Ste&zidseSowfcci/nt vleesconserven Junglespecialist Wigbold naar rebellen in Guinee Miele er is geen betere! Vanavond in de ether RADIO PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT woensdag 29 juni 1966 Voorimarden bij uitstel tot medio 67 DE voorzitter van het C.N.V., de heer J. van Eibergen, ziet als beste afkoelraiddel voor Neder lands oververhitte economie het besluiten tot een drieledig uitstel: uitstel van de voor 1 januari 1967 geplande huurverhoging; opschui ving van de datum van ingang voor de tweede etappe der belas tingverlagingen in de loon- en inkomstensfeer; enig uitstel bij het invoeren van nieuwe sociale volks verzekeringen die vanwege ver zwaarde premiedruk tot compen satie in de loonsfeer zouden kun nen nopen. De heer Van Eibergen had aan zijn voorstel waarvoor al eerder door anderen gepleit is kunnen toevoegen, dat op die manier de regering ook bijdraagt tot vermin dering van haar budgettaire moei lijkheden. Uit dien hoofde zou gesteld kunnen worden dat met het onderhavige uitstel twee vlie gen in één klap worden gevangen. Maar zou men besluiten die weg in te slaan, dan moeten toch wel een paar andere zaken voorop worden gesteld. WANT uitstel van belasting verlaging en huurverhoging tot een bepaalde datum en het behandelen van de laatste onder delen van minister Veldkamps „mammoet" op dezelfde manier, heeft tot nevengevolg dat een moeilijk probleem voor een niet onbelangrijk deel afgeschoven wordt op de rug van de regering die na de komende parlementsver kiezingen de teugels in handen krijgt. Daarom valt er alles voor te zeggen, dat parlementariërs die voor uitstel van de trits maatrege len zijn, bij voorbaat zich bereid verklaren om hiervoor ook onder de volgende kabinetsperiode ver antwoordelijkheid te dragen en hun partijen onder ogen te bren gen dat het voor 1967 bestemde verkiezingsplan niet langs deze zaak mag heenglijden. Gebeurt dit niet, dan begint de handelwijze immers te lijken op het afgeven van een ongedekte cheque. BEHALVE voor politici ligt er bij het volgen van de heer Van Eibergens suggestie ook een ge bonden verantwoordelijkheid voor het C.N.V. en de andere vakcen trales, zo zij zich bij deze ziens wijze zouden aansluiten. Namelijk de verantwoordelijk heid om de ruimte die zou vrij komen door het tijdelijk achter wege laten van huurverhoging en nieuwe volksverzekeringen niet te gaan opeisen voor extra-loonsver hogingen. Want anders wordt het paard niet alleen achter de wagen ge spannen, maar gaat het zelfs trekken in een richting, tegenover gesteld aan die welke leidt naar het doel van het temporiseren van maatregelen waarin aanvankelijk voor begin 1967 was voorzien. In dat geval zit men medio volgend jaar nog meer op blaren dan thans voor overheid, bedrijfs leven en burgerij het geval is. Stap terug in Argentinië aanzien, de democratie in hun land de nek omgedraaid, waar die juist enige reden tot bestaan begon te geven. De on kreukbare en voor zeer grote moeilijk heden geplaatste Arturo Illia was 'n die naar van de democratie, maar zijn poli tieke inzichten liepen niet evenwijdig aan Universitair nieuws AMSTERDAM (ANP) Geslaagd aj Amsterdam i Beek. V W G de vrtJe universiteit kand. ex. gen. I: P A Hogervorst. mej E T K Haag; mej A Brand. Rijswijk, mej L Col pa uit Boskoop. H B Geurta, Voorschoten, mej Z M