S)e Ccidóe (BouYant Protest tegen arrestatie van Weekend in de ether NTS-journalist f TELEVISIE „Het grote avontuur", I RADIO Technische staat van voertuigen niet best Wegbeheerders binden aan veiligheidsnormen BOEDDHISTEN EISEN I Boeiend HEENGAAN VAN KY PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 4 JUNI 1966 Ultra rech ts proclameert de Boerenpartij T N de wereld kunnen de gunsten en kritische gevoelens van de publieke opinie soms raar verdeeld zijn. Terwijl bijvoorbeeld de eerste woordvoerders van Nederlands grootste politieke partijen soms al brokken maken met woorden die toch op een goudschaaltje gewo gen werden, kunnen anderen de gekste dingen zeggen zonder brok ken te maken. Maar toch vragen we ons af, of de slimme heer Koekoek zijn poli tieke vriend Voogd op een geschikt ogenblik niet zal vertellen dat zijn televisiecommentaar „Onze Boe renpartij is ultra-rechts" toch maar niet voor herhaling vatbaar moet worden geacht. Want in de obstructieroes waarin vele nieuwe aanhangers van de Boerenpartij verkeren, wordt ieder woord van de leiders van die beweging uitge legd in de zin die men zelf begeert. Maar wanneer binnen korte tijd ook de aanhangers van de Boeren partij gedwongen worden om weer nuchter de waarheid te bezien, kunnen uitlatingen over het ultra rechtse karakter van de partij sommigen nog wel eens zuur op breken. WANT vooral een analyse van de successen der Boerenpartij in stedelijke stemdistricten moet wel bevestigen, dat bij de Staten- en de gemeenteraadsverkiezingen daar velen de kandidaten van de heer Koekoek gesteund hebben, omdat ze wel nèt zo ontevreden zijn als de leider van de Boeren partij en diens medewerkers van het eerste uur, maar alles behalve om dezelfde redenen. Met wat meer aangeklede termen zou men kunnen zeggen, dat de opkomst van Nederlands politieke „jongste" wèl terug te brengen valt tot een psychologisch gelijk uitgangspunt: „Vinden dat het anders moet" en „Vinden dat de regeringsmeerderheid in de Kamer en de normale oppositie alle twee de burger het leven zuur of niet rooskleurig genoeg willen maken". Maar één stap verder ontdekt men dan onherroepelijk, dat als het op praktische veran deringen zou aankomen inlossing van de wensen van de éne helft der Boerenpartij de andere helft rebels zou moeten maken. De heer Koekoek zelf heeft woensdagavond verklaard, dat hij niet aan een serieus gemeente program gedacht heeft, omdat zelfs een kind van twaalf jaar zou kunnen verzinnen wat er in zo'n program pleegt te staan. Maar de Boerenleider zal het zwaar te ver duren krijgen, wanneer hij bij gelegenheid van de parlements verkiezingen van volgend jaar gedwongen zou worden een serieus program te maken. We durven nu reeds te voorspellen dat de heer Koekoek c.s. zich dan niet verder wagen dan het spuien van een aantal algemeenheden en dat er tegenover de vele punten waar ze „tegen" zijn, maar weinig gepro clameerd zullen worden, waarvoor ze zich positief willen inzetten. We geloven niet, de slimheid van de heer Koekoek kennende, dat hij dan met' het vaandel van de ultra-rechtse koers zal gaan zwaaien. Misschien wel puur-eco- nomisch, maar zeker niet sociaal. MINISTER-PRESIDENT Cals schoot in de roos toen hij in zijn commentaar op de raadsver kiezingen betoogde, dat het aller mooiste zou zijn wanneer leiders der Boerenbeweging nu eens wer kelijk met verantwoordelijkheid bekleed werden. Dan kan zonne klaar blijken, dat hun ideeën niet alleen ondeugdelijk zijn om be staande gaten in de dijk te dichten, doch zelfs tot een totale katastrofe zullen leiden. Helaas kunnen goede democra ten die het landsbelang werkelijk willen dienen daarop niet specu leren. Hun taak is eerder aan te tonen dat de politiek van de tradi tionele partijen niet destructief is, zoals de heer Koekoek beweert. Men moet zelfs bereid zijn een zeker verlies daarbij voor lief te nemen. Dan zal ook blijken dat politieke duidelijkheid feitelijk toch iets anders is als datgene wat er jarenlang in de theoretische discussie over partijvorming, pro- gressief-conservabiefsociale wel- vaartspolitiek e.d. van is gemaakt. Op een gegeven ogenblik zal dan inderdaad de Boerenpartij als een ultra-rechtse groep in haar hi staan.- Met hoeveel fractieleden in de Kamer precies, doet dan maar weinig terzake. gedramatiseerde serie Hedenavond AMSTERDAM (ANP) Het bestuur de Amsterdamse pers heeft in een brief aan de ministers Samkalden (Jus titie) en Smallenbroek (Binnenlandse Zaken) krachtig geprotesteerd tegen, het noemt, „het politieke en justi tiële optreden", jegens de heer W. B. v. ".inde, journalist van het NTS-Jour- naal, die in de nacht van woensdag op donderdag werd gearresteerd toen hij bij liet huis van bewaring 2 in Am- iterdam opnamen maakte van de on geregeldheden aldaar. Het bestuur van de Amsterdamse pers zegt dat uit inlichtingen is geble ken, dat de heer Van der Linde al het zijne heeft gedaan om te voorkomen dat de politie bij de uitvoering van haar taak werd gehinderd. Niettemin, aldus de brief, van het AP-bestuur, is hij ge arresteerd. negentien uur lang heeft hem vastgehouden en voor de rech- ter-commissarls geleid, tegenover wie hij zich had te verweren tegen een vor dering van het openbaar ministerie om hem in verzekering te stellen. De of ficier van Justitie verlangde een bevel, daartoe, indien de heer Van de Lin de niet wilde beloven dat hij zich gedu rende een bepaalde termijn verre zou houden van plaatsen in Amsterdam, waar zich ongeregeldheden zouden voordoen. Het bestuur van de Amsterdamse pers zegt van mening te zijn dat de arresta tie van de heer Van de Linde en de po ging van het openbaar ministerie om hem bij de uitoefening van zijn beroep aan voorwaarden te binden, volstrekt onverenigbaar zijn met de normen die de overheid bij haar beleid inzake de publieke informatie heeft te eerbiedi gen. Het is, aldus het AP-bestuur, voor ons onaanvaardbaar dat het in de macht van de politie ligt om klakkeloos journalisten, wier aanwezigheid op 'n gegeven ogenblik om de een of andere reden hinderlijk wordt gevonden, te ar resteren. Evenmin kunnen wij berusten in een neiging van vervolgende in stanties om journalisten beroepsvrijheid te beperken. De journalist heeft tot taak het publiek voor te lichten, en hij dient bij het vervullen van die taak door de overheid te worden ontzien. Het be stuur van de Amsterdamse pers doet op de ministers Samkalden en Smallen broek een dringend beroep om het daar toe te leiden, dat de politie en de justi tie in Amsterdam er van doordrongen raken dat hen ten aanzien van de open bare journalistieke bedrijvigheid de grootst mogelijke zorgvuldigheid past. NEDERLAND I - NTS: 19.00 NWS. ln het kort. 19.01 Klaas Vaak. KRO: 19.05 De avonturen van Ivanhoe. 19.30 De Phil Silvers Show. NTS: 20.00 Jour- - naai. KRO: 20.20 Het gulden schot, spelgrogr21.20 Het grote avontuur, documentaire t.v.-film. 22.10 Brand- r punt, 22.35 Epiloog. NTS: 22.40-22.45 r Journaal r NEDERLAND II - NTS: 20.00 Nws, r in het kort. VPRO: 20.01 Wat bezielt r U?. een magazine met onderwerpen r waar psychologie aan te pas komt. 20 30 r Verkenning en herkenning, gesprek. Tr 20.45 Jeugd festival Rotterdam, repor- r tage. 21.00 De Acteurs, eenakter. 22.00 r De Acteurs in discussie. NTS: 22.10- r 22.15 Journaal. De serie, gedramatiseerde episodes uit de geschiedenis van de Verenigde Staten van Amerika bracht de K.R.O.-t.v. het afgelopen seizoen via Nederland n op het beeldscherm. Het succes was dermate groot en de verzoeken om heruitzending dermate dringend, dat de K.R.O.