S)e Ccidóe SouTant Invloed overheid op omroep té groot DUET J. VAN DEN AKKER TE DEN HAAG OVERLEDEN VLASVELD Dr. mr. Ozinga benoemd tot NCRV-voorzitter PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 JUNI 1966 Kritiek op mr. Vrolijks omroepwet ~\J AN de omroepverenigingen kan niet beweerd worden, dat ze omtrent de omroep wet-Vrolijk van hun hart een moordkuil maken. Na publikatie van ge peperde beschouwingen in hun omroepbladen, hebben de „Grote Vier" van Hilversum, gebundeld in de Federatie van Omroepver enigingen, voor het parlement kritische kanttekeningen in een memorandum vastgelegd, welk stuk ze, ter bevordering van de opinievorming, via de pers algemeen toegankelijk hebben ge maakt. Omdat zij buiten de Federatie staat, draagt de V.P.R.O. voor dit memorandum geen verantwoorde lijkheid en er is reden om aan te nemen dat deze kleinere omroep vereniging op enkele punten een eigen mening heeft. Maar ook van V.P.R.O.-zijde is de laatste tijd publiekelijk bekend gemaakt, dat men tegen het omroepwetsvoorstel bezwaren heeft. En daarmee is het perspectief voor het definitieve omroepbestel toch wel een stuk minder gunstig geworden dan het een jaar geleden scheen. Op dit moment is natuur lijk niet bekend, hoe van politieke zijde straks op de wet-Vrolijk gereageerd zal worden. Wie de gehele voorgeschiedenis van de omroepwet laat meewegen, moet evenwel vermoeden, dat de kritiek van Hilversum in elk geval ge deeltelijk ook kritiek van Den Haag zal worden. WANT wat waren de uitgangs punten van politici en out siders, die zonder zuilenbestormers te zijn, toch op een ander bestel hebben aangedrongen? In de eerste plaats een grotere mate van openheid en ten tweede een veel betere coördinatie. Inder daad wordt op deze twee doelein den aangestuurd. Het overgangs- bestel is weliswaar niet vlug van start gegaan, maar Hilversum staat een half jaar na het instal leren van nieuwe bestuurlijke instanties- toch volop in het sta dium van een evolutie. Maar nu zien niet in de laatste plaats juist de omroepprominen- ten, die zicji na de veelbewogen jaren van de omroepplannen van mr. Scholten en de perikelen rond de omroepwet-Bot positief hebben ingesteld tegenover meer openheid en betere samenwerking, dat de bal anders gaat rollen dan volgens hun inzichten goed zou kunnen zijn. Door een eenvoudig rekensom metje is al vastgesteld dat, wan neer de minister straks het kwan tum zendtijd voor het gezamenlijk program maximaal benut wil zien, de voor bijzondere uitzendingen bestemde tijd daar buiten laat zoeken en bovendien twee of drie gegadigden inderdaad een erken ning als omroepvereniging zouden kunnen krijgen, de openheid tot ondermijning van de basis der his torische omroepverenigingen leidt en de coördinatie in een samen bundeling van eerst versplinterde eenheden gaat ontwaarden. Dat zijn praktische problemen, die niet zo maar weggewuifd kunnen worden met het verweer, dat men de consequenties van een eenmaal gekozen weg heeft te aan vaarden. VEEL dieper graaft intussen een ander bezwaar, dat in het memorandum der Federatie met klem naar voren wordt gebracht: hoewel het kabinet-Cals evenmin als zijn voorgangers voor een staatsomroep voelt en minister Vrolijk herhaaldelijk heeft laten blijken het vrije stelsel in Neder land hogelijk te waarderen, dwaalt door het wetsontwerp de over heidsinvloed als een sluipend ge vaar. Natuurlijk moet de overheid via de minister een flinke vinger in de pap houden: ten eerste is hij voor het bestel politiek verant woordelijk en ten tweede drijven radio en televisie