Gemeente Leiden gaat nieuwe ingezetenen voorlichten VELE VRAGEN ZULLEN OP EEN ANTWOORD WACHTEN BACHS H0HE MESSE WERD WEER EEN SCHONE BELEVENIS SJC Al EINDELIJK NAAR HOOFDKLASSE A JUNIOREN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 JUNI 1966 NA GRENSWIJZIGINGEN OP 1 JULI A.S. B. en w. van Leiden hebben zich in een clculalre gericht, tot de ruim 2300 OegstgeestenarenZoetcrwoudenaren en Voorschotenaren, die volgende week vrij dag, 1 jali, Inwoners van de gemeente Leiden gaan worden als de grenswyai- gingen van kracht worden. B. en w. delen hun nieuwe gemeentenaren mede. dat z\j, met hun huisgenoten, als inge- j zetenen van Leiden zullen worden op genomen In het bevolkingsregister. „Wij heten u van harte welkom in onze gemeente en wij hopen, dat u zich in Leiden spoedig zult thuisvoelen. Natuurlijk blijven vele dingen voor u hetzelfde. Maar er zijn toch ook wel een aantal voor u belangrijke zaken, die op 1 juli of daarna gaan verande ren", aldus b. en w. in hun brief. Om de nieuwe Leidenaren over die dingen te vertellen en vooral ook om met hen kennis te maken hebben b. en w. besloten, op enkele plaatsen voorlich tingsavonden te beleggen, waarop zij iets willen vertellen over Leiden en over de plannen voor de toekomst. „Maar daarnaast en dat is eigenlijk nog be langrijker willen wij u de gelegen heid geven om allerlei vragen te stellen over de gevolgen van de grenswijziging voor u en uw gezin", aldus b. en w, van Leiden, die bijgaand het boekje „Weg wijzer voor Leiden" (om tegemoet te komen aan de behoefte aan een over zicht van wat er in Leiden omgaat) de nieuwe ingezetenen hebben doen toeko men. Het boekje daterend van 1965 bevat tal van gegevens over het ver enigingsleven, sociale en culturele orga nisaties, het gemeentebestuur enz. Het boekje werd aangevuld met gegevens over de huisvuilophaaldienst, politie, brandweer, postzaken, GG en GD en de sociale dienst. De voorlichtingsavonden worden op de volgende plaatsen en data gehou- Voor de betrokken Oegslgeestena- ren: op 8 juli a.s. in het gebouw voor Christelijke Belangen aan de Hoge Morsweg, aanvang 8 uur n.m. Voor de Zoetewoudenarenin het Leidse stadhuis aan de Breestraat op 13 juli a.s., aanvang 8 uur n.m. Voor de Voorschotenaren: op 6 juli a.s. in café-restaurant De Vink, Haag- weg, aanvang 8 uur n.m. BELANGRIJKE GEGEVENS Brandmelding Met ingang van 1 juli 1966 kunnen eventuele brandmeldingen geschieden bij de Leidse brandweer. Langebrug 56, Lei den. Telefoonnummer alléén voor alar meringen: 01710-33333. Voor alle andere gesprekken: 01710-30441. Politie Eveneens met ingang van 1 juli a.s. zal de Leidse politie haar werkzaamhe den in de naar Leiden overgaande ge bieden aanvangen. Het hoofdbureau is gevestigd aan de Zonneveldstraat 10, tel. 01710-44444. Gem. Geneeskundige en Gezond heidsdienst. Deze zal met ingang van 1 juli a.s. in het aan Leiden toegevoegde gebied haar werkzaamheden verrichten. De dienst is gevestigd: Roodenburgerstraat la, tel.: 20645. Gemeentelijke Sociale Dienst Deze dienst zal op 1 juli a.s. de werk zaamheden voor de bijstand behoevende ingezetenen van de overgangsgebieden overnemen van de sociale diensten in de betrokken gemeenten. De dienst is gevestigd: Steenschuur 21, tel. 31941. Reiniging De Leidse Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst zal met ingang van 1 juli a.s. een aanvang maken met het ophalen van huisvuil. Vóór die datum zullen de nieuwe huisvuilemmers worden aange- De huisvuilophaaldienst komt langs op de volgende dagen: Hoge Morsweg en Lage Morsweg (v. m. Oegstgeest): op dinsdag en vrydag. Haagweg, Rijndijk en Valkenburgse- weg (v. m. Voorschoten: op maandag en donderdag. Hoge Rijndijk, Vlietweg en Vrouwen- weg (v.m. Zoeterwoude) op maandag en donderdag. Behalve de gewone huisvuilophaal dienst kent Leiden ook een speciale op haaldienst voor grof huisvuil. Hieronder vindt men de data waarop de grofhuisvuilophaaldienst langs zal komen: Hoge Rijndijk (v.m. Zoeterwoude): dinsdag 13 september en dinsdag 8 no vember. Hoge en Lage Morsweg (v.m. Oegst geest): donderdag 8 september en don derdag 3 november. Haagweg, Rijndijk en Valkenburgse- weg (v.m. Voorschoten): dinsdag 16 au- gustuns en dinsdag 11 oktober. Ook kan men gebruik maken van de zgn. woensdagdienst. Een telefoontje of een briefkaart aan de Reinigingsdienst is voldoende. De eerstvolgende woens dag wordt het vuil dan afgehaald (maxi maal ',2 m3 a 0.50 Tenslotte bestaan er afzonderlijke re gelingen voor het ophalen van bedrrjfs- vuil. Voor nadere