste Mark l Braakman gemakkelijk de baas over I Jaap Jan Termeulen. In deze klasse I zijn zeer vele begaafde knaapjes te aanschouwen, want een Henny Koe mans. een Paul Kallenberg, een Eric Wilmink en nog meer van deze „ar- tiestjes" zullen ongetwijfeld een heet j gevecht om de titel leveren. Bij de meisjes waren Dorothy Bin nendijk, Ellen Sanders en Sepke Wills de eerste winnaressen, en daar ook hier bekende tennisnamen op de voor grond treden, mag een verwoede strijd om de „hegemonie der allerjongsten" worden verwacht. De uitslagen luiden: M.E. I: Ineke Pijnacker-Annelies de Gruijter 0-6 1-6. J.E. I: Kees v.d. Boon-Freek Wem- pe 8-6 6-4, Frans Kroes-Rein de Meije re 16-14 8-6, Rob Laurs-Jeroen Too- lenaar 6-1 <5-0, Nanne Wetnpe-Jan Bloot 1-6 2-6, Sin Tienstra-Jacques Ar noldi 5-7 4-6, Jaap v. d. Nat-Jacques Arnoldi 6-2 6-3. M.E. II: Andrea Gijssinck-Helma v. Aalst 6-1 6-2, Lidi Remmelzwaal-Ineke Luiben 6-0 6-1, Hanke Faase-Marian den Holder 6-1 6-1. J.E. II: Bernard Doorenbos-Frans Knottenbelt 6-3 6-3, Arthur Berger- Godfried Meijere 6-0 6-0, R. v. Driel- R. Haazebroek w.o., Ruurd Klaver- Cees de Boon 6-1 6-3. Louk Sanders- Rob Luns 6-0 6-1. John Strekema-Ar- nold Berger 6-4 6-3. M.E. Ill: Dorothy Binnendijk-Esther Mulder 6-2 6-2, Ellen Sanders-Ange de Beer 6-1 6-0, Gepke Wills-Lenneke v. Buul 6-4 6-2. J.E. Ill: Mark Braakman-Ted van Bruggen 6-2 6-0, Bennie Bussink-Jaap Jan Termeulen 6-1 6-1, Paul Kallen- berg-Ams Harmsen 6-0 6-1, Henny Koemans-Harm Frielink 6-1 6-2, Fred v. Oostrom-Harm Hageman 6-2 6-2, Eric Wilmink-Arnold v. d. Capelle 6-2 7-5. Waterpolocompetitie Het waterpolozevental van de Zijl, dat zich zeer verdiend heeft genesteld op de tweede plaats van de tweede klasse A. heeft zich lelijk verkeken op het Haarlemse DWR. Deze ploeg heeft altijd al de gewoonte gehad dwars te gen alle krachtsverhoudingen in te gaan, en ook nu is zij hier weer in ge slaagd. Nadat de Zijl een 02 voor sprong had genomen, kwamen de Haar lemmers sterk terug, en veranderden ze de achterstand in een 42 voorsprong. Met heel veel moeite lukte het onze stadgenoten de eindstand op 54 te brengen, zodat het een kleine, maar hard aankomende nederlaag werd. De Kooiploeg nam in de eerste perio de een 02 voorsprong door Kees van der Moolen en Wim Bergman. In de tweede speeltijd merkten de Leidenaars het gemis van de afwezige Hans van der Moolen. Niemand was nu in staat de gevaarlijke DWR-midvoor te dekken, en viermaal kon goalie Plezier de bal uit het net vissen. Nadat Hensing de stand op 43 had gebracht, was het Jan Sint opnieuw, die voor een Haarlems doel punt zorgde: 53. In de laatste secon den werd het uit een strafworp van Hensing 54 De dames van DWR en de Zijl deel den in het bad de Zijl de punten. Nadat de ruststand 11 was. kwam het einde van deze spannende strijd bij de score 22. Lenie Chrispijn en Greet Bergman- Heemskerk brachten de doelpunten van de Zijl op hun naam. MR.J. KLAASESZ REIKTE ONDERSCHEIDING ZELF UIT AVethouder-loco-burgemeester G. Vo gelaar is gistermiddag in een openbare raadsvergadering van de Noordwijkse raad gehuldigd. Deze huldiging vond een hoogtepunt in de uitreiking door de commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz, van de koninklijke onderschei ding, die de heer Vogelaar ten deel was gevallen: Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Mr. Klaasesz zei in zijn toespraak, dat wijlen burgemeester Van Berkel het initiatief tot het verkrijgen van deze onderscheiding had genomen en zich hier bijzonder voor had ingezet. „Wethouder Vogelaar is niet alleen zo'n veertig jaar inwoner van Noord- wijk, maar wat meer is, hij bekleedt reeds 30 jaar het raadslidmaatschap, was gedurende verscheidene perioden wethouder en bekleedde meermalen de functie van waarnemend burge meester." Verder heeft de heer Voge laar niet alleen het terrein van de ge meentelijke politiek zijn sporen ver diend, maar hij heeft zich ook bijzon der verdienstelijk gemaakt in 't ker kelijk leven en voor de Noordwijkse volksgezondheid. Alles .bijeen redenen „Moeilijke gemeente" De commissaris der koningin zag de verdiensten van wethouder Vogelaar bovendien nog meer relief krijgen door de moeilijke omstandigheden waai de Noordwijkse gemeenschap te ma ken heeft, zoals de recreatie, de uit breiding met haar specifieke proble men. waaronder de recente vestiging van het Estec-project een aparte plaats inneemt. Wethouder Vogelaar zei in 'n dank woord het bijzonder op prijs te stel len, dat mr. Klaasesz persoonlijk deze onderscheiding had willen komen uit reiken. Ook de raad had deze geste op grote prijs gesteld. Het gebaar van de commissaris had hem temeer ge troffen, omdat „ik nogal eens uit de band ben gesprongen in de contacten met het provinciaal bestuur, in ver band b.v. met het vérkrijgen van de noodzakelijke goedkeuringen." GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Gevestigde personen in de week van 15 juni tot en met 22 juni 1966: P. Vriend en fam. Kennedyln. 111, lunch roomhouder; P. C. Koster en fam. da Costastr. 16a automonteur; J. E. Schui ling en fam. Korevaarstr. 23 cafetaria houdster; C. J. F. Spruijt en fam. Gra naathof 19. emp. levensmidd. bedrijf; H. J. M. Zonderop en fam. Correllistr. 1, automonteur; H. N. v.d. Kolk Joh. de Witstr. 33; M. J. Tillema Rijnsburger- weg 77b; A. V. Anduze Fagelstr. 20 secretaresse; O. H. M. v.d. Kallen Hoog landse Kerkgracht 32 maatschappelijk werkster; F. J. A. v.d. Kallen Hoogl. Kerkgracht 32; A. H. P. van Andel Utrechtse Veer 7; W. J. v.d. Weijden Utrechtse Jaagpad 79a, Veehouders knecht; W. H. van Eéghen Witte Singel 27; J. S. W. M. Raas Haarlemmerweg 57c, onderwijzeres; C. W. M. M. Müller Schelpenkade 37 ass. cheffin verkoop ster; H. H. A. M, den Haselaar Breestr. 151a, cheffin confectie; A. M. T. A. Caspar ie Nieuwsteeg 11 secretaresse; E. M. Coumou Groenhovenstr. 