-t.v. besloot de serie via Nederland I nogmaals uit te zenden. Vanavond dan de eerste aflevering: „De weg naar de vrijheid", handelend over de geheime organisatie „Underground Railroad" (ondergrondse spoorweg), die rond 1850 negerslaven uit het zuiden hielp ontsnappen naar het vrije noorden. Een van de opmerkelijkste leidsters van die organisatie was Harriet Tubman, die in totaal zo'n driehonderd slaven naar de vrijheid hielp ontsnappen, hetgeen tot gevolg had, dat de slavenbezitters een prijs van vijftigduizend dollar op haar hoofd zetten. (Nederland I, 21.20). Van de auteur Otto Dijk is de laatste tijd vrij veel werk op de beeldbuis te zien Dinsdag j.l. nog was z'n spel „Overblijven" via Nederland II te volgen. Vanavond komt „De acteurs" op het scherm, een hij het element fantasie op Zondag Klandestiene radio's en t.v. WAGENINGEN. fA.N.P.) Opnieuw heeft de dienst luister- en kijkgelden, die op het ogenblik een grootscheepse ge richte actie voert om niet geregistreerde radio- en t.v.-ontvangers te ontdekken, succes gehad. In Wageningen zijn gis teren 296 niet geregistreerde radio's en 228 t.v.-ontvangers ontdekt. Zoals bekend maakt de PTT bij deze actie gebrujk vap 1 een computer. NEDERLAND I Convent v. Kerken: 17.00-18.00 Geref kerkd.. CVK-IKOR- RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor de kinderen. NTS. 19.06 Huckleberry Hound. 19.30 Intern. Agrarisch nieuws. 20.00 Journaal en weeroverz., 20 05 Sport in beeld. NCRV: 20 30 Intern. spionnen, doc. film (dl. 1). 21.30 Onder i vier ogen, gesprek, 22.00 Lochboek: ge it sproken en gezongen filmreis door Schotland. NTS: 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.00 Sport ir in beeld. 19 05 Engelse les, (les 35 en herh. les 34). 19.30 De bosbrigadiers, film v. d. jeugd, 19.55 Toeristische rubriek. 20.00 Journaal. 20.05 De Zweedse gouvernante, t.v.-feuilleton, 20.30 China. doe. film. 21.30 Music on command: muzikale show door militai- re bands, (progr. van de BBC), 22.00 Sport ln beeld. 22.15-22.20 Journaal. Maandag NEDERL I NTS: 13.00—14.00 UUT Reportage landing Gemini-9. Hedenavond 1 HILVERSUM I (402 m> VARA: Nws. en comm. op het nws., 18.20 Voor de teenagers. 19.10 Fllip de Pülecijn, it literair klankb.. 19.40 Licht instr. ens., 20.00 Nws.. 20.05 stereo: Licht ens. met zangsolist. 20.30 De opdracht, hoorsp-, 2140 Kamer.muz-: A. klass. planotrio (opn). B. moderne gitaarmuz. (opn), J 22.15 Lichte gr.muz.. 22.30 Nws.. 22.40 Actualiteiten en sportmeded., 22.50 Die schrikgrage versierde dieren..., een pro- gramma van erotiek in woord en muz, 23 15 Lichte ork.muz. (gr). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II (298 m) KRO: i 18.20 Sportperisc.. 18.30 Jazzmuz. met 18 50 Lichtbaken, lez., 19.00 „De acteurs", spel van Otto Dijk van zijn opmerkelijke éémakters, r fascinerende wijze laat verwisselen met de werkelijkheid. Aan het slot weet Kees Sohilperoort, spelleider bij ,flet J ;men, dat de figuren in het spel acteurs waren, maar waren zij niet nog **-•- -1-"' •meer? In de rollen: Mia Goossens, Joop Admiraal en Lex Goudsmit. De regie jis in handen van Huib de Vries. Na afloop van „De acteurs" wordt over dit stuk een discussie uitgezonden van het jeugdfestival van Rotterdam, dat de "première van het stuk bijwoonde door de werkgroep van 't Nieuw Rotterdams Toneel in het Piccolotheater. (Nederland II, 21.00). Nelly Wijsbek in „Koffie met Kees Als er van de nieuwe zender „Hil versum III" een aantal programma's zijn „ingeslagen", zijn dat toch zeker de K.R.O.-programma's, waarvan „Koffie met Kees" een van de be kendste is. Door het grote succes besloot de K.R.O.-radio dit programma op het tweede radionet te herhalen. Kees Schilperoort ontvangt vanavond voor de koffie „Nelly Wijsbek, bij de oudere luisteraars zeker geen onbekende. Wie immers kent het liedje „Zeg, kleine ree" niet, dat tot hit werd gezongen door de Limbrazusjes, waarvan zij lange tijd deel uitmaakte? Nelly werd zo'n vijftien jaar geleden tijdens een van de vele „Springplanken" ontdekt. Vanavond is het voor de oudere luisteraars een goede gelegenheid opnieuw kenmis te maken met deze vroegere ster. (Hilversum n, 19.30). Dutch Swing College Band, 10.45 Ver- volg koffietijd. 