Twee doden en zes gewonden bij botsing onder Bodegraven Zandschip ramde pakhuis LEIDEN 700 JAAR STADSRECHTEN THANS DE BESTE EN MOOISTE KRANT VAN DEZE STREEK! PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 JUNI 1968 Wilt U iets weten Autobezitters voor ziekentriduum gevraagd Bromfletstocht. Hoe kom ik in Grave in Noord-Brabant zonder de grote plaatsen aan te doen, vraagt ons J. H. te Ter Aar. Antwoord. Ter Aar, Alphen, Gou da, Haastrecht, Vliet, Schoonhoven, Go- rinchem, Woudrichem, Heusden, Vlij men, 's-Hertogenbosch, Grave. Verschenen Fatale inhaalpoging Bij een ernstig verkeersongeluk op de weg Zwammerdam-Bodegraven- Harmelen zijn gisteravond twee perso nen om het leven gekomen, twee in zittenden van een auto werden ern stig gewond en viet liepen lichte ver wondingen op. Bij een inhaalmanoeu vre kwam een personenauto, rijdende in de richting Bodegraven, bij Nieuwe- brug in Bodegraven frontaal in bot sing met een tegemoetkomende per sonenauto. De bestuurder van de inhalende auto, de 26-.iarige student H. Griffioen uit Woerden, was op slag dood, even als de 6-jarige Jantje Slagter uit Gou da, die met zijn vader en moeder, drie zusjes en een vriendin van de meisjes in de tegemoetkomende auto zat. De ouders van het jongetje werden ernstig gewond. Zij werden met de vier meisjes, die lichte verwondingen opliepen, opgenomen in ziekenhuizen in Leiden en Gouda. De vrouw van de heer Slagter moet waarschijnlijk een. arm missen. Op de foto een beeld van de ravage; de auto uit Gouda boorde zich in de wagen van de inhalende student uit Woerden. Drumband-concours in Noordwijkerhout roffelde om de hoogste eer Na twee zondagen van harmonie- en fanfareconcerten in de toneelzaal van de St. Bavostichting te Noordwijkerhout is het muziekeoncours van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Hol land gisteren besloten met de drumband wedstrijden op het fraaie hoofdterrein van de voetbalvereniging VVSB. Daar ook het voetbalterrein van VVSB deel uitmaakt van het St. Bavo-complex is het niet te verwonderen, dat de heer M. A. Prinssen als voorzitter van de orga niserende vereniging St. Jeanne d'Arc by het einde van het concours hartelijke dankwoorden richtte aan het adres van «ie directie van de St. Bavostichting voor de buitengewone medewerking. Maar voordat wij aan het slotwoord toe waren, hadden wij op de door een zeer talrijk en enthousiast publiek om- ringdé grasmat 17 drumbands, d.w.z. tamboerkorpsen met en zonder blaas instrumenten en met en zonder lieftalli ge meisjes als majorettes gedurende ruim 4 uur laten horen en zien, wat zij ZOETERWOUDE Geboren: Petrus A. J. z.v. L. J. de Haan en A. M. van Diemen; Willem J. z.v. W. H. Th. Vink en J. M. Zuidema; Richard J. z.v. J. Bekooy en M. G. Schipper; Francina d.v. J. van der Poel en S. M. van der Krogt: Paulus M. M. z.v. M. L. M. Ammerlaan en A. M. J. van Schie. Ondertrouwd: Th. J. Kersten 27 jaar te Havelte en C. C. A. van Dullemen 23 jaar te Zoeterwoude; E. G. M. Koot 26 jaar te Leidschendam en J. M. van der Krogt 23 jaar te Zoeterwoude; G. H. H. M. Boelaars 46 jaar te Oegst- geest en P. J. Fokke 52 jaar te Zoe terwoude; S. C. van der Poel 26 jaar te Alkemade en J. C. C. van Aalzum 23 jaar te Zoeterwoude; F. H. Reijgers 18 jaar te Voorschoten en A. du Prie 20 jaar te Zoeterwoude; J. L. Dijkstra 25 jaar te Leiden en C. B. J. van den Wijngaard 22 jaar te Zoeterwoude; C. M. van Hameren 25 jaar te Alkemade en C. M. G. Loos 24 jaar te Zoeter woude; G. P. M. Zandvliet 27 jaar cc- Hazerswoude en Th. A. M. van Rijt 25 jaar te Zoeterwoude: C. J. M. Eider- horst 25 jaar te Zoeterwoude en J. M. Hofwegen 20 jaar te Zoeterwoude. Overleden: Maria N. H. Schrijvers, 83 jaar; Johannes Chr. van Leeuwen. 