in belangrijke mate op het door de overheid geheven kijk- en luistergeld. Men kan evenwel de omroepverenigin gen niet van paniek zaaien be tichten, als ze stellen, dat het departement door vergrote invloed van de regeringscommissaris Hil versum aan zware kettingen pro beert te leggen. Wie het beste wil veronderstel len, zegt natuurlijk, dat van alle invloed slechts op gepaste wijze een gebruik zal worden gemaakt. Maar de nieuwe wet maakt grotere macht dan toch maar tot een feitelijke mogelijkheid en geen minister Vrolijk kan garanderen dat in de toekomst van die moge lijkheid alleen maar een behoorlijk gebruik zal worden gemaakt. VIA de regeringscommissaris, die zelfs toegang heeft tot alle adviesraden en commissies, kan het departement tot in details op de hoogte blijven van plannen en voornemens in het Hilversumse. Daarentegen moet men bij de om roepverenigingen en hun samen werkingsorganen wat de plannen van Den Haag betreft maar blij ven raden, hopen en vrezen. In alle oprechtheid kan aanvaard worden dat onder déze*nainiste?- en bij déze regeringscommissaris van machtsusurpatie moeilijk sprake zal zijn. Zo'n geruststelling is nooit beslissend, want wanneer in de toekomst geprobeerd gaat worden de invloed anders te benutten, zal een conflictsituatie aan de orde van de dag zijn. Het parlement moet hiervoor te meer beducht zijn, omdat het in laatste instantie gaat om een appa raat dat in dienst staat van opinie vorming en nieuwsgaring. Een situatie waarbij de overheid zowel direct als indirect de macht heeft om te beslissen wat kan en niet kan, is daar uiterst griezelig. Het is daarom dringend gewenst dat het parlement zich erop bezint, waar de grens van de overheids invloed getrokken moet worden, In elk geval minder ruim dan de adviseurs van de minister kenne lijk graag willen. Prof. dr. G. v. Itterzon: Zendtijd voor NCR V ongunstig HILVERSUM. Trof. dr. G P van Itter zon. waarnemend voorzitter van de NCRV, hield vandaag te Utrecht tijden* de bijeenkomst van de verenigtngraad een jaarrede- Na in het kort de ontwik keling te hebben geschetst op het ge bied van een toekomstige wettelijke regeling van het omroepbestel gaf hij een globaal overzicht van de inhoud van het ontwerp voor de nieuwe omroepwet. Dr. Van Itterzon vond het opvallend dat de bewindsman mr. Vrolijk veel ruimte voor overheidsinvloed heeft ge schapen. In tachtig procent van de wets artikelen is een taak aan de overheid toegedacht. Ook aan de regeringscommissaris is t.a.v. het financiële beleid, de betrekkingen met het buitenland en als toehoorder op diverse belangrijke vergaderingen, een grote macht toegekend. In theorie mag de gedachte van een staatsomroep dan al zijn verworpen, in de praktijk schijnt 't vrij sterk die richting uit te gaan. Of men t-a.v. de afwijzing van de com merciële omroep gerust kan zijn is even eens de vraag Tot op heden mist men de bepaling dat de zgn. reclamespots rondom het nieuws zullen worden uit- i- Het zou een kwalijke zaak zijn de programma's te onderbreken voor reclameboodschappen. Nu in de nieuwe wet de NRU en NTS tot een Ned. Om roep Stichting (N.O.Sworden samen gevoegd en deze eigen zendtijd ont vangt, die zoveel mogelijk door eigen staven zal worden verzorgd, wordt de situatie anders en de zendtijd van de huidige omroepen enorm ingekort. Men kan zeggen dat de N.O.S. in feite een eigen omroeporganisatie van de over heid wordt, een soort staatsomroep, in gebouwd In het nieuwe bestel, die op eens brede armslag krijgt. Een NCRV mag als grote omroep straks blij zijn voor radio en t.v. 