Kepei. Lelden, A Kuyvenhoven, Hon- selersdljk. mej COW Stapper, Alphen ad Rijn. J Veerman, Bodegraven, mei M J Wijnbeek, Alphen ad Rijn; doet. mej M C N van Loenen, Delft LEIDEN (ANP) Aan de rijksunlveret teit te Leiden rijn geslaagd voor het sem' artsex,G Broere Lelden. W C A M Fo tuin. Lelden. J A Vloen, Voorschoten; art ex.: P F Bruning en ri H J Plaameiter Leiden. P G A M Froeltng. Den Haag do<* ex. Nederl recht: R van Poelje Der Haag; doet, ex. geschiedenis; M Roos Voorburg; kand ex geschiedenis: mej L Grutzner. Den Haag- J Verhoef. Leiden, doet ex psychologie; 'T Evers. Den Haag en M J Kobmstra. Leiden: kand ex socio logie; W G Verhoeven, Voorburg, J L M v Velzen, Zoetermeer kand ex F mej P C A van Tets, Den Haag. C Doove, Leiden. KAASMARKT WOERDEN Aanvoer 97 partyen, prijzen le kw 375 385. 2e kw 362—374, extra kwal tot 408. Handel kalm. r Liturgische kalender DONDERDAG 30 juni: Gedach tenis van de H. Paulus. Mis Scio. Gedachtenis van de H. Petrus. Gebed voor de Paus (verjaardag van zijn kroning in 1963). Rood. Fijne Dansavonden voor alle kath. jongelui die echte danssfeer op prijs Woerden zondag 8 uur Haarzullens zondag 8 uur Lelden zondag 8 uur Dansles Bollenstreek Beginners Llsse: a.s. zaterdag 430 en 6.30 Hillegom: a.s. zondag 1230 uur a.s. maandag 7 uur Noordwjjkerhout a.s. woensdag 7 uur Gevorderden Lisse zaterdag 830 uur Hillegom maandag 8.30 Rijnstreek aanv. 1 aug. Lelden aanvang 28 aug. die van 'n aantal oorlogsheren, die in Iedere democratische ontwikkeling een communistische dan wel peronistische samenzwering menen te moeten ont dekken. Het tragische van het geval is, dat Illia het helemaal niet zo slecht deed. Hij bracht enige orde in de zeer grote economische chaos, nog altijd een erfe nis uit het peronistische tijdperk en slaagde er met name in enig evenwicht in de betalingsbalans tot stand te brengen. Illia kon evenwel ook niet alles; daarvoor waren de moeilijkheden te groot. Argentinië is een land waarin enorm veel is genationaliseerd ook dat is een overblijfsel uit de tijd van Peron en dat houdt in, dat de staat zeer nauw betrokken is bij de loon- en prijs politiek en zich veel minder kan be palen tot een soort vaderlijk toezicht. De staatsgreep lflkt een stap terug. In hoeverre of er persoonlijke antipa thieën meegespeeld hebben, is niet pre cies bekend. Illia ontsloeg vorig jaar Onganla, omdat deze militair betrokken wenste te zijn by de ontwikkelingen in de Dominicaanse republiek. Illia stelde toen terecht dat het hier een poli tieke en geen militaire kwestie betrof en stuurde Onganla de laan uit. Deze is thans president. Of de huidige „over gangsregering" het beter zal doen dan Illia valt te betwijfelen. Voettocht van circa 80 km (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Dezer dagen keerden Herman Wigbold. chef-redacteur van „Achter het nieuws" en cameraman Frans Verhey in Hilversum terug van de zwaarste tocht die ze ooit gemaakt hebben. Het gelukte hen als eerste teievisieteam ter wereld door te drin gen tot het opstandelingenleger in de Portugese kolonie Guinee. Door een groep van circa vijfduizend inheemsen wordt hier een meedogenloze giierilla- strijd gevoerd tegen de Portugese over heersers. Aangezien momenteel de on afhankelijke Afrikaanse landen meer hun aandacht richten op de ontwikke lingen In Zuid-Afrika en