66 jaar. Getrouwd: G. F. C. M. Belt en L. C. A. van Slingerland; L. J. van den Ing en E. C. M. Schuur. presteren kunnen. Hun prestaties wer den deskundig en kritisch beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren M. Schneider uit Den Haag en A. van Veluwen uit Amsterdam. Deze middag heeft ons duidelijk getoond, dat en o.i. terecht ook bij de dorpsmuziek gezelschappen de drumband steeds meer een showkorps wordt met eigen geheel op de show ingestelde kleding en oefe ningen. Het meeste succes, zowel bij jury als publiek oogstte voor de vierde achtereenvolgende maal MCC uit Laren, dat reeds van de opmars naar de jury tent een perfecte show wist te maken. Ook „Adest Musica", evenals MCC in de superieure afdeling uitkomen, maakte een bijzondere indruk, maar naar mijn mening wordt het bij dit korps zowel wat de oefeningen ais het uniform be treft teveel In het militaire gezocht. „Een imitatie van de Kon. Militaire Kapel", hoorden wij in onze omgeving mompelen en dat is toch m.i. niet de bedoeling van een amateur-drumband. Nieuwe uitrusting voor Een groot succes werd dit ook voor de drumband van de Noord - wijkerhoutse muziekveren. „St. Jeanne d'Arc", die bij gelegenheid van haar 9e lustrum dit concours organiseerde en van de burgerij een geheel nieuwe uit rusting voor de drumband cadeau kreeg. Bij wijze van uitzondering mocht de drumband zich vóór het optreden voor de jury zich presenteren aan het hoofd bestuur en het publiek en daarbij bood de heer Jac. Aartman namens de in woners van Noordwijkerhout officieel de nieuwe uniformen en instrumenten aan. De heer Aartman dankte allen, die reeds aan het cadeau bijdroegen of dat alsnog zullen doen en tot de leden van de drumband zei hij: „Draagt deze uni formen met trots en plezier en laat de inwoners van Noordwijkerhout, die jul lie al dit moois geschonken hebben, ook er van genieten door jullie optreden. De uitslagen Daarna voerde het tamboerkorps van de band met majorettes o.l.v. de vrouwe lijke tamboer-majoor mej. Duivenvoorde zowel het verplichte als het vrije num mer perfect uit en de jury kende de groep 145% punten toe. zodat behaald werd een eerste prijs met lof van de jury en promotie naar de ere-afdeling. Een succes niet alleen voor de muzi kanten, maar vooral ook voor de ln- strukteur J. H. Groen. De verdere uitslagen van dit drum bandconcours luiden: 2e afd.: Excelsior, Noordwijk, 144 p., Ie prijs met lof van de jury en promotie naar de le afdeling: De Phoenix. Wate ringen. 127% p., 2e prijs; St. Laurentius, Voorschoten, 140 p.. le prijs met pro motie naar de le afdeling. le afd.: St. Caecilia, Schipluiden, 132 p., le prijs; St. Franciscus Drumband, Leiden, 123 p., 2e prijs; Fier Monster, Monster, 137% p., le prijs; St, Caecilia, De Lier, 139% p., le prijs; St. Adrianus, Naaldwijk, 137 p., le prijs; Gildebonds Drumband. Boxtel. 144 p. met promotie naar de afd. uitmuntendheid. Afd. Uitmuntendheid: St. Jeanne D'Arc, Noordwijkerhout. 