POSITIE LEIDSCHE WOLSPINNERIJ OP AFZETMARKTEN VERSTEVIGD GROTE OVERWINNING VAN DE ZIJL OP SEDNA BUYS OVERTUIGEND WINNAAR VAN TOUR VAN VALKENBURG Vaderdag! LEIDEN UNITED KREEG OVERWINNING NIET CADEAU IN FINALE STREEKTOURNOOI MEDISCHE DIENSTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 JUNI 1966 WINST VIT EXPORT De Leidsche Wolspinnerij heeft In het boekjaar 1965/'66 uitstekend gewerkt. Dat komt wel duidelijk tot uiting in het geconsolideerde exploitatiesaldo dat met ruim 78 procent toenam van 2,34 miljoen tot 4,17 miljoen. Daarbij is de positie van de onderneming op de diverse afzetmarkten verder verstevigd. De totale omzet heeft die van 1964- stabiel. In het tweede halfjaar 1965 1965 verre overtroffen, ondanks de wat f zette een stijging in, waardoor de terughoudende stemming in de eerste noteringen langzaam, maar geleidelijk 4 tot 5 maanden van het afgelopen voortgaand, op een beduidend hoger De export heeft zeer aanzienlijk bij gedragen in het behaalde resultaat Niet alleen wordt van de totale pro- duktie een groter deel op de buiten landse markten afgezet dan in hpt binnenland, maar ook de prijsvorming in het binnenland is van dien aard dat de relatieve bijdrage in de winst achterblijft bij het aandeel dat de •xport hierin levert. LOKEREN Dt gunstige ontwikkeling blijkt ver der uit de omstandigheden dat de dochteronderneming in Lokeren het verlies over 1964 '65 geheel inhaalde. Zelfs bleef hier nog een overschot ter versterking van de reserves van dit bedrijf. Dit resultaat valt te meer op als in aanmerking wordt genomen dat de normale produktie pas na augustüs 1965 werd bereikt. De geconsolideerde afschrijvingen beliepen f 1,08 (v.j. f 1,05) miljoen! Na verder o.m. een voorziening voor be lastingen van f 1,27 miljoen (f 500.000) en een dotatie aan de reserves van f 701.133 (vorig jaar werd daaraan f 159.163 onttrokken), resteert een winst van f 1,06 miljoen (f770.652). Hieruit wordt 20 procent dividend voorgesteld, waarvan al 6 procent tus sentijds is uitgekeerd. Over het voor gaande betaalde de onderneming 15 procent. PRIJSVERHOGING PROMOTIES kas, postgiro en bankiers toe van f 2,62 miljoen tot f4,20 miljoen. Het geplaatste kapitaal bedraagt f 5,57 miljoen. Na aftrek van inge kochte aandelen komt het uit op f4.11 miljoen. Verder staan de reserves op de balans voor f 7.64 miljoen, de schul den op korte termijn voor f 9,91 mil joen en die op lange termijn voor f 4,01 miljoen. Terreinen en gebouwen hebben een boekwaarde van f 1.66 miljoen, machi nes en installaties van f3,16 miljoen. De voorraden zijn gewaardeerd voor f 13,65 miljoen en de vorderingen voor f3.04 miljoen. Volgens de raad van beheer biedt de waardering van o m. de voorraden voldoende beveiliging tegen risico's van normale schommelingen op de De liquide middelen van de vennoot- i markt. schap zijn ruim. zodat de bestaande j De Leidse Wolspinnerij ziet 't boek- financiële behoeften hiermee voldoen- jaar 1966'67 met enig optimisme te- A" de balanspost i gemoet. zijn gekomen. Ook thans zet deze stijging zich nog langzaam voort. Een hierdoor nood zakelijk geworden prijsverhoging van de eindprodukten werd intussen door gevoerd. VEEL IN KAS de zijn gedekt. Zo i WOONWAGENKAMP TE LEIDEN' Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat op de aec*et.i- rie dier gemeente (kamer 222) voor een ieder gedurende drie maanden ter in zage