inlichtingen: kantoor i Hortus, 14. van de Reinigingsdienst, Noorderstraat 18. tel. 01710-31341. PTT-zaken Omdat de grenzen van een poslbestel- kring niet noodzakelijkerwijze behoeven samen te vallen met de gemeentegren zen zullen er althans in de eerstko mende tijd geen wijzigingen in het postadres behoeven te worden aange bracht, behoudens in gevallen dat wijzi ging van straatnamen en huisnummers noodzakelijk is. Wil men toch de naam van de ge meente Leiden in zijn postadres opne men. dan kan men dat het beste als volgt doen: A. B. JANSEN. straat 26. Leiden Post Oegstgeest Voor wat de telefoonaansluitingen be treft behoeven vooralsnog geen wijzi gingen te worden verwacht. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 24 JUNI De Burcht - Eindshow Gooise Man- nequinschool, 8 uur n.m. ZATERDAG 25 JUNI Folk Beat 14 - laatste jazz-avond van het seizoen m.m.v. het Quartet Dik Vennik. Hockey-kantine sport park Roomburg, ingang einde Asser- straat, 20.00 uur. V.T.L. - receptie i.v.m. behaalde kampioenschap. Rest. Van der Heijden 15.00—17.00 uur. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. - Ex cursie naar landgoederen Koningshof en Elswout. Station N.S., 9.40 uur. Ver. Oud-Leiden - Excursie Leidse In een aantal gevallen is ter voorko ming van misverstanden noodzakelijk te zijner tijd over te gaan tot het verande ren van straatnamen en huisnummers omdat dezelfde straatnaam reeds elders in Leiden voorkomt. Hierover ontvangen de betrokken bewoners tijdig bericht van de afdeling Bevolking van de gemeente secretarie te Leiden. Gemeentelijke belastingverordc- ningen en strafverordeningen De belastingverordeningen, welke tot dusverre golden voor de gebieden, welke naar Leiden overgaan, blijven voorshands hun geldigheid behouden totdat deze door de raad der gemeente Leiden door andere zijn vervangen. DEKEN HARING OP VAKANTIE Deken W. P. M. Haring zal tot en met 8 juli niet in de stad aanwezig zijn wegens vakantie. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobina dr van J. M. van Hal en E. van der Kwaak. Henriette Ma- zie Louise dr van J. G. J. A. van Vliet en H. A. M .van Rlel. Annick Eliane dr van G. A. N. H. Schreuder en M. A. '9chölten. Pascale Roberta dr van R. A. Tuts en F. J. P. van 't Oostende. Domini- cus Christiaan zn van C. Versteeg en H. G. de Lange. Karin dr van A. Uithoven en H. Stoof. Antoinette Margaretha dr van N. F. Wallaart en D. M. E. Bieg- straaten Rudolf Homme zn van H. Stef- felaar en N. van der Velden. Willemina Johanna dr van J. Hagedooren en A. Schuurman. Anita Theodora Christina dr van T. J. Geus en D. van Rijn. Erwin John zn van A. P. de Jong en J. J. van der Horst. Jolanda dr van I. Gyuga en W. G. Smit. Johannes Cornelis zn van J. W. van Beek en A. M. V. Buskermolen Overleden: C. M. Menken, 62 jaar, echtgenote van T. J. J. Kortekaas. M, de Roode 85 jr, wed. van O. J. Spieren burg. S. Dubbelaar 70 jaar, wed. van H, van Heusden. Gehuwd: J. B. Tolsma en C. J. W. v. da Stok. L. P. J. Halverhout en C. P. M. van der Klaauw. F. W. de Winter en C. W. M. Schmidt. B. W. F. van Dam en A. M. Beekman. H. Ginjaar en A. P. M. Schild. P. van Weeren en M. Kramer. W. Smit en C. van Zwieten. J. Fuchs en A. Sira. S. van R(jn en H. M. Teske. H. M. Vermond en J. M. van der Leek. Ondertrouwd: P. F. van den Berg en G. H. M. Koevoet. J. Penseel en S. van Leeuwen. W. Blok en A. Moerland. H. Lardee en J. G. Zee. J. Griekspoor en N. van Riet. B. J. de Wit en C. Ouwersloot. C. van Bakkum en P. C. van der Linden. J. B. van Zeijl en T. T. M. Nijssen. D. H. Muijzert en C. A. M. van Wieringen. J. Prins en E. M. van der Drift. J. van Rooij en J. Ham. W. Schroef en M. J. E. Wijting. H. Tegelaar en A. Ouwerkerk. H. E. Schreuder en W. Onderwater. A. Benning en C. A. van PruisseD. J. Dero- gee en J. Nljboer. L. S. de Wit en C. Piket. J. W. A. de Rooij en H. H. Ubbink. J. Verhoef en I. Y. M. Hobrnweg. D. Cou- tinho en M. R. Confuris. W. Hofman en E. S. Pieters. H. Reddingius en A. P. v. d. Heijden. J. T, J. Vogeiezang en H. T. M. de Jeu. H. M. Zaalberg en H. H. J. Mussert. Kunstzinnig evenement van de hoogste orde MEN HEEFT ZICH WEL eens de vraag gesteld, of Bachs Hohe Messe steevast op het Leidse repertoire in het Holland Festival gehandhaafd moest blijven. De uitvoeringen waren bij het rijzen dezer kwestie al een traditie geworden die schoon werd genoemd. Nu treft het zo gelukkig, dat de coördinerende uitvoerder van dit hoogtepunt in de muzikale ge schiedenis Iskar Aribo is, die -de hemel zij dank- min of meer