VERNIEUWINGEN BIJ MATER AMABILISSCHOOL NOORDWIJKERHOUT Pauselijke onderscheiding voor P. H. van der Voort te Oegstgeest WILBERT-DRUMMERS DEDEN HET BEST OP CONCOURS IN DEURNE Betaling Abonnementsgeld P E R GIR 0 STICHTING KATHOLIEK BIJZONDER GEZINSWERK EN JEUGDZORG BEZINT ZICH OP NIEUWE WEGEN LAKENHAL HERBERGT ONGEVEER 50 WERKEN VAN GABRIEL METZU Metzu-expositie wordt ingeluid AKTIEVE BEZORGER MAANDAG 20 JUNI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 35 jaar collectant Nadat gistermiddag de laatste kerk gangers huiswaarts waren getogen verzamelde het college van collectan ten zich in de bij-sacristie van de parochiekerk te Oegstgeest. Onder hen bevond zich de secretaris van dit col lege de heer P. H. M. S. van der Voort. Een functie die hij al 34 jaar met volle ijver vervult, terwijl hij tevens 35 jaar collectant is. Nog onwetend van hetgeen komen ging had hij met echtgenote en collega's zijn plaats in genomen. Pastoor N. A. Commandeur maakte in dit financiële gezelschap „entre nous" snel een einde aan de onzeker heid door mede- te delen dat de heer v. d. Voort de pauselijke onderschei ding „Pro Ecclesia et Pontifice" te beurt was gevallen. Mevrouw v. d. Voort speldde vervolgens de versier selen bij haar echtgenote op de revers. De onderscheidene richtte 't woord tot de aanwezigen en in het bijzonder tot pastoor Commandeur. Hij bracht de „goede oude tijd" in herinnering waarin het collecteren nog écht was. „Tegenwoordig zegt 't me niet zoveel meer, nu het met mandjes gaat die doorgegeven worden, maar al zou ik graag terug willen naar vroeger, de jeugd ziet het anders". De heer v. d. Voort verklaarde voorts het prettig te vinden de on derscheiding als waardering te heb ben mogen ontvangen. De voorzitter, de heer H. H. Kuipers, huldigde even eens de secretaris met een kort maar krachtig woord. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door een zoon van de heer Van der Voort met echtge note, alsmede de parochie-kapelaans P. Lansbergen, J. Kloosterman en pater P. de Bruin. OEGSTGEEST Eerste prijs in afdeling A Het Brabantse Deurne kent de Wil- bert-tamboers en Oegstgeest De Wil- bert-Drummers. Een naams-verwant- schap die het bestuur van de Oegst- geestse drumband deed besluiten deel te nemen aan het concours daar ver weg achter Helmond. Hoe het ook zij, het was gisteren voor die 37 Wil- berters met hun pauken, trommen en lyra's en gekleed in hun grijs-blauwe uniformen een luisterrijke dag. De band, een onderafdeling van de KJJC en twee jaar geleden opgericht, pre senteerde zich voor het eerst vorig jaar december in het openbaar. Sinds dien is er onder leiding van de op richter en instructeur, de heer W. Driessen hard gewerkt. In Deurne stonden gisteren 22 drum bands aangetreden. Zij traden op in diverse afdelingen. De Wilbert-Drum- mers kwamen uit in de jongste af deling „A" met een tweetal nummers getoonzet door hun instructeur, te weten de „Mararid-mars" en „Swic- De uitvoering bracht de jongelui een Kuntentotaal van 136 (gemiddeld 81/*) etgeen hun de eerste prijs met pro motie naar de 3e afdeling opleverde. Ze verkregen voorts de afdelingsprijs en de dagprijs voor de beste resultaten alsmede het diploma van de R.K. Bond TWEEDE PRIJS VOOR FRANCISCUSBAND De Franei8cushand heeft zich dit jaar georganiseerd bij de, R.K. Bond voor Muziekgezelschappen in Zuid-Holland. Hierdoor kon zy gisteren dan ook voor het eerst deelnemen nan het door de Harmonie „St. Jeanne d'Arc" te Noord- wtykerhout georganiseerde federatief bondsconcours. Normaal