is gelegd de verordening betreffen de het Regionaal woonwagenkamp te Leiden, vastgesteld bij besluit van de Raad van genoemde gemeente van 18 «pril 1966. Deze verordening houdt o.m. regels ln voor de eigenaar of gebruiker van een vvoonwagen, die met zijn woonwagen standplaats heeft ingenomen in het Re gionaal Woonwagenkamp aan de Broek- weg te Leiden. ADVERTENTIE De heer H. E. Schütte, geboren te Curasao (N.A.) en thans wonende te Oegstgeest, assistent op de afdeling radiologie van het Academisch Zie kenhuis Leiden, werd heden bevor derd tot doctor in de faculteit der ge neeskunde op een proefschrift, geti teld „De vascularisatie van de abdo minale aorta in verband met atheros- clerose (een microangiografisch en histologisch onderzoek van de men selijke abdominale aorta)". Promotor was prof. dr. M. Vink. De heer M. Knoester, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Vlaardingen, wetenschappelijk mede werker in dienst van de Stichting F.O.M, werd heden bevorderd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappên op een proef schrift. getiteld ,iThe heat of mixing of moderately-*)enst fase*'. Promoto ren waren prof. dr. J. J. M. Beenak- l ker en prof. dr. K. W. Taconis. Gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurweten- i schappen mej E. Pees, geboren te - Voorburg en thans wonend te dezer stede. Het proefschrift was getiteld: ,,De genetische fijnstructuur van een lysine gen bij aspergillus nidulans". Promotor was prof. dr. H. J. Gloor. VERFWINKELS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie, kamer 125, is neder- gelfcga ter lezing voor een ieder gedu rende drie maanden, de door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 6 juni 1966 vastgestelde verordening, houdende wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting 1953 1 (gem. bla-1 no. 15). laatstelijk gewijzigd bij verorde ning van 9 mei 1966. Deze wijziging houdt in, dat winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak verf en verfwaren plegen te worden ver kocht, in plaats van op dinsdag na 13 uur, voortaan op maandag vóór 13 uur voor het publiek gesloten dienen te zijn. Lelden, 17 juni 1966. ADVERTENTIE BURGERLIJKE STAND LEIDEN Gehuwd: P. J. Schreuaer en C. de Wit. S. J. M. Ouwerkerk en M. J. Le- varht. C. T. Rozier en W. Alphenaar. B. Luttik en G. A. M. Martens. M. van der Luijt en J. Spierenburg. W. van der Linden en J. Rijsbergen. A. J. van der Kamp en A. Mulder. W. Monfils en D. Moenen. J. Blonk en S. W. Heemskerk. W. Rosenquist en J. Siera. H. J. Kam- pinga en I. A. Schraa. H. de Jong en W. M. P. Laterveer. Geboren: Jan Richard z. v. W. Schu- rink en J. van Leeuwen. Debby d. van H. G. Maaskant en E. M. H. van Steen. Johanna Maria Catharina d. v. H. Bink en M. C. Keijzer. Ursula Carbline d. v. J. H. Wassenaar en C. Neuber. Adriaan Casparus z. v. A. D. de Kooter en M. S. J. van Velzen. Brigitte Monique d. v. B. A. T. Palm en C. van der Kwaak. Arnoldus Evert Jan z. v. M. Overdijk en J. M. van Mourik. Marcel Ramon z. v. M. Overdijk en J. M. van Mourik. Jo hannes Albertus z. v. A. Greeve en J. W. Smit. Overleden: B. Haazebroek 89 jaar wed. van P. Heemskerk. S. W. Diele- man 4 dagen zoon. M. Roest 55 j. echt genote van J. van Polanen. A. L. H. Righart van Gelder 71 j. man. W. M. Melkert 53 j. echtgenote van J. J. M. Kouwer. J. van Gulik 83 j. wed. van L. Oorver. A. M. J. Jurriaans 