Rhodesië. voeren de rebellen in Guinee bijna een vergeten strijd tegen de koloniale be zetters. Herman Wigbold. die mede door zijn tropenervaring en de unieke tocht voor „Achter het nieuws" naar de strijd op Noord-Borneo de naam van jungle- specialist kreeg, verklaarde dat deze expeditie alle vorigen in zwaarte heeft overtroffen. Hij had zijn eerste contac ten met de rebellen kunnen leggen na dat hij vorig jaar enige kleine frag menten van een Franse film over de Portugese kolonie had vertoond in „Achter het nieuws", nadat deze rol prent door burgemeester Van Hall voor openbare vertoning in Amsterdam was verboden. Wigbold vond het Franse werkstuk maar zeer matig en vatte on middellijk het plan op om zelf eens een kijkje te gaan nemen in Guinee aan de West-Afrikaanse kust. Adem te kort In de eerste week van deze maand reis den Wigbold en Verhey naar Senegal, vanwaar zij begeleid door een militair ZON of geen ZON DE BILT. De depressie, die in onze omgeving zulk slecht weer heeft veroorzaakt, is naar Oost- Europa getrokken. Via de Britse eilanden nadert nu een rug van hoge luchtdruk, die het weer k.n.m.i. deelt Beter weer mede: morgen in gunstige zin zal beïn vloeden. Er kan daarom nog op een dag met droog weer en opkla ringen worden gerekend. In de nacht daalt de temperatuur tot lagere waarden dan de afgelopen nachten het geval is geweest, maar overdag wordt de tempera tuur iets hoger dan vandaag. De noordwestelijke tot noordelijke wind neemt verder iti kracht af. Weer in Nederland Den Helder geheel bew. 14 13 1 Ypenburg geheel bew. 14 12 2 Vlissingen regen 15 12 2 Eelde geheel bew. 14 13 4 De Bilt geheel bew. 14 12 8 Twenthe geheel bew. 13 12 8 Eindhoven regen 14 12 2 van het rebellenleger 's nachts illegaal de grens van Guinee overstaken. Zeven dragers vervoerden van post tot post de zware colli met camera's, statieven en andere uitrustingsstukken. De rebellen deden erg geheimzinnig, omdat Portu gese spionnen in Senegal al hun bewe gingen gadesloegen. Vlak voor de komst van de Hollanders waren nog enkele grensdorpen gebombardeerd en beschoten. De tocht, dwars door de bush-bush werd door de dragers in een hoog tempo van zeven kilometer per uur afgelegd. De VARA-mensen kwa men vaak adem te kort en dan moest er gestopt worden. De klimatologische omstandigheden waren bovendien zeer ongunstig, in de oerwouden hing een loodzware, vochtige hitte en de lucht was bezwangerd van muggen en andere insekten. Als cineast Frans Verhey. die toch voor heel wat hete vuren in zijn carrière gestaan heeft, aan deze expe ditie terugdenkt, zegt hfl hardgrondig: „zoiets nooit meer". De t.v.-mannen werden met rijst gevoed en sliepen in hutten van de inheemsen. Maar deze voettocht van circa tachtig kilometer in zeven dagen was soms zo uitputtend en afmattend, dat ze het voedsel nau welijks aanroerden. Herman Wigbold verklaarde, dat al die inspanningen gelukkig niet tevergeefs zijn geweest. Ze maakten een echte guerillastrijd mee. alsmede een aanval op een Portugese militaire post. De Portugezen gebroken in deze nimmer aflatende strijd mesetal helikopters en bombardementsvliegtuigen. aangezien zij zich niet in de oerwouden durven wagen. Tijdens deze riskante expeditie gelukte het Wigbold om niet alleen een krijgsgevangen gemaakte Portugees, maar ook enkele leiders van de rebel len te