moet ,bij deelneming voor de eerate maal in de tweede afdeling wor den uitgekomen; de Franciscusband mocht echter in de eerste afdeling op treden. Met 123 punten behaalde men een tweede prijs. Nieuwe leden vanaf 12 jaar zjjn van harte welkom en kunnen zich elke maan dagavond tussen 7 en 8 uur melden in het repetitielokaal Hazewindsteeg, ach ter het Anthonius Clubhuis. van Muziekgezelschappen in het Bis dom 's-Hertogenbosch. Het kon niet op, want ook de tambour-maitre Anke Duyvenvoorden kreeg een eerste prijs: 30 punten waren hiervoor voldoende, maar zij verwierf er 50. Met een fraaie beker én schild als trofee arriveerden de jongens en meisjes gisteravond uit gelaten aan de Kerklaan. Van alle deelnemende bands hadden zij de verste reis gemaakt. Het bestuur, in het bijzonder de heer Driessen, toonde zich zeer verheugd. De secre taris, de heer J. C. A. de Vos, sprak de wens uit dat velen in het Willi- brordparochie de band daadwerkelijk zullen steunen en stimuleren door zich aan te melden als donateur. VOORSCHOTEN Tijdens de serenade bij pastoor Blonk was er al feest bij de harmonie, want de drumband was nog maar net terug van het federale Bondsconcours, dat ge houden was te Noordwijkerhout. Daar hadden zij een eerste prijs behaald met promotie naar de le klas. De drumband stond onder leiding van tambourmaitre J._A. Karremans. LEIDSE AGENDA MAANDAG 20 JUNI DINSDAG 21 JUNI WOENSDAG 22 JUNI MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur, zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aanvang /an het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 10 3 0 0 8. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 januari 1966: per maand 3.75 per kwartaal 11.30 per kwartaal per post 11.80 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een offirachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie De Mater Amablllsschoo) van Noord wijkerhout vierde vrijdagavond in de toneelzaal van St. Bavo de uitreiking van de getuigschriften aan de 18 meis jes die de drie-jarige cursus volledig gevolgd hebben. En dat bracht de voorzitter van het schoolbestuur, drs. A. J. M. Hertogh in zijn welkomst woord op de vernieuwingen in dc systematiek van de Mater Amabilis- school. Vanaf september zal de cursus in plaats van drie nu twee jaren gaan omvatten, met voor degenen, die er prijs op stellen, een derde jaar. Ver der zal het vrije programma, dat tot nu toe in aansluiting op 't lesrooster werd gehouden en dat daarom in het voorjaar en de voorzomer viel, nu in het kernprogramma worden ingevloch ten. De dynamiek van de Mater Ama- bilisschool maakt voordurende aan passing noodzakelijk en deze vernieu wingen gaat het bestuur in Noord wijkerhout zeker niet uit de weg. De uitreiking van de getuigschriften geschiedde door pastoor dr. KI. Steur uit De Zilk, die de meisjes geluk wenste met de mogelijkheden, hun in een cursus als die van de Mater Ama- bilisschool geboden. De eindgetuigschriften werden uit gereikt aan Ans Bader, Nelly van den Berg, Ageeth van den Burg, Corrie BODEGRAVEN Geslaagd Aan het Sint Antonius- college te Gouda zijn geslaagd in de afdeling MMS de dames Ria Baas en Marianne Smit te Bodegraven. KATWIJK Geslaagd Te Den Haag slaagde de heer W. F. Hartog voor het examen Gemeente-administratie I. Geboren: Janna W. d.v. C. Schaap en A. W. Ouwehand; Paulus z.v. P. J. Floor en A. M. L. Beugelsdijk; Maartje d.v. Nic. Schaap en A. de Vreugd; Hubertus C. M. z.v. H. W. G. van Pa ridon en J. E. Grimbergen; Magdalc- nus