145% punten, le prijs met lof en promo tie naar de ere-afdeling. Godsdienst en Kunstzin, Berkel en Rodenrijs, 140% punten, le prijs met promotie naar de ere-afdeling. St. Caecilia, Heemskerk, 143% p. le prijs. DSS Aarlanderveen, 134 punten, le prijs met promotie. Ere-afdeling: Arti et Religione, 134 p. le prijs; St. Gregorius, Kwintsheul, 127 p. 2e prijs. Superieure afdeling: Adest Musica, Sassenheim, 144 p. le pr. met lof; MCC, Laren, 153 punten, le prijs met lof. De wisselbeker voor het kórps met het hoogste aantal punten ging voor (le 4e achtereenvolgende maal mee naar Laren en de wlsselbekertrophee voor het korps met het op één na hoogste aantal pun ten bleef in Noordwijkerhout in de prij- zenkast van St. Jeanne D'Arc. Handenarbeid als creatief spel 6: Golf karton door Rolf Hartung, Uitgave Cantecleer, De Bilt. Sprookjesboek Bewerkt door Medy Dona; bekende, oude sprookjes voor kinderen van 5-8 jaar. Uitgave Can tecleer, De Bilt. „Nieuw vertelboek" door Medy Dona en A. van Seijen. Uitgave De intern, pers. Berchem/Antwerpen en Cante cleer, De Bilt. Bestemd voor kinde ren van 5-8 jaar. „Ben j\j daar. Jack?" door E. R. Braithwaite; A. W. Sijthof, Leiden. De landing by Anzio door Wynford Vaughan Thomas; Het Spectrum, Prisma-boeken, Utrecht. Routes. Op welke manier kan je het snelst langs mooie wegen in Slag haren, vraagt L. V. te Leiden. Antwoord: Leiden, langs de Rijn naar Utrecht, Amersfoort, Apeldoorn Deven ter. Raalte, Ommen, Slagharen. Reisroutes. J. S. te Alphen aan den Rijn vraagt ons haeveel kilometer het is naar Doorwerth langs stille wegen. Antwoord: Alphen, Gouda, Vlist, Schoonhoven, Culemborg, Rhenen, Wa- geningen, Doorwerth (pl.m. 100 km.). Waaggebouw Alkmaar. Hoe luidt de latijnsé tekst op het waaggebouw in Alkmaar en wat is de betekenis hier van in het Nederlands, vraagt ons M. J. K. te Hazerswoude. Antwoord: De bedoelde tekst luidt: SPQA RESTITUIT VIRTUS ABLA- TAE JURA BILANCIS. In het Neder lands betekent dit zoveel als: De moed van het bestuur en burgerij van Alk maar gaven de verloren waagrechten te rug (een ruime vertaling van een zeer gedrongen en pregnante zin, zoals de Latijnse tekst hierboven is). In 1581 werd dit opschrift aangebracht, toen de Prins van Oranje aan Alkmaar de waag rechten hergaf. Eindexamens Chr. Lyceum Kagerstraat GESLAAGD VOOR HET DIPLOMA HBS-A Ina den Bak, Sassenheim; Caty Barn- hoorn. Valkenburg; Henk Buwalda, Lisse; Willemijn Docter, Rijnsburg, Hetty Have, Leiden; Alt Hogewoning, Rijnsburg; Lies den Hollander, Kat wijk; Kees Knetsch, Sassenheim; Wim Laman, Leiden; Adri Lubbers, Leiden: Paul Minnee, Katwijk; Koos Roest( Leiderdorp; Klaas Tammes, Abbenes: Trudy Schouten, Leiderdorp; Jack Timmermans, Katwijk; Jack Verschoor Voorschoten: Barbara van der Voet, Warmond; Kees Vreeken, Oegstgeest; Lida Wij lage, Voorschoten; Jaap van der Zwart, Valkenburg. De HBS-A examens zijn beëindigd. VOOR HET DIPLOMA GYMN. B.: Lia Mulder, Leiden; Henk Posthu mus, Noordwijk; Sjoukje Rullmann, Oegstgeest; Ina Sol, Rijnsburg; Mar garet Storm, Lisse; Katie Verduvn, Leiderdorp; Dick de Vos, Leiden. Hel •ordt voortgezet. Misverstand bij Alpheuse brug: Het 997 ton metend motor-z&ndschip r schadigd. Het motorschip liep eveneens „Rival", gedomicilieerd te Haastrecht is flinke avery op. Persoonlijke ongeluk zaterdagmorgen op de Oude Ryn vlak ken deden zich niet voor. voor de Koningin Julianabrug te Al- De Rijkspolitie te water stelt een na phen aan den Rijn, met flinke vaart tegen der onderzoek In. de wal opgestoten en heeft zich met Toen de „Rival" de Koningin Juliana- kracht door de achterwand van een aan I brug was genaderd, vroeg de stuurman het water staand pakhuis van de ma- door middel van de voorgeschreven sei- nufacturier, de heer P. Houweling, ge- nen aan de brugwachter de brug te doen boord.