12, hoofd leidster kleuteronderw.; E. Spaan Rijns- burgerweg 91a; P. v.d: Wees Witte Sin gel 27; E. L. Nieuwenhuijzen Merelstr.. 19 apothekersassistente; S. Korach de Laat de Kanterstr. orthopedist; IC. Her- mans-van Rooijen Levendaal 134a, tele foniste; M. J. Humme Hoge Rijndijk 91, P. A. M. van Nieulande Stationsweg 24; J. W. Jasperse Hogewoerd 152. ambt. Rijkspolitie; B. Somai Oude Vest 21. C. Schaap Janvossensteeg 46; J. Koren hof Hooigracht 58, directrice zwakz. te- Vertrokken personen in de week van 15 tot en met 22 juni 1966: J. M. Metselaar, en fam. Hoge Morsweg 54, Amersfoort, Stephensonstr. 14; A. J. Paardekooper en fam. Druivenstr. 5, Oss, Piersonstr. 43. D. de Koning en fam. Oranjegracht 69, Alphen a.d. Rijn, IJsselstr. 4; M. T. Koot en fam. Witte Singel 37, Haarlem Schotlandstr. 116; T. v.d. Schilden en van 't Hofstr. 59; F. Burger jon en fam. Maredijk 85a, Nieuwkoop, Fuutstr. 38; G. Blik en fam. Borneostr. 68, Krim pen a.d. IJssel, Boger 44; H. v. Dijk en fam. Zaanstr. 59, Halsteren, Vrederust 98; W. C. Evert en fam. Kanaalweg 11, Schiedam. Joh. Strausplein 222; F. L. d. Teuling en fam. Boerhaaveln. 1, A'dam, Jac. Melkmanstr. 24; S. Cossu Storm Buysingstr. 27. Oegstgeest. Curagaostr. 9; M. J. Ouwerkerk-Levarth Floresstr. 34, Delft, Herman Gorterhof 47; C. T. Rozier, Warmonderweg 15, Hazerswoude Jac. Reviusstr. 14; H. A. P. de Greef Boerhaaveln. 17. 's-Gravenhage. Isabel- laland 1742; C. M. A. Bruijninckx Piet Paaltjenspad 8, Alphen a.d. Rijn Ceder- str. Ill; M. Bruijninckx-van Schaik Oude Vest 63, Alphen a.d. Rijn. Ceder- str. 111; F. M. M. van Dun-Blom Drie Oktoberstr. 41a, 's-Gravenzande, Graaf Florisplein 60; A. M. L. Hajenius Witte Rozenstr. 57, 's-Gravenhage. Nachte gaalplein 12; F. F. van Eenennaam Groenhazengracht 12, Den Helder, Nw.- weg 2; R. J. Barendsen Papengracht 26, Delft, Leeuwenhoeksingel 23; J. van Doorn. Pieterskerkgracht 2. Leiderdorp, Mauritssingel 170; M. M. Dithuijzen Rapenburg 81, A'dam, Barth Ruloffstr. 19 III; W. Rozier-Alphenaar Steen- schuur 15, Hazerswoude, Jac. Reviusstr. 14; D. J. Sikkema Stationsweg 21a Lei derdorp, Kom van Aaiweg 21; B. Roos Bern Zweerstr. 9, Oegstgeest, Vinken- weg 3; C. Mank-v. Oosten de Genestet- str. 20, Alphen a.d. Rijn, Cederstr 247; C. J. A. van Lede Groenhovenstr. 17, Frankryk; W. Sulman-Lindemulder Rljnsburgerweg 73a, Amsterdam, Elcker_ lijestr. 2 II; C. Douwes-v.d. Werken Oranjestr. 4, Voorschoten, Bijdorpstr. 17; M. Weekhout Breestr. 177, Rotter dam, Dresselhuijsstr. 22a; L. W. Veene- klaas Garenmarkt 7, A'dam, James Wattstr. 75; R. W. J. Manders Hoge woerd 34, Bussum, Singel 2; D. A. Ave- narius Haarlemmerweg 29 Winterswijk, Wilhelminastr. 25; J. M. Schreuder- Houps Haarlemmerweg t 51 Katwijk, Overrijn 7; H. P. van Dijk Houtlaan 55, Voorburg, Jac. Catsstr. 24; C. P. Sloos Calandstr. 61, Sneek, Emmastr. 6; J. de Vink Lage Morsweg 84, 's-Gravenhage, Bleijenburg 36; J. Aikens Kllkspaanweg 8, 's-Gravenhage, Batjanstr. 