EXPOGE AFDELING LEIDEN GAAT 20-JARIG BESTAAN HERDENKEN ZATERDAG 11 JUNI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGDfA Voor bereiding Leids Accoord plnsdag 14 juni a.s. wordt in het motto „Leids Accoord", eeven, waaraan medewerking wordt verleend door het Jeugdkamerorkest Leiden, het Toonkunstorkest, het Ne derlands Madrigaalkoor en De Stem des Volks. Het bijzondere van dit concert ligt vooral in de samenstelling van het programma, dat weinig bekende werken van grote meesters vermeldt. Ofschoon de bekendheid niet groot is, de schoonheid van deze werken heeft ons op ven van de vele repetities, waarop zeer hard geWerkt en geschaafd is, bepaald getroffen. De fotograaf heeft een van deze repetitiemomenten vastgelegd. Onder de de beproefde en inspirerende leiding van een vakman als Henk Briër wordt hier nog eens de Cantate 127 van Bach: „Herr Jesu Christ, wahr 'r Mensch und Gott" doorgenomen door Madrigaalkoorleden en het Toon kunstorkest. Solisten in deze cantate zijn de sopraan Esther Hillinga, de tenor Cees Borger en de bas Hans van der Leeuw. De cantate 127, bijzonder mooi van compositie, wordt zelden uitgevoerd, zo vertelde Henk Briër ons; in Leiden is dit wellicht zelfs voor de eerste maal. Het uitvoeringsmateriaal was in Nederland niet verkrijgbaar en moest uit Duitsland gehaald worden. Aan het verslag van de directie, uit te brengen in het jaarlijkse alge- vergadering van aandeelhouders van de n.v. Hollandsche Constructie werkplaatsen op 24 juni, is het vol gende ontleend. Hoewel de werkbezetting in de fa briek gedurende het afgelopen jaar het algemeen 'goed is geweest, zijn de resultaten, zoals wij ook al in tussentijds bericht in december hebben medegedeeld, tegengevallen. Voor een belangrijk deel is dit te wij- aan de afloop van enkele zeer grote werken. Bij de prognose voor het jaar 1965 in ons vorige jaarver slag merkten wij reeds op, dat door de snel stijgende kosten, vooral in de loonsector, de marge voor risico en winst steeds kleiner wordt. Dit is het geval geweest bij enkele langlopende werken. Als dan bovendien, door te voren niet te voorziene omstandig heden, de montagetijd aanzienlijk wordt verlengd, heeft de loonkosten stijging een steeds zwaardere invloed. Het blijft daarom van het aller grootste belang om de efficiëntie van het bedrijf zoveel mogelijk op te voe- Dit geldt zowel de organisatie buiten de fabriek, nl. de montage werkzaamheden, als wel de outilage van het bedrijf zelf. Deze wordt steeds verder gemoderniseerd door in ge bruik nemen van machines ter ver snelling en vereenvoudiging van het fabricageproces. Anderzijds wordt meer stelselmatig, dan tot dusverre het geval was, gestreefd naar een nauwere samenwerking met de geaf filieerde bedrijven, waardoor tot be tere coördinatie van werkzaamheden of samenvoeging van bepaalde taken 1tan worden gekomen. In dit verband is onder meer besloten een bod uit te brengen op de bij derde uitstaande aandelen van de n.v. Nederlandsche Electrolash Maatschappij, ter inwisse ling tegen aandelen n.v. Hollandsche Constructiewerkplaatsen. Hierover De afdeling Leiden van de Nederlandse vereniging van ex-politieke ge vangenen uit de bezettingstijd, meestal kortweg Expogé genoemd, gaat woensdag 15 juni het 20-jarig bestaan herdenken, 's Middags om drie uur wordt bij het verzetsmonument een krans gelegd, waarna om half vier een ontvangst op het stadhuis plaatsvindt door burgemeester en wethouders. Voordat de leden tot besluit van de dag aan een diner gaan aanzitten, wordt om vijf uur in de St. Lodewijkskerk aan het Steenschuur een her denkingsdienst gehouden. De niet alleen in Leidse Expogé-kringen bekende pastoor H. J. M. Stoelinga, nu hoofdbestuurslid en pastoor in Rotterdam, zal daar een herdenkingswoord spreken. Medewerking verlenen de declamatrice Hélène Oosthoek, die verzetsgedichten zal voordragen, en de organist van de Lodewijkskerk, Jan van der Meer, die het geheel