62 j. man. Ondertrouwd: J. W. Verhoeff en B. B. Rijsbergen. A. Zeilstra en M. Sta ring. J. C. Rietkerk en H. T. Jansen. R. H. J. de Vries en P. H. C.. M Zandber gen C. C. G. van Zanten en A. M. de Wolf. R. van der Hoorn en M. M. P. van der Reijden. F. C. N. Breedeveld en P. A. Vermeulen. J. Jeekel en J. Thate. O. Schaap en G. van Staden. G. L. Schip per en J. S. Beij. H. C. Seljn en M. G. J. Kallenberg. W. van Dijk en J. Mar- bue. H. Middelkoop en J. de Wit. H. de Wit en M. M. C. de Kier. J. J. P. van der Raad en E. M. Stokkermana. B. J. Ver ver en C. A. Edelaar. J W Wijnstra en W. T. Baurce. H. A. C. Kerckhoff en I. Degen aars, A. Kooien en U. E. Eberfc. In de Vliet heeft de Zijl gisteravond een zeer duidelijke zege behaald op het Amersfoortse Sedna. Niet niet min der dan 7-3 zegevierden onze stadge noten in deze wedstrijd, die onder de dubieuze leiding stond van scheids rechter Nater uit Haarlem. In het begin ging de strijd ongeveer gelijk op. Nadat Loek van Kampen de score had geopend via de binnenkant van de paal, kwam Sedna goed terug. Jan v. d. Grooteveen bracht de stand gelijk, waarna Bob Dengier de Amers- foorters aan een voorsprong hielp. On middellijk na de hervatting trok de Zijl in het offensief, hetgeen ongeveer in de helft van de tweede speeltijd in een treffer resulteerde. Wim Bergman plaatste de bal op Joop de Haas. die het leer in eerste instantie op de lat tikte. De terugspringende bal kwam echter opnieuw bij deze speler terecht, en nu miste hij niet. Verdere belang rijke voorvallen deden zich niet voor, uitgezonderd het feit dat Bergman en v. d. Grooteveen uit het water wer den gezonden. In de derde periode sprintte Kees v. d. Moolen naar voren en met een handig boogballetje versloeg hij de Sedna-doelverdediger (3-2). Nadat v. Kampen even later nog kans zag de voorsprong op 4-2 te brengen, lieten de Amersfoorters de moed zakken. Vreemde situatie Een vreemde situatie deed zich bij het doel van Zijl-goalie Ton Plezier voor. Scheidsrechter Nater floot en stuurde Loek v. Kampen het water uit wegens een ongeoorloofde over treding teger. Bob Dengier. Nadat van Kampen het veld had verlaten her riep de arbiter zijn beslissing. Van Kampen mocht weer terug en Deng ier kreeg een strafworp toegewezen. Hiermede had hij echter geen succes want hij schoot de bal recht op keeper Plezier af. Voordat de scheidsrechter de greep op het spel helemaal verloor, brak het einde van de speeltijd aan. In de laatste periode maakte Kees Pont na een keurige solo het vijfde Leidse doelpunt. Even later moest hij echter samen met Dengier de kant op, daar dezespi|HaHrijjj|ó|M^|| keleien. Het de stand op 6-2 bracht, waarna zich opnieuw een onprettige situatie voor deed. Kees v. d. Moolen ging in de clinch met zijn tegenstander Leeuwen kamp en de arbiter moest optreden. Beide spelers kwamen op de kant te recht en werden genoteerd in het be kende boekje. BÜ Enkele tientallen verhitte opgescho ten jongelieden hebben gisteravond op het Vijf Meiplein Amsterdammertje gespeeld. Ze haalden vuil, dozen en kistjes bijeen, groepeerden deze ben de rond het beeldje, plaatselijk be kend als „het Wicht", en staken het geheel joelend in brand. Twee politie wagens arriveerden en de bemanning joeg de meute uit elkaar. Enkele bel hamels werden meegenomen. De brandweer bluste de resten van het vuur. Het voetstuk van „het Wicht" werd geblakerd. L.P.V. „DE VRIENDENCLUB" Uitslag van de Wedvlucht vanaf Orleans, welke is gehouden op zater dag 11 juni '66. Er waren 209 duiven in concours die met Z.W.