bezeten is van dit werk, waarvan de partituren na Bachs tijd eens door een grafelijke tuinman achteloos gebruikt werden voor het omwikkelen van fruitbomen. De vele honderden toehoorders -Leids nationaal en internationaal- hebben gisteravond in de Pieterskerk opnieuw mogen ervaren, dat wat Aribo niet zijn medewerkers heeft opgebouwd in een aantal jaren thans uitgegroeid is tot een kunstzinnig evenement van de hoogste orde. VOOR DE DERTIENDE keer dan is gisteren door het Toonkunstkoor Leiden een aantal instrumentale en vocale solisten en leden van het Con certgebouw Orkest dê Hohe Messe „gevierd" na een lange tijd van in tense voorbereiding die voor een werk van een dusdanige omvang noodzake lijk is. Wie durft nog het aanpakken van een Hohe Messe aan? Iskar Aribo kan steeds weer rekenen op de vol ledige en geconcentreerde medewer king van vele enthousiaste mensen, die deze dirigent laten smeden en kneden totdat er een reproduktie tot stand komt van een superieure klasse. Over deze monumentale geloofsbe lijdenis van Bach, zoals de Hohe Mes se wel gezien mag worden, zullen we niet al te zeer behoeven uit te wijden. De onmetelijke waarde van deze mu ziek is tot één geheel verweven met de diepte der religieuze teksten, die Bach tot de zijne heeft gemaakt. Het beluisteren va neen bewogen en ge passioneerd Kyrië en de uitbeelding van alle gemoedsstemmingen in het Gloria nopen vanzelf tot mediteren. Het Credo, ingezet door de oude Gre goriaanse melodie, bezit delen als het Crucifixus, dat van een onvergelijke lijke schoonheid is. Blij gejubel klinkt in het Sanctus, bezonken is het Bene- dictus en in het Agnus Dei vallen de prachtige, donkere strijkers op. die in alle rust en een gelovige zekerheid onderstrepend Bachs Hohe Messe la ten uitklinken. HET TOONKUNSTKOOR heeft op nieuw bewezen een uitstekend ensem ble te zijn. Het zong homogeen en zonder feilen, direct beantwoordend aan iedere intentie van Iskar Aribo, die met een sober gebaar, maar toch dwingend een evenwichtigheid tussen alle partijen tot stand bracht die ner- Levenslustig uitstapje van Gemma-bej aardensociëteit Men schrijft ons: Donderdag 23 juni was het dan weer zover. De langverbeide uitgaansdag, waarnaar ieder jaar met verlangen wordt uitgezien, begon niet (ondanks vele schietgebedjes) met zonneschijn, maar met een fikse onweersbui! Wie veronderstelt dat de plensregen in de prachtige reisbus een neerslachtige stemming bracht, slaat de plank ver mis. Neen, dc bejaarden van de Gem- ma-sociëteit hebben ondanks grijzen de haren (door stijgende jaren) over hel algemeen nog jeugdige harten, waarin plaats is voor levensvreugd die Het eerste jejigdelftal van «ie S.IC- junioren heeft «lit jaar wel een emotio nele competitie achter «Ie rug, want ul hadden zij steeds de. beste papieren voor het kampioenschap in hun afdeling,'toch eindigden zij met eenzeifde aantal winst punten alN LFC uit Leiden. ten (1—-0) was de plankenkoorts bij de SJC'ers verdwenen en namen zij het spel geheel in handen. Jammer was het dat direct hierop Braun wegens een bles sure het veld moest verlaten en vervan gen werd door P. WIjnands. welke ech ter deze taak subliem heeft uitgevoerd. Dit had tot gevolg dat een beslissing*-1 Binnen een half uur kon de SJC-aanhang wedstrijd gespeeld moest worden tegen weer juichen, want toen het harde schot LFC op liet terrein van R(jnsb. Boys Ie j van Hans Westgeest door de Altior- Rijnshurg. welke ontmoeting na verten- goalie niet voldoende kon worden weg ging In een gelijk spel eindigde. De i gewerkt, werd de bal opgevangen door SJC'ers hadden echter een beter doel- Aad v. d Berg. die op beheerste wijze gemiddelde en behaalden alzo hel kam- 2—0 in het doel plaatste. Met deze stand ploensehap. i werd de eerste helft afgesloten. Na de thee had SJC direct weer suc ces, want het keiharde schot van C. Selhorst kon de Altior-doelman niet Met drie kampioenselftallen uit het Leidse district moesten zij toen gaan kampen om één plaats in de hoofdklasse A junioren, doch doordat een elftal zich hiervoor terugtrok, moest de strijd be slist worden tussen Altior al en SJC al. De uitwedstrijd in Langeraar werd door Altior met 2—0 gewonnen, maar in de thuiswedstrijd te Noordwijk was SJC superieur en behaalden zij een 41 over winning, zodat ook nu weer een beslis singswedstrijd gespeeld moest worden die onder grote belangstelling plaats vond op het UVS-terrein te Leiden. Dat de zenuwen in deze ontmoeting bij beide teams een grote rol speelde was in het begin goed merkbaar, maar