met orgelspel zal om lijsten. Het bestuur hoopt dat zeer veel belangstellenden, en vooral ook Jongeren, deze dienst zullen bijwonen. Vereniging die jongeren iets te zeggen heeft De afdeling Lelden, opgericht op 21 Juni 1945 (en dus eigenlijk al 21 jaar in leven), telt op het ogenblik ongeveer honderd leden. Het bestuur wordt ge vormd door de heren J. Th. Witte, voor- Bitter, W. M. van den Burg, secretaris, A. Plekkringa, penningmeester, H. Bol, Ste penningmeester, Sj. Mazurel, com missaris en mevr. C. Hendriksen-Snel, vice-voorzitter. Op instigatie van burgemeester Van der Willigen, die sinds 1 januari ere voorzitter is van de afdeling, is de her denking wat grootser opgezet dan aan vankelijk de bedoeling was. De Expogé, waarvan 't ledental uiter aard steeds kleiner wordt, is een ver eniging die weinig van zich doet horen. Dat betekent niet dat er geen aktivi- teiten worden ontplooid, maar de buiten wereld merkt daar weinig van. Men stelt zich voornamelijk ten doel de be langen van de leden, ook in materieel opzicht, te behartigen; daarnaast wor den de onderlinge vriendschapsbanden zo hecht mogelijk gehouden. Nog mooie toekomst Van tijd tot tijd worden congressen en lezingen georganiseerd, waarbij de vereniging wel naar buiten treedt, even als natuurlijk bij de jaarlijkse doden herdenkingen. Om te trachten de geest die binnen de Expogé leeft op een jongere gene ratie over te dragen, heeft men in Lei den een paar jeugdavonden in de Stads gehoorzaal georganiseerd, die grote be langstelling trokken. Als het de Expogé lukt die greep op de jeugd te behouden en te verstevigen kan zelfs deze ver eniging nog een mooie toekomst tege moet gaan, al zal het van een 50-jarige herdenking van de vereniging in deze vorm dan misschien niet eens meer ko- PROVO-LEIDER VAN DUYN BEPAALDE ZICH TOT ALGEMENE VAAGHEDEN Prof. dr. Th. Galestin opende tentoonsL „De Mens van Toen" In tegenwoordigheid onder anderen van de rector-magnificus der Leidse Universiteit, prof. dr. J. Dankmeyer en een vertegenwoordiger van de Iraakse ambassade te Brussel, heeft prof. dr. Th. P. Galestin in de film zaal van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde te Leiden de reeds gisteren door ons besproken zomertentoonstel- ling van het museum, tot onderwerp hebbende de prehistorie van' het Verre en het Nabije Oosten, „De Mens van Toen", geopend. Dr. P. H. Pott, de directeur van het museum, opende de bijeenkomst, die aan de opening voorafging. De inrich ters van de tentoonstelling, de docto res H. R. v. Heekeren en A. J. Jawad hielden korte inleidingen, waarna prof. Galestin met een kort woord de ten toonstelling voor geopend verklaarde. De aanwezigen maakten vervolgens een rondgang langs de tentoonstelling, die in een aantal zalen van het mu seum is ingericht. VOORSCHOTEN VOORSCHOTENSE KUNSTENAARS EXPOSEREN IN SCHOTEN Van 11 tot en met 26 juni zal in Het Kasteel te Schoten een kunsttentoon stelling worden gehouden, waaraan ook een aantal Voorschotense kunstenaars meewerkt. Het exposeren van hun werk geschiedt in het kader van de vriend schapsbanden, welke tussen het Belgi sche Schoten en Voorschoten bestaan. Voor hen die op een mooie zondag een bezoek aan de tentoonstelling zouden willen maken zij vermeld, dat Het Kas teel in de nabijheid van het centrum van Schoten is gelegen aan de Kasteeldreef. Er worden werken geëxposeerd van de i Voorschotense kunstenaars W. Gerrits- ma, H. H. Kamerlingh Onnes, mevr. J. Müller-Limburg, mevr. H. S. Schrofer- Bal, W. Schrofer, mevr. M. J. v. Wate ringen-van Vlierden en mevr. A. H. J. Westgeest Otto. Geslaagd Aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam zijn geslaagd voor het prop.ex. Econ. Wetenschappen de heren R. J. T. Fortanier en L. Zwaai. Aan de Techn. Hogeschool te Delft is geslaagd voor het examen bouwk. ingenieur de heer J. Franso. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam zijn geslaagd voor het prop.ex. Econ. Wetenschappen de heren G. Gelling en J. D. Vos. Provo-leider Roel van Duyn is er niet in geslaagd gisteravond een duide lijke uiteenzetting te geven van wat er onder Provo schuilt en broeit. Was hij in zijn inleiding nog tamelijk positief, tijdens het beantwoorden van de vra gen bleef hij herhaalde malen nogal vaag. Met name zijn discussie met de heer Schuyt was zeer onbevredigend. In dit tweegesprek werd voornamelijk het onderwerp creativiteit, ter sprake gebracht. „Creativiteit is noodzakelijk voor de democratie", zo stelde de heer Van Duyn, die verder in zijn inleiding zei dat de provo-party symbolisch had deelgenomen aan de gemeenteraadsver kiezingen, maar nooit zou deelnemen aan de Statenverkiezingen omdat het parlement autoritair en anachronistisch is. Voorts lanceerde hy een aantal plan nen van Provo die iedereen zo langza merhand wel* kent en gaf hy een over zicht van de geschiedenis van deze groepering. Natuurlijk was hij niet ob- jektief, zodat zijn betoog, dat overi gens zeer humoristisch was, wel vaak de lachers aan zijn zyde kreeg, maar haast nooit de goede verstaander. „Nieuwe Babyion". Belangrijk was dat de heer Van Duyn het doel van Provo noemde, na melijk het „Nieuwe Babyion", waar in o.a. decentralisatie van de macht en afschaffing van militaire dienst zal zijn. Als klassiek voorbeeld van wat er zou gaan gebeuren noemde hij het boek Daniël, waarin het verderfelijke Baby- Ion wordt getekend. Een heel andere noot was wel de kri tiek op de huidige justitie. Van Duyn pleitte voor afschaffing van de klasse- LEIDSE UNIVERSITEIT GESLAAGD Aan de Ryksuniversi- teit te Leiden is geslaagd voor het exa- doet. Ned. taal, de heer R. P. Ba- ïer (Leiden). Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. FILATELISTENVERENIGING „DE RIJNSTREEK" Maandelijkse ruilavond, maandag 13 juni a.s.: voor junioren van 7 tot f uur en voor senioren van 8 tot 11 uur Dorpshuis, Leiderdorp. UNICUM Unicum I speelt aan de Haarlem mertrekvaart tegen het sterke AMVJ II; Unicum III tennist in Amersfoort tegen Alta IV. LEIDERDORP LEZING K. O. Op woensdag 15 juni a.s. te 20.00 wordt in het Groene-Kruisgebouw de Berkenkade een lezing gehouden door de voorzitter van "De Rynlandse Molen stichting", de heer A. Bicker Caarten, met als onderwerp: "Windmolens in het verleden, heden en in de toekomst. N.V. HOLL CONSTR.WERKPLAATSEN TE LEIDEN ZAG VERWACHTINGEN NIET GEHEEL VERVULD zullen binnen niet te lange tijd nadere mededelingen volgen. Het zal hier door in de toekomst mogelijk worden de resultaten van de H.C.W., N.E.M. en overige met juistgenoemde bedrij ven verbonden ondernemingen te combineren. In de gezamenlijke balans en ver lies- en winstrekening zal dan reke ning gehouden worden met de in het zelfde boekjaar behaalde resultaten der betreffende bedrijven. Als over gang naar dit systeem is in de ver lies- en winstrekening van de ven nootschap over 1965 niet alleen, zoals tot nu toe, rekening gehouden met de van de geaffilieerde bedrijven over het vorige boekjaar (dus 1964) ont vangen dividenden, doch ook met die, welke over 1965 verwacht worden. Behalve de s.a. Awans-Frangois te Awans-Bierset, hebben deze aanver wante ondernemingen zeer goede re sultaten bereikt, waarbij door enkele over 1965 een hoger dividend zal worden uitgekeerd dan over 1964. Bij de s.a. Awans-Fran^ois is een reorga nisatie in studie, van de uitslag waar van zal afhangen of wij dit bedrijf voortzetten. Investeringen vorderden in 1965 een bedrag van 322.612,waarte genover een afschrijving in dat jaar staat van 396.662,Nadat rekening is gehouden met afschrijvingen en be lastingen en na toevoeging, vóór winstdeling, van f 150.000,aan de reserve voor bijzondere doeleinden, resteert een beschikbaar winstsaldo van 1.009.299,Voorgesteld wordt een dividend van 21%, waarvan 6% reeds is uitgekeerd als interim-divi- N.V. NED. ELECTROLASCH-MIJ TE LEIDEN GOED VAN WERK VOORZIEN PAUZE Aan het