interviewen. Het ligt in de bedoeling van de VARA- t.v„ dat vrijdagavond as. het filmmate riaal ln een aflevering van „Achter het nieuws" zal worden vertoond. Praten, praten, praten EK„ Kies uit uw eigen 'keukenwinkeltje' U hebt immers altijd een voorraadje knakworstjes in uw 'keukenwinkeltje' met vleesconserven. Wat zijn ze lekker... en ideaal op de boterham, in de stamppot of zomaar eens als hartig hapje. Altijd even vers en smakelijk, met zorg bereid en hy giënisch verpakt. Ook gemakkelijk voor weekend en vakantie! Is uw'keukenwinkeltje óók zo welgevuld met blikjes VRAAG WASAUTOMATVmOSPfcCTUS NR. 15 «1 MIELE# GOUOSESINGEU 92. 8 rerd enorm veel gepraat gister avond in het programma van KRO- t.v. Veel te veel, vooral omdat, er twee uitzendingen waren met een Apolitieke inslag. Daar stond alleen eigenlijk „Jan en Alleman" tegenover, óók praten, maar dan in e enamusant viak. En voor liefhebbers van jazz was er nog een Britse opname (een goede!) van het Oscar Peterson Trio. Alles bijeen lang geen ideale vulling van een zomerse In silhouet sprak H. J. Neuman met oud- minister A. C. de Bruyn. Die vragen weiden naar onze smaa#/ waf.teveel in het politieke vlak getrokken voor een man die als vakbondsbestuurder- het' grootste deel van zijn leven juist en dat op een intense wijze op het sociale vlak is werkzaam geweest. Opmerkelijke uit spraak van de heer De Bruyn: ..Wij als vakbeweging hebben de katholieke in tellectuelen geen dank te zeggen voor wat zij ons in het verleden geboden hebben. Wij hebben onze eigen boontjes moet endoppen. En voor zover ik kan overzien is daar nog niets in veranderd". Haast even opmerkelijk was zijn harts tochtelijke pleidooi voor verdere uit bouw van de P.B.O.. waarbij bleek dat de levenslang sociaal bewogene A. C. de Bruyn. nu 78. niet alleen naar het ver leden kijkt, maar voor een onzekere toekomst de rechten van de werknemers thans geregeld wil zien. In „Vanavond in Nieuwspoort" gaf K.V.P - fractieleider drs. Schmelzer commentaar op een bericht van onze parlementèire redactie over spanningen tussen K.V.P. en Kabinet-Cals. Hij ontkende die spanningen met evenveel klem als di plomatieke omzichtigheid: „Wij hebben het kabinet gewezen op economische ge varen en nemen uiteraard aan dat het kabinet daar goede nota van neemt. Wat er binnen het kabinet leeft weten wij als fractie uiteraard niet Vg. Tour de Franee in de eiher Hedenavond: Televisie: Nederland I, 22.30: filmverslag etappe Bordeaux Bayonne. Radio: Hilversum I. 19.30: nabe schouwing etappe Bordeaux Bayonne. Morgen: Televisie: Nederland I, 16.00: finishreportage etappe Bayonne Pau; Nederland II. 14.45: repor tage beklimming Col d'Aubisque. Radio: Hilversum I: 15.3017.00: finishreportage etappe Bayonne Pau. Zangduo uit V.S. in Nederland SCHIPHOL. (ANP) - Het Amerikaanse zangduo. Simon Garfunkel die in hun land gerekend worden tot de be langrijkste vertegenwoordiger» van de Amerikaanse volksmuziek is gister middag op Schiphol gearriveerd voor een optreden in Nederland. De NCRV zal tv- opnamen maken. De 24-jarige Paul Simon, die vanaf zijn 14de jaar gitaar speelt en zijn liederen zelf schrijft, heeft vorig jaar tijdens een tournee ook een bezoek aan Nederland gebracht. Hij trad op in een tv-pro- gramma en maakte radio-opnamen in Cobi Schreijers „Haarlemse Waag". De even oude Art