11.15 Fantasticabaret, 11.30 Gevar. progr.. 12.00 Zondagmid- dag speciaal, met o.a 6 minuten voor j Hendrik de tuinman. 13.00 Voor auto- J bezitters, daarna prijsvraag. 13.30 Ge- vaxieerd progr.. 14.00 The Teenbeat- olub. 14.30 Men vraagt en wij draaien (verzoekplaitenprogr.), 15.30 Uit' de koers met Tineke en Joost. 16.30 Tijd voor Toppers, 17.00 Paradepaardjes der lichte muziek. 17.30 de CBS-show( 18 00 In de Gilde Taverne. 18.15 Vero- nica's jukebox (verzoekjes), 18 00 The Dutch Swing College Band. 19 00 Joost mag het weten (gevarieerd). 20.00 Klassiek verzoek (opera en operette). 21.30 Griekenland zingt, 22 00 tot 1.00 Gevarieerd muziekprogramma. Klaus Fuchs in „Internationale spionnen' De N.C.R.V.-t.v. start morgenavond met de eerste aflevering van 'n nieuwe spionageserie, waarin de grote meesters van de laatste eeuw documentairegewljs voor het voetlicht gehaald worden. Pet verraad van Klaus Fuchs wordt bestempeld als hét verraad van deze eeuw. Door de Duitsers behandeld als communist en door Engelsen en Canadezen als nazi, wist hij ongeveer tien jaar lang op de meest mysterieuze wijze beslag te leggen op topgeheimen van Engeland en Amerika en deze door te geven aan de nieuwsgierige Russen. Toen men wist, dat hij de schuldige was, kon slechts Fuchs zelf het bewijs voor zjjn daad leveren. In de aflevering van vanavond probeert men uit te pluizen, waarom hij een volledige bekentenis aflegde. Donderdag a.s. wordt zijn zaak afgesloten met het In beeld brengen van die bekentenis. (Nederland I, 20.20 zondagavond). Nederlands (324 meter) 112 08 Lichte muziek, 13.20 Voor de sol<L, 14.30 Opera- en Belcantoconcert. 20.00 Gevar muxiekprogr 22.15 Chansons. BRUSSEL Frans <4#4 m) 20.00 Feuil- leton. 23.00 Nieuws. NDR-WIDR (309 m) 12.00 Gram.. 14.45 Vioolmuziek, 15.30 Amusementsmuziek. 16 05 Gram., 18.00 Klass. Gevar muziek, 22.00 Kamei Klarin'etmuziek. 23.15 Dam mentensmuziek. 0,15 Klass BNGELA^I^'BI^? (330 mi luziek, 20.40 n-uziek, 22.50 18.45 J oekprogr, J 12.00 5 ziek, 16.00 Tophi 22.00' Gram. m'uziel Ongecensureerde film over republiek China ROTTERDAM (ANP) In 1965 zijn door een speciale groep van de rijkspo litie in totaal 8830 voertuigen (ai dan niet in combinatie met een aanhangwa gen of oplegger) gecontroleerd op de technische toestand. Van die 3830 waren er slechts 1399 (36.5 pet.) die. geen aan leiding gaven tot opmerkingen. De andere 2431 werden voor 1738 te kortkomingen gewaarschuwd, terwijl in totaal 2124 overtredingen bij proces-ver- ■baal moesten worden vastgelegd. Dit vertelde vanochtend kapitein A. C. Vo gel, commandant van de sectie bijzon dere verkeerstaken van 't korps Rijks politie op het congres van de NOB-weg- transport in Rotterdam. De eerste vier maanden van 1966, zo zei hij, geven hetzelfde beeld te zien: 1781 gecontroleerde voertuigen, in 627 gevallen geen opmerkingen, 729 waar schuwingen en 1173 processen-verbaal. De meest voorkomende fout die gemaakt wordt betreft overbeladlng. De meeste fouten worden vervolgens gevonden bij in volgorde van de mate waarin ze voorkomen) de remmen, de draagve- ren, de stuurinrichting, de koppeling en de wielen. Trainingscentra voor chauffeurs ROTTERDAM (ANP) De NOB-weg- transport heeft plannen ontwikkeld voor een landelijke chauffeursopleiding in het beroepsgoederenvervoer over de weg. De NOB gaat dit project samen met alle andere organisaties op weg- vervoersgebied opzetten. De gedachten gaan uit naar de inrichting van één (later meer) speciaal trainingscentrum waar kandidaat-chauffeurs een oplei ding van bijvoorbeeld een jaar kunnen krijgen. Reeds in dienst zijnde chauffeurs, kunnen een aanvullende opleiding van enkele weken krijgen. Bij die opleiding zal grote aandacht besteed worden aan rijtechniek en verkeersgedrag. De aan wezigheid van een eigen trainingsbaan, waarop met vrachtauto's kan worden geoefend, wordt daarbij als zeer wense lijk gevoeld. Dit zei vanochtend de heer E. van Donkelaar, algemeen voorzitter van de NOB-wegtransport op het con gres. dat deza organisatie in Rotterdam houdt. Een dergelijk project brengt hoge kosten met zich mee en de NOB hoopt dan ook op steun van het rijk. „De kwa liteit van het weggebruik van meer dan 100.000 chauffeurs kan er tenslotte mee worden opgevoerd". 