S)eCcidóeSonAcwit JOLLY JINKES S, DE GROTE LAVORIET VOOR DE DERBY HoogTVpunten BESTE MEISJES, Ann Burton in gekke Vuist Weekend in de ether TELEVISIE RADIO DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 JUNI I960 Dilemma voor grote partijen WOENSDAG hebben we in deze kolom niet zonder waardering melding gemaakt van het, vroege, voornemen bij de V.V.D. om aan de parlementsverkiezingen met één lijstaanvoerder en zoveel mogelijk ook met één uniforme lijst deel te nemen. Bij de C.h.U. en de anti-revolutionairen zal met in grote lijnen dit voorbeeld wel volgen, evenals bij de kleinere partijtjes. Maar hoe staan wat dit betreft de Katholieke Volks partij en de Partij van de Arbeid ervoor? Technisch ligt de kwestie voor hun al wat moeilijker, omdat een lijst volgens de wet maar dertig namen mag tellen en zowel de K.V.P. als de socialisten uiteraard erop mogen rekenen weer een stuk boven de dertig Kamerzetels te komen. Maar bij de grote partijen liggen de kaarten niet alleen tech nisch moeilijker, hier komen ook intern-politieke verwikkelingen om de hoejk kijken. Om begrijpelijke redenen stelt de K.V.P. er prijs op in het zuiden en noorden met een lijst te komen die extra-aantrekkelijk is door de plaatsing van regionale kandi daten, wat bij de Partij van de Arbeid ongeveer gelijk ligt plus dan nog hun belang hij een te vreden stemming onder hun aan hangers in de grote steden. De grote partijen hebben ruim schoots gelegenheid om aan de ter zake levende wensen tegemoet te komen. Toch hebben we een, ge rechtvaardigde, hoop dat ook de socialisten en mr. Aalberses partij erin zullen slagen ditmaal hun campagne ook wat de kandidaten lijst betreft zo nationaal mogelijk te voeren. Zolang er niet gewerkt wordt met een systeem dat iets met districtenkiesstelsel te maken heeft, kan de verkiesbaarheid van kandidaten ook op andere manie ren veilig of goeddeels veilig wor den gesteld. Natuurlijk komen we dan weer bij het veelbesproken chapiter van de lijstaanvoerder. Sinds de dagen van „vader" Drees en „sfinx" Romme hebben de Katholieke Volkspartij en de socialisten geeiy Jeans ^eer gezien om zich bij de kiezers met één nationale -öj^taahitoèrder te presenteren* Dat was in zekere zin wel be grijpelijk, omdat beide grote par tijen perikelen hebben gekend rond de persoon van hun fractieleiders en de K.V.P. bovendien nog rond de mannen die ze na dr. Drees als minister-president heeft moeten leveren; met al zijn ver diensten is mr. Marijnen nooit een erkende nationale figuur geworden en prof. De Quay had, toen hij het begon te worden, geen ambities meer in het staatkundig leven. Gemakkelijk staan beide par tijen er ook nu weer niet voor. De beide fractieleiders zijn amper be gonnen hun positie als politieke leider der grote volkspartijen te consolideren met dien verstande dan dat drs. Schmelzer alweer iets verder gevorderd is als zijn socia listische collega Nederhorst die bij zijn debuut blunders met goede initiatieven afwisselde. De grote-partijleden in de rege ring roepen ook problemen op. Noch mr. Cals noch dr. Vondeling worden door alle groepen in het huis van hun respectieve poli tieke afkomst aanvaard als dé vanzelfsprekende vaandeldrager. Beiden zijn briljante politici en harde werkers; maar ze missen zo wel de „vaderfiguur" als de graniet-harde autoriteit. Hoewel wat ons betreft lijst één en lijst twee straks wel door heel Nederland met mr. Cals en dr. Vondeling in zee gaan, lijkt voor beide grote partijen een gedeeld lijstaanvoerderschap ons toch niet uitgesloten. AAR dan zou alles ervoor te zeggen zijn dat beide partijen zich beperken tot een zeer klein aantal (drie k vier) op de eerste plaats zetten: de meest promi nente