Garfunkel had vanwege zijn toen nog niet beëindigde wiskunde studie niet aan deze reis kunnen deel nemen. In Amerika en ook in Nederland is het duo zeer populair. Hun platen worden momenteel hoog gewaardeerd op de lijst van tophit». Scene uit „Op de r i opera" met Victor Frank, Sjef fin cl Cl mnnn ctnnt Kleine kinderen kunnen zich soms de meest PenniMjjSoftlyaa ln^ UB TTlUUll blUUl fantastische dingen voorstellen. Als zjj dat oofe een opera ouderen vertellen, knikken deze van ja, maar laten ondertussen duidelijk blaken er in het geheel niet met hun „pet 5 bij te kunnen". Ouderen missen nu eenmaal de ongebreidelde fantasie, die het kind nog rijk is. Dat is de kern van de opera van Jacques Prévert „Op de maan staat ook een opera", waarin een kleine jongen zichzelf op een meteoor naar de maan laat vliegen om daar een operavoorstelling bij te wonen. In de hoofdrollen van deze bewerkte Franse opera: Victor Frank als de ir fantasierijke jongen en verder nog onder anderen Magda Janssens en Heieen van Meurs. (Nederland I, 21.40). rise (Jackie Davis)Caravan (Robert Maxwell)Tiger tears (The Regals) Kiliwatch (The Spirits); Icy fniger.-- (The Regals)It's a sin to tell a lie (Robert Maxwell); In the shade of the old apple tree (Jackie Davis); Senti mental journey. Sweet Georgia Brown (Orkest Pee w ee Hunt)I could have danced all night. On the street where you live Get me to the church on time (Oscar Peterson, Ray Brown, Gene Gam mage)I believe in you. A ballad Line for Lyons (Gerry Milllgan e.a.) BRUSSEL Nederland (324 meter) 18.00 Nieuws, 18.03 Voor de soldaten. of ie, 18.5o Sport. „Het baantje" Een jongeman heeft thuis geleerd, dat in dienst treden van een grote maatschappij een goed gebruik f'l?-j is. Aldus handelt de knaap ook. Bij zijn toelatings- Hul examen komt hjj in contact met een sollicitante, die veel meer van de volwassen wereld afweet dan J hij. Een vluchtige liefdesaffaire loopt op niets uit en gedesillusioneerd gaat hij verder met zijn carrière. Op het eind van de film maakt hij promotie, doordat een van zijn collega's komt te overlijden. De Italiaanse filmregisseur Ermanno Olmi wist dit gegeven ontroerend en levensecht in beeld te brengen. Zjjn latere werk stelde wat teleur en het is dan ook haast zeker, dat „Het it baantje" zijn eerlflkste film zal blijven. (Nederland II, 20.55). i Niei 21.00 Kamermus 19.40 Gevar! ohoolkoor '6< Nieuws, m) 18.30 Nw - 22.00 Amus.muz BRUSSEL Frai gram.pl., 22.15 Jazz. NDR-Wt>R (309 m) - 1.00 Gevar. muziek. ENGELAND BBC (330 m) 20.00 Klas.» muziek, 23.15 Orgelconcert. ENGELAND BBC (1800 m) 19.31 Lichte muziek, 21.40 Dansmuziek., 22.36 Gebar. muziek, 1.00 Lichte muziek. Donderdag „Openluchtigheden" met Ted de Braak Enige maanden geleden zou niet één Nederlandse tiener gefaald hebben met het antwoord op de vraag, wie dan wel Ted de Braak zou zijn. Inmiddels is de grote man van ,,'n Glaasje madeira?" uit de schijnwerpers van de publiciteit verdwenen. Na dit grote succes, dat maandenlang op de top-40 van Nederland te vinden was, hebben wjj niet zoveel meer van hem gehoord. Zijn gedoodverfde opvolger bleek een grote teleurstelling te zijn, hetgeen vooral te danken was aan de enorme- lang dradigheid die het liedje kenmerkt. Vanavond is hij een van de gasten in het amusementsprogramma „Openluchtigheden", dat een onderdeel vormt van het Nationale Programma ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard. (Hilversum I, 20.10). TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I VARA: 17.00—17.45 Voor de jeugd; NTS: 18 30 Teleac: De Attische tragedie. 