1200 kandidaten worden opgeleid voor het vakdiploma grensoverschrijdend vervoer. Daarmee nog niet tevreden gaat het NOB-weg- 'transport plannen ontwikkelen voor het houden van series studiebijeenkomsten. Prof. v. d. Burgt op NOB-congres Aansprakelijkheid afgewenteld op weggebruiker ROTTERDAM (ANP) Veiligheid en wegcapaciteit zijn twee niet te scheiden factoren. Tot nu toe wordt ons steeds voorgehouden, dat veiligheid een zaak is vari de voertuigen en de bestuurders. Het zou een miskenning van de werkelijkheid zijn om te stellen, dat de auto's perfect en de weggebruiker engelen zijn. Maar we hebben nog steeds nagelaten de weg beheerders te binden aan veiligheids normen waaraan de wegen moeten vol doen en die het stramien bepalen waarop de vervoermiddelen veilig en snel hun maatschappelijke functie kunnen ver richten. Dit zei vanochtend prof. ir. G. J. van der Burgt. hoogleraar in de voertuigtech niek aan de technische hogeschool in Delft op het, congres van de NOB-weg- transport in Rotterdam. Prof. Van der Burgt. stelde dat onze veiligheidsmaatstaf in het verkeer hele maal is scheef gegroeid. Dat wordt duide lijk. zo zei hij, als we bezien welke alge meen geldende veiligheidsnormen gehan teerd worden bij het verkeer. Er zijn een aantal van die normen voor de tech nische staat van voertuigen. Maar er zijn geen algemeen geldende voorschriften voor de uitvoering van wegen. Prof. Van der Burgt noemde dit een allermerkwaardigste stand van zaken, want als een voertuig niet aan de tech nische eisen voldoet, wordt de eigenaar beboet. De overheid, die als wegbeheerder het andere deel van de twee-eenheid ver zorgt. kent echter nauwelijks enige aan sprakelijkheid voor de verkeerssituatie. Sterker nog. zij heeft die aansprakelijk heid via de verkeerswetgeving op de weg gebruiker afgewenteld. Ik ben van mening, aldus prof. Van der Burgt. dat verkeersongevallen vooral ontstaan doordat het verkeer zich heeft ontwikkeld en zich afspeelt ln epn om geving die daarvoor in technische zin nooit ontworpen is. Kostbare zebra Prof. Van der Burgt sprak ook over capaciteit van de weg en in verband daar mee over de zebra. De zebra, zo zei hij. die ln aanleg zo goedkoop is en daarom de onverdeelde sympathie van ieder ge meentebestuur geniet, is in exploitatie soms bijonder kostbaar. De mogelijke capaciteit van de weg wordt er ten zeer ste door verkleind. Handhaving van zebra's moet tenslotte betaald worden met de noodzaak andere routes aan te leggen. Wat het wegverkeer aan de zebra betaalt als gevolg van vertragingen en kop-staart botsingen, zou een nader on derzoek beslist waard zijn. Prof. Van der Burgt liet zijn betoog uitmonden in een pleidooi voor verbete ring van het verkeersmilieu. Een grote stap vooruit kan al worden gezet, zo zei hij, zowel qua veiligheid als capaciteit, in dien men duidelijke en niet te negeren scheidingen ln verkeersstraten zou aan brengen tussen de auto's en de onbe schermde categorie weggebruikers (voet gangers en fietsers). Dat betekent: veel meer voetgangers- en wielrijderstunnel tjes of -viaducten. „We zijn zuiniger op onze tuintjes dan op onze kinderen. We zetten de hekken aan de verkeerde kant van het troittoir". Voor een vlotte en veilige afwikkeling van het autoverkeer beval hij verder aan een rigoureuze invoe ring van éènrichtingverkeer (meer ruim te voor parkeren en voor rem- en accele