-wind^om 5.30 uur werden gelost. Tijd snelste duif 13.20.06 u. (508,605 km). De eigeenaars van de eerste tien aankomende vogels klokten achtereen volgens als volgt: J. Veilbrief 1; J. I Beekman 2-7; H. Holtrop 3-12-24-33- 35-37-46-47; W. de Ridder 4-5-8-10-15- I 41; J. v. Duuren 6; W. Mark 9-16. GOUDEN DOCTORATEN Op zondag 19 juni hoopt mr. W. G. Klomp, geboren te Nijland en thans wonend te Bussum. het feit te her wetenschap. Op dezelfde datum zal het eveneens vijftig jaar geleden zijn, dat mr. H. Landberg, geboren te Batavia en thans wonend te Hattem, bevorderd werd ot doctor in de Rechtswetenschap. ZOETERWOUDE H.R. ORANJEFEEST BEGONNEN Gisteravond zijn met het houden van een leuke kinderoptocht de oran jefeesten begonnen. De kinderen, die meededen, werden door de directie van De Jongs Machinefabriek op het traditionele zakje versnaperingen ge trakteerd. Hierna trok de stoet fees telijk langs de Hoge Rijndijk, vooraf gegaan door het Leidse jeugdorkest „De Burcht". Het was de voorzitter in zijn ope ningswoord opgevallen, dat de drum band „De Rijntamboers" niet aanwe zig was. Deze vereniging, die zijn do micilie heeft aan de Hoge Rijndijk en subsidie ontvangt van de gemeente Zoeterwoude, liet zonder enige ken nisgeving verstek gaan, terwijl zij, al dus de voorzitter, de heer G. P. v.d Krol al zeer vroeg hun medewerking hadden toegezegd. De voorzitter had woorden van dank aan de gemeente werklieden die het terrein in keurige staat hadden gebracht. Burgemeester Detmers hoopte dat de feestelijkheden in een eensgezin sfeer in liefde voor het Oranjehuis gehouden zouden worden, en dat men de politie, die het in deze dagen toch al zo moeilijk heeft, niet onnodig tot actie zou verleiden. Ook sprak hij de wens uit om de voortuinen van de bewoners van de Oranjelaan te ont- Na het zingen van het Wilhelmus maakte de voorzitter van de jury de prijswinnaars van de optocht bekend. Individueel; Liesbeth Voordouw, El- ly Omtzigt. John Dunidam. Fietsen: Herman Rasser, Wilma van Mil. Ton Zevenhoven. Steps: Corry Oudshoorn, Tonny Tel- man, René v.d. Velden. Wagens: Kinderen Vaneman. Margo en Inge Blok. Rinus Rijsdijk. Groepen: Hoflingen-groep, Kroon groep. Hawaii-meisjes. Vanavond en morgen worden de feestelijkheden voortgezet. Geslaagd zijn voor de doet. Ned. t. en L. de heer F.Ë.A. aanval van Sedna kwamen Batten (Amsterdam); propadeutisch rs tegenover één speler van Godgeleerdheid: de heren J Riil niet veel moeite de achterstand terug j den), te brengen tot 6-3. Slechts een enkele i seconde voor het einde lukte het Hans j v. d. Moolen de score op te voeren tot OEGSTGEEST Geboren: Wilhelmus Sophiua Johan nes, nz van N. G. M. van der Salm en W. P. Q. Warmerdam, Johannes Corne lia Daniël Phillppua, zn van C. Vreeken en K. Pouw, Marianne Jacoba, dr van F Bouwman en J. van Zuljle'n, Ariëtte.' dr van W. R. O. Goslinga en E. Deutman Hendrik Nicolaas, zn van H. Middelkoop 1 L. i Rij Ondertrouwd: T. W. Westgeest en W. A van der Poel, L L. J. van Geloven en M. C van Driel, G. J. Grootendorst cn M. Hoogstraten Getrouwd: J. M. van Abswoude en G. M. C. Vrij bloed, K. J. Paling en D G. Hagedoorn, J. van Vliet en Rijsber gen, D. A, de Mooij en N. J. Ravensber- Niet