8 tot 10 pet- zendtijd te krijgen. Daar steekt de zendtijd voor de N.O-S. ongewoon gunstig bij af. als men daar op 25 pet. voor de radio en 3040 pet. voor de t.v. zal kunnen reke nen. De staat heeft zich allerminst ver geten. Als straks ook de regionale uit zendingen gerealiseerd zouden worden, komen de percentages voor de grote omroepen nog ongunstiger te liggen Ten aanzien van het gebruik van studio's door nieuwe zendgemachtigden achtte dr. Van Itterzon het billijk als de nieuwkomers een wettelijk vastgestelde vergoeding moeten betalen. Met. trots gewaagde hij van het feit dat de NCRV in 1965 een nettoledenwinst van 10 065 mocht boeken en op 31 december j.l 496.535 leden telde. Advertentie spaar plezierigmet \YLO\S met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-Bp aar kaart Koning Freddie in Londen LONDEN (AFP) De koning van Boeganda, het van Oeganda deel uit makende vorstendom, is donderdag avond uit Boeroendi in Londen aange komen waar hij familie heeft wonen. De vorst, in de volksmond „koning Freddie" genoemd, ontvluchtte zijn land toen troepen van de centrale regering onlangs zijn paleis bestormden. De re gering beschuldigde hem van plannen tot omverwerping van het centrale be- (Aavertenitej Geen tiener zonder beat, geen beat zonder platen, geen beat-platen-tiener zonder de PHDUTINA Jeugdgrammofoon 49.95 Oud-vice-voorzittcr KAB Werkzaam in vele functies In de leeftijd van 71 jaar is gisteren in Den Haag overleden de heer J. van den Akker, die in 1956 pensioneerde als vice- voorzltter van de toenmalige KAB. en voordien zevenendertig jaar lang in ver schillende hoedanigheden zijn activiteit in de katholieke vakbeweging ontplooide. Hij was voorheen bovendien onder meer ge durende langere of kortere tijd voorzit ter wan de katholieke woningbouwvereni ging „Verbetering z\j ons streven" in Den Haag, lid van de Maagse gemeenteraad, bestuurslid van de KRO, lid van de Cen trale Filmkeuring en voorzitter van het Katholiek Bureau voor Maatschappelijk en Cultureel Overleg van zijn parochie en kerkmeester. Als jongen „met alleen lagere school" was het eerste beroep van Van den Akker dat van metaaldraaier. Zijn belangstelling voor de organisatie leidde op zijn vieren- Advertentie) RIJSCHOOL twintigste jaar to'. het bestuurlidmaat schap voor het district Nijmegen van df Katholieke Metaalbewerkersbond. Zijn ga ve iedereen te vriend te kunnen houder en zich tegelijkertijd onvoorwaardelijk en zonder pardon In te zetten voor zijn idealen, braelVen hem snel hogerop. Ir 1928 werd hij gesalarieerd bestuurslid var de Ned. R.-'k. Volksbond in het bisdorr Haarlem, drie jaar later voorzitter daar van. Bij het gouden jubileum van de bono in 1938 werd hij voor zijn bekwame beleid onderscheiden met het pauselijke erekrui? Pro Ecclesia et Pontifice. In 1950 kon hij zitting nemen in liet verbondsbestuur var de KAB i:i Utrechte waarvan hij al spor dig 'woede voorzitter werd. 7,yn oude collega's herinneren zich Jur van den Akker vooral vanwege zijn be langstelling voor 't standsorganisatorischr .werk, dat nu „algemeen werk" wordt ge noemd. Zijn streven en strijdlust water er altijd op gericht behalve het helper leveren van sociale en financiële garan ties aan de arbeiders, de nadruk te legger op de behoefte van de arbeider aan cul turele, godsdienstige en maatschappelijke vorming. Diezelfde idealen kenmerkten hem ook in zijn andere functies. „Woongenot, ook voor de arbeiders", was zün motto bij Ver betering zij ons streven, waarvan hij in 1930 voorzitter werd. VZOS had toen 546 woningen. Bij zijn