z.v. T. M. Schoneveld en J. J. Schoneveld; Monique Chr. d.v. J. Remmelswaal en C. van Rijn; Hendrik J. z.v. A. J. van Egmond en H. Bos; Arina W. d.v. D. van Duyvenvoorde en W. Barnhoorn; Leendert J. z.v. L. D. Barnhoorn en J. den Hollander; Gerrit z.v. G. Olthof en A. van dei- Bent; Martinus z.v. T. Hoek en H. Jonker; Maria d.v. W. M. van den Oever en A. B. van der Plas; Antoon z.v. W. Freke en W. van Duyn; Pieter L. z.v. C. Remmelswaal en C. A. Guyt; Gerard A. z.v. A. van der Plas en A. W. Nijgh; Pieter N. z.v. P. Schaap en L. Guyt; Cornelis z.v. C. van der Plas en D. van der Meij; Elisabeth H. d.v. J. C. van Duyn en T. van Duyn; Cor nelis J. M. z.v. T. G. Aanhaanen en C. Bleker; Cornelis z.v. P. Zuyderduyn en W. van der Plas; Jan z.v. J. Var- kevisser en E. Vooys; Krijn z.v. T. Guyt en A. Durieux. Ondertrouwd: H. J. de Vries en A. C. Landheer; H. van der Maaden ën C. J. M. Pino; C. W. van Hasselt en B. J. T. Kiesling. Getrouwd: E. P. van Beelen en K. van Beelen; P. van der Plas en J. van Rijn; J. van Duyn en M. van Duyven voorde; H .Ravensbergen en J. van Duyvenvoorde; M. van der Niet en E. van der Bent; A. van Ommeren en A. A. van Bisbergen; H. J. Oosthof en M. Verdoes. Overleden: A. de Haan 74 jaar, man; H. J. van Bovenkamp 59 jaar, man; C. Peeman 75 jaar, man; M. M. Voge 59 jaar, man; L. G. Gerards Thesingh w.v. W. Vodegel 80 jaar, vr.; N. van Duyvenbode wed. van L. Imthoorn 83 jaar, vr.; H. H. van Beelen 1 jaar, man; C. Snijders 78 jaar, man; G. Rietveld, wed. van P. de Zeeuw 83 jaar, man. Grijsaard de dupe van onvoorzichtigheid Een van de eerste dingen die men leert als men autorijles neemt is: vóór het uitstappen eerst achterom kijken of er iemand aankomt. Een overtreden van deze regel kan noodlottig zijn of zeer ernstige gevolgen hebben. Dat werd af gelopen zaterdagmorgen weer eens be wezen, toen de 71-jarige bromfietser A. v. d. Meij uit Lelden op de Hooigracht met volle vaart tegen het plotseling ge opende portier van een geparkeede be landde. De toevallig passerende EHD stelauto opbotste en op het wegdek be- kon de man. die een schedelbasisfrac- tuur had opgelopen, gezwind naar het St. Elisabethziekenhuis overbrengen. Het is niet alles goud wat er blinkt „Kijkt U even naar de achterkant van de auto", zo verzocht de man. die de remmen controleerde. De eigenaar van de auto. een Opel 1500. donker-blauw en met het kenteken ET 1064, voldeed aan dit verzoek. Er was toch immers niets verdachts aan? Op 11 juni was hij in contact gekomen met deze man. die toen zijn motor had afgesteld en hem had beloofd een verchroomde ring voor de koplamp te leveren. En inderdaad op zaterdag 18 juni om half tien 's och tends ging de bel en daar stond de on bekende weer, mét de verchroomde ring in de hand. Nadat de sieraccessoire was aangebracht bleken de remmen niet goed te werken (dit was natuurlijk geen geval van oorzaak en gevolg l. „Laten we daar nog even naar kijken", glim lachte de onbekende, en samen reed men een proefronde. „Ja, ik zie het al", ver zekerde de man en deed de eigenaar vervolgens bovenvermeld verzoek. Deze stapte uit en dat was voor de onbekende schelm het moment om met vol gas uit het gezichtsveld te verdwijnen. De eigenaar kijkt nog steeds uit naar de achterkant van zijn voertuig. Donkerblauw is ,in' Donkerblauw heeft blijkbaar een zeer speciale aantrekkingskracht op auto dieven. Werd zaterdag een donker-blau- we Opel 1500 ontvoerd, reeds eerder in de week, namelijk tussen woensdag en zaterdag, werd een ipsokineet in de zelfde