verslag van de directie van de N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij te Leiden, uit te bren gen in de jaarlijkse algemene verga dering van aandeelhouders, te houden op 24 juni, is het volgende ontleend: In het afgelopen jaar was het be drijf in het algemeen goed van werk voorzien. Er werden 3 grote indamp- installaties afgeleverd, 2 voor het bin nenland en 1 voor het buitenland. De prefabrioage van pijpleidingen en de montage van apparaten en pijpleidin gen voor de installatie van 2 putten- groepen in het Groningse aardgasveld kwamen gereed. In de loop van 1965 werden opnieuw opdrachten ontvan gen voor de installatie van een aantal van deze puttengroepen. Tevens wer den stoomketels, leidingwerken, wa terbehandelingsinstallaties en proces apparaten vervaardigd en afgeleverd. Met de ontwikkeling van 'n nieuw type middelgrote stoomketel wer den goede vorderingen gemaakt. VOORSCHOTENS KAMERORKEST ALS STICHTING OPGERICHT justitie (de verdachten van de Tres zaak zijn tot enkele duizenden guldens boete veroordeeld, maar een ongevaar lijke provo die niet gehoorzaamt aai litiebevelen wordt meteen zes weken opgesloten), waarin Corpsleden de macht in handen hebben. Derhalve noemde hij het „Witte Toga"-plan, dat behalve in een wit kleed de rechters voorziet in een demo cratische verkiezingswy'ze per kanton, als een van de Provo-idealen. „On ze doeleinden te bereiken hebben wy als middel de provocatie", zo stelde de heer Van Duyn, en ook dat wisten wy allang. In ieder geval is er morgen, voor wie nog mocht twijfelen na de overtuigende avond van gisteren, een happening bij het standbeeld in het Van der Werff-park. Weinig nieuws dus in het Prijtaneum noder de zon, waar Roel van Duyn college gaf in de provoistlek als bestond zyn gehoor uit onwetenden. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: J. J. Vermond en P. v. d. Meij; W. F. Wijting en L. Robbers; W. Pardon en B. S. Wielinga; J. B. Ette en Y. H. L. Leenen; H. Haydari Forouzan en M. Kramers; R. P. Mees ters en A. P de Josselin de Jong; R G. C. Koekkoek en E. Nieuwenhuizen J. Teleng en M. v. d. Linden; F. Nie- vaart en C v. d. Water; J. v. Leeu wen en A. J M. Barning; R. v. d. Wal- le en M. v. Oevelen; J. Gartler en H. A. Bakker; J. Buijs en M. P.J. van Dam; A. D. Bos en J. W. H. v. Wijk. Geboren: Janjaap z.v. W. M. Luijt en J. M. W. V. Verheij; Geertruida Her- mina Wilhelmina d.v. C. de Koning en G. H.W Plant; Marianne Jacoba d.v. F. Bouwman en J. v. Zuijlen; Marcel z.v. J. Leuering en C. Gressie; Martinus Johannes z.v. M. A. Verha gen en A. C. A. de Jong; Brigitte d.v. J. v. Es en D. M. v. Hees; Martina d.v. W. v. d. Kraan en S. M. A. v. Vliet; Eva Johanna d.v. P. W. Henniger en G. M. C. Kwaad; Meta Sara d.v. K. J. K. Roders en A. H. v. Donkersgoed; Roel z.v. J. J. Rietveld en J. W. de Klerk; Frederikus Marcellus z.v. L. Korthuis en J. W. Touw; Marco Johan nes z.v. P. Lardée en P. A. de Wekker; Cornells Jar. z.v. J. Blokker en C. Elsgeest; Ellen d.v. A. J. P. v. Heerin- gen en E. S. Kastner; Monica Wilhel mina d.v. G. v. Duijn en A. M. v. Eg- mond; Edmée Nancy d.v. A. A. M. Driebeek en jonkvr. N. v. Rappard; Arthur Anthonius Paulus z.v. A. P. F. v. d. Meeren en E. B. A. ten Brink. Overleden: P.J. Slats 64 j., m.; S. J. v. Dijk 60 j„ w.v. F. H. Kriek; A. C. Hozee 70 j.. w.v. H. Lens; A. v. d. Hoogt 61 j., m.; D. H. v. Tongeren 62 j., m.: P B. Kraaijevanger 45 j., m. Ondertrouwd: L. P. J. Halverhouten C. P. M. v. d. Klaauw; H. Ginjaar en A. P. M. Schild: J. B. Tolsma en C. J. W. v. d. Stok; P. v. Weeren en M. Kra mer; S. v. Rijn en H. M. Teske; H. M. Vermond en J. M. v. d. Leek; W. J. J- Anker en M. Rensink; W. F. de Wolf en J. L. de Jong; L. H. G. v. Wersch en A. M. P Sivirskij; A. N. Meijer en E. J. M. Opdam; D. de Jong en G. H. W. v. d. Burg; J. v. d. Meij en W. C. de Jong; J. de Nie en P. C. v. Iterson; J. D. v. d. Born en A. M. den Outer; C. J. Rommelswaard en