afscheid van de wo ningbouwvereniging in 1961 waren dat er 4555. Als zilveren vooriztter in 1955 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Silvester. In de muur van een woning complex van VZOS aan de Vrederustlaan herinnert een plaquette nog aan het bij zondere eerbetoon dat de heer Van den Akker bij zijn afscheid ten deel viel. De heer Van den Akker was officier in de orde van Oranje-Nassau. Maandag 27 juni zal in de kerk van de H. Antonius en Lode wijk aan de Leyweg te Den Haag een uitvaartdienst worden gehouden. Om ongeveer kwart over elf volgt de begrafenis op de katholieke be graafplaats St.-Barbara aan de Binck- horstlaan. (Advertentie) Geen tiener zonder beat, geen beat zonder platen, geen beat-platen-tiener zonder de PffiLlTiNA Jeugdgrammofoon 49.95 Tour de France in de eilier Vanavond: Televisie: 23.00 filmverslag etappe DuinkerkenDieppe. Radio: 19.30 nabeschouwing etappe DuinkerkenDieppe. Morgen Radio: tussen 15.3017.00 finish- reportage etappe DieppeCaen. vJ ANTENNE Zom era von d-1. v. op goed n iveau AT de V.A.R.A. gisteravond bood was typisch „zomer-t.v.". Het zwaartepunt lag op een buitenlands programma. Achter het Nieuws had weinig onderwerpen. Tel uit je winst ging met vakantie en eindelijk werd ook het. te lang uitgestelde gesprek met Mimi Boesnach uitgezonden. Zo op het oog geen programma om voor thuis te blijven, maar alles bijeen werd het een t.v.-avond, die er zijn mocht. Achter het nieuws: boeiend gesprek met meneer de minister Samkalden en een haast even boelende, zij het achteraf toch weinig onthullende, reportage over het Holland-Festivalevenement Labyrint. Henk de By komt er in Signalement nog uitgebreid op terug; wat we er nu van zagen en hoorden, intrigeerde ons bijzonder. Dat buitenlandse programma kwam uit Tsjecho-Slowaklje. „In de herfst scheiden" bleek een wat triviaal ver haaltje, dat echter een sublieme t.v.- vorm kreeg. De man, die de camera's bezielend hanteerde is zijn gewicht in gouden Tsjechische kronen waard. Het gesprek met Mimi Boesnach: kos telijk! Als bij elke acteur of actrice, die voor de t.v.-camera's komt, zat er uiteraard ook in het optreden van mevrouw Boesnach hier 'n „gespeeld" element. Maar zij „speelde" de lieve, minzame vrouw, die ze waarschijnlijk ln werkelijkheid ook wel zal zijn. Het ging haar daarom voortreffelijk af. Ook al omdat zij zoveel leuke herinne ringen te vertellen had. Elles Berger toonde zich een sympathiek, wat be scheiden, interviewster. Eén aanmerking: Mimi Boesnach bracht aan het slot een fragment uit „Op Hoop van Zegen", de moeilijke rol, waarin zij destijds moest optornen (zij deed het verbluffend goed!) tegen de onvergetelijke creatie van Esther de Boer-van Rijk. Regisseur Henk Bar nard handhaafde de harde belichting, die bij het interview wél, maar hier allerminst paste. Hij maakte het Mimi Boesnach daarmee onnodig extra moeilijk. Vg. Vraaggesprek met Prins Bernhard HILVERSUM Bij gelegenheid van de 55ste verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, woensdag 29 juni, zendt de NTS een vraaggesprek uit, dat Jan van Hillo met de prins zal hebben. Deze uitzending, die om 20.20 uur op Neder land I begint, wordt geregisseerd dooi' Kees van Langeraad. (Van onze omroe pcorr es pondent HILVERSUM. Tijdens de vanmiddag in „Esplanade" te Utrecht gehouden bijeenkomst van de N.C.R.V.-vereni- gingsraad werd als opvolger van oud- voorzitter mr. A. B Roosjen gekozen dr. mr. J. Ozinga, predikant van de gereformeerde kerk te Lunteren. Dr. mr. Ozinga werd in 1910 te Nieuw- Weerdinge geboren en studeerde aan de rijksuniversiteit van Utrecht indo logie en vechten. In 1932 werd hij uit gezonden naar het toenmalig Ned.