kleur, echter met een ander ken teken, ontvreemd in de Grevenstraat. Het betreft hier een Citroën, zoale ge zegd donkerblauw, met het bocd NG bï—76. van den Burg, Victorien Duindam, Wil Duivenvoorden, Tineke Geerlings, Ine ke van Gijlswijk, Doortje Meeuwen- oord, Tini van den Nieuwendijk, He len de Roode, Cock van Steijn, Dini Warmerdam en Riet van Wieringen uit Noordwijkerhout, Maria Kortekaas en Anneke Schulte uit Voorhout en Corrie van Schooten en Rini van Rhijn uit Noordwijk. De toneelgroep van Sancta Maria had de taak het verdere deel van de avond le verzorgen. Regisseur Bob Jansen had hiervoor het stuk „De schelmenstreken van Scapin" uitge kozen en de uitvoering van dit spe! boeide de aanwezigen bijzonder. Aan décors en costuums was veel zorg besteed en Bob Jansen weet zijn groep te inspireren om alles van hun kun nen te vergen. Mevr. Van der Weijden- de Wert, de vice-voorzitster, bracht regisseur en gezelschap daarvoor dank. Zij nam tevens afscheid van de docent verbale expressie van de Maler Ama- bilisschool, Bob Jansen, die na negen jaar zijn krachten aan de cursus ie hebben gegeven, nu zijn specifieke taak aan anderen wil overgeven. De leidster van de cursus, mej. C Augustinus, sloot de geslaagde avond. Zij benadrukte nog eens. dat de MA..- school levensvorming geeft, al wordt ook aan de praktische vakken ruim schoots aandacht besteed. Zij vroeg de afscheidneémsters om de op de cursus opgedane ideeën in hun verdere leven uit te dragen. Dil is voor het werk van bestuur en docenten én voor het systeem van de M.A.-scholen het beste resultaat. Uitbreiding middenstand De uit breiding van de wijk Victor, die zich vanaf de 's-Gravendamseweg steeds meer in noordelijke richting tussen de Kerkstraat en de Maandagse Wetering voltrekt, heeft tot nu toe weinig mid denstanders kannen verlokken hun zaken wat meer bij de geachte cliën- tèle te brengen. Dit is wellicht een der schaduwzijden van de z.g. sanering. Jan Duivenvoorde, jong en voort varend melkhandelaar, heeft daar zijn eigen gedachten over. In de Kerkstraat, met een groot deel van de wijkuitbreiding in een betrek kelijk kleine straal rond zich, heeft hij een heel oud en vervallen winkel tje door het aannemersbedrijf M. G. Parera laten ombouwen tot een strak gelijnd en doelmatig ingerichte zaak in zuivelprodukten en levensmidde len. Dit bedrijf is dezer dagen zijn diensten aan de consument begon nen. Wij wensen hem het succes, dat zijn moed verdient. Postduivennieuws De postduiven vereniging De Duinklievers hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Vilvoorde,, een afstand van pl.m. 149 km. In concours waren 219 duiven. De uitslag van de eerste 10 aankomen den: C. v. Gijlswijk 1-7-9-10-23-29, C. P. v. d. Berg 2-18-20-31, Gebr. Pas- schier 3-8-24, J. N. Duivenvoorde 4- 15-27-28, H. de Kan 5, J. Peeters 6. NOORDWIJK Met de derde verbouwing van hotel „De Beurs" binnen de drie jaren heeft de hotelier, de heer W. B. T. Vink, wel de kroon op zijn werk gezet en heeft dit hotel, dank zij de vooruitstrevend heid van de heer en mevr. Vink, een moderne accommodatie gekregen. De eerste verbouwing behelsde de grote zaal, waardoor deze een fraai aanzicht heeft gekregen met van alle kanten volop licht en zon, terwijl te vens een prachtige kegelbaan werd aangebracht, waarvan reeds een veel voudig gebruik wordt gemaakt. Deze zaal is op vernuftige wijze zodanig in gericht, dat zij geheel in drieën kan worden gesplitst, een zaal voor 250 personen, een zaal voor 70 personen en twee zalen elk voor 50 