14c; I. v.d. Linden Nic. Beetsstr. 52, Katwijk, Wil len de Zwijgerlaan 63; Jonkheer O. de Savornin Lohman Witte Singel 4, Ver. Staten van Noord Amerika; W. F. de Wolf Lage Rijndijk 126a, Leiderdorp, Splinterlaan 11; J. E. M. Leferink Lage Rijndijk 43a, Schiedam, Broersvest 2c; J. Sjardijn Oosterstr. 88, Oegstgeest, Wijttenbachstr. 97; A. T. van Egmond Hooigracht 15, Leimuiden, Noordeinde 50; C. A. Elema Korte Mare 12a Alk maar, Kennemerstr.'weg 49; E. C. M. Ansink-Walenkamp Prinsessekade 1 Nigeria; S. Bodrij Uiterstegracht 153, Rotterdam, Goudserijweg 19a; J. W. M. de Putter-Allaart Herenstr. 17. Zaam- slag. Heer Janstr. 17. MUSEA Dé Lakenhal: Dag. 10-4 uur. zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Legermuseum (Pesthuislaan): Met lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur) Mr. J. Klaasesz en wethouder-loco G.l Vogelaar (rechts) hadden na afloop! van de huldiging op het raadhuis veell belangstelling voor de oude Noordwijkf. se klederdrachten, die voor hen ge-fc showd werden. Klederdrachten-show Na de openbare raadszitting droeg del vergadering een besloten karakter Des middags heeft mr. Klaasesz nogl een bezoek gebracht aan de museum-1 boerderij aan de Jan Kroonsweg. OpJ het parkeerterrein bij dit museum wer-fi den te zijner eer oude Noordwijkse klederdrachten geshowd. AARLANDERVEEN GESLAAGD Aan de Vrije Universi-J teit te Amsterdam slaagde de heer P. I Eikelenboom voor het kandidaatsexamen 1 geneeskunde I. BOSKOOP geneeskunde mej. BODEGRAVEN GESLAAGD Aan de Vrije Univer-1 siteit te Amstèrcfehv Slaagde de heer» J. Veerman voor het kandidaatsexamenu geneeskunde I. MARKTBERICHTEN F'ORI.OF ARENDSVEEN 28 juni. Bloemen. Sim Rose 9-18: Sim Rood 9-18; Sim Wit 14-16; Sim Arthur 13-16; Keefer 15-17; Fanfare 11-13; Har-" vest Moon 15; Farah Diba 19; Princess Ann 14; Gerbera 16-21, Lelies Rubrum 1.10-1.17; Violieren 7-16 p.st.; Rozen Garnette en Carol 7-14; Sonora22; Bac cara 31-48; Zorina 18-26; Tradition 26- 31; Carla 46-55; Carol Princess 24-55 p.l st.; Solidago 42-66; Snijgroen 46-76; Or-| nithogalum 60-1,05, Esther Read 26-52; Wirrals Supreme 54-85; Spirea 50-8- Tuinanjers 48-71, Irisen 80-1,60; Enemo- nen 26-35; Phlox 80-83; Brodea 48-54; Statice 62-98; Gladiolen 1,15-1,25, Col-I villeis Spitfire 57-66; Nymph 1,10-1,55; The Bride 60-87; Robinette 1,05-1,15; A-1 manda 1,40-1,70; Wilhelmina 1,10-1,25 p.: RIJNSBURG, 28 juni, Bloemen - Engelse Irissen 95-155, Freesia's 105-u 150, Orion 110-125, Kop Godetia 85- 110, Duizendschoon 80-110, Segetum 80-105, Goudsbloemen 50-76, Anemo nen 20-27 per bos. Lelie 17-24 per kelk. I Gladiolen 2000-2900, Colvillei: Numphg 1800-2100, Amanda 1200-1500, Alba 900 B -1070, The Bride 880-1020, Spitfire 700-1 920, Wilhelmina 680-870, Am. Anjers. I Harvest Moon 1800-2100, Gemengde I 1800-2100, Tangerine 1700-2000, Prin-| cess Ann 1400-1700, Dusty 1200-1700, Brandaris 1300-1700, Mac Arthur 1200- 1500, Sim