-. Het pakhuis werd ernstig be- I ophalen. De brugwachter voldeed hier- BLINKENDEN KLINKEND ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR BLONK TE VOORSCHOTEN Waren dreigende regenwolken in de ochtenduren er de oorzaak van, dat het feestcomité het besluit moest nemen, de H. Eucharistieviering niet in de open lucht te doen plaats vinden, toch werd het priesterfeest van pastoor J. A. Blonk te Voorschoten een zonnig feest. De plechtige concelebratie vond nu gewoon plaats ln de noodkerk van de Moeder Godsparochie en niet in de tuin van Huize Bydorp. De versiering in de nood kerk was er niet op berekend, hoewel de raamkozijnen alle voorzien waren van mooie boeketten bloemen. Een stoet van bruidjes begeleidde de j celebranten naar het, altaar, waar om 10 uur een plechtige hoogmis met Gre-1 gorlaanse volkszang werd opgedragen. I De H. Mis werd opgedragen door de jubilaris zelve met assistentie van zijn neef. neomist A. Vernooij, priester van het H. Hart uit Ottawa izoon van zijn zuster), een achterneef van pastoor Blonk, pater Victor van Vliet. Passionist uit Mook, rector J. Hamers van Huize j Bijdorp en pastoor J. Stadegaard. Ver- der waren aanwezig father J. Smit van j Mill Hill pastoor J. A. Voorham, zusters van Huize Bijdorp, kerkbestuur en een i volle kerk met parochianen. De feestpredikatie, kort maar fijntjes, afgestemd op de verheven waarde van het priesterschap, werd gehouden door rector J. Hamers van Huize Bijdorp. Na het communiceren zong het paro chieel zangkoor o.l.v. de heer Barbier een feestcantate, terwijl de gebeden on der de H. Mis afgestemd waren op het 25-jarig priesterfeest en het feest voor de parochie. HET FEESTGESCHENK: EEN KLOK 's Middags vond in het gymnastieklo kaal van Huize Blljdorp tijdens de recep tie de aanbieding plaats van het paro chiecadeau. Mr. P. G. van Lierop sprak woorden van dankbaarheid jegens de jubilaris voor de inzet van zijn persoon voor anderen. Geestelijke zijn betekent een publieke persoonlijkheid zijn. Als priester wordt men geconfronteerd met allerlei mogelijke profane zorgen van anderen. Tact en wijsheid zijn dan nodig en niet altijd wordt men naar waarde gewaardeerd. Vier jaar geleden heeft U zich ingezet voor de Voorschotense parochiegemeenschap van de Moeder Gods. U vond in Voorschoten een nood kerk, doch U kreeg de taak een nieuwe kerk te bouwen. Al het voorbereidende werk is door U met veel zorg gedaan en daarvoor is de parochiegemeenschap U dankbaar. Persoonlyk wilde U niets hebben. Toch is naast het parochieca deau, nog een inzameling gehouden en het geld, dat door de heer Van Lierop, hierna werd overhandigd, kan pastoor J. A. Blonk, privé besteden. Mejuffrouw Nelleke v.d. Akker las hierna een gecalligrafeerde oorkonde voor, vermeldende alle bijzonderheden van de nieuwe klok en de tijdsomstan digheden. waaronder hij werd aangebo- i den. Pastoor Blonk krijgt een klok voor I zijn nieuwe kerk. Deze klok, wegende 185 kg. met een doorsnee van 67% c.m. met toonhoogte d, zal de naam krijgen van Johannesklok, genoemd naar de doopnaam van pastoor Blonk. MET VEEL GEWELD Precies bij de laatste woorden van de oorkonde zakte met veel geweld en confetti een miniatuurklok naar bene den, vlak voor de plaats, waar pastoor Blonk gezeten was, terwijl een bandre corder klokgelui ten gehore bracht. Het gaf een goed effect. En om in styi te blijven kreeg pastoor Blonk bovendien nog een koperen tafelbel met de in scriptie „1941 Johannes Adrianus Blonk 1966", als herinnering aan zijn zilveren priesterfeest. Dankwoord Pastoor Blonk sprak nu een kort dankwoord. Hy zette uiteen hoe hy be sloten had tot het priesterschap. Geen spijt van zijn priesterschap en geen spijt, dat hij door de bisschop was aangewe zen als