vergeten, overmorgen is het Maak uw keuze uit de vele modellen en kleuren. Prijzen v.a.5.95 tot 12.50 ADVERTENTIE Dagje uit van Sted. R.K. Vrouwenbeweging bood voor „elck wat wils" fÊSmmBÈÊm De tweede en tevens laatste etappe i De finish: Buys heeft *e als eerste van de 13e Tour van Valkenburg is, j 'n benen, evenals de eerste, gewonnen door de De jUr,. km vliegtuigmaker K. Buys. Hij legde de 60 km af in een tijd van 1 uur. 32 min. en 58 sec. Tweede werd de korporaal Ten Broek in 1.35.31 en deze volgorde was dezelfde van de einduitslag. Derde in de tweede etappe werd vliegtuig-1 maker Kas in 1.35.46, maar in de eind- I rangschikking moest hij Ras nog juist i drie seconden voor laten gaan. De eindstand is derhalve als volgt: 1 Buys 3.09.50, 2 Ten Broeke 3.12.38. 3 Ras 3.13.11. 4 Kas 3.13.14. 's Avonds was het feest in Valkenburg. Eerst bracht de Stichting „Amsterdams Mu sical Theater" de Engelse musical „Grab me a gondola", en we) in de J Nederlandse versie, die zeer veel suc- i ces oogstte. ^Vervolgens werden de I prijzen uitgereikt door de Comman- I danl van de vliegbasis Valkenburg, I Kapitein ter Zee vlieger A Ehbel Deze uitgebreide plechtigheid wertl o.a. bijgewoond door burgemeester Van der Have en echtgenote. Zeer veel bijval kreeg de schona Diana van Beelen, de kissmiss van de Tour. die het werkelijk bijzonder druk kreeg en met meer dan vereiste charme haar i taak uitnemend vervulde. Toepasse lijk was tenslotte, dat in dit krijgers milieu ook een prijs voor de meest strijdlustige renner werd toegekend. Die ging naar De Block, en natuurlijk kreeg ook hij een aoentK Men schrijft ons: Gistermorgen vertrokken onder stra lende weersomstandigheden twee bus sen met dames naar de Aalsmeerse veilinghallen, waar zij bij aankomst verwelkomd werden door de heer Prin sen. Daar kregen wij een prachtig overzicht van de bloemen die geveild werden, zoals potplanten als snijbloe men. Daar één uur vertoefd te hebben, reden wij naar Amstelveen waar wij in café De Roemer ons kopje koffie gebruikten met een versnapering. Van daar ging de reis door het prachtige landschap naar Lunteren, en wel het Pannekoekhuis waar wij onze lunch hebben gebruikt. Daarna kregen wij nog even de tijd om kaarten te schrij ven. Ongeveer 1.45 vertrokken wij weer om in de bossen een prachtige wandeling te maken. WINKELEN Terug gekomen ging de reis verder en wel naar Utrecht, daar konden wij thee drinken en indien de dames zin hadden konden zij gaan winkelen. Zo was het weer tijd geworden om op te gaan naar het diner. Deze werd gebruikt in het café-restaurant Anna's Hoeve in Hilversum en het was voor treffelijk. Dit was echter de laatste pleisterplaats. Wij konden van de speeltuin nog gebruik maken. Om 8.15 kregen wij nog koffie met gebak. Voldaan stapten de leden uiteindelijk in de bus om de terugtocht te aan vaarden naar Leiden, waar men om 10 uur arriveerde. Mevr. Uphoff be dankte alle aanwezigen voor de goede medewerking en de goedé stemming. ZONNEHUIS-COLLECTE De vereniging „Het Zonnehuis" streeft naar het ideaal, in elke provincie een verpleeghuis te bouwen voor langdu rige en chronische zieken en voor licht geestelijk gestoorden. Zij doet dit ten behoeve van alle gezindten, zonder aanziens des persoons. Reeds een vijftal verpleeginrichtingen, zgn. ..Zonnehui zen" zijn in exploitatie in Nederland. Er zijn echter nog vele honderden