personen, ieder met een aparte ingang, zodat te gelijk verschillende party's of bijeen komsten kunnen worden gehouden. De tweede' verbouwing betrof de bouw van een nieuwe bovenverdie ping, waardoor de hotelruimte kon worden gebracht op 25 bedden, waar bij alle kamers werden voorzien van koud en warm stromend water en alle comfort volgens de eisen van de tijd. De laatste verbouwing en uitbrei ding, uitgevoerd door de aannemer de firma Jac. v. d. Wiel alhier, is thans tot stand gekomen door het bijtrek ken van een ruimte van meer dan 200 m2, waardoor de prachtige Sans Souci-bar met indirecte verlichting kon worden ingericht, plaatsbiedende voor 80 personen, een hypermoderne keuken, daarachter een ruime opslag plaats met grote kelder en een sani- tair-inrichting welke aan alle eisen voldoet. Tevens kon door deze verbouwing de grote zaal worden voorzien van een toneel, kleedkamers en bergruimten. Het moderne geheel werd vrijdagmid dag officieel in gebruik gesteld door de heer R. A. Dekker, directeur van de Stichting V.V.V. Noordwijk, door de inschakeling van de electrische stroom voor de verlichting en kracht installaties. Nadat ook kapelaan Braakman na mens de N.K.J.B. en de heer H. v. d. Burg namens de plaatselijke bejaar den-bonden de heer en mevr. Vink alle succes hadden toegewenst, kwa men vele honderden hun beste wen sen aanbieden, terwijl de bloemstuk ken aan de lopende band binnen stroomden. WARMOND TOELATINGSEXAMENS AAN NICOLAASSCIIOOL Geslaagd voor het toelatingsexamen Ulo: Frans van Niekerk, Frank Beu gelsdijk, Henry van Westerop, Koos Rienks, Koos Heemskerk. Dick We1- I sink, Paul Sprünken. Hans Duinhoven; voor VGLO; Paul Duynhoven. Kees Groenenboom; voor nijverheidsonder wijs; Jaap van Leeuwen. Jack van der Hulst, Henk van der Willigen, Hans Oosidam, Maarten van Dijk, Hans Slingerland, Jim Juffermans, Tonny Haverkort; voor middelbaar onder wijs: Mathieu van Winsen, Alex Pie- terse, Kees Wassenaar; detailhandels dagschool Haarlem: Hans Hogenboom. Wedvlucht postduiven De post duivenvereniging „Warmond" organi seerde een wedvlucht van Tergnier over een afstand van 295 km. In con cours waren 150 duiven. Ze werden gelost om 7.45 met westzuidwesten wind. Aankomst van de eerste prijsduif om 10.47.44 uur, laatste om 10.58.30 u. De uitslag was: J. C. de Koekkoek 1, J. L. de Weerd 2; J. de Dunne 3, 9; J. van Zeggelen 4, 7; J. Smeets 5; A. i, Oostdam 6, IO4 A, d. Drift 8, Plannen voor clubhuis op inler-levensbeseliouwelijlte basis TEKORT AAN VRIJWILLIGERS De Stichting Katholiek bijzonder Gezinswerk Jeugdzorg, met de clubhuizen „In de Vroolycke Arke" en „De duikboot" heeft een jaarverslag uitgegeven over 19641965 waaruit een diepgaande bezinning op het werk en de uit voering van het werk spreekt. De circa 50 medewerkers van deze stichting, die hetzij in vrijwillige, hetzij in vaste dienst hun krachten aan de verschil lende activiteiten van het bijzonder gezinswerk en jeugdzorg gaven hebben zich bezonnen op de vragen wat de konsekwentie was van de evolutie in het clubhuiswerk naar andere jeugd, dan alleen die uit de arbeidersbevolking en wat de werkelijke betekenis is van het werken op levensbeschouwelijke basis. Eveneens heeft men getracht de verschillende clubs een werkdoel te geven, de band tussen kinderen en ouders binnen de Stichting Katholiek bijzonder Gezinswerk en Jeugdzorg te verstevigen, door de interesse van de ouders op te wekken en bijv. gezinskampen te organiseren. Een grote handicap bij het verwezenlijken van nieuwe plannen is