R. Rijsbergen; J. H. Holswilder en A. V. Terstegen; A. A. H. Schoenmakers en M. Marck; A. P. E. Schmoutziguer en L. J. Reijnders; E. Schrijer en H. Drozdowicz; H. Win ter en P. J. Schroef. Het Voorschotens Kamerorkest, dat sinds drie jaren regelmatig ln en ook buiten de gemeente musiceert, is In fe bruari j.l. zyn officieel bestaan begon nen als stichting. Het werd in september 1963 geboren doordat een aantal enthousiaste ama- teumiusicl het muzieksamenspel wilden beoefenen onder goede leiding, zy no digden daarvoor uit de heer Lucius Voorhorst die bjj velen reeds bekend was als fluitist. Zyn deskundige en bezielende leiding hebben vanaf het begin de kwaliteit van het spel snel omhoog gebracht tot een peil waarop h$t mogelijk werd in het openbaar op te treden. Dat gebeurde 17 juni 1964 met een concert, waarbij Jaap Stotljn de solist was. Dit debuut was zeer geslaagd en heeft er toe bygedragen dat het orkest zich sindsdien..steeds verder ontwik kelds. Vanaf.-het begin werden wekelijks re petities gehouden 's maandagsavonds in het gastvrije oud-Voorschotense huls van mevr. De Lang-van Schaik aan de Es- senlaan. Vanaf het begin ook kwamen daar de muziekliefhebbers, niet alleen uit Voorschoten maar ook uit Wasse naar, Leiden, Voorburg en Den Haag bijeen. Door de groei van het orkest moest men naar een grotere ruimte uit zien en thans vinden de repetities plaats in het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan. De financiële consequenties die dit mu siceren met zich meebracht werden door de leden zelf gedragen; in 1965 echter oordeelde de gemeenteraad het bestaan van dit orkest van cultureel belang voor Leids Jeugd-Kamerorkest naar Duitsland Het Jeugdkamerorkest Leiden (diri gent Henk Briër) is door het gemeente bestuur van Geisweid (Duitsland) uitge nodigd voor een bezoek van vyf dagen (1 t/m 5 juli a.s.) aan haar stad. Tijdens deze tournee zal het orkest concerteren in Geisweid en in enige an dere plaatsen in de omgeving. Deze uitnodiging is een gevolg van de medewerking die het Jeugdkamerorkest Leiden onlangs verleende bij de officiële opening van het nieuwe Raadhuis te Rynsburg. Het daar aanwezig gemeentebestuur in Geisweid was zeer verrast door de presentatie, waarop al snel de uitnodi ging volgde om in Geisweid en omgeving enige concerten te komen geven. Het orkest zal werken uitvoeren van Bach, Handel, Mozart en Haydn. De so listen zijn Joke Hartzheim, viool; Han Kapaan hobo en Ton Kerstens. fagot. NIEUWE KATH. KLEUTERSCHOOL De nieuwe kath. school voor kleuter onderwijs aan de Oppenheimstraat 8 te Leiden, zal op vrijdag 17 juni a.s. te 3 uur n.m. officieel worden geopend. Geslaagd Aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam zyn geslaagd voor het prop.ex. Econ. wetenschappen de heren G. P. Brouwer, A. M. Groos, S. J. M. Sala en J. J. H. Verberg, allen te Leiden. De heer G. Bernard uit Leiden vo het examen Moderne Economie voor Ondernemer, opgeleid door de Leldsche Onderwijsinstellingen. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen den de navolgende percelen geveild Not. J. C. van Eek te Leiden: De Sit- terlaan 60/60a, 26.250,-. P. Moerman q.q. Not. N. W. Holtkamp te Leiden: Ryns- burgerweg 92. 52.000,-, Juffermans q.q. Noordeinde 54, ƒ41.100,-, Otto. Oude Vest 151, ƒ6.601,-, Kühn. Witte Singel 108, uit de hand verkocht. Warmonder- weg 84, Oegstgeest 51.000,-, Th. Beukering q.q. Not. W. F. Karstens te Leiden: Ryn en Schlekade 29, 40.000,-, P. Moerman q.q. Oude Singel 234/234a, ƒ21.200,-, H. D. van Weizen q.q. Roodborststraat 22, 13.200,-, P. Moerman q.q. Roodborst straat 38 12.800,-, Mw. v. Haasteren q.q. Roodborststraat 42 13.000,-, per q.q. Hoofdstraat 42, Leiderdorp 43.500,-, Juffermans q.q. Not. M. P. Kaptein te Leiden: Magd. Moonstraat 20/20a, 13.000,-, H. van Duuren q.q. de gemeente en kende daarvoor een Bub- sidie toe, die eerst als proefsubsidie en later in een meer algemene vorm mocht worden