toen na 10 minuten spelen een goed aangegeven voorzet van W. Braun door C. Selhorst onhoudbaar in da touwen werd gescho- der controle krijgen en het was P. WIj nands welke met bal en al het vijande lijke doel blnnentlppelde (30). Verwon derlijk was het dat met een zo grote voorsprong het spel van SJC begon af te zakken en veel te kort werd gehou den. Natuurlijk maakten de Langeaar- ders hiervan een dankbaar gebruik met het gevolg dat na een half uur spelen de stand tot 32 kon worden terugge bracht. In het laatste kwartier herstel den de SJC'ers zich volkomen en kreeg Aad v. d. Berg nog een pracht kans de score te verhogen. Zijn schot ging echter rakelings naast de paal. In het verdere verloop kwam ln de stand geen verandering meer, waardoor do promotie van SJC al een feit werd. zich zo af en toe moet uiten spontaan gezongen lied, waarmee dan tevens de vrolijke stemming in de bus is weergegeven. Het was juist de re gen die het groen van bomen en strui ken tot glinsterende frisheid bracht, waardoor het een te rijden. Café-restaurant „Het Kalfje'' bij Utrecht was de eerste aanlegplaats waar een fijn kopje koffie werd ge schonken met daarbij een versnape ring. Verder ging het daarna in de richting Apeldoorn, waar in het Thee huis van Berg en Bos een Gelderse koffietafel werd geserveerd. De zon, die inmiddels tot het inzicht was ge komen dat ze de Gemma-sociëteit toch een pleziertje moest doen, zette het prachtige park in een gouden gloed, waarin het een genot was even de benen te strekken. GROEP OPGEWEKTE MENSEN Om circa half drie ging de tocht ver der en belandde het gezelschap in Renswoude waar even werd gepau zeerd voor het nuttigen van alcohol vrij of geestrijk vocht, naar verkiezing. In Renswoude begon niet de victo rie, maar wél een gezellige polonaise, waarbij dapper werd gezongen; waar mee alléén maar gezegd wil zijn dat de stemming tot honderd graden le vensvreugd steeg. Hoe gezellig 't ook was. er moest verder gereden worden want in café-restaurant De Holle Bilt stond een prima verzorgd diner op de Gemma-sociëteit te wachten. Doch vóór men aan tafel ging was er eerst nog een borrelhalfuurtje. Als U om een hoekje had kunnen kijken, zoudt U tot de ontdekking zijn gekomen dat „bejaard zijn" heel wat anders is dan velen veronderstellen! Géén gepieker of geknies, geen stuntelig gedoe of ge zeur, maar een groep opgewekte men sen, waarnaar het een plezier was te kijken. Voor het diner had een ieder een woord van lof. Het biertje, dat daarbij namens onze pastoor werd aan geboden, werd met graagte op diens gezondheid genoten. Om circa tien uur arriveerde het ge zelschap wer gezond en wel in de sleutelstad, moe, maar voldaan. Om het in één zin samen te vatten: Het was een geweldig gezellige dag! Een woord van dank aan de dames van de Sociëteit, die alles tot in de puntjes hebben verzorgd, i« hier wel op zijn plaats. gens werd verstoord. De vier vocale solisten blonken uit: Nelly van der Spek zong haar sopraanpartij zoals men dat van haar gewend is: gaaf, moeiteloos en met een stijlvolle voor dracht. De altsoliste Aafje Heynis boeide ons met haar warme, mooie stem. De beroemde Chinese bas Yi- Kwei Sze bezit inderdaad een stem klank die verrassend helder en zeer melodieus is. Zijn partij in het Gloria werd nog enigszins door het koper overheerst, maar in het „Et in Spiri- tum Sanctum' van het Credo kwamen zijn talenten in klank en voordracht imposant tot hun recht. Zulke bassen zijn er niet veel. Weinig minder be koorde ons ook de tenor Alexander Tentoonstellingen De Lakenhal, Tentoonstelling Ga- briël Metsu. Vanaf 21 juni. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11). Tot 8 juli „10x10". schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. BELG AANGEREDEN IN KATWIJK Een 68-jarige Belg zal geen al te prettige herinneringen aan zijn verblijf in Nederland overhouden. Doordat hij onvoorzichtig de Katwijkse Sportlaan overstak werd hij gegrepen door een motorfiets en moest lilj met ernstige ver wondingen naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden overgebracht. Botsing in Muscadelsteeg Om 6 uur gisteravond kwam op de hoek Pieterskerkhof-Muscadelsteeg een 43-jarige bromfieetser uit Voorschoten in botsing met een personenauto. De bromfietser, die uit de Muscadelsteeg kwam, verzuimde voorrang te geven en brak beide onderbenen. MULO-EXAMENS IN LEIDEN LEIDSE HOUTSCHOOL Geslaagd voor het Mulodiploma A, de dames: M. Kloos, M. C. Krijgsman, N. H. Kwakernaak, M. A. Haasnoot en M. Heijligers, allen