ratiestroken) Miljoenste auto Grevelingendam BRUINISSE. (A.N.P.) Sedert de opening van de Grevelingendam op 1 april 1965 zijn over de snelweg bij de Grevelingenbrug te Bruinisse een miljoen auto's gepasseerd. Kantonnier P. Haak constateerde gistermiddag omstreeks vijf uur dat de automatische teller het miljoen had bereikt. De maker van de documentaire „China", Felix Greene, tevens schrijver van boeken als „Awakened Ohima" en „A curtain of ignorance", bracht driemaal een bezoek aan de Chinese Volksrepubliek. Tijdens zijn laatste bezoek kreeg hij ongekende vrijheid om te reizen en te filmen. Het resultaat is een ongecensureerde documentaire, waarin vele facetten zoals landbouw, industrie, handel, cultuur, gezinsleven, religie, medische verzorging en sport belicht worden. Felix Greene is een volle neef van de beroemde auteur Graham Greene. (Nederland II, 20.30 zondagavond). Maandag „Cavalleria Rusticana", opera in één akte Pietro Mascagni's befaamde één- akter-opera Cavalleria Rusticana (Boereneer) is morgenavond te beluisteren in een uitvoering X eventüeel stereo te ontvangen door het koor en orkest van de Opera te Rome met medewerking van onder anderen Victoria de Los Angeles, sopraan; Franco .Corelli, tenor en Mario Sereni, bariton. De algehele leiding is in handen van dirigent Gabriele Santini. (Hilversum I, 20.05 zondagavond). BRUSSEL Nederland! Robert Graf als Klaus Fuchs in de it eerste aflevering van „Internationale 8 pionnen". (Nederland I, 20.20 zondagavond). J Nws.. 19.10 Actualiteiten, 19.30 Lichte gr.muz. en pr.. 20.25 Reisoogst: zwerf- tochten door gedroomde en werkelijke werelden. 20.45 Mod. ork.werken (gr). 21.45 Er was eens variaties op het J thema show, 22-25 Boekbespr., 22.30 Nws., 22.40 Kerk en recreatie: gedach- ten en gesprekken over christen-zijn en zielzorg in vakantietij d, 22.55 stereo klass. gr.muz., 23 55-24.00 Nws- RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica's jukebox. 18.45 The Dutch it Swing College Band. 19.00 Joost mag het weten. Engelse top-20). 20 00 J Week-end surprises. 21.00 Muziek voor u. 22.00 Italiaans programma, 22.30 Dansmuziek met Cliff- en Elvissliow. 0.00 tot 1.00 Gevar. gram. muziek. 23 jo t)vt ENGELAND Festival licht! Zondag HILVERSUM I (402 m.) VARA: 8.00 Nws.. sportmed., postduivenber. en soc- strijdl., 8.18 Voor het platteland, 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma, (Om 9 00 Sportmeded. en postduivenber 9.45 Geestelijk leven, toespr., 10.00 Verzoekprogr. (gr klass en mod. muz. 11.00 Voordracht. 11.15 Zondagclub: licht muz-progr. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal!: bonte muzi kale show. (Om 12.30 postduivenber 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, 13.20 Carousel, "n programma dat alle kanten opgaat, 15.05 Hersen- gymn., 15.30 KI ank-omrankte levens: muz. biografie v. d- lichte muz.. 16.30 Sportrerue- VARA: 17.00 Discobal: dansmuz voor tieners (gr). 17.30 Voor de kinderen, 17.50 Nws.. 18.05 Sport- journ. VPRO: 18,30 Het bittere einde: chanson-progr., 19.00 De universiteit ln een veranderende wereld (IX), lez., 19.15 Fluit, viool en altviool: mod. muz,. 19.40 De nwe. mens, overd- (IV) AVRO: stereo: Cavalleria Rusticana, opera van Mascagni (opn). 21.20 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Cox!, deteotive-hoorsp., 22.05 Lichte 22.30 Nws. 22.40 Actualitei- uitsl. 2e kl. amateurvoetbal, 55 Lichte gr.muz., 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II (298 m.) KRO: 8.00 Nws., 8.15 Klass. gr.muz.. 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Hoogm., 9 30 Klass. gr.muz 9 45 Nws.. IKOR: 10.00 Herv. kerkd.. 11.00 Oecumenisch nieuws KRO: 11.15 Muz. snuifdoos: klass. ver- zoekplatenprogr., 12.30 Nws.. 12.37 Bui tenlands comm.. 12 50 Gev muzprogr. (gr), 14.00 stereo: Operafragm. (gr). 15.00 Marathon: sportrep. en -uitsl., afgewisseld met lichte gr.muz., (16.25- 16.30 Toto-uitsl.). 