ministers eventueel met de partijvoorzitters en/of fractie leiders. Een keuze uit de ministersgroep zal dan bij de K.V.P. nog moei lijker zijn dan bij de socialisten, omdat mr. Luns en dr. Veldkamp misschien voor na 1967 andere plannen koesteren en het nog maar de vraag is of ze die met een verkiezing tot Kamerlid wen sen in te luiden. Problemen dus te over. Maar problemen die goed en liefst zo snel mogelijk opgelost moeten worden, willen de grote partijen bij hun verkiezingscampagne het tempo dat de pppositie kennelijk heeft gekozen, kumièn volgen. Mét belangstelling wacht Neder land die beslissingen af. Ml Zand in de ogen ^TT aanhoudend fraaie weer van de laatst® dagen mag too op het eerst® goslcfhji weinig problemen opleveren, het is niettemin zaak de ontwikkeling nauw lettend te volgen. De gang van zaken bij de Nederlandse economie, zoals deze aich in de laatste weken heeft afgetekend, moge een waarschuwing zijn voor allen, die zich door het huidige weertype zo gemakkelijk zand in de ogen laten strooien, met name strand- en duinzand. Het is dan ook geen wonder, dat er in Zendag Nederland I 19.30 Opspraak, interkerkel. progr. 20.30 Ko mische operabewerking van Odysseus. Nederland II. 21.15 Festival, programma rondom filmma ker Frederico Fellini. Maandag Nederland I. 1920 Openbaar kunstbezit. 20 30 Het meisje van de Veenhoeve, film. 22.00 uur Pekings Symfonie Ork. Nederland II. 20.55 Pro gramma aan de vooravond van het Holland Festival. Dinsdag Nederland I. 20.10 Openings concert Holland Festival in De Doelen te Rotterdam. 21.10 De Franse bijdrage aan het tv-festival van Montreux. 21.55 De stand van zaken bij „Open het dorp". Nederland II. 20.50 De groe ne koningin, ballet van Mau rice Béjart. Woensdag Nederland I. 19 35 De sluizen van Maasbracht. directe re portage. 20.45 Quiz Tel uit je winst. 21.20 Perry Mason. Nederland II. 20.35 Jaques Loussier met ,.Play Bach". 20 45 Koninsgambiet (11e deel Donderdag Nederland I. 20.50 Sandor Vidak. 21.05 tv-spel naar ver haal van Tsjechov. Nederland II. 20.25 De lange hete zomer. 21.15 Volleybal Nederland-Tsjechoslowakije. Vrijdag Nederland I 19,35 The Be verley Hillbillies. 21.00 Een dag vrede, documentaire. Nederland II. 20.45 Improvi satie in de jazz. politieke kringen geen eenstemmigheid heerst over de toestand waarin de atmos feer zich momenteel bevindt. Weliswaar schijnt men Jn KVP-kringen niet onte vreden te zijn omdat, men dit weer in gedachten heeft gehad toen men het Nederlandse volk een goede reis met de KVP wenste, anderzijds is het nauwelijks een geheim meer, dat met name de Boe ren Partij zich niet kan vereniginen met de strakke regels, die het KJ4.M.I. het weer momenteel oplegt. Br moet ook vrij heid zijn tot regenen, meent men daar en het schijnt, dat enkele vooraanstaande leden reeds begonnen zijn een cursus in meteorologie te volgen. Onbehagen mag ook worden vermoed bij de Partij van de Arbeid. Men behoeft geen deskundige te zijn om te kunnen zeggen, dat. dit eigenlijk geen weer is om te arbeiden Ook bij de SGP moet men er wat somber tegenaan zien. Te mooi om bijbels te zijn. maar het gaat heus wel weer regenen, is daar de vaste overtuiging. De OHU en de AR zijn. menen we te weten, tot een gezamenlijke conclusie gekomen, namelijk dat het kan vriezen of dooien, hoewel men toch n neigt naar het dooien momenteel. Alles bijeen geloven wij. dat het w type van de laatste dagen met enige be zorgdheid moet worden gadegeslagen. Het speelt zo in de kaart van de provo's. Is het soms geen fijn weer om buiten spelen? Nog een paar weken en de schooltijd zit erop. Je gaat vakantie houden en daarna Daarna ga je je eigen geld verdienen. Het loon is belangrijk, maar niet het