Bolletje Voortaan voordelig wassen in UW TROMMELWASMACHINE nu in PLASTIC ZAKmet f2.85 voordeel goudkoek Dag vader, een cadeau VAN NELLE KUNST BLOEIT OP DE BEURS pagina 8 de leidse courant donderdag 2 juni 1966 mmm Lord King-Hall of Headley overleden LONDEN (UPI) Na een langdurige ziekte la vandaag ln het Westminster ziekenhuis te Londen overleden Lord King Hall of Headley. Hij is 73 jaar ge worden. Beter bekend als commandeur Stephen King-Hall verwierf htj bekendheid als schrijver van romans en toneelstukken en als uitgever. Hij schreef verscheidene ro mans onder de naam „Etienne" en boe ken over geschiedenis, economie en in ternationale politiek. Van 1939 tot 1944 was hij parlements lid ln het Britse Lagerhuis. Hij verloor deze zetel aan zijn mededinger premier Harold Wilson. In de Zonnehof te Amersfoort wordt van 28 mei tm. 3 juli een tentoonstel ling van pop-art grafiek gehouden onder de titel „Pop-art the new image". De Itern van deze tentoon stelling bestaat uit 33 werken, die in de V3, ln opdracht van Philip Morris International werden vervaardigd. (Advertentie) ZON of geen ZON DE BILT. Het front van een depressie boven Scandinavië be reikte ons land in de vroege och tend. Dit ging gepaard met een toeneming van de bewolking, maar k.n.m.l I J)roos deelt UUb mede: I weer er viel geen regen. Het droge weer zal het komende etmaal voort duren, omdat een volgende depres sie bij IJsland onze omgeving niet zal kunnen bereiken. Bij zwakke tot matige westelijke winden zal de temperatuur morgen in het binnenland tot iets hogere waar den kunnen oplopen dan vandaag. Weer in Nederland hedenmorgen De weerrapporten Den Helder Y penburg "Vllssingen Eelde De Bilt Twen the Eindhoven Weer in Europa Madrid Mallor ca Lissabon zw. bew. 24 uw. bew. 15 L. bew. 18 rnbew. 24 10 zw. bew. 19 zw. bew. 26 19 0.1 onbew. 22 10 0 Franse draver Ozo I overleden PARIJS De fameuze Franse draver Ozo, geboren in 1958 als dochter van de vermaarde hengst Vermont en van Ozo. is gisteren overleden. Ozo's glansperiode lag tussen 1963 en 1965, in welke periode de menie behalve talrijke klassieke draverijen in Frankrijk en in het buitenland ook tweemaal de Prix d'Amérique won. in 1963 en 1965. Ozo, die geldt als een van de beroemdste dravers uit de geschiedenis en voor bijna twee miljoen gulden aan prijzen won. be haalde in 1964 op Se Rooseveltbaan in New-York het wereldkampioenschap. Hoe wel Ozo aan het einde van het seizoen 1965 ernstig ziek werd, besloot haar eige naar, René Massue, die tevens het paard trainde en een enkele keer ook reed. haar toch te laten starten in de half januari gehouden Prix d'Amerique op Vincennes. Het werd een teleurstelling. Ozo kon niet meer meekomen. In Kunstzaal M-8, Zuidsingel, Amers foort, wordt van 4 t.m. 26 juni een overzichtstentoonstelling gehouden van het werk van Jelle Troelstra ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van de schilder. MANCHESTER. Betty Stöve, de Nederlandse nummer twee, bereikte gisteren in Manchester de derde ronde het enkelspel van het Noordengelse tennistoernooi. Zij zegevierde in drie sets: 46, 1412, 63 over Amerikaanse Rosemary Casals. Els Spruyt werd in de derde ronde door de Schotse Winnie Shaw met 64, 63 uitgeschakeld. franse tenntstitels Maria Bueno had het ïilijk Sinds vanmorgen heeft de Amsterdamse Effectenbeurs ook een artiesteningang. Er is een bescheiden tentoonstelling geopend van schilderijendie door beurslieden zijn vervaardigd. Ncujst schilderijen van Amsterdamse effectenhandelaren hangen ook kunstprodukten van Londense