aangevraagd. Inmiddels waren reeds diverse con certuitvoeringen gegeven, o.a. met John Huber, fagot, met Jaap Stotijn en Rykle v. d. Heide, hobo's, Lucius Voorhorst, fluit als solisten; ook werd samenge werkt met het koor van de Dominicanes sen van Huize Bijdorp en met het Olr- schots Gemengd koor. De meeste uit voeringen werden gegeven ln Voorscho tens Hervormde kerk die een bijzonder mooie sfeer en een zeer goede acoustiek I blijkt te hebben. In de kerk te Oirschot werd een oratoriumconcert gegeven. Het orkest had zich toen zodanig ge- 1 stabiliseerd- dat het nodig bleek om zijn bestaan officieel te maken. Op 7 febr. i dit jaar werd de acte verleden van de „Stichting het Voorschotens Kamer orkest". Het doel der stichting is twee- het Bévordër'en der 'toonkunst ln het algemeen en de beoefening van deze kunst door amateurs in orkestverband het byzonder. Het secretariaat Is gevestigd bij vr. G. GerritsmaHtiner, Essenlaan 7 te Voorschoten, tel. 3304. Het bestuur is als volgt samengesteld: ir. F. L. Corten, voorzitter, mevr. G. GerritsmaHUner, secr., mevr. Ploeger, penningm. en 2e secretaresse, dr. P. S. Pels, A. v. d. Starre. Muzikale leiding edviseurt van het orkest Lucius Voorhorst. Dinsdag 14 juni a.s. wordt weer zomerconcert gegeven. De soliste komt ditmaal uit Suriname: Anandi van der Vegt. cello. Aanvangstyd is 20.15 uur ln de Ned. Herv. kerk te Voorschoten. De montage-afdelingen konden ook ln de loop van dit jaar wederom be langrijk worden uitgebreid. Onder verwijzing naar het door de besturen van de N.V. Hollandsche Con st ructiewerkplaatsen te Leiden, N.V. Nederlandsche Electrolasch Maatschap pij te Leiden en Apparaten- en Ketel- fabriek den Haag N.V. te Goes, op 23 december 1965 uitgegeven communi qué, deelt de directie mede, dat door het besluit tot het aangaan van sa menwerking tussen HCW, NEM en AKF de kennis en ervaring van de genoemde maatschappijen gebundeld zullen kunnen worden, waardoor een bredere basis wordt verkregen en een verhoogde stabiliteit van de resulta ten zal kunnen worden verwacht. „Wy zijn van mening, dat het produktie- programma en de outillage van het bedrijf van de AKF in Goes van dien aard zijn, dat gecombineerde activi teiten tot den verbetering van de pro- duktie zullen leiden, zowel in kwan titatieve als in kwalitatieve zin." Om nu te komen tot de meest effi ciënte vorm van samenwerking heeft de HCW besloten een bod uit te bren gen op de bij derden uitstaande aan delen van de N.V. Nederlandsche Elec trolasch Maatschappij ter inwisseling tegen aandelen N.V. Hollandsche Con structiewerkplaatsen. Na verwezenlij king van het bovenstaande zullen de resultaten van de HCW, NEM. AKF en overige geaffilieerde bedrijven ge combineerd worden. „Wij hopen, dat dit in het boekjaar 1966 gerealiseerd zal worden." In de gezamenlijke balans en ver lies- en winstrekening zal dan reke ning gehouden worden met de in het zelfde boekjaar behaalde resultaten der betreffende bedrijven. Als over gang naar dit svsteem is in de verlies- en winstrekening van onze vennoot schap over 1965 niet alleen, zoals tot nu toe. rekening gehouden met de van de geaffilieerde bedrijven over 't vo rige boekjaar, dus 1964, ontvangen di videnden, doch ook met die over het boekjaar 1965. De aanverwante ondernemingen hebben allen het jaar 1964 en met positief resultaat afgesloten. De investeringen in 1965 bedroegen pèr sal'db f652.311,—. waartegenover in dat jaar f 659.556,werd afgeschre- blijv Het beschikbare winstsaldo over '65 bedraagt na afschrijvingen, reserve ring voor belastingen en na toevoe ging van f200.000,aan de reserve bijzondere doeleinden f 1.047.926, In het nu lopende boekjaar werden reeeds enkele belangrijke opdrachten ontvangen o.a. voor een grote indamp- installatie, enige stoomketels, leiding- werken en procesapparaten. Een goe de bezetting voor dit jaar ligt in de verwachting. Voorgesteld wordt een dividend uit te keren van 17 pet., waarvan