enige Je wilt ook in een prettige omgeving werken. Denk daarom eens aan een baan bij de N.Z.H. Ons kantoor is niet zo groot dat je er een nummer wordt. Het is ook niet zo klein dat je er zo uitgekeken bent, En we hebben werk In soorten: typen, rekenen, schrijven, de telefoon bedienen en wat er verder op een levendig kantoor maar te doen valt. We betalen een goed salaris met vakantietoeslag (natuurlijk), onze sociale voorzieningen behoren tot de beste in het land en je krijgt vrij reizen op het meer dan vijfhonderd kilometer lange lijnennet van de N.Z.H. Bel eens of kom eens aan op ons hoofdkantoor, onze afdeling Personeelszaken zal je graag alles vertellen over het werk bij de N.Z.H. NOORD-ZUID-HOLL. VERVOERMIJ. n.v. Leidsevaart 396 Haarlem Telefoon 18460 VPRO-produktie „snoeken'' bekroond (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Tijden* het festival or de „Prix Jeu nes se International", dat om de twee jaren ln München wordt gehouden, kreeg het VPRO-programma „Snoeken" een eervolle vermelding en een geldprijs van 1500 Mark. Deze „Ehrengabe" werd gisteravond officieel uitgereikt aan VPRO-regisseur Ruud van Hemert. zoon van de bekende t.v.- regisseur Willy van Hemert Ruud reisde gisterochtend hals over kop met zijn collega-filmer Ton Hasebos naar München. De Internationale jury maakte bekend, dat ditmaal geen eerste prijs in de categorie jeugdprogramma's voor kijkertjes van 12 tot 15 jaar kon worden toegekend. Maar de eerste eer volle vermelding kreeg „Snoeken", ter wijl de produktie „Caroline", van d< Britse commerciële t.v. eveneens een prix dhonneur werd toegekend. Kijkers en luisteraars DEN HAAG, (AN P.) Op 1 Juni waren bij de dienst luister- en kijkgelden 2.245.187 televisietoestellen aangegeven tegen 2.222.648 op 1 mei j.l.. Het aantal geregistreerde radiotoestellen bedroeg op 1 juni 2.708.619 tegen 2.706.640 op ZON of geen ZON DE BILT Op vele plaatsen in ons land liep 't kwik gisteren op tot 30 en 31 graden, In Gro ningen en Friesland werd het on geveer op de Waddeneilanden SS graden. Als gevolg van de warmte kwamen ook in onze stre ken flinke onweersbuien tot ont wikkeling. Intussen blijft boven Warm en plaatselijk onweer K.N.M.1, DEELT MEDE: Noord-Europa de luchtdruk hoog en handhaaft zich boven Frank en de Golf van Biscaje een lage drukgebied. De wind blijft, hierbij overwegend matig uit oostelijke richting waaien. Het wordt van daag opnieuw warm en vrij zon nig hoewel de temperaturen waar schijnlijk tot iets minder hoge waarden zullen oplopen dan gis teren. In de loop van vandaag zullen plaatselijk ook weer on weersbuien tot ontwikkeling ko men. In het Waddengebied kun nen enkele mistbanken van Noord zee binnendrijven. Zondag: Zon: 04-80SI.00. Maan: 01.±813.38. Hoogw. Schevenin- gen 935SS.04- Maandag: Zon: 04-SOS100. Maan: 01.6914-49. Hoogw. 8ehe- veningen: 10.37S3.07. De Nederlandse schilder Peer van Molengraft zal een portret Schilderen van president Bourgiba van Tunesië voordat deze volgende maand 'n be zoek brengt aan Nederland. De schil der is dezer dagen in Cartago door de president ontvangen. ANN BURTON is niet gelukkig met t.v „Er gebeuren altijd gekke dingen op avonden dat ik optreed en daarom schrijtf of spreekt niemand over me" zei ze gisteren tegen Willem Duys. Om dat Duys' programma gisteravond vrij wel een aaneenschakeling van gekke dingen was eerst dit over Ann: we vin den haar een fijne zangeres met eer goede stem en met een interpelatiever- mogen dat vooral voor tekstliedjes uit stekend ls. Hetgeen ze bewees met Gershwins „Bla-bla-bla". In zijn „Vuist" leverde Willem menig ge vecht met de techniek. Hij verloor tel kens weer: in een verschikkelijk spel- der-vergissingen met