rood 1000-1500, Sim wit 1100 -140, Sim rose 1000-1400, Shocking Pink 1100-1400, Pyremidale 1400-2000. W Suprem 770-1010, Scabiosa 880-960, Zinnia 460-610, Esteread 480-570, Mimi I 260-310 alles per 100. FEESTELIJKE SLOTAVOND VAN MATER AMABILISSCHOOL ALKEMADE In Roelofarendsveen kent men sinds een aantal jaren ook de „Mater Ama- bilisschool" welke intussen heeft be wezen voor de meisjes van 16 jaar en ouder uit de Veenstreek van veel nut te kunnen zijn voor hun ontwikkeling, welke is afgestemd op hun toekomsti ge levensstaat. De docenten, naar uit de feestelijke slotavond is gebleken, hebben zich veel waardering verwor ven voor het gegeven onderwijs. Voor deze avond, welke in de Pan- cratiuszaal werden gehouden, was van de zijde der leerlingen veel belang stelling. Ook de ouders waren hierbij uitgenodigd, maar zoals op zo vele avonden wekte dit ook nu de indruk, en wij doelen dan op de afwezigheid, dat de meeste meisjes vaderloos moes ten zijn. De leids'ter van de school, mevrouw Meulman, sprak een inleidend woord. Na een overzicht gegeven te hebben van de indeling van deze avond wer den de 3e jaars leerlingen op het to neel gevraagd. Deze werden hierna door de presidente van het bestuur der school, mevr. v. d. Veld, met een woord van gelukwens toegesproken. Zij memoreerde hierbij de vele gezel lige avonden die de leerlingen hadden mogen meemaken, besprak tevens het gegeven onderwijs van de docenten, en besloot met de wens dat zij in hun later leven hiervan veel profijt zou den hebben. aan de meisjes die met goed gevolg deze 3-jarige school hadden gevolgd, nl. aan mej. Leni v. Haasteren, Emmy Hoogenboom. Janneke v. d. Meer, wel ke vanwege het feit dat zij tevens de bruid was, een extra gelukwens en applaus verkreeg, Lia Pouw, Rini v. d. Salm, Josefien Sehoo, Joke v. Segge- len, Annelies TiKk, Lia v. d. Zwet. Elly Klein, Agatha ï^ek en Carla Loos. Als bewijs dat zij ook de lessen in bloemschikken goed hadden gevolgd bleek uit de prachtige met anjers sa mengestelde zelfvervaardigde boeket-h ten. waarvan het leuke was, dat menj' deze voor elkaar had gemaakt, endoor; de leidster der school aan de gediplo- j meerde leerlingen werd overhandigd Hierna werden de 2e jaars-leerlin- gen en daarna de 1ste jaars-leerlingen op het toneel geroepen voor het ont vangen van het getuigschrift, dat zij met goed gevolg de school over het betrokken leerjaar hadden doorlopen Mej. Joke v. Velzen verkreeg hierbij nog een extra attentie, omdat zij geen enkele cursusavond had verzuimd, Mevr. v. d. Veld wekte de andere meisjes op om dit voorbeeld in de ko mende schooljaren zo goed mogelijk na te volgen. Nadat de koffie was ge serveerd, werd het verdere gedeelte na de pauze verzorgd door de leerlin gen der school,1 welke voor de toneel stukjes, die zij hiervoor hadden inge- Hierna reikte zij de diploma's uitstudeerd, veel waardering verkregen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4