echter het tekort aan bekwame vrijwilligers, die zich met de verschillende clubs kunnen bezighouden. Dit met het tekort aan ruimte heeft er toe geleid dat de plannen om tot een fusie te komen van beide Stich tingen van Katholiek Bijzonder Ge zinswerk en Jeugdzorg in Leiden een gunstige wending hebben genomen. Eveneens is het plan ontstaan om in de toekomst de activiteiten van het honk „De Duikboot", wegens ruimte tekort van deze laatste, enigermate te laten samenvallen met die van de Stichting Ankerclubhuiswerk en het bestuur van de Speeltuinvereniging Leiden-Zuid-West. Uit deze drie ver enigingen zal een bestuur worden gevormd dat zich bezig gaat houden met de exploitatie van één clubhuis; een experiment op interlevensbeschou- welijke basis. OUDERSOCIETEIT De Stichting heeft in 1964-1965 een nadelig saldo van 5.731,87 moeten noteren. Per week waren er „in de Vroolycke Arke" 27 bijeenkomsten voor de jeugd in de leeftijd van 4 tot 18 jaar. Hier aan werkten drie beroepskrachten en 30 vrijwilligers(sters). Buiten de clubmiddagen en -avonden werden er ook kampen georganiseerd. Het ge zinskamp resulteerde in het oprichten van een oudersociëteit. Het honk „De Duikboot" verkeert nog in een experimenteel stadium. Een beter onderzoek in de wijk, waar in „De Duikboot" functioneert is ge wenst. zodat er een duidelijk beeld zal ontstaan over de behoeften in deze wijk, waarin het clubhuiswerk tege moet zou kunnen komen. held van het Holland Festival 1966, wor den opengesteld voor een voorbezlchtl- ging door een groot aantal vooraan staande genodigden. De expositie zal vanaf woensdag 22 juni a.s. tot 5 september a.s. worden opengesteld van 10 tot 5 uur, zondags tot 5 uur; bovendien de donder- delijk Museum De Lakenhal, hij gelegen-dagavonden van 8 tot 10 t De tentoonstelling van de werken van de Leidse schilder Gabriël Metzu vereist de gebruikelijke werkzaamheden zoals het ophangen van de schilderijen en het verven van de draden. Door het grote aantal werken uit ondermeer Engeland en zelfs uit Rusland, vergt het ophangen een geruime tyd. Er moesten vanmiddag Dit is zo een doek uit Rusland. De naam van het doek luidt: Meisje aan het werk. Een markante bijzonderheid is het feit dat de schilderijen die uit de National GaUery in Londen komen en ook enkele schilderijen uit Rusland, zyn voorzien van glas voor het doek. De Leidse Courant vraagt voor het MORSKWARTIER een Hoge verdiensten. Inl. afd. De Leidse Courant, Papengracht 32, Telef. 20935. LEIDERDORP 20e AUTOTOCHT VAN DE BEJAARDEN Hoewel de weergoden schijnbaar niet instemden met de jubileumtocht van de bejaarden is deze toch ten volle ge slaagd. Des morgens om negen uur start te men met vier autobussen van de Eikenlaan, richting Utrecht. De route beschrijving van de heer Kronenburg de 15e in successie en zo langzamer hand een traditie gewordenvermeldde niet alleen elk plaatsje dat werd gepas seerd gedurende deze tocht maar ook de markante punten die langs de route la gen terwijl de heer Kronenburg ook nog de historische feiten van de plaatsen me moreerde. Vla Utrecht belandde men in Zeist, waar in „'t Jagershui»" gelegen heid was de benen te strekken tijdens een koffiepauze. Bij "De Westerbou- wlng" deden de bejaarden zich tegoed aan de koffietafel. Hierna wachtte de deelnemers een verrassing want de vol gende etappe was een bootreis op de Rijn naar Arnhem waar de autobussen weer klaar stonden waarmede de rit werd voortgezet door de Gelderse Vallei en daarna via Scherpenzeel en Wouden berg naar de Pyramide