Catharina Valente; in een onbeholpen Interview per band recorder; en het optreden van Qonny Froboess waarna zijn „hier ls de micro foon" een geluidsband met vele akoes tische effecten losbrak; in een gesprek op de band met David Oistrack waarbij de stem van Menutio te horen was Arme Willem Duys. Hij had toch al veel last van de warmte. Zijn ..uitsmij ter" mocht er overigens zijn: komische voordracht voor vier heren met boer1 Koekoek in de hoofdrol en met als derwerp een boekje over de boer. Het werd geheel in de wel 1 es -nietes-stij 1 speeld en had een amusant niveau wondrwel paste bij de gekke dingen die ln de „Vuist" waren voorafgegaan. De laatste Johnny en Rijk Show zagen we vooraf. „De laatste van dit seizoen" We mogen dus aannemen dat we het paar-apart, in het najaar terugzien. Heeft de AVRO een paar maanden de tijd om uit te zien naar een goede tekstschrijver... Tekenen we nog aan dat „Zoo Zoo" een vertederend beeld gaf van de eerste levensmaanden van een aapje. De gebroedres Van Hooff zijn erin geslaagd hun programma gaande weg op. een peil te brengen dat voor buitenlandse dierenprogramma's niet hoeft onder te doen Zo gisteren weer: film met een jong aapje als inzet is natuurlijk altijd raak. Maar zij zorgden er toch ook maar voor dat we heel wat wetenswaardigs verwerkt was in he commentaar dat de gedaagde filmbeel den begeleidde. Vg Negen kandidaten voor NRU-diri gentencursus HILVERSUM. (A.N.P.) Op grond var de vergelijkende toelatingsexamens heeft de examencommissie voor d> veertiende internationale dirigenten cursus van de NRU negen kandidaten aangewezen om deze cursus, die \i juni tot en met 14 juli duurt, te volgen. Naast deze cursisten, die uit zeven lan den afkomstig zijn, zal een tiental toe hoorders de cursus bijwonen. Voor de veertiende Internationale dirigen tencursus werden aanvankelijk 38 aan meldingen tüt 15 landen ontvangen. Aan de toelatingsexamens namen 19 kandidaten deel. De artistiek-pedago- gische leiding van de dirigentencursus is toevertrouwd aan Franco Ferrara. hoogleraar aan de Accademia di S Cicllia te Rome en aan Jean Fournet, vaste dirigent van het Radio-Filharmo nisch Orkest, terwijl Willem Hijstek de theoretische vakken doceert. De NRU stelt voor deze cursu6 onder meer radio-orkesten beschikbaar. De tiende internationale dirigentencursus wordt vrijdagavond 10 Juni tijdens een officiële bijeenkomst in de NCRV- studio door mr. J. A. Wagenaar, pro gramma-commissaris van de NRU, ge- „De Bloemert" heeft 3 troeven (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR. Zondag Is het de grote dag voor de venmensen in Neder land dc dag van de Derby, het grote treffen tussen de driejarigen op de voor deze jaargang zeer lange afstand van 2400 meter. Het is meestal een dag. waar op het vrouwelijk deel van de tocschou- wers tollet maakt; niet zo sterk als In Engeland of Frankrijk, maar toch hier en daar is de tendens van het showen ineens wel te zien. Wat de ren zelf betreft: er zijn vaak favorieten geweest, die het wel en die het niet haalden de laatste Jaren, maar een zo grote favoriet als ditmaal, herinneren wij ons niet. Het is Jolly Jinks S. een van de drie paarden uit stal De Bloemert. produkt uit de fokkerij van de heer Schoonheim en van een klasse, zoals wij die ln ons land waarschijnlijk niet heb ben. ook onder de oudere paarden niet. Deze Jolly Jinks wordt gereden door de eerste Jockey van entrainement. Van Dijk, Andries van Dijk. die zich desnoods een stilstaande start kan veroorloven en vrij zeker ook dan nog niet het uiterste be hoeft te vragen aan het eind, om toch makkelijk te winnen. Om het voor de stal helemaal een suc ces te maken kan Happy Jinks misschien zelfs wei tweede