Katwijk; A. A. H. Plug L. Smit S. Spies J. M. Ro denburg T. A. A. v. Duin en M. v. Egmond allen Noordwijk; J. C. Brou wer en H.S.H. de Geus*, Leider dorp; P. Burggraaf Zoeterwoude; de heren: P. L. v. Hartingsveldt, B. J. v. d. Kooij, C. D. Kraaijenoord, D. A. Ouwe hand, H. J. Ouwehand, J. v. d. Plas en A. F. de Jong, allen Katwijk; P. Ra- mak en C B. A. Hogervorst Lei derdorp; J. v. Beelen Noordwijk. De kandidaten bij wier naam een Yopng, die klaar en technisch knap zong. maar wiens dictie iets te wen sen overliet. HERMANS KREBBERS, even in het middelpunt van veler aandacht als de voornaamste leermeester van Emmy Verhey, streek onnavolgbaar artistiek en perfect zijn partijen. Ook de overige solisten Wim Groot, trompet, Han de Vries en Leo van der Lek, hobo, Brian Pollard, fagot. Jan Vissere fluit, en Jan Bos. corno da caccia kwamen tot een karak teristiek en volmaakt klankpatroon. In het bijzonder willen wij Albert de Klerk noemen, die als „solist op de achtergrond' voor een orgelbegelei ding zorgde die de meester verraadt: geen enkele nuancering wordt bij De Klerk te kort gedaan. Hij kwam met het ensemble vaak tot een samen spel, dat een sublieme klank tevoor schijn toverde. Zo behoort de Hohe Messe 1966 weer tot het verleden. Zoals deze grandioze compositie te Leiden telken male ten gehore wordt gebracht, zou niemand haar ooit wijlen missen. Daarom zien wij ook nu al uit naar het volgend jaar, als er weer een kostbare reputatie hoog te houden valt. T.P. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN in de week van 8 t/m 15 juni A. v. Egmond en fam.. Leemansstr. 31, huisschilder; T. J. Jacobs en fam., Nieuwe Rijn 43, brood- en banketbak ker; H. Stekelenburg en fam., Bakh. Roozenboomstr. 19, bouwk. opzichter; A. Koeke en fam., Hoflaan 131, tim merman; H. Smit en fam., L. de Co- lignvstraat 1, huisschilder; R. v. d. Berg en fam., Zijlsingel 97, bromfietshan delaar; J. Engel en fam., bouwkeet Voorschoterweg. betontimmerman; R. L. Dutour Geerling en fam.. Kennedy- R. Frankema en earn., Modderman straat 25, Utrecht," Obbinklaan 17. J. C. Leeuwes en fam, Breestraat 47, Bor- culo, Lerenkbeekstr. 12. P. E. G. van Heyningen en fam.. Molensteeg 7a, 's-Grahage, Groot Hertoginnelaan 242. J. M. M. Doove en fam., Mozertstraat 209, Puttershoek, Gouden Regenstraat 2. J. S. van der Laan en fam., Swietenstraat 13, Utrecht, Korfoedreef 169, M. I. Maat, Johan de Wittstraat 23, Heemskerk, Lessestraat 53, W. A. J. Wevers, Johan de Wittstraat 50, Neder landse Antillen. E. J. BoerstoelKlln- laan 105, ambt. GEB; A. J. v. Duj'ne-i kenberg, Fruinlaan 2. Bodegraven, veldt en fam., Boerhaavelaan 288, phy- Schoutendreef 35. J. G. Mulder. Rijns- sicus; J. L. Notting en fam., Kennedy- laan 43, houder schoonmaakbedr.; C. Smits en fam.. Van Vollenhovenplein 73, militair; M. Bloemendal, Oostha venstraat 2, huishoudster; J. Galjaard, Appelstr. 24, timmerman bouwbedrijf; G. H. J. M. Draisma, Rijnsburgerweg 77b; N. B. de Brey, Nieuwstr. 29; W. M. M, Schreiner, Noordeinde 31; M. v. Hooidonk, Herenstr. 61, verkoopster; J. L. Arbouw, Kennedylaan 75, inspec- daar langs teur van politie; J. J. L. M. v. Vliet, Stieltjesstr. 31; J. N. Bouter, Jan van Goijenkade 15; C. v. d. Maat. Banka- straat 17. grondwerker: N. G. Minnaard, Boerhaavelaan 256, wetensch. ambt. RU; I. J. Schippers, Vondellaan 23, kleuterleidster; P. J. Bennink, Granaat- hol' 13, rijksambt.; C. Reeb, Granaat- ohf 22, modinette; O. v. d. Meulen, Herengracht 22, maatsch. werkster; P. Bolten, Burggravenlaan 216, ver koopster; J. E, v. Hooidonk, Hoge Rijn dijk 79; M. Overmeer, Heilige Geest hofje 7, verpleegster: D. J. Schuur. Rembrandtstr. 27, militair; H. de Nijs, Stuyvesanthof 54; R. Gobits, Klik- spaanweg 42; N. V Kabel, Fagelstr. 32; C. M. H. Homan, Hooigracht 15. 1.1. verpleegster; P. C. J. Hillen. Roodborst- straat 29: A. G. Visser, Stille Rijn 8; G. S. v. Krieken, Hogewoerd 150a; N. F. Paardekooper, Diefsteeg 17, militair; J. B. M. v. Nimwegen-Cozijn, Janvos- sensteeg 30, bejaardenverzorgster; G. v. Ginkel-v. Sandbergen, Munniken- straat 2; H. Reeb, Granaathof 22, naai ster; M. G. A. Veenstra-v. d. Hout, Ak kerhof 30; 1.1. M. Lo-A-Njoe. Mare- singel 36. verpleegster; L. Lekkerker- ker. Joh. de Wittstr. 3. hulp i d huish.; K. H Tjan, Muldersstr. 10. kelner; A. M. Versteeg. Rijnsburgerweg 75a; C. J. Bos. Vollersgracht 39a. hulp i'd huish.; C. J. A. Staats. Brederostr. 