- Indië en promoveerde tijdens 'n extra- studieverlof in Utrecht tot doctor in de staatswetenschappen Begin 1940 keerde hij weer naar Indi'ë terug, waar hij later door de Japanners weid ge- interneerd. Na de oorlog trad hij in gouvernementsdienst en werd direc teur van het Ned.-Ind. Rubberfonds. Later volgde zijn benoeming tot resi dent ter beschikking van de lt-gouver neur-generaal dr. H. J. van Mook. Daarna werd hij hoofd van de rege ringsvoorlichtingsdienst aldaar. Na de soevereiniteitsoverdracht bleef dr. Ozinga nog in Indonesië als advi seur van de Indonesische regering. In 1950 repatrieerde hij echter. Op het terrein van de massacommunicatie middelen Is hij geen onbekende. Als hoofd van de R.V.D. had hij in indo- nesië reeds te maken met de radio. In ons land werd hij op grond van zijn singuliere gaven benoemd tot pre dikant te Lunteren. Ook van de Gene rale Synode van de Gereformeerde Kerk maakte hij deel uit. Hij staat bekend om zijn oecumenische interesse. Sinds 1957 is hij directeur van het Convent van Kerken inzake radio- en televisiediensten. Voor de N.C.R.V bewerkte hij o.a. de Ameri kaanse serie van cultureel-religieuze programma's, die hijzelf onder «ie titel „Verborgen schatten" ln 1963 voor de t.v. presenteerde. Onlangs ver scheen van hem een pocket onder de titel „Geloven... hoe doe je dat?". J. VAN DEN AKKER (Advertentie) tg/j, BESCHERMT -BRUINT Advertentie 20 jr. PRONONCE Nog 1 dag alle aankopen DUBBEL op de klantenkaart HoogTVpunten Nederland I: 21 ,U0 - Operatie Barbarossa, documentaire over de Duitse inval in Rusland Maandag Nederland I: 21.00 De verdool de bus. speelfilm Dinsdag Nederland I: 20.50 Silhouet, l.v.-portret van A. C. de Bruyn. Nederland II: 22.10 Meneer kapelaan, documentaire. Woensdag Nederland I: 20.20 Interview met prins Bernhard: 21.40 Op de maan staat ook een opera, muziek van Jacques Pré ven Nederland II: 20.55 Het baan tje, Italiaanse speelfilm Donderdag Nederland I: 21.50 Optreden Erroll Garner; 22.05 NATO- Nederland II: 20.45 Zuid-Ame- rlka nu. documentaire. Vrijdag Nederland I: 20.45 Sacha Dis tel Show; 21.50 De harde, t.v.- spel in de Amerikaanse serie Nederland II: 20.50 Konings gambiet. Zaterdag Nederland I: 20.20 Heb gulden schot. (Advertentie) Het westen van ons land wordt voller en voller. Het wordt in de grote woonkern steeds moeilijker een behoorlijk huis te vinden. Een huis met een flink aantal kamers en een flinke berging, een huis waar Uw kinderen kunnen spelen en waar U dieren kunt houden, een huis met tuin, garage en centrale verwarming. Midden in de grote steden is dit soort huizen ondenkbaar. Buiten de grote steden zijn er nog enkele te vinden. Degenen, die behoorlijk willen wonen zullen dan ook daar hun woning moeten zoeken. Wij hebben daarom woningen in Sas- senheim gebouwd. Goed doordacht, centraal gelegen t.o.v. de woon kernen Den Haag, Leiden en Haarlem (niet meer dan 15 k 20 min. rijden, snelle frekwente ver bindingen), vlakbij zee, duinen en meren. Het kan bijna niet idealer. Het westen wordt voller en voller. Het wordt steeds moeilijker een behoorlijk huis te vinden. In Sassenheim kunt U vo'orlopig nog terecht Kom zaterdag 25 juni tussen 2 en 5 uur de herenhuizen aan de Narcissenlaan in Sassenheim eens bekijken. Prijzen van f 85.000.tot ƒ100.000.