reeds 6 pet. als interim-dividend is betaald. Morgen: zondag onder het octaaf vaa Sacramentsdag, Mis: „De Heer la mty tot beschemer geworden" (uit Psalm 17). VOOR DE KNEU8JES Het is niets schandeiyks of laaghartigs en waarom er clan niet eeriyk voor uit gekomen? We gaan altyd, zoveel wa maar kunnen, met het grootste genoe gen te communie. Er is eigenhjk niets heerlijkers op aarde dan dét en wy ho pen, dat het de vervulling van onze laat ste wilsbeschikking mag zijn. Het evan gelie van morgen over de gastheer die teleurgesteld aan een tafel met lege stoelen zat, neemt wel iedere indruk weg van zelfverheffing. Want wie komen er tenslotte op dat feestmaal terecht „De armen van de stegen, de zwakken, de blinden, de kreupelen". Daartoe te behoren, ook daarvoor behoeft men zich niet te schamen. Het is altyd beter te weten tot die byeengegaarde groep „kneusjes" te behoren en d&Arom aan dat gastmaal mee te mogen eten. Niets ter wereld weegt op tegen de Emmaus- ervaring de Heer te herkennen by het zegenen en breken van het brood. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 9-15 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De man, die verdwijnen moest (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Derek Flint (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Lady „L" (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: What's new Pussycat? (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: De veroveraar van Atlantis (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Paradepaardjes deden het best LEERLINGENUITVOERING LEIDSCH MUZIEK LYCEUM IEDER JAAR laten de kleintjes ho ren wat ze als beginnelingen geleerd hebben. Dan komen de meergevorder den en dan is er reeds een melodische lijn, dus is er reeds voordracht te bespeuren. Maar na de pauze treden de paradepaardjes van het Leidsch Muziek Lyceum aan. De kleintjes en de meergevorderden kunnen later verklaren al heel jong aan de vleugel te hebben gezeten op het podium. Er zijn echter, óók van de paradepaardjes, maar heel weinig die later het grote podium zullen be reiken. De eerstbeginnenden zullen wij nog niet noemen, hoewel er bij waren die Tsjaikowsky en César Franck al pro beerden te spelen. Meer gevorderden waagden zich aan Grieg en Loeillet. Bij de „artiesten" kwamen reeds zeer goede resultaten te voorschijn. En dan noemen we Richard Pahud de Montagnes die enkele études voor gi taar van Aquado met grote vaardig heid vertolkte. Hans Ziek (viool), die een concer tino van Rieding speelde, moet meer zichzelf worden om het schoolse kwijt te raken. Technisch bezit hij reeds 'n grote gave. Theo Piet Oltheten speelde ook een Concertino a la Hongroise. Hoe jong ook, deed hij het reeds met mooie voordracht. Zijn polsgewricht is echter nog niet beweegbaar genoeg. Zijn streek zou daardoor nog mooier kunnen wor- Jan van Batenburg (viool) weet reeds hoe een Concert van Haydn moet worden gespeeld. Behalve een kleine uitschieter speelde hij de moeilijke cadens aan het einde al heel goed. Deze jongeman heeft begrip voor het geen hij speelt Corrie Glasbergen, die wij ook reeds enige jaren hebben gevolgd, is in het afgelopen jaar weer gerypt. Heel mooi vertolkte zij een Etude van Chopin. Zo ook Ben Hurrelbink, die 'n heel goede vertolking gaf van een Im promptu van Chopin. Werkelijk, de paradepaardjes deden het best. Twee Balletten voltooiden het programma. Zy waren goed ingestudeerd. WIJ HEBBEN ECHTER één bezwaar tegen de leermethode van dit Muziek Lyeeum, nl. dat nog steeds van het traditionele leerprogramma wordt uit gegaan, b.v. voor piano: Kuhlau, Da- vernoy, Clementi, Heller. Maar of bij de jeugd daardoor begrip wordt aan gekweekt voor de muiezk van deze eeuw valt te betwijfelen. Waarom de zaak niet eens omge draaid: bij deze tijd beginnen dan te rug tot de klassieken en tot de barok! „Les cinq droigts" van Strawinsky b.v. zou een prachtige aanloop zijn. En waar bleven