worden, iets dat wel zou inhouden dat Happy Froweins Lydia zou moeten kloppen. Het derde paard van De Bloemert is Lady Be Good.'"een lieve merrie, die ook wel wat kan, maar waar schijnlijk aan de afstand te veel zal heb- Deze Lady wordt gereden door Henk van der Kraats en Happy Jinks door H. Wolffers. een jockey, die nog maar een keer reed voor trainer W. van Dijk en ln totaal nog maar een ren of zes achter de kiezen heeft. Wat. moet er tegenover de drie van De Bloemert gesteld worden? Voor Molvedo II is de Engelsman Bill Rickabv aange trokken. die een paar Jaar geleden hier in de Derby tweede werd met Aquillian en in eigen land vrij hoog genoteerd staat. Misschien kan hij de derde plaats redden met het doorgaans toch nog wat tegenvallende paard. Lydia ls wat be trouwbaarder Cheralgo en Blason zullen niet zo veel te vertellen hebben. De rest heeft het allemaal af laten weten in het laatste rouwgeld van donderdag. Jammer aan de ene kant. want de kleur ls er met zon klein veldje van zeven paarden, waarbij een zo duidelijke favoriet, gauw af. De dravers hebben hun Sweepstakes zondagmiddag in Groningen en hiervoor zijn natuurlijk een paar belangrijke en- trainementen naar het noorden getrok ken. Op Duindigt is er de Baron var Heemstrabeker, een toch nog wel aar dige koers. Om half twee ls de eerste start. Het programma. Jousko Williamsprijs (2140 m.): Evaliene Dalila Regina Charlie Chaplin. Outsider: Cereal Spencer. Emdenprijs (2120 m, met trio): Comte du Commerce Arizona Buermann B. Outsider: Double van de Lente. Sea Birdprijs (1900 m. ren, eerste afd Divisio Miss Willy Right Royal. Permitpi'ijs 2140 m.Double Six II Dazy H Chic Spencer M. Outsider: Captain Williams. Gi'ote Prijs der Amateurs (ren, 2100 m.): Panel - stal Voss (Hot Punch Prince Nuccio) Willibald Van Heemstrabeker (2600 m. 1: Stal De Gulden Krakeling i l'Espoir B en O vier B) S Alkestis van E Zanto. Derby (2400 m Jolly Jinks Happy- Jinks Molvedo TI. Caïroprijs (2100 m.. met trio): 2100 mBrillant Heny Blauwe Reiger S Christine Williams. Sea Birdprijs (ren. 1900 m.. tweede afd. 1Osman Cin Cin Cambrou- Abzacprljs (2120 m Cherie Spencer Art Erebus Aureola. Aaaah-dèle amusement Onder regie van Rob Touber presenteert Adèle Bloemendaal vanavond een «how, waaraan ook medewerking wordt verleend door Ton van Duinhoven, een danskwartet onder leiding van Johan Verdomer, pianist Louis van Dijk en het groot orkest van Ruud Bos. Voor de tieners zal het' hoogtepunt van de avond eahter gevormd worden door het optreden van beatgroep „Les Baroques", die ineena in de publieke belangstelling kwam te staan door zijn formidabele „Such a cad". Thans is er een geweldige opvolger gevonden In „I know", dat ln drie weken tijd tot de twaalfde plaats van de Nederlandse Hitparade wist door te dringen. (Nederland I, 20.20). Rechtzaak Whitman Becker op t.v. De televisiefilm „Geknechte stad" („City in Bondage") is gebaseerd op de bekende Amerikaanse rechtszaak Whitman- Becker", die in 1912 In New-York speelde. Het is het verhaal van een stad. waarin de onderwereld vrij spel had, omdat hq gedekt werd door politieke, invloedrijke en algemeen geziene mannen, wier naam en faam onaantastbaar scheen. Charles Whitman, een jonge politicus, die het gouverneurschap van de staat New-York ambieerde, was zelf de oorzaak van dit geruchtmakende proces. Hij twijfelde aan de alom geroemde kwaliteiten van politie-inspecteur Becker en gaf hem, in zijn functie van officier van justitie opdracht een Inval te doen in het speelhol van de beruchte onderwereldfiguur Rosenthal. Deze opdracht bracht de politieke carrière van Whitman ernstig in gevaar, want Rosenthal beweerde, dat Becker zijn compagnon in de misdaad