bouwpastoor te Voorschoten. Hij was alleen maar dankbaar, omdat de parochianen het hem zo gemakkelijk hadden gemaakt en hem zoveel mede werking hadden verleend. Het persoon lijke cadeau zal hij gebruiken voor de inrichting van zijn nieuwe pastorie. Dankbaar was hij een ieder voor de vele blijken van spontane medelevlng, een ie der, die had meegewerkt om dit feest te doen slagen. Hartverovcrend Hierna brachten de schoolkinderen pastoor J. A. Blonk een muzikale hulde. Thea van Haasteren was soliste en diri- gente, terwijl het kinderkoor van jon gens en meisjes een heel orkest voor stelde. Aan de vleugel zat mevr. Ver- burgh, die deze muzikale huldiging met de kinderen had ingestudeerd. Deze kin- dèrhulde was hartveroverend en zo ge slaagd, dat na verloop van een half uur. tijdens de drukke receptie nog een re prise van deze huldiging plaats vond. De receptie duurde van 2 tot half 5 en was enorm druk. Wij zagen pastoors uit de omgeving, zoals van de H. Lauren tius en de Haagse Schouw, uit Wasse naar, kerkbesturen, plaatselijke domi- nee's van de hervormde en gereformeer de gemeenten, wethouder G. Schrama met echtgenote, hoofden van dienst van de gemeente Voorschoten, en een lange stoet van parochianen en belangstellen- Op de valreep van de receptie kwam „St. Laurentius" met drumband om pas toor Blonk een serenade te brengen. Het werd een uitbundig feest, want na de serenade speelde de harmonie vrolyke muziek, waarop zelfs een dansje gemaakt kon worden. Pastoor Blonk kwam in de kring en er werd een ronde dans uitgevoerd. Felicitaties, waren nog gekomen van mgr. J. P. Huibers de bisschop, die indertijd pastoor J. A. Blonk, had gewijd, en van mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam en van burgemeester L. de Kool, die wegens familieomstandigheden verhinderd was en van deken N. P. H. Haring uit Leiden. aan. Op dit moment passeerde een motorboot van de Rijkspolitie te water, gestationeerd te Gouda, varende in noor delijke richting door de Oude Rijn. de brug. De gezagvoerder van de politie- boot, schipper Overgouw, gaf door mid del van twee korte stoten met de scheepshoorn, aan de bestuurder van de „Rival" te kennen, dat hij naar bak boord (links) zou gaan uitwijken. Di rect na het passeren van de brug zwenk te de heer Overgouw naar bakboord zijde in de zekerheid dat de schipper van de „Rival" dit goed had begrepen en hem daartoe vrijheid bood. De brugwachter echter verkeerde bij het zien van het aanleggen van de po litiebod aan de linkeroever van de Oude Rijn, zoals hij verklaarde, in de veronder stelling, dat de rivierpolitie voornemens was de „Rival" aan te houden. Als ge volg van deze mening doofde hij het groene licht, deed het rode licht ontbran den en liet de brug zakken. De „Rival" was inmiddels aan het op- stomen Toen de schipper merkte dat de door vaart voor hem niet meer was toege staan. heeft hij onmiddellijk achter waarts geslagen en snel het anker uit gegooid. Het anker pakte echter niet vanwege de te geringe afstand en de „Rival" raakte door achteruitdraaien uit het stuur, met het gevolg dat het schip met de steven tegen het rechts- vlak voor de brug, op de wal staand pakhuis van de manufacturenhandel P. Houweling stootte en daarin een flink gat sloeg. Het welslagen van het Eucharistisch ziekentriduum, dat op 22, 23 en 24 juni ln de parochiekerk aan de Herensingel wordt gehouden hangt voor een belang rijk deel af van het vervoer dat voor de zieken, die anders nooit naar de kerk kunnen gaan, beschikbaar Is. De vervoerscommlssle van het zieken triduum 