noodlijdenden die moeten worden ge holpen. Van 20 tot en met 25 juni zullen er daarom collectanten van deze vereniging langs de huizen gaan in Leiden om een bijdrage te vragen voor dit werk. In de nieuwe kerk van de H. Antonius van Padua in Leiden Zuid-West wordt vanavond dit II. Hartbeeld ingehuldigd. Dit fraaie beeld, strak van lijn en toch in zijn vorm iedereen aansprekend, vertoont veel gelijkenis met Christus als de Goede Herder. Beeldhouwer Braun vervaardigde het beeld. Leiden United heeft het afdelings- streektoernooi, dat in de afgelopen we ken is gespeeld, gewonnen, maar ge makkelijk hebben de Leidsche junioren het gisteravond in hun laatste wedstrijd tegen Rijnland FC de Vertegenwoor digers van de Veenstreek niet gehad. Leiden United stond bij de rust zelfs nog met 12 achter en slaagde er pas na de hervatting in de zege (42) te behalen. Door dit resi|ltaa,t verzekerde. Lei den United zien van de eérste plaats in de (halve) competitie met zes pun ten uit drie wedstrijden. Achter de Leidse junioren eindigde W Randstad (Bollenstreek) dat eveneens gis teravond afrekende met concurrent Fla mingo's (Alphen): 53 na een 20 ruststand. Randstad behaalde vier pun ten, Flamingo's twee en Rijnland FC bleef puntloos. NOORD WIJK Promotiewedstrijden jun. SJC al. Woensdagavond hebben de al-junioren hun eerste promotie-wedstrijd voor eeD plaats in de regionale juniorenconipe- titie gespeeld tegen Altior al te Lan- geraar. De verwachtingen waren hoog gespannen, doch het is de Noordwijkse jongens niet gelukt in deze ontmoeting een puntje te behalen. Er wilde in deze- ontmoeting tegen de robuste Ter Aar bewoners niets lukken. Zij moesten beide punten achterlaten en verloren met '20. Er is lang niet alles verloren. Zaterdag avond a s. om 7 uur komt Altior naar Noordwijk en dan kan het verloren g<>- gane terrein teruggewonnen worden. Pupillentoernooi. A.s. zaterdag wordt op het sportpark aan de Lageweg eei groot pupillentoernooi gehouden. Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door Teylingen, WSB, Katwijk, Docos en SJC, elk met 4 elftallen. Leiden United heeft het gisteravond op het Meerburg-terrein in Zoeterwoude aanvankelijk veel te gemakkelijk opge nomen tegen Rijnland FC. De Leide- naars dachten het op „één been" af te kunnen Randstad had immers 91 van de Veners gewonnen.... maar dat bleek al snel een voorbarige verondei-stelling. De technisch zwakke ploeg van Rijnland FC gooide namelijk zoveel enthousiasme in de strijd, dat de balans niet alleen in evenwicht bleef, maar zelfs doorsloeg naar de Veense kant. Tegen de openingstreffer van de Lugdunum-speler Henk de Cler stelde Rijnland FC een doelpunt van Kerkvliet DOSR) en toen in de veertigste minuut de Leidse verdediging terugspeelde op de niet in zijn doel staande doelman Waasdorp (Lugdunum) werd het zelfs 1—2. Na de wisseling kwamen de Leidse ju nioren beter voor de dag. Er werd in een hoger tempo gespeeld en binnen 15 minuten werd de 12 achterstand in een 42 voorsprong omgebogen. Ach tereenvolgens scoorden Bergers (ASC), Mark (LFC) en De Cler (Lugdunum). De slag is Rijnland FC niet meer te boven gekomen. Temeer, omdat Lelden- doelman Waasdorp steeds tijdig zQn handen uit de mouwen stak. VV Randstad heeft er op het terrein van Lisse geen ogenblik twijfel over laten bestaan, wie er de sterkste was. Na een 20 ruststand wonnen de jeug dige Bollenstrekers