beursmensen, terwijl ook, een fraaie inzending van Wallstreet binnenkwam. De tentoonstelling valt samen met de viering van het 90-jarig bestaan van de Vereeniging voor den Effectenhandel. PARIJS Mario Bueno, de door bles sures geplaagde Braziliaanse tennisster, heeft gisteren moeite gehad zich te plaat sen voor de halve finales van de inter nationale kampioenschappen van Frank rijk. De ex-Wimbledonkampioene, die haar comeback maakt na een maandenlange afwezigheid door een knieoperatie en een auto-ongeluk, versloeg de taal volhouden de Frangaise Frangoise Dürr met 36, 6—4, 64. Het spel van de 26-jarige Bueno over tuigde niet. Slechts bij vlagen zag men de artistieke balbehandeling en de ge plaatste volley, waarmee zij wereld beroemd is geworden. Maria Bueno had een gamepoint om in de eerste set een 4—1-voorsprong te bereiken. Zij faalde echter en- Frangoise Dürr won vijf games achtereen om daarmee de set te ver overen. Het Braziliaanse meisje, dat nog nooit de Franse titel heeft gewonnen, had ook in de tweede set de leiding, ditmaal met 4—2. Maar weer kwam Dürr terug 44Beide meisjes hadden grote moeite j de servicegames te winnen. De bijna knie lend genomen lage backhands van de Frangaise waren een geducht wapen, waartegen Bueno vrijwel geen verweer i had. De uitslagen waren: Damesenkelspel: kwartfinales: Marga- reth Smith (Austr.)Julie Heldman (V.S.) 6—2. 6—2; Nancy Richey (V.S.)— Annette van Zijl (Z.-A.) 3—6. 6—3. 6—2: Maria Bueno (Braz.)Frangoise Dürr (Fr.) 3—6. 6—4. 6—4: Ann Jones (G.B.)- Helga Schultze (Did.) 6-4. 6-4. Herendubbelspel kwartfinales: Grabner- Ralston V.S.)— Drysdale-Mulligan (Z.-A.) 6—3. 9—7. 6—0; Metreveli-Likhatchev (Rusl.)-Sangstea-Wilson NEng.» '6—3. 6—4, 6—2. T af eltennisteam DEN HAAG. Het Nederlandse tafeltennisteam. dat op 4 juni in Blackpool tegen Engeland zal uitkomen, bestaat uit Ria Bogmans, Annemarie Wtjnanta, Bert Schoofs en Frans Sc hoofs. Als leider gaat mee Ton Hoefnagel. Wapenstilstand in Giro ARON'A In de langste etappe van de Ronde "van Italië (ParmaArona 267 kilometers) hebben de renners zich giste ren rustig gehouden. Er was. een dag na de enige rustdag, weinig animo tot het verrichten van opvallende daden. De be langrijkste reden van de „wapenstil stand" was echter de in de verte opdoe mende Alpenreuzen, waarop in de komen de dagen de Giro zal worden beslist. De Italiaanse vrijbuiter Franco Bitossi was de enige uitzondering. Hij bekroonde een solo onet een ritoverwinning en steeg door de 32 seconden voorsprong op een groepje met kanshebbers naar de zevende plaats in het algemeen klassement. Glarrni Motta bewees nog eens zijn sprintcapa citeiten door voor zijn ploeggenoot Rudi Altig beslag te leggen op de tweede plaats. De uitslag van de veertiende etappe luidt: 1 Bitossi (It.) 7 uur 25 min. en 31 sec., op 32 seconden: 2. Motte (It.): 3. Altig (Did.); 1, Ma u rei- (Zwlts.); 5. Gimondi (It.); R. Taccone (It.); 7. Adorni (It.); 8 Zilioli (It.); 9. Anqueti! (Fi\); 10. BRlman-ion (It.) allen z.t.: 48. Jan Hugens 7.38.39. Het algemeen klassement ziet er nu de veertiende rit als volgt uit: 1. Adomi (It.) 71.50.14; 2 Motta (It.) op 47 sec.; 3 Altig (W.-Dld.) op 2.