1966 (contactadres De Mey van Streekerkstraat 20, Leiden, tel. 30852) kampt met het probleem dat nog te wei nig autobezitters zich hebben aange meld om zieken uit Lelden en naaste omgeving naar de kerk te vervoeren. Zy roept daarom de hulp.In van autobezit ters om hun auto -liefst met. bestuurder- beschikbaar te stellen en wel van 's mor gens tussen 8 en 9.80 uur en 's avonds tussen 4 en 6 uur. Hoe meer autobezit ters zich aanmelden, des te minder rit ten leder hoeft te maken. MULO EXAMENS IN LEIDEN Stadsgehoorzaal Voor diploma A slaagden op 17 juni: de dames: H. G. de Zoete; M. J. Slra; E. Rombouts. Katwijk; M. D. Schwartz, Valkenburg ZH; E. F. Ramondt; en de heren: J. J. Mooten, Rijnsburg; J. van Vliet, Zoeterwoude; T. H. de Róoy; J. J. van Ry, Oegstgeest; F. W. Roest, Lei derdorp; G. van der Perk; D. Schouten; O. Smelt; C. A. Thomas; D. J. J. Ver hoeven; C. J. Wydeveld; D. A. van der Zwaard, 's-Gravenhage. Afgewezen: 10 kandidaten. Voor diploma A slaagden op 18 juni: de dames; M. J. Louwrier en A. van Rees en de heren: K. Willemsen; M. van Lien- den; P. Selier; J. J. de Beer; G. C. van Beusekom, Warmond; N. C. van Dam, Valkenburg ZH; A. Drukker; R. A. Evers. Katwijk. Afgewezen: 5 kandidaten. Waar geen plaatsnaam ls vermeld, is dit Leiden. St. Antoiiiusclubhuis In het Antonius Clubhuis slaagden op 18 juni: E. Voordouw AB*; P. Cozyn A*: A. Yark A*; H. van Gils A*; H. Verdel A*; A. Verkleij A»; P. Volwater A»; L. Creijghton A; A. Pieterse A*; C. De- remuax A; G. Tuijt A; F. Janssens A; P. Wesselman A*; W. van Galen A*; G. Bruines A*; J. Toor A; J. Salman A; G. van Slingerland A*; I. Verhoeve A*; L. van Slingerland A*; M. Gussenhoven A*; F. Kershof A; C. Loos A'; L. He- Leidse Houtschool Eindexamens Stedelijk Gymnasium Leiden GESLAAGD ZIJN VOOR DIPLOMA A: Margot Beyers (Leiderdorp), Adèle Bonjer (Katwijk/Zee), Marian Galestin (Noordwijk/Zee), Ewald Hekking (Lei derdorp). Jan Hein Koningsveld (Oegst geest), Hanna Kraan (Oegstgeest), Do- ra Kuenen, Wiebe Pera, Maria Smit (Voorschoten), Anneke Verwey (War mond) en Hein van Vliet. VOOR DIPLOMA B: Til Bos, Pieter Boutkan (Leiderdorp), Dik Degens, Willem Hendrik Dorsman (Boskoop), Walther Grotenhuis, Else- lien Haantjes, Reint Holsbergen, Mar jan Hulsbos (L'dorp), Fred de Koning, Johan de Meyere, Geraldine v.d. Schaaf (L'dorp). Judith Schieffelers, Liesbeth Sitsen, Tom van der Steen, Jeannette Tjerkstra, Koos Zondervan, Ineke Zui dema (Sassenheim) en Hilde Zwolle L'dorp Waar geen plaatsnaam wordt vermeld is deze Leiden. Het examen wordt voort- Eindexamens Rijnlands Lyceum Wassenaar J. L. Dompeling, W. M. van Engers, J. M. Hensel, A. P. Verhage, F. P. Doing. C. R. van Dijk, W. A. Dijkman. P. S. F. Gimberg, S. J. N. Heidinga. M. J. Hulshoff, P. C. van Lede, E. M Schade, R. Siebel, G. K. Wiersma. A. N. H. Zillinger-Molenaar. Er is éen kandidaat afgewezen. Feestelijk diner voor leden van Kamer v. Koophandel De viering van het 150-jarig bestaan van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland is zaterdagavond te Noordwijk besloten met een intiem diner, waaraan door liet bestuur en de leden der Kamer werd aangezeten. Tijdens de maaltyd werd door een van de leden, de heer P. J. van Hoeken van 's Gravenpolder, hulde gebracht aan de secretaris der Kamer, nir. H. A. C. Branderhorst, wiens pennevruchten zo schoon resultaat hadden opgebracht en vastgelegd werden in het fraaie gedenk- boek, dat bij gelegenheid van het jubi leum is uitgegeven. De maaltijd werd voorts opgeluisterd met een verrassend vuurwerk, buiten èn binnenskamers, aangeboden