was (Nederland H, 20.30). schrijver van hoorspelen, die voor het grootste gedeelte thuishoren ln het genre „thrillers". Mocht hem op een bepaald ogenblik de nodige inspiratie ontbreken, dan staan zijn grote routine en vakmanschap altijd nog garant voor een spannend werk. In zijn hoorspel van vanavond, „Moord onder vaklui", wordt op een opleidingsschool voor politie-inspecteurs een van de instructeurs achter zijn bureau vermoord aangetroffen. Met de oplossing wordt een van de oud-leerlingen belast, die vroeger echt geen „uitspringer" was. Zoals gewoonlijk geeft Levene al zqn personen weer een motief mee, waardoor zq de moord gepleegd kunnen hebben. (Hilversum I, 20.30). „Het hoofdkwartier", thriller Vanuit Kamer 17 opereert de grote detective Oldenshaw. Samen met zijn medewerker Dimmock lost hij de zaken op, waar de politie niet uit komt. In de aflevering van vanavond „Het hoofdkwartier" komt Kamer 17 in actie, als tijdens een persconferentie na afloop van een internationale schaakpartij, Andrei Konev, de leider van het bezoekende team, politiek asiel vraagt. In zijn verzoek wordt hij gesteund door een van de invloedrijke figuren uit de regering, Kamer 17 sluit echter de mogelijkheid van spionage niet uit en zodoende ontstaan er een reeks avonturen, die met schaken niet,® meer te maken hebben en leiden tot een verrassende ontknoping. (Nederland n, 20.30 zondagavond). ..Paviljoen", I klassieke muziek worden een aantal „zomerse' zijn daar uit Gouda werken v Boersema op het orgel van Breukelen en tenslotte een Ria Borgmeyer. Samenstelling Vroeger werd het normale concertseizoen altijd begin mei afgesloten. Tegenwoordig schijnt men echter pas in de zomermaanden op dit gebied een ongekende activiteit te ontplooien. In „Paviljoen" van morgenavond concerten onder de loep genomen. Allereerst an Franse componisten, uitgevoerd door Klaas de Sint-Janskerk, vervolgens een concert uit jubileumconcert uit Rotterdam ter ere van en presentatie: George Tor. (Hilversum H, 21.20 zondagavond). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. VPRO: 19.05 Por tret van een sportman. 19.30 Beat Bal. NTS: 20 00 Journaal; VPRO: 20.20 Aaaah-dèle. 21.00 Rozegeur en aarde- schijn. 21.35 The Untouchables: The Big Squeeze. 22.25 Portret van een sportvrouw. NTS 22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 Let's sing out. NTS: 20.30 Geknechte stad. 21.20 Man nen in gevecht. NCRV; 21.45 Attentie. 22.05 Morgen is het zondag. NTS- 22.15 Journaal. Zondag NEDERLAND I r- RKK: 11.00—11.45 Eucharistieviering; CVK-IKOR-RKK: 19.00 Bijbelvertelllng voor de kinde ren. NTS: 19.06 Huckleberry hound. CVK/IKOR: 19.30 Opspraak. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. KRO. 20.30 Odysseus. 21.50 Trein 3712. 22.00 Amsterdams Kunstmaand Orkest, 22.35 Epiloog. NTS: 22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Sport in beeld. 19.05 Engelse les, 19.30 De bosbrigadlers. 19.55 Toeristische ru- broek. 20.00 Joum., 20.05 De Zweedse gouvernante. 20.30 Het hoofdkwartier. 21.15 Fellini regisseert. 22.00 Sport in beeld. 22.15 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.00 Nieuws. 13.20 Tijd voor teen agers (gr. i, 19.20 Boekbespreking. 19.40 Instrumentaal kwintet. 20.00 Nieuws. 20.05 Nederlandse amuse mentsmuziek (gr.) 20.30 Moord onder vaklui. 21.45 Pianorecital. 22.15 Lichte gram. muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en sportmededelingen. 22.50 Klassieke- en moderne orkest werken. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) KRO: 18.20 Sportperiscoop. 18.30 Jazzmu ziek met. commentaar. 18.50 Licht baken. 19,00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.30 Koffie met Kees. 20.25 Reis- oogst. 