— K.K. Aanbetaling vanaf 10.000. Inlichtingen bij Investa N.V., Nassauplein 18, DEN HAAG. 070-601281. i Vanavond in do elher „De drie broeders documentaire De „image" van de religieuze broede,rs j is niet veel verder gekomen, dan dat veel J mensen deze broeders zien als vrome, simpele mannen, die de paters aan tafel -> bedienen en voor de gasten de klooster- j deur open doen. Ze komen nauwelijks in de publiciteit. Tóch presteren zij j in werkelijkheid véél en véél meer. De drie religieuzen, die in de K.R.O.- j documentaire „De drie broeders" optreden, zijn in de maatschappij werkzaam j met een gedegen vakkennis en volledige persoonlijke inzet. Dikwijls met 4 r veel meer realisme, dan vele mensen voor mogelijk houden. Deze documentaire wil derhalve trachten een aanvulling te zijn op het eenzijdige beeld, dat men 4 r over het algemeen van broeders heeft. (Nederland I, 22.25). I Magoo, Ben Casey en Willem Duys Het A.V.R.O.-programma via Nederland II biedt weinig nieuws onder de horizon. 4 Begonnen wordt met een aflevering uit de 4 tekenfilmserie over mr. Magoo, terwijl Vincent Edwards het daarna in zijn creatie 4 van dr. Ben Casey weer eens opneemt tegen een tragedie, die twee schijnbaar 4 r gelukkige mensen bedreigt. Willem Duys tenslotte besluit het programma 4 (met zijn vuist, waarin hij weer de meest uiteenlopende onderwerpen voor het voetlicht zal brengen. De regie van dit programma, dat rechtstreeks 4 vanuit Bussum wordt uitgezonden, is in de deskundige handen van Fred Oster. j (Nederland H, 20.01). ,.'t Is nacht over één uur", amusement N.C.R.V.-omroeper Dick Bikker geniet een zekere bekendheid door zijn 4 programma „Studio 23.00", dat iedere vrijdagavond op hetzelfde uur werd 4 uitgezonden. Tijdens 't zomerseizoen "5 - stuurt hij dit programma echter „met vakantie", waardoor hij nu in staat 4 is met een geheel nieuw programma voor de dag te komen, dat onder de 4 titel ,,'t Is nacht over één uur" de ether in wordt gestuurd. Ditmaal geen actuele interviews of originele puzzels, maar gewoon fijne muziek uit 4 allerhande genres. Het enige praatje, dat erin voorkomt, is dat met de solist of soliste, die in het programma voorkomt. (Hilversum II, 23.00). 4 DRAADOMROEP (4e lijn) van 18-20 u. Johann StraussDer Zigeunerbaron, 4 operette in drie bedrijven door het koor 4 en orkest van de Weense Staatsopera 4 TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. KRO: 19.05 Telixer. 19.35 Survival: 18: De stad onder - water. NTSf 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Rangen en standen. 21.35 Bonanza. 22.25 Drie Broeders. NTS: 22.50 Toeristische tips van de ANW. 22.55 Journaal. 23.00 Filmvevslag Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II NTS: £0.00 Nieuws. AVRO: 20.01 Mr. Magoo. 20.05 Dr. Ben Casey. 20.55 Voor de vuist weg. NTS: 22.10 Journaal. 18.03 Voor de soldaten. 4 18,45 Sportkroniek. 19.00 Nieuws, actual., 4 49.40 Gevar muziek, 20.00 Koorwerken. 4 20.30 Casinoconce>rt, 21.3o Jazzmuziek, J 22,00 Nieuws. Zaterdag Zaterdag HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek. 7.23 Lichte gram. muziek. (7.307.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en post- duivenberichten. 810 Lichte orkest- muziek (gr.). 8.20 Wegwijzer. 8.30 Lichte gram. muziek. 9.15 Koperorkest. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Mens J en wetenschap. VARA: 10.00 Z.O. 135. (Om 11.00 Nieuws). 12.15 Oosteuropese kroniek. 12.27 Land- en tuinbouw. 41 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Stereo: Spelenderwijs met de lichte muze. 13.40 Uitlaat. 14.15 Jazzmuziek. J 14.55 Loon naar werken. 13.10 Stereo: 4* Londens Symfonie-orkest (gr.). 16.00 J Nieuws. 16.02 Stereo: Licht instromen- taal ensemble. 