door de fa. Kat te Leiden. ORANJEFEESTEN ZOETERWOUDE H.R. WERDEN BESLOTENMET REGENBALLET Onder grote belangstelling werden vrijdagavond de Oranjefeesten voort gezet. met het traditionele "tobbetje steken" waarvoor zich vele koppels hadden opgegeven. Ook het oudste kop pel Kaiser-Duindam die samen 100 jaar telt was weer van de party, zij konden het echter niet verder brengen dan een nat pak. De overige prijswinnaars waren de koppels: 1 Henk Heemskerk-Wim Zandbergen; 2 Leny Brouwer-Jos Brou wer; 3 Henk Kramer-Jaap Kramer; 4 Kees Vermeulen-Gerard Boere. Zaterdag was het grootste deel van de dag gevuld met kinderspelen, waar voor de kinderen erg hun best deden, en de besten van hen met een fraai prijsje naar huis gingen, 's Middags was er een ballonwedstrijd, die aangeboden was aan het Oranjecomité door de fa. H. Vink zn„ ter gelegenheid van diens 12%-jarig bestaan. Onder een daverend "hoera"-geroep kozen ruim 700 ballon nen het luchtruim. Jammer was het, dat het kort daarop ging regenen, zodat het einde van het feest volledig in het water viel. Vele exploitanten zagen zich dan ook genoodzaakt om reeds vroeg in de avond hun tenten te sluiten. Gelukkig zijn de feestelijkheden ver- i lopen zoals we aan de Hoge Rijndijk gewend zijn, zodat de politie niet een maal handelend behoefde op te treden, hiermee de wens door burgemeester Detmers, uitgesproken bij de opening, vervullende. Zaklopen door jongens 8-9 Jaar: 1 John i Duindam, 2 Tom Zevenhoven, 3 Paul v.d. 1 Heyden, vlagget je steken jongens 6-7 jaar; 1 Ben Pieterse, 2 Dik Koster, 3 j Hugo van Rooien, vlaggetje steken voor meisjes van 6-7 jaar. 1 Trudy Brandt, 2 Charlotte Grossant, 3 Marianne v.d. Werff. balletje lopen meisjes van 8-9 jaar. 1 Martha Peters. 2 Ria Koek, 3 Anne Margreet v.d. Meer. langzaamaan op de fiets voor jongens van 12-13 jaar: - Arnold de Rode. 2 Jan Mooyekind, 3 Jaap Wiersma, hardlopen met hinder nissen voor jongens van 10-11 Jaar: 1 René v. Velzen, 2 Robby Meyer, 3 Ton Timmerman, ringsteken op de fiets voor meisjes van 12-14 jaar: 1 Sophie Moons, 2 Henny van Vegten, 3 Joke Zandber gen, op zoek naar geluk voor meisjes van 10-11 jaar: 1 Annemieke Timmer- mann, 2 José Zandbergen, 8 Marga de colai en G. M. Vostergo uit Leiderdorp; M. A. de Bes uit Noordwyk; de heren: P. C. W. van der Neut uit Leiden; J. P. .van wyck uit Leiderdorp; A. Varkevis- ser, Y. de Wilt, P. Zuyderduyn uit Kat- wyk en G. Kuijt uit Noordwyk. Geslaagd voor het Mulo-diploma A: de dames: Th. Overdyk P. Rang uit Lei den; J. W. Binnendyk G. J. v. Delft J. den Heyer C. J. A, den Haan M. A. Hogewoning uit Rynsburg; P. Slee boom uit Leiderdorp; A. Molema uit Koudekerk a. d. Ryn; en de heren: Th. van Wyk uit Leiden; W. J. Glasbergen uit Rynsburg en S. v. Duivenvoorde uit Oegstgeest. Geslaagd voor het Mulo-diploma A op 18 juni: de dames: M. J. van der Niet en E. H. Ouwehand uit Noordwyk; M. Ellerbroek uit Bodegraven; W. de Groot uit Hazerswoude; en de heren: J. N. Paes; A. Brouwer; A. van der Hoek en Ph. Kromhout uit Leiden; J. H. van Dijk uit Bodegraven. De kandidaten by wier naam een ster retje staat, behaalden tevens de aanteke ning Middenstandsdiploma. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Marco zn van H. van den Hoed en C. J. M. Hermsen; Robert Bart zn van A. M. C. Robbertsen en D. Ver hoef: Petrus Adrianus Theodorus zn v. G. F. J. Ruiter en.M. A. van der Slot; Hans Rutger zn van H. R. Kriek en E. R. C. den Heeten; Nelly dr van D. van der Zwart en N. Giesbergen; Petrus Jo hannes Anthonius zn van N. J. M. Noor- dermeer en P. M. M. van Kesteren. Gehuwd: C. Douwes en C. van de Wer- Overleden: J. Nieuwenburg, 71 jaar, man; J. G. Verhoeff, 73 jr, vrouw; F. S. A. Ruseier, 74 jr, man; N. van Houten, 88 jr, wed. v. J. van Leeuwen; M. Fla- man, 84 jr, man. H. Bentley, 71 jr, man. OEGSTGEEST Aanryding -In de 'nacht van zater dag op zondag vond te Oegstgeest een aanrijding plaats tussen twee personen auto's op de kruising RijkswegHaar lemmerstraatweg, waarby een autobe stuurder, A. J. C. H„ wonend te Wasse naar, komend van de Ryksweg, uit de richting 's-Gravenhage, geen voorrang verleende aan de heer P. A. Z. uit Oegst geest, die met zijn auto op de Haarlem merstraatweg reed, richting Oegstgeest. Laatstgenoemde auto werd ln de flank gegrepen. De autobestuurder uit Wasse naar raakte by deze botsing verwond, zyn vröuweiyke passagiere werd uit de auto geslingerd, doch liep vrywel geen letsel op. De andere chauffeur kwam met de schrik af. Belde auto's werden beschadigd weggesleept. Schapen gedood Gistermorgen vroeg zyn in de Broekpolder onder Oegstgeest vyf schapen, toebehorend aan de heer Z. uit Warmond, door twee honden dood gebeten. De schade beloopt ongeveer 450,-. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), Tot 8 juli „10x10", schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. PAUZE Morgen: Aloysius van Gonzaga, geb. 9 maart 1568 te Castiglione bij Man tua, t juni 1591 te Rome. VERANDERDE TIJDEN „De tijden veranderen en wij met hen". Van dit oorspronkelijk Latijnse gezegde, dal aan keizer Lotharius (f 855) wordt toegeschreven, is de H. Aloysius een standaard-model. Hij werd tot voor nog niet zo heel lang geleden de jeugd voorgehouden als het toonbeeld van de volmaakte be oefening van de kuisheid, van de „en gelachtige deugd". Deze laatste bena ming wijst aan, waar de kink zat. En gelen kunnen, al gouden zij het wil len, niet onkuis zijn. Mensen wél, ook soms als zy het niet willen. Het ideaal, aan ieder mens gesteld, is de beheer sing van zijn lichamelijkheid. Maar die beheersing lukt veel beter zonder angst aan te kweken voor die lichamelijk heid. Aloysivls blijft een verworven ideaal van zelfbeheersing. Het ideaal is hetzelfde voor alle tijden, maar de manier waarop het wordt nagestreefd, verandert met de tijden, en wij met LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 16-22 juni zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: De gele tyger van Bangkok (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Derek Flint (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: What's new Pussycat? (18 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Kindar de onkwetsbare (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Ais we nu eindeiyk eens buitenshuis eten moet je dan toch weer lezen aan KORRELTJE MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, Vee Aanvoer 208 runderen 3,60-4,50; 111 varkens 2,48- 2,52. Handel rustig. 1266-1966 De jaren '66 blijken toch bijzondere jaren te zyn. Het gebouw Papengracht 32 te Leiden in 1665 betrokken, werd in 1666 voltooid. In 1966 wordt in dit gebouw De Leidse Courant ontworpen en vervaardigd. Met nieuws uit de gehele wereld tot in uw eigen dorp of straat. Nog maar korte tyd geven wij aan Ieder, die een abonnee op deze voortref felijke krant aanbrengt, ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK en het unieke Leidse Courant-speldje CADEAU Vul nog heden onderstaande bon in! Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen. Papengracht 32. Leiden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4