22. militair; L, Nijhuis, Zoeterwoudsesingel 102: J. F. Jansen, Groenesteeg 100, tuinder; B. Vriesinga-v. d. Kooi, Vrouwenkerk hof 12a; C. H. Matroos, Nieuwe Rijn 51; J. Krabbendam. Oude Singel 230a; D. M. G. v. Hoey, Rijnsburgerweg 10, la borante; G. Westerhout-Hortensius, Fa- gelstraat 29, boekhoudassistente; J. A. L. Brobbel-v. d. Hoeven, Schelpenkade 62; K. T. Tan. Jacob Romansstraat 2, 1.1. verpleegster. VERTROKKEN PERSONEN A. T Bouwme-w.-.r :n fam.. Ceieles- straat 37. Jcgstgeest a.b. Almondeweg. D. J. J. Verhjavcn en fam., Banka- straat 17, Zoeterwoude, Zuidbuurtseweg 21. P. H. Bakker Schut en fam., Vliet 37a, Ermelo, Brcde/oJelann 45. J. M. GroenewegenSchutjes en fam., TTtr. Jaagpad 25. Nootdorp. Veenweg 152. burgerweg 10, Groot Brittannië. M. Sie- belhoff, Rijnsburgerweg 109, Groot Brittannië. A. Acharat, Nieuwe Beesten markt 8„ Noordwijk, Hoofdstraat 77a. W. L. Man A Hing. Piet Paaltjenspad 8, Suriname. O. van der Goot, Rem- brandtstraat 27, 's-Gravenhage, De Dreef 64. P. de Jong, P. Huibertshof 14, Goudertak, Zellingweg 33. A. H. Klein- veld. Noordeinde 2a, Scherpenzeel. Gas- laan 6. M. P. J. BuijsVan Dam, Wald. Pyrmontstraat 1. Oegtsgeest, a.b. Haar lemmertrekvaart. C. T. Krol. Korevaar- straat 3, 's-Gravenhage. Laan v. Meer- dervoort 335. F. G. Kieft, J. P. Coenhof 45, Duitsland. P. A. Hadders, Breestraat 159a, 's-Gravenhage, Beukstraat 153. B. F. Commandeur. Lammenschansweg 9, Wassenaar. Thorbeckestraat 17. A. van der Spree, Tesselschadestraat 34, Noordwijk Quarles v. Uffordstr. 103, M. van Duin, Lombardsteeg la. Canada. M. E. Voogt, Hooigracht 1129, Bre da, Loopschansstraat 9, M. Boezerrari, Pakhuisstraat 6, Noordwijk, Marjolein- straat 21. W. F. van Wijk, Thorbecke straat 49. Amersfoort, Frankinstr. 17. J. H. Gunther, St. Aagtenstraat 28a. Amsterdam, Beethovenstr. 56. P. W. v. d. Sloot, Nieuwe Rijn 8. 's-Gravenhage. Statenlaan 106. D. Karstens. Hooigracht 35, Sassenheim, Julianalaan 15. A. A. van Beek, Hooigracht 15, Breda, Meer- ten Verhoffstr. 8. W. C. J. Mijnsber- gen, Borneostraat 35a, 's-Gravenhage. Zoutkeetsingel 113. J. A. Stilp, Burggra venlaan 179. Amsterdam, Emmakade 50. J, Kanbier. Janvossensteeg 23a, Groot-Bi ittannië. P. C. D. Susan. Apo- thekersdljk 20. Delft. Willem Bilderdijk- hof 135. T. Poot, Hoge Morsweg 29. Val kenburg (Z.-H.), Cladiusdreef 70. F. Meyers. Hoefstr. 5. Rotterdam. Toepad 120. J. W. H. BosVan Wijk, Morsweg 15, Ver. Staten van Noord-Amerika. H. Kooreman. Hoge Morsweg 47, Katwijk, Drieplassenweg 17. M. C. C. Kalzer. Rijnsburgerweg 135, 's-Gravenhage. Westeinde 132. A. van den Born, Hoge Rijndijk 128, Oegstgeest. Koninginne- laan 7b. A. Nasr, de Goejestraat 40, Noordwijk. Pimpernelstr. 2. M. b L Am- zouar, de Goejestraat 40, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 11. P. van Ber- kel. Acaciastraat 20. Vlaardingen, Drs. Stijkelweg 38. B. van Woudenberg, Nw. Beestenmarkt 9a, Zwolle, Middelweg 173. A. Struik, Groenesteeg 3, Australië. P. J. L. van Hoeken, Rijnsburgerweg 19, Bennebroek, Hyacinthenlaan 66. A. C. van BerkelAbbink, Titus Brandsma- laan 168. Vlaardingen, Drs. Stijkelstr. 38. H. G. de Jongh, Tomatenstraat 88, Leiderdorp, Koningstraat 38. ZOETERWOUDE VERGADERING SJZ In een tijd buiten het vergadersei zoen, in een periode waarin de voetbal nauwelijks meer rolt, pleegt S.J.Z. zijn jaarvergadering te houden. De leden legden hiervoor een matige belang stelling aan de dag. De interesse zou mogelijk groter zijn op een tijdstip kort vóór de nieuwe competitie, wan neer de voetbalmoeheid weer is ge weken en men fris tegen het nieuv/f seizoen opkijkt. Praktische redenen verzetten zich echter hiertegen. Voorzitter L. v. d. Geest zag op het afgelopen jaar met tevredenheid terug. Weliswaar zonder kampioenen maar ook, en dat is belangrijker, zonder dat een lid voer de strafcommisie behoefde te ver schijnen. Hij bracht dank aan allen die zich in het afgelopen jaar dienstelijk hebben gemaakt voor de vereniging. Het tekort aan leiders baart zorgen. Ditzelfde probleem kent ook de afdeling gymnastiek, die zich overigens na het gereedkomen het nieuwe gymnastiekgebouw in grote toeloop van nieuwe leden mag verheugen. Het financieel jaaroverzicht van pen ningmeester Th. Zandbergen sloot met een batig saldo van 945.04, terwijl er ook nog een reserve is in de van een tegoed bij de Raffeisenbank. Zeer belangrijk hiervoor was de toto, die in het afgelopen jaar 2284,11 in de SJZ-kas bracht. De donaties, con tributies en entreegelden bedroegen in totaal ruim 5000.