met 53 van het vertegenwoordigende Alphense elftal, Flamingo's. Randstad en Flamingo's speelden leuk en vlot voetbal, waarin de strijd soms fel oplaaide, maar steeds sportief bleef. Arnoldus (Lisser Boys) en Hoogkamer (Lisse) gaven Randstad een 20 voor sprong. Nadat Flamingo's in de tweede helft gelijk had gemaakt zorgden Van der Laan (Lisse). Meijer (Foreholte) en Oudeveldhuis (Lisse) voor een 52 score. In de slotfase bepaalde Flamin go's de eindstand op 53. De stand luidt: Leiden United VV Randstand Flamingo's Rijnland FC 6 12— 6 4 17— 9 2 8—10 0 5—17 Doktersdiensten Leiden Dkt. Wydicks, Witte Singel 17, tel. 30177; dkt Jansen, Rijnsburgerweg 298, tel. 53024; dkt. Jasperse, Witte Singel 72. tel. 24961; dkt. Gaasbeek, Ho- gewoerd 138, tel. 20266; dkt. Meel. Thorbeckestraat 5, tel. 22522. Apothekersdiensten Leiden Apotheek Reijst, Steenstr. 35. tel. 20136. Op zaterdag 18 juni is in Leiden voor spoedeisende gevallen 's morgens van 8-12 uur bovendien geopend: apo theek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 19 juni gesloten van 8-24 uur. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen. tel. 01713-329; dkt. v.d. Werf. Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712-202. Bodegraven Dkt. D. Ragay. Noord straat, tel. 2030, en zr. G. Borsboom, Prins Bernhardstr., tel. 2086. Dieren arts J. v. Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Apotheek- Bodegraven. Boskoop Dkt. Jongeneel, tel. 2019. Wijkverpleging: zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74. tel. 5771. Apotheek Hil legom, Hoofdstr. 78, tel. 02520-5272. Tandarts H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse, tel. 02530-3126. Katwijk a d. Rijn Dkt. J. Berg man, tel. 4370. Apotheek: Koningin Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777. Apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Wijkverpl. zr. Prins, Kom van Aaiweg 7, Leider dorp, itel. 01710-24909. Ook voor Ha zerswoude (Rijndijk) en Zoeterwoude (H.R.). Bij ongevallen aan de Rijndijk bellen 01714-278. Langeraar. Nieuwveen en Woubrug- ge Dkt. J A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. en zr. Eys te Nieuw koop. tel. 01725-777. Leiderdorp Dkt. v.d. Berg, Bil - derdijklaan 52, Hazerswoude, tel. 01714-344. Lisse Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Dkt. F. Haase jr., Heereweg 395, tel. 3685. Nieuwkoop en Noorden Dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724-203. Noordwijk Dkt. Mulder, tel. 2230. Wit-Gele Kruis. tel. 2338. Groene Kruis, tel. 2907. Apotheek alleen aan zee, za terdag gewone dienst, zondag van 11.30 tot 18 00 uur Noordwijkcrhout Dkt. H. de Jong, wnd. voor H. G. de Graaf. He renweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse, tel. 02530-3126. Wijkverpl. WGK, Rusthof I, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. Zuster Warmenhoven, tel. 51188. b.g.g. 22222. Rijnsburg Zie Katwijk a. d. Rijn. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout en Warmond Dkt. Bots, Prof. Aalberselaan 2. tel. 02532-7393. Voorschoten F. H. W. Swen. Veur- seweg 20, tel. 2356. Tandarts Ch. Ken- gen. Kon. Wilhelminalaan 8 (spoed gevallen), melden om half 9. Apotheek „Voorschoten", Leidseweg 66, tel. 2525. De Zilk Zie Noord wij kerhout. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwam- merdam, tel. 01726-2527.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4