20.45 Klassieke orkestwerken (gr.). 21.45 Er was eens. 22.25 Boek bespreking. 22 30 Nieuws, 22.40 Kerk en recreatie. 22.55 Stereo: Liohte gram. muziek. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18 00 Veronica s jukebox, 18.45 The Dutch Swing College Band, 19.00 Joost mag het. weten: Engelse top-20), 20.00 Week-end surprises, 21.00 Muziek voor 1A30 Folklore. 18.45 S] 18.00'Nit OO^^eS^mU22eiÖ Tiemen 'Groen, hoofdpersoon in portret van een sportman". (Nederland I, 19.05). AnkararMadrid. 13.00 Nieuws. 13.07 Beat- en Pop-Festival. 14 00 Nieuws. 14.02 Rome-Athene. 14.32 Gev. gram. muziek. 15.00 Nieuws. 15.02 Tramme lant in Loeren aan de Hor. 15.55 Lich te gram. muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Gev. platenprogr. (Om 16.25 Voetbal- totouitslagen i17.00 Nieuws. 17.02 Coutry en Western Muziek (gr.). NRU/AVRO: 17.30—18.00 Muzikanten Muziek. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen. 9 00 Artiesten uit vervlogen dagen. 9.30 Vlaams progr., 10.00 Kof let ij d met Tineke, 10.30 The Dutch Swing College Band. 10.45 Ver volg koffietijd. 11.15 Fantasticabaret, 11.30 Gevar. progr., 12.00 Zondagmid dag speciaal, met o.a. 6 minuten voor Hendrik de tuinman, 13.00 Voor auto bezitters, daarna prijsvraag. 13.30 Ge varieerd progr., 14.00 The Teenbeat- olub, 14.30 Men vraagt en wij draaien (verzoekplatenprogr.). 15.30 Uit de koers met Tineke en Joost. 16.30 Tijd voor Toppers, 17.00 Paradepaardje*; der lichte muziek, 17.30 de CBS-show( 18.00 In de Gilde Taverne, 18.15 Vero nica's jukebox (verzoekjes), 18.00 The Dutch Swing College Band, 19.00 Joost mag het weten (gevarieerd). 20.00 Klassiek verzoek (opera en operette), 21.30 Griekenland zingt., 22.00 tot 1.00 Gevarieerd muziekprogramma. BRUSSEL Nederlands (324 meter) 12.03 Orkestmuziek. 13.00 Nieuws. 14.(6 Opera- en belcantoconcert, 15.00 Sport. Liederenprogr.. 16.50 Dansmuziek. 18.00 Vioolcc10 Ar'ais. 22.00 F ■aal progr,. 22.00 Gram. pl. Maandag Adèle Bloemendaal, vanavc Jekker gek" doen ifl eigen show. (Nederland!, SO.S0). u. 22.00 Italiaans programma, 22.30 Dansmuziek met Cliff- en Elvisshow, 0.00 tot 1 00 Gevar. gram. muziek. Milva speelt 'm rol in dc parodistische Italiaanse musical „Odysseus" (Nederland I, S0.30 - zondagavond 19.30 Llcht( 20.50 Licht. Dansmuziek. 23.00 Muziek fit 30 Lichte muziea. to.oo ivwa. Frans (484 ml 21.00 Viool- d. 23.05 Jazz. XDR-WDR (309 m) - 19.45 Gevarieerde muziek 1.00 Jazz. 2,00 Gevar. muziek ENGELAND BBC (330 mtr I 18.45 Amus muziek. 23.10 Kamermuziek ENGÉLAND BBC (1500 Amus muziek. 20.5" muziek 1066. 23.00 Zondag HILVERSUM I (402 m) VARA: 8.00 Nieuw3. sportmededelingen. post- duivenberichten. 8.18 Weer of geen weer. (Om 9.00 sportmededelingen en postduivenberichten). 9.45 Geestelijk leven, IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Gram. muz. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. 12.00 Het Geladen Schip. AVRO: 12.30 Muzikaal Onthaal. (Om 12.30 eventueel postduivenberichten), 13.00 Nieuws. 13 07 De toestand in de we reld. 13.20 Muzikaal Onthaal. -13.50 Boekbespreking. 14.30 Popularis. 15.00 Orkest van de Jeunesses musicales te Parijs, 16.30 Sportrevue. 17.00 Samen zang. VARA: 17.30 Heksen en zo.. 17.50 Nieuws. 18.05 Sportjournaal, 18.30 Stereo: Walsorkest. 19.00 Radio kamerorkest. 19.35 Waar de wijsjes zijn... AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Die Bajadère. 21.10 Myn naam is Cox. 22.00 Stereo. Pianorecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Ste reo: Klassieke en moderne muziek (opn.). 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 Orgelconcert. 8.30 Morgenwijding 9.00 klassieke gram. muizek. 9.45,Nieuws. KRO: 10.00 In leiding hoogmis .10 05 Eucharistievie ring. 11.15 Klassieke verzoekplaten progr. 