16.25 Lichte gram. muziek. 17.00 Medische kroniek. 17.10 Licht tnstrumtenaal combo. 17.30 Radioweek journaal. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Hobo en clavecimbel (gr.). 7.30 Nieuws. 7.32 J Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Djinn. (Om 8.30— 8.32 Nieuws Om pl.m. 11.15 Sport- agenda). 12.00 Angelus. 12.03 Licht ensemble. (Onderbreking voor TT- races te Assen). 12.25 Marktberichten. 12.27 Land- en tuinbouw. '2.30 Nieuws. 12.40 Overheidsvoorlichting. 12.50 TT-races te Assen. 12.55 Lichte gram. muziek. 13.25 TT-races te As- 41 sen. 13 30 Voor de ieued. 14.10 Musi- revende dilettanten. 14 30 Voor de kin- deren. 14.40 Muziek uit de West. 15 00 TT-races te Assen. 15.05 Onnodig zwflgzaam. 15.25 TT-races te Assen. 15.35 Lichte gram. muziek en Ronde van Frankrijk. 16.30 TT-races te As- sen. 16.40 Populaire gram muziek en Ronde van Frankrijk. 17 00 Voor de twintigers 17 15 Lichte orkestmuziek 'gr. 1 17 25 Lichte gram muziek. 17.55 Licht ensemble HILVERSUM III '240 m en FM- kanalen) NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Solisten en orkestenparade (opn 10.00 Nieuws. 10.02 Hedendaag- se en toekomstige toppers. NRU/ NORV: 11.00 Nieuws. 1102 Operafrag- menten (gr.). 1130 Muziek van het* Leger des Heils (gr). 11.50 Lichte orkestmuziek (gr.) (Om 12.00 Nieuws. 10 30 Licht gev. muziekprogr (opn.). 'Om 13 00 Nieuws) 14 00 Nieuws.* 14.02 Tienerama 15.00 Nieuws. 15 02 Hoogtepunten uit operettes, musicals en film- 16.00 Nieuws 16 02 Vroliik muizekprogr. 17 00 Nieuws. 17.02 Sportshow. RADIO VERONICA (192 m) - 7 0(1 Schoon schip (opgeruimd programma J voor de (vrije) zaterdagmorgen). 9 00 Country- en western hits. 9 30 Holland- se nieuwe. 10 00 Verzoekprogr voor de huisvrouw. 11.00 Kwartier gevarieerd, 11.15 The Dutch Swing College Band. 11.30 Schip schoon; 12 00 Red Band Toppers. 1215 Televisie-favorieten. 12.30 Hits a Gogo. 13 00 Veronica's teenager muziek express. 14 00 Vero- nica's Nederlandse Top 40. 16 00 Gevar. J progr.. 16.15 Tips voor de top. 16 30 Platenpalet. 16.45 Gevar. progr.. 17 00 Favorieten festival voor de hele fami- lie. 17.30-18.00 De Teenbeatclub. 4J- NEDERLAND I NTS: 11.30 Teleac NCRV: 15.00 Onder de loep. 15.20 Achter het stuur. NTS: 15.45 Repor- tage roeien NederlandWest-Duits- land. NCRV: 17.00 Voor de kinderen. RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) VPRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Deze week. 18.20 Uitzending CPN. 18.30 Jazzmuziek. 18.50 Naar onze mening. 19.00 Ronduit militair. 19.30 Nabeschouwing Ronde van Frankrijk. 19 35 Lezen en schrij- ven. 20 00 Nieuws. 20.05 Lichte mu- ziek. 20.15 Een bloemetje voor Ida. VARA: 21.00 Strijkorkest. 21.25 Waar tieners mannen zijn. 22.00 Stereo: Tango-rumba orkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Liéhte gram. muziek. 23.45 Esperanto. 23.55 Nieuws. r HILVERSUM II (298 in) NCRV: 18.35 Harmonie-orkest. 18.55 Op het r woord af. 19.00 Nieuws. 19.10 Radio- krant. 19.30 Lichte gram. muziek, r 22.15 Literama. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld. 23.00 Lichte gram. muziek. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m> - 1800 r Gevar progr.. 18.15 Veronica's jukebox. 19.00 Nederl. Beatgroups, 19.15 Joost j mag het. weten. Hits van morgen en overmorgen. 20.00 Cowboy muziek. 2100 Kaleidoscoop. 22.00 Progr voor - Spaanssprekende mensen in Neder- land. 22 30 Jazz-journaal. verder tot 1 00 Gevar gram muziek VOOR.ALLE RIJBEWIJZEN ROOSEVELTSTRAAT 13*15 LEIDEN TEL. 30704

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2