Ó2: 4. Zilioli (It.) op 2.34: 5. Balmanion (It.) op 2.51; 6 en 7 Bitossi en De Rosso (beiden It. op 3.08: '8. Jime nez Sp.op 3.10; 9. Taccone 'It.) op 3.12; 10. Gimondi (It.) op 3.26: 11. Anquetil (Fr.) op 3.35; 75. Jan Hugens (Ned.) Vijf ADO'ers op transferlijst Van onze sportredactie) DEN HAAG Bij A.D.O. hebben Van Vianen, V. d. Oevfer, Th. Verlangen, H. Aardse en B. Strijks zich op de trans- ferlijst laten plaatsen. Een contract hebben nog getekend René Pas, Advo- kaat, Puit en Woltman. „Blizzard" zag niets in startbox DEN HAAG. Vijftien volbloeds hebben zich gisteren op Duindigt „in de box" laten nemen. Onder grote hilariteit van een van de op de naastgelegen sintélbaan trainende dravers, die luid hinnekend uiting gaf aan zijn pret hierover, werden de volbloeds (met hun jockeys) „gevangen" gezet in de nieuwe, door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport aangeschafte startboxen. Niet alle paarden echter waren zo gemakkelijk voor één gat te vangen. De driejarige schimmel-hengst Blizzard zag er zelfs helemaal niets in. Slechts aan de lijn en met een doek over het hoofd liet de weerspannige Blizzard zich door trainer Joep Dekkers in de goed gecapitonneerde box leiden, een van de vijftien, die deze uit twee delen een van tien en een van vijf boxen bestaande startmachine telt. Voor elke start er werden er totaal drie als proef gemaakt -r- gaf Blizzard echter van zijn afkeer voor het apparaat blijk en zo zullen er nog wel meer volbloeds zijn, die aan de nieuwe startmethode voor de rennen op Duindigt zullen moeten wennen. Vooral de oudere paarden, die geheel op de orthodoxe startmethode met een zogenaamde starting gate zijn ingesteld. Het ligt in de bedoeling, dat de uit Engeland afkomstige startinstallatie, waarvan elke box voor en achter een deurtje heeft en waarvan de voorste deurtjes door een druk op de startknop gelijktijdig openslaan, voor het eerst wordt gebruikt op Derbydag (12 juni) voor de tweejarigen. Tennismeisjes in kwartfinales LONDEN. De Nederlandse meisjes Astrid Suurbeek en Ada Bakker zijn gisteren een ronde verder gekomen in het Lowther tennistoernooi, dat in Londen wordt gehouden. Astrid Suurbeek versloeg de Britse Joan Thirwell met 60, 60 en Ada Bakker won met 61, 62 van Pam Haycock (G.-B.). De Nederlandse meisjes kwalificeerden zich hiermee voor de kwartfinales. REMISE IN 21e PARTIJ DEN HAAG De 21ste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen de Russen Tigran Petro sjan en Boris Spasski is gisteren na 40 zetten in remise geëindigd. Petrosjan leidt met 1110 pnt. Wit: Spasski; zwartPetrosjan. 1. e2e4, e7e6; 2, d2—d4, d7—d5; 3. 4' kcl—gö, d5xe4; 5. Pd7—f6; 14. h5jc.g6, h7xg6;' Pf6xe416. Ld3xe4. LoS—g4; 17. Dc2—b3, DdSd618. TM—h4, Dd6—f4, schaak; 19. DbS—e3, Df4xe320. 21. g2xf3 c7c6. 22. Kcl—d<2 Tf8—e8 23 b2—b4 Lg7—f8, 24 Th4—g4 TeS— e7 25. Le4d3 Ta8efie 2fi. Tdlet a7—a6 27 LrtlSc4 Kg8—97, 28 Tg4—gl TeS—h8 29' Tgl—hl ThS—hl. 30 Tdlxhl Te7—d7* 31.' Lc4b3 Lf6d8. 32. f3—f4 f7f5. 33. Kd2— d3, a6a5 34 b4xa5 LdSxa5. 35. Thl^-cl Kf6xg5. Remise i wit. fix got Zeeliedenstaking, geen TT op Man DOUGLAS De beroemde TT-races van het eiland Man zijn tot eind augustus of september uitgesteld in verband met de zeeliedenstaking. De races zouden op 13 juni beginnen met een week training vooraf. Er waren 499 renners uit alle delen van de wereld ingeschreven. Het besluit tot uitstel is door de or ganisatie genomen in overleg met de autoriteiten. Hoewel een luchtbrug voor de rijders mogelijk was geweest, zou men geen publiek kunnen krijgen. Gewoonlijk steken er 50.000 toeschouwers uit Enge land en Ierland naar het eiland over. Jong Oranje leed tweede nederlaag PILSEN. Het elftal van Jong Oranje heeft ook de tweede wedstrijd tijdens de tournee door Oost-Europa verloren. Gisteren moest de ploeg in Pilsen met 21 de meerdere erkennen in Tsjecho-Slowakije. Bij de rust wa de stand nog geltfk: 11.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8