12.30 Nieuws 12 37 Buiten'ands commentaar. 12.50 Zomercocktail. 14.00 Klassieke ooeramuztek (er.). ,15.00 Marathon. (16.25—16.30 Tofo- uitslagen). 16.30 Rubriek voor-Kunst en Kuituur. Convent van Kerken: 17.00 Kerkdienst. NCRV: 18.00 NCRV Jeugdkoor 18.25 Tot Uw dienst Heer. 18.45 Kerkorgelconcert (gr.i. 19.15 De humanisering, van de arbeid. 19.30 Verzoekprogramma van gewijde mu ziek (gr.). 20.00 Nieuws 20.07 Reflex. KRO: 20 15 Verzoekplatenprogr. 21.10 Voordracht. 21.20 Paviljoen. 22 25 Boekbespreking 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog .22.45 Lichte gram. muz. 23.45 Nieuws HILVERSUM III (240 m en FM- kanalen) NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Pyamlssimo. 10.00 Nieuws. 10 02 Variando. 10.30 Gev. muziek progr. 10.45 Licht orkest.. 11.00 Nieuws. 11 02 Muziek Mozaïek. 12.00 Nieuws. 12.02 Oehelmagent H. 3. NRU/VARA: 12.30 HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nieuws.7.10 Ochtendgymnastiek, 7.20 Lichte gram. muziek. 8.00 Nieuws." 8.10 Lichte .gram, muziek,.,- (8.30—8.3,5... De groenteman), 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klankjuwelen gr.9.35 Water standen. 9.40 Kinderkoor met plano begeleiding. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbiedsvltaminen (gr.). (Om 11.00—11.02 Nieuws). 12.00 Stereo: Stereo: Klassieke gram. muziek. 15.00 Lichte orkestmuziek. 12.27 Voor land en tuinbouw. 12.30 Modern platteland. 12.35 Lichte orkestmuziek (opn.). 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal. 13.30 Lichte gram. muziek. 17.00 Voor- Voor de vrouw. 16.00 Nieuws. 16.02 dracht. 17.15 Jazzmuziek. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gram. muziek. (Om 7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gram. muziek. 8.13 Lichte orkest muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte gram. muziek. 9.00 Gram. muziek voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Cla- Veclmbelrecital (gr.). 10.20 Rondom het Woord. 11.05 Lichte gram. muziek. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Transistor. 14.05 Schcolrad'n 14.35 Lichte orkestmuziek (gr.). 15.00 Bijbeloverdenk. 15.30 Klass. ballet muziek. 16.30 Oude Engelse muziek (opn.). 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Stereo: Licht In strumentaal kwartet. 17.50 Overheids voorlichting. HILVERSUM in (240 m en FM- kanalen) NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Lichte gram. muziek. 10 00 Nieuws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Lich te gram. muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Actualitetien. 11.05 A'dam 66. 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Ge zellige Hollandse plaatjes. 13.00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Licht platenprogr. 14.00 Nieuws. 14.02 Ac tualiteiten. 14.05 Meermiddagmuzipk. 15.00 Nieuws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Klik. 16.00 Nieuws. 16.20 Actuali teiten. 16 05 lORRRrrrr17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05— 18.00 Verzoekplatenprogr. voor zieken. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt, (verzoekplatenprogramma 10.00 Koffietijd met. Tineke, 11.00 Kookpunt: Hulsvrouwenverzoekprogr 12,00 Lunchmuziek. 14.00 Met Tineke een plaatje om. 15.00 Nederl. allerlei, 16.00 Hits lüt zee met o.a. de Duitse Top 10 en verzoekjes van scholen. 17.15 Showprogr.. 17.45—18.00 Platenpalet. 15.03 Kamermuziek, 17.15 Lichte muziek BRUSSEL Nederlands (324 meter) 13.20 Tafelmuziek, 14 03 Muz. progr. Scene uit „Het hoofdkwartier"een aflevering van de serie „De man in Kamer 17". (Nederland II, S0.30 - zondagavond).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2