- Bestuursverkiezing De heren W. Kalkers, L. Hoogeveen en A. v. d. Voort werden bij accla matie herkozen. Van de elftalcommis sie waren de heren Th. Zandbergen en A. v. d. Hoeven aftredend. Als nieuwe kandidaat was ingediend de Heiden. De beide aftredende leden werden met grote meerderheid her- Mededelingen Leden die niet medisch gekeurd zijn zullen in het nieuwe seizoen niet meet worden opgesteld. Trainer Kruit ver liet na een zeer verdienstelijke periode de vérëfiifeing. De heer v. d. Horst die hem zou opvolgen moest helaas hier taA ét zien)- Men is nu in onder handeling met een nieuwe gegadigde. Ook de functie van terreincommissaris is vacant. Een viertal leden zegde toe de evt. nieuwe functionaris te zullen assisteren. Met zeer uitgebreide cijfers schetste wedstrijd-secretaris A. v. d. Hoeven de afgelopen competitie en de behaalde resultaten. Slechts vijf keer moest een lid geschorst worden wegens het onaangekondigd wegblijven bij e wedstrijd. Het ledental is thans 190. Rondvraag Een belangrijk gedeelte van de rond vraag stond het z.g. oefenterrein aan de Nieuwe weg in de belangstelling. Het is helaas in een zo'n slechte staat dat trainen en spelen van jeugdwed strijden, zonder verdere voorzieningen onmogelijk zijn. Een commissie uit het bestuur maakt studie van de moge lijkheden die er misschien zijn om tol realisering van di't grote plan te ko men. Bezuinigingen op het bestaande plan en de mogelijkheden voor finan ciering worden onderzocht; dit alles lijkt een zeer moeilijke weg te worden. Plaatsen van training in de winier waterafvoer rond het terrein en andere zaken kwamen in deze rondvraag nog aan de orde alvorens de voorzitter deze prettige vergadering kon beslui - sterretje staat, behaalden tevens de aantekening middenstandsdiploma. Afgewezen 4 kandidaten. ANTONIUS CLUBHUIS E. M. Koot, J. F. P. Ouwerkerk, C. v. d. Kolk, A. J. Neger, M. C. M. Rosier, C. M. v. Rijn, J.J.M. v. Riji, E. H. J. Scheeren, Y. E. M. Scholtz, B. C. G. L. M. Sieverding, M. E. Straathof, E. A. M. Verhoven, P. M. v. Vliet, G. P. E. M. Volgering, C. M. Vriesekoop, M. G. P. Warmerdam, D. M. R. Wassen- burg, M. M. Oudshoorn, V. J. M. Over- dijk, N. W. M. Stokman. A. J. M. v. d. Vlugt. J. J. H. v. d. Voort. M. J. H. Win- nubst, H. M. Wittenberg. G.J.M. Zuid hoek. E. P. Borst, B. M. Deen, C. G. M. v. d. Sandt, H. P. Wolswijk, M. J. A. Scheerder. STADSGEHOORZAAL Geslaagd voor diploma Ulo-A, de dames: T. S. Holle, Noordwijk; M. E. de Koning, E. de Jong en C. Jansen, allen Voorschoten: L. v. Dam. Bode graven; J. J. v. d. Niet, Noordwijk; A. de Jong. Voorschoten: M. Martijn, J. S. Verhoeven en M. C. Voortman, al len Leiden; A. R. Scholte, A. v. Schot horst, J. M. A. Sjaardema en J. H. A Spijker, allen Bodegraven; M. H. Hul steede 's-Gravenhage; N. J.- Paats, T. Stikkelorum L. C. j. A. Volkers en A. Hoorn, allen LeidenM. van der Kwaak*, Leiderdorp; A. Lugthart Katwijk a. Zee; P. v. d. Meij Valken- burg-Z.H.; A. S. P. MinneeKatwijk; de heren: J. Hoek en L. W. Kouwenho- ven, Noordwijk; C. J. Grendel, Haar lemmermeer; W. A. T. Faber. Voorscho ten; P. L. A. hlenschlager, C. F. W. Roe- landse en F S. Keij. allen Noordwijk; J. de Jong en R. W. Webber, Leiden; C. J. Rotteveel, Oegstgeest; L. J. van Vonderen en B. Hanekamp, 's-Graven hage; C. de Mol en J. Nijgh Kat- Tevens geslaagd voor Middenstands diploma. Diplomazwemnien „De Zijl" Woensdagavond 22 juni hebben dc volgende leden de diploma's behaald: Diploma A: Aad Janson, Bram Scholten. Hans v. d. Brink, Rogier v. d. Brink, Leny Lelyveld, Mieke Waayer. Petra v. Es, Henny de Kier, Tonny Zuidgeest. Gerda v. d. Linden, Jolanda v. d. Marei, Tineke de l'Ecluse, Miera Goulooze, Janneke Sloos, Wim Koo- loos, Johan v. d. Laan, Moniek v. Dorp, Jan Stelma, Renée v. Zonneveld, Sil via Vendrig, Ineke Rullman, RiaKors- wagen, Jolanda Binnedijk, Marja vr Leeuwen, Irene v. d. Koo, Piet v. Bo- hemen, Corry de Jong, Wim v. d. Haak, Kees v. d. Dop. Marianne v. Dijk, Mar- ganda Overvliet, Alida Boomgaard!, Julia v. d. Berg. Jeannet Dijkman. Diploma B: Coen Tjerks, Ton de Rooy, John Landkroon, Scarlett Haas noot, Paul Belt, Marcel v. d. Mey, Lida Leupe. MARKTBERICHTEN RIJNSBUR, .23 juni, Bloemen Gla diolen: Red Signaal 2400-2700; Sneeuw Prinses 2000-2500: Live Flame 1900- 2400; Allard Pierson'1400-1800; Alstroe- meria 1100-1300; Werald Suprem 650- 820: Esteread 400-540; Korenbloemen 180-270; Mimi 120-210; Am. anjers: Jo ker 2200-2700; Gemengde anjers 1900- 2100; Shocking Pink 1400-1900; Dusty 1400-1800; Sim rood 1400-1800; Sim rose 1300-170; Max Arthur 1200-1700; Sim wit 1200-1600; Colvlllel Numph 2200- 2400; Spitsfire 1400-1600; Wilhelmina 