van Austerlitz. De laatste pleisterplaats was "Avifauna", waar het diner werd gebruikt in deze zo langzamerhand vertrouwde omgeving. Tafelpraeses was burgemeester R. M. Gallas die vond dat men wel eens even aandacht mocht schenken aan deze 20e tocht en de organisatoren. H(j noemde in de eerste plaats de voorzitter van het comité, de heer S. Reijerse die met de penningmeester de heer E. Kronenburg zeer veel dank verschuldigd zijn voor hun werk in deze verricht. Niet minder dankbaar was hij de heer A. Kruidenier die alle 20 tochten heeft helpen organic seren en meegemaakt. Kapelaan P. v.d. Bosch sprak namens de geestelijkheid waarvan mede aanwezig waren ds. Hon- nef en ds. Minnema. Het dankwoord na mens de bejaarden werd uitgesproken door de heer Flaman. Bij aankomst In Leiderdorp zorgde de Leiderdorps» Drumband en Trompetterscorps voor een feestelijke thuiskomst. JEUGDTOERNOOI MEERBURG Het jeugdtoernooi van Meerburg, ge houden op zaterdag 11 juni voor de B- junioren, op zaterdag 18 voor de C-Juni- oren en zondag 19 Juni voor de A-juni oren is uitstekend geslaagd behouden» een enkel incidentje na afloop van het C-toernool. Toen meende een 14-jarig RCL-spelertje even het recht in eigen handen te moeten nemen om een tegen speler, die het hem in de afgelopen wed strijd wat moeilijk had gemaakt, op een ongebruikelijke wijze aan het verstand te brengen. De voorzitter van Meerburg de heer H. Klein reikte na afloop der wedstrijden de prijzen uit na dank te hebben gebracht aan de Jeugdcommis sarissen en de scheidsrechters. De uitslagen zijn: 11 juni B-junloren; 1 Meerburg 8 pnt. 2 RCL 6 pnt, 3 St. Bernardus 4 pnt; 4 UDO 2 pnt, 5 Haz. Boys 0 pnt. 18 juni C- junioren; 1 Haz. Boys 7 pnt. 2 Meerburg 6 pnt. 3 RCL 5 pnt. 4 UDO 2 pnt. 5 St. Bernardus 0 pnt. 19 juni A-junioren: 1 Meerburg 6 pnt. door beter doelgemiddelde; 2 KRV 6 pnt. 3 St. Bernardus 5 pnt. 4 UDO 2 pnt 5 Weter. Boys 1 pnt. Geboren: Suzanne van Odflk d.v. Th. J. M. Odijk en R. H. Ottenhof; Bertus van Klaveren z.v. B. van Klaveren en J. M. Sarls. Gehuwd: v.d. Woord. Hugo 21 jaar met Vreedenburgh, Margaretha E 18 jaar; Meijer,, Pieter 62 jaar met v.d. Beek Maartje A. 50 jaar; Kisjes, Jan 27 Jaar met de Haas, Gerritje 21 jaar. Architecten vertrekken uit Ter Aar De gemeentearchitect, de heer G. Vos, heeft per 1 september 1966 een benoe ming aanvaard tot direkteur van ge meentewerken te Steenwijk. De heer Vos heeft een periode van rond 18 jaar de dienst gemeentewerken in onze gemeente geleld en heeft daarbij medewerking verleend aan de bouw van een flink aantal woningen, die in ver schillende uitbreidingsplannen zijn ge_ bouwd, waaronder de bouw van het dorpshuis aan Aardam. De heer Vos was tevens commandant van de vrijwil lige brandweer en diende de gerefor meerde kerk als diaken. Ook de heer J. J. van Rijt. architect bij gemeentewerken, gaat vertrekken. Hij heeft per 1 augustus a.s. een benoe ming aanvaard tot gemeentearchitect te Bergen in Limburg. De heer Van Rijt heeft enkele jaren in onze gemeente gewerkt. SASSENHEIM Succes „Adest Muslca" Op het fe deratief Bondsconcours 1966 van de r.k. Bond van Muziekgezelschappen ln Zuid. Holland te Noordwijkerhout, georgani seerd aldaar ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de r.k. muziekver eniging „Jeanne d'Arc", heeft de r.k. drum- en showband „Adest Musica" een groot succes behaald door een le prijs me» lof te verdienen in de superieure afdeling. Da band behaalde hlerbtj 144 punten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3