16.30 Tijdsein: rubr. voor Kunst en Cult. Convent, v. Ker ken: 17.00 Geref. kerkd. IKOR: 18.15 Zingt het voorbedachte lied: resultaten v. d. kerkmuziekdagen. 18.35 Kerk ver af en dichtbij: een magazine progr. met report.. Interviews en comm.. af gewisseld met muz., 19.00 De Open Deur: veertiendaagse rubriek. NCRV: 19 30 Gewijde muz (opn). 20.00 Nws., 20.07 Reflex: een wekelijkse bespiege ling over leven en samenleven. KRO: 20.15 Verzoekplaten, 21.10 Voordracht, 21.20 Paviljoen: muz. vakantiememo randum, 22.25 Boekbespr.. 22.30 Nws.. 22.40 Epiloog, 22.45 Radiokamerork. en solist: klass muz., 23.55 Nws. HILVERSUM III (240 m. en FM-ka- nalen) NRU/AVRO: 9.00 Nws., 9.02 Pyamissimo: licht muz.progr. (gr), 10.00 Nws., 10.02 Variando: een draai bare variatie in woord en muz, 10.30 Lichte gr.muz., 10-45 Licht ens. met zangsol.. 11.00 Nws., 11.02 Muz. Mo zaïek. NRU/VARA: 12.00 Nws.. 12.02 Gevar. gr.muz-, 12 30 Ankara-Madrid: platenprogr. v. d. buitenlandse arbei ders. 13,00 Nws., 13.07 Ringo: Beat- en Pop-Festival. 14.00 Nws.. 14.02 Rome- Athene: platenprogr, v. d. bultenl. arb.. 14.32, Gevar gr.muz.. 15.00 Nws.. 15.02 Trammelant in Loeren aan de Hor: it amusemprogr., 16.00 Nws., 16 02 Gev. platenprogr. (Om 16.25 voetbal-toto- J uitslagen). NRU/AVRO: 17 00 Nws., it 17.02 Jazzmuz., 17.30-1800 Country- and Western music (gr). HOE-E (AFP) De boeddhistenlei der Tri Kwang heeft opnieuw het on middellijke heengaan geëist van 't Zuid- vietnamese staatshoofd, generaal Thieu, en premier Ky, en verklaard dat de boeddhisten de verkiezingen voi grondwetgevende vergadering zullen boycotten wanneer ze door de huidige regering worden georganiseerd. „Vóór de bloedige aanval op Da Nang waren wij nog bereid de verkiezingen door de regering-Ky te laten organise ren, nu echter niet meer", zo .zei Tr Kwarg op een persconferentie in Hoe-e De verklaring van Tri Kwang volg de op het aftreden van de als gematigd bekend staande voorzitter van 't boed dhistisch instituut in Saigon, Tam Sjaoe een van de meest invloedrijke boeddhistenleiders van Zuid-Vietnam. Een jeugdige boeddhistische heeft zich donderdagavond in Saigon door zelfverbranding van het leven beroofd, uit protest tegen de politiek van de Zuid- vietnamese regering. Dit is het zevende geval van rituele zelfmoord deze week. Jongelieden knielden op het terrein van de pagode Vien Hoa Dao rond het verkoolde lijk, dat bedekt was met boeddhistische vlag. Het meisje had in rode inkt drie brieven geschreven: aan haar familie, de regering en de boed dhistische gemeenschap. Prins Bernhard sprak met Lindsay NEW-YORK (DPI) Prins Ber- iard heeft gisteren op het stadhuis in Jew-York gedurende een half uur een gesprek gehad met de burgemeester van New-York, John V. Lindsay. Bei den hebben elkaar reeds verschillende len ontmoet, meestal op recepties, ere van de prins, in W ashington in de tijd dat Lindsay lid was van het Amerikaanse Congres. Geen van belden willen meedelen waarover gisteren Is gesproken. De voornaamste reden van zijn be zoek aan de Verenigde Staten was zijn bezigheid op een liefdadigheidsbal, dat ten bate Van de Amerikaanse ver eniging van de kankerbestrijding woens dagavond aan boord van de „Rotterdam" heeft plaatsgevonden. Prins Bernard was op dit bal eregast. De prins zal volgende week naar Neder land terugkeren. Waarom kan dit bij onze „Nachbam" J wel en bij ons niet? Deze vraag zal gisteravond bij velen zijn gerezen, toen op het eerste net een vol uur werd besteed aan het. uitzenden van een selectie uit het Duitse satirische pro- gramma „Hallo Nachbarn". voortreffe- lijk gepresenteerd door Joop Simons. Bij het zien van de wijze waarop de onderwerpen werden behandeld, kan men alleen maar grote bewondering hebben voor het Duitse „Zo is het- team", dat protesten ten spijt doorgaat met de vinger te leggen op de J soms héél