1100-1500; Alba 650-870; The Bride 620- 850. alles per 100; Engelse Irissen 60-85; Segetum 65-82; Orion 55-75; Athemus 50-80; Goudsbloemen 45-55 per hos. ROELOFARENDSVEEN, 23 juni. Bloemen Am. Anjers: Sim rood fi le, Sim rose 9-17, Sim wit 13-15, Ar thur 12-14, Keefer 16, Farah Diba 18, Princess Ann 11-12, Harvest Moon 15- 16, Violieren 6-16, Gerbera 18-21, Le lies: Rubium 83-108, Rozen: Carla 31- 44, Baccara 21-30, Carol en Garnette 5-10, Zorina 10-16, Tradition 14-16, Ca rol Jrincess 15-16, Sonora 14-16, Super Star 30-33 p. st., Esther Read 23-68 Wirrals Suprème 44-95, Snijgroen 43' 68. Brodea 36-53, Freesia's 52-78, Iris sen 40-98. Ornithogalum 45-80, Gouds bloemen 22-26, Solidago 52-56, Erigon 50-54, Spirea 36-57, Phlox 60-62, Dui zendschoon 41-75, Campanula 40-44, Achillea 50-59, Lathyrus 25-46, Alstroe- meria 90-104, Colvilleis 60-170 p. bos VREUGDEVOLLE DIPLOMA-UITREIKING MATER AMABILISSCH00L De schooldeur is weer dicht geslagen. Gisteravond namen 34 3e-jaars leer lingen afscheid van de Leidse Mater Amabilisschool. De spijt waarmee sommigen node afscheid nemen van de school wordt verzacht door het in ontvangst nemen van een getuigschrift, dat met recht "getuigt"' van ijver en doorzettingsvermogen van het betrokken meisje. Een grote schare van ouders en verloofden was naar het Sint Antonius Clubhuis gekomen om hij het vreugdevolle moment van de diploma-uitreiking aanwezig te Ria Breuring laten uitbéélden, terwijl Josephine v. d. Poel'het voorlas. Dit'stijl- volle stukje werd met 'véél applaus be- Voor de laatste maal traden de meis jes van het 3e leerjaar gezamenlijk op. Zij brachten op muzikale wijze dank aan de leidster van de school, mej. E. Kerck- hoffs en het docentencorps. Voor .mej Kerckhoffs was er nog een speciale ver rassing in de vorm van een kristallen karaf. Nadat de „The Lightfeet spiders" de danslustigen op de vloer hadden ge bracht namen de meisjes gfscheid van elkaar, maar niet voor lang; want bin nenkort staat er een reünie op het pro gramma. GESLAAGDEN zijn. De voorzitter van het bestuur, de heer H. I. J. Schrandt, zei veel respect te hebben voor de meisjes die drie jaar lang trouw de lessen hebben gevolgd. Hij hoopte dat zij in hun eigen kring zouden getuigen van hetgeen zij hebben mee genomen van de M. A.-school. TONEELSTUKJE Onder regie van de heer Joop Koe- voets werd vervolgens door de „schei dende 3e jaars" een toneelstukje van Olaf J, Landell voor hét voetlicht ge bracht, Het stuk speelt in de middel eeuwen en de minder mooie eigenschap pen van de poorter, de schout en de her bergierster komen duidelijk naar voren, wanneer men meent voor zijn rechten te moeten opkomen. Door een onverwachte wending van de gebeurtenissen lopen allen met gebogen hoofd en met de hand in eigen boezem het toneel af. Jeroen de Poorter werd duidelijk en verstaanbaar gespeeld door Trix v d. Wiel. Josephine v. d. Poel speelde op natuurlijke wijze de liefhebbende echt genote. Heer. Schout, de strenge dienaar der wet werd leuk vertolkt door Nel Raaphorst. Wilma Vogelenzang en Elly Bontje speelden aanvaardbaar de be haagzieke vrouwen. Ook Marianne Sik- king vertolkte haar rol naar behoren. De verzorgde costumering heeft niet wei nig bijgedragen tot het welslagen van het stuk. terwijl de spelers het gebrek aan decor moesten compenseren door goed spel. DANSFESTIJN Charles Dickens heeft het kostelijk verhaal geschreven van de heer Bumble die naar de hand dingt van juffrouw Corney. uit Olivier Twist. De heer Koe- voets heeft het Mieke v. d. Krogt en Klas 3a; Marianne Balleur, Ria Breu ring. Joke van Egmond. Alphen a. d Rijn. Carla v. d. Geest. Oud Ade, Truus Hillebrand, Oegstgeest, Hanneke van Hofwegen Zoeterwoude H. R.. Nellv Meyer. Hazerswoude, Josephine van der Poel, Ineke van Leeuwen, Zoeterwoude, Corry Borst, Hoogmade, Leny van der Salm, Woubrugge, Louise Spijkers, Mie- neke de Wolf, Nel Mom, Leiderdorp, Bep van Schie, Warmond. Klas 3b: Gea Cozijn, Jeannette Ber- veling, Elly Bontje. Nieuwe Wetering, Trees Boom, Leiderdorp, Tineke v. Dijk, Katwijk a. d. Rijn. Mieke v. d. Krogt. Zoeterwoude H. R., Ineke van Kampen. Katwijk a. d. Rijn. Henny van Latum. Anny Loose, Voorschoten. Annelies Mo lenkamp. Katwijk a. d. Rijn, Nelleke Raaphorst, Corry en Diny van Santen Stompwijk, Marian en Hanneke Sicking, Warmond. Nelleke Slingerland, War mond, Corry van Swieten, Stompwijk, Wilma Vogelenzang, Trix van de Wiel, Sassenheim. Waar geen plaatsnaam vermeld 'i* deze Leiden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4