Bach en Handel op het programma? Mej. Olivier, die 25 jaar lerares is geweest, nam afscheid van de school. Zij werd met bloemen, cadeaus en toe spraken gehuldigd door leraren PUNT Mevr.'Jansen met de garage spreekt U we hebben zojuist een partij bumpers ontvangen. Zullen we er een paar voor l) opzij leggen? KORRELTJE MARKTBERICHTEN TER AAR 10 juni. Groente Kas- snijbonen 1.75-2.00, id. stek 1.10-1.55, peulen 1.25-2 25. id. zwaar 75-1.10, doperwten 90-1.00, stamprinsessebonen 3.00-3.10, tuinbonen 85, andijvie 8-19, spinazie 9-15. rabarber 10-44, komkom mers krom 15-17, id. stek 16, waspeen 70, spitskool 36-40 alles p. kilo. sla 1. 13-17, id. 2. 4-8, bloemkool A 63-78, id. B 45-59 id. C 22-34, id. stel 14-18 alles p. stuk, bospeen 46-63, peterselie 3-4, selderij 8-9, alles p. bosje, stoofsla 50 p. kist. aardbeien 61-78 p. boosje, id. p. slof 3.40, komkommers export 14- 21 p. stuk, augurken A 1.35, id. B 1.34, id. C 1.22, id. Dl. 93-96, id. D2. 87, id. CD 85, id. E 67 alles p. kilo. oud-leerlingen. De school verliest in haar =?en zeer muzikale vrouw met grote pedagogische gaven. Over het algemeen duurt zo'n leer lingenavond te lang. Een grotere se lectie bij de beginners kan dit ver helpen. THEO TEN HOOVEN. Geslaagd modefestijn besloot programma van „Gezinsvoorlichting" te Oegstgeest De stichting Huish. en gezinsvoor lichting afd. Oegstgeest heeft gisteren haar seizoenprogramma afgesloten met de traditionele modeshow uit "eigen kring" Dit jaarlijks weerke rende mode-avondje, waarop de da mes zelf showen wat zij op de cursus gemaakt hebben, geniet altijd grote belangstelling. In de grote zaal van het parochiehuis was voorts een hoek je ingeruimd voor een aantal, met veel kunstzin, gemaakte poppen. In haar openingswoord vestigde mevr. P. H. Smits-Witvliet, presidente, hier op de aandacht. De heer Meyer uit Katwijk is wederom bereid gevonden 1 oktober van dit jaar een cursus "zelf poppen maken" te beginnen. Belangstellende dames kunnen zich hiervoor opgeven bij de stichting. Mevr. Van Herwaarden die tot dus verre op de eigen modeshows als lady speaker optrad, vertoeft op dit ogen blik elders. Haar taak werd op lof waardige wijze overgenomen door mevr. Fokkenz. In de show was geen duidelijk aanwijsbare modelijn te con stateren. Daarvoor was hetgeen er te zien was té uiteenlopend. Het werd een "voor elk wat wils". Voor de pauze een keur van kinderkleding en mantelpakjes. Bij de afwerking van de japonnen bleek de terugkeer tot de tijd van grootmoeder weer hyper modern te zijn. Drukke patronen za gen wij niet veel, de dames hadden over het algemeen gebruik gemaakt van effen stoffen in diverse kwali- Na de pauze kwam de luchtiger zo merkleding aan de beurt, vlotte jur ken. leuke sportkleding en ten be sluite een aantal cocktail-japonnen. De firma Lasander uit Leiden zorgde voor bijpassende hoeden en bontsto la's. Leuk was het optreden van 'n kleuterleidster met een aantal modi eus aangeklede kindertjes. Tot slot van de avond was er een stralend bruidspaar. De bruid droeg een prach tige japon naar 'n ontwerp van mevr. Keunen, de cursusleidster. De pianomuziek op de achtergrond van het kleurrijke geheel werd ver zorgd door de heer C. de Vries, wiens echtgenote al enkele jaren tydens deze show "opvalt" door haar goede smaak, maar vooral door de uiterst lage "kosten" van de kleding, die bij zonder duur aandoet. Waarmede wy dus min of meer terug zyn op de cursus die voor ogen heeft met een voudige middelen "modieus" véél tc bereiken. Mevr. Smits-Witvliet over handigde aan de Ladyspeaker mevr. Fokkenz, het bruidspaar en de pia nist onder dankzegging een boeken bom Mevr. Smeets bedankte namens de cursisten mevr. Keunen en over handigde haar een groot aantal echte vakantie-geschenken! Tevens ontving zij een boeket rode rozen. Ondanks de hoge temperatuur in de zaal een prettige avond met gratie en charme.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3