19.00 Nieuws, 19.01 J Klaas Vaak. 19.05 Franse les. NCRV: 19.35 De Beverly Hillbillies. NTS: 20.00 J Journaal; NCRV: 20.20 Interview met it Z.K.H. Prins Bernhard, 20.55 Jillali. film. 21.40 Op de maan staat ook een it opera, tv-spel. 21.55 Attentie. 22.20 Avond si ui ting. NTS: 22.25 Journaal. 22.3022.40 Ronde van Frankrijk NEDERLAND II NTS: 19.00 Repor- it tage Wimbledon. 20.00 Nieuws. 20.01 Le Petit théatre: Om een hoge premie. J tv-spel; VARA: 20.30 Achter het nieuws. 20 55 Het baantje (speelfilm). NTS: 22.25 Journaal. Donderdag it NEDERLAND I AVRO: 14.30 Voor de vrouw; NTS: 16.00 Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II: NTS: 14.45 Ronde i, van Frankrijk. Hedenavond -k-k-mt-x-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-k-n-k-)c* zending van de K.V.P.. 18.30 R.V.U.: LèzLüg, 19.00 v. /d. kinderen. 19.10, Muziek voor de kinderen. 19.30 Nabe- 'sóTlóÜwing-'Ronde Vhn Frankrijk, 19.40 Art., staalkaart; Nationaal programma: 20.00 Nieuws, 2005 Gelukwens, 20.10 Gevar. progr.. 21.30 20 000 maal (gratis) volledig pension, klankbeeld, 21.50 Amusementsmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten, 22.50 Avondoverdenking. 23.00 Amusementsmuziek, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Gram., 18.30 Het Spectrum. 18.50 Draaiorgelmuziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Aotual., 19 30 Geestelijke liederen. 19.50 Buiten!, commentaar: Nationaal pro gramma: 20.00 Nieuws, 20.05 Geluk wens, 20.10 Gram., 20.15 Stereo: Hol land Festival 1966: mod. muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Volksmuziek, 23.00 Klass. en mod muziek. 23.30 Populaire klass. muziek. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) - 7.00 Ook goelemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt (verzoekplatenprogramma). 10.00 Koffietijd met Tineke. 11.00 Kookpunt: Hutsvrouwenverzoekprogr., 12.00 Lunchmuziek. 14.00 Van Concert zaal tot jukebox. 14.45 Gevar progr., 15.00 Speciaal progr.. voor alle zieke vrienden van Veronica, 16.00 Donder- dagmiddagparade: gezellige muziek voor jong en oud. 17 00 Intern, muziek, 17.15 Favorieten express: een teener- toptuneparade. 17 45—18.00 Gram. DRAADOMROEP (4e lijn) van 18-20 u.: Oliver (Stanley Holloway, Alma Cogan, Tc-nny Tanrur. Kiia Wiilams en orkest Tony Osborne); Johnson rag. My funny Valentine (Red Nicols ami the Five HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nieuws, ochtendgymn.. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws, 8.10 Gram., (om 8.30 Do groenteman). 8.50 Morgenwijding, 9.00 Orkestmuziek, 9.35 Waterstanden, 9.40 Gram. muziek voor oudere luisteraars, 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. (11.00 Nieuws), 12.00 Lachte orkestmuziek. 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Dansorkest, 13.00 Nws. 13.10 Journaal, 113.30 Stereo: Klass en mod. liederen, 14.15 Praatje, 14.30 Stereo: klass. muziek, 15.00 Voor de zieken, 16.00 Nieuws. 16.02 Licht pro gramma. (tussen. 