pijnlijke Duitse wonden. De item bijvoorbeeld over de Duitse wa- penhandel en het interview met Hitier zal vele Duitsers niet lekker gezeten hebben, evenmin als de bijtende spot over de vluchtelingenpostzegefs. Het programma was groots van vorm- geving. Deels oorzaak van het feit dat het Duitse programma niet direct op het scherm wordt gebracht, maar op film wordt opgenomen. Dit geeft na- tuurlijk kansen op betere verzorging. maar sluit ook het element van de verrassing uit. Maar al met al een pro- f. gramma waarnaar velen met groot plezier hebben gekeken. J Overigensde persiflage op de nieuw- bouw paste wonderwel op de Neder- land se beeldbuis. VDM RADIO VERONICA (192 m) - 7.00 Ook goeiemorgen, 9.00 Artiesten uit vervlogen dagen. 9.30 Vlaams progr.. 10.00 Kofietijd met Tineke. 10.30 The HILVERSUM I (402 m VARA: 7.00 Nws.. ochtgymn en soc. strijdl.. 7.23 Lichte gr.muz.. (7.30-7.35 Van de voorpB®-- pr 8 00 Nws., 8.10 Lichte js gr.muz.. 9.00 Operettemuz, (gr). 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 De werkelijkheid van nu. godsdienstige uitz. VARA: 10.00 Terwijl de was droogt'- licht platenpro- gramma v. d. vrouw. 11 00 Nws-, 11.02 stereo: Radio Kamerork. (opn): klass. en mod. muz.. 12.00 Amsterdamse Poli- tiekapeL, 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb.. 12-30 Elektronisch orgelspel en zangsol.. 12.55 V. d. middenstand, pr., 13.00 Nws., 13.10 Actualiteiten, 13.20 J Filmmuz. (gr). 13.35, Instrumentaal trio: klass. en mod. muz14.00 Even tijd voor veiligheid, lez., 14.16 Grepen. uit de muz.geschiedenis, muzikale lez., 15-05 Weekend in Tamesby. hoorsp., 16.00 Nws.. 16.02 Sociëteit: Zestig min. voor boven de zestig: progr. voor oude- re luisteraars. 17.00 Onder de groene linde: oude liedjes. 17-15 stereo: lichte ork muz (opn). 17.40 Sjabbat - Ha - Malka: Koningin Sjabbat: progr. ge- wijd aan de Sjabbatdienst. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7-00 Nws7.10 Dagopening. 7 20 Lichte J gr.muz. (Om 7.30 Nws 7.45 Radio- krant. 8.00 Nws.. 8.10 Gramm.muz„ 8.13 Lichte gr.muz., 8.30 Nws-, 8.32 J Lichte gr.muz.. 9.00 Verzoekprogr. v. d. zieken, 9.40 V. d. vrouw. 10-10 Lichte J gramm.muz, 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte gr.muz.. 12.22 Voor boer en tuinder, 12.27 Meded t-b-v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws.. 12.40 Transistor: ontspan- J ningsprogr. met een toeristische inslag voor vakantiegangers in Nederland, J 14.05 Schoolradio. 14.30 stereo: lichte gvamm.müz., 15.00 Herv. studiodienst, 15 30 stereo: omroepork-: klass. muz.. 5 16.05 Klass. klavecimbelconcert (gr.), 16.30 Pianorecital: mod. muz., 17.00 J V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd, 17.30 Lichte gr.muz 17 50 Overheidsvoor- lichting: Geschiedenis van de Hindoe- J stanen in de Surinaamse samenleving. HILVERSUM III (240 m. en FM-kan.): NRU/KRO: 9.00 Nws., 9.02 Licht gevar. platenprogr.. 10.00 Nws., 10 02 Act-, J 10.05 Licht platenprogr.. 11.00 Nws., 11.02 Act., 11.05 Licht muz.progr. met reportages. 12.00 Nws-, 12-02 Act., 12 05 Gezellige Hollandse plaatjes, 13.00'Nws, 13.02 Act., 13.05 Licht platenprogr., J 14.00 Nws., 14-03 Act-, 14.05 Gevar. platenprogr., 15.00 Nws., 15.02 Act., J 15.05 Klik: momentopname van een stukje Nederland, 16.00 Nws.. 16.02 Act., 16.05 10 RRRrrr wekelijkse tiener- J show. 17.00 Nws.. 17.02 Act.. 17.05-18.00 Verzoekplaten voor zieken en personeel J van een ziekenhuis. RADIO VERONICA (192 m> 7.00 Ook goeiemorgen. 9.00 Muziek terwijl u werkt verzoekplatenprogramma 10.00 Koffietijd met Tineke. 11.00 Kookpunt.: Huisvrouwenverzoekprogr., 12.00 Lunchmuziek. 14.00 Met Tineke een plaatje om. 15.00 Nederl. allerlei, 16.00 Hits uit zee met o.a. de Duitse J Top 10 en verzoekjes van scholen, 17.15 Showprogr 17.45—18.00 Platenpalet. er) - Joop Admiraal, Mia Goossens e

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2