15.30-17.00 eventueel onderbreking v. rechtstreekse repor tage van de Ronde van Frankrijk); 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM II <298 m) KRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Meditatie, 7.15 Klass. giram. muz., (7.30 Nieuws), 8.00 Nws, 8.10 Gram., (8 30 Nieuws en vakantie- tips). 8.40 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram., 10.00 Operettemuziek. 11.00 v. d zieken; VPRO: 11.45 Gram., 12.10 Leven op het land. lezing 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws, 12.40 Praatje, 12.45 Actual.. 13.00 Praatje, 13.05 Gram., 13.45 Voor de vrouw; NCRV: 14.15 Promenade-orkest, 15.00 Bijbeloverdenking, 15.30 Stereo: La forza del destino. opera, 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Stereo: Musette ensemble. 17.40 v. d. kleuters, 17.50 Sportrubriek. HILVERSUM m (240 m en FM-kan): NRU-VARA: 9 00 Nieuws. Kwink: ge varieerde muziekprogr., met tips en actualiteiten, (om 10.00 en 11.00 Nws>, 12.00 Nieuws, actual., en licht orgel spel, 12.30 Licht orkest. 13.00 Nieuws, actual, en gevar. gram. muziek. 14.00 Nieuws, actual., gram. en tips voor de vrouw, 15.00 Nieuws, actual, en licht ensemble, 15.25 Giram., 16.00 Nieuws, actual, en Zorro: progr. voor tieners, 17.00 Nieuws, actual., verder tot 18.00 Gevar. platenprogramma. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica's jukebox. Gezellige muziek met groeten en wensen, 19.00 Joost mag het weten: Hot Honderd U.S.A., 20.00 Klassiek verzoekplatenprogr., 22.30 tot 1.00 Gevar. gram. muziek. BRUSSEL Nederland <324 meter) 13.00-170o Ronde van Frankrijk, 17.30 Hongaarse zang en dans. N.O.T. vraagt zendmachtiging DEN HAAG, (ANP) De Stichting Ne derlandse Onderwijs Televisie (N.O.T.) heeft minister Vrolijk definitief ver zocht zendmachtiging te verlenen voor het verzorgen van onderwijstelevisiepro- gTamma's. De N.O.T. heeft de minister voor het jaar 1967 gevraagd om een toe wijzing van 110 zenduren met een jaar lijkse uitbreiding tot 210 zenduren in 1971. In deze zenduren zijn tweemallge herhalingen van elk programma begre- De N.O.T. baseert haar aanvraag op de mogelijkheden, die de door het parle ment aanvaarde nota betreflende het omroepbestel en liet wetsontwerp tot regeling van de omroep bieden voor zendgemachtigden die geen volledige omroeptaak nastreven, maar uitzendin gen willen verzorgen voor bijzondere doeleinden, i.e. het onderwijs. Deze zend gemachtigden behoeven niet te voldoen aan een getalscriterium. In de N.O.T. is praktisch het gehele Ne derlandse onderwijs vertegenwoordigd. De afgelopen drie jaren heeft de N.O.T. in samenwerking en in gedeeltelijke verantwoordelijkheid met de NTg de eerste Nederlandse onderwijstelevisie programma's gemaakt. De N OT. zegt daarbij tot de conclusie gekomen te zijn dat de onderwijstelevisie als een com plex van zuiver onderwijskundige activi teiten tot stand dient te komen onder volledige verantwoordelijkheid van het georganiseerde onderwijs, dat de uitvoe ring van deze taak in handen heeft ge legd van de in 1962 opgerichte N.O.T. Op het ogenblik zijn ruim 500 scholen in het bezit van een tv-toestel. De scholen behoeven geen kijkgeld te betalen. Dat het aantal scholen met een tv-toestel. zo gering is. schrijft de N.O.T. toe aan het feit, dat de overheden nog geen standpunt hebben bepaald over de sub sidiëring van tv-toestellen voor scholen. Scene uit ,JIet baantje",

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2